Футбольная жизнь в зеркале СМИ

Интернет

ФУТБОЛ

Рабинович рассказал сколько платит за аренду стадиона «Динамо»

Игорь Лубянов

Gazeta.ua

03.08.11

Во вторник, 2 августа, киевский футбольный клуб «Арсенал» провел открытую тренировку и товарищеский матч со сборной спортивных журналистов. После поединка на вопросы корреспондента «Gazeta.ua» ответил президент клуба Вадим Рабинович.

Насколько высокие цели ставите в сезоне? Надеетесь попасть в еврокубки?

− Конечно, надеюсь. Но что такое высокая цель? Это чемпионство. Мы до этого еще не доросли. В этом сезоне мы будем ставить реальные цели. Лига Европы − это как раз то, чего «Арсенал» силен достичь.

Довольны новичками клуба?

− Если бы мы не были довольны их игрой, то не взяли бы их в команду. Об их ценности будем говорить в конце сезона, когда увидим результаты игры. Потому что сейчас каждый может говорить, что угодно.

Это было желание тренера, чтобы «Арсенал» приобрел именно этих футболистов?

− Конечно, я не подбираю их под себя. Я удовлетворяю требования тренера на 102%. Все, что он просит, я выполняю.

Кобахидзе и Мазилу будут играть в основном составе?

− Это не ко мне вопрос. Я не влияю на состав команды − Боже упаси!

Что будет со стадионом «Арсенала»?

− Есть участок. Уже даже подсчитали сводную стоимость. Но перед нами стоит вопрос, строить ли его вообще. Сейчас реконструируют «Олимпийский». Вот уже миллиард угрохалы. Что будет дальше?

Вроде, говорят, «Динамо» хочет там играть ...

− Так прошу. «Динамо» будет играть там, а мы − на «Динамо». Есть много вопросов, на которые лично у меня нет ответов. Сначала должна быть сильная команда.

Сколько вы платите за матчи «Арсенала» на стадионе «Динамо»? Или это секрет?

− Какой же это секрет, если налоговая знает, сколько мы перечисляем. Получается около двухсот тысяч гривен за один матч.

+++

 

«Динамо» перед «Рубином»: эмблема новая, проблемы старые

 

Александр Трухачёв

Terrikon.com

03.08.11

Киевское «Динамо» стоит на развилке футбольной европейской дороги. И вроде бы хочется дальше уверенно шагать по пути Лиги Чемпионов в элиту европейского футбола, да сильный конкурент из столицы Татарстана не пускает и сопротивляется, выталкивая динамовцев на запасной путь в Лигу Европы.

Букмекеры, подкрепившись статистическими выкладками, дают очень мало шансов киевской команде на проход «Рубина». И это неудивительно − в истории еврокубков не так уж и много случаев отыгрыша домашних 0:2. Не особо верят в успех киевлян и болельщики, но в этом случае стоит говорить не только о счёте первого поединка, а и о состоянии, в котором сейчас пребывает «Динамо».

Об игровых и не только проблемах киевлян в последнее время не говорит только ленивый. Однако всего лишь какой-то месяц назад все поклонники сине-белой дружины с оптимизмом смотрели в будущее. Ещё бы, Игорь Суркис торжественно пообещал выделить миллионы на усиление команды, в матче за Суперкубок Украины был уверенно обыгран самый непримиримый соперник, казалось бы, наступает новый этап в жизни клуба и все неудачи останутся в прошлом. А символом перемен стала новая эмблема «Динамо», презентованная общественности перед стартом нового сезона. Но прошёл всего лишь июль, и наступило горькое похмелье.

Началось всё с матча с «Металлистом» и первой потерей очков в чемпионате страны. Все восприняли это как досадную случайность и жуткое невезение. Но с каждым последующим матчем всё явственнее стало просматриваться, как тяжело даётся динамовцам результат. Гений новобранца Брауна Идейе помог сломить сопротивление неуступчивых александрийцев и оболонцев, а уверенная игра в центре поля другого новичка Аруны Лукмана давала повод говорить об усилении средней линии команды. Но уже тогда можно было подозревать, что не так всё гладко в киевском королевстве. Все с оптимизмом ждали встречи с «Рубином», который хоть и признавался соперником достойным, но стать препятствием для «Динамо» не должен был. А казанцы приехали в Киев, сыграли в свою фирменную игру, добыли отличный результат и уехали домой готовиться к ответному матчу. А Киев погрузился в пучину разочарований и недоумений.

