Футбольная жизнь в зеркале СМИ

Интернет

ФУТБОЛ

Карпатське виверження в Ісландії

Uefa.com

15.07.10

Нервово почавши, львів’яни здобули дуже впевнену перемогу над непростим суперником.

Попри те, що у суперниках «Карпат» був не надто грізний клуб, львів'яни розпочали дуже нервово. Все ж таки у гравців цієї молодої команди просто-таки мізерний міжнародний досвід − навіть незважаючи на те, що в її складі є кілька вчорашніх дебютантів національної збірної України. Тим не менше, саме підопічні Олега Кононова першими дісталися воріт опонентів. Щоправда, їхня дебютна осмислена атака завершилася лише невдало розіграним кутовим.

Треба відзначити, що попервах «Карпати» демонстрували зовсім непритаманну собі гру: намагалися нав'язати фактурним суперникам силовий футбол, активно використовували навіси та закидання м’яча. Звісно, ісландці за такої гри особливих труднощів не відчували. Як тільки ж українці трішки заспокоїлися та згадали, чого саме їх вчив Кононов, виникла перша загроза воріт Ларса-Івара Мольдскреда. Ігор Худоб'як знайшов у карному майданчику Дениса Кожанова, однак той у боротьбі із захисниками не зумів ударити як слід.

Ще більш небезпечний момент виник на 26-й хвилині: спочатку Батіста опинився на гарній позиції, але у нього в останній момент вибили м'яча з-під ноги, а потім Олександр Гурулі чудово пробивав головою, однак знов на заваді став хтось із оборонців. Здавалося, львів'яни знайшли свою гру, проте впродовж наступної десятихвилинки саме острів'яни були близькими до голу. Спочатку гостям у паніці довелося блокувати кілька поспіль ударів з меж штрафної зони, а згодом лише відчайдушний підкат Тараса Петрівського врятував ворота Андрія Тлумака від «розстрілу».

Між тим, 15-хвилинний відпочинок пішов на користь саме українцям. Перша ж атака «Карпат» в другому таймі завершилася відмінним ударом Гурулі з 16-метрової лінії − гості повели 1:0. Цей гол ніби зняв важкий тягар з пліч підопічних Кононова. Вони заграли весело та розкуто, і вже за п'ять хвилин Кожанов, як це він дуже часто робив у чемпіонаті України, промчав правим флангом і виклав м'яча на ногу Андрію Ткачуку. Останній з району 11-метрової позначки і не думав хибити − 2:0.

Ще через шість хвилин «Карпати», вочевидь, зняли запитання щодо підсумку цієї зустрічі та й протистояння загалом. Головний львівський майстер «стандартів» Гурулі подав від кутового, а бразилець Батіста вгамселив м'яча головою у сітку воріт. Далі гості діяли, що називається, в своє задаволення, а в сердешних господарів узагалі нічого не клеїлось. Лише воротар ісландців не дозволив собі впадати у відчай, раз по раз рятуючи команду від ще більшої ганьби. Однак, напевно, і такий рахунок повністю задовольнив клуб з України.

+++

«Десна» буде грати!

Анастасія Мельничук

Ua-football.com

15.07.10

 

Чернігівська «Десна» все ж таки буде грати в футбол на професійному рівні. Вищі футбольні інстанції дозволили чернігівській команді взяти участь в Чемпіонаті України серед команд другої ліги.

Юридично − це не та «Десна», що грала минулого сезону в першій лізі і не змогла пройти атестацію. Та, тепер вже колишня команда, як і раніше належить Олександру Поворознюку, який ніякого інтересу до клубу не виявляє з минулого року.

Натомість, за кілька днів був з нуля створений новий клуб, який отримав юридичну назву ТОВ «Спортивно-футбольний клуб «Десна». Саме ця струкутра і домоглася участі в сезоні 2010-2011 українського футболу в другій лізі.

