Футбольная жизнь в зеркале СМИ

Интернет

 

ФУТБОЛ

 

 

"Доки ми не проведемо Євро-2012, відставка Суркіса недоречна"

Gazeta.ua

21.01.11

Голова Черкаської обласної федерації футболу Володимир Фощій виступив проти відставки голови ФФУ Григорія Суркіса.

Про це він сказав під час зустрічі з головою облдержадміністрації Сергієм Тулубом на тему проблем новоствореного футбольного клубу "Славутич". У серпні черкаська команда має стартувати в чемпіонаті України серед команд другої ліги.

“У розмові губернатор запитав мене, як я ставлюся до звільнення голови Федерації футболу України Григорія Суркіса. Я відверто сказав, що підтримуватиму Григорія Михайловича. Вважаю, доки ми не проведемо Євро-2012, ніякі зміни в керівництві федерації недоречні. Те, що чемпіонат Європи відбудеться в Україні, виключна заслуга старшого Суркіса. Губернатор з розумінням сприйняв мою позицію. Ніякого тиску не було”, - наголосив Фощій.

Голова облдержадміністрації Сергій Тулуб довгий час жив у Донецькій області. Є вболівальником футбольного клубу "Шахтар". Представники Донецька давно намагаються усунути з посади колишнього президента київського "Динамо" Суркіса. Вважають, що він породжує корупцію в українському футболі.

Черкаська футбольна команда майстрів була розпущена через фінансові проблеми влітку 2009 року. Відтоді матчів майстрів у місті не було.

+++

Федерація футболу Києва повністю підтримує діючого президента ФФУ Григорія Суркіса

Football.24tv.ua

20.01.11

На нашому сайті "Футбол 24" було опубліковано матеріал "Регіони здали Суркіса", в якому наша редакція хоче спростувати деяку інформацію.

У цьому матеріалі була опублікована така інформація:

"Останніми бастіонами підтримки Григорія Суркіса була Київська та Кримська Федерації. Столичний бастіон, за нашою інформацією, впав, кияни теж тепер ратують за голосування про довіру чинному керівнику ФФУ. А Григорій Суркіс разом зі своїм юридичним відділом, тим часом, натхненно шукає слабкі місця в опозиціонерів. Чим він буде парирувати удар своїх недоброзичливців наразі не відомо. Навіть працівники Федерації уже не вірять в те, що їхній шеф втримає своє президентське крісло".

Як повідомив у коментарі нашого сайту голова Федерації футболу Києва Ігор Кочетов, ця інформація не відповідає дійсності.

У коментарі нашому сайту Пан Кочетов повідомив:

"Федерація футболу Києва і всі регіональні осередки, а також Виконком повністю підтримують діючого президента ФФУ Григорія Суркіса. Вважаю неприпустимим подальше допущення випадків шантажування, зухвалої брехні та тиску на керівництво і особисто президента ФФУ Григорія Суркіса. Будь-яких зібрань представників футбольних осередків або членів Виконкому Федерації з 24-го грудня 2010 року по теперішній час у місті Києві не проводилися".

Тому редакція сайту "Футбол 24" вважає за потрібне подану нами раніше інформацію спростувати, а даний матеріал "Регіони здали Суркіса" зняти з публікації.

+++

Фек: Підтримую Данілова і Бальчоса - хай це саме зробить Суркіс

Champion.com.ua

21.01.11

Ще 10 років тому президент ФФУ Григорій Суркіс на Конгресах ФФУ купався у славі і почестях. Лише інколи його турбував критикою Рафіль Сафіуллін, але це був один голос серед сотні прихильників.

Нині в регінональних федераціях футболу 25 осередків висловилися за проведення позачергового Конгресу ФФУ і внесення в порядок денний питання про вотум довіри Григорію Суркісу. Бліьшість же з них ще перед Новим Роком була проти позачергового Конгресу і фактично підтримувала очільника ФФУ.

З усіх 25 регіональних Федерацій свої претензії до Сурікса та його команди зуміли нам озвучити лише у Львові. Та й то, президент обласної федерації Ярослав Грисьо, який підтримує Суркіса, несподівано пішов на лікарняне і витримує паузу. Про рішення ж львівської федерації щодо скликання позачергового Конгресу "Чемпіону" розповів віце-президент обласної федерації футболу Володимир Фек.

Як відбулося рішення за проведення позачергового конгресу ФФУ у львівській обласній федерації футболу?

