Футбольная жизнь в зеркале СМИ

Интернет − нейтральные оценки
Віце-прем'єр-міністр України Іван Васюник провів зустрічі з керівництвом усіх приймаючих та двох запасних міст Євро-2012
Kmu.gov.ua
11.07.08
Упродовж останнього тижня Віце-прем’єр-міністр України Іван Васюник провів робочі наради за участі заступників профільних міністерств та керівництва чотирьох приймаючих і двох резервних міст Євро-2012. Під час засідання учасники обговорювали головні проблеми підготовки до Чемпіонату Європи з футболу 2012 року.
За результатами зустрічей міністерства, залучені до підготовки ЄВРО-2012, та представники місцевої влади отримали доручення доопрацювати проблемні питання.
Зокрема, Мінсім’їмолодьспорту разом з дніпропетровською владою за участю Федерації футболу мають до середини липня визначити чотири стадіони для забезпечення тренувань команд учасниць чемпіонату Європи 2012 року з футболу на основі отримання гарантійних листів власників або інвесторів та їх намірів (інвестиційних угод) щодо конкретних об‘єктів спортивної інфраструктури. Спільно з Мінтрансзв’язком місцеве керівництво має розробити та затвердити окремий план реконструкції аеропорту в м. Дніпропетровську.
До 18 липня Львівська ОДА разом з Львівською міськрадою має визначити, з урахуванням наданих гарантій та вимог УЄФА, заходи щодо будівництва стадіону у місті в частині визначення інвестора, обсягів та джерел фінансування і надати гарантійні листи (інвестиційні угоди), підписані інвесторами.
У другій декаді липня приймаючі та резервні міста зобов‘язані разом з Укравтодором остаточно визначитися з потребами щодо ремонту доріг.
Міністерство культури та туризму спільно з Донецькою ОДА та за участю Донецької міськради має визначити перелік готелів, будівництво яких передбачено Державною цільовою програмою з урахуванням наданих гарантій УЄФА, які підтверджені гарантійними листами (інвестиційними угодами) інвесторів та їх намірами щодо конкретних об‘єктів. Опрацьовуються також пропозиції щодо будівництва нового приміського пасажирського вокзалу станції Донецьк в частині джерел та обсягів фінансування.
Одеська влада до 15 липня має узгодити з профільними відомствами пропозиції щодо необхідності включення до Державної цільової програми будівництва нового стадіону, враховуючи терміни визначення конкретного інвестора, отримання гарантійних листів, підписаних інвесторами та їх намірів.
Кожне місто має опрацювати питання щодо кількості та місць розміщення фан-зон, кількості великих екранів з урахуванням досвіду проведення чемпіонату Європи 2008 року з футболу в Австрії та Швейцарії.
Хід виконання доручень буде розглянуто на черговій нараді у віце-прем’єр-міністра І.Васюника.
+++
Керівник Уряду підтримала ідею створення волонтерського руху до чемпіонату з футболу Євро-2012
Kmu.gov.ua
12.07.08
Прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко підтримує ідею створення волонтерського руху до чемпіонату з футболу Євро-2012. Про це вона заявила сьогодні під час зустрічі з молоддю на ІІ конференції Всеукраїнського молодіжного громадського об’єднання «Батьківщина молода».
Юлія Тимошенко відзначила, що сьогодні «Батьківщина молода» започатковує Всеукраїнський волонтерський рух за сприяння проведенню чемпіонату з футболу Євро-2012. Прем’єр-міністр привітала цей крок і висловила переконання, що саме такі рішучі дії з боку молоді допоможуть країні з честю і гідністю підготувати і провести чемпіонат з футболу у 2012 році на високому європейському рівні.
+++
Прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко відвідає з робочим візитом Республіку Польща
Kmu.gov.ua
12.07.08
14 липня Прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко здійснить робочу поїздку до Республіки Польща.
В рамках робочого візиту Прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко зустрінеться з Прем’єр-міністром Республіки Польща Дональдом Туском. Також Юлія Тимошенко візьме участь у першому засіданні Міжурядового українсько-польського комітету з питань підготовки та проведення «Євро-2012». По завершенню засідання глави урядів двох країн дадуть спільну прес-конференцію.
