Футбольная жизнь в зеркале СМИ

Интернет

 

ЕВРО-2012

«Утка» не заберет у Харькова Евро-2012

Павел Федосенко

Segodnya.ua

09.12.10

Сарафанное радио. Стадион и аэропорт в интернете изрядно полили грязью. Возможно, по указанию из Киева.

Харьков как принимающий город Евро-2012 стал объектом черного пиара. Несколько дней региональные и национальные интернет-ресурсы муссировали информацию о том, что проведение футбольного праздника в первой столице находится под угрозой, подогревая ажиотаж обрывками фраз с закрытого совещания в Киеве. Больше всего критики вылилось на стадион «Металлист» и Харьковский аэропорт. Но футбольные функционеры заверили нас: футбольному чемпионату в Харькове быть.

НЕ ПУСКАЮТ С АУДИТОМ. Первая утка о том, что международный аэропорт «Харьков» отказывается от проведения аудита нового терминала, появилась в интернет-пространстве в начале недели со ссылкой на информатора, который был на закрытом совещании по подготовке Евро-2012. Некий анонимный источник сообщил, что компания Александра Ярославского побаивается пускать проверяющих, потому что терминал далек от проекта, согласованного с европейцами. В тот же день представители компании DCH — главного инвестора аэровокзального комплекса — заявили о том, что эта информация не соответствует действительности. Это мнение разделяют и украинские футбольные функционеры. «Проектирование аэровозкала в Харькове осуществляли ведущие европейские фирмы, они же проводили авторский контроль, все разрешения получены, архитектурно-строительный контроль не нашел никаких отклонений от норм, — рассказал вице-президент Федерации футбола Украины Сергей Стороженко. — Это злонамеренная информация, которая посягает на репутацию главного инвестора Евро-2012».

БЕСПОКОИТ «МЕТАЛЛИСТ». Появилась порция компромата и на наш стадион, который уже год принимает матчи европейского уровня: якобы у футбольной арены существуют проблемы с бесперебойным энергопитанием, а также отсутствует концепция подготовки стюардов. Однако, как сообщили в Национальном агентстве по подготовке Евро-2012, «Металлист» если не идеален, то близок к этому. «Стадион беспокоит и будет беспокоить организаторов до того момента, пока не получит документы, — рассказали в Нацагентстве по подготовке Евро. — Есть некоторые незначительные замечания, которые нужно учесть. Однако повлиять на статус Харькова как принимающего города они не в состоянии». Это же подтверждает и директор Евро-2012 в Украине Маркиян Лубкивский, а информацию о серьезных проблемах в Харькове называет искаженной. «Совещание имело внутренний рабочий характер, и МОК беспокоит то, что подача отдельной информации о готовности Харькова, которая была вырвана из контекста, может создать ложное впечатление о процессе подготовки к турниру», — заявил Лубкивский. Ждать паспорт нашему стадиону осталось недолго: в июле его выдадут. Что интересно, после заявления директора Евро-2012 материалы, которые ставили под сомнение готовность Харькова и двух детищ Александра Ярославского, с сайтов-первоисточников исчезли, хотя информацию подхватили десятки сайтов.

ЗАМЕШАНА ПОЛИТИКА

По мнению политологов, утка о неготовности Харькова − камень в главного инвестора Евро-2012 в Харькове. «Это продолжение той войны, которая возникла между мэрией и Александром Ярославским на почве строительства гостиницы на площади Свободы»,− считает политолог Валерий Дудко. Не исключают в окружении Ярославского, что причастны к обвинениям могут быть столичные бизнесмены, которые враждуют с президентом «Металлиста».

+++

ЕВРО-2012 улучшит имидж Украины за рубежом − политолог

Imk.ua

09.12.10

В Украине отсутствует системная политика формирования имиджа страны за рубежом. Об этом во время круглого стола «Перспективы брэнда «Украина» − внутренний и внешний вид» сообщил президент аналитического центра «Открытая политика» Игорь Жданов, передает корреспондент ИМК.

«К сожалению, у нас совершенно отсутствует системная политика формирования имиджа Украины за рубежом, и внутренняя политическая ситуация не способствует созданию позитивного международного имиджа», − сказал он.

И.Жданов также отметил, что за счет Чемпионата Европы по футболу в Украине в 2012 году государство сможет улучшить свой имидж на мировой арене.

«Так мы немножко отыграемся за счет ЕВРО-2012. Надеюсь, что турнир пройдет достаточно хорошо», − добавил политолог.

