Голова Комітету з питань стадіонів та безпеки проведення змагань УАФ розповів про дотримання вимоги регламенту щодо своєчасного початку матчів
Голова Комітету з питань стадіонів та безпеки проведення змагань УАФ Андрій Таран розповів про дотримання вимоги регламенту щодо своєчасного початку матчів.
«Наразі офіційний мовник УПЛ транслює матчі чемпіонату України на кабельні мережі і на ОТТ-платформи. Якщо для ОТТ-платформ затримка початку матчів на одну-дві хвилини не надто принципова, то для кабельних мереж кожна секунда має значення. У трансляторів є чіткі часові слоти і сформована сітка трансляцій. Також потрібно пам’ятати, що матчі УПЛ показують і закордонні транслятори, в яких також є жорсткі вимоги щодо часових слотів початку матчів і передбачені серйозні санкції в разі їхнього порушення.
На нарадах перед матчами делегати УАФ постійно наголошують на чіткому дотриманні цих вимог. Зворотний відлік до початку матчу — це універсальний документ, який кожен клуб розробляє самостійно, враховуючи специфіку стадіону та часові особливості кожного процесу. До прямих обов’язків делегата належить перевірка виконання клубами тих процесів, про які йдеться у зворотному відліку.
Усі заходи, які команди проводять перед матчами, а саме — вихід із роздягалень на футбольне поле, виконання гімну, хвилина мовчання, фотографування, участь представників сил оборони в символічних ударах по м’ячу або інші погоджені та дозволені акції перед матчем, мають закінчитися чітко до моменту запланованого початку матчу. Саме такими є вимоги до матчів, які організовує УЄФА. І там відлік порушень іде не на хвилини, а на секунди. Кожна секунда затримки — це серйозні фінансові санкції до організаторів матчу.
Як і делегат на міжнародних матчах, делегат УАФ на матчах УПЛ фіксує всі порушення, яки він побачив на матчі. Потім ці порушення розглядаються на засіданні Контрольно-дисциплінарного комітету УАФ. Він і визначає, які санкції в разі необхідності застосовуються в тому чи іншому випадку.
Затримка початку матчу на декілька хвилин — це серйозне порушення. Делегат матчу не може не зафіксувати його у своїй звітності, інакше санкції будуть застосовані вже до нього з боку нашого комітету.
При плануванні заходів до матчу потрібно розуміти, що kick-off, тобто введення м'яча у гру, виконується, наприклад, не військовослужбовцем, який бере участь у такій акції. Це лише один із можливих передматчевих заходів. І матч починається, коли після свистка арбітра по мячу б’є футболіст однієї з команд, що вийшли на поле», — розповів Андрій Таран прес-службі УАФ.
Нагадаємо, що відповідно до рішення Виконавчого комітету УАФ на час дії воєнного стану кошти, отримані УАФ як обов’язкові грошові внески клубів за рішеннями Контрольно-дисциплінарного та Апеляційного комітетів УАФ, перераховуються на платформу United24.
На позачерговій конференції Асоціації футболу Києва обрано голову організації
15 листопада відбулася позачергова конференція громадської спілки...
Проєкт UEFA PLAYMAKERS за участі УАФ завітав до Рівненщини
Цьогорічний цикл проєкту UEFA PLAYMAKERS, який упроваджують Українська...
Українські арбітри працюватимуть на матчах відбору Євро-2025 (U-19)
Українські арбітри працюватимуть на матчах кваліфікаційного раунду Євр...
«Відкриті уроки футболу» завітали до міста Лева
Понад 70 школярів віком від шести до 15-ти років зі Львова, Брюховича,...