Футбольная жизнь в зеркале СМИ

Интернет
ФУТБОЛ
Президент ПФЛ Мілетій Бальчос відвідав Полтаву та Кіровоград
Pfl.ua
09.02.11
Минулий тиждень видався для президента Професіональної футбольної ліги доволі насиченим. Мілетій Бальчос відвідав футбольні клуби «Полтава» та «Зірка» (Кіровоград), а також зустрівся з їх президентами Сергієм Соболєвим та Миколою Онулом. Окрім цього Мілетій Володимирович поспілкувався з мером Полтави Олександром Мамаєм, губернатором полтавської області Олександром Удовиченком та губернатором кіровоградської області Сергієм Ларіним. Головними темами розмов стали розвиток дитячо-юнацького футболу та співпраця з професіональними футбольними клубами регіону. В більшій мірі це стосувалося ФК «Полтава», який наразі тільки розвивається. В цьому питанні певних результатів вдалося досягти під час діалогу з Олександром Мамаєм, який запропонував свою допомогу у вигляді скасування плати за оренду стадіону. Під час цієї зустрічі був також присутній і президент клубу Леонід Соболєв. Пропонуємо вашій увазі витяг з проведеного діалогу:
− Я віддаю перевагу роботі на місцях − розпочав бесіду Мілетій Бальчос. Це дозволяє краще ознайомитися з ситуацією в клубах. Паралельно я також завжди зустрічаюся з керівництвом місцевих органів влади. Більш за все мене цікавить питання взаємодії. За час мого перебування в місті я планую також ознайомитися з інфраструктурою ФК «Полтава».
Олександр Мамай: Ви побачити, що Леонід Давидович (Соболєв − авт.) вкладає не тільки кошти, але й душу. Я сам вболівальник. Коли «Ворскла» грає з «Шахтарем», то вболіваю звісно за «Ворсклу». Але в Лізі чемпіонів вже вболіваю за «Шахтар». Але футбол − це дороге задоволення.
Мілетій Бальчос: Це так. Поки що в Україні на футболі жоден президент клубу прибутку не отримав. Наразі влада працює над тим, щоб підняти рівень футболу. Мені б хотілося дізнатися, яка ваша точка зору щодо перспектив розвитку і вашої участі в цьому процесі?
О. М.: Перед вами в мене був представник водоканалу. Він доповів, що в колекторах, яким вже по 20-30 років, почала сипатися від повітря верхня частина. Це вимагає чималих бюджетних кошт. Звісно, необхідно планувати кошти в бюджет і на футбол. Але для цього їх треба спочатку десь знайти. Особисто я виступаю за розвиток масового спорту в Полтаві. Хотілося б бачити на перших ролях саме наших вихованців. Тому я вас цілком підтримую.
Леонід Соболєв: Нажаль протягом останніх 40 років в Полтаві не було зроблено жодного нового поля. Про який тут дитячий футбол може йти мова? Звісно, всім нашим вихованцям ми надаємо шанс проявити себе.
О. М.: Наразі я хочу зробити критий стадіон біля Будинку футболу, де, до речі, все готове десь на 70 відсотків. Є три поля, адміністративний корпус… Все це робиться для дитячої школи. Але через кризу все призупинилося, ми знизили оренду регіональній федерації до мінімуму, щоб робота зовсім не зупинилося. Щодо критого стадіону, то плануємо збудувати його протягом літа, щоб уже взимку діти могли тренуватися.
Також я бачу, як ми можемо допомогти ФК «Полтава». Мова знову таки йде про зниження оренди за стадіон. Зекономлені кошти Леонід Давидович зможе витратити на розвиток інфраструктури клубу.
М. Б.: Дійсно, питання оренди дуже важливе і дуже важливо, коли в цьому питання влада йде назустріч клубам. Згідно закону про землю спортивна споруда, яка знаходиться на певній ділянці, обкладається податком, який є солідною сумою для клубу. Наразі ми готуємо реєстр спортивних споруд професіональних клубів, який буде передано до Кабінету Міністрів для того, щоб його затвердити і позбавити податку на землю. Але тут потрібно знайти узгоджені позиції між клубом та місцевою владою в плані оренди.
О. М.: Що стосується ФК «Полтава», то тут немає жодних проблем. Вважайте, що ми вже звільнили клуб Леоніда Соболєва від орендної плати за землю на якій знаходиться стадіон. Зі свого боку я лише хочу, щоб у нас максимум дітей займалося спортом.