+++
Региональные печатные СМИ

ФУТБОЛ

 

 

Василь Луцький: Багато обіцяли, але нічого не робили

 

Богдан Білецький

Галичина (Львівська область)

09.12.10

Великий футбол у нашій області у великому занепаді, а от малий, порівняно з багатьма іншими регіонами країни, — процвітає. Малий футбол — це чемпіонати області у двох лігах. Звичайно, рік на рік не припадає, але завжди починає діяти чітко відпрацьована спортивна структура, яка приносить позитивні результати. Щоправда, бувають і зриви, як, наприклад, сталося напередодні старту нинішнього сезону, котрий довелося зміщувати в часі. Причина банальна — брак належних коштів, а без грошей, на жаль, тепер грати ніхто не хоче. Навіть зійшов з дистанції один із лідерів обласного футболу — гвіздецька «Дельта». Однак згодом усе вляглося і вдалось повністю укомплектувати першу лігу. Наша розмова з виконавчим директором, заступником голови обласної федерації футболу Василем Луцьким якраз розпочалася з теми таких негараздів.

− Пане Василю, Гвіздець — невеликий населений пункт, але коли два 70-тисячники — Коломия та Калуш не представлені в жодній лізі — це вже щось ненормальне.

— Щодо Калуша, то місцева команда через недостатнє фінансування після першого кола знялася з розіграшу. Вона ж кілька останніх років «заявлялася» і з великими потугами догравала чемпіонати, плентаючись у кінці турнірної таблиці. Попри це, порушуючи спортивний принцип, ми все-таки залишили калушан у першій лізі. Не допомогло.

Про Коломию вже й набридло говорити. Що, зрештою, тут скажеш, коли стадіон у місті будують понад 20 років. Федерація футболу навіть робила своє виїзне засідання, щоб якось розібратися в реальній ситуації і сколихнути місцевих керівників до активних дій. Всі ніби з усім погоджувалися, ствердно хитали головами, багато обіцяли, але опісля нічого не робили. Скажімо, будівництво стадіону вимагає великих коштів, а от для такого великого міста організувати хоча б одну конкурентоспроможну команду, здавалося б, не повинно становити проблем. Є влада, є бізнесмени різних рівнів, тож дивно, що при цьому ніяк не знайдуть грошей. Не забуваймо: Калуш і Коломия завжди готували висококваліфікованих гравців для команд майстрів і теперішній занепад істотно впливає на розвиток прикарпатського футболу загалом.

− А хто ще з регіонів ігнорує чемпіонати області?

— Рогатинщина. Уявіть собі, 40 команд у кількох групах беруть участь в районному чемпіонаті, а на обласному рівні — жодної. Наша федерація напередодні кожного сезону докладає чимало зусиль задля виправлення такого становища, але все даремно, місцевих керівників важко у чомусь переконати.

− Чемпіонати області у двох лігах позаду. Що можете сказати стосовно їх проведення. Певні підсумки, мабуть, дають можливість порівнювати минулий сезон з нинішнім...

— Як і торік, дві команди провели сезон рівно і були значно сильнішими від своїх суперників. Тоді «Карпати» (Яремче) і «Дельта» (Гвіздець), а тепер — «Карпати» (Печеніжин) і «Тепловик» (Івано-Франківськ). Ще за багато турів до завершення першості стало зрозуміло, що чемпіоном буде одна з цих двох команд. Вони дружно дійшли до фінішу, набравши однакову кількість очок. А згідно з регламентом для визначення переможця проводиться додатковий, так званий «золотий матч», який, можливо, дещо й несподівано завершився з рахунком 3:1 на користь футболістів Печеніжина. Несподівано насамперед тому, що команда після багаторічної перерви дебютувала в когорті найсильніших.

− А чому здали свої позиції триразові чемпіони області — яремчанські «Карпати»?

— З незрозумілих причин у ході турнірної боротьби сталося кілька непередбачуваних зривів. У підсумку команда зайняла лише третє місце, програвши ще й матч за Суперкубок області печеніжинським «Карпатам» — 1:2. і попередній склад виконавців залишився, і ніби й фінансування є, а гра не пішла.

− Команда з невеликого селища здобула чемпіонське звання і Суперкубок області. Пане Василю, що можете ще зарахувати до позитиву?

— Значно підвищився ігровий рівень команд, які йдуть відразу після призерів. Вісім-дев’ять із них претендували на місця з четвертого по десяте. Це Городенка, Снятин, Тлумач, Богородчани, Лисець, Угринів, Надвірна, Долина. Є деякі зрушення в організації поєдинків, підготовки полів до них. Повільно, але поліпшується матеріально-технічна база. Не було особливих нарікань щодо невпорядкованості роздягалень, браку теплої води тощо.

− На сьогодні що вас найбільше турбує? Адже будь-який чемпіонат завжди підносить неприємні сюрпризи.

