Футбольная жизнь в зеркале СМИ

Интернет
ФУТБОЛ
Іван Шіц: «Футбольним інстанціям необхідно позбуватися від «зацікавлених» посад»
Роман Сенишин
Ua-football.com
01.09.10
Після невдалого старту ужгородське «Закарпаття» поступово набирає хід − третій раз поспіль закарпатці здобувають блискучу перемогу, причому в двох останніх поєдинках підопічні Гамули вирішували долю матчу вже в першому таймі. Чи достатній потенціал у команди для виконання поставленого завдання, та про інші навколофутбольні теми у розмові з генеральним директором ФК «Закарпаття» Іваном Шіцом.
− Іване Тіберійовичу, чи здатне нинішнє «Закарпаття» з своїм кадровим потенціалом досягти визначеної цілі − повернутися до прем’єр-ліги. Хто буде головними конкурентами для нас у цій боротьбі?
− Гадаю, нинішній склад команди без перебільшень може це зробити. Є деякі позиції, які необхідно посилити − лівий край півзахисту. Зараз непогану гру демонструють амбіційні «Титан», вінницька «Нива» та «Буковина», але це лише амбіції й незабаром все повинно стати на свої місця, можливо вже і в наступному турі. Більш-менш реальними претендентами й нашими конкурентами на підвищення у класі є ПФК «Олександрія», алчевська «Сталь» з амбіційним Анатолієм Волобуєвим, поки що ФК «Львів» по кадровому потенціалу не витягує до рівня прем’єр-ліги, на це більш реально націлюється «Кримтеплиця» з Молодіжного, де є стабільне фінансування та належна інфраструктура.
− Початок сезону неприємно вразив − дві поразки ужгородців, але згодом, як то кажуть, команда виправилась і порадувала вболівальників трьома яскравими перемогами. В чому причина невдалого старту?
− Поганий старт був лише у втраті очок. В першому турі хлопці поїхали в Олександрію і видно, ще до гри вважали себе переможцями, але не так сталося…Хоча по грі, по володінню м’ячем ми переважали, а от забили нам через прикру помилку в обороні. Та й до дій арбітрів у цьому матчі багато запитань, але вони нам не підзвітні, нехай розбираються відповідні інстанції. А з «Чорноморцем» футболісти хотіли виграти вдома «малою кров’ю», без зусиль. Навіть, так могли це й зробити, якби Артюх забив пенальті, але натомість в кінці пропустили гол й програли. А далі футболісти зрозуміли, що в першій лізі легко очки здобути не вдасться, й тут потрібно самовіддачу, настрой, боротьбу. Це підтвердили наступні матчі. Хоча, коли хлопці забивають в перші 30 хвилин три м’ячі, вони розслабляються й просто утримують результат, а це вже перші дзвіночки для головного тренера, який повинен мотивувати гравців на увесь матч, щоб в майбутньому це не зіграло з нами «злий жарт». Історія пам’ятає, коли команда в першому таймі вела 3:0, а в кінці програвала поєдинок.
− Зараз дії арбітрів ретельно оцінює новий куратор українського арбітражу італійський фахівець П’єрлуїджі Колліна. Чи відчуваються певні якісні зміни суддівства на полі?
− Рішення Григорія Суркіса запросити Колліну в Україну незабаром принесе свої плоди. Певні зміни вже відчуваємо у матчах прем’єр-ліги, а тим паче відбулися зміни і в структурі ФФУ. По-перше ліквідували експертну комісію, яка в складі 10 чоловік завжди виправдовувала ті чи інші рішення суддів й ігнорувала позицію клубів. Свіжий приклад, коли присутність Колліни на матчі мала певний вплив на ведення гри арбітром − поєдинок «Дніпро» − «Металіст», коли спочатку Сергій Даньковський після забитого м’яча показав на центр поля, а потім дослухавшись до порад асистента виправив свою помилку й призначив вільний удар.
− Хто наразі представляє інтереси клубу у ПФЛ?
− Практично ніхто. Донедавна «Закарпаття» мало членство у Центральній раді ПФЛ. На жаль, зараз ми не маємо представництва у цьому органі. Навіть в прем’єр-лізі немає повноважного органу, який би захищав інтереси клубів, доводиться через ЗМІ привертати увагу компетентних органів до своїх проблем і доводити певну інформацію. Хоча вже й окремі видання грішать однобокістю. До прикладу, висвітлення матчу третього туру «Прикарпаття» − «Закарпаття» поважним кореспондентом газети «Команда». Журналіст описав, що ми здобули перемогу завдяки сумнівному пенальті. Автор публікації визначив, що рефері в моменті фіксації порушення правил у карному майданчику господарів помилився. Не розумію, як журналіст ще до рішення компетентних органів, адже відповідними циркулярами ФІФА та УЄФА заборонено давати оцінку діям рефері до їх рішення, визначає була помилка головного судді, чи її не було. Хоча арбітр Віталій Дяденко й надалі продовжує обслуговувати матчі і жодних дисциплінарних санкцій проти нього вжито не було. По-друге, не розумію і спостерігаю це, до речі, лише в Україні, коли одночасно кілька осіб займають дві посади − власника клубу і посади віце-президентів в футбольних інстанціях на громадських засадах? Цього явища потрібно позбуватися, адже вони мають певний вплив на ті чи інші рішення даних футбольних інституцій. Невже ПФЛ та ФФУ не в змозі самостійно за рахунок штатним працівників справитися з поставленими на них завданнями по організації та проведенні відповідних заходів, адже фінансуються вони за чималі кошти саме футбольних клубів? На жаль, багато запитань досі залишаються відкритими.
