У 2009-й – з очками й оптимізмом

У четвер, 30 жовтня, в Будинку футболу відбулося сьоме засідання «Футбольного прес-клубу». На зустріч із кількома десятками спортивних журналістів тренерський штаб національної збірної України завітав практично у повному складі − Олексій Михайличенко, Володимир Веремєєв, Вадим Євтушенко і Михайло Михайлов. Головною темою прес-клубу став виступ команди у 2008 році, а також її перспективи у відбірному циклі чемпіонату світу-2010. Бесіда, що тривала майже дві години, вийшла доволі відвертою і, напевне, корисною для усіх співрозмовників.
Провальні 30 хвилин
«Хоч ми й провели в цьому році вісім матчів, найбільш показовими з них є офіційні поєдинки, − зазначив головний тренер «синьо-жовтих». − Очевидно, що команда не показала ту гру, яку б ми хотіли бачити у її виконанні. Особливо це стосується останніх тридцяти хвилин гри з хорватами». Наставник українців нагадав, що у порівнянні з попереднім циклом основний склад збірної змінився відсотків на. «Це не моя примха, це реальність нинішнього часу − вводити свіжу кров, − додав він. − А така перебудова завжди супроводжується певними труднощами. Так, поки нам вдається не все, проте команда навіть за таких умов, що важливо, заробляє важливі очки: завдання виходу до фінальної частини ЧС-2010 ніхто не відміняв».
Схеми − однакові, реалізація − різна
У відповідь на критичні заяви, нібито у Харкові підопічні Михайличенка не прагнули перемогти хорватів, а грали виключно на нічию, тренер зазначив наступне: «Даю слово честі, що ні в кого навіть думки такої не було. Сам хід цієї зустрічі змусив нас думати про інше, адже ми не мали права на помилку. Захисного футболу не було. З одного боку, певною мірою ми самі винні у тому, що не змогли налагодити контргру. З іншого, суперник не дозволив нам реалізувати задумане». Наставник українців погодився із тим, що відсутність жодного удару в площину воріт хорватів − «це наша проблема». «На відміну від хорватів, в нас, особливо в заключному відрізку матчі, в атаці нічого не виходило, − наголосив він. − Хоча тактичні схеми обох суперників були ідентичними».
Конфлікт чи емоції?
Не могли журналісти обійти увагою і останні заяви Андрія Вороніна. Михайличенко не вбачає в них проводу для серйозного конфлікту, пояснюючи післяматчеві висловлювання гравця «Герти» емоціями. Втім, на думку тренера, «чоловіки повинні свої емоції приховувати, а якщо виникають проблеми, їх необхідно вирішувати дивлячись один одному в очі». Також він додав, що з людської точки зору йому самому хотілося випустити на поле Вороніна, так само, як і Слюсаря, щоб той зміг дебютувати в збірній перед харківською публікою. Однак перебіг подій на полі не дозволив здійснити цих замін. Не можна було вдаватися й до авантюрних ходів, які могли призвести до поразки, а відтак різкого погіршення шансів на вихід з групи. «Напередодні гри з «Металіста» з «Гертою» я обов’язково зустрінуся з Вороніним, і ми розставимо всі крапки над «і», − пообіцяв наставник.
Українські резерви
Олексій Михайличенко не погодився із тим, що після осінньої частини відбору Англія апріорі посяде перше місце, а Україні доведеться боротися з Хорватією за другу позицію. «Можливо, старт і повинен бути таким важким, яким він виявився. Якщо ви вважаєте, що рівень гри, продемонстрований збірною, мене задовольняє, то ви помиляєтеся. Проте в 2009 рік ми входимо оптимістами. У нас ще достатньо часу до 1 квітня, аби як слід підготуватися до виїзду в Англію. Сподіваюся, що футболісти, які були травмованими, зможуть вийти на звичний для себе, високий рівень гри. Ми продовжуватимемо селекцію, сподіваючись знайти виконавців, які підсилять конкуренцію у складі збірної. У наступний рік мені б хотілося взяти з 2008-го лише очковий доробок, а якість гри, безумовно, повинна бути вищою».