Футбольная жизнь в зеркале СМИ

Интернет − нейтральные оценки
Іван Гайворонський: «Донеччина працює системно»
Ffu.org.ua
16.09.08
У рамках загальнонаціонального проекту «Футбольна країна» кореспондент Інформ-служби ФФУ поспілкувався з першим віце-президентом Федерації футболу Донецької області (ФФДО), членом Виконавчого комітету Федерації футболу України Іваном Гайворонським.
− Іван Григорович, що нині являє собою футбольне господарство Донеччини?
− Календар обласних змагань є доволі насиченим. У першості області, тобто − у вищій лізі виступають 13 клубів. І хоча одразу чотири з них представляють столицю Донбасу, за призові місця в останні роки суперничають футболісти Слов’янська, Константинівки, Родинського і Маріуполя. Перша ліга налічує 20 колективів. Після закінчення першого кола тут передували ФК «Торез», донецький «Угольок» та артемівський «Бахмут».
Кубок Донеччини взагалі розігрують 32 колективи. Буквально недавно в останньому фіналі цього турніру «Конті» з Константинівки здолав свого одвічного суперника із Слов’янська «Славхліб» з рахунком 2:1. Цей матч, до речі, став справжнім святом, зібравши близько тисячі глядачів.
Окрім цього, 7 команд розігрують першість області серед ветеранів. Тут варто відзначити, що у першості України серед ветеранів, яким за 45 років, маріупольський «Іллічівець» чотири роки поспіль ставав чемпіоном. В обласних змаганнях з міні-футболу «Граємо за Україну разом!» серед органів виконавчої влади і місцевого самоврядування у 2008 році взяли участь 23 команди. Протягом останніх шести років незмінним лідером змагань (як обласних, так і всеукраїнських) залишається команда Маріупольского міськвиконкому, очолювана міським головою Юрієм Хотлубеєм.
Щодо масовості, то першості міст та районів виборюють майже 700 колективів. Загалом же футболом в області займається понад 100 тисяч людей.
Розвиваємо ми і жіночий футбол − у першості країни наш регіон представляють дві команди. Доречно нагадати, що молодіжна збірна дівчат Донецької області на ІІІ Всеукраїнських спортивних іграх виборола золоті медалі (тренер − Є.Массальский).
Однак особливу увагу приділяємо дитячо-юнацькому футболу. Так, у першості серед ДЮСШ беруть участь 79 команд. А всього в спеціалізованих школах займається понад 7000 хлопчаків, з якими працюють більше 500 тренерів. На старт традиційних і популярних змагань «Шкіряний м’яч» щорічно виходить 3,5 тисячі команд.
На Донеччині є де грати − 90 стадіонів, 3 683 футбольних поля, 2 710 спортивних майданчиків, 72 − зі штучним покриттям. На 53-х стадіонах проходять внутрішні змагання, а на 11-ти − професійні. Десять арен мають індивідуальні місця та штучне освітлення. Стадіони «Шахтар», «Олімпік» і РСК «Олімпійський» в Донецьку, а також «Іллічівець» в Маріуполі облаштовані підігрівом поля.
− За рахунок чого забезпечується робота обласної федерації? Чи існує допомога з боку місцевої влади і держави? У чому проявляється підтримка з боку ФФУ?
− Всю роботу з організації футбольного життя області здійснюють 11 штатних працівників ФФДО і численний актив громадськості. Фінансування відбувається за рахунок внесків колективних членів федерації, спонсорської допомоги на розвиток дитячо-юнацького футболу, а також фінансової підтримки з боку ФФУ і Управління з питань фізкультури та спорту облдержадміністрації. Також спільно з ФФУ у 802 школах зі 1109 впроваджено урок футболу, а кількість таких класів перевищує 3000. При цьому Федерація футболу України у повному обсязі забезпечила нас необхідною кількістю підручників, футбольними зошитами і, найголовніше, надала в наше розпорядження протягом останніх семи років понад 40 тисяч м’ячів!
