Футбольная жизнь в зеркале СМИ

Интернет - нейтральные оценки


Кабмин готов согласовать с Бюджетным комитетом предоставление "Укравтодору" госгарантий

 

Liga.net

27.07.08

 

Кабинет Министров готов согласовывать с Бюджетным комитетом парламента использование 24,3 млрд.грн. госгарантий "Укравтодору". Об этом заявила Премьер-министр Украины Юлия Тимошенко в своем выступлении в Верховной Раде и попросила депутатов поддержать предоставление этих гарантий в проекте изменений в Закон о Госбюджете.

 

Как передает корреспондент ЛІГАБізнесІнформ, Ю.Тимошенко отметила, что если парламент хочет контролировать использование этих средств, можно включить в проект предложения народных депутатов, "что все решения по 24,3 миллиарда принимаются Бюджетным комитетом, а потом финансируются правительством для того, чтобы контроль был".

 

Ю.Тимошенко подчеркнула, что подобные гарантии принимались в каждом бюджете каждый год. "Это традиционная абсолютно модель, она используется, во-первых, для того, чтобы можно было на основе концессии или на основе государственно-частного партнерства привлечь очень серьезные, мощные команды, которые будут строить дороги в Украине, транзитные, в том числе и для Евро-2012, и в том числе, учитывая, что большинство дорог в горной местности разрушено, в том числе и государственного значения, это была бы определенная система добавления денег к тем, которых однозначно не хватит для того, чтобы восстановить почти тысячу мостов и минимум 600 километров дорог", - сказала Премьер.

 

Также Ю.Тимошенко призвала депутатов поддержать проект закона, которым предложено повысить ставки акцизов на табак, поскольку Украина, по словам Премьер-министра, сейчас практически вообще не берет этих акцизов.

 

+++

 

4 серпня до Львова приїде віце-прем’єр-міністр України Іван Васюник

 

Zik.com.ua

31.07.08

 

4 серпня віце-прем’єр-міністр України Іван Васюник проведе за участю національних експертів з «Євро-2012» виїзне засідання Організаційного комітету з підготовки та проведення фінальної частини чемпіонату Європи з футболу 2012 року у Львівській області. Під час візиту заплановані зустрічі з керівництвом міста та відповідальними за підготовку Львова до турніру 2012 року. Також віце-прем’єр-міністр відвідає об’єкти інфраструктури Львова (комунальні дороги, які мають бути відремонтовані до «Євро-2012», готелі, аеропорт), ознайомиться з планом виконання ремонтних та будівельних робіт, дотримання графіків. Про це сьогодні, 31 липня, ЗІК повідомила прес-секретар віце-прем’єр-міністра України Галина Русин.

 

Програма робочого візиту віце-прем’єр-міністра України Івана Васюника до Львівської області:

 

9.00−9.30 − ознайомлення зі станом реконструкції ДП «Міжнародний аеропорт «Львів» (Участь представників ЗМІ − за бажанням);

 

9.30−10.00 − переїзд до Львівської облдержадміністрації; (через вул. Любінська, Виговського, Володимира Великого, Стрийська);

 

10.00−11.00 − зустріч з керівництвом Львівської облдержадміністрації, Львівської обласної ради та Львівської міської ради (Львівська облдержадміністрація, м. Львів, вул. Винниченка, 18, каб. 201) − для представників ЗМІ протокольна фото- та відеозйомка;

 

11.00−13.00 − засідання Організаційного комітету з підготовки та проведення фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу у Львівській області (Львівська обласна рада, м. Львів, вул. Винниченка, 16, малий сесійний зал) − для представників ЗМІ протокольна фото- та відео зйомка;

 

14.00−15.00 − прес-конференція (Львівська облдержадміністрація, м. Львів, вул. Винниченка, 18, каб. 257);

 

15.00−16.30 − відвідування об’єктів з підготовки до проведення чемпіонату Європи 2012 року з футболу у Львівській області:

 

+++

 

Олександр Єфремов: «Арсенал» повинен відповісти за роздмухування скандалу»

 

Fckarpaty.lviv.ua

31.07.08

 

Протягом останніх днів у багатьох ЗМІ з`явились інформації на кшталт «Новий скандал у Прем’єр-лізі», «Карпати» проти Прем’єр-ліги» тощо. При цьому наводиться лист ФК «Карпати» до керівництва Прем`єр-ліги, в якому клуб звернувся зі своїми зауваженнями щодо проекту бюджету Ліги. Генеральний директор ФК «Карпати» Олександр Єфремов обурюється тим, що лист без згоди на це «Карпат» було оприлюднено на офіційному сайті київського «Арсеналу», а вже звідти розтиражовано по всій Україні, і стверджує, що такі дії одного з членів Прем’єр-ліги дуже псують імідж недавно створеній організації.