Наразі невідомо, хто гратиме у складі «Десни», якій вже 24 липня доведеться зіграти перший матч в Одесі проти другої команди «Чорноморця». Як повідомив спортивний директор клубу Ігор Ушарук, поки що кадрове питання вирішується. Акцент буде зроблено на молодих футболістів, серед яких обіцяють знайти місце для виховінців чернігівського футболу. Проте, за чутками, в Чернігові висадиться футбольний десант з інших міст України, який і буде складати основу новоствореної команди.

Президентом СФК «Десна» став Юрій Тимошок − заступник директора концерну, до складу якого входить підприємство «Чернігівспиртгорілка». Саме це підприємство і візьме на себе фінансування клубу. Раніше Юрій Тимошок очолював Холминський спиртзавод (Чернігівська область) і підприємство «Сумиспирт», а аткож був головою наглядовою ради підприємства «Чернігівспиртгорілка».

За чутками, які ані підтвердив, ані спростував Ігор Ушарук, головним тренером «Десни» стане Віктор Догадайло, який раніше тренував одеський «Чорноморець», «Княжу» з селища Щасливе, «Казахмис» і різні юнацькі збірні України.

+++

Сергей Палкин: «Каким будет стадион «Шахтер», говорить пока рано»

Shakhtar.com

15.07.10

На недавней встрече с болельщиками генеральный директор ФК «Шахтер» Сергей Палкин сообщил о трансформациях, которые ожидают ЦС «Шахтер». Новость получила серьезный резонанс. Что и понятно, стадион «Шахтер» − одно из самых знаменитых, можно сказать культовых сооружений Донецка. В клуб стали обращаться представители СМИ и простые болельщики с просьбой пояснить, что же будет с легендарным стадионом. За комментарием пресс-служба «Шахтера» обратилась к Сергею Палкину. 

−− Сергей Анатольевич, можем ли мы говорить, что уже началась реконструкция ЦС «Шахтер»?

−− Нет, такая трактовка будет не совсем корректна. Пока никакой реконструкции не ведется. Единственное, что сейчас сделано: убраны старые осветительные мачты. Дело в том, что они обветшали и стали представлять опасность для людей. На этом этапе мы ослабили нагрузку на конструкции, снизили риск разрушения стадиона.

−− Следует понимать, что это только первый шаг в преобразовании стадиона «Шахтер»?

−− Конечно. Сейчас мы занялись самыми экстренными вопросами. В дальнейшем подойдем непосредственно к реконструкции. Каким будет «Шахтер» впоследствии, пока сказать не могу. Это зависит от того, какой проект будет принят. А до этого момента еще довольно далеко.

−− Но второй ярус будет убран?

−− Этого не избежать. Сваи, которые его держат, начинают проваливаться. То есть второй ярус потихоньку сыпется. Находиться там людям попросту опасно. Сегодня мы хотим снять второй ярус и пока на этом остановиться. Когда будет разработан проект реконструкции, будет сделан следующий шаг.

−− Сейчас на «Шахтере» демонтированы кресла…

−− От времени они утратили свой изначальный вид, выгорели на солнце. А в клуб обращаются представители маленьких районных, сельских стадионов. Туда мы и передали старые сиденья в качестве благотворительности. Пластиковые кресла в любом случае лучше деревянных скамеек.

−− На встрече с болельщиками вы озвучили идею восстановить исторический вид стадиона «Шахтер».

−− Эта мысль мне кажется интересной. Действительно, было бы неплохо восстановить стадион таким, каким он был в 50-е годы, со знаменитыми башенками… В таком виде «Шахтер» только украсит наш город. Что будет вокруг стадиона − об этом говорить рано. Идей много, но они должны найти воплощение в конкретных расчетах и бюджетных выкладках. Этим займемся несколько позже. Честно говоря, меня удивили некоторые публикации в прессе. Там содержатся такие подробности реконструкции стадиона «Шахтер», о которых никто еще вообще не задумывался. Потому что не пришло время. Давайте не будем спешить. Это серьезный проект, который требует поступательного подхода.

+++

25 тисяч вболівальників відвідали львівські фан-зони підчас ЧС-2010

Galinfo.com.ua

15.07.10

25 тисяч вболівальників відвідали дві фан-зони, що діяли під час Чемпіонату Світу з футболу у 2010 році у ПАР. Про це розповів директор департаменту «ЄВРО 2012» Львівської міської ради Олег Засадний.

