Депутати й журналісти заради допомоги дітям-переселенцям зі Сходу України зіграли у футбол

На НТК ім. В. Баннікова відбувся п’ятий щорічний благодійний матч «Парламентський кубок» між збірною народних депутатів та збірною журналістів України.

Головною метою цього проекту, що вже став доброю традицією, є допомога дітям-переселенцям зі Сходу України. Його організаторами виступили Українська асоціація футболу, УПЛ та інформаційне агентство «Центр новин».

Фото прес-служби УАФ

Благодійний матч відбувся під патронатом президента Української асоціації футболу Андрія Павелка та за підтримки голови Асоціації футболу Донецької області Максима Єфімова.

Перед стартовим свистком Гімн України виконала співачка Юлія Цюпило.

На гру завітали почесні гості — перші віце-президенти УАФ Вадим Костюченко та Анатолій Дем’яненко.

Із перших хвилин матчу триразові володарі Парламентського кубку, журналісти, пішли в атаку, й уже на 5-й хвилині експерт каналу «Футбол» В’ячеслав Шевчук відкрив рахунок — 1:0.

Збірна депутатів відігралася на 31-й хвилині завдяки голу Ігоря Грищенка — 1:1.

На 43-й хвилині капітан команди депутатів Олександр Пасічний створив небезпечну ситуацію біля воріт збірної журналістів, проте Фортуна була на боці представників ЗМІ. А вже за кілька хвилин форвард журналістів Олексій Бєлік зробив вдалий прохід до штрафного суперника й вивів свою команду вперед — 2:1.

Наступний гольовий момент не забарився, і на 53-й хвилині Віктор Вацко забив третій м'яч журналістів. Збірна депутатів пішла у швидку контратаку й забила вдруге — відзначився Олександр Пасічний. Та ще один м’яч у ворота суперників депутатам провести не вдалося. Натомість Микола Тищенко грубо зіграв проти Вадима Дробашка, арбітр матчу призначив пенальті, й Іван Узунов поставив остаточну крапку — 4:2 на користь представників ЗМІ. Збірна журналістів України вчетверте стала володарем Парламентського кубку.

Збірна народних депутатів України — збірна журналістів України — 2:4

Збірна народних депутатів України: Олександр Пасічний, Василь Мокан, Іван Кириленко, Андрій Кожем’якін, Нестор Шуфрич, Микола Скорик, Олександр Сухов, Сергій Вельможний, Андрій Герус, Дмитро Косюк, Дмитро Микиша, Богдан Кицак, Олександр Кабанов, Михайло Лаба, Юрій Загородній, Сергій Льовочкін, Микола Тищенко, Ігор Негулевський, Андрій Жупанін, Ростислав Тістик, Ігор Грищенко.

Збірна журналістів України: В’ячеслав Шевчук, Рустам Худжамов, Олексій Бєлік (телеканал «Футбол»), Ярослав Твардовський («Динамоманія»), Василь Саф’янюк (ICTV), Роман Мазурик, Володимир Шемулянський, Вадим Дробашко (ІА «Центр новин»), Максим Корзун, Євген Перестенко («Перший Національний»), Олександр Ващук, Олег Ящук («Еспресо TV»), Віктор Вацко («Вацко live»), Олександр Сєрцов («4 студія»), Іван Узунов («Українська правда»), Богдан Машай (телеканал «Прямий»), Юрій Чміль («Україна 24»), Олександр Гапоненко («Спортарена»), Андрій Варчак, Віталій Гарковенко, Василь Пехньо («Шустер Live»), Валентин Щербачов. Тренер команди — Василь Кардаш. Президент збірної журналістів України — Ольга Витак.

Перед церемонією нагородження до учасників поєдинку звернувся перший віце-президент УАФ Вадим Костюченко: «Дякую за участь у благодійному матчі. Футбол насправді об’єднує між собою політиків і журналістів. Та найголовніше, що ми цим традиційним матчем підтримуємо наших дітей-переселенців. Участь у кожному такому поєдинку є нашою частиною допомоги дітям, які потребують підтримки. Вітаю команду журналістів, яка сьогодні була сильнішою».

Шеф-редактор ІА «Центр новин» Ольга Витак відзначила важливість цього проекту: «Головна перемога сьогодні — допомога дітям. Завдяки вашій грі діти зі Сходу України отримають комплекти футбольної форми та спортивну екіпіровку. Дякую організаторам за те, що влаштували це свято футболу, і дякую всім небайдужим за допомогу дітям».

Нагороджували команди перші віце-президенти УАФ Вадим Костюченко та Анатолій Дем’яненко, а також Василь Кардаш.

Найкращий воротар: Олександр Кабанов.

Найкращий захисник: В’ячеслав Шевчук.

Найкращий нападник: Віктор Вацко.

Найкращий гравець: Дмитро Микиша.

Історія Парламентського кубку

Команда журналістів ставала володарем Парламентського кубку у 2016-му, 2017-му та 2019 роках. У 2018 році вперше трофей здобула збірна народних депутатів України.

Результатом Парламентського кубку у 2016 році стали побудова та облаштування кімнат корекційного центру «Прімавера» для дітей з обмеженими можливостями. Після проведення Парламентського кубку-2017 був побудований та відкритий дитячо-спортивний майданчик у смт Комишуваха Попаснянського району Луганської області (за 10 км від лінії розмежування). За результатами третього та четвертого Парламентського кубку діти зі Сходу України отримали футбольну форму та екіпіровку для занять спортом.

10.04.2024 20:00