 

«Адресований цей лист був, - наголошує Олександр Єфремов, - Віталію Данилову як голові ПЛ, а також клубам − учасникам ПЛ. Адже, згідно з рішенням власників клубів, про усі негаразди, спірні моменти учасники ПЛ повинні повідомляти один одного, щоб в телефонному режимі чи під час засідань знати проблематику й мобільно вирішувати ці питання. Це суто робочий момент, викладений у внутрішній документації. Однак чомусь керівники «Арсеналу» - Вадим Рабинович, Віктор Головко, Володимир Кацман, не знаю хто конкретно, − без дозволу ФК «Карпати» розмістили згаданий лист на офіційному сайті київського клубу, ще й подавши його як черговий скандал в Прем’єр-лізі. Наразі мені невідомо, як подібні дії своїх членів оцінює керівництво ПЛ, однак ми звернулись до цієї організації, аби вона поклала край таким проявам правового нігілізму. Також ми звернулися з листом до київського «Арсеналу» із заявою про те, що залишаємо за собою право подати судовий позов за порушення ст. 30 Закону України про інформацію, який забороняє поширення інформації без згоди на це її власника. Ще раз підкреслю − у жодному разі ФК «Карпати» не мав наміру створити нездоровий інформаційний привід навколо Прем’єр-ліги. Наш лист за своєю суттю − це діловий папір, який стосується наших зауважень, побажань стосовно проекту бюджету цієї організації, членами якої ми є. Тож, вкладаючи немалі кошти, ми повинні розуміти, куди ці гроші йдуть. Тому такі дії одного з членів ПЛ скоріше розвалюють молоду організацію, але ніяк її не розбудовують. І «Арсенал» повинен за такі свої дії відповідати", - підсумовує генеральний директор ФК «Карпати».

 

+++

 

Стихия «помогла». У Львова проблемы с подготовкой к Евро 2012

 

Polemika.com.ua

31.07.08

 

Несмотря на наводнение в Западной Украине, город Львов не потеряет статус принимающего Чемпионат Европы по футболу 2012 года. Об этом в интервью корреспонденту «Полемики» заявил первый зам. министра культуры и туризма Украины Владислав Корниенко.

 

«Львов не потеряет статус принимающего города. Хотя в связи с наводнением там возникли проблемы», - заявил Корниенко.

 

Он также отметил, что город Донецк более приоритетен у межведомственной рабочей группы по вопросам мониторинга реализации проектов строительства и реконструкции гостиничной сети в рамках подготовки к Евро-2012.

 

+++

 

Польша уходит в отрыв. Германия страхует Украину по Евро 2012

 

Polemika.com.ua

31.07.08

 

В Польше уровень подготовки инфраструктуры к проведению Чемпионата Европы по футболу 2012 года намного выше, чем в Украине. Об этом во время заседания межведомственной рабочей группы по вопросам мониторинга реализации проектов строительства и реконструкции гостиничной сети в рамках подготовки к Евро-2012 заявил первый зам. министра культуры и туризма Украины Владислав Корниенко, сообщает корреспондент «Полемики».

 

«В Польше уровень подготовки намного выше (по сравнению с Украиной - ред.). Поэтому сейчас стоит вопрос: или Украина показывает конкретный результат, или передает (проведение Евро - 2012 - ред.) Германии», - отметил Корниенко.

 

Он также сообщил, что Днепропетровская область в отличие от Донецкой показывает лучшую динамику в направлении подготовки мест размещения болельщиков Евро - 2012.

 

+++

 

В ожидании Евро − 2012. Донецкий бизнес пугают репрессиями

 

Polemika.com.ua

31.07.08

 

Донецкая область рассчитывает на поддержку соседних регионов в вопросе использования гостиничной инфраструктуры в рамках подготовки к проведению Евро - 2012. Об этом заявил первый заместитель председателя Донецкой ОГА Сергей Дергунов, передает корреспондент «Полемики».

 

«На сегодняшний день мы можем предложить альтернативу размещения туристов и заменить нехватку пятизвездочных номеров на четырехзвездочные... Мы также можем рассчитывать на инфраструктуру соседних городов: Луганска, Днепропетровска, Запорожья», - заявил Дергунов.

 

Он заявил о необходимости предоставления гарантий частными предпринимателями на предоставление жилых помещений для размещения болельщиков Евро - 2012 года. В случае если эти гарантии не будут предоставлены в добровольном порядке, к предпринимателям будет применен административный ресурс.

 

«Там где не хватает гарантий по области, мы доработаем. Мы будем включать административный ресурс. Будем включаться. Все, что зависит от нас, мы сделаем», - отметил Дергунов.

 

+++

 

Великобритания верит, что Евро-2012 пройдет в Украине

 

Focus.in.ua

31.07.08

 

Великобритания намерена максимально помочь Украине и Польше в организации мероприятий, связанных с чемпионатом Евро-2012. Об этом заявил новый Посол Великобритании в Украине Ли Тернер.

