Футбольная жизнь в зеркале СМИ

Интернет

ЕВРО-2012

Україна вкладається у графіки підготовки до ЄВРО-2012 − М. Азаров

Imk.com.ua

15.07.10

Сьогодні в уряду не має побоювань щодо підготовки України до ЄВРО-2012. Про це сьогодні сказав на зустрічі з представниками іноземних ділових кіл та главами дипломатичних представництв в Україні Прем’єр-міністр України Микола Азаров, передає кореспондент ІМК.

«Ми активізували роботу по ЄВРО-2012. Я вам скажу, сьогодні в нас не має жодних побоювань щодо будівництва спортивних майданчиків, щодо будівництва аеропортів, роботи вже вийшли на такий темп, по яких ми вкладаємось у всі графіки», − запевнив Прем’єр.

+++

      

Вимоги щодо розміщення під час Євро-2012 цільових груп УЄФА майже виконано

Олена Вигуляр

Укрінформ

15.07.10

Вимоги УЄФА щодо розміщення своїх цільових груп під час проведення фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу майже виконано. Про це представник Національного агентства з питань підготовки та проведення Євро-2012 Наталія Марченко повідомила під час круглого столу в УКРІНФОРМі «Підготовка готельної інфраструктури до проведення в Україні Євро-2012 − на рівні європейських стандартів».

«За вимогами УЄФА, у містах, що прийматимуть чемпіонат Європи, має бути 15 тис. 555 номерів готелів категорії 4, 5 і 3 зірки. На сьогодні можна сказати, що у нас на 84,4% виконані ці вимоги», − сказала вона. Зокрема, за словами Н.Марченко, вимоги щодо розміщення цільових груп УЄФА Київ виконав на 63,4%, Львів − на 99,9%, а Харків − на 95,7%.

Водночас, вона звернула увагу на те, що у кожному з міст, які прийматимуть Євро-2012, існує дефіцит помешкань для розміщення цільових груп УЄФА. Нині офіційний представник УЄФА з розміщення «Туї тревел» намагається вирішити ці питання, проводить переговори з низкою готелів. «У нас є невеликий резерв, але основну частину дефіциту ми плануємо покрити за рахунок готелів, які зараз будуються», − сказала представник нацагенства.

+++

Д.Табачник: нужно безотлагательно подготовить специалистов к ЕВРО-2012

Imk.com.ua

15.07.10

Сегодня, 15 июля, в Министерстве образования и науки состоялось совещание по вопросам обеспечения языковой подготовки и переподготовки в высших учебных заведениях волонтеров, стюардов, работников правоохранительных органов, медицинских работников сферы обслуживания во время проведения финальной части чемпионата Европы 2012 по футболу. Об этом ИМК сообщили в пресс-службе Минобразования.

В совещании приняли участие Министр образования и науки Украины Дмитрий Табачник, заместители Министра Евгений Сулима, Петр Куликов, специалисты МОН, Минтруда и представители высших учебных заведений городов-участников ЕВРО-2012.

На совещании обсуждались вопросы создания центров языковой подготовки и переподготовки, разработка графика подготовки и рассматривались предложения по внесению новых профессий в Национальный классификатор профессий (стюарда, волонтера).

+++

К Евро-2012 в Донецке не останется безымянных улиц

Ostro.org

15.07.10

Таблички c названием улиц в Донецке к Евро-2012 будут обновлены, а в некоторых случаях − и сделаны заново. Об этом речь шла на аппаратном совещании представителей коммунальных служб города, сообщает коммунальный портал «Жизнеобеспечение».

Сейчас же в городе существует проблема − приезжим сложно ориентироваться, так как

на многих улицах отсутствуют таблички с их названием.

«К Евро-2012 в срочном порядке нужно обновить, а кое-где и заново сделать вывески адресов и номеров домов. Если адреса присваивают, значит, они должны быть. Не так ли?!» − сделал замечание коммунальщикам первый заместитель Донецкого городского головы Николай Иванович Волков.

