Футбольная жизнь в зеркале СМИ

Интернет

 

ФУТБОЛ

 

 

Вадим Рабинович: «Арсенал» еще обязательно усилится!»

Fcarsenal.com.ua

21.07.10

Президент футбольного клуба «Арсенал» (Киев) Вадим Рабинович в блиц-интервью корреспонденту официального сайта клуба оценил старт своей команды в Эпицентр-чемпионате Украины и обрисовал ближайшие перспективы «канониров».

— Вадим Зиновьевич, какова ваша оценка игр «Арсенала» в первых двух турах нового чемпионата?

— Если коротко — отличный старт!.. «Арсенал» пока добился лучшего показателя в своей истории на старте первенства страны. И я, естественно, очень доволен этим. Но главное сейчас — не расслабляться!.. Как это ни покажется кому-то странным, я считаю предстоящий матч с ПФК «Севастополь», возможно, одним из самых тяжелых на нынешнем этапе. Команда крымчан — цепкая, жесткая, накладывает отпечаток и погода. В общем, предстоит серьезно настроиться на эту важную игру…

— Матч «Арсенал» — «Севастополь» важнее, по-вашему, чем следующая за ним игра с «Шахтером»?

— Знаете, на «Шахтер» никому не надо настраиваться… На такие команды, как «Шахтер» и «Динамо» настрой идет, если можно сказать, автоматически. А вот на игру с «Севастополем» нужна серьезная психологическая подготовка…

— В недавнем интервью экс-тренер «Арсенала» Александр Заваров заявил, что успехи нынешних «канониров» — его заслуга, мол, даже если вы, Вадим Рабинович, на скамейке окажетесь, будут успехи команды… Как прокомментируете эти слова? Что, действительно, опять заговорил?..

— Знаете, очень бы не хотелось касаться этой темы… Я убежден, что Александру Анатольевичу все же надо недельку «воздержаться», тогда все его мысли станут более трезвыми, свежими, оригинальными… Я хочу напомнить просьбу Контрольно-дисциплинарного комитета: к нему — не поминать мою фамилию, а ко мне — его… Мне странно, что он не придерживается этого…

— Будут ли новые приобретения в «Арсенале», ведь трансферное окно еще не закрыто?

— Обязательно будут, «Арсенал» еще обязательно усилится… Я считаю, что нам нужно укрепление как защитной линии, так и нападения. Скорее всего, будут приобретены еще один защитник и еще один нападающий. Мы просматриваем сейчас ряд игроков. Достаточно интересных и перспективных, кстати. Но посмотрим, насколько они подойдут нашему тренерскому штабу и команде…

+++

ФК «Карпаты» в преддверии Евро-2012 обрядили в «бандеровскую» форму

Игорь Курячев

Planetadonetsk.com

21.07.10

Накануне открытия футбольного сезона во Львове игроки «Карпат» пополнили свой гардероб новой коллекцией формы.

Запасным комплектом команды станет полосатая красно-черная форма производства испанской компании «Joma», сообщает Информационный центр ФК «Карпаты».

Как будет выглядеть запасной комплект формы «Карпат» в новом сезоне − журналистам продемонстрировали футболисты команды, игроки сборной Украины Артем Федецкий и Игорь Худобяк.

Что сказать? Выбор, как выбор. Ну, допустим, не дает покоя руководству «Карпат» слава «россо-нери» − итальянского «Милана». Как говорится, пожалуйста, на здоровье − красивым быть не запретишь. Но ведь во львовском клубе при выборе цветов и компоновки руководствовались вовсе не схожестью (граничащей с плагиатом) с формой итальянского гранда или, даже, отечественного гранда − донецкого «Шахтера». Нет, во Львове, оказывается, руководствовались политикой! И это при том, что и УЕФА и ФИФА делают максимально возможное для того, чтобы дистанцироваться от политики и политиканства, пытаясь превратить игру миллионов в своеобразного посла мира. Но, например, руководителя Информцентра «Карпат» господина Д. Никуленко это нисколько не смущает.

