Футбольная жизнь в зеркале СМИ

Интернет

ЕВРО-2012

Эксперты: Евро-2012 перестал быть предметом политических спекуляций

Most-kharkov.info

01.07.10

Институт Горшенина попросил экспертов прокомментировать текущую ситуацию с подготовкой городов-участников к Евро-2012 и сделать прогноз о том, готова ли Украина принимать Чемпионат.

Андрей Капустин, журналист, директор общественной организации «Экспертный совет» отметил, что, после появления новой команды во власти, в подготовке к Евро-2012 случился определенный прорыв.

«Самое главное − есть решение о финансировании. На сегодня это − один из важнейших моментов на уровне государства», − сказал Андрей Капустин.

Он также обозначил основные трудности в подготовке чемпионата.

«Сегодняшняя проблема − это реакция руководства УЕФА, в частности директора турнира Мартина Каллена, на отношение к проблеме бездомных животных в Украине. Украина никак не может понять, что использовать фашистские методы в Европе невозможно. Это лишняя головная боль на фоне всех остальных, которые имеют место быть: стадионы, аэропорты, гостиницы и дороги. Европу − и на это нужно обратить внимание − готовят к бойкоту Евро− 2012, элиту во всяком случае. Приезд просто фанов − это одно. А если Евро-2012 будет бойкотировать элита − это будет плохо. В УЕФА это понимают, в УЕФА сказали украинскому руководству, что нужно немедленно решать эту проблему. Украинское руководство пока этого не понимает. Это одна из главных проблем. Что касается остальных проблем − за три месяца, которые даны Украине для решения проблем стадионов во Львове и в Киеве, и аэропортов во Львове, Киеве и в Донецке − может быть это успеют сделать. До сентября, когда будет очередное заседание совета, когда будет принято решение. Если украинская власть в лице господина Колесникова будет тешить себя иллюзиями в отношении того, что мы успеем, или еще раз расскажем УЕФА, что мы можем что-то сделать и после − и ничего при этом не будет делаться, или будет торможение графика − то проблемы возникнут буквально в начале сентября», − считает Андрей Капустин.

Также он отметил, что негативно на подготовку к Евро-2012 может повлиять невозврат государственных долгов.

«Например, Ярославскому в Харькове, единственной модели государственно-частного сотрудничества по подготовке к Евро, не возвращают долги», − сказал он.

Александр Ярославский, генеральный инвестор подготовки Харькова к Евро-2012, президент группы DCH, президент ФК «Металлист» не стал говорить о проблемах и трудностях в подготовке к Евро-2012.

«О трудностях очень любят говорить те, кто любит говорить. По моему мнению, если трудности и случаются, то тут не разговоры нужны, а действия. И тогда трудностей не будет. Есть рабочие вопросы, которые, и это логично, решаются в рабочем режиме», − сказал Александр Ярославский.

По его мнению, у центральной власти сегодня есть желание работать в этом направлении и политическая воля.

«Будущий чемпионат перестал быть инструментом пиара и предметом политических спекуляций. Евро-2012 реально стал приоритетным мегапроектом национального значения», − отметил Александр Ярославский.

О результатах подготовки Харькова к Евро-2012 он заметил: «Буду говорить только о проектах, в которые вкладываю деньги и работы на которых контролирую лично. Три из них завершены − реконструкция стадиона «Металлист» (за исключением небольших доработок, которые пришлось вносить из-за появления дополнительных требований УЕФА), создание современной тренировочной базы для одной из команд-участниц Евро-2012, строительство возле стадиона Детской футбольной академии (во время турнира там разместятся технические специалисты и СМИ). На всех этих объектах работы удалось завершить досрочно − в случае стадиона, на полгода раньше установленных сроков. Новый терминал будет сдан в конце августа текущего года, а обновленный аэропорт в целом заработает к концу следующего года. И, наконец, наш новый объект − пятизвездочная гостиница, первая в Харькове изначально спроектированная как пятизвездочная. Ее тоже планируем построить к концу 2011 года», − сказал Александр Ярославский.