 

Договоренность о технической помощи в сфере безопасности была достигнута в ходе майского визита Виктора Ющенко в Лондон. «Эксперты по вопросам безопасности спортивных мероприятий уже были в Украине. Мы также предложили украинской делегации осенью посетить Великобританию, чтобы увидеть, как британская полиция работает на футбольных матчах для обеспечения безопасности на стадионах, и узнать, как правильно руководить движением футбольной публики во избежание проблем», - сообщил дипломат в интервью Фокусу.

 

«Я надеюсь, что Украина успешно проведет этот чемпионат. Потому что я бы и сам хотел посмотреть футбол», - подчеркнул Посол. Он уверен, что 2012 год, когда в Олимпийские игры, а в Польше и Украине − футбольный чемпионат,Лондоне пройдут станет фантастическим годом спорта для всей Европы.

 

+++

 

Євро-2012: важливий результат, а не процес      

 

Ірина Цицак 

Lvivpost.net

31.07.08

 

Володимир Квурт, секретар Львівської міськради, про фінансування  будівництва євростадіону  з бюджету розвитку, майбутню зустріч  з провідними  місцевими  бізнесменами  та управлінські  помилки

 

Для виправлення ситуації, можливості реального впливу та прозорості процесу підготовки до Євро-2012 активно долучився депутатський корпус Львівської міської ради, насамперед в особі секретаря ради Володимира Квурта. Він знає, як звести стадіон вчасно, зберігши обличчя міста. Впевнено каже, що це буде за умов, коли: депутатський корпус візьме на себе відповідальність, що основним джерелом фінансування робіт стане бюджет розвитку; буде підтримка з боку бізнесменів Львова; долучиться інвестор на будь-якому етапі реалізації проекту; місто матиме календарний план виконання робіт.

Управлінська помилка

 

- Чому, здобувши торік право на проведення третього спортивного заходу у світі, Львів зіштовхнувся з тотальним інтриганством та непрозорістю?

 

- Це віддзеркалення загальноукраїнських процесів. Неможливо вимагати, щоб було здорове суспільство у Львові, коли в країні буяють особисті конфлікти та протистояння на усіх щаблях. На жаль, навіть рішення УЄФА про проведення Євро-2012 не змогло об'єднати україн­ську еліту заради спільної мети - визнання України у європейському співтоваристві як країни, що здатна проводити заходи найвищого рівня, згідно з європейськими нормами та правилами, - відкрито і прозоро.  Все це дуже неприємно, але не варто впадати у розпач. Свого часу з подібними проблемами зіткнулася Португалія, і тоді також лунали розмови,  щоб забрати в цієї країни право на проведення чемпіонату. Однак португальський  уряд таки зумів гідно вийти зі складної ситуації. В Україні справа ускладнюється тим, що підготовка до Євро-2012 відбувається в умовах серйозного політичного тиску, і політики не хочуть або не здатні знаходити компроміси. Це й спричинило резонанс та занепокоєння: буде чи ні Євро-2012 в Україні. Інтриги й надалі не зникнуть, бо відсутній досвід та традиції прозоро проводити ті чи інші заходи.

 

Станом на квітень 2007 р., тобто на момент, коли Україна виборола право приймати ЧЄ, ми вже мали першу ухвалу Львівської міськради, яка визначала місце розташування стадіону до Євро. Рішення це було прийнято ще депутатами попередньої каденції. Згодом провели аналіз, наскільки ця ділянка відповідає вимогам УЄФА, та чи можна там збудувати стадіон. Вже у серпні експерти офіційно підтвердили, що вона відповідає усім вимогам, і депутати були готові виносити на розгляд ради ділянку для будівництва стадіону. Паралельно перед виконавчою владою міста було поставлено завдання готувати умови тендеру. Але тут закралася управлінська помилка.

 

- Чия? Можете назвати конкретні прізвища?

 

- Відповідальність мають розділити усі, зокрема і я. Аби звести будинок, потрібен проект, план та параметри фінансування (хто буде інвестором). На жаль, тоді недобре були прописані умови інвестиційного конкурсу, який відбувся наприкінці листопада 2007 р. Коли оголосили переможця, то всі сприйняли, що саме він інвестуватиме.

 

- ... неправильне було й інформування з боку посадовців мерії...

 

- Так, неправильне. Тоді мова йшла про інше - укладення угоди на виготовлення робочого проекту. Лише після цього матимемо відповідь, скільки коштуватиме проект, скільки часу займе і коштуватиме будівництво, опісля - коли буде надано план фінансування робіт. Власне до 1 серпня вже має бути готовий робочий проект. Ще 30-40 днів займе незалежна експертиза, яка оцінить правильність фінансових розрахунків, а також усі необхідні погодження у міністерствах щодо відповідності українським нормам та вимогам.