Игра в Киеве раскрыла глаза на многие вещи. Во-первых, это отсутствие достаточного количества игроков высокого класса способных решать задачи выхода команды в Лигу Чемпионов. Несмотря на заявления президента о готовности потратить 40 миллионов на трансферы в итоге имеем всего двух новичков из Нигерии, да и то на не самые проблемные позиции в команде. А если вспомнить слова главного тренера о том, что команда полностью укомплектована, то возникает много вопросов. Главный из них: «Как она может быть укомплектована, если состав остался на 95% таким же, как и в прошлом сезоне?».

Во-вторых, это отсутствие цельной и слаженной командной игры у «Динамо». Нападение в лице Идейе играет как бы само по себе, и голы даются с большим трудом. Полузащита напрочь лишена мысли в середине поля, а самыми креативными действиями хавбеков стали унылые перепасовки поперек поля, потуги Еременко найти пасом хоть какое-то обострение атак, бесполезные набеги истощённых и уставших Гусева и Ярмоленко и абсолютно неподготовленные удары с любых позиций Аруны («Бил, бью и буду бить»). Защита постоянно проваливается при давлении на неё, и в этом «преуспели» практически все игроки задней линии. Юссуф, и Диакате, и Каддури, и Попов с Данило, и особенно Хачериди постоянно теряют свои позиции, что не всегда прощается соперниками. И только вратарская позиция выглядит достаточно прочной, но это только благодаря тому, что, несмотря на возраст, продолжает уверенно играть Шовковский.

В-третьих, это проблемы в раздевалке. Нам об этом, естественно не рассказывают, но перевод в дубль Милевского, отсутствие полноценной игровой практики у Алиева, и потеря формы Шевченко вкупе с недавним интервью Шовковского говорит о многом. Авторитетные и харизматичные игроки «Динамо» не играют, а если и играют, то плохо. Все это объясняется простой «потерей формы», но дыма без огня не бывает.

И вот тут возникают вопросы к главному тренеру, почему так происходит, ведь он, и только он в первую очередь отвечает за работоспособность команды. Сегодняшняя ситуация вызывает у многих дежавю с прошлым сезоном. Такая же невыразительная игра, провал в Лиге чемпионов, нездоровая атмосфера в раздевалке. Тогда все это повесили на Газзаева, которого обвинили во всех бедах «Динамо», упрекая его в первую очередь за развал команды. Газзаева уже нет и у руля киевлян любимый всеми Сёмин, но параллели сами собой напрашиваются. И сейчас уже многие задаются вопросом, а, может быть, всё-таки не в Газзаеве было дело тогда, и не в Сёмине сейчас? Может быть, все попытки сделать кардинальную перестройку команды предыдущим тренером и нынешним заканчиваются провалом по причине того, что сама команда не желает перестраиваться и усердно сопротивляется?

Ситуация не самая радостная для всех поклонников «Динамо», но надежда умирает последней. И в ответном матче с «Рубином» киевляне просто обязаны проявить волю и характер. Ведь уже в начале августа остаться без праздника Лиги Чемпионов серьёзный удар по амбициям игроков, болельщиков, президента. Да, «Рубин» − крепкий орешек, да, результат первого матча не оставляет вариантов, но назад дороги нет. Иначе болельщики не поймут, и новая эмблема клуба так и останется единственным светлым пятном на фоне серого и мрачного старта нового сезона.

 

+++

 

Обмаль голів, забагато очікувань? Огляд 4-го туру Прем’єр-ліги

 

Дмитро Литвинов

Champion.com.ua

03.08.11

Черговий тур чемпіонату України не вразив результативністю, але змусив замислитися над тим, наскільки співпадають завдання, декларовані клубами, з їх реальними можливостями

У першій грі туру «Металіст» досить впевнено переграв «Волинь». Стостовно цього матчу хотілося б відзначити дві події. Перша сталася на полі − в складі харків'ян дебютували новачки-аргентинці. Торсільєрі замінив в основі Гуйє і відіграв так, що можливому власнику українського паспорту слід задуматися над підвищенням рівня гри. Адже не секрет, що сенегалець припинив прогресувати в останні два сезони, і Маркевич неодноразово висловлював своє незадоволення діями Папа. Хоча, от отримає він той самий паспорт − і матиме додатковий аргумент на свою користь. Щодо Соси, то попри гол, котрий став наслідком помилки оборони, відчувалося, що аргентинець поки не зовсім вписався у гру команди. Та чи слід було чекати іншого після кількох проведених у Харкові тренувань? Питання риторичне, але оптимізм по відношенню до цього трансферу присутній − граввців з досвідом виступів за «Баварію» та «Наполі» в Україні ще не було, хай і досвід цей в чемпіона Олімпіади-2008 не надто приємний. Друга подія − скандал, який влаштував Кварцяний на прес-конференції. Мовляв, Шарпару забороняли грати проти команди, якій належать права на його трансфер. Даруйте, але, по-перше, цілком звична практика для європейського футболу, а, по-друге, відправляти гравця «додому» після третього туру, коли його вже не можна заявити за іншу команду до нового року − це просто некоректно. М'яко кажучи, «некоректно». Та й взагалі, Кварцяному слід було б розібратися з методикою власних тренувань, якщо у нього щороку значна кількість травмованих гравців і нема альтернативи орендованим у такі моменти. А поки − лучани програли не те, щоб «бе шансів», але гра виявилася фактично «до першого голу». Після нього гості робили на полі все, що хотіли.