«Впродовж місяця працювала фан-зона на площі перед університетом Франка. Місце було обрано добре, це улюблена студентами та молоддю зона відпочинку, тому ця фан-зона користувалася великим успіхом. Другу фан-зону облаштували у Центральному парку культури та відпочинку ім. Богдана Хмельницького для перегляду найцікавіших матчів цьогорічного Мондіалю − матч за третє місце та фінал, Саме там відбулося нагородження переможців Міжнародного фан-фестивалю «Юнібет Єврофан 2010, а європейські вболівальники дали «вбольвальницький» майстер-клас львів’янам та гостям фан-зони. Обидві фан-зони були облаштовані згідно з рекомендаціями Ради Європи та забезпечували максимальний комфорт та безпеку для вболівальників» − прокоментував Олег Засадний.

«Саме Львів запровадив в Україні «моду» на перегляди матчів у фан-зонах, а цього року такі фан-зони були організовані в решті українських міст, що прийматимуть Чемпіонат Європи з футболу у 2012тм.Серед нововведень цьогорічних фан-зон − залучення до здійснення огляду на входах у фан-зони окрім волонтерів ще й стюардів та працівників правоохоронних органів, що покращило якість перевірки. Також для підтримання чистоти та полегшення прибирання на території фан-зон були застосовані додаткові мобільні сміттєві контейнери компанії «AVE» − додав

+++

Збірна України з пляжного футболу вийшла до чвертьфіналу відбору до Чемпіонату світу-2011

Ictv.ua

16.07.10

Підопічні Кучеренка каменя на камені не залишили від збірної Нідерландів − 6:0.

Уже у першому періоді українці повели в рахунку. Спочатку відзначився Роман Пачев. А потім супергол ударом зі штрафного розпечатав ворота Андрій Борсук.  Надійна оборона нашої збірної не дозволила голландцям реваншуватися, а вже у другому періоді Ігор Борсук і Зборовський встановили загрозливі для Нідерландів 4-0. У завершальному ігровому відрізку у ворота голландців влетіли ще два м’ячі. Дубль на свій рахунок оформив Ігор Борсук. А на додачу Пачев зафіксував  упевнену перемогу збірної України 6-0.

Суперником українців у чвертьфіналі буде збірна Румунії, перемога над якою гарантує вихід нашої збірної на Чемпіонат світу 2011, який відбудеться у Римі

+++
ЕВРО-2012

Підготовка Харківського регіону до проведення чемпіонату Європи з футболу 2012 року ведеться за наміченим планом

Kharkivoda.gov.ua

16.07.10

Про це в ефірі програми обласного державного телебачення «Час влади» заявив голова ХОДА Михайла Добкін: «Сьогодні ми розуміємо, що провести чемпіонат можна буде лише тоді,коли буде повністю підготовлена інфраструктура і на відмінно виконано домашнє завдання з підготовки всього регіону, в першу чергу, міста».

Всі роботи ведуться згідно графіка, закладеного в державній, регіональній та міській програмах підготовки.

  

+++

Бельгийцы разработали для Киева праздничное освещение к Евро-2012

 Ugmk.info

15.07.10

Бельгийские специалисты предлагают Киеву реализовать разработанные ими проекты освещения Майдана Незалежности, фуникулера и ряда исторических зданий и сооружений. Проекты предложены к реализации в рамках подготовки столицы Украины к проведению финала чемпионата по футболу Евро-2012.

Как сообщает пресс-служба Киевской городской государственной администрации, вопрос реализации проектов внешнего праздничного освещения с применением новых энергосберегающих технологий, как один из перспективных направлений сотрудничества Киева и Бельгии обсуждался во время встречи первого заместителя председателя КГГА Александра Попова с Чрезвычайным и Полномочным Послом Королевства Бельгия в Украине Марком Винком.