Усього у нас 20 членів Виконкому. На момент проведення Виконкому (11 січня),  4 були відпустці, а 3 не прибули. Тобто, 13 чоловік проголосували за такі пункти: звернутися до виконкому ФФУ з питанням проведення позачергового Конгресу ФФУ. Ми пропонуємо поставити питання про довіру президенту ФФУ та про стан справ в українському футболі.

А чому не так: недовіра президенту ФФУ?

Ми не знаємо як пройде позачерговий Конгрес ФФУ і які рішення він прийме. Якщо Суркіса та його команду підтримає більшість, то нехай вони працюють і далі.

Але ж 22 грудня, відразу після невідбувшогося Конгресу ФФУ, львівська область висловила довіру президенту ФФУ. Чому так змінилася думка львівської обласної федерації? 

По-перше, все було не зовсім так. 22 грудня проводився Виконком федерації львівської області, де ми розглядали підсумки роботи за 2010 рік. В ході ж роботи була пропозиція, звернутися до Виконкому ФФУ з тим, що недоцільно проводити позачерговий звітно-виборчий конгрес. А це зовсім інші речі. Пізніше, коли з інших областей почала надходити інформація, що більшість колективних членів ФФУ виступають за доцільність проведення позачервого Конгресу, то таку пропозицію підтримали й у нас.

Були заяви від обласних федерацій, що на них чинився адміністративний тиск, щоб вони голосували проти Суркіса...

У нас у Львові нічого подібного не було. Адміністративного тиску не було. На засіданні Виконкому навіть не було нікого, крім членів Виконкому.

Останні 10 років усі співали дифірамби Григорію Суркісу. Тепер же він зробив щось не так?

Не в тому справа, що він зробив не так. Суркіс - це не все ФФУ. Питання навіть не в Суркісі, а в структурі, команді, яку він створив.

Не вирішено питання по ліміту на легіонерів. З ініціативи Суркіса ліміт на легіонерів подовжено ще на рік. Зроблено це в угоду двом клубам - "Шахтарю" та "Динамо". У наших сусідів росіян - є ліміт на легіонерів і збірна їх добре грає.

Ще одне питання до ФФУ - недостатня фінасова допомога. Нашій федерації футболу на рік виділено від ФФУ 50 тисяч гривень. Це що гроші, за які можна розвивати футбол? При Суркісу було втрачено усі напрямки співпраці між Прем`єр-лігою та Професіональною футбольною лігою. Тим більше, я підтримую Данілова і Бальчоса, які пропонують поставити питання про вотум довіри ним у своїх організаціях. Чому б це не зробити у ФФУ?

Загальмувався розвиток футболу у другій лізі. Ліцензування клубів не відбулося, оскількии діалог мід ФФУ та ПФЛ відсутній. Вони кивають один на одного. Клуби ж другої ліги продовжують зніматися. Останній приклад - ФК "Полтава". Такими темпами ми можемо взагалі втрати другу лігу.

Ще одне важливе питання - національна збірнра України. До Євро-2012 залишилося 1,5 роки, а в нас немає ні збірної, ні гри, ні стратегії. Та ще й не знаємо хто буде повноцінним тренером. Тим не менш, ми заявляємо, що хочемо зайняти перше місце на Євро.

Чим вам не питання для розмови на Конгресі ФФУ.

Тобто, Суркіс може і залишитися на своїй посаді, якщо Конгренс відбудеться?

Я не маю на увазі, що погано працює Суркіс чи якась інша команда. Було і багато позитиву, але цього замало для розвитку. На Конгресі все стане на свої місця. Варто, щоб відбулося самоочищення українського футболу. Головне, щоб була єдина команда, якій довіряє більшість у ФФУ. 

P.S. "Чемпоін" готовий вислухати думку Федерації футболу Києва та Івано-Франківської області, які підтримують діючого президента ФФУ, але з якими не вдалося вийти на зв`язок.

