Футбольная жизнь в зеркале СМИ

Интернет

 

ЕВРО-2012

 

Гопники чи правоохоронці. Так наша міліція готова до Євро-2012?

Вікас Огі

Champion.com.ua

20.05.10

Ситуація з нашою правоохоронною системою не для кого не секрет. Катування, вибивання свідчень, нерозкриті резонансні справи, де присутні сильні країни нашої, це цілком повсякденне явище. Правозахисники не встигають повідомляти про черговий дикий факт порушення прав людини міліціонерами.

Європа періодично висловлює своє обурення, а найвищі чини і їх прес-секретарі або повідомляють, що в нас усе добре, або обіцяють розібратися, покарати й зробити цей процес відкритим.

Хоча ситуація тільки погіршується. Шансом хоч щось змінити могло б стати Євро -2012. Проведення турнірів такого рівня − це комплексна підготовка не тільки інфраструктури, але й організації усієї системи життєдіяльності країни.

Одним з основних фактів забезпечення великомасштабних заходів є безпека. Україна подібним досвідом похизуватися не може. Так, зовні можна створити гарну картинку, зігнати різні підрозділи з усією країни й зробити так, що за будь-який невірний крок уболівальник буде отримувати кийком по голові чи тілу. Але, взаємодія простого міліціонера й простого вболівальника (і навіть не простого) повністю відсутня.

Керівництвом МВС періодично проводило показові виступи своїх співробітників, по забезпеченню порядку на стадіонах, однак, судячи з нинішньої ситуації, користі це не дало.

Отже, 1 ліга, Чемпіонат України з футболу. Гра між командами «Фенікс-Іллічлвець» і ПФК Севастополь. Місце проведення: Калініно, Крим.

Після забитого гола фанати Севастополя запалюють фаєра. Реакція міліції на це − кожен зможе переглянути відео й переконатися в адекватності й готовності нашої міліції до того ж Євро − 2012, але хотів би звернути увагу на низку речей.

1. На відео не просто співробітники ППС, а спеціального підрозділу «Беркут», рівень і критерії відбору в який мають бути вищі ніж в інші підрозділи по забезпеченню порядку. Проте, за чутками, на практиці головним критерієм відбору у «Беркут» є освіта не вище (!) середньої.

2. На 1:27 хвилині добре видно як людина одягнена у форму співробітника «Беркута» кидає у фанатів барабан. Згідно із законом України «Про міліцію» і внутрішнім інструкціям МВС чітко регламентується використання т.зв. спецзасобів (зокрема і кийків) для припинення правопорушення. Барабан до спецзасобів не відноситься, а надто неправомірне його кидання в людей.

3. На 2:29 хвилині інша людина у формі співробітника «Беркут» пропонує вболівальнику «...піти поговорити...»(!), а потім, не заспокоївшись у самоствердженні, провокує конфлікт і непомітно б'є фаната ПФК «Севастополь».

P. S. Цікаво як керівництво МВС прокоментує дії людей, одягнених у форму співробітників підрозділу «Беркут»? Що відбудеться, якщо так наші правоохоронці будуть діяти на матчах Євро-2012?

http://www.champion.com.ua/football/2010/05/20/304353/

+++

Потерянный для «Евро» Севастополь

Константин Николаев

Bagnet.org

20.05.10

И дело не только в Севастополе, Черноморском флоте и Евро-2012, а в общем состоянии идиотизма, в котором мы пребывали последние пять лет

Как уже сообщал «Багнет», Украина якобы желает «вписаться» в российскую заявку на проведение чемпионата мира по футболу 2018 года.

Я посмеялся, узнав об этом. Если уж так хотелось, то нужно было делать совместный с ней поход на Евро-2012. Но пять лет назад, когда и оформлялась заявка на него, мы шли в …опу (патриотично настроенные читатели могут перед последним словом добавить «Евр»), а потому о России не могло быть и речи. Хотя, наша совместная с ней заявка была бы мощная. Украинские (Григория Суркиса) лоббистские способности плюс московские «подземельные» деньги, уверен, сделали бы свое дело. Но сложилось так как сложилось. Теперь вот мучаемся.

Хотя, Национальной спорткомплекс нашей неполноценности (как я называю НСК) понемногу обретает черты действительно стадиона. Идет его реконструкция (а, по сути − разбор завала, оставшийся от Павленко и его гоп-компании). Сейчас есть все: деньги, спецы по строительству стадионов, а не замков из песка и тумана, политическая воля... Нет одного − времени. Будь его больше, − НСК бы снесли. Или оставил в покое, в окружении ТРК «Троицкий». Нет ни внятного довода, зачем он нужен. Аргументы типа «на нем ковалась слава украинского футбола», не впечатляют. Из по-настоящему «славного», по большому счету, за ним числиться только победа над «Баварией» в финале Суперкубка УЕФА в 1975-м. Все. Зато проблем с ним выше крыши над самым высоким ярусом.