Александр Волков, первый заместитель Руководителя Комитета ВРУ по вопросам семьи, молодежной политики, спорта и туризма отметил, что центральная власть взялась за подготовку Евро-2012 основательно.

«Колесников и Сафиуллин серьезно за это взялись, очень серьезно. Даже немножечко другим видам спорта − я образно говорю − обидно, что столько времени уделяется Евро, а нам бы конечно всем хотелось, чтобы и представителям других видов спорта, понимая важность Евро, все таки тоже уделялось время. Но, дай Бог, чтобы с таким энтузиазмом это все пошло до конца − построили стадионы, сделали инфраструктуру, и провели на высшем уровне чемпионат Европы», − сказал Александр Волков.

+++

Прокуратура порушила 9 кримінальних справ щодо підготовки до Євро-2012

Portal.lviv.ua

01.07.10

Дев`ять кримінальних справ щодо використання коштів у рамках програми підготовки до Євро-2012 порушили органи прокуратури. Як повідомляє прес-служба прокуратури Львівської області, про це йшлося під час розширеної колегії під головуванням прокурора області О.Баганця та керівників силових і контролюючих структур.

Сума збитків за вказаними кримінальними справами сягнула майже 30 млн грн. При цьому, вказують в прокуратурі, способи заволодіння цими грошима великою різноманітністю не вирізнялись − кошти списувались без фактичного проведення робіт.

+++

Два роки до київського фіналу ЄВРО-2012

Леся Соловчук

Ukraine2012.gov.ua

01.07.101

Рівно за два роки 1 липня 2012 року відбудеться фінальний матч Чемпіонату Європи 2012 року з футболу. Заплановано, що фінал і закриття ЧЄ-2012 пройде у Києві, на головній арені України −  НСК «Олімпійський».

Стадіон можна сміливо назвати грандіозним − він відрізнятиметься від інших восьми арен України та Польщі, які готуються прийняти матчі Євро-2012, за кількома ознаками. По-перше, від буде найбільший з усіх − його місткість складе 69 004 глядацьких місця.  По-друге, він є технологічно найскладнішим з усіх арен через його унікальне покриття. По-третє, згідно проекту, він збереже олімпійський статус, тобто залишиться багатофункціональною спортивною ареною для проведення і футбольних матчів, і легкоатлетичних змагань міжнародного рівня.

Важливо і те, що 87-літній стадіон є частиною історії Києва, українського спорту. Кілька поколінь киян зберігає пам'ять про величні перемоги на стадіоні. Таку ціль було поставлено перед реконструкцією − поєднати спортивну історію України з надсучасними технологіями і дизайном, які відповідатимуть вимогам УЄФА до стадіонів класу «Еліт».

Місце розташування стадіону НСК «Олімпійський» у центрі столиці поставило перед проектантом, німецькою компанією gmp два завдання: з одного боку зберегти існуючий автентичний насип нижнього ярусу і другого залізобетонного ярусу трибун, з іншого − на базі старого стадіону створити новий сучасний символ Євро-2012.

Родзинкою нового обличчя стадіону є скляний фасад та покриття у вигляді підвісного навісу з напівпрозорої синтетичної мембрани, що накриватиме 100% глядацьких місць. Згідно проект, опорний каркас складатиметься з 80 колон, виготовлених із високоміцних сталевих листів товщиною 60-90 мм. По периметру вантової конструкції буде розтягнена синтетична мембрана, армована скловолокном, загальною площею 48 500 м².

На думку адаптера генерального проектанта, архітектора Юрія Серьогіна, не тільки внутрішнє оздоблення, а й унікальне мембранне покриття здивує вболівальників під час фіналу Євро-2012. Покриття дасть можливість для цікавих оптичних рішень − на стелю можна буде проектувати  відео зображення, скляний фасад буде грати у світлових променях.

Новою буде система безпеки, підходів до стадіону, шляхи евакуації з чотирьох боків стадіону. Інфраструктура стадіону відповідає вимогам УЄФА до стадіонів класу «Еліт».