+++

500 дней до ЕВРО-2012: сборная в кармане

Богдан Проценко

Money.comments.ua

20.01.11

Пора уже думать не только о стадионах, а о квалификационном уровне национальной команды

Цели неясны, задачи не поставлены, − национальная сборная Украины открывает футбольный год стартом на кипрском турнире с ворохом организационных и стратегических проблем. До сих пор не утвержден тренерский штаб «сине-желтых», не сформирован и целостный график товарищеских матчей. До старта еврокампании остается уже меньше полтора года…

К сожалению, такое печальное положение вещей относительно главной сборной страны уже вряд ли может вызвать удивление. Недоумение − да. Разочарование − несомненно. А вот налет сенсационности уже давно не бередит бока украинской сборной. Ведь в последнее время опекающая ее Федерация футбола Украины вошла в глубокий финансово-организационный ступор. Его причины следует искать в первую очередь в непрозрачной финансовой политике федерации и ее президента. Хорошо передает ситуацию следующая иллюстрация: не так давно несколько собственников наших элитных футбольных клубов задались целью узнать бюджет национальной сборной Украины. Мол, национальная команда − достояние не одного человека, а всей страны, стало быть, и цифры расходов-доходов должны быть общеизвестны и доступны, тем более - накануне домашнего чемпионата Европы и озвученной задачи завоевать золотые медали. В свою очередь футбольные олигархи собирались «не словом, а делом», то есть звонкой монетой − помочь коллективу и его тренерскому штабу… но только при одном существенном условии − бюджет сборной должен быть прозрачным.

Как должен был реагировать на это глава ФФУ? Ну, во всяком случае, спокойно и конструктивно. То есть, по возможности «огласить весь список», а помощь либо принять, либо от нее отказаться. Однако Григорий Михайлович пошел иным путем. На специально созванной по этому случаю пресс-конференции президент федерации заявил: «Я откровенно говорю, я являюсь основным спонсором мотивационных процессов, связанных со сборной. Хочу - выплачиваю, хочу — нет. Это мои деньги! Перед кем и за что я должен отчитываться? Я должен объяснять, почему за матч против Литвы я дал 100 долларов, а не 200?».

Эти слова сказаны не каким-либо фаном, и даже не тренером, а самим президентом Федерации футбола Украины. Причем, заявил он это не втихаря в своем личном кабинете на «Динамо» с зимним садом, а на всю страну. Эти слова принадлежат действующему члену исполкома УЕФА − именно той организации, которая во главу угла ставит борьбу с малейшим проявлением коррупции в футболе.

Можно хотя бы на мгновенье представить, что подобную цитату озвучивает уважающий себя европейский футбольный функционер, обличенный соответствующими регалиями и полномочиями? Его ждет немедленная отставка. В нашей же стране все наоборот: такие заявления первого футбольного лица страны не только сходят ему с рук, но и чаще всего вызывают бурю восхищения и аплодисментов. Неужели полеты на матчи сборной затмили апологетам Суркиса и разум, и совесть?

Лояльность ключевых функционеров, отсутствие рычагов влияния на события в Федерации у клубной футбольной элиты и завуалированность денежных потоков привели сегодня к неминуемой ситуации: управляет ФФУ единственный человек, и нацыиональная сборная − это практически его личное предприятия. Все события, происходящие в футболе через сеть лояльных спикеров и журналистов излагаются только в правильном ключе: все хорошее, что произошло в нашем футболе за последнее десятилетие, это несомненная его заслуга, Григория Михайловича. А вот все проколы, недоразумения и поражения − в лучшем случае, происки врагов, в худшем − своих же коллег, тренеров и футболистов.

Нельзя нивелировать, недооценивать роль и участие руководства федерации в выходе и успешном выступлении нашей сборной на чемпионате мира в Германии, получении Украиной совместно с Польшей права на проведение Евро-2012.

Однако - в то же время, нельзя упускать из виду и то, что немного раньше, в 2000 году, в предвыборной программе Суркиса как кандидата на пост президента ФФУ ведущий посыл был намного сильнее: «Главной своей задачей на посту президента ФФУ считаю выход команды в финальную часть ЧМ-2002 и ЧЕ-2004». Дважды со своей главной задачей Григорий Михайлович не справился. И что, он хотя бы попытался взять на себя толику ответственности или вины? Но даже этот провал оказался пиком достижений, ибо с тех пор сборная страны в мировом рейтинге скотилась на два десятка позиций. И кто понес ответственность? В приснопамятном провале в матче с греками за выход на ЧМ-2010 кто оказался виновен? Михайличенко, погода, «логово врага», болельщики, не заполнившие стадион (из-за рекордно высокой стоимости билетов). Одним словом, все, кто угодно, но только не он.