Перебуваючи у Польщі, Прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко зустрінеться з Маршалком Сейму Республіки Польща Броніславом Коморовським. Планується також і зустріч Юлії Тимошенко з Президентом Республіки Польща Лєхом Качинським.
Окрім того, Юлія Тимошенко дасть інтерв’ю студії «Схід» польського громадського телебачення.
+++
Виступ Прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко на відкритті Інвестиційного форуму «Україна. Інвестиції. Інфраструктура. Євро-2012»
Kmu.gov.ua
11.07.08
Я вітаю вас з початком форуму і бажаю вам плідної співпраці, успіхів, прекрасних переговорів. Я хотіла б всім вам повідомити дуже добру новину − вчора було у нас 16 травня, це той день, коли Україна вже де-факто стала членом Світової організації торгівлі. І це відкриває для України безмежні можливості, але в той же час це є великим викликом для тих людей, які працюють в Україні, займаються бізнесом, виробництвом, тому що наше ринкове середовище стає більш жорстко конкурентним, і Україні потрібно вчитися працювати в нових більш жорстких конкурентних умовах.
Але я вірю в те, що бізнес в Україні є сильний і він зможе конкурувати не тільки на теренах Україну, а й, власне, на світових теренах, і у нас для цього є з вами всі необхідні можливості.
В той же час я хотіла б повідомити другу добру новину (сьогодні я взагалі планую повідомляти тільки добрі новини), друга добра новина − це те, що порівняно з минулим роком, коли у нас йшло поступове плавне падіння валового внутрішнього продукту, темпів, сьогодні ми вже маємо практично чітку тенденцію до зростання ВВП. Практично ми зламали тенденцію зниження і почали тенденція зростання. Якщо взяти показник квітня до квітня, ми маємо зростання ВВП на рівні 6,7%.
Але що дуже тішить? Змінилась структура зростання ВВП, і сьогодні найбільший якраз дають нам приріст ті галузі, які стоять на кінцевому технологічному продукті. Ми сьогодні маємо до 30% зростання рівня виробництва до галузі машинобудування. Це говорить про те, що Україна починає дійсно виробляти кінцеву продукцію і дійсно ставати виробником не сировини, а високотехнологічної, високоінтелектуальної продукції. Це теж для нас є надзвичайно приємний результат.
Ми продовжуємо рухатися для того, щоб інфляційні процеси в Україні не заважали нормальному економічному зростанню. Власне, сьогодні у нас є також позитивні тенденції і ми вже отримали в першій декаді цього місяця, тому що я як керівник уряду, взяла перші 5 місяців для того, щоб вгамувати інфляційні процеси і поставити їх в достатньо контрольоване русло. І перша декада цього місяця, це якраз п’ятий місяць, який ми при владі, ми маємо також позитивні і дуже оптимістичні зрушення. Я думаю, що наше з вами спільне завдання, це разом однією командою, нова влада в Україні, новий уряд і бізнес-середовище − все зробити для того, щоб ми мали можливість започаткувати саме економічне зростання. І уряд, і ми прекрасно знаємо, що нам для цього потрібно. Єдина проблема − хотілось якомога швидше просто вкинути це в життя. Але, на жаль, об’єктивні реалії примушують рухатися впевнено, але все ж таки маючи на увазі і систему інтересів, і систему політичних противаг, і тому рухаємось настільки швидко, наскільки можемо.
Що стосується співпраці уряду і бізнес-середовища в Україні, я хотіла би просто вам повідомити, що ми декілька впевнених кроків зробили, але це тільки початок, з якого ми будемо рухатися далі. По-перше, в Україні зроблено все для того, щоб всі процедури, які стосуються купівлі-продажу, передачі в оренду, приватизації, видачі ліцензій були поставлені на чітку конкурентну основу без будь-якого вкраплення корупційних процедур.
Ви знаєте, що ми прийняли в Законі “Про Державний бюджет» рішення про те, що несільськогосподарська земля в оренду, продаж, будь ласка, йдіть подавайте заявку, якщо в генеральному плані є, аукціон, і, повірте мені, це буде значно менше коштувати, ніж ті хабарі, які роздавали до сьогодення, потрібно просто конкурувати. На сьогодні ми в Мінекології прийняли рішення, що будь-які дозволи і ліцензії на розробку надр, будь ласка, через аукціони. Єдині умови держави − це реальний і чіткий, конкурентний прозорий процес.