− Які проблеми найактуальніші нині для ФФДО, окрім фінансових? Чи існує програма розвитку футболу в області, і якщо так, то які її основні напрями? Як пропагується футбол на Донеччині?
− Хотілося би нагадати, що пройшло п’ять років з того часу, як сесія обласної ради прийняла «Цільову комплексну програму розвитку футболу в Донецькій області». До речі, тоді облрадою керував Борис Колесников, нині − народний депутат України і голова ФФДО. І нам є що продемонструвати.
Реконструюються стадіони, футбольні поля, спортмайданчики. Встановлюються майданчики зі штучним покриттям в містах і районах області, відкриваються нові ДЮСШ і, відповідно, зростає кількість дітей, які займаються футболом. Тож не випадково, що протягом багатьох років Донецька область займає перші місця в конкурсі «Кращий розвиток футболу в регіоні», який щорічно проводить ФФУ.
Щодо проблем, то вони, безумовно, існують, і над їх усуненням ми працюємо. Причому намагаємося це робити системно. Так, прийняти програми розвитку футболу у всіх містах та районах, і ми контролюємо хід їхнього виконання: в червні на засіданні Виконкому обласної федерації спільно з колегією управління заслуховували Харцизьск і Шахтарськ, в серпні надійшла черга Володарського та Першотравневого районів.
Доречно буде повідомити, що Управління фізкультури та спорту облдержадміністрації, спільно з обласною федерацією, розробило «Положення про конкурс для визначення рейтингу з реалізації держпрограми розвитку дитячо-юнацького і аматорського футболу в містах та районах». Водночас наша організація разом з Донецьким університетом управління затвердило «Положення про Донецьку відкриту школу футбольних арбітрів», згідно якого проходить відбір та підготовка юних суддів.
Ну, а про те, що футбол на Донеччині, який представлений в Прем’єр-лізі одразу трьома клубами, − спорт номер один, і говорити, напевно, зайве. Особливої реклами він навряд чи потребує, хоча, як засвідчили підсумки Міжнародного турніру пам’яті Віктора Баннікова, який пройшов в червні в Донецьку та Маріуполі, нам є над чим працювати в плані залучення вболівальників, підвищення культури їхньої поведінки. Зауважу, що основне навантаження з підготовки і проведенню змагань випало на обласну федерацію та спортуправління і, за оцінками керівників команд-учасниць, ФФУ, обласного оргкомітету, турнір, матчі якого відвідали загалом понад 60 тисяч вболівальників, пройшли на досить високому рівні.
Та головний предмет нашої гордості − можливість гідно провести фінальну частину чемпіонату Європи серед юнаків до 19-ти років, яка пройде наступного літа в Донецьку та Маріуполі.
− У чому ви вбачаєте роль обласної федерації в підготовці та проведенні Євро-2009?
− Як перший віце-президент і директор виконавчої дирекції Євро-2009, повністю усвідомлюю серйозність покладених на нас завдань. Зокрема, це організація виконання вимог УЄФА і ФФУ по підготовці спортивної інфраструктури, готелів… Це співробітництво с підрозділами ФФУ з питань підготовки фінальної частини Євро-2009, забезпечення всією необхідною документацією. Окрім того, обласна федерація повинна представляти інтереси ФФУ у взаємовідносинах з місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, іншими організаціями.
На нас також покладено забезпечення координації між УЄФА, ФФУ, державними і місцевими органами виконавчої влади, іншими організаціями з питань підготовки до єврочемпіонату. Важливою є також ділянка роботи, пов’язана з розміщення штаб-квартири УЄФА, VIP-партнерів УЄФА і команд-учасниць, організацій VIP-зон в приймаючих містах. Та я впевнений, що керівники обласних та міських організацій зроблять все можливе, аби цей турнір пройшов на високому рівні, а справжні вболівальники отримали неабияку насолоду від футбольних баталій на наших аренах.