— Тривожить передусім порушення громадського порядку під час проведення матчів. Словом, такі факти було зафіксовано в ході зустрічей «Яспіль» (Ясенів-Пільний) — «Тепловик» (Івано-Франківськ), «Карпати» (Яремче) — «Нафтовик» (Долина), «Карпати» (Печеніжин) — «Нафтовик» (Долина), «Сокіл» (Угринів) — ФК «Снятин-Євромодуль» (Снятин). Тому дисциплінарному комітетові федерації футболу на своїх засіданнях довелося розглядати поведінку гравців, представників команд і вболівальників. Згідно з прийнятими ним рішеннями команди штрафували обов’язковими грошовими внесками, дискваліфіковували спортсменів і на окремих стадіонах забороняли проводити матчі.

− А що доброго чи злого можете сказати про другу лігу?

— Порадувала команда «Кроно-Карпати» з Брошнева-Осади, котра стала чемпіоном серед дорослих і чемпіоном у комплексному заліку. Цікаву, змістовну гру демонстрували ФК «Сваричів», «Гуцульщина» (Косів), «Колос» (П’ядики), «Прут» (Делятин). Після кількарічної перерви знову до змагань підключилися футболісти з Верховини та Обертина. Шкода, що через неможливість проводити на своєму стадіоні матчі та через фінансові труднощі знявся з розіграшу «Нептун» із Заболотова. Власне у цій лізі нижчий рівень першості, тому ми не буваємо надто прискіпливими.

− А як щодо обміну команд між лігами?

— У першій лізі це робиться за результатами комплексного заліку. Отож автоматично вибуває ФК «Калуш», знявшись із розіграшу, і надвірнянський «Бескид», який у підсумку зайняв 15-те місце. Надвірнянців підвели юнаки, загнавши дорослих у грухий кут. інша система переходу в другій лізі. У наступному сезоні в першій лізі виступатимуть футболісти «Кроно-Карпати» і ФК «Сваричів» за результатами дорослих команд.

− І на завершення нашої розмови розкажіть, будь ласка, про грудневі святкові події у федерації.

— У другій половині грудня відзначатимемо 20-річчя створення ФФУ і будемо проводити чергову звітно-виборну конференцію обласної федерації футболу, де аналізуватимемо свою роботу і вибиратимемо керівні органи федерації. А от 11 грудня об 11 год. у муніципальному центрі дозвілля вшановуватимемо чемпіонів і призерів чемпіонатів області.

+++

ЗИМНИЙ АНТРАКТ ПРЕМЬЕР-ЛИГИ

 

А. Зеликов

Крымские известия (АР Крым)

09.12.10

Как правило, чемпионат Премьер-лиги Украины четко разделяется по спортивному и сезонному принципам — осень—весна. Середина приходится на конец ноября. Нынче, несмотря на плотный график игр из-за участия лидеров в евротурнирах, а также ряда товарищеских матчей сборной Украины, все же команды успели сыграть девятнадцать туров.

Как видно из таблицы, уверенной поступью к золотым медалям продвигается донецкий «Шахтер», опережающий киевское «Динамо» на двенадцать очков. А киевлянам в буквальном смысле дышат в затылок футболисты харьковского «Металлиста», идущие с разрывом в два очка и с хорошими показателями забитых и пропущенных мячей.

Днепропетровский «Днепр» с новым испанским тренером никак не может преодолеть барьер неуверенности в игре, занимая четвертое место. А замыкают пятерку львовские «Карпаты». Вышеуказанные команды по статусу УЕФА участвуют в турнирах Лиги Европы.

В группе «Е» лидирует «Динамо». Довольно уверенно обыграв чемпиона Беларуси — клуб «БАТЭ» из г. Борисова со счетом 4:1 (на их поле в 15-градусный мороз!), киевляне набрали десять очков. Думается, на своем поле в Киеве выиграют у чемпиона Молдовы, что гарантирует им дальнейшее продвижение в Лиге Европы.

В этом же игровом туре отличились и харьковчане, победившие дома клуб «Дебрецен» (2:1) из Венгрии, и теоретически, и практически обеспечившие себе место в финальной части Лиги Европы.

Команды-участницы всех лиг чемпионата Украины ушли на зимние каникулы до 5 марта 2011 года. Во время антракта руководители футбольных федераций Украины и делегаты соберутся 15 декабря в Киеве, чтобы провести Всеукраинскую конференцию, где будет решаться главный вопрос — переизбрание главы Федерации футбола Украины. Думается, Григорий Суркис сохранит за собой руководящее кресло до окончания чемпионата Европы-2012 по футболу. А в командах наверняка произойдут ротации на всех уровнях, в том числе и в симферопольской «Таврии». Какие именно ожидаются перестановки, пока неизвестно в силу того, что на отчетную пресс-конференцию футбольного обозревателя газеты не пригласили.

В киевском «Динамо» ожидается смена руководства — исполняющий обязанности главного тренера Олег Лужный, скорее всего, распрощается с должностью. Возможно, в клуб вернется Юрий Семин, который покидает родной ему московский «Локомотив». Дирекция команды «Динамо» пообещала, что до 25 декабря озвучит фамилию нового главного тренера, и сообщила, что в списке претендентов есть и Юрий Семин.

