Футбольная жизнь в зеркале СМИ

Интернет

 

ФУТБОЛ

 

 

Маркевич: Я нічого не знав про плани голландців виставити на гру резервний склад

Champion.com.ua

29.07.10

Для головного тренера збірної України Мирона Маркевича стала несподіванкою новина, що головний тренер голландців Ван Марвейк на товариську гру, яка пройде в Донецьку 11 серпня, везе резервний склад, де не буде жодного срібного призера ЧС в ПАР.

«Я нічого не знав про плани голландців виставити на гру резервний склад. Мені раніше сказали, що не буде лише кількох гравців основи. Хоча на підготовку до самої гри, це ніяк не вплине. Команда збирається 9 серпня у Києві, а 10 ми вилітаємо до Донецька», − розповів Маркевич в коментарі «Чемпіону».

Також наставник українців розраховує на підтримку уболівальників на «Донбас-Арені». Хоча вартість квитків як для товариського матчу і завелика (50-220 грн), але Маркевич сподівається, що більшість квитків будуть в діапазоні від 50 до 100 гривень.

+++

Харьковчанки выиграли Кубок Украины по футболу среди женских команд

Sport.dozor.com.ua

29.07.10

Женский футбольный клуб «Жилстрой-1» (Харьков) в финальном матче розыгрыша Кубка Украины по футболу среди женских команд сезона 2010 г. выиграл у ЖФК «Легенда-ШВСМ» (Чернигов) со счетом 3:2.

Матч состоялся в Сумах, на стадионе «Юбилейный». Об этом сообщил почетный президент ЖФК «Жилстрой-1», почетный гражданин Харькова Александр Харченко.

Александр Харченко поблагодарил всех игроков и тренеров команды за слаженную игру, которая позволила добиться высоких результатов.

«На данный момент женский футбол − наиболее динамично развивающийся вид спорта в мире. В Италии любой футбольный клуб должен открыть женскую команду, трансляции матчей женского и мужского футбола идут на паритетных началах, − отметил президент ЖФК «Жилстрой-1». − И в прошлом году мы добились значительных результатов − привезли в Украину Лигу Чемпионов, но в противники получили сильнейшую команду в мире − «Умео» и выиграть у них не смогли».

Александр Харченко подчеркнул, что после отпуска, который спортсменки получили после соревнований (ориентировочно в средине августа) в Харькове состоится торжественное вручение медалей Чемпионата Украины по женскому футболу, договоренности по этому поводу достигнуты с руководством города и с председателем Харьковской областной федерации футбола Владимиром Бабаевым.

+++


ЕВРО-2012

Аеропорти на Євро-2012: економічний аспект

Павло Цируль

Pravda.com.ua

29.07.10

Несмотря на сезон отпусков, в Украине активно продолжается подготовка к Евро. Завершившийся не так давно Чемпионат мира по футболу в ЮАР не только оголил слабые стороны в подготовке Украины, но и послужил руководством к действию, в первую очередь − для наших чиновников.

И хотя у нас масштабы работ далеки от южноафриканских, объемы средств, предусмотренных на их проведение, несоизмеримы.

Если витриной масштабного футбольного действа являются стадионы, то «визитной карточкой» городов и стран-участниц − аэропорты. Первыми своими впечатлениями приезжие туристы будут делиться именно здесь.

Непосредственно подготовку воздушных ворот страны можно разделить на несколько сфер.

Первая − это экономическая, отвечающая на вопрос «на какие средства?».

Вторая − гуманитарная, сюда относятся профессиональная подготовка персонала, отработка технической составляющей и т.д.

Третья − политическая: что мы получим в итоге, как это отобразится на имидже страны, будут ли достигнуты основные цели...

В данной публикации хотелось бы остановиться на первом и, по-моему, самом главном аспекте − экономическом. В дальнейших статьях я уделю внимание остальным двум сферам.

Экономический. Безусловно, реконструировать аэропорты необходимо было уже давно. Кроме того, растущие международные стандарты диктуют свои правила. С другой стороны, одним махом подобные проекты не реализуются.

