Синельникове — центр дівочого футболу та UEFA PLAYMAKERS на Дніпропетровщині

Незважаючи на виклики, пов’язані з війною, у Синельниковому все-таки завершено черговий річний цикл зустрічей юних шанувальниць футболу й героїв цікавих, яскравих та незабутніх пригод героїв мультфільмів Діснея, як-от «Суперсімейка-2», «Крижане серце-2», «Ваяна» та  «Енканто».

Зустрічатися футболісткам-початківцям із героями мультфільмів тут допомагає програма UEFA PLAYMAKERS, яка реалізується тренерами Андрієм Стрельченком та Ксенією Балюк. 

Фото ДОАФ

«Завдяки спілкуванню під час сторітелінгу між тренерами, дівчатами та волонтерами сформувалася атмосфера взаємоповаги та довіри. Це допомогло юним шанувальницям гри мільйонів не тільки робити перші кроки у футболі, а й завдяки персонажам Діснея вчитися спільному пошуку шляхів взаємної підтримки не лише на футбольному майданчику, а й поза ним. Дівчата навчаються бути лідерами та підтримувати тих, хто цього потребує. Спілкування під час занять та після їхнього завершення об’єднало дівчат і виховало в них відчуття важливості перебування в команді, при цьому кожна з учасниць залишалася особистістю. Усі набуті під час занять навички гри у футбол, вміння разом та індивідуально знаходити вихід із нестандартних ситуацій, пошук можливостей для прояву набутих та власних рис характеру дуже допомагають дівчатам у досягненні цілей далеко не тільки у футболі, а й у житті», — зауважив Андрій Стрельченко.

Фото ДОАФ

«Після того, як донька почала брати участь у програмі, вона стала більш адаптованою до життєвих ситуацій, покращилося спілкування з однолітками та людьми старшого віку. Збільшилося почуття відповідальності за свої дії та вчинки. З’явилося поняття рівності між правами та обов'язками у спільному існуванні людей», — розповіла мама однієї з учасниць Оксана Т.

Тренери програми дякують кураторам проєкту від Асоціації футболу Дніпропетровської області Ярославу Дерев’янку та Роману Прощенку за надання допомоги в організаційних та деяких матеріальних питаннях (зокрема для розширення географії проєкту та проведення позапланових занять було надано додатковий інвентар).

Фото ДОАФ

«Вибір локації для проєкту UEFA PLAYMAKERS у Дніпропетровській області був вірним, бо Синельниківщина наразі є одним із центрів дівочого та жіночого футболу в області. Команда UEFA PLAYMAKERS  у Дніпропетровській області продовжує роботу з розвитку дівочого футболу та готується до нового сезону проєкту», — підбиваючи підсумки цьогорічного циклу, відзначив виконавчий директор АФДО Ярослав Дерев’янко.

Особливо вдячна програмі тренерка Ксенія Балюк, яка під час першого трирічного циклу проєкту вирішила стати тренером-професіоналом і почала навчання за програмою С-диплому, а потім під пильним наглядом кураторів проєкту успішно склала іспит і отримала ліцензію.

Це свідчить про ще один корисний і важливий аспект проєкту UEFA PLAYMAKERS — не тільки для дівчаток, але й для тренерок. Участь тренерів-жінок у проєкті спонукає їх до розвитку та вдосконалення як особистих, так і професійних якостей.

Фото ДОАФ

«Долучившись до проєкту UEFA PLAYMAKERS, я познайомилася з неймовірно насиченим подіями та цікавим видом спорту — футболом. Ще цікавішим та незвично приємним було відкриття дівочого футболу, і саме з ним моє життя змінилося. Завдяки проєкту я додала до основної спеціальності (легка атлетика) ще й безмежно цікавий дівочий футбол. Мені дуже сподобалося працювати з дівчатами, навчати їх футболу. І саме завдяки проєкту спочатку я стала помічницею тренера в місцевій команді, а потім мені випала нагода отримати С-ліцензію від УЄФА та УАФ.

Згодом я змогла потрапити до міжнародної програми з підвищення кваліфікації тренерок та поїхати на навчання до Румунії, де зібралися українські та румунські тренерки дівочих команд для того, щоб іще більше дізнатися про тонкощі дівочого футболу. UEFA PLAYMAKERS — це чудовий стартовий майданчик не тільки для дівчат, але й для нас — тренерок-початківців», — зауважила Ксенія Балюк.

Фото ДОАФ

Цілі програми UEFA PLAYMAKERS, яка впроваджується Українською асоціацією футболу:

  • ознайомити дівчат із футболом, створивши для них середовище, у фокусі якого — розваги, друзі та футбол;
  • впровадити новий індивідуальний тренерський підхід, який використовує уяву (натхненну історіями та персонажами Діснея) як інструмент для тренування та набуття навичок гри у футбол;
  • вдосконалити життєві навички дівчат, основні навички руху та навчити основам футболу, щоб виховати прихильність до футболу на все життя.
НОВИНИ ПО ТЕМІ
17.12.2024 15:00

Футбол на Харківщині продовжує розвиватися: відбулася підсумкова конференція ХОАФ

У Харкові відбулася VІ Конференція Харківської обласної асоціації футб...

07.12.2024 13:02

«Відкриті уроки футболу» — для дітей Харківщини, постраждалих від війни

Цьогорічний сезон фестивалів проєкту «Відкриті уроки футболу&raq...

Підписатися на новини