+++

Чисто английское «самоубийство»

Максим Коробец

Позиция (Запорожская область)

09.12.10

Оглашение результатов конкурса на право проведения чемпионатов планеты по футболу 2018 и 2022 годов, состоявшееся в швейцарском Цюрихе, основательно потрясло мировое сообщество. Вопреки ожиданиям специалистов и прогнозам ведущих букмекерских контор, победы в этой гонке одержали заявки, ранее рассматривавшиеся лишь в качестве второстепенных. Но даже не это обстоятельство всколыхнуло футбольный мир: в число топ-новостей попали нелицеприятные высказывания и самые смелые предположения, озвученные одной из проигравших сторон.

За возможность принять у себя ЧМ-2018 боролись дуэты Бельгия−Голландия и Испания−Португалия, а также Россия и Англия, причем заявка последней расценивалась как наиболее реальная. Однако предшествовавшая процедуре голосования серия коррупционных скандалов, в ходе которой британские журналисты при наличии доказательной базы обличили ряд членов исполкома ФИФА, могла сыграть злую шутку с самым вероятным претендентом на ЧМ-2018. Прогнозировалось, что победитель определится после третьего тура голосования, но уже во втором раунде неожиданно для всех заветные 13 голосов из 22-х набрала заявка России. И − разразилась самая настоящая буря, зачинщиком которой выступила «униженная и оскорбленная» Британия.

Первым взвился председатель заявочного комитета «Англия-2018» Энди Энсон, который заявил, что процедура процесса выбора страны-хозяйки мундиаля должна быть более прозрачной, а участвовать в ней должны представители футбольных ассоциаций всех стран, входящих в ФИФА (в настоящее время голосуют только члены исполкома этой организации). А в довершение ко всему Энсон добавил, что Англия должна отказаться от подачи заявок на проведение чемпионатов мира по футболу до тех пор, пока ФИФА не изменит принцип выбора организатора турнира.

Еще дальше пошел исполняющий обязанности руководителя футбольной ассоциации Англии Роджер Берден, который отказался участвовать в выборах постоянного главы ФИФА в знак протеста против решения отдать чемпионат мира 2018 года России. Берден обвинил ФИФА в необъективности при рассмотрении заявок претендовавших на проведение турнира стран. Он отметил, что перед голосованием ФИФА признавала английскую и российскую заявки одинаково сильными, а независимые эксперты отдавали предпочтение Англии, но по итогам голосования британская заявка выбыла в первом же туре. «Я не готов иметь дело с людьми, которым не доверяю», − заявил Берден, подчеркнув при этом, что у него нет вопросов и претензий к российской заявке.

Объявляя итоги голосования, президент ФИФА Зепп Блаттер отметил, что футбол − это не только победы, но еще и школа жизни, в которой хорошо бы научиться достойно проигрывать. Кому был адресован сей пассаж − целиком и полностью очевидно, и англичане за ответным словом в карман не полезли. Бывший главный тренер сборной Англии Терри Венейблс заявил, что в мире остались две секретные организации − ФИФА и КГБ, и предположил, что российские секретные службы использовали свои финансовые возможности и добились победы заявки РФ благодаря политическим интригам.

По словам Венейблса, если чиновники ФИФА заранее решили отдать чемпионат мира стране, которая никогда не проводила турниры подобного уровня, они могли сказать об этом заранее, и Ассоциация футбола Англии сэкономила бы 15 миллионов фунтов, потраченных на заявочную кампанию. Ну, а мэр Лондона Борис Джонсон и вовсе решил наказать ФИФА «фунтом стерлингов», отменив бесплатное проживание в роскошном отеле «Дорчестер» на время проведения Олимпиады 2012 года для Зеппа Блаттера и членов исполкома футбольной организации. И хотя вряд ли чиновники ФИФА будут вынуждены ютиться в какой-нибудь третьесортной халупе, неприятный осадок у них в душах наверняка останется надолго...

С определением места проведения чемпионата мира 2022 года сложилось несколько проще − по крайней мере, без скандалов. В финальном четвертом раунде голосования убедительную победу одержала заявка Катара, которая набрала 14 голосов против 8, отданных за США. Единственное, что тревожит многочисленных болельщиков − климат в этой ближневосточной стране: летом, когда проводится ЧМ, погодные условия там наверняка будут приближенными к пеклу. Однако катарцы заверили, что установят на стадионах специальные системы охлаждения. А самое интересное − по окончании ЧМ-2022 местная власть намерена демонтировать спортивные арены и установить их (не бесплатно, естественно) в других государствах − там, где стадионы нужнее. Вот это я понимаю − тонко рассчитанный экономический подход! Ведь в следующий раз эти объекты Катару еще неизвестно когда понадобятся...