Я вже не кажу про те, який ентузіазм в області викликає підготовка України до фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року. І в цьому історичному проекті футбольна Донеччина відіграватиме далеко не останню роль, що свідчить про величезний потенціал подальшого розвитку гри мільйонів в нашому краї.
+++
Збірна України з футболу серед спортсменів з наслідками ДЦП виграла у команди Росії і стала чемпіоном Паралімпійських ігор-2008
Укрінформ
16.09.08
Збірна України з футболу серед спортсменів з наслідками ДЦП сьогодні стала чемпіоном Паралімпійських ігор-2008. У фінальному поєдинку підопічні Сергія Овчаренка у додатковий час виграли у команди Росії з рахунком 2:1 (0:0). У складі «синьо-жовтих» двічі відзначився Володимир Антонюк із Хмельницької області. У матчі за 3-є місце іранці переграли команду Бразилії − 4:0 і здобули бронзові нагороди.
В активі вітчизняних спортсменів у Пекіні вже 72 нагороди (24 золоті, 18 срібних, 30 бронзових). «Синьо-жовта» дружина поки посідає 4 місце і в загальнокомандному заліку, і за кількістю медалей. Усього на паралімпійський п'єдестал-2008 піднімалися спортсмени із 76-ти країн світу.
+++
Тимошенко каже, що все добре, а УЄФА злякає хіба що хаос Ющенка
Champion.com.ua
16.09.08
Прем'єр Юлія Тимошенко запевняє, що Україна чудово буде готова до проведення Євро-2012.
Про це вона заявила, презентуючи у вівторок проект бюджету на 2009 рік.
«Сьогодні всі оцінки є позитивними. Ми будуємо і здаємо стадіони, ми нормально руйнуємо аеропорти. У нас іде повним ходом будівництво готельного господарства і ми в бюджеті передбачаємо в 2 рази збільшити видатки на Євро − вони досягнуть 13,5 мільярдів порівняно з 6,5 мільярдів цього року», − відзначила Тимошенко.
«Я знаю, що до Євро-2012 ми будемо блискуче готові, бо сьогодні об'єкти, які здаються, це об'єкти європейського рівня», − запевнила вона.
«Єдине, щоб нам не завадив політичний хаос. Оце єдине. Щоб не злякалися у світі, що у нас тут так дико відбувається. Я думаю, що все таки динаміка будівництва задовольнятиме наших партнерів в УЄФА», − заявила Тимошенко.
Як відомо, в Україні до Євро-2012 зданий лише один стадіон в Дніпропетровську.
+++
У Тернополі стало більше на один спортивний майданчик із штучним покриттям
Олег Снітовський
Укрінформ
16.09.08
Ще на один спортивний майданчик із штучним покриттям стало більше в обласному центрі.
Кореспондент УКРІНФОРМу повідомляє, що новий спортмайданчик відтепер діятиме поруч центрального стадіону. Спортивна споруда розрахована, передусім, на хлопців, які займаються футболом при стадіоні, а це сорок дітей віком 11-17 років, каже директор стадіону Ярослав Колісник. Але, попри це, майданчик також буде здаватися бажаючим в оренду. Саме покриття майданчика розміром 42 на 22 метри обійшлося у 160 тисяч гривень. Місту воно дісталося від Міністерства молоді та спорту України. З міського бюджету на будівництво міні-стадіону виділено 50 тисяч гривень.
Міський голова Тернополя Роман Заставний сказав, що створення майданчика − складова міської програми підготовки до «Євро-2012». Нині в місті є чотири подібних майданчики. Планується, що до 2012 року у Тернополі такі споруди буде створено у кожному мікрорайоні обласного центру. Крім того, наступного року для міста влада придбає штучне покриття на велике футбольне поле.
+++
Строителям запретили приближаться к «Олимпийскому» на 1 километр
Segodnya.ua
16.09.08
Киевгорадминистрация ограничила строительство объектов, не связанных с чемпионатом Европы по футболу в 2012 году, в радиусе 1 км от НСК «Олимпийский» до проведения чемпионата.
