Володимир Пятенко: «Проблеми з реалізацією завадили виступити краще»

Жіноча збірна України завершила боротьбу в груповому раунді першого в історії розіграшу Ліги націй грудневими поєдинками з Польщею (0:1) і Сербією (1:0).

Виконувач обов’язків головного тренера синьо-жовтих Володимир Пятенко в коментарі офіційному сайту УАФ поділився враженнями від цих протистоянь:

— Перед цими матчами ми ще зберігали шанси підвищитися в класі. Тільки для цього треба було перемогти Польщу, і щоб Сербія втратила очки з Грецією. На жаль, цього не сталося.

— На вашу думку, те, що коли українки виходили на поєдинок із польками, уже було відомо про перемогу сербок, якось вплинуло на перебіг подій у Стальовій Волі?

— Навряд чи, бо моїх підопічних цікавив передусім свій поєдинок, і вони були зосереджені на здобутті перемоги над польською збірною.

— Чи вплинув на підсумковий результат (0:1) швидко пропущений гол?

— Ні. Мої підопічні, мабуть, у зв'язку з тим, що через негоду готувалися до матчу в Стальовій Волі тільки на штучному покритті, не одразу адаптувалися до травя’ного газону. Цим суперниці й скористалися в дебюті. Потім ми поступово відсунули гру від своїх володінь, а в другому таймі вже диктували умови. До речі, таким і був план на гру, хоча, звичайно, ми не збиралися пропускати в дебюті. Єдине, що не вдалося, — реалізувати ті напівмоменти, що ми створили біля воріт польської команди.

Вважаю, що в Стальовій Волі ми не заслуговували на поразку. Ми нейтралізували лідера нападу польок — Пайор, яка виступає за німецький «Вольфсбург», діяли компактно, що перешкоджало візаві створювати вільні зони, а завдяки підстраховці нівелювали флангові проходи опоненток. Тому в роздягальні я подякував дівчатам за гру.

Слід зазначити, що з різних причин із Польщею я не зміг задіяти кількох провідних футболісток. Важливо було підійти до заключного матчу, із сербками, у максимальній готовності, бо, на відміну від господарок, нас влаштовувала лише перемога, яка ще залишала шанси зберегти прописку в Лізі В.

— Дійсно, мотивація в українок повинна була бути вищою, адже балканки вже не могли випередити лідерок нашої групи — польок…

— Так, відчувалося, що дівчата дуже хотіли взяти реванш за поразку в першому колі.

— Лідера нападу збірної Польщі, Пайор, у Стальовій Волі вдалося нейтралізувати, але ж у сербок у складі також була визнаний голеадор — Дамнянович, яка виступає за іншу німецьку команду, «Баварію»…

— Ми вирішили не грати з нею персонально, але щільно опікати її, коли вона шукатиме вільні зони біля наших володінь. Також важливо було прикрити мобільну Іванович — лівого півзахисника, яка добре взаємодіє зі своїм бомбардиром. Це нам вдалося. Та найголовніше, що ми таки забили гол!

Гра була під нашим контролем, і під завісу навіть до примітивної навали з боку балканок справа не дійшла. Ми заслужено взяли гору — 1:0. Тішить, що обійшлося без травм.

— Що далі?

— Будемо боротися за подовження прописки в Лізі В. Жеребкування стикових поєдинків має відбутися 11 грудня. Нашим потенційним суперником буде хтось із Ліги С — Латвія, Чорногорія, Болгарія. Ці матчі заплановано на лютий 2024 року.

Нагадаємо, збірна України посіла третє місце в групі та зуміла обійти Словенію в рейтингу третіх команд, уникнувши наразі вильоту в Лігу С. Тепер на підопічних Володимира Пятенка очікують стикові матчі, які відбудуться в лютому 2024 року (жеребкування — 11 грудня). 

Жіноча Ліга націй-2023/2024. Група В3

1 тур

22.09.2023

Україна — Сербія — 1:2 

Греція — Польща — 1:3

2 тур

26.09.2023

Польща — Україна — 2:1

Сербія — Греція — 4:0

3 тур

27.10.2023

Греція — Україна — 2:1

Польща — Сербія — 2:1

4 тур

31.10.2023

Україна — Греція — 1:0

Сербія — Польща — 1:1

5 тур

01.12.2023

Україна — Польща — 0:1

Греція — Сербія — 0:2

6 тур

05.12.2023

Сербія — Україна — 0:1

Польща — Греція — 2:0

Підсумкова таблиця

 

 Команда

І

В

Н

П

М

О

1

 Польща

6

5

1

0

11—4

16

2

 Сербія

6

3

1

2

10—5

10

3

 Україна

6

2

0

4

5—7

6

4

 Греція

6

1

0

5

3—13

3

Жіноча Ліга націй-2023/2024

Ліга А

Група А1: Англія, Нідерланди, Бельгія, Шотландія.

