Медальна галерея збірних України. U-19: бронза Євро-2018

Останні успіхи збірних України, зокрема, національної команди — у Лізі націй і відбірному турнірі чемпіонату Європи, а юнаків — на чемпіонаті світу U-20, доповнили історію вітчизняного футболу новими яскравими сторінками.

Пропонуємо згадати попередні медальні звитяги синьо-жовтих.

Пауза після останнього успіху українського футболу на рівні юнацьких та молодіжних турнірів вийшла надто великою — із 2009 року, коли команда Юрія Калитвинцева виграла чемпіонат Європи на полях Донецька та Маріуполя, минуло багато часу. І от нарешті прорив вдався підопічним Олександра Петракова.

Фото Павла Кубанова

Цікаво, що кожного разу, коли збірна України U-19 потрапляла до числа призерів Євро, її футболісти могли похвалитися досвідом виступів у фінальному турнірі Євро U-17. Так було з командою 1981 року народження (срібло Євро-2000), так було з командою 1985 року народження (бронза Євро-2004), так було з командою 1990 року народження (золото Євро-2009). Так вийшло й цього разу. Причому на чемпіонаті Європи команди Петракова могло й не бути — через проблеми у кваліфікації, які розпочалися ще на першому етапі.

Стартовий матч з Албанією — перемога (1:0) завдяки єдиному голу Владислава Супряги (у другому таймі Олексій Хахльов не реалізував пенальті). У другому турі — поєдинок із Норвегією, уже на 8-й хвилині знаменитий наразі Ерлінг Голанд вивів свою команду вперед, на 16-й рахунок вдалося зрівняти завдяки автоголу, а долю зустрічі Супряга вирішив тільки на 84-й хвилині — 2:1. Лише із Чорногорією в заключній грі, яка, за великим рахунком, уже нічого не вирішувала для нас, усе пішло гладенько — 4:0 (Сергій Булеца, дубль Олексія Кащука та пенальті, реалізований Віктором Корнієнком).

Але це була лише розминка. В еліт-раунді, який проходив у Румунії, ми розпочали з нульової нічиєї зі Швецією. У другому турі пропустили гол у середині першого тайму від сербів, рахунок 0:1 тримався до 79-ї хвилини, після чого слово взяли захисники — Віталій Миколенко (79) та Олександр Сафронов (90+1).

Через втрату очок зі шведами в останньому турі з господарями нас влаштовувала лише перемога. Румунам для першої сходинки й перепустки до фінальної частини вистачало й нічиєї. До 77-ї хвилини рахунок залишався нічийним — 0:0. І тут вибухнуло — Олімпіу Моруцан вивів Румунію вперед — 1:0. Завдання для українців ускладнилося ще більше — потрібно вигравати, а до завершення матчу 15 хвилин. Єдина радість — вилучення автора голу, який побіг розмахувати футболкою.

Саме він і виглядав найбільш розбитим після фінального свистка. За чверть години команда Петракова показала характер та покарала 10-х румунів: на 84-й хвилині Сафронов відновив рівновагу, а на 90+2-й Валерій Бондар (ще один захисник!) приніс синьо-жовтим таку жадану перемогу — 2:1!

Фото uefa.com

На самому Євро теж було складно, але на старті нам допомогла зухвалість французів, які недооцінили суперника. Після цього українці крок за кроком забезпечили вихід із групи, проте в півфіналі потрапили під португальський каток. Уже на 30-й хвилині поєдинок можна було завершувати — 0:5.

Але півфінал — це вже медалі Євро. А з ними — перепустка на чемпіонат світу U-20, який улітку 2019-го мав відбутися в Польщі. Ніхто тоді не міг навіть уявити, як на ньому виступить збірна України...

Збірна України на Євро-2018 (U-19)

Крок за кроком

Франція — Україна — 1:2

Голи: Гюїтан (23) — Цітаішвілі (13), Булеца (86).

Україна: Кучерук, Бондар, Попов, Миколенко, Хахльов (Бєляєв, 90), Корнієнко, Булеца (Ременюк, 89), Супряга, Дришлюк, Конопля, Цітаішвілі (Мусолітін, 90).

Арбітр: Е. Даллас (Шотландія).

Попереджені: Камара (12), Сумаре (62), Ніакате (70) — Бондар (27). Вилучений: Сарр (64).

17 липня. Вааса. Стадіон «Хієталахті». Груповий турнір.

Україна — Англія — 1:1

Голи: Супряга (39) — Таверньє (8).

Україна: Кучерук, Бондар, Попов (Снурніцин, 73), Миколенко, Хахльов (Чех, 90), Корнієнко, Булеца, Супряга, Дришлюк, Конопля, Цітаішвілі (Ременюк, 62).

Арбітр: М. Шюттенгрубер (Австрія).

Попереджений: Попов (30).

20 липня. Сейнайокі. Стадіон ОмаСП. Груповий турнір.

Україна — Туреччина — 1:0

Гол: Булеца (8).

Україна: Кучерук, Бондар, Сафронов, Попов, Миколенко, Хахльов, Корнієнко, Булеца (Ременюк, 72), Супряга (Кулаков, 90), Дришлюк, Цітаішвілі (Бєляєв, 61).

Арбітр: Д. Лардо (Бельгія).

23 липня. Сейнайокі. Стадіон ОмаСП. Груповий турнір.

Україна — Португалія — 0:5

Голи: Коррейя (2), Жота (19, 21), Трінкао (28, 30).

Україна: Кучерук, Бондар, Попов, Миколенко, Хахльов, Корнієнко, Булеца, Супряга (Кулаков, 11), Дришлюк, Конопля (Сафронов, 34), Цітаішвілі (Ременюк, 72).

Попереджені: Булеца (33), Корнієнко (35), Миколенко (90) — Жоао Виргінія (58).

26 липня. Вааса. Стадіон «Хієталахті». Півфінал.

Склад збірної України на Євро-2018 (U-19)