Стороны обсуждали отдельные вопросы программы визита в столицу Украины в рамках Экономических миссий бельгийского принца Филиппа, запланированного на ноябрь 2010 г. На встрече речь шла о возможных направлениях сотрудничества с Киевской городской властью, об уже существующих в столице инвестиционных проектах с привлечением бельгийского капитала (они касаются в основном электротранспорта), а также высказывались новые предложения для рассмотрения.

Во время разговора посол выразил просьбу разрешить бельгийскому посольству на собственные средства реализовать проект вечерней подсветки памятника первому киевскому трамваю бельгийского производства, установленному на Почтовой площади, и приурочить его презентацию к визиту принца. А.Попов поддержал это предложение.

Экономические миссии наследственного принца бельгийской короны Филиппа, начатые в 1993 г. его отцом, Королем Альбертом II, осуществляются в разные страны мира, они играют важную роль во внешнеэкономической политике Бельгии и имеют принципиальное значение для развития экономических отношений страны с другими государствами, обычно сопровождаются многочисленными делегациями правительственных чиновников и предпринимателей и завершаются подписанием важных экономических контрактов. Бельгийское посольство вносит предложения и регулирует вопрос программы визита.

+++

Рішення щодо зміни режиму роботи аеропорту «Львів» може бути ухвалене наступного тижня

Loda.gov.ua

15.07.10

Рішення щодо зміни режиму роботи аеропорту «Львів», у зв’язку з реконструкцією злітно-посадкової смуги, може бути ухвалене наступного тижня. Про це повідомив, відповідаючи на запитання журналістів, 15 липня під час робочої поїздки по замках Львівщини голова Львівської облдержадміністрації Василь Горбаль.

«Національне агентство з питань підготовки та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу найняло німецьких консультантів, які на наступний тиждень мають подати чітку відповідь − чи потрібно закривати львівський аеропорт на час реконструкції злітно-посадкової смуги», − зазначив Василь Горбаль.

«Зміна режиму аеропорту передусім пов’язана з безпекою польотів та графіком завершення реконструкції злітно-посадкової смуги», − додав керівник області.

+++

Держслужба туризму і курортів перегляне стандарти сертифікації українських готелів

УНІАН

15.07.10

Державна служба туризму і курортів Міністерства культури та туризму України перегляне стандарти сертифікації українських готелів.

Як передає кореспондент УНІАН, про це повідомив заступник голови Держслужби туризму і курортів Мінкультури та туризму України Дмитро ЗАРУБА в ході круглого столу «Підготовка готельної інфраструктури до проведення в Україні Євро-2012 − на рівень європейських стандартів».

За його словами, планується внести зміни до державного стандарту «Класифікація готелів», узявши за основу європейський стандарт Hotelstars Union європейської готельної асоціації HOTREC.

«Ми повинні всі за два тижні завершити розробку й підготувати пропозиції. Це будуть зміни до державного стандарту 4269 «Класифікація готелів». Буде внесено зміни щодо нових критеріїв зірковості готелів», − сказав він.

За словами Д.ЗАРУБИ, Держслужба планує передбачити, зокрема, скасування обов'язкової вимоги із безпеки готелів. «Наше завдання скасувати обов'язкову вимогу із безпеки готелів, але при цьому в новому стандарті, приміром, врахувати питання страхування майна та життя туристів», − сказав він.

При цьому він додав, що «ми йтимемо на те, щоб зірковість (готелів) була обов'язковою».

У свою чергу головний фахівець відділу Євро-2012 Київської облдержадміністрації Людмила МЕЩЕРСЬКИХ повідомила, що стандарт Hotelstars Union включає 270 пунктів на вимоги до готелів, частина з яких є обов'язковими, а частина − носить рекомендаційний характер. При цьому готель набирає певну кількість балів залежно від відповідності вимогам, згідно із загальним числом яких визначається його зірковість.

Європейський стандарт Hotelstars Union було прийнято 14 грудня 2009 року в Празі членами асоціації HOTREC − Швецією, Німеччиною, Австрією, Швейцарією, Угорщиною, Нідерландами та Чехією. Ця система дає об'єктивнішу оцінку послуг, які надаються готелем, а не лише вимог до технічного переоснащення.