Зрозуміло, що найкрупніший з часів незалежності України проект, який будується за державні кошти −  НСК «Олімпійський» і досі перебуває в центрі суспільної уваги. Через затягування з реконструкцією, він довгий час перебував в оцінках УЄФА у зоні ризику. Проте у 2008-му був проведений демонтаж Троїцької площі, розпочались будівельно-монтажні роботи. А сьогодні, після оптимізації проведеної новим Урядом, стадіон наздогнав графіки, узгоджені з УЄФА, і демонструє високі темпи будівництва.

За останні три місяці помітні зрушення на стадіоні: вже готові 40 колон − половина опор, які триматимуть металеву конструкцію даху.  Восени будуть повністю завершені роботи з влаштування покрівлі, на зимово-весняний період запланований останній етап − оздоблювальні роботи. Це дало підстави Віце-прем’єр-міністру України Борису Колеснікову визначити термін здачі  НСК «Олімпійський» − липень 2011-го, запевнити УЄФА і громадськість у тому, що НСК «Олімпійський» буде здано вчасно і згідно всіх вимог Європейської футбольної спілки.

Між тим урядовці підкреслюють, що до здачі стадіону Києву не можна розслаблятися. На думку, Міністра з питань будівництва і регіональної політики Володимира Яцуби, з усіх чотирьох українських міст Києву якраз необхідно більше, ефективніше працювати. «Першочерговими завданнями є будівництво стадіону та доріг. Перед Києвом поставлені окремі завдання − адже тут відбудеться фінал ЧЄ-2012. Окрім того, столиця держави в очах європейських гостей має виглядати достойно», − зазначив Міністр у коментарі Інформаційному центру «Україна-2012».  За його словами, на деяких об’єктах Євро-2012 з наступного місяця буде підвищено заробітну платню для додаткового стимулом для робітників − з тим, щоб не збавляти темпи будівництва. У ситуації, коли майже на всіх інфраструктурних об’єктах розгорнуті будівельні роботи − це принципово важливо.

Що стосується іншої інфраструктури − транспортного сполучення, розв’язок, після узгоджень завдань з новим урядом, програма підготовки Києва зросла вдвічі щодо кількості завдань, втричі − в фінансовій підтримці. У 2010 році держава профінансує підготовку Києва  розміром 4,5 мільярди гривень.  На спорудження трьох станцій підземки заплановано 300 мільйонів гривень, на реконструкцію Московської площі − понад 84 мільйони гривень. Другу частину − 3 мільярди 590 мільйонів гривень − використають на інвестиційні проекти, спрямовані в першу чергу на підготовку міста до Євро-2012. Тільки на реконструкцію НСК «Олімпійський» передбачено 1 мільярд 450 мільйонів гривень, на реконструкцію аеропорту «Жуляни» − 104 мільйони гривень, на Подільсько-Воскресенський мостовий перехід − 182 мільйони гривень. Крім того, завдяки рішенню Уряду, Київ влітку цього року закупить 300 автобусів і 200 тролейбусів, які повністю  забезпечувати пересування по місту і сполучати Київ з аеропортом «Бориспіль».

Готується до прийняти Євро-2012 і власне українська столиця. Для того, щоб надати сучасного обличчя Києву, у місті проводяться конкурси на сучасну скульптуру і фонтани, які будуть розміщені в найпопулярніших туристичних площах міста. Готується також концепція озеленення та підсвітлення столиці з акцентом на європейські традиції і футбольну тематику свята.

Перший заступник Міністра регіонального розвитку та будівництва Анатолій Беркута переконаний, що найдинамічнішим місцем Києва стане НСК «Олімпійський» − інакше нема сенсу вкладати такі великі кошти в стадіон, якщо не експлуатувати його максимально.