Зовсім інше враження справив матч «Оболоні» та «Зорі» − вперта гра, програвати не хотів ніхто, тому й результат став закономірним, всі залишилися при своїх. Адже «Оболоні» було вкрай важливо набрати перше очко у першості, а «Зоря» попри декларування мети у вигляді зони УЄФА все ще вважає нічию у гостях непоганим результатом. Принаймні, у діях футболістів луганчан не було бажання перемогти за будь-яку ціну. А тут ще й Білий, котрий непогано почав сезон, підвів − обидві картки були необов'язковими. Так, прикро, коли спочатку не дають пенальті, котрий  мав бути на твою думку, а згодом ще й отримуєш по фізії. Але, якщо ти лідер команди, то не маєш права підводити її, фактично позбавляючи шансу на перемогу. Кияни ж, показавши, що вміють не пропускати, поки не дали зрозуміти за рахунок чого будуть забивати − команді вкрай необхідні виконавці на позиції «під нападниками» та, власне, нападники. А поки − закономірне місце в зоні вильоту.

Суботню програму туру відкривали «Олександрія» та «Таврія», які також зіграли у нульову нічию, але діяли більш азартно. В «олександрійців» все ще є піднесення від старту сезону, а тут ще й необхідність набрати перші бали на власному полі, от і грали вони з піднесенням. І якби до цього куражу ще й трохи більше майстерності... А так символом дій новачків «вишки» став момент Таргамадзе у першому таймі. Давід пришвидшився, оббіг двох суперників, вийшов сам-на-сам і щосили пробив на пару метрів вбік від воріт і на десять − вище них, після чого перекинувся від надлишку емоцій. Кримчани діяли більш розважливо, але щастя у вигляді трьох очок їм це теж не принесло. Назаренко та Калиниченко все ще вирізняються майстерністю, от тільки чим далі, тим помітніше, що на всю гру їх не вистачає. Має тривожити фанів «Таврії» Ідахор, котрий вже другу гру поспіль зовсім непомітний на полі − для найкращого бомбардира команди це неприпустима розкіш. Шиндер, котрий міг би замінити Лакі у якості забивали, все ж більше атакувальний хавбек, якостей «скорера» йому не вистачає − створити момент він може, а от з реалізацією серйозні проблеми. Втім, є підозра, що нічийну серію команда зможе перервати вже в наступній грі, коли до Сімферополя приїдуть київські «броварі».

«Дніпро» на власному полі декласував «Іллічівець», котрий зовсім не нагадував команду, що збирається битися за місце в Лізі Європи. Тут події дещо нагадували гру у Луцьку − фактично шанси на здобуття очок маріупольці мали лише до першого голу, після цього гра розклеїлася. Однак, будь-хто буде вражений, якщо спочатку пропустить «гол у роздягальню», а потім ще один одразу по перерві, коли весь план тренера у перерві летить собаці під хвіст. Проте не варто надто жаліти «Іллічівець» − все ж, перші два голи свідчать про погану концентрацію команди в перші та останні хвилини таймів. Третій гол, котрий забив Олійник, свідчить вже про не краще вміння грати під час подач у штрафну, Денис не є визнаним майстром гри у повітрі, а дії оборонців в цьому епізоді нагадували паніку. Можна було б казати, що «Дніпро» «знайшов свою гру», але не варто поспішати і поки варто обмежитися «показав, що вміє забивати після стандартів». Рамосу ще працювати і працювати над діями в атаці, котра вже навчилася використовувати помилки суперників, а от самостійне створення можливостей поки виходить не так добре.

