Футбольная жизнь в зеркале СМИ

Интернет
ЕВРО-2012
Кабмін вніс зміни до програми підготовки та проведення в Україні Євро-2012
Kreschatic.kiev.ua
16.07.10
Кабінет міністрів України вніс зміни до порядку використання у 2010 р. коштів стабілізаційного фонду для здійснення інвестицій в інфраструктурні об'єкти, об'єкти соціально-культурної сфери, капітальні видатки бюджетних установ та інші першочергові загальнодержавні заходи та до державної цільової програми підготовки та проведення в Україні Євро-2012. Відповідна постанова від 7 липня 2010 р. №569 опублікована на офіційному сайті уряду.
Згідно зі змінами до програми підготовки до Євро-2012, прогнозні обсяги фінансування становлять: державні кошти − 65 млрд 123,15 млн грн (у тому числі держбюджет − 35 млрд 290,49 млн грн, державна підтримка − 29 млрд 832,66 млн грн); місцеві бюджети − 5 млрд 997,9 млн грн; інші джерела − 71 млрд 327,35 млн грн. Усього − 142 млрд 448,4 млн грн.
Крім того, згідно з документом, на реконструкцію та капітальний ремонт Палацу спорту, Спортивна площа, 1 передбачено 87 млн грн.
+++
Посміхніться: Євро-2012
Леся Соловчук
Ukraine2012.gov.ua
16.07.10
Українська підготовка до Чемпіонату світу 2012 року з футболу вийшла в розважальну площину. У Донецьку, одному з чотирьох приймаючих міст Євро-2012, готується до виходу анімаційний серіал, присвячений європейським футбольним командам.
Днем народження проекту UEFАmily в серцях учасників анімаційної студія «Тунгуру» можна вважати день здобуття Україною та Польщею права на проведення чемпіонату.
Милого року на ура пройшов мультсеріал «Футбол по-українськи» (ТРК Україна), який засвідчив, що публіка готова сприймати футбол з гумором. Проект набув популярності в польському медіапросторі. Кількість переглядів і коментарів з Польщі переважала через те, що у серії про донецький «Шахтар» наші сусіди впізнали свого земляка Маріуша Левандовського.
Так само, як і українські клуби були зображені зі своєю місцевою специфікою, проект UEFАmily продемонструє національний характер і колорит футбольних команд провідних країн Європи.
Сміливою стала перша заявка проекту напередодні фінального матчу ЧС-2010, коли за два дні до ключової гри студія виставила в Інтернет жартівливий поєдинок Іспанія-Нідерланди. Якщо вірити авторам фільму, які стверджують, що написали його ще рік тому, серія вийшла справді пророчою. Вгадані не тільки фіналісти, рахунок гри, а й «брудний» характер поєдинку − анімаційний суддя, як справжній, видав гору «гірчичників».
На разі готовими є п’ять серій − про команди Іспанії, Італії, Шотландії, Греції та Англії. Особливе місце серед футбольних країн займуть господарки чемпіонату − Україна та Польща. Аніматори обіцяють, що ці персонажі виглядатимуть гостинними і привітними. Без сумніву, гра їхніх збірних буде приперчена національним колоритом. Українська серія поки не готова, проте художники наперед обіцяють нашій збірній фінал і чемпіонство.
За словами творчого керівника студії Володимира Ликова, у проекті UEFАmily аніматори розраховують на широку аудиторію − без будь-яких вікових обмежень. Не буде у глядачів і мовного бар’єру − оскільки герої серіалу спілкуються мовою жестів.
«Формат «без слів» найбільше підходить для комедійного жанру. Як довів сплеск коментарів під мультфільмом з грою Іспанія-Нідерланди, усмішка не знає кордонів. Найбільше серію про Іспанію коментували самі іспанці. Їм припало до душі навіть не вгаданий рахунок, а добре передана гаряча вдача футбольних мачо», − зазначив аніматор.
Ликов вважає, що створення Євро-2012 з посмішкою − хороший спосіб для неформальної промоційної кампанії України в інтернет-просторі. «Мова гумору, доброзичливих жартів у поєднанні з любов’ю до футболу є зрозумілою для всієї Європи. По-перше, ми популяризуємо і чемпіонат, створюємо настрій довкола цієї події. По друге, привертаємо увагу до України, про яку європейці мають недостатньо інформації», − вважає творчий керівник студії.