Як повідомлялося, влітку 2009 року Кабінет міністрів України затвердив порядок присвоєння категорій готелям та іншим об'єктам, що надають послуги з тимчасового розміщення людей.

Згідно з документом, готелям присвоюватимуться категорії «п'ять зірок», «чотири зірки», «три зірки», «дві зірки» і «одна зірка». Решті об'єктів тимчасового розміщення, зокрема мотелям, пансіонатам, будинкам відпочинку, туристичним базам, кемпінгам, присвоюватиметься категорія, виходячи з рівня обслуговування в них − перший, другий, третій, четвертий і п'ятий рівень.

+++

Олексій Цибко: «Мрію, щоб мої вихованці зіграли матч з регбі на НСК «Олімпійський»

Леся Соловчук

Ukraine2012.gov.ua

15.07.10

Чемпіон Європи з регбі Олексій Цибко − відома людина в великому спорті.

Його перші перемоги датуються ще 1991 роком, коли він став бронзовим призером чемпіонату СРСР. 1991—2003 −  грає у збірній України. 1992—1994 −  німецький DFC «Leipzig», у 1993-му − кращий гравець чемпіонату Німеччини. 1994—2003 − клуб «Арго» НАУ. 1994—1996 − срібний призер національного чемпіонату. 1997—2003 − чемпіон України.  2001—2003 − капітан національної збірної, зіграв за неї 40 матчів. Посідав 6-те місце серед кращих бомбардирів команди. 2003-2004 − президент Федерації регбі України, президент київського РК «Арго» НАУ.

З 2007-го − відкриття школи регбі ім. О.Цибко  у Смілі, рідному місті спортсмена. Протягом останніх трьох років активно просуває ідею підняття шкільного регбі. Здивував багатьох тим, що йому вдалось створити з нуля успішний дитячий клуб з регбі у місті, де про чули лише його назву.

Що Україні, вітчизняному спорту дасть проведення чемпіонату Європи 2012 року з футболу − про це Олексій Цибко розповів в ексклюзивному інтерв'ю Інформаційному центру «Україна-2012».

− Що для Вас як для спортсмена, чемпіона України, значить Євро-2012?

− Проведення в Україні Євро-2012 − це заслуга не тільки ФФУ, а всього українського футболу, авторитетів, які створювали традиції,  цілих поколінь спортсменів, які віддали себе футболу.

По-перше, це справді грандіозна спортивна подія − крок вперед для футболу, визнання спортивних традицій. По-друге, чемпіонат є інфраструктурним, міжнародним проривом для країни.

− Що зміниться в країні з Євро-2012?

− Сподіваюсь, що Євро-2012 кардинально змінить підходи до футболу в  країні.  На превеликий жаль, усі ми стали свідками того, що після розпаду СРСР відбувся провал не тільки в економіці, а й у футболі. Хоча менше любити футбол, спорт №1 у світі, ми не стали. 2012 рік стане каталізатором змін у футболі, змін у ставленні до всього спорту.

На жаль, досі чимало людей думали не про розвиток спорту, а про те, як на ньому якомога більше заробити.

Сьогодні в футболі з’явились люди, які  думають не про свої інтереси, а про те, що щоб змінити кардинально ситуацію у виді спорту. Для цього необхідно у першу чергу переступити провал у зміні поколінь. Бо коли усі були зайняті розподілом фабрик-заводів, латали економіку, втратили найголовніше − дітей, а також умови для їх тренування. Втратили стадіони, які повністю зносились за роки незалежності. Скільки їх побудувалось за останні 20 років? Жодного. І хоча Євро-2012 подарував нам «Донбас Арену», «Металіст», на підході ще два стадіони, скільки таких містечок, як Сміла, Ірпінь із заздрістю дивляться на чотири приймаючі міста.

Врешті, треба сказати, що арени, які будуються до Євро-2012 − це в історії державної політики прецедент, а не правило.  Уявіть собі, якими гордими за свою країну будуть люди, які прийдуть на стадіони чи будуть дивитись  матчі по телевізору − це за гроші не купиш. Звідси починається престиж нації, прапора, гімну − все, що вкладається в поняття спортивний патріотизм.

