Футбольная жизнь в зеркале СМИ

Интернет

 

ЕВРО-2012

Нечистые на руку чиновники могут заработать на рекламе Евро-2012

Павел Цыруль

Delo.ua

30.07.10

 

Кабинет Министров намерен провести рекламную кампанию городов, которые примут финал чемпионата Европы по футболу 2012 года. Как и где чиновники будут пиарить Евро-2012 и как избежать проколов в этом процессе

Следует выделить два направления: внутреннее и внешнее продвижение Евро-2012. Первое − это популяризация Чемпионата внутри страны. Но вместе с запланированным летающим футбольным кубком высотой 35 м в Донецке сегодня мы можем наблюдать лишь высаживание символических клумб из цветов в украинских городах-участниках Евро-2012. Кстати в Киеве такая композиция обошлась местному бюджету в 50 тыс. грн. Следует признать: основные месседжи о Евро-2012 так и не были донесены до населения.

А новая редакция государственной целевой программы по подготовке к Евро-2012 предусматривает почти 90 млн. грн. на проведение широкомасштабной информационной кампании, заказ и размещение в Украине и за рубежом рекламных роликов, теле − и радиопродукции с целью популяризации турнира. Ко всему Нацагентство по подготовке Евро-2012 планирует освоить 100 млн. грн. на формирование позитивного имиджа Украины. Стоит отметить, что детальное распределение средств по городам и конкретные суммы по проектам в данной программе не указаны. Следовательно, под «позитивный имидж» нечистые на руку чиновники смогут закладывать личные интересы. Необходимо отметить, что целью любой рекламной кампании является эффект от ее проведения. В нашем случае это привлечение инвестиций и приток иностранных туристов.

За богатым опытом можно обратиться к ЮАР, где недавно завершился чемпионат мира по футболу. Перед местными властями стояли две главные задачи. Первая − это искоренить негативный имидж африканской страны третьего мира. Этого добивались с помощью борьбы с уличной преступностью, на которую была выделена, по неофициальным данным, рекордная сумма в $650 млн. Вторая − это как раз создание атмосферы футбольного праздника и гостеприимства задолго до открытия чемпионата. PR-кампания также потянула на несколько сотен миллионов долларов, но и эффект от нее был ошеломляющим. Как следствие, 97 % билетов на чемпионат были раскуплены еще за месяц до официального открытия турнира. А наплыв иностранных болельщиков превысил даже самые оптимистические прогнозы и составил более 1 млн. человек. Что же будет у нас − пока неизвестно.

+++

ООН беспокоит ядерная безопасность Евро-2012 в Украине

News.liga.net

30.07.10

Генеральный секретарь ООН Пан Ги Мун направил на рассмотрение участников предстоящей 65-й сессии Генеральной Ассамблеи ООН доклад «О мерах по недопущению приобретения террористами оружия массового уничтожения». В нем сообщается об усилиях Международного агентства по атомной энергии (МАГАТЭ) по обеспечению ядерной безопасности во время крупных мероприятий, в том числе Чемпионата Европы по футболу 2012 года в Украине и Польше.

Как сообщает Центр новостей ООН, в докладе Пан Ги Муна отмечается, что в вербальной ноте от 19 февраля 2010 года всем государствам-членам ООН было предложено проинформировать его о мерах по недопущению приобретения террористами оружия массового уничтожения.

На 23 июня ответы были получены от Австралии, Венгрии, Грузии, Марокко, Мексики, Нидерландов, Норвегии, Таиланда, Туркменистана, Украины и Финляндии. Кроме того, пришли ответы от 14 международных организаций.

МАГАТЭ сообщило, что опираясь на прошлый опыт успешного осуществления проектов по оказанию государствам содействия в обеспечении ядерной безопасности при проведении крупных общественных мероприятий, оно продолжило обсуждение вопросов ядерной безопасности при проведении предстоящих крупных мероприятий в Китае (выставка «ЭКСПО 2010», Шанхай), Южной Африке («Кубок мира» 2010 года), Соединенном Королевстве (Олимпийские игры 2012 года), а также Польше и Украине («Еврокубок» 2012 года).

Напомним, 11-12 августа в Украину с инспекционным визитом прибудет делегация высокопоставленных должностных лиц УЕФА во главе с генеральным секретарем УЕФА Джанни Инфантино.