 

Є плутанина у поняттях "ін­вестор" та "спонсор". Спонсор - людина-меценат, яка добровільно виділяє кошти і взамін нічого не хоче. Інвестор, виділивши кошти, розраховує на певну компенсацію. У цьому випадку розглядався варіант, що він має можливість за сприянням громади та міста збудувати комерційні комплекси, які компенсують йому видатки, аби згодом отримати прибуток. Площа земельної ділянки, яка виділена під стадіон становить 25 га, з яких 16 га займе власне  футбольна арена з інфраструктурою. Згідно з розрахунками, на 9 га не можна збудувати комерційні об'єкти, які компенсують витрати інвестора.

 

Отож допущена управлінська помилка, і, напевно, недостатньо якісно провели експертизу, яка дала можливість оцінити економічні та політичні ризики. Звичайно, в процесі підготовки варто було дещо раніше це переглядати. Власне, ще у березні 2008 року депутатський корпус Львівської міськради ставив питання про календарний план робіт підготовки до Євро-2012. Тоді надати його нам не змогли. Але у Львова залишаються всі підстави вчасно провести роботи!

 

- Чим мотивуєте свої слова?

 

- Під час минулотижневої зустрічі депутатського корпусу з "Alpine" представники фірми підтвердили, що до 1 серпня вони подадуть робочий проект. Не довіряти інформації фірми, яка прозвучала  у присутності депутатського корпусу, не маю права. Певен, що за 30-40 днів матимемо всі необхідні погодження. Тим паче, усі необхідні розпорядження були надані. Також є заяви Президента України та глави уряду, що ці проекти отримуватимуть максимальне сприяння і прийняття рішень не затягуватимуться з політичних чи інших мотивів. Отже, на 1 - 10 вересня об'єктивно зможемо вийти з усіма необхідними робочими документами.

 

- Коли буде закладено перший камінь будівництва євро­стадіону у Львові?

 

- "Alpine" готова розпочати підготовчі роботи у середині серпня, а будівельні роботи - вже у вересні.

 

- Чиї працівники, техніка будуть безпосередньо на будівництві? Чи претендуватимуть на роль субпідрядників львівські будівельні компанії?

 

- В усіх цивілізованих країнах завжди є вимога, щоб до 70 % об'єму робіт виконували місцеві фірми. Певен, що її буде дотримано. "Alpine" підтвердила, що провела попередні переговори, розіслала необхідні листи-заявки на участь у конкурсі на визначення виконавця робіт на різних етапах. Я відстоюватиму позицію, аби більшість робіт виконували львівські фірми, щоб львів'яни отримали робочі місця. Але відповідальність за якість стадіону несе одна фірма - "Alpine", яка за власні кошти виготовила проект і розпочне роботи. Головне, що ця фірма офіційно акредитована УЄФА, і це дає надію, що під час здачі об'єкта не буде запитань.

 

- А ризики якісь є?

 

- Бачу єдиний ризик -  форс-мажорні обставини, наприклад, не дай Боже, запровадження надзвичайного стану на території України чи щось подібне...

Про роль Димінського

 

- Минулого тижня з ініціативи депутатського корпусу Львівської міськради, відбулася зустріч керівників фракцій, мера, т. в. о. губернатора Львів­щини з можливим інвестором будівництва стадіону - почесним президентом ФК "Карпати" П. Димінським, де сторони вислухали одна одну і розійшлися, так і не домовившись про інвестування у будівництво стадіону. "Апетити" бізнесмена щодо майна та землі оцінено у 300 млн євро...

 

- Всі названі П. Димінським об'єкти обтяжені певними юридичними проблемами, саме тому  рішення ради щодо них не можуть бути прийняті. Якщо йтиметься про ці об'єкти, то діалог не матиме перспективи.  Переговори  з П. Димінським тривають, відбувається двосторонній аналіз вимог та пропозицій.  Тому не можна виключати можливого компромісу.

 

- Чим може допомогти П. Ди­мінський? Потім долучитися до будівництва власними коштами?

 

- Він може допомогти у двох моментах. На 2009 р. на виконання робіт потрібно не більше 20 млн євро - частину цих коштів якраз міг би дати П. Димінський. А по-друге, Петро Петрович, як людина з відповідними зв'язками у бізнесі, має можливість під ті ресурси, які йому надасть місто, залучити до інвестування інших бізнесменів. Так він стане девелопером управління майна, яке йому надає місто.

Рецепт успіху та плече

 

- Ви для себе маєте чітку відповідь, за які кошти збудують євростадіон у Львові?