Проблеми з креативом було й у грі донецького «Металурга» та «Динамо». Господарі добре налаштувалися на матч, але їм бракувало холоднокровності та вміння віддати останній пас. Два голи у ворота Шовковського вони забили з порушеннями правил, а все інше відносилося швидше до напівмоментів. Дуже сподобався Дімітров, непогано грав Піцеллі, але все ж команді потрібен «чистий» форвард, такий як Аді, котрий зараз у оренді в тих самих киян. Але й «динамівці» не змогли переконати, що на гру з «Рубіном» слід чекати з оптимізмом. Команда бігла дуже важко і Сьоміну, можливо, варто було б дати перепочити принаймні Гусєву. Шевченко, на якого як на ману небесну чекало багато фанів у грі з казанцями виглядав непереконливо і був замінений вже після години гри. Ідейе прикрили і він запам'ятався лише ударом через себе у другому таймі, але Воловик винес м'яч з кута воріт. От і виходило, що більшість моментів створювалося після дій Ярмоленка. Андрію раз-по-раз вдавався простий фінт під час зміщення з правого флангу в центр, він проходив одного-двох захисників, але з ударом чи пасом все складалося не так добре. Тому чергові, вже треті в турі, нулі на табло були не такими вже й несподіваними, як здавалося до гри.

На один м'яч більше було забито у першій грі неділі, де «Кривбас» вкотре в цьому сезоні діяв не надто ефектно, але свої три очки здобув. Можна сказати, що команда Максимова з потенційних лідерів грала лише проти «Дніпра», але про слабкість «Волині» й «Іллічівця» варто було б спитати в «Дніпра» та «Карпат» відповідно. В останніх, до речі, можна й про одеситів запитати. Курочка по дзернятку, крок за кроком, але «Кривбас» доводить, що забивати Бойкові в цьому сезоні багато не будуть, а чуратися грати на результат після забитого гола команда вміє. Імпульсивність Максимова, котрий здатен поміняти гравця вже у першому таймі, цього разу принесла свої плоди. Бабатунде, котрий до цієї гри запам'ятався швидкістю, нарешті показав, що може й пробити по воротах і його гол був би найкращим в турі, якби не шедевр Фернандіньо. Щодо «Чорноморця», то команда не вразила. У неї проблеми того ж характеру, що й в «Оболоні», але трохи сильніші, гравців рівня Прем'єр-ліги «морякам» помітно бракує. Здавалося б, і гроші є, і Одеса у якості місця мешкання не найгірший варіант, але не їдуть до Одеси гравці. Невже всі гроші у стадіон йдуть? Але з теперішнім рівнем гри доведеться на ньому грати в першій лізі...

Номінально перша ліга загрожує зараз і «Карпатам» − команда у стартових турах не здобула жодної перемоги і не в зоні вильоту лише за рахунок різниці забитих-пропущених. Але, звісно, команда підніметься, питання лише наскільки? Не хотілося б повторюватися щодо легіонерів та селекції клубу, про це багато було написано у звіті про матч. Але от що слід було б запитати у керівництва клубу − що ви будете робити, якщо піде Кононов? Не секрет, що тренер до останнього вагався, чи підписувати новий контракт наприкінці минулого сезону. Напевно, що йому дали певні гарантії щодо подальших перспектив команди, її фінансування, можливо, розвитку інфраструктури. А тепер ми бачимо, що поки єдиним новачком, котрий виступає відносно гідно рівню команди є «поверненець» Авелар, котрому не знайшлося місця у «Шальке». Чи не замислиться білорус Кононов про переїзд у інші краї, приклад Кочіша, який пішов на зовсім інші фінансові умови до аутсайдера російського чемпіонату «Ростова», перед очима. А у тій-таки РПЛ достатньо команд, стілець під тренерами яких хитається досить серйозно. Зовсім інша ситуацію у «Ворсклі» в Миколи Павлова, котрий зробив чергову міцну команду. Дуже непогано грає Кривошеєнко, котрий у солідному віці може заслужити навіть на перше запрошення до збірної, якщо так продовжить. І, звичайно, дуже добре Павлов вгадав з ротацією складу − Маркоскі, котрий відпочивав у другому таймі в четвер у Лізі Європи та Сачко − живе тому свідчення.