+++

На Киевщине будут реконструировать учебно-тренировочную базу к ЕВРО-2012

Kreschatic.kiev.ua

30.07.10

Заместитель председателя облгосадминистрации Евгений Головин совершил рабочую поездку в с. Счастливое Бориспольского района, на территории которого расположена современная учебно-тренировочная база ФК «Княжа». Об этом сообщили в пресс-службе Киевской ОГА.  Согласно Генеральному плану, реконструкцией тренировочной базы предусмотрено строительство трехзвездочной гостиницы на 62 номера для размещения команд-участниц Чемпионата. На сегодня получено разрешение на выполнение строительных работ, продолжается активный поиск инвестиционных средств и рассматривается возможность привлечения кредитов.

   В ходе рабочей встречи был рассмотрен проект реконструкции, обсуждены проблемные вопросы реализации указанного объекта и пути их решения. Е.Головин отметил, что облгосадминистрация готова и впредь содействовать в ускорении реализации проекта.

+++

Віталій Кличко: «Попередня програма підготовки Євро у столиці була провалена на 60-80 %»         

Komitet12.org.ua

29.07.10

Віталій Кличко: «Попередня програма підготовки Євро у столиці була провалена на 60-80 %»Чи зможуть Україна та Польща гідно провести Чемпіонат Європи з футболу 2012 року? Які столичні проблеми мають шанс на власні очі побачити мільйони футбольних уболівальників? Чому успіх Євро у Києві залежить від дострокових виборів? Зрештою, чи зможе Україна претендувати на призові місця у турнірі? Про все це ми говорили з лідером партії «УДАР», політиком і спортсменом Віталієм Кличком.

Віталію, Ви входите до складу оргкомітету з питань підготовки до Євро-2012, на Вашу думку, у яких країн і в яких саме сферах ми можемо перейняти досвід організації великих футбольних заходів?

2006-го року в Німеччині під час Чемпіонату світу з футболу я на власні очі бачив, як потрібно організовувати такий масштабний турнір. Система працювала, як злагоджений механізм, а головне − дала результат. За свідченням німецьких експертів, Чемпіонат світу не тільки збільшив економічне зростання в країні на пів відсотка, але й значно пожвавив економіку окремих міст. Найбільше від турніру у цьому плані, наприклад, виграв  Гельзенкірхен. Досить прибутковим, виявився і Чемпіонат Європи-2008 у Австрії та Швейцарії. Де речі, мені імпонує, що в тому ж Берні  стадіони й басейни, які було відкрито зокрема і до великих спортивних змагань, люди відвідують  безкоштовно.  Це − справжня турбота про здоров’я громадян. Тож, Україні є на кого рівнятися.

Вигадувати велосипеда не треба − аби не повторити чужих помилок, варто спиратися на досвід інших країн. І до організації турніру слід підходити комплексно. Будівництво спортивних об’єктів, сервіс найвищого ґатунку, підготовка волонтерів, зручна транспортна інфраструктура, сучасні доступні готелі, культурна програма, громадська безпека − є безліч сфер, у яких ми мусимо скористатися європейським досвідом.

Чи може Україна конкурувати з Південно-Африканською Республікою на рівні організації турніру?

Переконаний, що ми організуємо Євро-2012 не гірше, ніж цьогорічний Чемпіонат світу. Цей приклад є показовим − провести такий великий турнір на досить пристойному рівні можуть не лише заможні країни, але й ті, що розвиваються. Хоча ми знаємо, що у Південно-Африканській Республіці напередодні старту Чемпіонату було чимало організаційних проблем: будівництво стадіонів і доріг проходило із запізненням, а про високий рівень злочинності не говорив хіба що лінивий. Однак було й багато позитивних моментів, на які ми можемо звернути увагу − зокрема, навчитися тому, як треба залучати комерційних спонсорів до будівництва інфраструктури. Адже лише на одному стадіоні, який отримав назву усім відомого бренду, південно-африканці зекономили 56 мільйонів доларів.

В Україні, на жаль, не всі чиновники зацікавлені в економії коштів. Добре, що сьогодні центральна влада стала приділяти значно більше уваги підготовці до Євро-2012, а представники УЄФА вже не так стурбовані проведенням чемпіонату в України, як колись. Однак на місцевому рівні все ще маємо чимало проблем. Як депутат Київради, можу говорити про ситуацію в столиці − стан підготовки до футбольного свята викликає у мене серйозне занепокоєння.