По словам Равиля Сафиуллина, нынешнего министра спорта: «Правильнее было бы построить сугубо футбольный стадион в другом месте столицы, с учетом свободной площади, возможностей транспортной развязки, отсутствия старых коммуникационных систем и прочего». Устами министра глаголет истина, о которой говорили еще тогда, когда мы только выиграли тендер в Кардиффе. Но фишка в том, что изначально было подсчитано, что на строительстве стырить бабла сложнее, чем на реконструкции. Вопрос о выделении земли под строительство нового стадиона вообще не стоял. Была надежда, что под него отдадут замороженный (во всех смыслах) Ледовый стадион, но и она заблудилась в коридорах власти. Она вообще назначая города − хозяева Евро-2012, на мой взгляд, исходила из чего угодно, но только не из принципа экономической целесообразности.

Например, Львов. В него, такой «свидомый», вошли « несвидомые» «донецкие» и каким-то удивительным образом все там зашевелилось. Стадион начал строиться не на словах, а на деле (другой вопрос, зачем Львову столько стадионов?), проблема с аэропортом худо-бедно решается (мне, как пассажиру, все равно, в чьей собственности он будет находиться, лишь бы не напоминал сарай, а взлетная полоса − проселочную дорогу). И как-то поспокойней в этой связи воспринимаются сообщения о том, что во Львове светофоры к Евро-2012 будут «от Сваровски». Раньше бы я тупо поржал, а сейчас просто плечами пожал…

Будь моя воля − один из городов − хозяев Евро-2012, обязательно стал бы крымским. С точки зрения капиталовложений − это самый беспроигрышный вариант. Окупилось бы сторицей в итоге все: и гостиницы, и дороги, и аэропорты. Это в Харькове и Донецке нужно голову ломать, что, например, делать с таким количеством высокозвездных отелей после Евро-2012, а в Крыму этот вопрос не стоял бы вообще. О дорогах, аэропортах и вокзалах я вообще молчу.

Сейчас слушая «гавканье» национально-озабоченных по поводу продления сроков аренды базы в Севастополе Черноморским флотом, я спрашиваю их, какую солому вы подстелили за все это время для тех, кто сейчас работает в его структуре? Что вы предложили им взамен? Снять тельняшки и, надев вышиванки, строем зашагать в светлое украинское будущее, распевая «Лента за лентою…»? Хотел бы я это видеть.

Почему же нынешние орущие в «терновниках» (в том смысле, что с подачи некоторых СМИ эти разношерстные ребята вошли образ этаких великомучеников) тогда тупо боролись за Львов, а не лоббировали тот же Севастополь? Ведь это был бы действительно дальновидный и прагматичный шаг. И с политической точки (например, лишний раз умыть Россию с ее тогдашними «севастопольскими рассказами» в исполнении Лужкова и Затулина). И с экономической: в плане дальнейшего развития города, как одного из туристических центров Украины (о чем они не переставали говорить предыдущие ораторы?). Говорить, но не делать!

Ничего в этом плане сделано не было. Ни-че-го! Мозгов в конце концов хватило только на то, что когда были заболтаны и власть и Севастополь, − швырять яйца и запускать «дымовухи». А затем, когда прокуратура взяла этих подзаборных хулиганов (хоть и с депутатским значками) за то, чем они кидались в главу парламента, они заскулили о «политических репрессиях» против них. Идиотизм… И дело не только в Севастополе, Черноморском флоте и Евро-2012, а в общем состоянии идиотизма, в котором мы пребывали последние пять лет. Очень хочу верить, что мы вышли из него. Лучше поздно, чем никогда...

+++

Польша располагает 600 тысячами койко-мест для ночлега 

Komitet12.org.ua

20.05.10

Данные Центрального статистического управления, в соответствии с которыми информация была собрана МСиТ, показывают, что в последние годы количество объектов и количество койко-мест постоянно растет. Министерство оценивает, что количество мест в гостиницах высшей категории, которые будут принимать официальных гостей чемпионата, уже соответствует требованиям, установленным УЕФА для организаторов. Есть трудности с оценкой жилищных потребностей для болельщиков.

Как отметила заместитель министра Екатерина Соберайска, нет возможности точно определить, сколько фанов решат оставаться в Польше на ночлег, но предполагая большой интерес к не слишком дорогим ночевкам, Министерство уже ведет предварительные переговоры с вузами о возможности доступа для гостей чемпионата студентских общежитий. МСиТ вместе с компанией PL.2012 готовит тщательную инвентаризацию жилья, в том числе так называемых «некатегоризируемых» объектов. Помимо отелей для оказанния услуг туристам рассматриваются также мотели, хостелы, пансионаты и частное жилье.

+++
ФУТБОЛ

 

 

Бакалов: Зміни в «Арсеналі» будуть обов’язково

Turnir.com.ua

19.05.10

Новий тренер київського «Арсеналу» Юрій Бакалов про завдання на наступний сезон, про відносини з Вадимом Рабіновичем, і про зміни в команді розповів сайту turnir.com.ua

В «Арсеналі» ви людина не нова, тому заново вивчати гравців Вам не прийдеться

Мені добре відомі усі гравці команди, і я добре знаю, що від кожного з них можна очікувати. Зміни у команді будуть обов’язково. В першу чергу у тренувальному процесі.