Завершував тур, напевно, центральний його матч − «Арсенал» приймав «Шахтар» і створив, так би мовити, «очікувану» сенсацію. Очікувану, бо донеччанам завжди непросто давалися ігри з «канонірами», команда другий тиждень поспіль грає дві зустрічі (товарняки з «Фенербахче» та «Ліоном») та й теперішній «Арсенал» вдома грає лише на перемогу проти будь-кого. І хоча перемоги поки досягти в цій першості не вдалося, але нічиї з «Дніпром» та «Шахтарем» команда може сміливо заносити собі в актив. Так, у першому таймі гості грали краще і гол туру від Фернандіньо підкреслив різницю у рівні майстерності гравців. Але вкотре вже різниця була в підсумку знівельована за рахунок самовіддачі. Кучук провів дуже вдалі заміни − і Кобахідзе, і Квансах, і, звичайно, автор голу Мазілу підсилили гру. І, якби суддя більш уважно ставився до хамства з боку «гірників» − особливо вирізнявся Фернандіньо − то, маючи чисельну перевагу, господарі могли б розраховувати й на щось більше. А так Рабиновичу довелося хвилюватися до останнього, стрибати після непризначеного пенальті наприкінці гри та все ж дочекатися взяття воріт, яке команда повністю заслужила. Далі буде? Побачимо, але хотілося б спостерігати за таким завзяттям з боку киян не лише у матчах з лідерами.

Символічна збірна туру гратиме за схемою, яку використувала команда туру − київський «Арсенал». Отже, 4-4-2 виглядатимуть наступним чином:

Бойко − Вільягра, Торсільєрі, Чеберячко, Польовий − Кривошеєнко, Маркоскі, Грицай, Дімітров − Сачко, Бабатунде

+++
ЕВРО-2012

 

 

300 днів до Євро Харків відсвяткує у стилі football-dance

Ukraine2012.gov.ua

03.08.11

13 серпня 2011-го у Харкові відбудеться хореографічне шоу «Енергія футболу», присвячене святкуванню 300 днів до старту чемпіонату Європи 2012 року з футболу.  Рухома композиція у вигляді футбольного м’яча за участю бронзових призерів цьогорічного всеукраїнського конкурсу «Майданс» відтворить тактику гри № 1 у світі. Промоційне шоу відбудеться на Майдані Свободи і триватиме протягом дня, повідомив Інформаційному центру «Україна-2012» заступник харківського мера Віктор Христоєв.

За його словами, до дати «300 днів до старту Євро» місто присвятило також Міський волонтерський зліт, який пройшов минулого тижня на території  Харківщини.

Окрім цього, пропагувати підготовку міста до Євро буде міжнародний футбольний турнір між містами-побратимами Харкова , який відбудеться 15-20 серпня. Передбачається участь  8 українських, російських, польських та молдавських команд.

А головною  спортивною подією у святкуванні 300 днів харків’яни вважають проведення на стадіоні «Металіст» 10 серпня матчу між національними збірними України та Швеції.

Нагадаємо, Донецьк в межах святкування 300 днів до Євро проведе лялькове шоу, фейєрверк, а також відкриє офіційний сайт приймаючого міста.

+++

В період підготовки та проведення фінальної частини Євро − 2012 в Україні діятиме спрощена форма митної декларації

Kmu.gov.ua

03.08.14

Кабінет Міністрів України затвердив спеціальну (спрощену ) форму митної декларації для декларування товарів, призначених для підготовки та проведення фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу в Україні. Відповідна постанова (реєстраційний номер 741) схвалена на засіданні Уряду 13 липня 2011 р.

Як зазначається в постанові, спеціальна (спрощена) форма митної декларації використовується для декларування товарів, призначених для підготовки та проведення фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу в Україні, і устаткування для преси, радіо− та телепередач, які у період дії Закону України “Про внесення змін до деяких законів України у зв’язку з організацією та проведенням фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу в Україні” тимчасово ввозяться на митну територію України з умовним повним звільненням від оподаткування з подальшим вивезенням за її межі, а також товарів, які ввозяться командами, що здобули право на участь у фінальній частині чемпіонату Європи 2012 року з футболу, без зобов’язання про зворотне вивезення.

В документі також йдеться про те, що «спеціальна (спрощена) форма митної декларації та у разі потреби додаткові аркуші до неї заповнюються українською або англійською мовою з використанням комп’ютерної техніки або від руки на аркушах формату А4 у двох примірниках, один з яких залишається в митному органі, що здійснив митне оформлення товарів під час їх тимчасового ввезення, а інший повертається декларанту для пред’явлення митному органу під час зворотного вивезення товарів. Після зворотного вивезення товарів у повному обсязі (іншого завершення митного режиму) другий примірник спеціальної (спрощеної) форми митної декларації залишається у митному органі. Митне оформлення товарів з використанням спеціальної (спрощеної) форми митної декларації може здійснюватися митними органами у пунктах пропуску через державний кордон або митним органом, в зоні діяльності якого проводиться захід зазначеного чемпіонату.

Ця постанова набирає чинності через 45 днів з дня опублікування.

+++

Підписатися на новини