«Выбор именно таких цветов формы − своеобразный реверанс в бок колористики национально-освободительного движения за свободу Украины, которое возглавлял Герой Украины Степан Бандера, − рассказал он. − Общеизвестно, что болельщики «Карпат» уважают знаменитое прошлое своего края, и недаром это уважение нашло свое отображение в новой форме ведущей команды региона.

Во-вторых, красная-черная форма является логическим продолжением возвращения «Карпат» к своим традициям. Как известно, полтора года назад клуб по просьбе болельщиков возвратил команде легендарную полосатую зелено-белую форму. Теперь пришла очередь формы красно-черной, в которой карпатовцы выступали в сезонах 1996-1997 годов. Кстати, именно в красно-черных цветах карпатовцы играли и в финале Кубка Украины 1999 года.

В-третьих, красно-черная форма сильно контрастирует с основной зелено-белой формой «Карпат», поэтому команда получает больше вариантов для выбора формы на конкретный матч, принимая во внимание цвет экипировки своего соперника. Это привычная практика для европейского футбола − вспомним «Барселону» с ее ярко-оранжевым запасным комплектом, «Челси» с салатным, «Ювентус» с розовым», − добавил Д. Никуленко.

Ну, о том, какой «герой» Степан Бандера в Украине единого мнения нет. Как известно, подавляющее большинство жителей юго-востока страны считает его не героем, а пособником нацистов, так или иначе причастным к уничтожению мирного населения Украины, включая самих украинцев, русских, евреев, поляков, в годы Второй мировой. Поэтому можно отметить не только попытку политизировать украинский футбол со стороны руководства львовского клуба, но и явную провокацию для сотен тысяч, если не миллионов, любителей футбола по всей стране и даже за ее пределами (как, к примеру, «Карпаты» в такой форме будут играть в Польше, где просто ненавидят бандеровцев, тем более, если полякам объяснят, чему и кому именно это форма посвящена?). Или руководству «Карпат» не хватает фанатских столкновений на трибунах − теперь со вкусом политики? И это в преддверии украино-польского Евро-2012!

И еще один нюанс...

Тренеру «Карпат» белорусу Виталию Кононову разъяснили символику новой формы? А игрокам-сербам Милошевичу и Тубичу? А нигерийцу Годвину? А бразильцам Квадре, Авелару и Батисте? А грузину Гурули? А эстонцу Зеневу?

Хороша «бандеровская дружина»: Кононов, Милошевич, Тубич, Годвин, Квадра, Авелар, Батиста, Гурули и Зенев!

+++
ЕВРО-2012

Чи нові стадіони зароблятимуть гроші?

Polskieradio.pl

21.07.10

У Польщі очікують задіяння першого нового стадіону до Євро-2012. Очільники Познаня заявили, що 20-го вересня відбудеться офіційне відкриття стадіону Лєх (Lech). Головним героєм свята буде британський рок-гітарист і співак Стінґ.

Тимчасом, у пресі розгорнулася дискусія − чи після Євро-2012 збудовані красені-стадіони будуть заробляти гроші, чи навпаки, залишаться стояти як пам’ятники певної епохи.

На прес-конференції, присвяченій готовності Познанського стадіону подібні питання прозвучали й на адресу міністра спорту Адама Ґєрша.

Скільки ще роботи необхідно виконати на стадіонах, у якій фазі знаходиться нині їх будівництво?

Адам Ґєрш: На різних стадіонах різна ситуація. І національний стадіон у Варшаві і Ґданський стадіон зводяться згідно з планами. У кожному проекті є певні труднощі, і за виконанням цих нелегких моментів ми й оцінюємо поступ роботи.

У випадку Національногого стадіону, який я знаю найкраще, бо щодня там буваю, у листопаді вже буде підключено обігрів, а у січні столичний стадіон покриватимуть дахом.

Коли стадіони почнуть заробляти на себе?

