У Калинівці на Вінниччині відбувся фестиваль «Відкриті уроки футболу»

Калинівка — одне з трьох міст на Вінниччині, разом із Вінницею та Хмільником, що стали місцем проведення спортивного фестивалю «Відкриті уроки футболу».
Це спільний проєкт, який організовує Українська асоціація футболу разом із міжнародними партнерами — Дитячим фондом УЄФА та Асоціацією крос-культурних проєктів (Данія).
Фото kalynivka.city
«Проєкт ставить за мету надати психосоціальну підтримку дітям внутрішньо переміщених осіб, об'єднати їх і місцевих дітей у команди, згрупувати їх. Також проєкт пропагує знання з безпеки в умовах війни, філософію масового футболу — радість від гри замість результату за всяку ціну, здоровий спосіб життя, розвиток волонтерства. Також у межах проєкту надаються гуманітарні набори у вигляді м’ячів та спортивного інвентаря, а кожен учасник цього дійства отримав футболки й шапочки з логотипом фестивалю», — розповідає один із координаторів проєкту, тренер із футболу місцевої дитячо-юнацької спортивної школи «Авангард» Геннадій Марчук.
Фото kalynivka.city
За його словами, Калинівка стала одним із місць реалізації цього проєкту, бо тут є відповідна матеріально-спортивна база, фахівці та давні футбольні традиції.
Геннадій Марчук разом зі своїм колегою Олексієм Пивоваром, також тренером ДЮСШ «Авангард», пройшов спеціальне навчання.
Фото kalynivka.city
У проведенні цього заходу їм допомагали місцеві волонтери. Наприклад, зголосилися взяти участь у проєкті директорка ліцею № 2 Калинівської міської ради Світлана Гетьман, вихованка дитячо-юнацької спортивної школи «Авангард» Анастасія Буяльська, громадська активістка Євгенія Марчук, тренери з хокею на траві Віталій Бондарчук та Олексій Попов, учні місцевих шкіл.
Фото kalynivka.city
У підсумку вийшло яскраве спортивне дійство, в якому взяли участь понад 140 дітей. Усі вони були об’єднані у 12 команд за кількістю секторів, на які було поділене футбольне поле й які необхідно було обійти почергово.
Окремий сектор був виділений для працівника поліції, який розповідав дітям про те, як діяти в разі виявлення вибухонебезпечних предметів.
Фото kalynivka.city
На кожному з майданчиків на учасників чекали тренери-волонтери. Вони влаштовували змагання, різноманітні ігри та конкурси.
І це було не стільки про футбол (часом — зовсім не про футбол), скільки про злагоджену роботу в команді, кмітливість, координацію рухів і, звичайно, гарний настрій.
Саме його учасникам цього фестивалю не бракувало, бо скільки тривало дійство, стільки було чути сміх, а дитячі обличчя просто випромінювали посмішки.
«Відкриті уроки футболу» завітали на Житомирщину
У Житомирській області в межах проєкту «Відкриті уроки футболу&r...
«Відкриті уроки футболу» завітали у Дрогобич, що на Львівщині
На Львівщині відбулися перші цього року заняття в межах традиційного в...
На Харківщині відбулися тренінги для юних футболістів у межах проєкту Spirit of Soccer
7 травня для юних футболістів міста Красноград та селища Краснопавлівк...
Вадим Костюченко: «Відкриті уроки футболу» виконують важливу місію підтримки дітей, які постраждали від війни»
Завершується цьогорічний сезон спільного соціального проєкту Українськ...