 

- Так, маю відповідь, як можна звести стадіон вчасно і зберегти обличчя міста. Зараз це обличчя не втрачено, але зіпсували собі репутацію деякі чиновники, які не справилися з покладеними на них функціями. Нині рада готова взяти на себе відповідальність, аби євростадіон збудували. Щоб вчасно виконати всі роботи, потрібно запропонувати прозору та зрозумілу схему фінансування. Створення "Народної команди", чи будь-якого ТзОВ з передачею йому ресурсів міста, - це тільки розтягне процес, але не вирішить питання загалом. Тому першочергово варто забезпечити чіткий графік фінансування робіт, знати, які джерела можуть бути використані, передбачити, що на кожному етапі може долучитися інвестор, який посилить позицію.

 

- Як забезпечити цей процес?

 

- По-перше, місто бере на себе зобов'язання фінансувати ці роботи з бюджету розвитку (він формується з коштів від продажу землі, майна, оренди, приватизації. - "Пошта"). Паралельно варто підготувати програму приватизації. Тим паче, багато львів'ян мають бажання приватизувати помешкання. За попередніми оцінками, це дасть можливість залучити додатково щонайменше 60-100 млн грн в рік. При цьому важливо якісніше організувати роботу управління комунальної власності. Згодом кошти з бюджету розвитку поетапно скеровуються на генпідрядника: виконані роботи та підписаний акт - профінансовані роботи. Використання коштів контролюватиме робоча група депутатського корпусу Львів­ської міськради, куди увійдуть представники усіх фракцій, а також КРУ.

 

- Депутатський корпус прагне взяти підготовку до Євро-2012 у власні руки, бо мер і команда не справляються?

 

- Сформулюю інакше: депутатський корпус готовий посилити позицію мера і створити умови для того, аби процес підготовки до Євро був прозорим.

 

- Які помилки допустив мер Садовий у підготовці до Євро?

 

- Cкажу, як зробив би я - за­просив би людину, яка була б персонально відповідальною переді мною за підготовку всіх рішень, пошук та аналіз всіх варіантів щодо підготовки до Євро. Звісно, з наданням їй усіх необхідних задля цього повноважень, починаючи від перемовин із потенційними інвесторами та будівельниками. А якраз цього не зробив Андрій Садовий. Він залишив повну відповідальність на собі. Вона б і так залишилася на ньому, але процеси щодо підготовки стадіону були б чітко локалізовані, і ми б знали, що в цієї людини є повна інформація. Будь-яка команда має демонструвати результат, а не процес. Нині депутати міської ради змушені виправляти ситуацію. Також невдовзі варто провести відкриту зустріч (із залученням ЗМІ) із провідними бізнесменами Львова і запропонувати їм долучитися до справи. У Львові є понад 30 осіб, які володіють фінансовим та іншим ресурсом (понад 10-20 млн). Якщо ці люди відчують підтримку з боку міста, то підуть назустріч. І не лише будуть готові проінвестувати проекти міста, але й виступлять лобістами на вищих щаблях.

 

- Це ваша ініціатива?

 

- Так, моя персональна, і я вже озвучував її меру. За потреби можу виступити координатором зустрічі, але її мусить зініціювати мер, як людина, яка безпосередньо відповідальна за підготовку до Євро. У міста є ресурс: скажімо, підготовлено понад 20 ділянок на аукціон. Може, вони зацікавлять бізнесменів? Можливо, когось зацікавить облаштування вул. Липинського, де постане бізнес-центр, готельний комплекс. Є й інші привабливі для бізнесу проекти.

 

- Чи можна вважати ваші ініціативи щодо підготовки до проведення Євро стартом виборної кампанії на крісло мера Львова?

 

-  Не час думати про посади, ми всі є свідками того, до чого довели країну нездорові амбіції людей, які понад усе прагнуть булави.

 

- ...а мерські амбіції у вас є?

 

- Я би хотів, щоб ви мене почули: не можуть усі бути мерами, президентами і прем'єрами. Тим більше, що практика показує, що стати мером чи президентом - простіше, ніж бути ним. Заслужити повагу людей можна на кожному місці, треба тільки добре, професійно  і чесно виконувати свій обов'язок. Ми чомусь забули просту істину, що не місце прикрашає людину, а людина - місце.

 

- Що буде з євростадіоном після чемпіонату?

 

- У тому варіанті, про який розповів, власником буде громада міста. Розраховую, що Львів збереже представництво у вищій лізі двох команд. Оскільки на вул. Стрийській буде футбольний стадіон, то у перспективі там виступатимуть дві команди. Можна буде проводити й концерти, працюватиме виставковий зал. Стадіон "Україна" потрібно зберегти, акцентуючи його, можливо, на легкоатлетичній підготовці.

 

+++

 

УЄФА

 

Ігор Гулик 

Lvivpost.net

31.07.08 

 

Абревіатура Спілки європейських футбольних асоціацій в обставинах, що склалися у Львові на кінець липня 2008-го, може зазнати деякої кореляції: українська єврофутбольна афера визрі­ла і передбачити її наслідки якщо й можливо, то лише зі значною часткою умовності.