Во-первых, это касается предварительного просчета выгоды, которым никто и никогда у нас не занимался. Реконструкция аэропорта сама по себе изначально является убыточной. Прибыль для проекта может принести лишь заинтересованный инвестор.

Опыт реконструкции главного южноафриканского аэропорта в Йоханнесбурге ярко демонстрирует, как частные компании могут взять на себя львиную долю затрат на работы. Взамен бизнес получает господство в помещениях аэропортов и терминалов.

Инвесторы имеют право на открытие всевозможных ресторанов и кафе, продажу сувенирной продукции, отчего и получают основную прибыль. Инфраструктура вокруг: гостиницы, развлекательные заведения и т.д. − это дополнительная мотивация для бизнеса.

Таким образом, оставаясь государственной собственностью, аэропортами руководит менеджмент частных компаний. Кроме того, поэтапная реконструкция на протяжении нескольких лет позволяет бесперебойно функционировать воздушным воротам, обслуживая тысячи пассажиров и сотни рейсов.

Положение дел у нас кардинально отличается.

Не так давно мэр Львова Андрей Садовый заявил, что убытки из-за закрытия местного аэропорта на реконструкцию составят около 3 миллиардов гривен. Только от прекращения международных рейсов убытки города приблизятся к 1 миллиарду гривен. При этом с начала года из госбюджета на работы было выделено 165 миллионов гривен.

Общая сумма проекта продолжает расти, и предварительный бюджет сегодня составляет 1,032 миллиарда гривен. На вопрос, каким образом возвращать вложенные деньги, чиновники разводят руками.

В других городах ситуация ничем не отличается. Например, на подготовку аэропорта в Харькове Кабмин счел целесообразным увеличить объем финансирования сразу на 375 миллионов гривен. Таким образом, общая смета реконструкции составит 1,85 миллиарда гривен.

Официальным пояснением к таковым действием является: «новый индекс инфляции, изменение конфигурации системы рулежных дорожек, увеличение стоимости многих строительных работ по сравнению с прошлым годом». А ведь, сколько еще при желании можно придумать аналогичных объективных факторов!

Что касается Донецка. Министерство транспорта Украины объявило, что до конца нынешнего года здесь планируется освоить порядка 3 миллиардов гривен. Для сравнения, на столичный «Борисполь» предусмотрено лишь 337 миллионов гривен.

Перечисленные факты демонстрируют следующую тенденцию.

Основная часть затрат на развитие аэропортов ложится на плечи государственного и местных бюджетов, иными словами − работы осуществляются за счет денег налогоплательщиков.

О системном привлечении инвесторов, как заявлялось ранее, пока речь не идет, поскольку бизнес мало заинтересован в развитии неприбыльных для себя проектов. Обещанные преференции и государственные льготы остаются только на бумаге.

Сметы по реконструкции увеличиваются в ручном режиме. Таким образом, не исключено, что бюджет проектов будет продолжать расти.

Вместе с тем, на днях Министерство финансов разместило очередной 130 пакет государственных облигаций. Вырученную сумму планируется направить в Стабилизационный фонд, откуда деньги будут перечислены на реализацию Государственной целевой программы подготовки к Евро-2012 в Украине.

Но долги придется возвращать. Крайний срок погашений процентов по облигациям − 4 сентября 2013 года, спустя год после футбольного праздника.

+++

«Крыжинку» вернут после Евро-2012

Антон Задорожный

Segodnya.ua

29.07.10

После проведения Евро-2012 каток «Крыжинка», что возле НСК «Олимпийский», обещают снова отстроить.

Напомним, его решили снести, поскольку требования УЕФА к стадиону, где будет проходить финальная часть Евро, предписывают построить в этом месте гостевую зону. Сносу также подлежат теннисные корты, расположенные рядом. Вице-спикер Николай Томенко уже пожаловался премьеру Николаю Азарову на то, что фигуристам и хоккеистам, которые занимались на «Крыжинке», негде будет тренироваться. Но в Минсемьи и спорта заявляют, что выселять спортсменов никто не спешит, они смогут тренироваться, пока в Дарнице не построят новый ледовый стадион. «Пока не будет построен новый каток, все любители хоккея и фигурного катания смогут посещать «Крыжинку». То же касается кортов», − сказали нам в Минспорта. После проведения Евро-2012 ледовый стадион возле НСК «Олимпийский» обещают отстроить заново.

