Крістіна Козорог: «За допомогою VAR ми можемо прийняти максимально правильне рішення»

У п’ятий день турецьких зборів на ранкове тренування українських арбітрів завітали журналісти телеканалу «Футбол», які прибули до Туреччини, аби висвітлювати підготовку вітчизняних команд до весняної частини сезону. Після завершення тренувальної сесії арбітри поспілкувалися із журналістами, розповівши їм, як проходить збір.

У вівторок на теорії рефері розбирали рекомендації щодо використання системи VAR у ситуаціях, пов’язаних із пенальті.

Відзначимо, що арбітри отримують не лише теоретичні знання, а й практичні навички, відвідуючи контрольні матчі клубів (2 лютого — одразу п’ять поєдинків). Зокрема, жіноча суддівська бригада у складі Крістіни Козорог, Вероніки Васильченко, Ірини Рачинської та Анастасії Волощук попрацювала на матчі між київським «Динамо» U-21 та нігерійським FC MFM. Після гри вдалося поспілкуватися з Крістіною Козорог, яка відповіла на декілька запитань стосовно НТЗ.

Фото Андрія Майорова

— Крістіно, навчально-тренувальні збори в Туреччині тривають уже п’ятий день. Які враження, чи не втомилася від дворазових тренувань? Як почуваєшся?

— Почуваюся просто чудово. До цього збору я працювала в Києві. Графік був відомий заздалегідь, тому готувалася до продовження тренувального процесу. Особисто для мене немає проблем входити у дворазовий режим тренувань. Усе йде за планом.

— А як узагалі ти підтримуєш свою фізичну форму в зимове міжсезоння?

— Крім того, що я арбітр, я також тренер у фітнес-залі, тому постійно працюю над собою, над покращенням своїх фізичних показників та якостей. У мене весь час іде робота, тому можна сказати, що я не припиняю займатися. Із цим проблем немає, звісно, якщо ти не робиш великих пауз у міжсезоння. Треба постійно бути в тонусі.

Фото Андрія Майорова

— Цього року українська делегація переїхала в новий готель. Як тобі умови?

— Мені тут подобається. Але й раніше мене все влаштовувало. Тренуємося ми на тому самому полі, що й завжди, — воно поруч. Усе близько й комфортно. Для мене взагалі немає ніяких проблем, усе тільки в плюс.

— Зазвичай на теоретичних заняттях усі групи готують домашнє завдання, яке перед НТЗ роздали інструктори. Над чим працювала твоя група?

— У нашої групи досвідчений модератор — Анатолій Абдула. Кожного дня — цікаві відеонарізки, які ми обговорюємо: єдиноборства, гра рукою, симуляція... Щодня нова тема, усе обговорюється під час дискусій. Працюємо над тими ситуаціями, які потім виникають на футбольному полі.

Фото Андрія Майорова

— Якщо ми зачепили тему викладачів, то теоретичні заняття у вас проводить інструктор Володимир Петров. Він у доволі експресивній манері, емоційно та цікаво роз’яснює будь-яку тему й коментує кожен епізод…

 — Для мене це підбадьорливий фактор. Адже саме через такі емоції ми навіть краще сприймаємо інформацію. Відразу відчуваєш певне налаштування. Особисто мені це допомагає.

— На теорії особливу увагу ви приділяєте системі VAR. Вона ефективно допомагає арбітру? 

— Вважаю, що так. У деяких важких моментах арбітру важко розгледіти порушення. За допомогою VAR ми можемо прийняти максимально правильне рішення.

Фото Андрія Майорова

— Як узагалі ти вирішила стати арбітром? 

— Це довга історія, але спробую розповісти швидко. Через травму я припинила грати у футбол. Треба було йти кудись, продовжуючи залишатися у грі, тому що футбол у моєму житті з восьми років, іншими словами — найголовніший вид спорту. Випадково мене зустрів один із кураторів арбітражу однієї обласної федерації, побачив, як я працюю з м’ячем, та запропонував піти в арбітраж. Спочатку на цю ідею відреагувала скептично, особливо не вірила, що зможу. Але із часом моя думка змінилася. Я пройшла навчання й зараз я вже арбітр у другій лізі. Оскільки я постійно у футболі, то це гарний шлях розвитку для мене.

— На зимових навчально-тренувальних зборах ти вже не перший рік. Що можеш побажати молодим арбітрам, які тільки розпочинають свій шлях у суддівстві?

Фото Андрія Майорова

— Найголовніше — постійно вдосконалюватися, прислуховуватися до інструкторів. У нас чудові викладачі, і кожна їхня порада для нас дуже важлива. А НТЗ — це своєрідне доповнення до всіх тих знань, які ти вже маєш. Тому дуже важливо слухати інструкторів, завжди прагнути йти далі й зростати. Ціль має бути максимальна.

НОВИНИ ПО ТЕМІ
16.03.2025 11:00

Представниця України працюватиме на матчах відбору ЧС-2025 із футзалу серед жінок

Українська арбітриня Марія Мисловська працюватиме на поєдинках елітног...

27.02.2025 12:01

Представники України працюватимуть на матчах основного раунду відбору Євро-2026 із футзалу

Два українці отримали призначення на матчі основного раунду відбору Єв...

30.01.2025 12:00

У Будинку футболу представники клубів УПЛ поспілкувалися з головою Комітету арбітрів УАФ Катериною Монзуль

У Будинку футболу відбулася спільна нарада керівництва УАФ та Комітету...

Підписатися на новини