Адам Ґєрш: Плани такі, щоб стадіони заробляли на себе, − це мінімальна умова. Це також стосується і Національного стадіону. Але, він почне заробляти лише з 2013-го року, − протягом 2012-го року ми його здаємо в оренду для УЄФА. Лише у другій половині року будуть перші заходи на цьому стадіоні.

Розраховуємо, що новий столичний стадіон почне заробляти на себе з початку 2013-го року. І я маю надію, що він приноситиме також прибуток, який зокрема буде призначатися і на потреби польського спорту.

А про яку суму можна говорити − дасятки-сотні мільйонів щороку?

Адам Ґєрш: Тяжко зараз говорити про суму, але мабуть що це буде позитивний фінансовий результат. Десятки-сотні мільйонів... − ні. Лише кошти утримання стадіону ми передбачаємо на рівні мінімум 20-ти мільйонів. Тобто, спершу треба заробити 20-ть мільйонів, щоб вже потім мати прибуток.

Ще. наприклад, місто Варшава не вирішило справу оподаткування Національного Стадіону. Існують також різноманітні локальні податки. Існує багато чинників, від яких залежить фінансовий результат діяльності стадіонів.

А яка ситуація з іншими стадіонами, зокрема у Хожуві і в Кракові, адже ці міста довгий час вважалися запасними. Тим часом, в Україні інколи кажуть про те, що у Львові можуть не встигнути з будівництвом стадіону. Чи Ви слідкуєте за розвитком ситуації?

Адам Ґєрш: Так, ми моніторуємо ситуацію, постійно дофінансовуємо стадіони у Кракові і в Хожуві. Але, позиція УЄФА однозначна − чотири польські міста і чотири українські. І питання поширення кількості польських міст на Євро-2012 взагалі не розглядається.

Не дивлячись на те, що ситуація на головних об’єктах в Україні досить напружена, усі, в тому й УЄФА, переконані, − робота буде виконана, плани реалізовані.

А якби так сталося, що необхідно було б задіяти усі 6-ть стадіонів, то чи Польща була б до цього готова?

Адам Ґєрш: Стадіони будуть готові і не тільки 6-ть, бо ми маємо ще Лєгію Варшава, поза програмою Євро зводяться й інші споруди. Тож, Польща перетворюється на великий будівельний майданчик футбольних об’єктів, вона готова до проведення великих спортивних заходів, але ми не розглядаємо цього в контексті поширення кількості польських міст.

Чи організаційно Євро-2012 буде більш схожим на недавній світовий футбольний Чемпіонат в Африці, чи буде більш подібним до Чемпіонату Європи у Швейцарії та Австрії?

Адам Ґєрш: Я не був в Африці, мені тяжко оцінити. Це буде професійно організоване європейське Євро. Я вірю, що буде краще організоване, ніж у Швейцарії та Австрії. Це свято футболу буде набагато масштабнішим, − ми маємо більші стадіони, ніж швейцарці та австрійці, тож, буде більше вболівальників, до Польщі і України прибуде більше туристів.

Чи Ви не боїтеся, що інша, не стадіонна інфраструктура, тобто дороги, залізниця, вокзали можуть стати причиною негативного економічного балансу та й іміджу країни?

Адам Ґєрш: Не думаю, − усі важливі дорожні інвестиції будуть реалізовані. Автострада А-2, від німецького кордону до Варшави, буде зроблена, південна автострада А-4 від німецького до українського кордону також буде збудована.

На сьогодні підписані усі контракти на будівництво доріг, тож усі головні автошляхові проекти будуть реалізовані.

Летовища також будуть опорядковані згідно з планами. А це найголовніші інфраструктурні об’єкти, − повітряні порти і автошляхи.

***

Запитання до керівника компанії PL-2012, яка відповідає за підготовку до європейського фіналу з футболу, Марціна Герри:

Чому саме Познань став першим польським стадіоном готовим до Євро-2012?

Марцін Геррa: Познань найраніше розпочав модернізацію стадіону. По-перше, − це модернізація існуючого стадіону, а не будівництво нового від початків.

Ця робота розпочалася 2007-го року. Тому цей об’єкт реалізується швидше від інших футбольних об’єктів.