М. Б.: Тут є чітка піраміда, думаю, ви її добре бачите. Є «Ворскла», є ФК «Полтава»… І ось в основі цієї піраміди має відбуватися процес розвитку. Але тут необхідна надійна основа та її підтримка. А для цього потрібна інфраструктура, зокрема поля, зали…
О. М.: Суть я розумію. Тут потрібна серйозна програма розвитку.
Л. С.: Це довгострокова програма. За цей рік необхідно вирішити питання з будівництвом бази та об’єднати ДЮСШ з ФК «Полтава».
О. М.: Підсумовуючи все сказане я хочу зазначити, що ми з вами мислимо однаково і в нас є спільні цілі над досягненням яких нам необхідно разом працювати. Це дуже приємно.
М. Б.: Будемо вважати, що це перший крок до вирішення глобальних проблем на Полтавщині.
В питаннях розвитку футболу повного порозуміння президент ПФЛ легко досяг також і в розмові з губернатором полтавської області Олександром Удовиченком. Цього разу бесіда також розпочалася з ФК «Полтава»:
М. Б.: На сьогодні цей футбольний клуб з числа тих, хто претендує на підвищення в класі. Команда в порядку, ведеться селекційна робота, будується власна база та є свій стадіон.
Л.С.: Поки що футболісти живуть на базі, яку ми побудували на заводі. Це гуртожиток на 32 місця з басейном, сауною та тренажерною залою. Стосовно бази ви мені дуже допомогли, весь клуб за це вам вдячний.
М. Б.: Таким самим шляхом йде і конкурент ФК «Полтава» за вихід до першої ліги. Маю на увазі донецький «Олімпік». Там утворюють свою академію, будують поля, налагоджено співпрацю з міським головою, в тому числі й у вирішенні земельних питань.
Л.С.: Олександре Васильовичу (Удовиченко − авт.) Скільки в мене було проблем пов’язаних з землею до тих пір, поки ви не втрутилися.
Олександро Удовиченко: Можу сказати, що і надалі будемо підтримувати ФК «Полтава».
Л.С.: Для мене головне, щоб всі розуміли, що це треба не мені, а дітям та вболівальникам.
О. У.: На базі ФК «Полтава» повним ходом йде будівництво і за цей рік там все можна зробити на найвищому рівні.
М. Б.: В Європі зараз перестроюються під таку схему зведення спортивних об’єктів, що вони повинні бути прибутковими комерційними структурами. Тобто в будівлі розташовуються спортивні приміщення та торгово-розважальні центри. Це може бути як стадіон, так і тренувальна база. Нам також потрібно приходити до цього.
О. У.: Сподіваюся ФК «Полтава» з часом так і буде працювати. Наразі ж головне, щоб амбіції керівника не натикалися на протидії, бо тоді пропадає бажання та опускаються руки. І, як я вже сказав, з нашого боку буде надаватися максимальна підтримка в рамках можливостей.
Загалом Мілетій Бальчос та Леонід Соболєв спілкувалися з Олександром Удовиченко близько години. Окрім ФК «Полтави» також обговорювалися питання дитячо-юнацького футболу та необхідність залучення до спорту більшої кількості дітей.
Після цього президент ПФЛ разом з власником ФК «Полтава» відправився оглядати об’єкти інфраструктури клубу. Розпочато було зі стадіону «Локомотив». Це затишна арена обладнана індивідуальними пластиковими сидіннями та розрахована на 2 500 глядачів. Також над однією з двох трибун встановлено накриття.
Будівництво бази ФК «Полтава» наразі йде повним ходом. Здати об’єкт планують вже в цьому році. В спортивній споруді будуть знаходитися житлові приміщення для футболістів, тренажерні зали, кімната для перегляду матчів, їдальня, а також необхідні для відновлювальних процедур масажний кабінет, басейн та сауна. Окрім цього поруч з базою заплановано зробити тренувальні поля.
Доки будівництво бази не завершено, команда проживає в спеціально побудованому на території заводу гуртожитку де є все необхідне.
А ввечері того ж дня Мілетій Бальчос зустрівся вже з губернатором кіровоградської області Сергієм Ларіним. Цього разу бесіда проходила за участі президента місцевої «Зірки» Миколою Онулом. Однією з основних тем стало обговорення стосовно дитячо-юнацьких структур та аматорського футболу, який є основою для професіонального футболу.
