Соціальна підтримка футболом для жінок, які втратили кінцівки

28—29 жовтня в Польщі відбувся табір із жіночого футболу серед осіб з ампутованими кінцівками. На запрошення польських колег уперше в ньому взяла участь команда з України, яка була сформована Українською асоціацією футболу людей з інвалідністю та Українською асоціацією футболу у співпраці з ГО «ТАБІР МАКСИМУМ».

Фото УАФЛІ

Протягом двох днів жінки інтенсивно тренувалися та грали у футбол. Для дівчат це був унікальний досвід, адже до цього вони лише раз збиралися в «ТАБОРІ МАКСИМУМ». Для однієї з дівчат, Тетяни, табір у Польщі був взагалі першим досвідом участі в заходах такого рівня. Тетяна втратила ногу в дитячому віці й так склалося, що дівчина ніколи не займалася спортом та не грала у футбол.

«Цей час, який ми провели в таборі, був неймовірним. Нам постійно  допомагали та підтримували, тому втома швидко минала. Кожен день був особливим та цікавим. Нас оточували привітні, щирі люди. Шкода лише, що не володію польською мовою — легше було б у спілкуванні з учасниками збірної Польщі... Я дуже дякую всім за те, що організували для нас такий відпочинок, досвід і розвиток! Окрема подяка протезистам, які нас консультували. Я  буду пам’ятати цю поїздку завжди і з нетерпінням чекати нових зустрічей!», — коментує Тетяна, яка вперше встала на милиці на футбольному полі та спробувала тренуватися.

Фото УАФЛІ

«Для мене важлива реабілітація через спорт. Це допомагає тримати себе у формі, завжди бути в русі. Є нагода поспілкуватися з такими ж як ти. Вдячна за таку можливість спробувати себе в новому виді спорту», — ділиться своїми враженнями Ольга, 31-річна матір двох синів, військовослужбовиця. У 2017 році внаслідок обстрілу Ольга втратила ногу.

Фото УАФЛІ

«Наразі такі заходи дуже важливі, адже вони допомагають зрозуміти, що життя після ампутації існує і немає нічого неможливого, потрібно лише бажання.

Ефективні тренування хоч і виснажують фізично, але наповнюють емоційно. Також не можу не зазначити про підтримку учасниць табору, обмін досвідом між дівчатами надихає та пробуджує бажання нових звершень», — коментує 45-річна Людмила.

Фото УАФЛІ

«Такі заходи є вкрай важливими як для цивільних, так і для військових, які втратили ногу чи руку. Адже футбол чи інший вид спорту допомагає їм фізично тримати себе у формі, на одному полі займатися з людьми, які мають аналогічні проблеми, обмінюватися досвідом та підтримувати одне одного. У червні цього року Українська асоціація футболу людей з інвалідністю спільно з Українською асоціацією футболу розпочала тренування на полях НТК ім. В. Баннікова. Так, усі бажаючі можуть двічі приходити до нас та пробувати свої сили у футболі. Не обов’язково займатися професіонально футболом, адже ми прагнемо допомогти людям, які втратили кінцівки, психологічно. Футбол для осіб з ампутованими кінцівками — це наш великий проєкт у межах сталого розвитку Української асоціації футболу. Дякуємо Федерації з ампфутболу Польщі за постійну підтримку України щодо розвитку футболу серед людей з ампутованими кінцівками. Сподіваємося, що наступного року в нас ще будуть спільні заходи як для жінок, так і для чоловіків. У червні наступного року наша чоловіча команда братиме участь у чемпіонаті Європи, що відбудеться у Франції за участю 16 команд», — коментує президент УАФЛІ Микола Оскома.

Фото УАФЛІ

«Протягом багатьох років Українська асоціація футболу виконує важливу для нас соціальну місію, яка полягає у всебічній підтримці ветеранів війни, які отримали важкі поранення і потребують тривалої фізичної та психологічної реабілітації. Звичайно ми раді допомогти і іншим співгромадянам, які, на жаль, втратили кінцівки, але зберегли найголовніше — віру в себе й захоплюються футболом. Ми готові сприяти їм і робимо це завдяки організації тренувань, змагань, участі в міжнародних заходах тощо. Величезна увага з боку ЗМІ до цієї теми, яку ми спостерігаємо з початку тренувань футболістів збірної серед гравців з ампутацією, свідчить про важливість цих заходів і для суспільства і, насамперед, для самих гравців і гравчинь. Футбол стирає будь-які умовності, обмеження і об’єднує зовсім різних людей, зміцнює їх співпрацю і дружбу. Команда УАФ щаслива бути організатором цього руху», — підкреслив перший віце-президент УАФ Вадим Костюченко.   

Після завершення табору українські гравчині пройшли консультування в протезувальному центрі в місті Ряшів та дві жінки вже незабаром зможуть отримати нові протези.

Фото УАФЛІ

НОВИНИ ПО ТЕМІ
19.11.2024 13:51

На позачерговій конференції Асоціації футболу Києва обрано голову організації

15 листопада відбулася позачергова конференція громадської спілки...

15.11.2024 13:00

Проєкт UEFA PLAYMAKERS за участі УАФ завітав до Рівненщини

Цьогорічний цикл проєкту UEFA PLAYMAKERS, який упроваджують Українська...

12.11.2024 14:20

Українські арбітри працюватимуть на матчах відбору Євро-2025 (U-19)

Українські арбітри працюватимуть на матчах кваліфікаційного раунду Євр...

05.11.2024 11:10

«Відкриті уроки футболу» завітали до міста Лева

Понад 70 школярів віком від шести до 15-ти років зі Львова, Брюховича,...

Підписатися на новини