+++

Нападающий «Металлурга» Владимир Аржанов женился

Ирина Егорова

Индустриальное Запорожье (Запорожская область)

09.12.10

Владимир Аржанов, отметивший недавно 25-летие, женился на пятикурснице Классического приватного университета Насте Сергеевой, которая на четыре года моложе.

− Настя с Вовой встречались три с половиной года, − рассказала «Индустриалке» заместитель начальника службы по делам детей облгосадминистрации Ольга Сергеева, которая с 4 декабря не только мама, но еще и теща известного футболиста. 

− Кстати, он очень интересно обставил свое «предложение руки и сердца», которое сделал на Хортице.

Его друзья из «Металлурга» поехали раньше, выложили дорогу красивыми свечечками. Насте завязали глаза и так подвели к месту, где все происходило. Вова купил красивые цветы, вазу. Предложение Насте он сделал, став на колено…

 − Ольга Константиновна, а что вам нравится в вашем зяте?

 − В принципе, все. Во-первых, он любит мою дочь. Во-вторых, Вова − очень целеустремленный, очень  добрый, сердечный и неравнодушный человек.

Настя − она учится в КПУ на факультете здоровья и туризма −  как-то по заданию института  проводила соц-исследование в областном приюте для  детей. О  своем посещении приюта рассказала Вове. Так он собрал команду и на Пасху поехал в приют. Пообщались с детьми, вручили подарки, пообещали сыграть в футбол.

Родители очень хорошо воспитали своего сына. Мама у Вовы работает в банке ревизором, папа работал в милиции, сейчас в отставке. У него еще есть сестра и брат.

− Они расписывались во Дворце бракосочетаний?

− Нет, мы заказали выездную церемонию в ресторан, где проходила свадьба. Кстати, она была в стиле  вручения «Оскара» − с красной ковровой дорожкой, кадрами из киноленты.

 −  Признайтесь, сильно плакали, выдавая замуж единственную дочь?

 − Нет, я слегка всплакнула, больше рыдали мои подруги.

 − Молодожены отправятся в свадебное путешествие?

 − Да, три дня они пробудут в Париже, затем полетят на Кубу.

КСТАТИ

Среди многочисленных гостей были друзья жениха, игравшие с ним в одной команде, − Тарас Лазарович, Алексей Годин, Виталий Постранский, Николай Кашевский и другие, которые тоже поднялись, когда звучало поздравление от «Металлурга».

+++

Микрорайоны играют в футбол

Бердянские ведомости (Запорожская область)

09.12.10

Турнир, приуроченный ко Дню местного самоуправления, уже не первый год проводится в нашем городе. Многие бердянские футболисты с удовольствием участвуют в мини-футбольных турнирах. В это воскресенье стартовал очередной турнир, для участия в котором заявки подали двенадцать команд микрорайонов города. Но, как показал первый день турнира, не все команды явились на игры.

На предварительном этапе сформированы четыре группы, где пройдут игры по круговой системе. Команды, занявшие первые места по итогам первого этапа, продолжат борьбу за награды чемпионата среди микрорайонов.

В играх первого тура были зафиксированы следующие результаты: «Стекловолокно» — «Военный городок» 16:0, «Стекловолокно» — «Центральная часть» 7:3, «РТС» — «Азмол» 4:0.

Матчи очередного тура состоятся в следующие выходные в стенах городского Дворца спорта. Начало игр в 11.00.

+++

Избили Олега Луткова

Запорізька Січ (Запорізька область)

09.12.10

На минувшей неделе в среде футбольных болельщиков распространилась информация о том, что с травмой головы в 5-ю городскую больницу доставлен главный тренер запорожского “Металлурга” Олег Лутков.

По неофициальным данным, инцидент произошел во дворе многоквартирного дома, где проживает Лутков, в Шевченковском районе Запорожья. Также неофициально утверждается, что в тот момент тренер возвращался с банкета.

При этом источники в горбольнице утверждают, что полученные травмы достаточно серьезны. Существует подозрение, что у Олега Луткова перелом основания черепа.

Пресс-служба ФК “Металлург” официальных комментариев по поводу инцидента не предоставила.

Тогда как в центре общественных связей ГУ МВД Украины в Запорожской области нам подтвердили появившуюся 7 декабря информацию, со ссылкой на руководителя ЦОС Александра Волкодава, что Олег Лутков обратился в 5-ю горбольницу в среду, 1 декабря, в 13.10. Но написать заявление в милицию для возбуждения уголовного дела по факту своего избиения он отказался.

Напомним, что согласно статье 122 Уголовного кодекса Украины, за умышленное средней тяжести телесное повреждение предусмотрено наказание сроком до трех лет лишения свободы.