− В середині 90-х років існувало понад 80 аматорських команд, які брали участь у чемпіонаті України − зазначив Мілетій Бальчос. Зараз їх 14. В цьому плані ми працюємо спільно з першим віце-президентом ААФУ Олександром Каденко. Розробляється нова схема проведення змагань і очікується, що в новому сезонні будуть грати більше 40 команд. Це не враховуючи ті 13 аматорських команд, що подали заявки на участь в змаганнях другої ліги.
Сергій Ларін: В нашій області з аматорами все добре. Мій перший заступник у федерації футболу Віктор Безсмертний серйозно опікується цим питанням. Зі свого боку ми підтягуємо адміністративні ресурси, щоб також надавати свою допомогу, окрім цього покращилося і фінансування обласної федерації. Засновуються і призи для футболістів-аматорів, щоб вони прагнули до чогось.
Зараз до Прем’єр-ліги може вийти «Олександрія». В першій лізі ми маємо «Зірку», перед якою будуть ставитися задачі займати місця в першій десятці. А також очікуємо появи в другій лізі «Олімпіка» та «Украгрокому» з Головківки. Це є одним з наших завдань − мати своїх представників в кожній з професіональних футбольних ліг. Маючи таку піраміду ми зможемо здійснювати поповнення команд гравцями. Наприклад, ті, хто не буде потрапляти до основного складу «Олександрії», будуть отримувати ігрову практику в іншій команді з Кіровоградщини. В свою чергу «Олександрія» можливо знайде в «Зірці», «Олімпіку» чи «Украгрокомі» нового Пятова, Канчельскіса, Поркуяна, Євтушенко, Михайлова чи Коноплянку.
М. Б.: Зазначу, що ви один із небагатьох губернаторів, який о такій пізній порі може все ще сидіти на роботі і обговорювати проблему футболу. Познайомившись з вами я зрозумів, що ви цілком володієте ситуацією та надаєте свою допомогу. Гадаю, у вашій області з футболом все буде добре.
Наступного дня Мілетій Бальчос вже приділив увагу вивченню інфраструктури «Зірки». Разом з Миколою Онулом президент ПФЛ оглянув клубний стадіон, а також приміщення під трибунами, де зараз ведеться ремонт спортивної зали, в якій незабаром буде відкрито новий фітнес-центр.
+++
Збірна розпочала рік з важкої перемоги
Геннадій Чеховський
Ukraine2012.gov.ua
09.12.11
Як і планував тренерський штаб збірної, українська команда розпочала рік з маленького, але успіху. Нехай перемога прийшла не в основний час, а в серії післяматчевих пенальті, але заділ на рік зроблений позитивний.
Залишилася крихта − навчитися... вигравати в основний час. Хоч як крути, а з шести проведених під керівництвом Юрія Калитвинцева матчів, лише в одному − з Чилі на своєму полі − наша збірна змогла піти з поля переможцем. В інших ми, що не може не насторожувати, обов'язково пропускали голи по ходу гри, і, що відрадно, окрім зустрічі з Бразилією, забивали.
Якщо ж порівняти статистику тренерів збірних, що працювали після невдачі в плей-офф чемпіонату світу з Грецією, то тут повна перевага на стороні Мирона Маркевича : в чотирьох матчах здобуто три перемоги і одна нічия при різниці м'ячів − 9:3. Як видно, команда Юрія Калитвинцева значно більше пропускає (10) і менше забиває (9, в шести іграх). І хоча, як говорив свого часу Олег Блохін − «Краще програвати в товариських іграх, аби удача прийшла на офіційному рівні», − деякі висновки напрошуються самі.
Процес створення нової команди, а саме цим у збірній займаються останній рік, поступово вийшов на фінішну пряму. Виходячи зі складів, які тренер використав в останніх матчах, виразно виділяється кістяк команди. Якщо взяти за відправну точку провальну гру з Бразилією (0:2), то від того складу в грі з Румунією були задіяні всього п'ятеро − Тимощук, Гусєв, Мілевский, Алієв і Ротань.
До цього списку, якщо врахувати зустрічі з Канадою, Швейцарією і Румунією, сміливо можна додати П’ятова, Чигринського, Ракицького, Коноплянку і капітана Шевченка (у обоймі також знаходилися Ярмоленко, Степаненко і Девич). Як видно, «гуляє» всього одна позиція. Вона і зазнала зміни. На лівому фланзі захисту учора орудував Віталій Федорів. Наскільки вдало − судити тренерам, але, що кидалося в очі, гравець «Амкара» почував себе набагато упевненіше, коли гра йшла в один дотик. Коли ж темп падав, футболісти намагалися спокійно приймати і віддавати передачі, відразу виникали проблеми. Слідували незрозумілі втрати м'яча, вкрадалася боязкість. Що говорити, якщо навіть в якийсь момент занервував стовп оборони Чигринський. Кілька разів він дуже неакуратно підкочувався під суперника в центральній зоні і, не носи зустріч товариський характер, кількість попереджень у нашої команди була б більше шести.