У яких сферах сьогодні спостерігається відставання Києва у підготовці до Євро?

Практично скрізь. Судіть самі: на минулій сесії Київради депутати прийняли міську програму підготовки до Євро-2012. Однак ніхто досі не відзвітувався за виконання старої програми, котру прийняли ще два роки тому. За оцінками різних експертів її провалили на 60-80%! Величезні цифри! А мусили б побудувати новий стадіон, реконструювати кілька спорткомплексів, закінчити будівництво нових станцій метро, звести нові готелі, відремонтувати заклади культури, медицини... Де все це? Як завжди, гроші − у чиїхось кишенях.

На Вашу думку, чи виконує столична влада свої обіцянки − збудує до Євро нові станції метро, готелі? Як Ви оцінюєте реалізацію інших масштабних інфраструктурних проектів?

Я б дуже хотів, аби на ці питання відповів особисто мер Києва Леонід Черновецький. Та він, як Ви знаєте, знаходиться у черговій тривалій відпустці − аж до вересня. Ну, нема в людини часу займатися столичними справами...

Між тим, будівництво запланованих об’єктів тягнеться роками, усі терміни давно минули. Досі не введені в експлуатацію лінія швидкісного трамваю та три станції метро у напрямку Теремків, які, за словами міських чиновників, уже не один рік «готові на 98%». Реконструкція Московської площі, здається, не закінчиться ніколи − не випадково кияни вже охрестили її «вічним недобудом». А про метро на Троєщину влада взагалі не згадує.

З готелями ситуація не краща. Раніше запланували побудувати 39 готелів, з яких 24 мали б здати уже цього року. Чи варто говорити, що ці плани й досі лишилися на папері? Зате влада «творчо» виходить із ситуації: замість побудови нових чотиризіркових готелів, вона додає зайві зірочки до двох− та тризіркових.

Обіцянки так і залишились обіцянками − інфраструктура міста не розвивається і не готова до масового напливу футбольних уболівальників. Вибачте, але навіть каналізаційний колектор у Києві всього один, і той знаходиться в аварійному стані. Якщо, не дай Боже, він прорветься, то Євро-2012 відбудеться у Києві з дуже специфічним душком.

Чи передбачає передвиборча програма Вашої партії «УДАР» якісь кроки щодо підготовки Євро-2012 у столиці?

У Києві стільки проблем, що їх потрібно розглядати в комплексі, а не лише через призму Євро-2012. Якщо ці проблеми будуть вирішені, то й підготовка до Чемпіонату Європи з футболу піде зовсім іншими темпами. Наша політична сила вже не один рік знаходиться в опозиції до нинішньої влади в Києві. Але ми не лише критикуємо, а й розробляємо цілком конкретні проекти реформ столичного господарства: транспортної сфери, медицини, ЖКГ тощо. Партія «УДАР» виступає за прийняття нового Генерального плану Києва та припинення варварської забудови міста, знає, як забезпечити прозорість столичного бюджету, зупинити масштабну вирубку парків та покращити екологічну ситуацію в Києві.

Але головне − ми переконані, що столиці потрібні вибори та зміна керівництва, що неспроможне вирішувати проблеми міста. Тоді шанси на те, що Євро-2012 у Києві пройде на високому рівні, значно підвищаться.

В якій ролі Ви бачите себе влітку 2012 року під час проведення Євро‑2012 в Україні?

Перш за все, у ролі футбольного вболівальника (посміхається). Я впевнений: попри все, Україна гідно проведе «домашній» чемпіонат Європи. Сподіваюсь, що наша збірна претендуватиме на високі місця. Принаймні, я, як і мільйони українців, мрію про це.

+++
ФУТБОЛ

 

«Добре, що забили і не пропустили»

Fckarpaty.lviv.ua

30.07.10

Олег Кононов, головний тренер «Карпат»:

− Сьогодні була дуже непроста гра. Добре, що ми забили і не пропустили. Це найголовніше. Результат добрий, але шкода, що ще не забили другий гол, хоч були близькі до цього. Наш суперник − це команда хорошого рівня. Все буде ясно в другій грі. Ми налаштуємося дуже серйозно. Будемо грати і добиватися результату.