Чи зі зміною влади в Україні Ви помітили прискорення роботи у справі  підготовки до Євро-2012?

Марцін Геррa: Так, ми фактично вже кілька місяців маємо приємність співпрацювати з новими, відповідальними особами, які займаються підготовкою до Чемпіонату Європи. На засіданнях ми зустрічаємося з віце-прем’єром Колесниковим. І судячи з інформації, якою ми володіємо, надходять позитивні сигнали і у випадку стадіонів у Києві і у Львові.

Найближча зустріч в УЄФА запланована наприкінці вересня і там буде підведено підсумок усього 2010-го року і як це впливатиме на 2012 рік. Я передбачаю, що результат буде позитивний.

Часу до футбольного фіналу залишається все менше й менше...

Марцін Геррa: Тепер вже увесь світ дивиться на Польщу і Україну. Є три найбільші світові імпрези: Літня Олімпіада, Чемпіонат світу з футболу і Чемпіонат Європи з футболу. Тож, із цих трьох заходів, найближча − це Чемпіонат Європи у Польщі і в Україні.

Тепер багато часу не залишилося, вже сьогодні необхідно конкретні рішення. Наприклад, де будуть розігруватися групові матчі, яка буде турнірна таблиця, коли і де будуть чвертьфінали. УЄФА вже наприклад, мусить почати підготовку до продажу і постачання квитків на матчі. Тобто, треба знати на які арени їх продавати.

Вже настав час, щоб підтверджувати зроблене, адже ще дуже багато роботи в організаційному плані

Не забуваймо, що інфраструктура, − це лише один елемент, а ще ж, − безпека, медичне забезпечення, громадський транспорт, транспорт на летовищах, телеінформатична інфраструктура, телекомунікація, волонтаріат, − усе це повинно функціонувати бездоганно, на все це також треба мати час.

Зустріч організаційних комітетів Євро-2012 Польщі та України відбудеться у вересні, напередодні зустрічі з УЄФА.

А тим часом, у Польщі першим відкриється стадіон у Познані, який було модернізовано зі старого Міського Стадіону. Другим за чергою, зовсім новозбудованим, буде стадіон у Ґданську (квітень наступного року), потім, − 22-го липня також 2011-го року, святкуватиме Варшава, і останнім відзвітує Вроцлав. У цей же час, міста, які були запасними, − Хожув та Краків, − також відкриють нові спортивні футбольні арени.

+++

ЗАКОН УКРАЇНИ № 2372−VІ Про внесення змін до деяких законів України у зв'язку з організацією та проведенням фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу в Україні

Imk.com.ua

21.07.10

Верховна Рада України постановляє:

І. Внести зміни до таких законів України:

1. Частину першу статті 19 Закону України «Про Єдиний митний тариф» (Відомості Верховної Ради України, 1992 р., № 19, ст. 259 із наступними змінами) доповнити пунктом «щ2» такого змісту:

«щ2) предмети (крім тих, що підпадають під визначення підакцизних товарів), які до 1 вересня 2012 року ввозяться на митну територію України у митному режимі імпорту УЄФА, призначеними УЄФА особами або учасниками чемпіонату (крім збірної України) відповідно до статті 11 Закону України «Про організацію та проведення фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу в Україні».

Обсяги та порядок ввезення таких предметів встановлюються у спосіб, визначений Кабінетом Міністрів України.

Перелік таких предметів за кодами УКТЗЕД визначається окремим законом.

У разі порушення цільового використання таких предметів або їх відчуження на митній території України за будь-яку компенсацію застосовуються норми підпункту 17.1.61 пункту 17.1 статті 17 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».

2. Пункт 11.48 статті 11 Закону України «Про податок на додану вартість» (Відомості Верховної Ради України, 1997 р., № 21, ст. 156) викласти в такій редакції:

«11.48. До 1 вересня 2012 року податок на додану вартість не справляється під час ввезення на митну територію України предметів під митним режимом імпорту (реімпорту), які звільняються від оподаткування ввізним митом згідно з нормами пункту «щ2» частини першої статті 19 Закону України «Про Єдиний митний тариф».