+++

«Крижинку» відновлять після Євро-2012

Ukraine2012.gov.ua

15.07.10

Після Євро-2012 усі підприємства, розміщені на території НСК «Олімпійський», відновлять свою роботу. Це підтверджує Постанова Кабінету Міністрів № 467 від 16 червня 2010 року, якою схвалено будівництво багаторівневої зони гостинності для проведення Євро-2012 на земельних ділянках державних підприємств «Льодовий-тренувальний каток «Крижинка», «Тенісні корти» і «Готель «Спорт», розташованих на території НСК «Олімпійський» в Києві. Як відомо, вимогою УЄФА до приймаючого міста Київ є забезпечення зони гостинності під фінальний матч Євро-2012 площею 45 тисяч кв.метрів.

Водночас у документі уряд постановляє передбачати видатки на будівництво спортивних споруд, тимчасово відведених під зони гостинності, відбудувати за відповідними програмами після проведення Євро-2012.

Окрім того, як повідомили Інформаційному центру «Україна-2012» в Міністерстві України у справах сім’ї, молоді і спорту, уряд планує створити кращі, ніж були досі, умови для розвитку фігурного катання та хокею в Києві. 14 квітня 2010 року відбулася нарада щодо визначення адрес будівництва 12 критих льодово-тренувальних катків в Україні.

У нараді взяли участь Міністр України у справах сім'ї, молоді та спорту Равіль Сафіуллін, члени оргкомітету з підготовки чемпіонату світу з хокею з шайбою 2011 року.

Як зазначив заступник Міністра Вадим Сисюк, було визначено конкретні місця побудови критих льодово-тренувальних катків у Києві, Львові, Донецьку, Луганську,  Красноармійську Донецької області, Сумах, Севастополі, Хмельницьку, Черкасах, Іллічівську Одеської області та Мукачевому (Закарпаття). «Під ці льодово-тренувальні катки вже виділено земельні ділянки», − зазначив заступник Міністра.

Зокрема, у Києві буде побудовано два таких катки − за Державною цільовою соціальною програмою «Хокей України». «Ми плануємо створити кращі, ніж були досі, умови для розвитку фігурного катання та хокею в Києві. Тому це будуть сучасні льодові споруди, зведені відповідно до світових стандартів, що дасть новий поштовх до розвитку хокею в столиці, зокрема дитячо-юнацького хокею», − зазначив заступник Міністра.

Окрім цього, заступник Міністра зазначив, що в зв’язку з облаштуванням відповідно до вимог УЄФА на земельних ділянках ЛТК «Крижинка» та МДП «Тенісні корти» багаторівневої споруди зони гостинності для проведення фінальної частини чемпіонату Європи з футболу 2012 року керівництво «Центральної учбово-тренувальної бази ковзанярського спорту «Льодовий стадіон» надіслало гарантійного листа Міністерству щодо надання можливості тренуватися на тенісних кортах ДП «Льодовий стадіон» дитячим тенісним групам, які займаються на МДП «Тенісні корти».

+++

Девушки хотят. Интервью с Анной Гуцол, лидером FEMEN

Анастасия Рингис

Focus.ua

15.07.10

ФРАГМЕНТ МАТЕРИАЛА

25 летняя Анна Гуцол, экономист по специальности, родом из Хмельницкого, переехав в Киев, год работала в шоу-бизнесе. Потом, как говорит, ушла в социалку. В интервью focus.ua Гуцол рассказала, ради чего девушки из ее организации прилюдно раздеваются.(…)

(…)− На днях прочитала ваше обращение к Мишелю Платини с заголовком «Мы не хотим Евро». Вы пишите: «Своим пассивным поведением УЕФА подталкивает сотни тысяч гостей Евро 2012 к нарушению законов Украины и законов морали», «мы не хотим Евро ценою жизни украинских женщин»? А чего хотите?

 − Если проследить историю, то всем футбольным чемпионатам сопутствует легализация проституции. Когда приезжает множество мужиков в страну, надо этот вопрос урегулировать. Чтобы мальчики могли отдохнуть. Всем футбольным чемпионатам сопутствует легализация проституции. Когда приезжает множество мужиков в страну, надо этот вопрос урегулировать. Чтобы мальчики могли отдохнуть, в нашем  правительстве уже идут такие разговоры, что давайте легализуем. И УЕФА имеет к этому отношение.