Желаем Олегу Луткову скорейшего выздоровления!

+++

 

Слон і моська з нафтовим присмаком

Микола Рашкевич

Високий замок (Львівська область)

09.12.10

Росія на Мундіалі 2018 року вразить розмахом, Катар у 2022-му − технологіями

Після того, як на засіданні виконкому Міжнародної федерації футбольних асоціацій (ФІФА) її президент Йозеф Блаттер відкрив конверт із назвою країни-організатора чемпіонату світу-2018, делегації Іспанії та Англії впали в глибоку депресію. Натомість у центрі швейцарського Цюріха до ранку не вщухали мотиви знаменитої «Катюші». Коли ж Блаттер дістав ще один папірець, від щастя мало не зомлів увесь арабський світ − у 2022 році футбольний Мундіаль завітає у малюсінький Катар.

Попри те, що голосування за кандидатуру господаря Мундіалю-2018 було таємним, поважний спортивний портал Inside World Football з посиланням на свої джерела вивів усіх на чисту воду. Отож кандидатуру Росії підтримали Блаттер та свій Віталій Мутко, а також делегати від Німеччини (Франц Беккенбауер), Франції (Мішель Платіні), США, Гватемали, Кот-д’Івуару, Кіпру, Камеруну, Тринідаду і Тобаго, Південної Кореї, Японії та Туреччини. 13 голосів виявилося достатньо для загальної перемоги − Ринат Дасаєв, Андрій Аршавін, В’ячеслав Колосков, Єлена Ісінбаєва та Роман Абрамович переможно здійняли руки догори. Проте емоцій, подібних до українських трирічної давнини (Євро-2012), не виявляли. Катарська делегація, до складу якої входив сам екс-гравець збірної Франції Зинедін Зідан, у фінальному раунді з рахунком 14:8 здолала кандидатуру США. Зідан від такого результату був у захваті: керівництво Катару в разі перемоги пообіцяло французу аж 15 мільйонів доларів призових.

Магія нафтогазодоларів

Головне футбольне господарство планети давно зробило вибір на користь великих грошей. Захмарні спонсорські контракти з російськими й катарськими видобувними компаніями, шестизначні патенти на виготовлення та збут футбольної атрибутики, солідні зиски від продажів квитків − скоро ФІФА стане своєрідним банком нафтогазодоларів. Чи не занадто для 74-річного Блаттера та його почту? Вік у швейцарця поважний − час би і про щось вічне подумати.

Ображена англійська преса віддразу ж пригадала усі гріхи світового футбольного господарства, замішані на незаконних валютних махінаціях. Журналісти британської телерадіокомпанії ВВС документально підтвердили факт взяття Блаттером та ще двома високопосадовцями ФІФА хабарів у процесі продажу квитків на чемпіонат світу в ПАР − на загальну суму сто мільйонів доларів. Sunday Times відкрито заявила про купівлю російськими представниками голосів окремих членів виконкому, а польська Rzeczpospolita стверджує, що в обмін на перемогу у конкурсі московські високопосадовці пообіцяли швейцарцю підтримку всіх пострадянських держав (!) на чергових виборах президента ФІФА. Оглядач Daily Mail Мартін Семюел більш ніж категоричний: «Не біда, що після поразки кандидатури Англії усі британці близько місяця почуватимуться зле. Проте тепер ми… знаємо, що блаттерівського диму без вогню не буває. Будемо й надалі писати правду про ФІФА, хоч і давно сидимо у неї в печінках. Вони ж цього так не люблять, що ладні втікати у Нижній Новгород чи шейхівський Ель-Шамал − аби тільки від нас подалі». А президент Футбольної асоціації Англії Роджер Берден нічого не сказав − просто подав у відставку.

Саранськ і Грозний, Сочі й Раменське…

На стадіони Російська Федерація планує витратити 3,82 мільярда доларів, а на автотраси, готелі й аеропорти − цілих 45! Три арени реконструюють, решту 13 доведеться зводити «з нуля». Матч-відкриття, один із півфіналів та фінал прийме московський комплекс «Лужники», а от за другий півфінал ще посперечаються Санкт-Петербург та Сочі. У Катарі ж планують брати не так кількістю, як якістю. Футбольних «оаз» у спекотній державі буде не більше дванадцяти, проте різноманітного технологічного начиння (потужні кондиціонери, або зовнішній екран завбільшки із сам стадіон) − буде хоч відбавляй.

Глава Мордовії Микола Меркушин вже до 2012 року обіцяє спорудити у 300-тисячному Саранську «Мекку приволзького футболу». Обіцяє і вірить, що під час Мундіалю у Мордовію завітає збірна Бразилії. Хвилюються чеченський Грозний з Рамзаном Кадировим, Владикавказ, підмосковне Раменське… Усі хочуть долучитися до ділення «пирога», усім потрібні державні гроші й світова слава. Тільки пирога ще немає − лишень намір його «випекти».