«З огляду на те, що поставлено завдання про те, що стадіон має працювати на 100% після Євро-2012, що він повинен заробляти на себе, певний дискомфорт буде для киян, які живуть поблизу Спортивної площі.  Проте реконструкція НСК «Олімпійський» у центрі Києва означає, що українська столиця перетвориться на місто, де грають в футбол на найвищому рівні. Теоретично що два тижні 70 тисяч людей буде заходити на стадіон і виходити з нього. Навіть зважаючи на те, що комплекс буде обладнано новітніми технологіями евакуації, це буде певною проблемою. Спортивна площа перетвориться на місце різноманітних свят, видовищ і розваг. Адже НСК буде не тільки стадіоном для футболу − тут змагатимуться в різних видах легкої атлетики, будуть проводитись концерти і шоу. У будні на арені можна проводити платні екскурсії», − вважає Беркута.

Перші екскурсії на стадіоні плануються на НСК «Олімпійський» вже з наступного року, після завершення головних будівельно-монтажних робіт і переходу до оздоблення всередині комплексу.

+++

Фестиваль пляжного футбола поможет отработать подготовку к Евро-2012. Виктор Христоев

City.kharkov.ua

01.07.10

Фестиваль пляжного футбола пройдет 2-4 июля в Харькове, на территории ОСК «Металлист». Об этом сегодня сообщил на пресс-конференции директор Департамента по вопросам семьи, молодежи, спорта и подготовки Евро-2012 по футболу городского совета Виктор Христоев.

В программе запланированы не только состязания по пляжному волейболу среди представителей Премлер-лиги и Детской лиги, но и Кубок Черлидеров (танцы на песке), чемпионат по футволею (футбол через волейбольную сетку) и соревнования по пляжному регби.

Подобный фестиваль проводится в нашем городе уже во второй раз. В этом году в играх примут участие 6 команд Премьер-лиги: «Металлист» (Харьков), «Динамо» (Киев), «Таврия» (Симферополь), «Чемноморец» (Одесса), ПФК «Севастополь» и ФК «Львов». Первое Гран-при фестиваля уже прошло в Киеве 18-20 июня. После Харькова состязания также состоятся в Одессе (23-35 июля) и Львове (20-24 августа).

«Мы расцениваем данные соревнования не только как один из этапов проведения фестиваля пляжного футбола в Украине. Для нас он является репетицией основных мероприятий, которые ожидаются во время Евро-2012. Сегодня мы должны максимально использовать любые спортивные, культурные, научные и другие мероприятия для создания имиджа Харькова − Первой столицы Украины, одного из четырех городов страны, принимающих матчи Чемпионата Европы по футболу, − отметил Виктор Христоев. − До Евро-2012 осталось 708 дней, а сделать еще нужно очень много. Данные же состязания позволят нам загрузить основные объекты инфраструктуры. В частности, это касается размещения пяти команд, которые приедут к нам на фестиваль пляжного футбола».

Фестиваль проводится в рамках социальной программы «Спорт против наркотиков, табака и злоупотребления алкоголем» при поддержке Министерства Украины по делам семьи, молодежи и спорта.

+++

В Харькове во время Евро-2012 может появиться фан-зона на песке

Proua.com

01.07.10

Во время проведения финальной части чемпионата Европы по футболу на одном из харьковских пляжей может появиться коммерческая фан-зона. Об этом 1 июня на пресс-конференции сообщил глава Ассоциации пляжного футбола Украины Сергей Харченко, передает корреспондент Харьков.proUA.com.

По словам Харченко, во время Евро-2012 в Украине могут быть созданы около 10 подобных фан-зон.

Харченко отметил, что АПФУ уже обратилась с данной инициативой к главе МОК «Евро-2012 Украина» Маркиану Лубкивскому, к главе Министерства семьи, молодежи и спорта Украины Равилю Сафиуллину и в Европейскую футбольную ассоциацию (УЕФА).

«Будут устанавливаться на месяц лагеря на песке. Безусловно, я уверен, что одним из первых городов в этой программе будет Харьков. Детальнее мы обсудим этот вопрос после того, как будут урегулированы все вопросы с УЕФА», − отметил Харченко.

Напомним, согласно городской целевой программе подготовки к евро-2012, в Харькове для болельщиков, которые не смогут попасть на стадион во время матчей Евро-2012, подготовят 3 фан-зоны.