Аніматори «Тангуру» планують розміщати серії на всіх можливих відео майданчиках в інтернеті − українському та зарубіжному.
Що стосується технічних прийомів, з UEFАmily Аватара не вийде). За словами Ликова, візуальне мистецтво України проходить період становлення. Незважаючи на те, що «Футбол по-українськи» часто порівнювали з анімаційною класикою «Як козаки у футбол грали», сьогодні відчувається прогрес у виробничому процесі: тоді як у 80-х за рік встигали зробити одну серію, сьогодні за місяць донецька команда встигає написати дві серії.
Окрім того, для UEFАmily художники обрали не класичний український стиль, а універсальний європейський, що нагадує мультфільми Niсkelodeon.
+++
Україна на шляху виконання вимог УЄФА з розміщення
Сергій Ющишин
Ukraine2012.gov.ua
16.07.10
Україна на 84,4% виконала вимоги щодо розміщення цільових груп УЄФА. Офіційний туроператор Союзу європейських футбольних асоціацій − компанія TUI Travel у Києві законтрактувала 83% номерів від необхідної кількості, Донецьк та область впоралися із таким завданням на 63,4%. Найкращі показники в підготовці готелів на Львівщині та Харківщині − відповідно 99,9% та 95,7%. Загалом же Україна, за вимогою УЄФА, має забезпечити до єврочемпіонату 15555 готельних номерів. Про це на вчорашньому круглому столі в «Укрінформі» розповіла головний спеціаліст Національного агентства з питань підготовки до Євро-2012 Наталія Марченко.
Дефіцит готельних номерів, яких не вистачає, аби виконати вимоги УЄФА до Євро-2012, за словами учасників круглого столу, планується покрити за рахунок готельних комплексів, які будуються. Окрім того, після реконструкції деяких засобів розміщення, у частини з них мають підвищити «зірковість». Однак, якщо навіть зараз вирішити питання розміщення офіційних груп та вболівальників, на думку Наталії Марченко, у представників УЄФА можуть бути певні застереження щодо застарілої матеріально-технічної бази у раніше побудованих готелях, невисокої підготовленості персоналу та самого готельного сервісу. Відповідно, учасники круглого столу вважають, що проблема криється насамперед у необ’єктивній категоризації (класифікацій) деяких засобів розміщення. Для прикладу, п’ятизірковий готель надає послуги за якістю, яка ледь відповідає чотирьом зіркам.
В Україні донині діє система класифікації готелів, розроблена більше десяти років тому. Морально застаріла система призвела до ситуації, коли з 11 тисяч об’єктів, які надають послуги з розміщення в Україні, лише 2,5 тисячі пройшли стандартизацію на вимоги безпеки і усього 450 (!) мають сертифікат про присвоєння категорії.
Готуючись приймати великі маси іноземних туристів під час єврочемпіонату, Віце-прем’єр-міністр України Борис Колесніков виступив з ініціативою підійти до організації якісних засобів розміщення у ногу з Європою.
Так сталося, що Старий Світ зовсім нещодавно, у грудні 2009 року, змінив систему координат у класифікації (присвоєння, підвищення, або пониження «зірковості») об’єктів розміщення. Була створена нова система стандартизації готелів HOTREC HOTELSTARS. Вона полягає у присвоєні «зірок» готелю, відповідно до того, скільки балів він набрав за 270 пунктами системи. Цікаво, що за системою HOTREC HOTELSTARS вводиться таке поняття, як «Superior». Коли готель не дотягував до категорії чотири зірки, але при цьому має значно вищий рівень, аніж звичайний тризірковий, він отримає категорію «3+». Нову європейську класифікацію прийняло сім європейських країн (Швеція, Німеччина, Австрія, Швейцарія, Угорщина, Нідерланди, Чехія). Однак, запроваджуватимуть вони її у себе хтось відразу, інші − поступово.