+++

Ярославський відкриє аеровокзал до Євро-2012 на 3 місяці раніше

УНІАН

29.07.10

Новий термінал Міжнародного аеропорту «Харків» буде відкритий 27 серпня 2010 року − на 3 місяці раніше, ніж це було передбачено початковим графіком.

Про це повідомили кореспонденту УНІАН у прес-службі групи DCH Олександра ЯРОСЛАВСЬКОГО, яка реалізує Комплексну програму підготовки Харкова до Євро-2012.

За даними прес-служби, напередодні Кабінет міністрів України вніс доповнення до проекту реконструкції Міжнародного аеропорту «Харків» − затверджено коректування проекту і титул об`єкта, згідно з яким передбачається будівництво нової смуги аеропорту.

Згідно з новими даними, вартість робіт з реконструкції аеропорту «Харків» становить 1086,53 млн. грн. (в т.ч. будівельно-монтажні роботи − 759,5 млн., устаткування − 81,6 млн., інші − 245,4 млн.). Збільшення витрат відбулося з кількох причин: змінена конфігурація системи стернових (рульових) доріжок (додана магістральна РД), в коректування включений новий індекс інфляції, відбулося збільшення вартості багатьох будівельних робіт порівняно з минулим роком. Фактично збільшення відбулося через включення у кошторис нових кошторисних коефіцієнтів − це планові цифри, які по факту надалі також корегуватимуться. Фактична вартість робіт по аеродрому буде співставна з іншими аеропортами.

Вартість реконструкції Міжнародного аеропорту «Харків» включає дві складові: інвестиції приватного інвестора Олександра ЯРОСЛАВСЬКОГО (президента групи DCH, генерального інвестора і координатора підготовки Харкова до Евро2012) і фінансування з державного бюджету. За рахунок коштів О.ЯРОСЛАВСЬКОГО реконструюється аеровокзальний комплекс − будівництво нового терміналу, реконструкція того, що існує, спорудження тимчасового терміналу, реконструкція привокзальної площі, ряд інших робіт. За рахунок коштів держбюджету − аеродромний комплекс (як і аеродроми всіх інших українських аеропортів − це стратегічний об`єкт, що знаходиться в державній власності і реконструюється за рахунок бюджетного фінансування).

Загальна сума інвестицій О.ЯРОСЛАВСЬКОГО (аеровокзальний комплекс, привокзальна площа) − 508,8 млн. грн. Загальна сума державних інвестицій (фінансування з держбюджету в реконструкцію аеродромного комплексу) − 1086,53 млн. грн. Сукупні інвестиції − 1595,53 млн. грн.

Будівельні роботи розпочато в серпні 2008 р. (будівництво нового терміналу), закінчення − квітень 2012 р. (включаючи будівництво тимчасового терміналу, який призначений для забезпечення пікової пропускної спроможності під час матчів Євро-2012). На 27 серпня заплановано відкриття нового терміналу − на 3 місяці раніше, ніж це було передбачено початковим графіком. Термін закінчення робіт на аеродромному комплексі − кінець 2011 р.

Довідка УНІАН. Міжнародний аеропорт «Харків» реконструюється в рамках підготовки до проведення фінальних ігор Чемпіонату Європи з футболу 2012 р. Реалізацію проекту розпочато 1 квітня 2008 р. після того, як компанія «Нью Системс АМ» (група DCH) виграла конкурс на оренду цілісного майнового комплексу аеропорту. Проект реконструкції включає будівництво нового терміналу, реконструкцію того, що існує, будівництво нової злітно-посадочної смуги і капітальний ремонт перону, впорядкування привокзальної площі. Після реконструкції аеропорт прийматиме повітряні судна типу Airbus A-320 і Boeing B-737. Новий термінал площею більше 20 тис. кв.м. дозволить до 2011 р. збільшити обслуговування пасажиропотоку до 650 тис. осіб на рік. Планується також реконструкція готелю в аеропорту «Харків», створення сучасного паркінгу, будівництво автовокзалу.

