Євро-2020. Збірна України в додатковий час перемогла команду Швеції та вперше в історії вийшла до чвертьфіналу чемпіонату континенту!
Сьогодні у Глазго збірна України проводила перший у своїй біографії поєдинок стадії плей-офф чемпіонату Європи. Українці зі шведами з’ясовували, хто стане останнім учасником чвертьфіналу Євро та посперечається з Англією за вихід до 1/2-ї.
Порівняно з поєдинком групового турніру проти Австрії у складі українців відбулося дві зміни. Замість Миколенка та Маліновського з перших хвилин на поле вийшли Кривцов та Степаненко. Іншою була й розстановка. Уперше на Євро-2020 тренерський штаб застосував схему з трьома центральними оборонцями, й уперше Україна розпочала гру відразу з двома опорними півзахисниками.
Фото Павла Кубанова
Як говорив Андрій Шевченко на передматчевій прес-конференції, особливої ваги в зустрічі із противником, який вирізняється атлетизмом, набуває фактор боротьби, суперництва за спірні м’ячі. Тому не дивно, що його команда із самого початку намагалася максимально дорожити м’ячем, використовуючи здебільшого короткий та середній пас.
І хоча першого удару в матчі завдали шведи, справжній момент першими створили українці. На 11-й хвилині Яремчук завершував атаку, пробиваючи із середньої відстані, і Ольсен записав до свого доробку перший сейв. Загалом скандинавська збірна дозволяла нашим футболістам розігрувати м’яч на своїй половині поля, не вдаючись до пресингу. Але цей повільний розіграш успіху не мав, створювати ж напругу біля воріт Ольсена вдавалося після виграних спірних м’ячів у центрі поля та швидких переведень уперед. Команда Швеції також події не форсувала, але їй було до снаги загрожувати воротам навіть у посередньому темпі. На 19-й хвилині підопічні Янне Андерссона були близькими до успіху, коли Ісак, пробиваючи з-за меж штрафного, трохи не влучив у нижній кут.
Фото Павла Кубанова
Але прісний перебіг поєдинку на 27-й хвилині перервали саме українці, які приголомшили суперника, розігравши чудову комбінацію навіть без високих швидкостей. Шапаренко, Караваєв, Ярмоленко та Зінченко — кожен із них у цій атаці проявив найвищу майстерність, і цього було достатньо, щоб відкрити рахунок. 0:1.
Фото Павла Кубанова
За час, що залишався до перерви, шведи встигли відігратися. Штрафний у виконанні Ларссона нейтралізував Бущан, але потім українці дуже глибоко сіли в захисті та дозволили опонентам виконати чимало небезпечних навісів. Утім, результативного удару Форсберг завдав не з другого поверху, а з-за меж штрафного, а допоміг йому рикошет. 1:1.
У другому таймі суперники тримали в напрузі український захист завдяки навісам та ударам із далекої відстані, але й команда Шевченка створювала гостроту. На 55-й хвилині Сидорчук із передачі Ярмоленка пробив у стійку, а за хвилину в каркас воріт влучив уже Форсберг. Загалом після перерви м’яч більше тримався у шведів, а на 69-й хвилині Форсберг обвідним ударом струсонув поперечину.
Фото Павла Кубанова
Після виходу на заміну Маліновського покращилися показники контролю м’яча в українців, та й в єдиноборствах наші збірники проявили себе з найкращого боку, самовіддано борючись за кожен спірний м’яч. Ближче до кінця основного часу обидві команди стали діяти якомога обережніше, намагаючись звести ризик до мінімуму, і матч перейшов в овертайм.
У додатковий час обидва тренери здійснили численні заміни, а Даніельссон надзвичайно грубо зіграв проти Бєсєдіна, який щойно вступив у гру, завдавши йому травми та залишивши свою команду в меншості. Пошкоджень також зазнали Кривцов та Ярмоленко, і нашого капітана також довелося замінювати.
Другий екстратайм також виявився надзвичайно жорстким та важким у фізичному плані. Українська команда чимало атакувала, намагаючись використати чисельну перевагу та вирішити долю протистояння в ігровий час. І це їй вдалося. На 120+1-й хвилині Довбик із передачі Зінченка головою забив свій дебютний м’яч за збірну, який став переможним!
Збірна України вперше в історії пробилася до вісімки найкращих команд чемпіонату Європи та в 1/4-й 3 липня зіграє в Римі з Англією.
Фото Павла Кубанова
Євро-2020. 1/8 фіналу
Швеція — Україна — 1:2 (1:1, 1:1)
Голи: Форсберг (43) — Зінченко (27), Довбик (120+1).
Швеція: Ольсен, Лустіг (Крафт, 83), Лінделеф, Даніельссон, Аугустінссон (Бенгтссон, 83), К. Ольссон (Хеландер, 101), Екдаль, С. Ларссон (к) (Классон, 97), Форсберг, Кулусевський (Квайсон, 97), Ісак (Берг, 97).
Запасні: Юнссон, Нордфельдт, Свенссон, Сема, Янссон, Каюсте.
Тренер: Янне Андерссон.
Україна: Бущан, Караваєв, Забарний, Кривцов, Матвієнко, Зінченко, Степаненко (Макаренко, 95), Сидорчук (Безус, 118), Ярмоленко (к) (Довбик, 106), Шапаренко (Маліновський, 61), Яремчук (Бєсєдін, 91, Циганков, 101).
Запасні: Пятов, Трубін, Соболь, Марлос, Миколенко, Тимчик.
Тренер: Андрій Шевченко.
Арбітр: Даніеле Орсато (Італія).
Попереджені: Кулусевський (69), Форсберг (85) — Ярмоленко (79), Довбик (120+1).
Вилучений: Даніельссон (98).
29 червня. Глазго. Стадіон «Хемпден Парк».
Роман Яремчук: «Англія — дуже якісна команда, чудово діє в атаці та в захисті. Ми повинні бути дуже уважними»
Сьогодні в Римі відбулася прес-конференція гравців збірної України Рус...
Руслан Маліновський: «Нам не потрібно боятися Англію, а треба виходити й виконувати план на гру»
Сьогодні в Римі відбулася прес-конференція гравців збірної України Рус...
Андрій Шевченко: «Хочу привітати всіх українських уболівальників із цим історичним моментом»
Головний тренер збірної України Андрій Шевченко провів прес-конференці...
Андрій Шевченко: «Команда зробить усе для позитивного результату, буде намагатися грати на межі своїх можливостей»
Головний тренер збірної України Андрій Шевченко провів у Глазго прес-к...