Они и говорят: «Мы несем не только футбол». У них много программ социальных, например, против расизма. Если они такие клевые, то почему бы им не обратить внимание на проблему проституции в Украине и не предложить нам социальною программу? Обучать своих болельщиков, что проституция в Украине запрещена, чтобы они не покупали проституток. (…)

+++

Фахівці з готельної справи мають бути залучені до проектування готелів − експерт

  

Олена Вигуляр

Укрінформ

15.07.10

Фахівці із готельної справи мають бути залучені вже на фазі проектування готелів, які будуватимуться в Україні. Таку думку висловила начальник науково-дослідного відділу Інституту сертифікації (Львівщина) Людмила Шишкіна у ході засідання  в УКРІНФОРМі «круглого столу» «Підготовка готельної інфраструктури до проведення в Україні Євро-2012 − на рівні європейських стандартів».

  

За її словами, часто трапляються випадки, коли до проектування готелів залучають спеціалістів, які готували проекти церков, будинків, але не готелів. В результаті такі готелі потім не можуть отримати необхідні сертифікати. «Експертів, фахівців готельної справи треба залучати до проектування готелів. Ми всі повинні бути залучені до цього», − наголосила Л.Шишкіна.

  

Не менш серйозна проблема стосується рівня кваліфікації тих, хто надає готельні послуги. Велика кількість з них не знає про певні стандарти та правила. «До мене приходять представники готелів, які вже працюють давно, а правил надання готельних послуг від 2004 року в очі ніхто не бачив. Тобто система розповсюдження цих знань нульова», − резюмувала вона.

+++

Киевсовет утвердил программу подготовки и проведения в Киеве финальной части Евро-2012

Rbc.ua

15.07.10

Киевсовет утвердил городскую целевую программу подготовки и проведения в Киеве финальной части Евро-2012. За это решение проголосовали 103 депутата Киевсовета, передает корреспондент РБК-Украина.

Напомним, ранее Киевсовет принял за основу новую редакцию городской целевой программы подготовки и проведения в Киеве финальной части чемпионата Европы по футболу в 2012 г. Согласно документу, общий объем финансирования мероприятий подготовки к Евро-2012 составит 27 млрд 330,25 млн грн, в том числе средства государственного бюджета − 3 млрд 838,93 млн грн, из бюджета Киева − 3 млрд 150,17 млн грн и средства других источников − 20 млрд 341,15 млн грн.

+++

У Львові на стадіоні до Євро-2012 розпочали будівництво порталів

Zaxid.net

15.07.10

У Львові на стадіоні до Євро-2012 розпочалось будівництво порталів. Зараз ведеться будівництво 8-ми із 9-ти порталів, по всьому периметру першого ярусу. Один з порталів, який розташований на західній стороні, з’єднуватиме поле та адміністративну будівлю та буде призначений для виходу команд і суддів.

Про це ZAXID.NET повідомили у прес-службі Львівської міської ради.

Решта порталів забезпечуватимуть доступ на стадіон служб технічного обслуговування та МНС і слугуватимуть для екстреної евакуації глядачів. Згідно з вимогами УЄФА, час евакуації зі стадіону має становити 2,5 − 8 хв. Відповідно, з розрахунку на 1 хвилину, пропускна здатність порталів складатиме 109 осіб на 1м ширини. Нагадаємо, львівський стадіон розрахований на 33 400 місць.

Окрім того, завершується зведення плит перекриття першого ярусу та колон другого рівня. На сьогодні збудовано 98% колон на другому ярусі північної, південної та східної трибуни. Активно ведеться спорудження ригелів другого рівня − будівельники працюють над зведенням 15 монолітних балок посадових рядів. У цьому напрямку виконано 30% від загального об’єму робіт. На будівництві львівського стадіону щодня працює понад 500 осіб.

