«Інклюзивні футбольні секції» у Вінниці

Максим Ч. навчається у Вінницькій спеціальній школі для дітей з порушеннями інтелектуального розвитку. Залюбки відвідує заняття інклюзивної футбольної секції у своєму навчальному закладі, ніколи їх не пропускає. І значно виділяється в технічному плані на тлі інших гравців. Зокрема, демонструє неабиякий дриблінг, забиває багато голів.

Максим майже постійно носить футболку з написом «Мессі». За потужну гру на майданчику і зважаючи на не дуже великий зріст, його прозвали «Мессіком».

«Мені подобається, як грає аргентинський футболіст Ліонель Мессі. Бачив його гру по телевізору. Як і Мессі, забиваю багато голів, подобається це робити», — розповів Максим Ч.

Підліток грає у футбол не лише у спецшколі, але й у своєму дворі.

Фото ВОАФ

При Вінницькій спеціальній школі для дітей з порушеннями інтелектуального розвитку реалізується проєкт Української асоціації футболу та Вінницької обласної асоціації футболу «Інклюзивні футбольні секції». Із дітьми з особливими освітніми потребами займаються тренери обласної асоціації футболу. Проєктом насамперед опікуються тренер В’ячеслав Черниш та координатор від ВОАФ Олександр Сидорук. Завдяки УАФ секція була забезпечена футбольною формою, м’ячами та іншим спортивним інвентарем.

За словами тренерів, такі заняття з дітьми з особливими освітніми потребами сприяють зміцненню їхнього здоров’я, корекції рухової активності та вихованню інтересу до занять спортом. І, зокрема, футболом.   

Фото ВОАФ

«Наша головна задача — підняти настрій дітей і залучити їх до спорту. Такі школярі потребують особливої уваги та емоційної підтримки. Вони з великим бажанням займаються футболом та іншими фізичними активностями. Ці заняття відрізняються від традиційних футбольних тренувань юнаків. Зокрема, ми використовуємо більше естафет та інших цікавих вправ», — зауважив В’ячеслав Черниш.

«Наші діти потребують фізичної реабілітації. Адже багатьом складно даються шкільні предмети, а найулюбленішими для них є трудове навчання, фізкультура й футбольні тренування, — заявила директорка школи Світлана Марчук. — Учні чекають таких уроків футболу, які вже стали частинкою їхнього життя».

Основні цілі проєкту УАФ:

— поліпшити психоемоційний та фізичний стан дітей з інвалідністю та з особливими освітніми потребами через залучення їх до фізичних активностей проєкту та соціалізацію;

— змінити ставлення українського суспільства до людей з інвалідністю та дітей з особливими освітніми потребами;

— надати доступ до інклюзивних занять спортом;

— розкрити дитячий потенціал;

— об'єднати дітей і дорослих, незалежно від особливостей фізичного і психічного розвитку;

— надати мотивацію в масовому футболі для всіх дітей, незалежно від здібностей, статі, соціальних проблем;

— активізувати місцеві громади через міжсекторні мережі (учителі, тренери, психологи, батьки, молодіжні лідери, місцева влада, меценати тощо).

Завдяки УАФ секції забезпечені дитячою футбольною формою, м’ячами та необхідним спортивним інвентарем.

НОВИНИ ПО ТЕМІ
15.04.2025 17:00

Кропивницький — центр UEFA Playmakers на Кіровоградщині

Місто Кропивницький стало ще одним осередком впровадження унікального...

11.04.2025 16:05

«Шкільний м’яч»: наймасовіші шкільні футбольні змагання повернулися!

Після кількарічної перерви в Україні відновлюється масштабний дитячий...

11.04.2025 15:50

Україна взяла участь у 14-й Конференції з масового футболу УЄФА в Польщі

8—11 квітня в місті Сопот (Польща) проходила 14-та Конференція з...

08.04.2025 16:50

Генеральний секретар УАФ Ігор Грищенко: «Україна залишається ядром коаліції протидії поверненню росії у футбол»

Генеральний секретар Української асоціації футболу Ігор Грищенко в ефі...

Підписатися на новини