 

Хизування паперовими стадіонами, готелями, шляхами та летовищами дійшло логічної точки, після якої розпочинається торг, причому торг невигідний, з безвиході, з усіма наслідками, що навіть і не снилися тим ошалілим чоловікам, на голови яких, мов грім з ясного неба, упала звістка про перемогу України в тендері за право проведення Євро-2012...

 

Я цілком розумію пана Димінського: він підприємець, який чує нагоду зиску і вхопився у неї обома руками. Його можна звинувачувати у будь-чому: в жадібності, бажанні відкусити якомога більше. Але на Димінського не можна грішити бодай в одному - не він конструював ситуацію пату і глухого кута, він тільки спостерігав за борсаннями міського голови, його піар-вибриками, метою яких, у принципі, був той же зиск. Якби йшлося про громадський інтерес, то, мабуть, ніхто б не кинув у Садового й камінчика, але ж ні. Громаду годували протермінованим фаст-фудом у яскравих обгортках, і тепер вона має проблеми з перетравленням цих "смаколиків". Бо так чи інак саме городянам доведеться платити за усіма завищеними укільканадцятеро рахунками, і тепер вже нема різ­ниці, будуть вони на кондо Димінського чи когось з обіцяних Садовим інвесторів.

 

Ось за це й мусить відпо­вісти наш креативний мер. Зокрема, за те, що у славній галицькій столиці тепер зі свічкою треба шукати по­літиків, які б могли ґарантувати чесне використання майбутніх позик для євростадіону. За те, що згаяно дорогоцінний час і купу кош­тів на пустопорожній піар. За те, що під приводом під­готовки до Євро здійснено кілька залаштункових оборудок, ціну яких дізнаємося незабаром.

 

Але питання про форму відповідальності. Ясна річ, Андрію Івановичу не світить доля його попередника, - погодьтеся, вказувати мерові на двері напередодні футбольного чемпіонату було б легковажно і самовбивчо. Термін каденції міського голови вичерпується 2010-го, отже, Садовий має шанси завершити всі свої наміри і сентиментально помахати нам ручкою - акурат того року ставатимуть (якщо ставатимуть!) до ладу об'єкти футбольної інфраструктури. Скаже на прощання: що зміг, те зробив, а що ні - то не до мене. І матимемо логічне завершення великої української єврофутбольної афери, словом, - УЄФА.

 

+++

 

Эксперты УЕФА в августе проверят готовность Донецкой области к Евро-2012

 

Ostro.org

31.07.08

 

Эксперты УЕФА в августе проверят готовность Донецкой области к проведению Евро-2012. Об этом сегодня в комментарии «Острову» сказал первый заместитель министра культуры и туризма Украины Владислав Корниенко.

 

По словам В. Корниенко, эксперты УЕФА с целью посещения принимающих чемпионат городов 17-22 августа прибудут в Украину. «Однозначно на Донецк и область будет день-полтора, до двух дней, отведено», - сказал он.

 

В. Корниенко отметил, что эксперты УЕФА посетят лагеря спортивных команд, стадион, аэропорт и посмотрят, какова «картина подготовки средств размещения».

 

«Начиная от 4-5 звезд. Все остальные места размещенья по нашим гарантиям, которые мы дали они (УЕФА - ред.) видят, что они более-менее…», - сказал В. Корниенко.

 

Также он напомнил, что 15-20 сентября при участии УЕФА состоится заседание исполнительного совета в Швейцарии.

 

+++

 

Футбол в песках

 

Поленок Пелагея

Gazeta.sebastopol.ua

31.07.08

 

На этой неделе, 1-3 августа в Севастополе пройдет Чемпионат Украины по пляжному футболу. А не так давно из призовой поездки в Болгарию вернулась команда победителей чемпионата по дворовому футболу на Кубок Валерия Саратова.

 

Чемпионат Украины в парке Победы

 

Севастополь — седьмой город, который принимает Гран-при 6-го национального Чемпионата при поддержке Ассоциации пляжного футбола Украины (АПФУ) и Федерации футбола Украины (ФФУ). В этом году в двух группах состязаются 16 составов на пляжах восьми городов страны. Это, кстати, вдвое больше, чем в прошлом году.

 

В Севастополе матчи будут проходить в парке Победы. Там установят специальную перевозную конструкцию на три тысячи зрителей. Право называться лучшими здесь будут доказывать восемь команд Высшей лиги из группы «Б». В пятницу, 1 августа, будут сыграны четыре матча. В субботу и воскресенье проигравшие команды разыграют 5-8-е места, а команды-победительницы поборются за призовые места. В перерывах между матчами игроков и болельщиков развлекут красочным выступлением девушки из группы поддержки.

