Олександр Ситник: «Під час турніру у Фінляндії буде можливість переглянути у справі більше кандидатів до збірної»

Головний тренер юнацької збірної України U-16 Олександр Ситник поділився думками щодо майбутнього збору команди й розповів про очікування від матчів Турніру розвитку УЄФА.

Завтра, 4 травня юнацька збірна України (футболісти не старші 2009 року народження) розпочне виступи на Турнірі розвитку УЄФА у Фінляндії. Окрім українців, у цьому турнірі візьмуть участь команди господарів, Греції та Угорщини.

Напередодні старту змагань головний тренер синьо-жовтих Олександр Ситник відповів на запитання офіційного сайту УАФ.

— Пане Олександре, ви вперше будете працювати зі збірною U-16. Як знайомилися з підопічними?

— Здебільшого по відео, оскільки часу на інше знайомство просто не було. Це не дати УЄФА та ФІФА, тому багатьох хлопців не відпустили клуби, а ще кілька кандидатів зазнали травм. Цей збір у нас буде як селекційний. Утім, звичайно, хочеться вже награвати кістяк, оскільки восени на нас чекає перший кваліфікаційний раунд чемпіонату Європи.

Але, з урахуванням усіх цих моментів, є можливість переглянути у справі більше кандидатів до збірної. Це краще, ніж спостерігати за їхньою грою в клубах.

— Перед кваліфікацією бодай один збір у команди ще заплановано?

— Так. Він відбудеться у вересні. Тоді наш тренерський штаб матиме можливість викликати, в принципі, усіх, кого захоче, оскільки це вже будуть дати УЄФА й ФІФА. Сподіваюся, що на тому етапі підготовки ми визначимо склад команди для офіційних матчів відсотків на 90.

— Чи багато ви знаєте про суперників, з якими треба буде зіграти на Турнірі розвитку УЄФА?

— Інформація є щодо команд Фінляндії та Угорщини. А от по збірній Греції, нашому першому опоненту, відомостей практично немає. Можливо, ця команда ще не збиралася, а можливо, вони ніде не викладали інформацію.

— Що ставитимете собі за мету на цих змаганнях?

— Насамперед, ми захищаємо кольори країни, тому намагатимемося виступити якнайкраще. Ну а друге завдання, і воно не менш важливе, — побачити у справі хлопців, познайомитися ближче, дізнатися про їхній потенціал, психологічну складову, щоб бути у всеозброєнні та розуміти, із ким рухатися далі. Усе це — підготовка до офіційних поєдинків. 

Склад юнацької збірної України U-16

Воротарі: Олександр Степанов («Шахтар» Донецьк), Денис Столяренко («Легія», Польща).

Захисники: Єгор Оніщук («Шахтар» Донецьк), Григорій Шаповалов, Назар Смотрицький (обидва — ЛНЗ Черкаси), Богдан Левицький («Рух» Львів), Маркіян Панчишин («Карпати» Львів), Назарій Рудзей («Боруссія» Д, Німеччина), Ілля Яблонський («Спортинг», Португалія).

Півзахисники: Данило Дячок, Данило Єрмак (обидва — «Динамо» Київ), Євгеній Волошко («Шахтар» Донецьк), Євгеній Горбатов («Олександрія»), Ярослав Харкевич («Мілан», Італія), Максим Іванов («Сампдорія», Італія), Ярослав Кожушко («Славія», Чехія), Руслан Швець («Райо Махадаонда», Іспанія).

Нападники: Володимир Квіквінія («Динамо» Київ), Денис Біда («Шахтар» Донецьк), Кірілл Сердюк («Нюрнберг», Німеччина), Владислав Задорожній («Славія», Чехія), Андрій Добровольський («Ейпен», Бельгія).

Календар матчів Турніру розвитку УЄФА

04.05. Фінляндія — Угорщина. 14:00

04.05. Греція — Україна. 18:30

06.05. Угорщина — Греція. 13:00

06.05. Україна — Фінляндія. 17:30

09.05. Україна — Угорщина. 10.00

09.05. Фінляндія — Греція. 15.00

Нагадаємо, 5 грудня у швейцарському Ньйоні відбулося жеребкування першого раунду відбору Євро-2026 (U-17). За його результатами юнацька збірна України опинилася в групі 1, де протистоятиме Італії, Чорногорії та Естонії. Господарем мінітурніру буде Естонія.

Календар матчів юнацької збірної України U-17

01.10.2025. Чорногорія — Україна 

04.10.2025. Україна — Естонія

07.10.2025. Україна — Італія  

Результати жеребкування першого раунду відбору Євро-2026 (U-17)

Група 1: Італія, Україна, Чорногорія, Естонія.

Група 2: Чехія, Угорщина, Північна Македонія, Гібралтар.

Група 3: Англія, Швеція, Литва, Шотландія.

Група 4: Іспанія, Данія, Латвія, Андорра.

Група 5: Бельгія, Норвегія, білорусь, Молдова.

Група 6: Австрія, Ірландія, Косово, Фарерські о-ви.

Група 7: Сербія, Туреччина, Боснія і Герцеговина, Мальта.

Група 8: Хорватія, Нідерланди, Албанія, Казахстан.

Група 9: Франція, Ізраїль, Румунія, Азербайджан.

Група 10: Швейцарія, Словаччина, Болгарія, Сан-Марино.

Група 11: Північна Ірландія, Фінляндія, Кіпр, Вірменія.

Група 12: Португалія, Словенія, Уельс, Ліхтенштейн.

Група 13: Польща, Німеччина, Люксембург.

Група 14: Греція, Ісландія, Грузія.

54 команди були розділені на 12 груп по чотири учасники та дві групи по три учасники. Господар фінальної частини, збірна Естонії, також візьме участь у кваліфікації.

За підсумками першого раунду відбору 14 переможців груп і 14 команд, які посядуть другі місця, вийдуть до другого раунду в Лізі A. Решта 26 команд візьмуть участь у другому раунді в Лізі B.

Збірні, що потраплять до другого раунду відбору в Лізі А, навесні 2026 року змагатимуться за сім путівок до фінальної частини Євро-2026 (U-17). Естонія як господар турніру отримала перепустку автоматично. Відзначимо, що відбірний раунд у Лізі А є також кваліфікаційним раундом ЧС-2026 (U-17) у Катарі.

До того ж команди з обох ліг другого раунду відбору боротимуться за підвищення та пониження між лігами перед першим раундом кваліфікації Євро-2028 (U-19).

НОВИНИ ПО ТЕМІ
24.03.2025 16:55

U-16: юнацька збірна України здолала Чорногорію й посіла друге місце на Турнірі чотирьох націй

Юнацька збірна України U-16 (футболісти не старші 2009 року народження...

22.03.2025 13:57

U-16: юнацька збірна України перемогла Румунію на Турнірі чотирьох націй

Юнацька збірна України U-16 (футболісти не старші 2009 року народження...

Підписатися на новини