Національний семінар для регіональних менеджерів із розвитку масового футболу та менеджерів із питань захисту дітей
Українська асоціація футболу провела національний семінар для регіональних менеджерів, присвячений розвитку масового футболу та питанню захисту дітей. Захід, що проходив 8—11 грудня в Будинку футболу в Києві, підкреслив ключову роль масового футболу в Україні.
Генеральний секретар УАФ Ігор Грищенко разом зі співголовою Комітету розвитку футболу УАФ та членом Комісії УЄФА з масового футболу Олександром Каденком відкрили семінар, де особливу увагу було приділено ініціативам у межах програми УАФ «Дев'ять кроків для розвитку українського футболу». Семінар став важливою складовою зусиль УАФ щодо створення сталої основи для розвитку футболу в Україні. Адже масовий футбол є базою для залучення людей різного віку, статі та можливостей, сприяючи їхньому фізичному здоров'ю та соціальній інтеграції.
Семінар став платформою для обміну досвідом, виникнення нових партнерств і знайомств, які допоможуть ефективно реалізовувати проєкти на місцях у подальшому.
Перший день розпочався з презентації «Бачення УЄФА в питаннях розвитку масового футболу». Особливу увагу приділили напряму «Футбол у школах» як ключовій ініціативі, що охоплює молодь по всій країні. На завершення дня учасники обговорили ініціативи, включно з програмами «Інклюзивні футбольні секції», «Відкриті уроки футболу», UEFA Playmakers, та підняли питання відновлення змагань «Шкіряний м'яч».
Кожна регіональна асоціація представила структуру розвитку футболу у своєму регіоні, що дало змогу обмінятися найкращими практиками. Також були представлені наступні теми: основні напрями роботи в навчанні тренерів (В'ячеслав Дараган, директор спортивно-технічного департаменту УАФ), основні напрями в розвитку дитячо-юнацького футболу (Богдан Городнюк, член Комітету дитячо-юнацького футболу УАФ), проєкт «Ліга Дужих» (Віталій Манько та Богдан Мельник, менеджери з розвитку проєкту), розвиток жіночого футболу (Анастасія Кліпаченко, голова Комітету жіночого та дівочого футболу УАФ), реєстрація футболістів у базі даних УАФ (Валерій Бахур, начальник інформаційно-аналітичного відділу УАФ).
У третій день семінару учасникам було презентовано Стратегію УАФ зі сталого розвитку, затверджену Виконавчим комітетом УАФ у липні цього року. Стратегія — це документ із чіткими цілями та дорожньою картою до 2030 року. Її затвердження дає змогу застосувати системний підхід як усередині асоціації, так і за її межами задля соціальної та екологічної стійкості на всіх рівнях та в усіх аспектах футболу.
Фото прес-служби УАФ
Однією з політик стратегії, що стосується поваги до прав людини, є політика захисту дітей, на якій, власне, і був зосереджений фокус дня. Менеджеркою із соціальної відповідальності було проведено практичний семінар, на якому було презентовано бачення УЄФА у сфері захисту дітей, представлено інструментарій УЄФА, роботу УАФ та Політику УАФ із питань захисту дітей. Запрошена експертка Марія Ісмагулова із громадської організації «ТЕР ДЕЗ ОМ УКРАЇНА» провела модуль із питань участі дітей. Протягом семінару менеджери з масового футболу та менеджери з питань захисту дітей обмінювалися досвідом, працювали над завданнями та покращували свої навики.