В итоге три провала и ни единого прошения об отставке. Даже после поражающего провала сборной в предыдущем сезоне. Единственное, на что согласился Григорий Михайлович - под давлением футбольной общественности и при кричащем отсутствии результата и игры как таковых, наш футбольный гарант немного снизил культ «Динамо»: на должность главного тренера сборной был приглашен нединамовец. За время десятилетней каденции Суркиса Маркевич стал первым наставником национальной команды, не имеющем никакого отношения к столичному «Динамо». Правда, ближайшим помощником нового рулевого сборной стал «динамовец» Калитвинцев, однако по сравнению с предыдущими назначениями это был несомненный прорыв. Идиллия не продержалась и полгода, ибо, как заявил один из вице-президентов ФФУ, «Маркевич − это был заведомо временный проект». Одной рукой назначая Маркевича, другой Суркис подкладывал ему мину замедленного действия в виде упоминания о якобы договорном матче «Металлист» - «Карпаты». Маркевич вынужденно ушел в отставку. На его место был назначен Калитвинцев. Правда, с временной приставкой.

Эксперты говорят, что Калитвинцев − перспективный тренер. Судя по всему, он еще не готов руководить командой такого уровня, но этого, похоже, и не ждет от него Григорий Михайлович. Ведь у самого лучшего тренера фамилия «Суркис», а в куртке коуча необходим человек, предельно точно и лояльно реализующий линию президента ФФУ. Иными словами, Калитвинцев − это возвращение статуса-кво «Сборная у меня в кармане». Как вам такое: «Калитвинцев не подписывал вообще никакого контракта. А ему не надо со мной подписывать контракт, потому что этот мальчик приехал в 1995 году в Украину по моему приглашению на двух костылях и здесь остался. Стал капитаном киевского «Динамо», стал капитаном сборной страны, получил здесь гражданство, его сын получил гражданство...», - цитата из высказываний Григория Суркиса. Разве Калитвинцев (или кто-либо другой) должен подписывать контракт с Григорием Суркисом, а не с Федерацией футбола страны? Получается, что у нас эти понятия тождественны. Не потому ли сборная, зависящая целиком и полностью от воли, желания и настроения одного человека, стремительно превращающаяся в частную лавочку, опускается все ниже и ниже. Не вызывая при этом даже удивления. Лишь разочарование.

А до старта еврокампании остается меньше полутора года…В этой связи хотелось бы узнать, какие обязательства берет на себя Григорий Михайлович в чемпионате ЕВРО-2012, говоря его же лексикой, «что ему нужно»? Но если на минуточку вспомнить о другом − об интересах страны, то она, как и многочисленные болельщики страны, нуждается в реформах Федерации, изменениях принципа формирования и деятельности сборной, и в других результатах. Нужны изменения. В следующем году страна-хозяйка чемпионата не может проводит эксперименты в угоду одному человеку. Будет стыдно и неприятно потерять интерес к футболу после одного-двух матчей.

+++

«Лукас голодний до футболу і у нього є мотивація»

 

Fckarpaty.lviv.ua

21.01.11

«Підписання контракту з Лукасом − це історична подія для «Карпат» і для всього українського футболу. Це перший іспанець в нашому чемпіонаті і в нашому клубі. Але брали ми його, звісно, не через національність. Нам був важливий його рівень як гравця, а також його ставлення до роботи та навчально-тренувального процесу. Ми бачимо, що Лукас має серйозний потенціал. Сподіваємося, що в «Карпатах» усім нам вдасться його розкрити.

Лукас − талановитий гравець, але наперед роздавати аванси йому я не буду. Наразі у нас є сподівання − усе інше він має доводити сам. Я б не хотів робити з підписання Лукаса вагому подію. Це звичайна процедура. Новим є хіба те, що футболіст представляє країну, яка стала чемпіоном світу та Європи. Власне, і сам чемпіонат Іспанії на мою, та й не тільки на мою думку, є номером один у світі. Тож переїзд Лукаса до Львова − крок, безумовно, позитивний. Сподіваюся, що ані він, ані ми про це ніколи не пошкодуємо. Медичні тести засвідчили, що Лукас абсолютно здоровий. Його показники, за висновками лікарів, дуже хороші. За їхніми словами, не часто можна зустріти гравців з такими функціональними даними» − каже генеральний директор «Карпат».