DCH − одна з найбільших бізнес-груп України. Має активи різної галузевої приналежності (бенефіціар − О.ЯРОСЛАВСЬКИЙ). DCH консолідує велику частину активів однієї щонайпотужніших ФПГ України − Групи «Укрсиббанк». Активи DCH представлені промисловими підприємствами, будівельними і девелоперськими компаніями, фінансовими установами і ін. З 2007 р. DCH реалізує Комплексну програму підготовки Харкова до Євро-2012, яка включає реконструкцію ряду об`єктів спортивної інфраструктури міста (в тому числі стадіон «Металіст») і Міжнародного аеропорту «Харків». Загальна сума інвестицій О.ЯРОСЛАВСЬКОГО в підготовку Харкова до Євро-2012 станом на середину 2010 р. перевищила 2 млрд. грн.

+++

Рішення влади не закривати аеропорт − прогресивне

Леся Соловчук

Ukraine2012.gov.ua

29.07.10

28 липня 2010 року у Львові відбулась нарада з питань функціонування аеропорту «Львів» у 2011 році, під час реконструкції злітно-посадкової смуги. У нараді взяли участь представники всіх органів влади, організацій, що забезпечують авіарух, проектних інститутів, компаній, відповідальних за реконструкцію злітно-посадкової смуги.

Міжнародний аеропорт «Львів» до кінця 2010 року працюватиме в звичайному режимі. Лише в 2011 році в роботу аеропорту будуть внесені певні корективи, які й відпрацьовуються в нагальному порядку.

Як повідомили Інформаційному центру «Україна-2012» в прес-службі Львівської міської ради, під час наради були дані доручення щодо вивчення світових методологій функціонування аеропорту паралельно з його модернізацією. Підрядникам доручили врахувати усі відомі в світі технології, що забезпечують безпеку під час ремонтних робіт діючого аеропорту.

На новітні технології необхідно буде виділити додаткове фінансування. Та ці гроші неспівставні зі збитками, які можуть бути завдані державі, місту і громаді у випадку закриття аеропорту. За попередніми підрахунками, втрати сягнули б 3 млрд. гривень. Окрім коштів, довелось би припинити роботу кільком провідним підприємствам міста −  ДП «Міжнародний аеропорт Львів», ДП «Львівський державний авіаційно-ремонтний завод», ДП «Львівські авіалінії», які можуть зазнати збитків у 640 млн. грн. Це не тільки втрата прибутків, а й втрата 150 млн. грн. на зарлатню, 15 млн. грн. податків, 95 млн. грн. внесків до соціальних фондів.

Слід враховувати і туристичну складову. Закриття аеропорту, який є серцем туризму, завдало б збитків підприємствам, що обслуговують авіаперевезення − готелям, ресторанам, туристичним компаніям, мало б негативний вплив на потоки туристів до Трускавця.

Фінальна нарада щодо діяльності летовища у 2011 році відбудеться в першій декаді серпня на рівні Міністерства транспорту і зв’язку. Будуть розглядатися кілька варіантів вирішення проблеми технічного співіснування аеропорту і реконструкції смуги.

«З уст Віце-прем’єр-міністра Бориса Колеснікова прозвучала чітка установка: аеропорт  працюватиме, не заважаючи на реконструкцію смуги. Рішення влади не закривати аеропорт, а підтримати його функціонування під час ремонтних робіт − мудре і прогресивне. Аеропорти у світі не закривають вже понад 60 років − такі випадки зустрічались лише в 50-х роках минулого століття», − йдеться в повідомленні Львівської міськради.