Після поразки від «Таврії» − 1:6 Ви повезли резервний склад до Кривого Рогу і сенсаційно перемогли. Сильно тоді хвилювались? Чи готові «дублери» вже сьогодні постукати до першого складу команди?

Пам’ятаю, що сильно перехвилювався перед грою з «Кривбасом». Адже одна справа керувати «дублерами», а інша виводити команду Прем’єр ліги. Хочу процитувати Євгена Лемешко, з яким я довгий час працював. Так от він казав, що якщо ти прокидаєшся і тебе нічого не хвилює − ти помер. Я буду залучати молодих вихованців нашої школи до роботи з першою командою і можу неодмінно пообіцяти вам, що свій шанс вони отримають.

Після гри з «Кривбасом» мріяли очолити головну команду?

Поганий той солдат, який не мріє стати генералом. Тому я теж був не проти стати біля керма першої команди.

У дублі «Арсеналу» ви працюєте з 2004 року. Чи зміните своє ставлення до гравців саме першої команди після того як стали головним тренером?

У футболі для мене головне − людський фактор. Якщо у команді буде атмосфера «один за всіх і всі за одного», то можна очікувати гарних результатів. Виконуючи обов’язки головного тренера я переконався якого високого рівня гравці зібрані в «Арсеналі». Жоден з них не дав мені навіть нагоди сумніватись у його професійних якостях.

Ви себе називаєте тренером, чи можна переходити до більш європейської назви − менеджера?

Я займатимусь командою, а менеджментом займеться Олександр Томах.

Хотілось би дізнатись вашу думку стосовно комплектації команди…

Команда у нас укомплектована майже у всіх лініях. Проте на мій погляд команді повинна молода кров, без неї ніяк. З частиною гравців вже продовжені контракти(Грицай, Симоненко, Шацьких − прим автова). Ще з групою футболістів ми лише працюємо над цим. Поки контракти не підписані про новачків говорити не хочу.

Ви вже заявили, що відмовились від послуг трьох легіонерів: Біто, Ессоли та Жоземара. Хто ще залишить команду?

Це рішення я прийматиму по ходу першого збору команди, який розпочнеться 1 липня.

Що буде з ветеранами команди: Закарлюкою, Ревою?

Я старатимусь робити баланс між досвідченими і молодими гравцями. Рева разом з Закарлюкою своєю грою та порадами допомагатимуть молоді робити перші кроки у професійному футболі.

У ході презентації Вас як головного тренера, президент клубу Вадим Рабінович заявив, що перед командою стоїть задача виходу в Європу. Наскільки це реально, при такій поганій інфраструктурі: у команди немає навіть свого стадіону?

Напевне ви вже чули, що у цьому напрямку ми працюємо, гадаю без стадіону ми не залишимось. Я відповідаю за ігрові моменти і з відповідальністю можу сказати, що ми боротимемось за місця, які озвучив наш президент.

Філософське питання на тему досягнення успіху в нашому чемпіонаті. В Україні, схоже, для досягнення результату в Прем'єр-лізі важливий злагоджений тандем «тренер − президент». Приклади: Ярославський − Маркевич, Ахметов − Луческу. Як вам працюється з Рабіновичем?

Якщо я підписав контракт з клубом на 2 роки значить, що мене все влаштовує у роботі з нашим президентом. Сподіваюсь, що йому вдасться побудувати нам стадіон.

Щодо стадіону, минулий чемпіонат «Арсенал» грав на трьох аренах: «Динамо», «Колос», «Баннікова». Де краще грати «Арсеналу» під керівництвом Юрія Бакалова?

На стадіоні «Арсенал»(посміхається). Сподіваюсь, що у найближчій перспективі ми матимемо свою арену.

 

+++

 

Аматорські футбольні клуби візьмуть участь в розширеному засіданні Центральної Ради ПФЛ

В`ячеслав Лашук

Ua-football.com

18.05.10

26 травня в Києві в приміщенні Міністерства сім`ї молоді та спорту відбудеться розширене засідання Центральної Ради ПФЛ за участю Рад першої та другої ліг. Також на засідання буде офіційно запрошено представників 14 аматорських команд, що беруть участь у чемпіонаті України під егідою асоціації аматорського футболу України. Одним із питань, яке буде розглядатися Центральною Радою стане пошук шляхів подальшої співпраці з асоціацією та аматорськими клубами у частині удосколналення системи змагань серед професіоналів та аматорів. Як зазначив президент Професіональної футбольної ліги Мілетій Бальчос це стане серйозним кроком вперед не тільки для аматорського, але й для професіонального футболу. Адже саме ці команди являються найближчим резервом для поповнення складу учасників змагань які проводяться під егідою ПФЛ.

Підписатися на новини