 

По итогам трех предыдущих Гран-при севастопольский ПФС набрал 19 очков и занимает четвертое место в турнирной таблице. Как рассказал капитан команды ПФС Александр Судак, ребята очень надеются на поддержку севастопольцев. Через неделю игроков ожидает Гран-при в Ильичевске. Суперфинал пройдет в Одессе 26-31 августа.

 

«Лукоморье» съездило на Золотые пески

 

На Кубок Валерия Саратова было заявлено 133 команды. Возраст основного состава — 14-18 лет. 13 команд были исключительно женские. Играли на четырех площадках в разных районах города только по субботам и воскресеньям. Всего было проведено 240 матчей.

 

Лучшими в младшей группе среди юношей оказалась «Заря» (Гагаринский район), среди девушек — «АВиК» (Нахимовский район). Оба состава завоевали путевки в детский лагерь «Ласпи». Накал страстей бушевал во время матча между командами PSV (Гагаринский район) и «Лукоморье» (Нахимовский район). Победило «Лукоморье». Ребятам досталась поездка на болгарский курорт Золотые пески.

 

+++

 

Удосконалення законодавства, створення суспільного телерадіомовлення, сприяння вітчизняному книговидавництву та підготовка до Євро-2012 - актуальні питання розвитку інформаційної сфери України - Держкомтелерадіо

  

Юрій Банахевич

Укрінформ

31.07.08

 

Підсумки розвитку інформаційної та видавничої сфер України у першому півріччі 2008 року підбито сьогодні на колегії Державного комітету телебачення та радіомовлення України, передає кореспондент УКРІНФОРМу.

 

У своїй доповіді тимчасово виконуючий обов'язки голови Держкомтелерадіо України Анатолій Мураховський повідомив, що протягом звітного періоду здійснювалось вдосконалення правового забезпечення інформаційної та видавничої сфер, проведена значна робота з підготовки та опрацювання проектів законів, що стосуються інформаційної сфери. Зокрема, на розгляд Верховної Ради України внесено законопроект " Про захист професійної діяльності журналістів”. Окрім того, на виконання Указу Президента України від 23 квітня 2008 року “Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 21 березня 2008 року “Про невідкладні заходи щодо забезпечення інформаційної безпеки України” підготовлено пропозиції щодо вдосконалення державного управління в інформаційній сфері.

  

“Актуальними в роботі Комітету залишаються питання підготовки та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи з футболу у 2012 році”, - відзначив А.Мураховський, поінформувавши, що на базі УКРІНФОРМу створюється Інформаційний центр “Євро-2012 - Україна”, а також інформаційні центри в українських містах, що прийматимуть учасників єврофоруму. На створені підрозділи покладатиметься реалізація завдань інформаційного забезпечення підготовки до Євро-2012, поширення інформаційно-аналітичних матеріалів та повідомлень для ЗМІ, оприлюднення інформації про проведення конкурсів з пошуку інвесторів, із закупівлі товарів, створення єдиного інформаційного інтернет-порталу з висвітлення підготовки проведення Євро-2012.

 

Аналізуючи інші питання, А.Мураховський відзначив, що завершено роботу щодо визначення загальних засад створення і функціонування суспільного телерадіомовлення, подальшого статусу Національної телекомпанії України та Національної радіокомпанії. Вживаються заходи щодо реалізації Державної програми впровадження цифрового телерадіомовлення.

  

На засіданні відзначено активну участь України у роботі XV Мінської міжнародної книжкової виставки-ярмарку та 53-му Варшавському міжнародному книжковому ярмарку.

 

+++

 

Восполнить дефицит гостиничных мест к Евро-2012 Донецк cможет с помощью соседних областей

 

Ostro.org

31.07.08

 

За счет соседних областей Донецк может разрешить проблему дефицита мест для проживания гостей и болельщиков на время проведения чемпионата Европы по футболу 2012 года. Об этом говорилось сегодня в Донецке на совещании по вопросам размещения участников и гостей Евро-2012.

 

В частности, прибывший на заседание первый заместитель министра культуры и туризма Украины Владислав Корниенко рассказал, что Харьков решил в определенной степени проблему с размещение гостей на время проведения Евро2012.

 

По его словам, городской голова Харькова Михаил Добкин со своей командой «вышли на 200-километровую зону, 50-ти километровую…»: подписали с Полтавой соглашение, которая, в свою очередь, предоставила определенное число городов и тоже включилась в инвестиционную компанию по строительству и переоборудованию гостиниц, которые есть на территории Полтавы.

 

На заседании было отмечено, что по требованию УЕФА номеров 5-ти звездочных отелей необходимо 2327, дефицит составляет - 1,5 тыс. номеров.

 

Говоря об альтернативных средствах размещения гостей на Евро-2012, представители Киева отметили, что, возможно, места можно найти в Мариуполе, либо в этом помогут риэлторские компании, занимающиеся централизованной сдачей частной недвижимости и так далее. Также рассматриваться должны и трехзвездочные гостиницы, которые могут "сделать движение" в сторону увеличения категорийности и так далее.