+++

Україна і Польща готують програму метеозабезпечення-2012

Леся Соловчук

Ukraine2012.gov.ua

29.07.10

Українська гідрометеорологічна служба почала підготовку до програми метеозабезпечення Євро-2012, яка передбачає нові системи спостереження за станом погоди. Про це в ексклюзивному коментарі Інформаційному центру «Україна-2012» повідомив начальник Укргідрометцентру Микола Кульбіда.

За його словами, погода є одним з найважливіших чинників, що впливає на проведення Євро-2012, тож без метеозабезпечення такі масштабні заходи, як чемпіонат Європи, а також Олімпійські ігри чи чемпіонат світу, не обходяться. «У 2008 році, коли Австрія і Швейцарія разом організовували Євро, метеослужби створювали окрему програму метеоспостереження і підписували угоду з УЄФА. У 2006 році в Німеччині під час чемпіонату світу метеослужба також дуже ретельно підготувалась. А проводити Олімпійські ігри в Пекіні-2008 допомагала вся метеоспільнота світу, щоб на найвищому рівні організувати прогноз, інформування і попередження вболівальників», − підкреслив Кульбіда.

В організації метеоспостереження до Євро-2012 будуть задіяні всі організатори турніру − починаючи від УЄФА, країн-господарів  турніру, України та Польщі, їх національних метеослужб, оргкомітетів, до власне всіх восьми приймаючих міст і навіть стадіонів, на яких проводитимуть матчі.  За його словами, «УЄФА ставить конкретне завдання: усі організатори і вболівальники мають знати про погодні умови, а також мають бути попереджені про ймовірні небезпеки у вигляді атмосферних явищ».

З метою спільної підготовки до Євро-2012 України та Польщі нещодавно відбулася перша робоча нарада між українськими та польськими національними метеослужбами. «Сторони домовились про підготовку спільного плану дій у підготовці метеоспостереження-2012. Ключова ідея співпраці − обмін метеоінформацією щодо країн і приймаючих міст, розроблення спеціальних моделей для прогнозування погодних умов. Що стосується підписання тристоронньої угоди з УЄФА, ми вирішили доручити польській метеослужбі діяти від імені України», − повідомив Кульбіда. Основа підготовки − розроблення алгоритму співпраці між Україною та Польщею в прогнозуванні ситуації напередодні чемпіонату, а також  інформування про погодні умови як організаторів турніру, так і вболівальників під час матчів.

Метеорологи розділяють свою роботу на два етапи. Перший − теоретичний, під час якого визначається коло відповідальних осіб, організацій і установ, готується також спільний план роботи, розробляються оптимальна методологія для метеоспостереження до Євро-2012.  Другий − практичний, який включатиме власне метеоспостереження і інформування в період турніру.

На підготовчому етапі українська і польська служби також випустять буклети з інформацією про кліматичні характеристики на період чемпіонату − тобто дані та аналіз про те, яка, як правило, буває погода в період проведення турніру − з 8 червня до 1 липня. Дані з цього буклету будуть розміщені на офіційному сайті УЄФА, інших офіційних джерелах інформації в країнах і містах.

Справжня, оперативна робота почнеться за 2-3 місяці до турніру, і власне під час Євро-2012. Тоді погоду необхідно буде відслідковувати в щоденному режимі, як у країнах, так і в кожному з восьми міст. Через брак спеціальної апаратури українським та польським фахівцям обіцяють допомогти німецькі партнери − готувати унікальні розрахунки і за новітніми методологіями моделювати погоду, підкреслив фахівець.

«Важливою є розробка системи розповсюдження інформації для вболівальників. Для цього погодні дані будуть вивішені на сайті УЄФА, офіційних державних ресурсах, метеоресурсах − національних та місцевих, на телебаченні, у друкованій пресі та інтернеті. Задіяні будуть навіть стадіони, які на спеціальних табло будуть розміщати інформацію про погоду», -− повідомив Кульбіда.

Що стосується організаторів, їм інформація буде надходити в найоперативнішому порядку − з уточненням прогнозу на матч кожні кілька годин.

Підписатися на новини