− «Зестафоні» вдома багато забиває…

− А ми мало пропускаємо.

− Чому так повільно грала команда?

− Багато причин, про які можна здогадуватися. Перший раз ми починаємо грати вдома − проти ісландців починали на виїзді. Досвід, який ми сьогодні отримали, нам, безперечно, стане в нагоді. Думаю, після матчу проти Запоріжжя ми ще не до кінця оговталися.

− Чому так мало було ударів по воротах?

− Знову ж таки, це плюс супернику. Нам не просто було зіграти проти нього. Але гравцям все-одно треба було шукати нагоди, бити здалеку. Ми над цим працюємо, але от не завжди це на полі виходить.

− Чому Кожанов грав на лівому фланзі?

− Вони з Зеньовим часто змінюються флангами. Сьогодні ми спробували таку рокіровку − Зеньов мав агресивніше зіграти в атаці, але не вийшло.

− Чи «Зестафоні» вас чимось здивувало?

− Ми чекали від команди, що вона закриватиметься, проводитиме гострі атаки. Це досить організована команда. Мене вона практично нічим не здивувала, але дуже сподобалася.

− Чому голи забивають захисники, півзахисники, а не нападники?

− Наші недопрацювання. Треба визнати. Я теж про це думав. Крім «Рейк’явіка», останні ігри показали, що треба передивлятися щось в роботі, аби нападники завершали атаки і були впевнені у собі.

− Батіста більше грав на себе, аніж на команду. У нього були можливості, але він їх не використав. Можна було вирішити долю матчу, але він грав неправильно!

− У нього був день народження, він хотів забити. Можливо, як і кожен нападник, Вільям розуміє, що має забивати. У цьому плані він нервує. Але ми усі знаємо, що Батіста вміє забивати і віддавати гольові передачі. Все буде добре. Він буде забивати.

− Чи не вважаєте ви, що команді бракує Кузнецова?

− Не буду на це питання відповідати. Кого бракує, кого хотіли б взяти... В нас є заявлені гравці, в яких я вірю. Вірю, що вони будуть забивати, не будуть пропускати, гратимуть красиво, на задоволення глядачам.

− Ви помітили, що карпатівці нервували?

− Хіба в кінці гри. Вони розуміли, що треба забити ще гол чи два. Це впливало на них психологічно. Все приходить з досвідом. Якби ми щороку грали в єврокубках, то такі питання не обговорювалися б.

− Була установка забити швидкий м’яч?

− Виграти була установка. Забити швидкий гол − це само собою зрозуміло. Не буває, що тренер скаже команді забити гол на 90-ій хвилині. Ми всі хотіли, щоб хлопці забили швидкий гол, щоб стали впевненішими. Я не можу сказати, що ми погано грали, але треба було зламати гру суперника, дорожити м’ячем. Давайте будемо більш лояльними. Кубкові матчі важливі, бо вони з двох частин складаються. А ми, повторюю, налаштовані дуже серйозно.

− Інколи наші захисники програвали нападникам у швидкості...

− Але ми вчасно руйнували ці атаки. Було кілька випадів, коли позиційно помилилися наші оборонці. Попри те, вони своїми діями не дозволили супернику точно пробити. Такі дії гравців у тренерському тактико-технічному лексиконі називаються «завада».

+++

«Спартак Златибор Вода» − «Днепр» − 2:1. После матча

Fcdnipro.ua

30.07.10

На послематчевую пресс-конференцию не был предоставлен переводчик, а потому общение сербских и украинских журналистов с наставниками команд вышло очень коротким.

Драган МИРАНОВИЧ (главный тренер «Спартака Златибор Вода»):

− «Днепр» − очень сильный соперник, имеющий в своих рядах классных футболистов. Мы знали, что играть против такой команды очень сложно. Но мы готовились и не боялись. К счастью, получилось использовать свои шансы. Я доволен всеми игроками «Спартака». Они отдались полностью игре.

Владимир БЕССОНОВ (главный тренер «Днепра»):

− Когда не забиваешь ты − забивают тебе. Этот матч показал, что «Спартак» − организованная команда. Желание у них перехлестывало. Мы же не реализовали много моментов и в первом, и во втором тайме. Но есть ответный матч, где мы будем решать задачу прохода дальше.

− У вас есть претензии к судейству?

− Нет.

Підписатися на новини