Саме HOTREC HOTELSTARS вітчизняні фахівці з розміщення вирішили взяти за основу для удосконалення української системи класифікації готелів. Учасники круглого столу зійшлися на тому, що головне, що потрібно зробити − це змінити Додаток 5 стандарту ДСТУ 4269 на пункти із системи HOTREC HOTELSTARS, а також доопрацювати ДСТУ 4268 та 4527. Поряд з цим, заступник голови Державної служби курортів та туризму України Дмитро Заруба виступив із пропозицією скасувати сертифікацію на вимоги безпеки й замінити її на обов’язкову категоризацію готелів. Учасники круглого столу ідею пана Заруби в більшості підтримали, щоправда Президент Асоціації готельних об’єднань та готелів міст України Микола Євдокименко запропонував проводити обов’язкову стандартизацію абсолютно усіх об’єктів, що надають послуги з розміщення, у тому числі квартир та сервіс-апартаментів.
На думку фахівця з класифікації та стандартизації готелів Львівщини Людмили Шишкіної, HOTREC HOTELSTARS − чудовий шанс підвищити насамперед якість сервісу в українських готелях. Та, за словами пані Людмили, потрібно намагатися не лише підвищувати рівень знань обслуговуючого персоналу, але й опікуватися навчанням аудиторів, які присвоюють, понижують, або підвищують «зірковість» готелів. «Важливим моментом також є інформаційна політика, пов’язана з донесення усіх положень нових стандартів (звісно, якщо вони будуть прийняті) до суб’єктів готельного господарювання», − сказала пані Шишкіна.
Зрештою, питання щодо адаптації нової європейської системи категоризації готелів до українських реалій ще буде вирішуватися в близькому, але майбутньому. Для цього на початку липня була створена спеціальна робоча група, яка й має забезпечити удосконалення готельних стандартів, відповідно до європейських норм.
+++
Цветочный логотип Евро-2012 ночью охраняют милиционеры
Most-kharkov.info
16.07.10
Каждую ночь цветочную клумбу в виде логотипа Евро-2012, которая находится рядом с площадью Соборности, охраняет наряд милиции.
Эту информацию корреспонденту ИА «МОСТ-Харьков» подтвердили в центре общественных связей управления МВД в Харьковской области.
До 23-00 клумбу охраняют «усиленные наряды» милиции, а после 23-00 остаются лишь дежурные правоохранители.
Кроме клумбы сотрудники милиции патрулируют и другие памятники Харькова. Это связано с летним периодом, когда на улицах отдыхает гораздо больше людей, чем в холодное время суток, и памятники и клумбы могут пострадать от рук хулиганов и вандалов.
«Охраняют все памятники, даже памятники УПА», − говорят в пресс-службе МВД.
Как сообщал ИА «МОСТ-Харьков», харьковская евроклумба, открытая 7 июня, страдала от рук вандалов уже дважды: 16 июня и 5 июля.
+++
До Євро-2012 на Тернопільщині пожвавився випуск туристичних путівників
Олег Снітовський
Укрінформ
16.07.10
У період підготовки до проведення Євро-2012 в Україні на Тернопільщині пожвавилося видання краєзнавчої, туристичної літератури.
Як повідомляє кореспондент УКРІНФОРМу, щойно з друку вийшла книга-фотоальбом «Зарваниця». Це видання розповідає про один із форпостів християнства − духовний центр, місце велелюдних прощ до Чудотворної ікони Божої Матері. Книга буде цікавою не тільки для істориків, краєзнавців, поціновувачів духовної спадщини, але й туристів, закордонних відвідувачів Тернопільщини.
Ще два видання, які вийшли у Тернополі, розповідають про інший духовний центр області, куди теж не міліє туристичний потік. Йдеться про книги журнального формату «Почаївський свято-духовний монастир» і «Свято-Успенська Почаївська лавра». Видані вони до 770-річччя з часу заснування цих святинь і, як сподіваються видавці, зацікавлять широке коло туристів, шанувальників історико-пізнавальної літератури.
+++
Якби наші попередники порядніше працювали, то сьогодні не було б проблем із закриттям аеропорту «Львів», − Горбаль
Zik.com.ua
16.07.10
До кінця наступного тижня остаточно стане відомо, чи закриватимуть львівський аеропорт під час реконструкції злітно-посадкової смуги, але якби наші попередники більш порядно та виважено поставились до цього питання, то сьогодні таких проблем не виникало б. Про це учора, 15 липня, на брифінгу журналістам повідомив голова Львівської ОДА Василь Горбаль.