− На вашу думку, Євро-2012 може стати об’єднавчою ідеєю, як це сталось на ЧС-2010?

− Це свято спорту вже об’єднало і дорослих, і дітей − усі ми  скучили за подібними переживаннями. Особисто я вважаю чемпіонат першою найграндіознішою подією України. Вірю, що у нас будуть і інші події світового масштабу.

Дуже радий за дітей, які виростуть з Євро-2012. У них вже буде задана планка стратегічного мислення, віри в свою країну. Слава Богу, вони не бачать ширми, за якою відбувається непроста підготовка до чемпіонату, але зате вони свято вірять в ідею.

Важливо відчувати дітей в процесі підготовки до Євро-2012. Я знаю багатьох людей від спорту, які вважають, що діти − це вторинне, самі виростуть і прийдуть у спорт. А найважливіше − чемпіонат України, стан національної збірної, вища Ліга.  Сьогодні, коли я став президентом дитячого клубу, чудово розумію, що все діти − ключовий момент у спорті.  І ми, дорослі, просто зобов’язані давати дітям цю велику ідею, якою є Євро-2012. Їм важко рости в спорті, розуміючи, що подібного у себе в країні ніколи не побачать, що воно відбувається десь в цивілізованих країнах, куди треба прагнути вирватись і шукати там щастя. Євро-2012  в Україні − це для нинішніх дітей високий показник країни.

− Відомо, що Ви заснували перші регбійну школу в невеличкому містечку Сміла на Черкащині. Було важко починати з нуля?

− Кілька років тому я приїхав на Черкащину з ідеєю створити школу регбі, та мені в управлінні спорту Черкаської області засміялись в обличчя і відповіли: «Регбі у Смілі? − це нонсенс». Я нічого не сказав їм у відповідь − просто розвернувся і пішов. Два роки працював над реалізацією цієї ідеї − і працював більше супроти, хоча б мав отримати підтримку у розвитку виду спорту. Те саме довгий час відбувалось і в футболі − нікому не були потрібні наші перемоги, розвиток спорту. Але я розумів, що потрібно діяти.

Регбі − унікальний вид спорту. Назвіть, крім футболу, ще якийсь вид, який може зібрати стадіон 80 тисяч. Ось чому регбі став олімпійським видом спорту − його туди винесла масова підтримка людей.

Приїхав у Смілу, де я народився і виріс, з ідеєю створення школи регбі. Звернувся до місцевої влади, громадськості міста − і вони повірили мені. Для того, щоб продемонструвати кінцевий результат, я привіз гру чемпіонату України. Насправді гра мала відбутись в Харкові, але я посадив хлопців в автобус і привіз у Смілу. Провів три гри, спостерігаючи для себе, прийдуть люди, діти чи ні. Після першої гри статистика засвідчила, що є великий інтерес − прийшло 10% мешканців міст, тобто 6 з 60 тисяч.

При цьому вони прийшли на напівзруйнований стадіон, де сісти ніде.  Чому смільчани підтримали регбі? Гадаю, такі міста не розбещені спортивними подіями, чи розвагами, вони скучили за справжніми гарячими емоціями.

Спочатку я юридично створив клуб регбі. Допомагав мені друг, теж чемпіон Європи Олександр Нюнін, який взяв на себе тренування дітей. Усі 80 дітей трьох вікових категорій не пропускали заняття, один хлопець навіть їздив із села Березняки (20 км від Сміли). Тоді створили школу регбі імені О.Цибко, яка навчатиме всіх − з 16 шкіл міста я домовився з 10, де були більш-менш необхідні умови для навчання регбі. Довелось зайнятись вчителями фізкультури, щоб вони мали уяву про регбі − провів семінари за допомогою спеціалістів із Києва. Таким чином, у школі додатковою третьою годиною в тиждень був введений урок фізкультури, де діти тренувались регбі до дотику. В результаті за рік ми вийшли на два рівні: з одного боку школа дає тренування з регбі − усі ці діти в кінці року проходять змагання і отримують сертифікати. По-друге, є клубна, елітна структура, яка їздить за кордон, має цілеспрямовані тренування. Фактично з 300 учнів ми відбираємо команду з 15 чоловік. Сьогодні наші перші випускники вступають в Черкаський педагогічний інститут, мріють стати тренерами з регбі.  