 

По словам эксперта ФФУ по вопросам размещения и тренировочных центров Андрея Ставенко, УЕФА необходимо показать, как область будет покрывать дефицит мест. «По договоренности с УЕФА можно расширить радиус поиска средств размещения гостей. Если мы не сможем покрыть дефицит теми ресурсами, которые есть в радиусе 150 километров, то мы увеличиваем этот радиус…Мы должны представить УЕФА гарантии по всем альтернативным средствам размещения…», - отметил он.

 

Как одно из предложений, отметил А. Ставенко, можно обсудить следующий вариант: Донецк и Днепропетровск смогут объединить свои усилия. «К примеру, обратиться к УЕФА с предложением о том, что давайте составим календарь игр на 2012 год таким образом, чтобы мы могли использовать Днепропетровск как резервный город для Донецка, а Донецк в свое время, как резервный город для Днепропетровска в те дни, когда мы будем проводить игры. Это расстояние в 220 км. Гарантируя хорошее транспортное сообщение между двумя принимающими городами. Можно предложить такое решение. Предложив УЕФА какой-нибудь меморандум или договор о сотрудничестве, мы сможем снять какой−то процент напряжения с их стороны», - А. Ставенко.

 

На это первый заместитель председателя Донецкой облгосадминистрации Сергей Дергунов, проводивший совещание, отметил, что «это ценная подсказка» для Донецкой области.

 

«Спасибо, ценная подсказка, - обратился С.Дергунов к киевским гостям. - Мы как-то об этом не думали… Днепропетровск, Запорожье, Луганск - это подсказка в сторону расширения потенциала именно по размещению…».

 

+++

 

По гостиницам для Евро-2012 Донецк отстает от Харькова и Днепропетровска. Красная карточка

 

Ostro.org

31.07.08

 

По подготовке гостиниц для гостей на время проведения Чемпионата Европы по футболу 2012 Донецк отстает от Харькова и Днепропетровска. Об этом шла речь на сегодняшнем совещании по вопросам размещения участников и гостей чемпионата Европы 2012 по футболу в Донецкой области, проходившем в Донецкой облгосадминистрации.

 

На заседании было отмечено, в это понятие «средств размещения для гостей» входят все альтернативные средства размещения болельщиков и прибывших туристов на чемпионат.

 

В частности, как рассказал в комментарии «Острову» первый заместитель министра культуры и туризма Украины Владислав Корниенко, принимавший участие в заседании, эксперты УЕФА обозначили такой пункт подготовки Донецка к футбольному первенству как «средства размещения для гостей» красной линией.

 

«У нас сегодня прокол по средствам размещения…Донецк находится, к сожалению, в худшем положении… По размещению динамики не просматривается». В частности, УЕФА требует от Донецка 2327 мест в гостиницах категории пять звезд. В наличии пока имеется меньше тысячи», - сказал он.

 

«Мы все время варьируем вокруг одной тысячи. Нам надо хотя бы до1700 дойти, чтоб хотя бы показать, что нам не хватает 400-500 мест, которые мы будем искать альтернативными средствами», - отметил он.

 

По его словам, несмотря на то, что Харьков тоже находится в красной зоне, здесь ситуация с размещением несколько лучше.

 

«Даже Харьков, который хоть и находится в красном списке, уже исправил свое положение и вышел за красную зону. Каким путем? Мэр Харькова, Михаил Добкин, его команда нашли пути, вышли на зону на 200-т километровую, 50-ти километровую…Зона может варьироваться, увеличиваться, уменьшаться. Подписали с Полтавой соглашение, она предоставила какое-то количество городов и тоже включилась в инвестиционную компанию по строительству и переоборудованию гостиниц, которые есть на территории Полтавы», - пояснил первый заместитель министра культуры и туризма Украины.

 

Говоря о Днепропетровске, он отметил, что в этом городе есть проблема по пятизвездочным отелям. Однако, Днепропетровск, продолжил В.Корниенко, «привез серьезный проект».

 

«У них несколько серьезных инвестиционных проектов. Международные сетевые гостиницы вышли на днепропетровский рынок, и они принесли серьезные проекты», - сказал он.

 

Для сравнения В.Корниенко показал схему готовности к чемпионату Польши. В части размещения гостей на время проведения Евро2012, УЕФА обозначил Польшу как зеленую зону. «Средства размещения − все зеленое. Когда кто-то будет говорить что и там также (как в Украине − ред.) - ничего подобного. У них уровень подготовки намного выше… И поэтому сегодня как раз стоит вопрос: или Польша остается, а у Украины − забирают,

 

Германия присоединяется или еще кто-то присоединяется, если мы вот эту красноту не уберем», - резюмировал В.Корниенко.

 

+++

Підписатися на новини