+++

Юрій Дячук-Ставицький: «Немає жодної катастрофи»

 

Мстислав Коцький-Боб’як

Ратуша (Львівська область)

09.12.10

 

Поступившись у Дортмунді «Борусії», «Карпати», на жаль, не зуміли поки що набрати перші очки у груповому турнірі Ліги Європи. Попереду − заключний матч удома проти ПСЖ. Про результати виступів «Карпат» у єврокубках, про матч із «Борусією», а також про перспективи «Карпат» ми поспілкувалися із заслуженим тренером України, екс-наставником «Карпат» Юрієм Дячуком-Ставицьким.

− Проаналізуйте, скільки гравців основного складу «Карпат» не брали участі у грі проти «Борусії». В лазареті «Карпат» перебувають Тлумак, Ощипко, Мілошевіч, Батіста, Голодюк, Зеньов, а також не зовсім здоровий Кополовець і Кузнєцов (грали у дортмундському матчі). Тобто бракувало сім − вісім футболістів, а це майже половина команди, яка не змогла зіграти проти «Борусії» у Дортмунді. Зважаючи на те, що «Карпати» й так мають дуже коротку лаву запасних, неможливо грати з однією із найкращих команд Німеччини та Європи у напіврозібраному складі. Тут не слід робити великих очей. Всі зараз хочуть, аби «Карпати», які укомплектовані напівмолодими футболістами, з яких половина команди травмовані, грали проти таких грандів європейського футболу. Та не може такого бути. Треба реально дивитися на речі. Немає жодної катастрофи, «Карпати» й таким складом здобули багато. Вони грали не з хлопчиками для биття, а зі серйозними європейськими клубами, які десятки років грають у єврокубках. Розумієте, ми зробили з «Карпат» якийсь ореол, що вони повинні грати, як донецький «Шахтар». Та не повинні вони, і не будуть так грати. «Карпати» − молода перспективна команда, яка нині є середняком українського футболу. Тобто команда, яка займає своє четверте − п'яте − шосте місце в українському футболі. «Карпати» вперше за останні кілька років вийшли в єврокубки і досить успішно там заграли. А те, що «Карпати» у своїй групі Ліги Європи поки що не набрали жодного очка, то це, передусім, від нестачі досвіду ігор на такому рівні. Окрім того, вони грали на три фронти та не мають достатньої лавки запасних футболістів, які в будь-який момент готові замінити травмованих гравців.

− Наскільки набутий досвід у цьому єврокубковому сезоні може стати у пригоді на наступний єврокубковий сезон для молодих гравців «Карпат». Адже поки що у чемпіонаті України «Карпати» посідають п'яте місце, яке дає право наступного сезону знову представляти наше місто у єврокубках?

− Цей досвід, із одного боку, є дуже серйозним, а з іншого, ми розуміємо, що половина складу молодих футболістів «Карпат», які цього сезону виходили у Лігу Європи, ще не повинні були грати у єврокубках. Вони туди потрапили авансом. Це стосується Гудими, Габовди, братів Баранців, їм ще зарано грати з такими командами, як «Борусія», ПСЖ, то й таки «Галатасарай». Просто так склалася ситуація, що Кононов зробив хорошу команду, підняв її на якийсь рівень, і вони потрапили в єврокубки. Відтак, цей досвід багато дав. Не можна від команди хотіти забагато. А що ми можемо про київське «Динамо» сказати? А що ми можемо сказати про донецький «Металург», в яких зібрали кваліфікованих футболістів, а ці команди пасуть задніх.

− Що скажете про гру «Карпат» у Дортмунді?

− На мою думку, два із трьох голів забили з положення поза грою. Третій гол був забитий явно зі стовідсоткового положення поза грою. Щодо першого гола не відомо, чи було поза грою, чи ні. Там судді судять на користь атаки. Ви дивилися цей матч?

− Так. Там виникали спірні моменти ...

− Спірний момент − перший гол, спірний момент − третій гол у ворота «Карпат». Ви дивилися гру «Барселона» − «Реал», де каталонці 5:0 виграли?! Та там би наші судді три голи не зарахували б стовідсотково, піднявши прапорець. Там «фіфті-фіфті». Але Європа судить на користь футболу, на користь нападаючих. Якщо постає питання, є чи нема, то вони судять нема − забивайте гол. Ми не можемо порівнювати ті команди із «Карпатами». Вони понакупляють кращих гравців із цілого світу, а ми ж граємо практично вихованцями із Західного регіону України.

− Юрію Михайловичу, на ЧС в ПАР теж було багато розмов щодо суддівських рішень. Зокрема, лунали думки про доцільність запровадження у футболі повторів спірних епізодів. Ваше ставлення до цього?