При порушенні цільового використання таких предметів або при їх відчуженні на митній території України за будь-яку компенсацію застосовуються норми підпункту 17.1.61 пункту 17.1 статті 17 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».

3. Статтю 11 Закону України «Про організацію та проведення фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу в Україні» (Відомості Верховної Ради України, 2009 р., № 44, ст. 656) викласти в такій редакції:

«Стаття 11. Правила ввезення на митну територію України предметів, призначених для підготовки та проведення в Україні чемпіонату Європи 2012 року з футболу, УЄФА, учасниками чемпіонату

1. Протягом дії цього Закону застосовується особливий порядок оподаткування ввізним митом та справляння податку на додану вартість при ввезенні у митному режимі імпорту (реімпорту) предметів, призначених для підготовки та проведення чемпіонату Євро-2012.

2. УЄФА, особа, призначена УЄФА, або учасник чемпіонату (крім збірної України) мають право ввозити предмети у митному режимі імпорту (реімпорту) без сплати ввізного мита та податку на додану вартість за правилами, встановленими Законом України «Про Єдиний митний тариф» та Законом України «Про податок на додану вартість».

3. Ввезення, пересилання на митну територію України наземних транспортних засобів, які використовуються УЄФА, особою, призначеною УЄФА, або учасником чемпіонату, здійснюються у митному режимі тимчасового ввезення.

Такий наземний транспортний засіб не може використовуватися з комерційною метою (для отримання доходу).

Декларантами предметів, призначених для здійснення заходів з підготовки та проведення чемпіонату, можуть бути УЄФА, особи, призначені УЄФА, учасники чемпіонату або призначені ними митні брокери.

4. До предметів, призначених для підготовки та проведення чемпіонату Євро-2012, застосовується спрощений порядок митного оформлення.

Спрощений порядок митного оформлення полягає у пропуску через митний кордон України і митному оформленні предметів, призначених для здійснення заходів з підготовки та проведення чемпіонату Євро-2012, без прийняття митним органом рішення про допущення предметів до переміщення через митний кордон України в митному режимі імпорту або тимчасового ввезення, передбаченого статтею 207 Митного кодексу України, та без подання документів, що відповідно до законодавства видаються органами державної влади і є передумовою здійснення митного контролю та митного оформлення таких товарів, зокрема, що підтверджують проведення санітарно-епідеміологічного, ветеринарного, фітосанітарного, радіологічного, екологічного видів контролю; сертифікатів походження, якості, відповідності; дозволів, свідоцтв, посвідчень, ліцензій, висновків та інших рішень уповноважених органів державної влади.

Предмети, призначені для здійснення заходів із підготовки та проведення чемпіонату Євро-2012, підлягають оформленню митним органом за місцем здійснення зазначених заходів або митним органом у пункті пропуску через митний кордон України таких предметів.

Переміщення через митний кордон України особистих речей учасниками чемпіонату та призначеними особами здійснюється у порядку, встановленому Законом України «Про порядок ввезення (пересилання) в Україну, митного оформлення й оподаткування особистих речей, товарів та транспортних засобів, що ввозяться (пересилаються) громадянами на митну територію України».

II. Прикінцеві положення

1. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування і діє до 1 вересня 2012 року.

2. Законодавчі та інші нормативно-правові акти, прийняті до набрання чинності цим Законом, застосовуються в частинах, що не суперечать нормам цього Закону.

3. Кабінету Міністрів України:

привести свої нормативно-правові акти у відповідність із нормами цього Закону;

забезпечити приведення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади нормативно-правових актів у відповідність із нормами цього Закону;

установити перелік товарів згідно з кодами Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності, передбачений пунктом «щ2» частини першої статті 19 Закону України «Про Єдиний митний тариф» та викласти його у проекті закону разом з переліком послуг, визначення яких передбачено Законом України від 21 травня 2010 року № 2284−VІ «Про внесення зміни до Закону України «Про податок на додану вартість»;

затвердити спеціальну (спрощену) форму митної декларації для декларування товарів, призначених для підготовки та проведення в Україні чемпіонату Європи 2012 року з футболу, що ввозяться у період дії цього Закону на митну територію України УЄФА, учасниками чемпіонату та призначеними особами.