Об этом журналистам сказал первый заместитель председателя Киевгорадминистрации Анатолий Голубченко.
«Сейчас уже принято решение не выдавать ни одного согласования на строительство до 2012 года в радиусе 1 км (от НСК) по объектам, которые не строятся под Евро-2012», − сказал Голубченко.
Он подчеркнул, что такое ограничение является одним из требований УЕФА.
Голубченко отметил, что на данный момент строек в этом радиусе нет, а если они появятся согласно выданным ранее разрешениям, то будут временно приостановлены.
Напомним, что Министерство по делам семьи, молодежи и спорта оценивает стоимость реконструкции Национального спортивного комплекса «Олимпийский» в Киеве в 1,5 млрд. гривен.
18 августа межведомственная комиссия по вопросам реконструкции НСК «Олимпийский» в Киеве выбрала генеральным подрядчиком по демонтажным работам холдинговую компанию «Киевгорстрой».
Вице-премьер-министр Иван Васюник надеется на исключение Европейским союзом футбольных ассоциаций (УЕФА) НСК «Олимпийский» из списка наиболее рискованных объектов при подготовке к Чемпионату Европы по футболу 2012 года.
7 августа Государственное предприятие «Национальный спортивный комплекс «Олимпийский» (Киев) подписало договор с архитектурным бюро GMP von Gerkan, Marg und parthner (Германия) о проведении работ по реконструкции спорткомплекса.
+++
Туск 19 вересня відвідає Україну для участі в засіданні українсько-польського комітету з проведення Євро-2012
УНІАН
16.09.08
Прем`єр-міністр Польщі Дональд ТУСК 19 вересня відвідає Україну для участі в засіданні Міжурядового українсько-польського комітету з проведення Євро-2012.
Як передає кореспондент УНІАН, про це повідомив віце-прем`єр-міністр України Григорій НЕМИРЯ сьогодні в Києві під час спільного засідання української частини Комітету з питань співпраці між Україною та ЄС, комітету ВР з питань європейської інтеграції та української частини Комітету з парламентської співпраці між Україною та ЄС.
«У п`ятницю Україну відвідає прем`єр-міністр Польщі Д.ТУСК, який візьме участь у засіданні спільного комітету урядів України та Польщі щодо Євро-2012», − сказав Г.НЕМИРЯ.
Віце-прем`єр сказав, що успішна підготовка та проведення в Польщі й Україні чемпіонату Європи з футболу 2012 року є не «просто спортивним заходом, а й євроінтеграційним».
Як повідомляв УНІАН, 14 липня у Варшаві відбулося перше засідання Міжурядового українсько-польського комітету з питань підготовки та проведення Євро-2012.
+++
Заявление пресс-службы ФК «Шахтер»
Shakhtar.com
16.09.08
На нескольких интернет-сайтах был размещен материал со ссылкой на газету «Жизнь как она есть», где приводилась прямая цитата Мирчи Луческу. Главный тренер донецкого «Шахтера» якобы нелицеприятно отзывался о руководстве сборной Украины и даже возлагал на него вину, в случае если наша команда неудачно выступит в матче Лиги чемпионов против «Базеля».
Вот текст, приписанный наставнику «Шахтера»: «Я в шоке от того, в каком состоянии возвращаются наши игроки, − признался «Жизни» Мирча Луческу. − В сборной их просто «замордовали». Меня поражает, почему тренерский корпус сборной Украины наплевательски относится к восстановлению футболистов. Было бы логичнее после матча с Казахстаном дать ребятам набраться сил и только потом вылетать обратно. Игрокам было сложно после мучительного перелета из Казахстана восстановить свои игровые кондиции. В итоге я усиленно ломаю голову над тем, как подтянуть футболистов накануне важного матча с «Базелем». Если мы оступимся в Швейцарии, то виноват в этом будет тренерский штаб сборной».