Довiдка ZAXID.NET

Львівський стадіон до Євро-2012 розрахований на 33400 місць. Початок будівельних робіт: 20 листопада 2008 р. Введення в експлуатацію: серпень 2011 року. Власник стадіону: Національне Агентство з питань підготовки та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу. Проект підготовлений конструкторським бюро Альберта Віммера (Австрія) та адаптований ТОВ «Арніка». Генеральний проектувальник робочих креслень − ТОВ «Арніка». Консультанти з проектуванням: німецька компанія «ArenaCom» та ДП «НДІБК». Загальний кошторис (затверджений розпорядженням голови облдержадміністрації від 25 травня 2010 р.) 875 млн. грн. Загальний кошторис відповідно до ДЦП (затверджена постановою № 357 від 14.04.2010 року): 1 649,02 млн. грн.

+++
Региональные печатные СМИ

ФУТБОЛ

 

 

Стартует первый дивизион

 

Гарринальд Немировский

Крымская правда (Ар Крым)

15.07.10

 

Казалось бы, за последний месяц любители популярной игры «наелись» футбола до предела. Мало того, чемпионат мира в ЮАР, хотя в нём не выступала ни одна сборная из пределов бывшего Советского Союза, привлёк в ряды болельщиков тысячи новых сторонников популярного вида спорта, прежде всего женщин и подростков. Наверное, каждый из наших читателей знает это по своей семье. Думалось, что необходима пауза, хотя бы небольшая, чтобы привести все впечатления от «Мундиаля-2010» в определённую последовательность, ведь он получился крайне неожиданным по многим показателям. Вы обратили внимание, что мы не объявили имён победителей нашей викторины, посвящённой чемпионату мира в ЮАР? Не объявили по банальной причине. Никто из её участников не сумел угадать финалистов, а значит, и счёт решающего матча, имя лучшего бомбардира.

Увы, паузы не последовало. За два дня до финала, назвавшего восьмого по счёту чемпиона мира − сборную Испании, отправился в путь юбилейный XX чемпионат страны среди клубов премьер-лиги, в котором впервые участвуют две крымские команды − обладатель Кубка Украины симферопольская «Таврия» и дебютант столь представительного турнира ПФК «Севастополь». Не успели наши болельщики перевести дыхание, как послезавтра, 17 июля, стартует чемпионат Украины среди клубов первой лиги, в котором мы вновь видим тройку наших земляков: «Крымтеплицу» из Молодёжного, «Феникс-Ильичёвца» из Калинино и дебютанта этого дивизиона «Титан» из Армянска. После того, как команда известного химического предприятия «Крымский титан» покинула вторую лигу, в ней не осталось посланцев крымского футбола. Желание ялтинского «Фороса» перейти из аматоров в профессионалы не нашло поддержки в Киеве, а мифические разговоры о создании второлиговой команды на базе СК «Таврия» так и остались разговорами. Складывается впечатление, что вторая лига чемпионата Украины медленно, но верно доживает свои последние годы. Ведь в чемпионате 2010/11 гг. в группах «А» и «Б» изъявили желание играть лишь двадцать четыре клуба.

Однако теперь наших интересов во втором дивизионе нет, поэтому перейдём к делам первой лиги. В отличие от предыдущего чемпионата в нынешнем подобралась довольно амбициозная компания клубов, поставившая перед собой цель всеми правдами, не исключаю, возможно, и неправдами добиться возвращения в премьер-лигу. Среди этих «реваншистов» обязательно будут: одесский «Черноморец», ужгородское «Закарпатье», алчевская «Сталь», ФК «Львов», ПФК «Александрия». Однако, как мы убедились во время предыдущих чемпионатов, не у всех из них могут удачно складываться дела с финансированием, и тогда постарается ближе подтянуться к лестнице, ведущей на футбольный Олимп, кто-то ещё, прежде всего тот, у кого со средствами дело будет обстоять на должном уровне. Склонен предполагать, что на этот раз среди тех, кто поставил перед собой амбициозные задачи, наших земляков не будет. Хотя, вне всякого сомнения, наши клубы, как всегда, приложат максимум усилий, чтобы не ударить в грязь лицом. Ведь на всеукраинской арене они хотя и представляют «махонькие» города, посёлки и даже село, тем не менее защищают честь известных далеко за пределами автономии трудовых промышленных и сельских коллективов. Поэтому соперники заранее могут не настраиваться разжиться очками в поединках с нашими земляками.