Центральная фан-зона разместится в центре города на площади Свободы и сможет вместить 100 тыс. человек. Еще 2 фан-зоны будут созданы на проспекте Маршала Жукова возле Дворца спорта и на проспекте Тракторостроителей в парке Победы.

+++
ФУТБОЛ

 

 

Ігор Гамула: «У першій лізі «Закарпаття» повинно довести свій клас»

Ростислав Буняк, Василь Нитка

Zakarpattya.net.ua

01.07.10

Наприкінці червня виповнився рівно рік з моменту тренерської роботи Ігоря Гамули в ужгородському «Закарпатті».

Відомий на пострадянських теренах фахівець прийшов у колектив, якого так часто йменують ліфтом, якраз на його підйомі: у сезоні 2008/2009 команда виграла першу лігу й ось-ось повинна була дебютувати у переформатованому елітному девізіоні. Завдання перед Ігорем Васильовичем стояло відповідне уболівальницьким сподіванням − закріпитися у прем'єр-лізі. Однак не склалося в ужгородців з результатом, і в сезоні 2010/2011 Гамула намагатиметься підкорити вершини першої ліги. То як із настроєм у харизматичного тренера напередодні нового старту?

Ігоре Васильовичу, „Закарпаття” заручилося солідною фанатською підтримкою з-за меж рідного регіону після того як ви очолили цей колектив. То в чому секрет Гамули?

− Секрет?.. Можливо, просто декому подобається моє гостре слівце у розмові з журналістами (усміхається). Однак насправді, вважаю, не це головним. Ужгород пристойно сприймався в когорті найсильніших футбольних дружин країни. Скажіть, чи багато цьогоріч аутсайдерів змогли відібрати чотири очки у суперграндів − „Динамо” і „Шахтаря”?

Маєте рацію, ні. Та натомість ваша команда щедро, здається саме це слово тут підходить, дарувала залікові бали собі подібним − „Чорноморцю”, „Оболоні”, „Кривбасу”, „Іллічівцю”...

− ... на цьому ми й погоріли. Відверто зізнаюся, що подеколи не впізнавав своїх підопічних. Приміром, домашню гру з одеситами повинні були обов'язково вигравати, натомість задовільнилися лише очком. Так було і з „Таврією”, і з маріупольцями. Меншою мірою з „Оболонню”. Все ж, у той період за вісім днів команда зіграла три матчі, і після виїзної нічиєї з „Арсеналом”, перемоги над „Динамо”, сил на „пивоварів” просто не вистачило. А шкода, бо у той момент, як з'ясувалось, ми поклали початок свого кінця.

Мабуть, найрентинговішим запитанням, що ставлять вам останнім часом мої колеги є прохання розповісти про ту вже історичну зустріч з київським «Динамо», в якій «Закарпаття» святкувало перемогу 1:0 (матч відбувся 24 березня). Як вам таке вдалося?

− На мій погляд у березні колектив показував найякіснішу гру, тож і не бачу нічого дивного у тому, що нам вдалося зупинити «Динамо». Тим паче, коли чемпіони перебували у не найкращих кондиціях. Та я б не став акцентувати увагу на цьому поєдинку, якщо хочемо вести діалог без зайвих похвал. Бо ж поставлене перед нами завдання ми не виконали і тепер доведеться скуштувати хліба першої ліги.

І в чому причина, що не досягли наміченого?

− Не хотів би виправдовуватись перед уболівальниками, акцентуючи на нефарті, помилках окремих футболістів, що врешті призводили до поразок із таким звичним для нас рахунком − 1:0. Скільки їх ми пережили!? Двічі мінімально поступалися „Іллічівцю”, а ще „Оболоні”, „Шахтарю”, „Таврії”, донецькому і запорізькому „Металургам”, „Карпатам”. Вважаю, найперше винний тренер. І я неодноразово говорив мас-медійникам, що усю відповідальність за результат беру на себе.

Наскільки складним для вашого клубу видався виліт з еліти?