Разумеется, ничего подобного Мирча Луческу никогда не произносил. Речь о возвращении игроков «Шахтера» из сборной шла на последней открытой тренировке. Приводим цитату: «Хотелось бы поздравить национальную сборную Украины с хорошим результатом. Очень жаль, что сразу же после игры украинская команда вылетела домой. В принципе, футболисты всю ночь провели в самолете. Мы наоборот, после матчей на выезде остаемся на ночь, а потом команда, восстановившись, возвращается домой. Любая ночь, проведенная в дороге − это потом два-три дня восстановления. Думаю, послеигровая усталость у футболистов сборной Украины еще больше увеличилась из-за перелета. Поэтому мы решили задействовать в кубковой игре против «Ильичевца» тех футболистов, которые оставались в Донецке».
Согласитесь, есть существенная смысловая разница между этими двумя вариантами текста. Попросту мы столкнулись подачей заведомо ложной информации.
Пресс-служба ФК «Шахтер» связалась с руководством газеты «Жизнь как она есть» и ее спортивным отделом. Там, после выяснения обстоятельств, признали, что опубликованный материал не соответствует действительности. ФК «Шахтер» были принесены извинения. Пока в устной форме, но руководство спортивного отдела обещало напечатать опровержение в ближайшем номере.
Надеемся, что именно так и произойдет, и верим, что в перспективе коллеги из газеты «Жизнь как она есть» не станут в погоне за громкими материалами искажать действительность.
+++
Чому «Карпати» на матч з «Металістом» запросили іноземну бригаду арбітрів
Fckarpaty.lviv.ua
16.09.08
Поєдинок 8-го туру української Прем’єр-ліги з футболу між львівськими «Карпатами» та харківським «Металістом», що відбудеться цієї неділі о 17:00 на львівській «Україні», розсудить польський арбітр Роберт Малек. Таким чином, провідний клуб Галичини скористався правом, яке обумовлене в Регламенті УПЛ і дозволяє кожному клубу елітного українського дивізіону один раз за коло запрошувати для обслуговування поєдинку за своєю участю іноземну бригаду арбітрів.
«Карпати» вперше в своїй історії вдались до послуг іноземних суддів, − коментує рішення клубу його генеральний директор Олександр Єфремов. − Разом з тим, наша принципова позиція, яку я озвучував не раз, не змінилася: ми виступаємо за професійне зростання наших, українських арбітрів. Утім, певні претензії до вітчизняних суддів, які обслуговували матчі харківського «Металіста», фактично змусили нас поставити до відома Федерацію Футболу України і Прем’єр-лігу України про те, що ми наполягаємо саме на суддівстві іноземної бригади арбітрів. Справді, якщо згадати більшість останніх матчів «Карпат» з «Металістом», дії арбітрів в окремих, часто визначальних епізодах, були, м’яко кажучи суперечливими. До речі, не лише у «Карпат» викликають питання дії суддів у поєдинках за участю харків’ян: запорізький «Металург» в матчі з «Металістом», що відбудеться через тур, теж запрошує суддів з-за кордону. Це говорить про те, що не все так добре у нашого бронзового призера, є до них зауваження з боку суперників. Зрештою, це означає, що не все так прекрасно і в нашому суддівському корпусі…
− «Металіст» не заперечував проти призначення іноземного рефері?
− Згідно Регламенту, нашого майбутнього суперника лише поставили до відома.
− Чому було обрано саме польську бригаду арбітрів на чолі з Робертом Малеком?
− Мені про це невідомо. Клуб лише замовляє іноземних суддів, а їхнім обранням та призначенням займається Комітет арбітрів та керівництво ФФУ. Відомо мені лишень, що це кваліфікована бригада, а Роберт Малек − один з найкращих польських рефері, арбітр ФІФА, який починає обслуговувати топ-матчі.
− Чи несе клуб додаткові фінансові витрати через запрошення суддів з-за кордону?
− Безумовно. Це і більш високі гонорари, і більші вимоги щодо перебування бригади арбітрів у місті, що приймає футбольний матч.