− В наш час активно обговорюється питання введення високих технологій у футбол − відеоповторів, датчиків на воротах, які б фіксували взяття воріт. Ваше думка з цього приводу?
− Це буде великий крок уперед. Повертаюся до поєдинку «Дніпро» − «Металіст», коли всі глядачі бачили фол, а арбітр чомусь ні. То чому ж шляхом відеоповтору не допомогти суддям розібратися в епізоді. Думаю тих безчинств на стадіоні − закидання пляшками і розбитої голови, вдалося б уникнути. Адже наявність великого екрану на стадіоні спільний перегляд моменту глядачами і суддівською бригадою формує спільну думку.
− Чи є певна взаємодія клубу з футбольними дитячо-юнацькими школами з метою поповнення кадрового потенціалу команди вихованцями закарпатських тренерів?
− З цього приводу на днях направив листа до голови закарпатської ОДА Олександра Ледиди, з метою удосконалити роботу крайових ДЮСШ. Адже саме ці дитячі спортивні заклади утримуються завдяки закарпатських платників податків, а згодом їх вихованці опиняються у зовсім інших регіонах і захищають честь клубів Львівщини, Донеччини чи Київщини. Намагаємося удосконалити співпрацю дитячих шкіл і клубу, хочемо щоб здібні футбольні таланти в першу чергу заграли в клубі, який презентує їх малу Батьківщину. Саме тому розпочали активну співпрацю з усіма причетними органами з метою захисту і збереження закарпатських вихованців у клубі, а саме розпочалася розробка типового контракту учнів футбольних дитячо-юнацьких шкіл з професійним клубом. До речі, в цьому напрямку роботи нас підтримує і ФФУ від якої на днях отримали листа за підписом А.Бідненко саме з вимогою налагодити механізми взаємодії з усіма відповідними органами з метою захисту власних вихованців.
+++
Запрет УЕФА на вувузелы
Uefa.com
01.09.10
Европейский футбольный союз запретил проносить на стадион во время матчей УЕФА вувузелы − дудки, ставшие известными после чемпионата мира-2010 в ЮАР.
УЕФА проинформировал все 53 национальные ассоциации о решении, принятом в интересах защиты культуры и традиций европейского футбола. По мнению УЕФА, звук вувузел может изменить атмосферу футбольных матчей.
Финальная стадия ЧМ-2010 неразрывно ассоциируется с вувузелами. Их звук придал турниру в ЮАР местный колорит и нотки африканского фольклора. Однако УЕФА считает, что распространение дудок будет неуместно в Европе, где продолжительный и громкий фоновый шум будет особенно заметен.
Магия футбола зиждется на обмене эмоциями между полем и трибунами, с которых болельщики передают футболистам свои переживания. УЕФА считает, что использование вувузел полностью изменит футбольную атмосферу, поглотит эмоции зрителей и повлияет на восприятие игры болельщиками.
Во избежание риска этого негативного эффекта на стадионах, принимающих матчи турниров УЕФА, и в интересах защиты культуры и традиций европейского футбола, как то пение и скандирование кричалок, футбольный союз наложил немедленный запрет на пронос вувузел на арены, где проводятся встречи под эгидой УЕФА.
Национальные ассоциации УЕФА получили инструкции о принятии всех необходимых оперативных мер и необходимости проинструктировать о том же команды, представляющие их в клубных турнирах УЕФА.
+++
ЕВРО-2012
Завершено монтаж сталевої конструкції PGE Arena Gdańsk
Ukraine2012.gov.ua
01.09.10
У вівторок, 31 серпня, на будівництві стадіону у Гданську завершилися роботи з монтажу сталевої конструкції. В цей день було встановлено останній, 82-й, елемент сталевого каркасу арени, загальна вага якого становить 5412 тонн.
Наразі будівельники готуються до процесу усунення підтримуючих опор. «Кожний елемент скаладається з двох частин та має довжину близько 100 метрів і важить 66 тонн. Ми радіємо тому, що цей дуже складний етап будівництва, який розпочався другого квітня, залишився позаду. Зараз перед нами стоїть чергове важливе завдання − послаблення конструкції. Ми усунемо опори, після чого верхній рівень даху автоматично знизиться приблизно на 20 сантиметрів», − розповів в коментарі Polska Agencja Prasowa прес-секретар спілки BIEG 2012 Міхал Крушиньскі.