Він нагадав, що «Агенцією з питань підготовки до «Євро-2012» прийнято рішення звернутися до німецьких спеціалістів, які повинні напрацювати свої пропозиції щодо режиму роботи аеропорту у Львові.
«Офіційної відповіді ми ще не отримали, вона буде надіслана наступного тижня. Як тільки ми побачимо їх поради із відповідними печатками (що буде означати, що проектувальники та будівельники беруть на себе відповідальність), остаточно буде прийнято рішення щодо роботи аеропорту «Львів», − сказав Горбаль.
Він додав, що попередня влада неналежним чином поставилася до цієї проблеми, але тепер у стислі терміни потрібно це питання вирішити. «Основні параметри, які задаються, − це безпека руху та дотримання графіків реконструкції смуги», − сказав Горбаль.
Довідка ЗІКу.
Заступник голови Львівської ОДА Володимир Губицький повідомляв журналістів, що аеропорт «Львів» буде закритий у будь-якому випадку. З його слів, мінімальний термін закриття аеропорту може становити 3 місяці.
Міський голова Львова Андрій Садовий вважає закриття аеропорту неприпустимим. Він каже, що від такого кроку Львів зазнає збитків у сумі 3 мільярди гривень.
+++
ФУТБОЛ
Олег Кононов: «Дякую усім, хто тримав за нас кулаки»
Fckarpaty.lviv.ua
16.07.10
− Ми перемогли − і це головне. Налаштовувалися на те, що господарі розпочнуть агресивно грати і використовуватимуть довгі передачі. До цього ми були готовими. Чудово, що забили швидкі голи у другому таймі − вони й вирішили долю матчу.
− Як ви прокоментуєте дії Петрівського і Авелара, які замінили Ощипка і Федецького?
− Неприємна ситуація з Артемом − увечері температура піднялася до 39-и, він підхопив вірус і грати не міг. А Ощипко тренувався, але ми з лікарями та масажистами порадилися і вирішили дати йому паузу, щоб гравець повністю відновитися. Його готовність на цю гру − один тайм. Тож ми не стали ризикувати. Щодо Петрівського − він часто грає на правому фланзі захисту. Ми добре знаємо його сильні і слабкі сторони. Авелар сьогодні відіграв дуже пристойно. Це був його дебют, але він виграв усі єдиноборства і в атаці допомагав. Погодьтеся, як для першої гри − це хороший показник.
− Чи не символічно, що «Карпати» почали забивати у ворота, біля яких розташувалися львівські фани?
− Підтримка у нас була дуже хороша. Дякую усім, хто тримав за нас кулаки. Це приємно.
− У першому таймі карпатівці помітно хвилювалися…
− Ми тільки починаємо сезон − у нас кілька турнірів. Звісно, певне хвилювання є, але через це треба пройти. Жодні мої висловлювання не дійдуть до гравця так, як це зробить участь в матчі. Справді, перші хвилини ми грали на емоціях. Були необов’язкові втрати м’яча. Але потім ми звикли, заспокоїлися і домінували на полі. По перерві зіграли чітко і без емоцій.
− У вас не було наміру дати Тубічу «команду» отримати другу картку, щоб він пропустив матч-відповідь, але готувався до нового раунду?
− Ні. Я про це не думав.
− Коли ви заспокоїлися?
− Коли забили перший гол. Тоді я зрозумів, що просто так хлопці не віддадуть гру. Вони дуже хотіли забити ще. Я їх навіть стримував.
− У Батісти не тримався м’яч у першому таймі…
− Це перша гра на виїзді, відчувалося певне хвилювання. Трохи не так він грав: повертався назад, в центр, а йому треба було діяти на вістрі. Потім він змінив гру і прийшов результат.
− Зараз гравці «Рейк’явіка» намотують кола на стадіоні…
− У кожного тренера своя методика. У них таке відновлення і нічого дивного тут нема. Ми так само бігали, розтягувалися. Зараз трохи змінився підхід до реабілітації.
+++