Фото прес-служби УАФ
«У мої посадові обов'язки входить методичний супровід фізичного виховання у закладах освіти, організація фізкультурно-оздоровчих, спортивно-масових заходів, спортивних змагань з учнівською та студентською молоддю, у тому числі змагань із футболу (футзалу) серед закладів загальної середньої освіти, професійно-технічної, фахової передвищої, вищої освіти. За родом своєї діяльності я часто зіштовхуюся із ситуаціями, коли вчителі під час змагань в емоціях ображають і принижують дітей криками, різними порівняннями та словами. Усі діти реагують на ці речі по-різному. Для мене тема безпеки дітей у футболі і взагалі у спорті найактуальніша. Я завжди робила зауваження таким учителям. А під час семінару дізналася багато нового, що такі дії вчителів (тренерів) тягнуть за собою дуже серйозні наслідки (покарання, звільнення тощо). Обов’язково треба говорити про сексуальну безпеку дітей у спорті. Бо ще з дитинства та зі студентських років пам'ятаю різні дії вчителів (викладачів), про які тоді було соромно сказати. Діти зараз інші, відкритіші. Але й більше інформації із соціальних мереж. Тому з ними треба обговорювати такі питання, щоб вони не боялися про це говорити. Уже замислююся, що цю тему обов'язково буду піднімати під час своїх обласних нарад і семінарів з учителями. Питання булінгу у спорті теж актуальне.
Ми дуже тісно співпрацюємо з обласною асоціацією футболу, проводимо спільні заходи. Відвідавши семінар УАФ, я дізналася про багато цікавих проєктів, які обов'язково заведу у школи області, як і про питання безпеки. Уже в планах спільний практичний семінар з обласною асоціацією (вони про це ще не знають), думаю, десь навесні, коли буде тепло. Дуже рада знайомству з усіма спікерами семінару. Дуже професійні, грамотні, відкриті люди. Дякую за організацію й проведення заходу на високому рівні. Щиро дякую за емоції!» — поділилася своїми враженнями Олена Мошків, головний спеціаліст Миколаївського обласного відділення (філії) Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України.
Також учасникам було презентовано освітній проєкт OUTRAGED («ОБУРЕНІ»), що є ініціативою УЄФА, спрямованою на підвищення обізнаності та залучення всієї футбольної спільноти до конструктивного діалогу на тему дискримінації.
На завершення семінару було презентовано проєкти, які реалізує УАФ у межах програми «Еразмус+» за підтримки ЄС. Серед них — проєкт «TARGET — Юні футболісти та футболістки як амбасадори гендерної рівності», який реалізується УАФ у партнерстві з координатором, Латвійською футбольною федерацією, Естонською футбольною асоціацією, Футбольною асоціацією Мальти, Університетом Модени й Реджо Емілії, професійним училищем у Модені For Modena (Італія) та незалежною загальноєвропейською медіамережею EURACTIV MEDIA NETWORK B.V. Проєкт, що має на меті сприяння гендерній рівності в молодіжних футбольних командах та за їхніми межами, стартував на початку цього року та триватиме ще два роки.
Фото прес-служби УАФ
«Дякую організаторам прекрасного змістовного семінару. Дуже добре були підібрані теми лекцій та спікери. Це також була чудова можливість поспілкуватися з представниками інших областей, поділитися своїм досвідом роботи, підхопити найкращі ідеї колег, дізнатися щось нове. І, звичайно, окремо варто відзначити тему безпеки дітей загалом та у футболі зокрема. Надважливі питання піднімалися та обговорювалися на даних лекціях. Адже питання безпеки дітей особливо важливе під час війни», — зауважив Руслан Маєвський, виконавчий директор Житомирської ОАФ.
«Футбольні зірки України»-2024/КРАЩІ 11: щорічна подія унікального для нашої країни формату
Ще 2016 року було започатковано щорічну церемонію «Футбольні зір...
У Львові триває навчання нової групи тренерів за програмою PRO-диплому
6 січня у Львові на базі місцевої академії футболу ФК «Рух»...
17—20 грудня 2024 року в Києві проведено низку заходів щодо актуальних питань атестації (ліцензування) клубів УПЛ, ПФЛ та клубів-учасників змагань з футболу серед жінок
17—18 грудня в готелі «Україна» у місті Києві відбув...
На фронті загинув український арбітр…
На війні проти росії загинув 30-річний харківський арбітр Андрій Щепот...