Обидві команди часто порушували правила. Грубість прийнято виправдовувати недостатньою функціональною підготовкою, що на початку лютого цілком зрозуміло. Між тим, враховуючи старт в єврокубках «Шахтаря», «Динамо» і «Металіста» вже наступного тижня, за майбутні результати клубів стало трішки тривожно. Особливо це стало помітно на початку другого тайму − команда помітно «підсіла». Здорово в цій ситуації проявив себе Тимощук. Анатолій встигав підчищати огріхи партнерів як у центрі, так і на флангах.
Саме завдяки його умілому керівництву вдалося переграти румун в середній лінії: біля воріт П’ятова в другій 45-хвилинці було порівняно спокійно. Позначилися і заміни. Кравець буквально топтав захисників у їхній штрафній, а Ротань додав конструктивізму в організації атак. Трохи «випав» з командної гри Морозюк, але, враховуючи його нечасті появи в національній команді, мандраж флангового півзахисника пояснити можа.
Слід також звернути увагу на пропущені м'ячі. Обоє влетіли у ворота П’ятова з центральної зони, де повинні господарювати Чигринський, Ракицький і П’ятов. Враховуючи, що практично в кожній грі суперникам вдається вражати наші ворота з близької відстані, то на цей прорахунок тренери, очевидно, звернуть пильну увагу. Як і на розіграш стандартних положень, після яких українські ворота найуразливіші.
В цілому ж гра нашій команді давалася. Непогано контролювали м'яч, на рівні було підстраховування. Не завжди виходив останній пас, але місцями дуже здорово виходили колективні дії. Показовим в цьому плані був другий забитий м'яч. Коли, здавалося, атака ось-ось захлинеться, за рахунок натиску вдалося затриматися у штрафній суперника, і розіграти комбінацію, як на тренуванні.
Відео матчу Румунія − Україна дивіться тут.
Румунія − Україна − 2:2 (Алекса, 34, 44 − Ракицький, 23, Мілевський, 32).
По пенальті − 2:4 (Ганя, Рац − Ярмоленко; Тимощук; Кравець; Ротань).
Румунія: Пантилимон, Мафтей, Гардош, Папп, Рац, Роман (Ілліе, 58), Алекса, Мурешан (Апостол, 78), Дяк, Сбурля (Ганя, 69), Букур (Зику, 57).
Україна: П’ятов (Шовковський, 90 3) − Гусєв, Чигринський, Ракицький, Федорів, Аліев (Кравець, 68), Тимощук, Степаненко (Ротань, 62), Коноплянка (Ярмоленко, 62), Девич (Морозюк, 46), Мілевський.
Попереджені: Дяк, Мафтей − Гусєв, Федорив, Ракицький, Аліев, Мілевський, Кравець.
+++
Олег Кононов: «Лучший вариант для сборной − Калитвинцев»
Hotsport.com.ua
09.02.11
Hotsport.com.ua продолжает знакомить своих читателей с личным мнением наиболее известных специалистов в отечественном футболе, о возможных кандидатах на пост главного тренера национальной сборной Украины. Ранее мы предоставляли слово Сергею Морозову и Александру Заварову, которые выступили в поддержку Павла Яковенко и Олега Блохина соответственно. Наш сегодняшний эксперт, главный тренер львовских «Карпат» Олег Кононов имеет совершенно иное мнение. Триумфатор «Кубка Солнца» выступил в поддержку исполняющего обязанности наставника национальной команды Юрия Калитвинцева.
Таким образом, мы имеем совершенно «разношерстные» мнения трех специалистов. В главных кандидатах ходят Павел Яковенко, Олег Блохин и Юрий Калитвинцев.
Мнение Олега Кононова:
— Я целиком и полностью поддерживаю нынешнего наставника сборной. На мой взгляд, главная проблема заключается в том, что Калитвинцев работает под постоянным давлением со стороны общественности. Во-первых, он не так много стоит у руля сборной, а мы все хотим от него результата уже сейчас. Во-вторых постоянные разговоры о назначении на пост главного тренера сборной Украины того или иного специалиста тоже не могут способствовать плодотворной работе. Считаю, Юрий Калитвинцев молодой и достаточно перспективный тренер, что он уже не раз доказал своей работой, необходимо убрать приставку «и.о.» и официально назначить главным тренером сборной. Ему сейчас нужна поддержка, которой, к сожалению нет.