Финишировавшая на шестом месте «Крымтеплица» (подопечные известного тренера Александра Севидова имели все шансы закончить турнир на «бронзовой» ступени пьедестала почёта) в небольшом межсезонье уделила большое внимание пополнению своих рядов способными молодыми игроками из клубов второй лиги, чтобы «освежить» скамейку запасных. Президент «Крымтеплицы», депутат Верховного Совета АРК Александр Васильев в союзе с самым молодым тренером в истории украинского футбола, выигрывавшим ещё в начале своей карьеры медали первенства страны (18 июля мастеру спорта Александру Владимировичу Севидову исполнится 41 год), задумали создать команду, которой будет по силам перейти в премьер-лигу не на один сезон, и не думают отказываться от поставленной цели. При этом они держат курс только на тех футболистов, которые горят желанием работать не жалея сил на благо коллектива. Поэтому, когда после окончания предыдущего чемпионата изъявили желание перейти в другие клубы лучший бомбардир первой лиги Сергей Кучеренко, Владимир Приёмов, Андрей Канюк, их поблагодарили за работу, пожали им руки, пожелав успеха в новых командах.

Ряды «тепличников» пополнились шестью игроками. Лишь один из них − Руслан Ерёменко − успел поиграть в премьер-лиге и первой. Имеют опыт выступлений в первом дивизионе в рядах «Феникса-Ильичёвца» 23-летний защитник Дмитрий Антонюк и 22-летний форвард Андрей Малюк, а вот 25-летнему игроку средней линии Владимиру Романенко, его коллеге по амплуа 22-летним Вячеславу Поднебенному и форварду Вадиму Шаврину (оба − из донецкого «Олимпика»), предстоит дебют в первой лиге.

Более существенные изменения произошли в калининском «Фениксе-Ильичёвце», где вставший у руля команды в середине апреля нынешнего года 45-летний Анатолий Беляй моментально начал перестройку рядов

команды. И хотя не слишком удачные погодные условия для ведения сельскохозяйственных работ, неблагоприятные дела у шефов из мариупольского «Ильичёвца» отнимали немало времени у президента клуба Андрея Рюмшина, он всё же находил время помогать укреплять ряды команды, чтобы она наконец покинула «надцатые» места в турнирной таблице. Из старой «гвардии» начинают третий чемпионат в клубе Никита Блудов, Игорь Луценко, Артём Бобух, Руслан Ивашко, вот, пожалуй, и всё. Ещё семь игроков провели в составе клуба из Калинино не более десяти матчей, а десяти парням предстоит дебютировать в нынешнем первенстве. Из них поклонникам футбола могут быть знакомы лишь имена 23-летнего вратаря Юрия Кисилицы и 24-летнего полузащитника Антона Гая. Первый в минувшем году вместе с Антоном Монаховым и Матвеем Бобалем стал чемпионом мира среди студентов в Сербии, а второй − родной брат игрока донецкого «Шахтёра» и национальной сборной Украины Алексея Гая.

А вот президент армянского «Титана» Валерий Калмыков в содружестве с известным мастером футбола, заслуженным тренером Украины Николаем Федоренко, большим знатоком и любителем спорта, руководителем «Крымского титана» Александром Нечаевым, приведшие клуб в первую лигу, решили не менять победный состав. Подавляющее большинство футболистов, удостоенных золотых наград за успехи во второй лиге, получило возможность продемонстрировать мастерство и в первом дивизионе. Из шести новобранцев «Титана» крымчанам знакомы двое по выступлениям за «Крымтеплицу» и ПФК «Севастополь» −  24-летний полузащитник Роман Свитличный и 21-летний Виталий Субочёв.

Сознательно не привожу результаты контрольных поединков, ведь они в турнирную таблицу не вносятся. Поэтому рекомендуем болельщикам следить за событиями в лиге. Для ориентира приводим календарь трёх стартовых туров. 17 июля играют: «Нефтяник-Укрнефть» (Ахтырка) − «Крымтеплица», «Феникс-Ильичёвец» − ФК «Львов», «Арсенал» (Белая Церковь) − «Титан». 24 июля: «Звезда» (Кировоград) − «Феникс-Ильичёвец», «Крымтеплица» − «Титан». 31 июля: «Нива» (Винница) − «Крымтеплица», «Феникс-Ильичёвец» − «Сталь» (Алчевск), «Титан» − ФК «Львов».