За його словами, на сталевій конструкції найближчим часом мають розпочати встановлення полікарбонатних плит різних відтінків бурштину. «Їх монтаж розпочнеться у вересні, хоча точної дати я назвати не можу. Цей процес займе деякий час, оскільки дах та фасад PGE Arena Gdańsk можна порівняти з невеликим сільськогосподарським підприємством. Загальна площа складає 4,5 гектари», − пояснив М.Крушиньскі.
+++
У Донецьку продовжують розбудову аеропорту до Євро-2012
Ukraine2012.gov.ua
01.09.10
На аеродромі Міжнародного аеропорту «Донецьк» повністю виконано роботи зі стабілізації ґрунту та влаштування ґрунтоцементного шару першої з’єднувальної руліжної доріжки. За повідомленням прес-служби Міністерства транспорту та зв'язку України, продовжується будівництво основної та стартової рятувальних станцій − виконані роботи по нульовому циклу з палями та монолітним залізобетоном. Крім того, робітники влаштовують колекторно-дренажну мережу та прокладають мережу зовнішнього електропостачання.
Нині на 47% виконано стабілізацію ґрунту та на 37% укладання ґрунтоцементного шару магістральної руліжної доріжки. Практично завершено нарізання швів та розширення раніше нарізаних у полотні нової злітно-посадкової смуги. На об’єкті працює до 230 чоловік, роботи ведуться цілодобово.
Крім того, затверджено завдання на розробку робочого проекту «Аеродромно-диспетчерської вежі з комплексом будівель і споруд» в аеропорту «Донецьк». Погоджені та затверджені технічні умови на розробку технологічної частини робочого проекту аеродромно-диспетчерської вежі, підписаний акт щодо вибору майданчика будівництва. Опрацьовані питання потреби в енергоносіях, заходи з виконання топо-геодезичних вишукувань, обстеження місця розташування будівництва об’єкту. Одночасно з проектуванням, яке вже виконано на 65%, ведуться будівельні роботи.
Як інформує прес-служба компанії «Альтком», продовжується й будівництво нового терміналу донецького аеропорту. Зведення об'єкту має бути завершено в листопаді поточного року. До того часу приміщення терміналу повинні отримати опалення і тут розпочнуться оздоблювальні роботи. Будівники мають виконати великий обсяг робіт. Паралельно зі зведенням будівлі відбувається закупівля устаткування аеровокзалу.
+++
До ЄВРО-2012 співробітники МВС пройдуть курси іноземних мов
Imk.com.ua
01.09.10
До ЄВРО-2012 міліціонери вивчать кілька європейських мов. Про це сьогодні під час брифінгу сказав міністр внутрішніх справ Анатолій Могильов, передає кореспондент ІМК.
«До ЄВРО-2012 буде вестись підготовка співробітників міліції щодо вивчення іноземних мов і не тільки англійської, а й німецької, французької, іспанської», − сказав А.Могильов.
«Співробітники МВС будуть проходити такі курси підготовки на базі наших вищих навчальних закладів», − зазначив міністр внутрішніх справ.
«Також ми готуємо невеличкий розмовник, щоб співробітники могли вивчити основні фрази іноземними мовами для надання допомоги гостям», − додав А.Могильов.
+++
До ЄВРО-2012 станції «швидкої» потрібно забезпечити новими автомобілями
Imk.com.ua
01.09.10
Матеріально-технічне забезпечення служби швидкої допомоги є важливим елементом реформування системи надання невідкладної медичної допомоги. Про це заявив директор Департаменту розвитку медичної допомоги МОЗ України Микола Хобзей, коментуючи проект Закону України «Про загальнодержавну систему надання екстренної медичної допомоги», розроблений МОЗ, повідомили ІМК у прес-службі міністерства.
За його словами, для якісного надання невідкладної допомоги населенню та у зв’язку з підготовкою до ЄВРО-2012 станції швидкої медичної допомоги потрібно забезпечити новими автомобілями, якісним зв'язком та спецодягом для працівників.
Наразі уряд опрацьовує питання отримання довгострокового пільгового кредиту від КНР для забезпечення України близько 3 тис. автомобілями швидкої допомоги. За підрахунками МОЗ, на їх придбання потрібно близько 1,7 млрд грн. Усі нові автомобілі з надання екстреної допомоги відповідатимуть національному стандарту, затвердженому 1 жовтня 2009 року: тип «А» займатиметься лише транспортуванням пацієнтів, «В» − транспортуванням та наданням медичної допомоги, «С» − транспортуванням, наданням допомоги та реанімаційними заходами.
Микола Хобзей підкреслив, що для створення єдиної системи екстреної медичної допомоги великих коштів не потрібно, оскільки усі необхідні засоби є − їх просто потрібно організувати у вертикально-інтегровану систему, яка матиме горизонтальну систему зв'язку.
+++