Президент України Віктор ЯНУКОВИЧ

+++

Закриття летовища − це повернення в первіснообщинний лад, − мер Львова

Zaxid.net

20.07.10

На сьогодні я переконаний на 100%, що є технічні варіанти робити реконструкцію злітно-посадкової смуги аеропорту «Львів», не закриваючи летовище, − повідомив 20 липня у коментарі ZAXID.NET міський голова Львова Андрій Садовий.

«Питання в ціні», − наголосив він.

Мер нагадав, що з одного боку йдеться про імовірні втрати у 3 млрд грн від закриття аеропорту, а з іншого боку, щоб проводити роботи реконструкцію без закриття, зі слів міського голови, треба виділити додаткових 100-200 млн грн.

«Яке рішення прийме мудрий господар? На сьогодні це компетенція держави, Президента України, прем’єр-міністра. Мудрий господар повинен йти шляхом менших збитків, щоб далі працювали «Львівські авіалінії», «Львівський авіаремонтний завод», щоб працювали всі       туристичні      індустрії»,    −   сказав     міський     голова.

Він додав: «За моєї пам’яті вже разів п’ять порушували питання закриття, потім приймали рішення, що цього не можна робити. Сьогодні знову, враховуючи неякісну роботу проектантів, які, на превеликий жаль, не впорались зі своєю роботою, знову це питання відкрите. Треба найняти тих, хто впорається, вирішити це питання, і більше ніколи його не піднімати, адже пропозиція закрити летовище − це повернення в первіснообщинний лад», − сказав міський голова.

Крім того, Андрій Садовий поінформував, що будівництво стадіону у Львові до Євро-2012 проходить за затвердженим графіком. «Йде системна, планомірна робота», − додав мер.

+++

Харьковское КБ «Полисвит» и киевский «Сатурн» начали разработку антитеррористической установки к Евро-2012

Sq.com.ua

21.07.10

СКБ «Полисвит» (Харьков) и ОАО «Сатурн» (Киев) начали разработку таможенного поста на базе систем «Полискан» и «Зір». Об этом 21 июля сообщили «SQ» в СКБ «Полисвит». Как сообщили в КБ, таможенные системы на основе «Полискана» разработаны и введены в эксплуатацию уже давно. Недавно несколько уникальных установок для сканирования человека разработали в «Сатурне». Установка настолько чувствительна, что позволяет увидеть в кармане пиджака денежную купюру. Ее преимущество перед зарубежными аналогами в том, что они излучают энергию, а «Зір» − использует излучение тела человека.

Как отметили в КБ, установку «Зір»  до конца июля привезут в Харьков, и начнут работу по созданию и испытанию комплекса. В комплекс войдут транспортерные «Полисканы», рассчитанные на осмотр багажа до 200 кг. Сейчас госзаказа на производство таможенного комплекса нет. Готовую установку планируется представить потенциальным заказчикам на выставке «Безопасность-2010», которая пройдет в конце октября в Киеве. Ожидается, что новые таможенные комплексы будут массово востребованы в ходе Евро-2012 для борьбы с терроризмом.

Справка «SQ». В числе разработанных в СКБ «Полисвит» систем контроля багажа − «Полискан-2» (рентгеноскопическая система досмотра легковых автомобилей и микроавтобусов), «Полискан-4» (двухэнергетическая рентгеноинтроскопическая система контроля багажа), «Полискан-5» (двухэнергетическая рентгеноинтроскопическая система досмотра малогабаритного багажа), «Полискан-6» (малогабаритная рентгеноинтроскопическая система), «Полискан-7» (мобильная рентгеноинтроскопическая система досмотра малогабаритного багажа).

Підписатися на новини