 

+++

 

Первый тур − первые очки для «Ильичевца»

 

Мариупольское время (Донецкая область)

15.07.10

 

«ИЛЬИЧЕВЕЦ» − «МЕТАЛЛУРГ» (Донецк) − 1:1

«Ильичевец»: Романенко (Бажан, 75), Яценко, Чучман, Яворский, Савин, Пуканыч, Путивцев, Тищенко, Ярошенко (Козориз, 89), Кривошеенко (Мельник, 90+2), Антонов.

Голы: Тищенко, 56 − Мгуни, 37.

Очередной сезон в Премьер-лиге мариупольский «Ильичевец» начал с домашней ничьей против донецкого «Металлурга».

Первый тайм остался за гостями. Мариупольцы никак не могли справиться с долговязым форвардом дончан Мгуни, который раз за разом доставлял хлопот обороне хозяев. Однако, если первые два момента отличиться зимбабвиец упустил, то с третьего раза был точен: нападающий оставил не у дел двоих защитников, вышел один на один с Романенко и с острого угла поразил ворота.

Во втором тайме «Ильичевцу» удалось отыграться. «Металлург» не блистал в защите, чем мариупольцы и воспользовались: Тищенко расстрелял ворота гостей после прострела Антонова.

В целом ничья стала справедливым результатом. Все-таки по большому счету на победу ни одна из команд не наиграла.

В других матчах первого тура были зафиксированы следующие результаты: «Заря» − ПФК «Севастополь» − 0:0, «Арсенал» − «Металлург» (Запорожье) − 1:0, «Оболонь» − «Динамо» − 2:2, «Волынь» − «Ворскла» − 0:4, «Таврия» − «Металлист» − 0:1, «Днепр» − «Карпаты» − 1:0, «Шахтер» − «Кривбасс» − 2:0.

 

+++

 

Первая «плюха» запорожцев

 

Позиция (Запорожская область)

15.07.10

В первом туре юбилейного двадцатого первенства страны по футболу в соперники запорожскому «Металлургу» жребий преподнес неудобный для нас столичный «Арсенал». Особенно не удаются «сталеварам» игры против этой команды на выезде, и отчетный матч не стал исключением.

Ставшим единственным в поединке мяч запорожцы пропустили на 25-й минуте после непростительной ошибки защитников − которые, впрочем, и в дальнейшем не раз позволяли себе допускать оплошности. Да и в атаке «металлурги» выглядели не ахти, растранжирив редкие возможности для взятия чужих ворот. И как бы подопечным Олега Луткова не получить более увесистую оплеуху уже в это воскресенье, когда запорожцы на своем поле будут принимать донецкий «Шахтер»... 

 

Олег Лутков, главный тренер «Металлурга»:

− Моменты были как у одной, так и у другой команды. К сожалению, свои мы не реализовали, хотя для этого были предпосылки. Не так четко действовали в защите. Будем разбираться, почему такая низкая реализация и почему действия опытных футболистов в обороне привели к такому результату.

+++

 

Стомлені мундіалем

 

Київська правда (Київська область)

15.07.10

 

Старт українських футбольних перегонів виявився буденним

Двадцятий чемпіонат країни почався на тлі напівпорожніх трибун і без ажіотажу в засобах масової інформації. Це й не дивно: повідомлення з Південної Африки залишилися пріоритетними і в Україні. Переключити увагу за таких умов непросто й оптимістично налаштованим фанам жовто-блакитних.

Відвівши погляд від яскравого сонця, важко розглянути щось інше одразу.

Мундіаль став подією, яку чекали з особливим нетерпінням і якою жили так, як живуть медовий місяць з коханою жінкою. А все, що було поруч або відбувалося паралельно, свідомо сприймалось як вторинне і не більше.