Лично я вижу ту игровую концепцию, которой придерживается этот специалист. Мне понятен тот рисунок игры, к которому стремится сборная. Еще есть время, чтобы дать Калитвинцеву довести до конца начатое, и абсолютно нет времени назначать нового тренера и снова начинать все с нуля.
В прошлом году Украина под руководством нынешнего наставника провела пять матчей. Абсолютно логично, что штаб Калитвинцева просматривал и давал шанс максимальному количеству кандидатов. Большая часть контрольных матчей впереди и именно в них тренер должен определиться с основным составом и соответственно наиграть исполнителей.
+++
ЕВРО-2012
Футболистов заставят выбрать между Олимпийскими играми и Евро-2012
Sport.comments.ua
09.02.11
Футболистам национальных сборных по футболу летом 2012 года предстоит сделать выбор между поездкой на Евро-2012 или Олимпиаду в Лондоне.
Ассоциация европейских клубов выступила против того, чтобы одни и те же игроки принимали участие в обоих турнирах.
Вице-президент организации Умберто Гандини заявил, что это не целесообразно и футболистам придется сделать выбор.
«Мы обратились в УЕФА, чтобы они издали резолюцию. Если игрок выступал на Евро, то на Играх его быть не должно. Нельзя позволять футболистам участвовать в двух крупных турнирах за столь короткий срок», − сказал Гандини.
В свою очередь директор «Манчестер Юнайтед» Дэвид Гилл поддержал мнение Гандини: «В этом есть здравый смысл, − отметил он. − Мы рады отпустить своих игроков на Олимпиаду, ведь это важнейшее спортивное событие, но не в ущерб самим футболистам».
+++
С площади Свободы в Харькове убрали памятник Ленину
Glavnoe.ua
09.02.11
В рекламном ролике «Включи Украину», который транслируется на ведущих европейских телеканалах в рамках промокампании Украины к чемпионату Европы по футболу 2012 года, режиссеры внесли свои коррективы.
Так, на видеоряде, посвященном Харькову, с площади Свободы по неизвестным причинам убран памятник Ленину.
Клумба − на месте, ступени к Ильичу − на месте, а самого Ленина нет…
+++
«Олимпийский» подорожает еще на миллион
Pravda.com.ua
09.02.11
На строительство НСК «Олимпийский» израсходуют еще 1,3 миллионы гривен.
Об этом сообщает портал государственных закупок.
ГП «Национальный спортивный комплекс «Олимпийский» заказало ГП «Институт «Київінжпроект» ОАО «Київпроект» проектные работы по переносу инженерных сетей из-под пятна застройки.
Цена услуг составит 1 377 998.41 грн.
+++
Суд признал законной вырубку деревьев для строительства электроподстанции возле НСК «Олимпийский» в Киеве
Interfax.com.ua
09.02.11
Окружной административный суд Киева признал законной вырубку деревьев у дома по улице Анри Барбюса, 5-в для строительства электроподстанции, которая будет обеспечивать энергией Национальный спортивный комплекс (НСК) «Олимпийский».
Как сообщил агентству «Интерфакс-Украина» юрист Сергей Дзюбенко, представляющей интересы истца в суде, соответствующее решение суд принял 7 февраля текущего года. «Суд отказал в удовлетворении иска, так как считает, что вырубка деревьев не нарушает прав истца (права на использование природных ресурсов в рекреационных и оздоровительных целях, права на безопасную окружающую среду). То есть суд считает, что вырубка деревьев не нарушает каких-либо прав жителей города (в данном случае жителя дома, который расположен в непосредственной близости с территорией, на которой была произведена вырубка 178 деревьев)», − отметил адвокат.
По его словам, истец рассчитывает подать апелляцию на данное решение до конца текущей недели.
Ранее житель дома по улице Анри Барбюса, 5-в обратился в Окружной административный суд Киева с иском о признании незаконным ордера на вырубку деревьев. По мнению истца, строительство электроподстанции «Олимпийская» ведется на участке с высокой вероятностью оползней, что представляет угрозу для жилых домов. Одновременно с иском, было подано ходатайство о принятии мер обеспечения иска путем наложения запрета на вырубку деревьев до момента решения спора по сути. 26 января 2011 года суд рассмотрел ходатайство и отказал в его удовлетворении.