«Лукас − молодий гравець. Він голодний до великого футболу і у нього є мотивація себе проявити. Ясно, що проявити себе в Сегунді непросто. А тут значно вищий рівень. Контракт ми підписали на три роки. Не будемо наперед забігати, але якщо все буде добре, ми домовилися з агентом та гравцем, що продовжимо нашу співпрацю. У Лукаса серйозні амбіції. Він поставив собі за мету грати в топ-клубі Європи. Ми з ним спілкувалися і він чесно зізнався, що хоче виграти чемпіонат Іспанії зі своїм рідним клубом «Депортіво» з А-Коруньї або ж з «Барселоною». Така у нього мрія і ми готові йому допомогти. Тут він зможе вирости, підняти свій професійний рівень, розкрити талант і змусити найкращі клуби Європи звернути на себе увагу. Я радий і за нашого тренера, який отримав гравця з серйозним потенціалом. Знаю, що Олег Кононов любить такі невідшліфовані таланти. З його підходом до гравців у нас є великі шанси побачити, як цей талант буде розкриватися. Я бажаю Лукасу вірити в себе, вірити клубу і тренеру. А також вірити в те, що він зможе досягнути своєї мети. У Львові йому буде комфортно − місто йому сподобалося, як і атмосфера в клубі та обстановка в команді. Він вже встиг навіть вийти на поле стадіону «Україна», а також побувати на будівництві нової арени» − підсумував Ігор Дедишин.

+++
ЕВРО-2012

Окрема тактика безпеки - на кожен матч ЧЄ

Ukraine2012.gov.ua

21.01.11

Під час чемпіонату Європи з футболу в Україні для кожного матчу буде розроблена відповідна тактика з організації безпеки та правопорядку у приймаючих містах. Про це у коментарі Інформаційному центру «Україна-2012» сказав перший заступник голови Національного агентства з питань підготовки та проведення Євро-2012 («Укрєвроінфрапроект») Олександр Бірсан.

«До кожного конкретного матчу буде розроблена окрема тактика із організації безпеки та правопорядку. Має бути врахований досвід проведення таких матчів, наявність можливої агресивності вболівальників, конфесійність, етнічність та інше», - сказав він.

За його словами, організацією безпеки будуть займатися й після матчів за межами стадіонів. Зокрема, будуть передбачені різні шляхи руху вболівальник із стадіонів, створені так звані буферні зони біля аеропортів, за допомогою яких фани різних команд будуть очікувати свій виліт окремими групами, що дозволить уникнути загрози зіткнень тощо.

Як наголосив О.Бірсан, згідно виробленої тактики, у кожному з приймаючих міст України відпрацюють дії з організації безпеки, в тому числі і під час виникнення надзвичайних ситуацій.

+++

Львівський стадіон будують активно

Ukraine2012.gov.ua

21.01.11

На львівському стадіоні, що прийматиме матчі Євро-2012, підходить до завершення зведення ригелів із західного боку об’єкту, а також добігає кінця устрій складок з північного боку другого ярусу.

Про це розповів директор з будівництва арени Василь Огородник, повідомили в прес-службі компанії-генерального підрядника.

Крім того, будівельники продовжують встановлювати металоконструкції крівлі і прокладати зовнішні комунікації. Повним ходом триває устрій павільйонів на променаді стадіону. Закінчується зведення останнього поверху адміністративної будівлі.

+++

Стюард Євро-2012 має бути «міцним горішком»

Ukraine2012.gov.ua

21.01.11

Стюардом на матчах Євро-2012 зможуть стати як чоловіки так і жінки віком від 22 до 50 років, із стійкою психікою та вмінням керувати ситуацією. Про це у коментарі Інформаційному центру «Україна-2012» сказав перший заступник голови Нацагентства з питань підготовки та проведення Євро-2012 («Укрєвроінфрапроект») Олександр Бірсан.

 «Це має бути людина стійка, яка вміє впливати на людей, заспокоювати, вести переговорний процес та врегулювати будь-які ситуації. Стюардами можуть стати як чоловіки так і жінки віком від 22 до 50 років», - сказав він.

Як наголосив О.Бірсан, основна задача стюарда − врегулювати будь-які натяки на зіткнення та попередити ситуації, які можуть привести до масового безладу, мирним шляхом.

Під час відбору стюардів будуть враховувати не лише вік кандидатів, а й життєвий досвід, відповідні особисті якості, освіту, знання мов, спортивні досягнення тощо, додав перший заступник голови «Укрєвроінфрапроекту».

+++

Підписатися на новини