Чемпіонату країни з ювілейним порядковим числом апріорі не поталанило прогнозовано. Стартувавши напередодні двох найважливіших матчів мундіаля, він опинився на периферії футбольних інтересів з об'єктивних причин. По-перше, світ очікував історичного фінального дійства в Південній Африці й саме тому не волів відволікатися на щось інше. А по-друге, місяць турнірних баталій найвищого рангу неабияк стомив уболівальників фізично та морально.

Ми виявилися виснаженими не менше, аніж молодята після бурхливої весільної ночі.

Пересічно кожний прем'єрний матч національного чемпіонату зібрав по дев'ять тисяч шістсот три глядачі. Хоча ця цифра могла бути й значно меншою, аби не звично вища, ніж у решті міст глядацька активність дніпропетровських і донецьких симпатиків народної гри. Зустрічі в Дніпропетровську  та Донецьку безпосередньо з трибуни переглянули майже сорок сім з половиною тисяч уболівальників, або шістдесят відсотків загальної кількості в першому турі.

Однак аншлаг був один і відбувся він у столиці лише тому, що клубний стадіон «Оболоні» розрахований трохи більш як на п'ять тисяч глядачів.

Столиця стала й свідком єдиного на весь стартовий тур непередбачуваного матчу. Київська міжусобиця здивувала і потішила глядачів як результатом, так і перебігом подій на полі, бо нечасто потенційний аутсайдер змушує гранда безпомічно тулитися до своїх володінь і безсоромно затягувати час.

Але ні в Києві, ні в інших прем'єрлігових містах яскравого футболу глядачі не побачили. Абсолютно все − від казенної церемонії відкриття турніру до прогнозованого відстоювання своїх турнірних інтересів і перспектив у міру можливостей − виявилось очікуваним і буденним.

Мундіаль стомив і футболістів. Насичений фаховим видовищем спекотний місяць заколисав їх і позбавив ігрового голоду. Час яскравих емоцій настане пізніше. Коли різнокольорові реалії мундіаля перейдуть в одноманітні спогади і поступово сховаються в пам'яті, аби стати історією для кожного, хто заробляє футболом на життя.

+++

На Рейк’явік!

 

Мстислав Коцький-Боб’як

Ратуша (Львівська область)

15.07.10

 

Ще не вляглися футбольні пристрасті на африканському континенті, як вже завирували наші українські. Взяв старт Чемпіонат України серед команд Прем’єр-ліги. І вже є перша сенсація. Її авторами стали столичні “пивовари”, які у київському дербі зуміли видряпати нічию у “Динамо” − 2:2. Цікаво, що “оболонці” під час гри поступалися − 0:2. Натомість львівські “Карпати” перші два тури волею календаря змушені зіграти на виїзді.

Старт нового чемпіонату для “карпатівців” вийшов дещо змазаним. Упродовж 85 хвилин проти дніпропетровського “Дніпра” львів’яни утримували свої ворота на замку. Однак, “дніпрянин” Чеберячко таки зумів підібрати до нього ключик. Дебютанти елітного дивізіону свої матчі закінчили по-різному. “Волинь” епатажного Кварцяного вдома отримала на горіхи від “Ворскли” Павлова − 0:4. Абсолютний дебютант найвищого футбольного українського ешелону “Севастополь” відкатав виїзну нульову нічию із луганською “Зорею”. Решта матчів закінчилася так: “Арсенал” (К) − “Металург” (З) − 1:1; “Іллічівець” − “Металург” (Д) − 1:1; “Таврія” − “Металіст” − 0:1; “Шахтар” − “Кривбас” − 2:0.

Нагадаємо, що вже цього четверга “Карпати”, керовані Олегом Кононовим (на фото), зіграють свій перший матч у Лізі Європи проти ісландського “Рейк’явіка”. Тому трагедії з поразки від “Дніпра” не слід робити, бо чемпіонат України − одне, а Ліга Європи − зовсім інше. Та й “Рейк’явік”, при всій повазі до нього, мабуть, буде не таким “зубатим”, як дніпропетровське “Дніпро”. Тому вперед − на Рейк’явік!