− Цього робити не потрібно. Тим і цікавий футбол. Ну програли б «Карпати» не 3:0, а 1:0... Річ тут не у рішеннях суддів, а в самій суті: нині «Карпати» − молода команда, яка робить свої перші кроки на такому серйозному рівні, як єврокубки. Це ж не є київське «Динамо» чи «Шахтар». Якби «Карпати» витратили 150 млн доларів на купівлю футболістів, тоді можна було б говорити, що понакуповували гравців, а результату нема. «Карпати» грають молодими футболістами, грають своїми футболістами.

− Наскільки домашня поразка у першому матчі групового етапу ЛЄ від «Борусії» 3:4, коли «Карпати» навіть вигравали в ході того матчу, вплинула психологічно на наступні виступи у групі?

− Якщо б тоді «Борусія» програла «Карпатам», було б несправедливо. Хоча й могло бути так, що «Карпати» могли перемогти у першому матчі групи. Тоді, звичайно, «Карпати» почувалися б більш впевнено і, можливо, ще б якісь очки та й набрали. Але серед таких команд, які нині є в цій групі, «Карпати» посідають те місце, яке повинні посісти, − четверте. Про що може йтися, коли окремі гравці «Борусії» коштують майже, як всі гравці «Карпат». Сядьте на «Мерседес», а я − на «Запорожець», пережену я вас? Та не пережену я вас... Те саме і про футбол можна сказати.

− На зимову паузу чемпіонату України «Карпати» пішли п'ятими. Як Ви вважаєте, це справедливе місце, чи все-таки «Карпатам» до снаги замахнутися на четверте?

− З такими достатками та з такою інфраструктурою, яку мають «Динамо», «Металіст» і «Дніпро» для «Карпат» п'яте місце є справедливим. Якщо вони займуть п'яте місце, їм треба пам'ятник ставити, бо на сьогоднішній день вони не готові ні за інфраструктурою, ні за добором футболістів... Та й загалом уся ситуація на Західній Україні не до порівняння із інфраструктурною ситуацією у таких клубах, як «Шахтар», «Динамо», «Металіст» та «Дніпро». Треба реально дивитися на речі.

− Які позиції у складі теперішніх «Карпат», на Ваш погляд, необхідно підсилити?

− Треба підсилювати всі позиції: розпочинаючи від воротаря і закінчуючи нападаючими. Нині є один яскраво-виражений форвард − Кузнєцов. Батіста хворий, і поки не відомо, що з операцією буде у бразильця. Не впевнено грають наші обидва голкіпери − Тлумак і Руденко. Вони непогані воротарі, але для гри в Лізі Європи хотілося б кращого. Та ж ситуація у лінії захисту. Якщо Авелар непогано грає в атаці, то в обороні він виглядає слабувато. Дуже багато помилок роблять центральні захисники. Ще більш-менш укомплектованою є середня лінія «Карпат». Тому треба все підсилювати, але залежно від того, для чого. Якщо команда гратиме в чемпіонаті України для здобуття місця в п'ятірці, можливо, цих футболістів і вистачає. Однак, якщо замахуватися на єврокубки, на Лігу Європи, тоді треба підсилюватися серйозними гравцями.

+++

Футболіст Олександр Соколов візьме участь у Європейському чемпіонаті з футболу

 

Високий вал (Чернігівська область)

08.12.10

 

Чернігів не увійшов до переліку українських міст, які прийматимуть фінальні матчі Євро-2012, але саме тут пройде другий Європейський чемпіонат з футболу серед команд мерів міст.

Про це «Високому Валу» повідомила Ірина Синельник, радник міського голови.

Чернігівський міський голова Олександр Соколов очолив оргкомітет з підготовки до Європейського чемпіонату з футболу серед команд мерів міст, що пройде в Україні у 2012 році.

За його словами, оргкомітет сформовано під час останнього засідання Асоціації міст України і громад.

Чернігівський міський голова також повідомив, що перший Європейський чемпіонат з футболу серед команд мерів відбувся у 2008 році поблизу міста Зальцбург в Австрії. Ініціатором його проведення виступила Асоціація міст Австрії.

«Нині естафету перейняли Асоціація міст України і Чернігів», − сказав він. О.Соколов зауважив, що обласний центр Чернігівщини має всі необхідні умови для спортивних змагань представників місцевого самоврядування європейських країн. Крім того, цей захід сприятиме розвитку туризму і зробить Чернігів більш відомим у Європі.

Очікується, що учасниками Європейського чемпіонату з футболу серед команд мерів стануть представники 16 країн.

У 2008 році команда українських міських голів на чолі із О.Соколовим зайняла третє місце у Європейському чемпіонаті з футболу серед команд мерів міст. У чемпіонаті взяли участь представники 9 європейських країн.

Підписатися на новини