− Повірте, безсонних ночей було вдосталь (тривала пауза)… Та така вона примхлива футбольна доля: доводиться переживати і аж надто неприємні моменти. Вже тепер разом із віце-президентом Олегом Мукомелом та генеральним директором клубу Іваном Шіцом працюємо над перетрубаціями в основі. Права на помилку більше немає − настав час перемагати. Власник клубу озвучив завдання: з першого місця повернутися у прем'єр-лігу. Підводити Нестора Шуфрича не збираюся.

Пане Ігоре, а чи вистачить для цього фінансових ресурсів у, здається, не такого вже й багатого „Закарпаття”?

− Я добре усвідомлюю реалії нинішнього футболу − немає грошей, не буде і якісної гри. В Ужгороді наразі сприятлива ситуація. Не дарма ж у минулому сезоні до своїх лав нам вдалося запросити відомих в Україні футболістів − Александара Трішовіча, Рубена Гомеса, Олександра Зотова, Вадима Болохана та Мірко Райчевіча, а вже нині зберегти кістяк. Звісно, кадрові перебудови у складі обов'язково будуть. Однак найперше через ліміт на легіонерів, яких у першій лізі одночасно на полі може бути тільки троє.

Окрім проблеми із зайвими гравцями із закордоння, яких минулого чемпіонату у вашому складі було вдосталь, маєте й інше актуальне питання − кому з молодих довірити місце у старті, чого від тренера також вимагатиме регламент турніру. Чи ще виховує Срібна Земля нових Сабо, Медвідів, Турянчиків, Гаваші?

− Важко однозначно відповісти, бо, як кажуть, у медалі два боки. Так, на телеекранах світяться постаті вихованців ужгородського „Закарпаття” Василя Кобіна у складі чемпіона України донецького „Шахтаря” та національної збірної, Михайла Кополовця у „Карпатах”, що ось-ось стартують у єврокубках. Ба, чимало вихованців обласної дитячо-юнацької школи грають у більш багатших, за рідну, школах, приміром, „Шахтаря”, „Карпат”, „Динамо”, що встигли переманити юних талантів до себе. І це проблема: футбольні ази юнаки здобувають за фінансової підтримки обласного та клубного бюджетів, натомість свій талант розкручують на користь інших.

Знаю, що генеральний директор клубу Іван Шіц запропонував закарпатській владі реформувати місцеву СДЮШОР: змусити батьків напередодні вступу чада в навчально-спортивний заклад укласти відповідний контракт. Допоможе?

− Так, вірю, що це стане панацеєю. Бо що маємо зараз? Необстріляну юнь, з якою треба підкоряти вершини першої ліги. За регламентом на футбольному полі повинен перебувати мінімум один гравець, якому не виповнилося 21-го року. Таких в ужгородському ФК п'ятеро − воротар Юрій Славік, центральний оборонець Роберт Молнар, півзахисники Ярослав Скунць та Шандор Вайда, нападник Михайло Трухан. Тільки Вайда грав на більш-менш пристойному рівні − в основі, коли колектив востаннє вийшов в еліту, а минулий сезон у друголіговій дніпродзержинській „Сталі” на правах оренди. Тож ініціатива Івана Шіца, який разом з іншим клубним очільником Олегом Мукомелом вели діалог з губернатором краю, й справді, віриться, посприяє стабілізації у юнацькому футболі.

З часів Союзу талановитої молоді на Закарпатті не бракує. Треба лише правильно «відсортувати», а потім і виростити того обдарованого футболіста. Наразі честь закарпатського футболу в ужгородському ФК захищають півзахисник Владислав Микуляк і воротар Олександр Надь.

Ігоре Васильовичу, то коли „Закарпаття” його шанувальники знову побачать у прем'єр-лізі?

− Вірю, що рівно за рік. Достойних суперників у боротьбі за підвищення на кшталт „Чорноморця”, „Олександрії”, „Львова”, або ж „Сталі” не бракує, та все залежатиме від нас: Ужгород повинен довести свій клас і без проблем оформити підвищення у класі. Бо наше місце саме у когорті найсильніших!

Що ж, віримо і вболіватимемо. Спасибі за розмову!

+++

Підписатися на новини