− Як успіхи клубу?

− За цей рік хлопці робили вже 9 виїздів на матчеві зустрічі. Думаю, що за кілька років Сміла виховає нове покоління збірної країни з регбі.

Нещодавно ми провели кубок губернатора в Смілі, в якому прийняли участь діти 9-12 років. На поле вийшло одночасно 163 дитини. Для цього футбольне поле було розграфлено на 6 полів. Діти по свистку грали два тайми по сім хвилин. Старші 16-літні їх судили. А середні працювали боковими суддями.  Таку непідробну радість рідко де побачиш, а я бував і на міжнародних змаганнях, завоював титул чемпіона Європи, бував на кубках світу як гість і суддя.  Набрався досвіду знань, граючи три роки в Німеччині, у Франції, в Англії − 8 місяців.

Смілянських регбістів підтримав український стронґмен Василь Вірастюк, який приїхав на змагання разом із своїм сином, і нагороджував наших переможців.

− Часто говорять, що Євро-2012 − це трамплін для розвитку не тільки футболу, але й інших видів спорту? Що дасть чемпіонат для регбі?

− По-перше, після Євро-2012 всі, хто займається спортом в Україні, зрозуміють, що такі змагання можуть бути з будь-якого іншого виду. Зможемо раз, можемо й другий, третій і двадцять третій. Тут треба зібрати в кулак всі зусилля. Як на мене, чемпіонат − найкраща мирна ідея, яка об’єднує  простих людей і чиновників. Почни щось робити сьогодні, щоб завтра було краще.

Що стосується регбі, цей вид спорту йде поруч з футболом.  У Франції, Англії − на Уемблі чи Стад де Франс − міняють ворота і грають в регбі, збираючи 80-тисячні стадіони.

У мене є мрія, щоб мої вихованці у збірній України зіграли на НСК Олімпійський регбійний матч. Ми до цього готуємось − щоб зробити такий якісний продукт, щоб на матч неможливо було дістати квитки. Те, що я показав у Смілі, яка ніколи в житті не бачила регбі, лише один зразок, за допомогою якого можна створити регбійний рух у всій Україні. З моїм підходом для цього потрібно 5-7 років. Чим менше місто − тим більше шансів, що там буде краща команда.

− Як авторитетні спортсмени можуть підтримати Євро-2012?

− Кожен має внести свою лепту. Коли самі спортсмени скажуть, наскільки це потрібно, об’єднаються в форум − це також може бути значна сила. Спортсмени ранимі. Більшу частину життя присвячують своїй країні, вони співпереживають, боліють за спорт. Вони потребують євро не менше, ніж діти.

− Ви вірите в перемогу української збірної з футболу в фіналу Євро-2012?

− Усі українські спортсмени, які виходять на змагання, чудово розуміють, що їх суперники з європейських країн тренуються в кращих умовах, ніж ми, і є багато моментів, які переважають над нашій підготовці. Але при цьому вони перемагають − бо є більшою віра в себе і свою країну. У випадку з Євро-2012 гравці української команди будуть об’єднуються ідеєю, що турнір відбувається вдома.  Важко передати це відчуття, яке є найвищою ступінню  відповідальності − на рідному полі під рідним прапором відстоювати честь країни.

Тепер, як ми бачимо, підготовкою збірної зайнявся президент України. А у нього справді легка рука − ми пам’ятаємо Олімпіаду в Атланті, коли Віктор Федорович був президентом НОК. Тоді був найвищий рівень підготовки і фінансування команди.

Тому я вірю: в 2012-му у нас є великі шанси зіграти з високим результатом на ЧЄ. Кубок світу засвідчив: ніхто не очікував, що Україна може дійти до такого рівня. А ми це зробили.

+++

Підписатися на новини