Титулована Чехія та зіркова Словаччина. Знайомимося із суперниками збірної України в Лізі націй

У новоствореному європейському турнірі підопічні Андрія Шевченка зустрінуться з обома збірними колишньої Чехословаччини.
У швейцарській Лозанні відбулося жеребкування започаткованої УЄФА Ліги націй, матчі якої стартують восени 2018 року. Збірна України потрапила до першої групи дивізіону В, де зіграє зі Словаччиною та Чехією.
До 1993 року існувала єдина команда Чехословаччини, яка регулярно досягала успіхів на міжнародних форумах. Збірна дісталася фіналів ЧС-1938 і ЧС-1962, перемогла на ЧЄ-1976, посіла третє місце на ЧЄ-1960 і ЧЄ-1980. На Олімпійських іграх ця команда виграла золото у 1980-му та срібло у 1964 роках.
Чехія в рейтингу ФІФА посідає 48-му позицію, а за коефіцієнтом УЄФА — 23-ю. Наші суперники виступали на шести останніх чемпіонатах Європи, а також на ЧС-2006. Серед здобутків — срібло англійського Євро-1996, також трикольорові доходили до півфіналу ЧЄ-2004 та чвертьфіналу ЧЄ-2012.
Тренер Чехії — Карел Яролім, який очолив команду у 2016 році. Більшу частину кар'єри він грав та працював у домашніх клубах, двічі визнавався кращим спеціалістом країни. Під його керівництвом команда не зуміла пробитися на ЧС-2018, посівши третє місце в групі.
Незважаючи на відхід Петра Чеха та Томаша Росицькі, в збірній вистачає зірок. Разом із «Базелем» до 1/8 фіналу Ліги чемпіонів пробилися воротар Томаш Вацлік та захисник Марек Сухі. У команді є представники бундесліги Теодор Гебре Селассіє і Владімір Даріда, пограв у Серії А Якуб Янкто. Присутні досвідчені півзахисники Йозеф Гушбауер, Боржек Дочкал, у нападі виходять Міхал Крменчик і Ян Климент, теоретично можуть викликати Томаша Нецида.
Україна провела проти Чехії два товариські поєдинки — у 2011-му синьо-жовті зазнали поразки в Празі (0:4), а в наступному році розійшлися миром у Львові (0:0).
Словаччина йде в рейтингу ФІФА 28-ю, а за коефіцієнтом УЄФА перебуває на 16-й сходинці. Цей суперник має скромний доробок на міжнародній арені — по одному виступу на чемпіонатах світу (2010) та Європи (2016).
Тренером команди із 2013 року є Ян Козак, який визнавався кращим футболістом 1981 року у своїй країні, а до появи у збірній працював у кількох вітчизняних клубах. Вивів своїх підопічних на дебютний ЧЄ-2016, а от у відборі до ЧС-2018 словакам не пощастило — в рейтингу других команд кваліфікаційних груп вони стали останніми і не потрапили до плей-офф.
Головна зірка Словаччини — один із лідерів «Наполі» Марек Гамшик, який у 101-му матчі за збірну забив 21 гол. Також він шість разів визнавався футболістом року у своїй країні.
Досвідчені гравці зібрані в захисті — капітаном є відомий за виступами за «Ліверпуль» Мартін Шкртел, також до цієї ланки входять Томаш Губочан, Ян Дюріца, Петер Пекарик, Норберт Дьйомбер. У півзахисті виділяються Владімір Вайс, Ондрей Дуда, Роберт Мак. Кращий бомбардир збірної Роберт Віттек останнім часом не викликається, тому в основі виходить нападник Адам Немец.
В історії протистоянь зі словаками Україна має мінімальну перевагу — дві перемоги, три нічиї і одна поразка. Після двох мирових із рахунком 1:1 у 2002-му та 2004-му роках у 2009 році синьо-жовті взяли гору — 3:2. У відборі до ЧЄ-2016 Словаччина перемогла з рахунком 1:0 у Києві, а в Жиліні відстояла нічию — 0:0. Останній поєдинок дружина Андрія Шевченка провела саме проти сусідів — у листопаді минулого року у Львові українці досягли успіху з рахунком 2:1.