Група А2: Франція, Норвегія, Австрія, Португалія.

Група А3: Німеччина, Данія, Ісландія, Уельс.

Група А4: Швеція, Іспанія, Італія, Швейцарія.

Ліга В

Група В1: Ірландія, Північна Ірландія, Угорщина, Албанія.

Група В2: Фінляндія, Румунія, Словаччина, Хорватія.

Група В3: Польща, Сербія, Україна, Греція.

Група В4: Чехія, Словенія, Боснія і Герцеговина, білорусь.

Ліга С

Група С1: Мальта, Молдова, Латвія, Андорра.

Група С2: Туреччина, Люксембург, Литва, Грузія.

Група С3: Азербайджан, Чорногорія, Кіпр, Фарерські о-ви.

Група С4: Ізраїль, Естонія, Казахстан, Вірменія.

Група С5: Північна Македонія, Косово, Болгарія.

Як відбуватимуться матчі у групах?

Усі матчі на груповому етапі проводитимуться відповідно до звичного формату — удома та на виїзді проти кожного суперника у групі. За перемогу нараховуватимуться три очки, за нічию — одне, за поразку — жодного.

Хто вилітає? Хто зіграє у стикових матчах?

Ліга A

Дві найкращі команди в кожній групі залишаються в Лізі А в межах європейської кваліфікації жіночого ЧЄ-2025.

Чотири команди, які посіли треті місця, грають у стикових матчах проти збірних, які посіли другі місця у групах Ліги B. Переможець кожного протистояння зіграє в Лізі A в межах європейської кваліфікації; команди, що програли, зіграють у Лізі B.

Команди, що посіли четверті місця, вилітають до Ліги B.

Ліга B

Чотири переможці груп переходять у Лігу А.

Чотири команди, що посіли другі місця, грають у стикових матчах проти збірних, які посіли треті місця в Лізі А. Переможці зіграють у Лізі А; команди, що програли, зіграють у Лізі B.

Три найкращі команди, які посіли треті місця, грають у стикових матчах проти трьох найкращих команд, що посіли другі місця у Лізі C. Переможці зіграють у Лізі B у межах європейської кваліфікації; команди, що програли, зіграють у Лізі C.

Команда з найнижчим рейтингом серед тих, хто посів третє місце, і чотири команди, що посіли четверті місця, переходять до Ліги C.

Ліга C

П'ять переможців груп переходять до Ліги B.

Три найкращі команди, що посіли другі місця, грають у стикових матчах із трьома найкращими командами, які посіли треті місця в Лізі B. Переможці зіграють у Лізі B у межах європейської кваліфікації; команди, що програли, зіграють у Лізі C.

Інші команди залишаються в Лізі C.

Матчі за підвищення/пониження у класі

Пари формуються жеребкуванням, у межах протистоянь проводяться матчі вдома та на виїзді. Команди, які посіли у своїх групах треті місця, вважаються сіяними й матчі-відповіді проводять удома.

НОВИНИ ПО ТЕМІ
05.03.2024 17:00

Володимир Пятенко: «Плани в українок амбітні — завоювати путівку на Євро»

Відбулося жеребкування кваліфікації чемпіонату Європи 2025 року серед...

12.12.2023 13:00

Володимир Пятенко: «Детальний збір інформації про Болгарію — попереду»

Наприкінці лютого 2024 року жіночій збірній України для збереження про...

29.11.2023 14:00

Володимир Пятенко: «Шанс підвищитися в класі ще є, тому боротимемося до кінця»

1-го та 5 грудня жіноча збірна України проведе два заключні поєдинки в...

24.10.2023 16:01

Володимир Пятенко: «Перемоги в Греції мають повернути інтригу в боротьбі за лідерство»

27-го й 31 жовтня жіноча збірна України проведе поєдинки 3-го й 4-го т...

Підписатися на новини