Військові на реабілітації та родини загиблих фанатів були серед уболівальників збірної України на Євро-2024 в Німеччині

Понад 300 українських ветеранів, військових на реабілітації, а також родини загиблих воїнів та футбольних фанатів отримали можливість підтримати національну збірну України на Євро-2024 на стадіонах у Німеччині. 

Це стало можливим завдяки співпраці Української асоціації футболу, благодійного фонду «Енергія перемоги України» та фонду «Трибуна Героїв», за фінансової підтримки німецького енергетичного бізнесу. 

 

Серед тих, хто вболівав за збірну, 27-річна дівчина. Її чоловік, доброволець ЗСУ Олег «Риба» Рибальченко, загинув під час обстрілу російською артилерією Бахмута 21 грудня 2022 року. За життя Олег був відданим уболівальником «Динамо» і мріяв зустріти свого кумира дитинства, нападника київського клубу в минулому, а тепер головного тренера збірної Сергія Реброва. 

«Я тут, щоби вшанувати свого чоловіка. Він завжди мріяв стати частиною такої події. Футбол завжди був його пристрастю. Зараз ми щодня потерпаємо від російського терору»,розповіла Анастасія міжнародному виданню RND. 

 

Відвідати матчі національної збірної також змогли українські військові, які отримали важкі поранення на фронті, а наразі перебувають у Німеччині на лікуванні та реабілітації. В інвалідному кріслі, на милицях, з ампутаціями, але вони на стадіонах віддано підтримували синьо-жовтих. 

Серед них 29-річний Юрій Сухотін. 24 травня 2022 року його колона потрапила під артобстріл. У результаті поранення Юрію довелось ампутувати ліву руку, а за шість тижнів його евакуювали разом з іншими пораненими. Ветеран родом із центральної України вже два роки живе в Регенсбурзі. 

 

«Зараз тут стільки українців, усі в гарному настрої. Те, що тут відбувається, для нас дуже-дуже важливо. Адже футбол є засобом спілкування між народами вільного світу, він має великий вплив, так само як і музика. Таким чином ми показуємо світу, що Україна жива, що вона сильна», — поділився враженнями Юрій.

«Футбол — це спорт, що обʼєднує. Він зцілює, дарує позитивні емоції, що так важливо для українців у час війни. Ми віримо, що футбол має позитивний вплив на реабілітацію військових, а УАФ має потенціал розбудувати систему допомоги нашим ветеранам та постраждалим від війни українцям. Тож ця співпраця є ще одним важливим кроком на шляху до цього», — коментує президент УАФ Андрій Шевченко. 

 

Юлія Мовчан, директор благодійного фонду «Енергія перемоги України», розповів про ідею кампанії: «Навіть під час чемпіонату Європи з футболу війна проти України триває. Ми хочемо нагадати світові про те, через які страждання проходять українці й водночас показати їхню мужність та стійкість. Ми раді, що можемо реалізувати проєкт разом із нашими німецькими партнерами».

«Виїзди на матчі збірної України для родин загиблих фанатів — це не тільки про футбол. Для них це ще й змога продовжити справу своїх коханих та близьких, зберегти пам'ять про них та розповісти свою історію. Кожен фанат мріє відвідати матчі Євро та відчути цю атмосферу, але, на жаль, понад 250 уболівальників так і не здійснять її. Для родин це дуже важлива та знакова подія, бо тепер саме вони — голоси полеглих Героїв, які нагадують всьому світу про тих, хто віддав своє життя, захищаючи Україну», — каже Дмитро Кукурудза, співзасновник фонду «Трибуна Героїв».

 

Довідка

Українські військові, родини загиблих воїнів та вболівальників відвідали три матчі групового етапу: 17 червня в Мюнхені, 21 червня в Дюссельдорфі та 26 червня в Штутгарті. Фінансування кампанії забезпечене німецькими енергетичними компаніями: EnBW, E.ON, RWE, Siemens Energy, Amprion, 50Hertz та Tennet. Квоти на квитки надаються УЄФА — через УАФ та DFB.

НОВИНИ ПО ТЕМІ
14.11.2024 18:03

«Відкриті уроки футболу» продовжили свою місію в Полтаві

У Полтаві відбувся фестиваль за проєктом Української асоціації футболу...

06.11.2024 18:05

УАФ презентувала регіонам нову програму тренерської освіти С та D дипломів

5 листопада в Будинку футболу відбулася зустріч, що стала початком зап...

Підписатися на новини