Вырубка деревьев была произведена 28 января.
+++
Леонід Буряк: Євро дасть країні чудове майбутнє
Ukraine2012.gov.ua
09.02.11
Відомий радянський та український футболіст, екс-тренер збірної України, Друг Євро-2012 Леонід Буряк вважає, що проведення в Україні чемпіонату Європи 2012 року з футболу змінить нашу країну. Про це він заявив в прес-центрі «Україна-2012» під час презентації буклету «Євро-2012 очима українських школярів».
«Одного дня ми прокинемося в новій країні. І зроблено це буде за чужі гроші, та використовуючи чужі ідеї. Після чемпіонату Європи у нас буде покращена країна, з новими дорогами, інфраструктурою, стадіонами та аеропортами. Це у нас ніхто не відбере», − наголошує Леонід Буряк.
Друг Євро додав, що знає про проблеми підготовки України до чемпіонату, пов’язані з будівництвом та фінансуванням, однак вважає, що якщо вдасться все зробити, то на Україну чекає чудове майбутнє.
+++
Львовский облсовет проведет отдельную сессию по Евро-2012
Bagnet.org
09.02.11
Инициатором сессии выступает глава облсовета
Председатель Львовского областного совета Олег Панькевич инициирует специальную отдельную сессию облсовета по вопросу использования средств по подготовке к Евро-2012. Об этом он сообщил журналистам во Львове.
«Мы можем говорить, что матч и Евро − 2012 во Львове состоятся. Очевидно, что Львов и Львовщина будут иметь свои позитивы в проведении этого матча.
Но сегодня мы должны говорить и о возможных рисках и проблемах, связанных со строительство подобных объектов и с проведением таких важных мероприятий «, − сказал он. По словам Панькевича, в первую очередь общину Львовщины интересует, как используются средства на строительство объектов.
Панькевич считает, что слишком высока стоимость стадиона. «Если анализировать, сколько нужно средств на проведение Евро-2012, то это несколько бюджетов Львовской области. За эти деньги вся область могла бы жить несколько лет, однако все мы понимаем, что вопрос проведения Евро − 2012 является важным.
Поэтому странно, почему меняется сметная стоимость, в частности стадиона, более чем в два раза», -сказал он.
По словам Панькевича, поскольку вопросов очень много, целесообразно провести отдельную сессию. При этом он не уточнил дату ее проведения.
Напомним, как сообщал «Багнет», председатель Львовской областной государственной администрации Михаил Цымбалюк сообщил в понедельник журналистам, что стадион во Львове к Евро-2012 готов на 70%.
+++
УЄФА інспектує польські фан-зони
Укрінформ
09.02.11
Делегат УЄФА Томас Грул відвідав польські міста Гданськ і Познань з метою інспекції місць, де під час Євро-2012 планують розмістити фан-зони. Він загалом позитивно оцінив хід робіт на цьому напрямі, однак висловив і пропозиції щодо облаштування територій для вболівальників.
У Гданську представник УЄФА побував на Площі народних зібрань, розрахованої на присутність до 40 тис. футбольних фанатів. За інформацією місцевих ЗМІ, Т.Грул не мав заперечень щодо розташування фан-зони. Водночас він запропонував додатково збудувати пішохідний перехід до цього місця. Це, на переконання фахівця, може поліпшити сполучення між фан-зоною і стадіоном PGE Arena.
«З технічної точки зору це завдання можна виконати, однак мусимо вивчити фінансовий аспект справи і можливості бюджету міста», − констатував речник Бюро інвестицій Євро-2012 у Гданську (BIEG 2012) Міхал Брандт. Він також повідомив, що 25 лютого столицю Поморського воєводства РП відвідає чергова делегація УЄФА, яка вивчатиме питання, пов'язані з модернізацією місцевого аеропорту, міської комунікації, а також експлуатації стадіону.
У Познані Томас Грул відвідав місце проведення міжнародних ярмарків, а також площу Свободи, де під час ЧЄ-2012 може розміститися одна з фан-зон. За інформацією заступника мера міста з питань Євро-2012 Міхала Примаса, влада Познані звернулася до фахівців місцевого політехнічного університету з проханням визначити, яке з цих місць краще підходить для облаштування фан-зони в технічному плані. Експерти пообіцяли повідомити про свої висновки до 12 березня. Отже, влада столиці Великопольського воєводства має остаточно визначиться з розташуванням фан-зони до початку квітня.