 

+++

ЕВРО-2012

 

 

«Галицький бальон» чи «Стадіон ім. УПА»?

Сюзанна Бобкова

Високий Замок (Львівська область)

15.07.10

Галичани ламають голову, як же назвати новий стадіон до Євро-2012. Ми продовжуємо отримувати листи з пропозиціями.

«Галицький бальон» чи «Стадіон ім. УПА»?

Мирон Подубинський зі Стрия пропонує назвати стадіон “Галицький бальон”, або “Бальон на Високім замку” (з польської − бальон − м’яч). Пан Мирон − колишній футболіст команди села Добряни. Він надіслав нам вирізку з газети “Радянське слово” (Дрогобич). На одній із фотографій і сам Мирон Подубинський у формі. Зі всієї команди живими залишилися він і Микола Герасимів. З того часу минуло 60 років…

А ось Тетяна Павленко пише: “Непоганою для нашого стадіону могла би бути назва «Гордість». І англійською мовою гарно звучить − Pride, адже для нас це справді те, чим будемо пишатись”. Має свою думку і пан Ярослав зі Львова. “Не треба вигадувати щось надто оригінальне. Чому не назвати просто: «ЛЬВІВ-АРЕНА-СОКІЛ». Всі знають, що Львів − столиця Галичини. АРЕНА − це, зазвичай, велика спортивна споруда. СОКІЛ − незалежний високолітаючий птах, символ перемог”.

Надіслала кілька варіантів Ірина Ватаманюк. Щоправда, свого вибору не пояснила… Її назви: “Перлина Львова”, “Галицький трофей”, “Перлина Галичини”, “Галіція”, “Сучасність”. Валентина Степушенко-Чабан запропонувала назвати євростадіон: “Калейдоскоп Львова”, або “Галицький калейдоскоп”.

Cвій варіант пропонує і Паша Гриценко: “Галичина-Майдан”. Зустрічалися у листах назви: “Лотос”, “Євроград” (автор невідомий) або: “Княжа арена” (Василь Номан), “Європейський”, “Євростадіон”, “Євросаміт” (Роман Козицький).

Сергій Іванович пише: “Підійшла би назва “Карпати”. “Уявляю, як футболісти “Карпат” виходять на поле нового стадіону під акомпанемент мелодії аркану”… Ця думка наштовхнула Сергія Івановича й на інший варіант: «Аркан-Арена». Долучився до доброї справи і наш читач Владислав Сапій. «Ніколи не брав участі у жодних конкурсах, але вирішив спробувати. Як львів’янин, переживаю за Євро-2012 і за стадіон зокрема. Пропоную свою назву: «Зірка Галичини». Це буде флагман усього Західного регіону. Не думаю, що найближчим часом тут може з’явитися ще один такий стадіон. Можливі й інші варіанти: «Зірка Львова», «Зірка Лева».

Не байдуже, яка назва стадіону залишиться для майбутніх поколінь, і Сергію Дроздовському. «Пропоную назву − «Галич-Арена». Коротке слово. Легко вимовляється на різних мовах і всім буде ясно, де стадіон розташований». А ось Володимир Хацко запропонував назвати увесь спортивний комплекс, який буде незабаром збудований, «Галич-Гранд-Спорт». «У цій назві включено географічну назву нашого регіону і значимість спортивної події, яка відбудеться у місті Лева».

Схожі ідеї має Олексій Кобзєв: «Спорт-Дністер-Арена». «Не хочу залишатися осторонь спорту, − пише Олексій Олексійович. − Назву придумували з онуком Владиславом. Потрібно дати ціль цій арені, а ціль − це спорт. Слово «Дністер» дає зрозуміти, де географічно розташований стадіон. Ніякими іменами стадіон називати не потрібно»…

«Я вас прошу назвати стадіон ім. УПА, − пише наш читач Григорій Кандяк. − Щоб усі знали, що у Львові пам’ятають про славну армію УПА»…

Свої варіанти надсилайте на адресу: 79026 м. Львів, вул.Володимира Великого, 2 (редакція газети «Високий Замок», відділ подій). Або на електронну пошту: [email protected] (або [email protected]).

+++

Підписатися на новини