Чи хочуть цього всі? Безумовно ні. Тому що сьогодні по приватизації те, що спостерігається, а ми намітили провести, як кажуть, найпрозорішу приватизацію за всі останні 17 років у вівторок на наступному тижні, можу вам сказати, що, на жаль, більшість флагманів українського виробництва, українського промислового сектору вже давно продані. І сьогодні, щоб перейти до прозорих процесів, нам потрібно ламати багато систем, але ми пройдемо це і зробимо так, що кожна приватизація в Україні буде чесною, зрозумілою, прозорою на базі державних умов і відкритого аукціону. Я думаю, що вам також буде цікаво приймати участь у таких процесах.
Що стосується рішень, які вже прийняті. Це рішення, які стосуються створення спеціальних інвестиційних умов для енергетичного сектору. Всі відповідні процедури в України сьогодні проведені через достатньо серйозний аудит, і ми маємо сьогодні ті підстави запросити на теплові генеруючи компанії серйозних інвесторів, знову на тих же самих прозорих умовах для того, щоб наша теплова генерація, куди потрібно вкладати десятки мільярдів гривень, щоб вона, дійсно, потрапила в руки надійних інвесторів, а не монопольних структур, які вже і так мають достатній рівень власності в цьому секторі.
Ми також відкриваємо всі шляхи для того, щоб можна було вкладати інвестиційні ресурси в систему альтернативних видів палива. Я особисто провела вже декілька зустрічей з тими компаніями, які мають сьогодні прекрасні технології для вироблення енергоресурсів на альтернативній основі. Вдумайтеся тільки, що ми сьогодні 24 години на добу говоримо про природний газ, але в той же час ми маємо всі сировинні умови для виробництва 20 млрд. кубічних метрів газу з біосировини. І це зробити, це практично закрити одну четверту частину наших потреб в газі і, як наслідок, продуктах, які можна з нього отримати.
Я думаю, що такі напрямки, які сьогодні здійснюються в Україні, як побудова найпотужніших виробництв для сонячних батарей. Це прекрасний напрямок інвестування. Будь ласка.
І, якщо взагалі говорити про енергетику, то все, що стосується енергозбереження, ми будемо робити все, щоб були зроблені пільгові умови, і щоб ви мали можливість вносити туди інвестиції і знати, що вони знаходяться під захистом від несприятливих умов держави.
Хотіла б декілька слів сказати про систему оподаткування. Просто величезна багаторічна проблема − це ПДВ, в тому числі для експортерів. Я не пам’ятаю жодного інвестиційного форуму, на якому б це питання не піднімалося, як першочергове. І, на жаль, знову ті ж самі питання. Але можу сказати, що ми сьогодні зменшили прострочену заборгованість, ми майже перейшли вже на автоматизовану систему повернення ПДВ, і ми вже останні тижні практично дослідковуємо цю систему, а з програмної і організаційної точки зору ми все підготували, всі необхідні передумови. І я мрію про той світлий час, який наближається буквально кожного тижня, коли ми знімемо з податкової адміністрації ручне управління, і все буде йти чітко по реєстру, чітко в автоматизованому режимі а не, перепрошую, не дуже чесної черговості, яка встановлюється на базі зацікавленості окремих платників.
Саме тому я вважаю, що з цим неприємним явищем, як неповернення ПДВ експортерам, ми, безумовно, будемо завершувати.
Я хочу подякувати сьогодні всім членам, які входять у нас в Раду інвесторів. Ви знаєте, що ми побудували для комунікації Раду інвесторів при Уряді України, і перший раз зробили таку нову модель − це запровадили голів, і Сергій Тигіпко очолив разом зі мною Раду інвесторів, і ми на сьогоднішній день відпрацювали два, на мій погляд, дуже важливих базових закони, які вже передані до парламенту. І зміни до цих законів також передані до парламенту. Це Закон «Про концесію» і «Про державне приватне партнерство». Ми вважаємо, що це є основа для того, щоб продовжити співпрацю, продовжити роздержавлення, а, крім того, залучення досить великих інвестицій для Євро-2012, яке, власне, для України є одним з пріоритетів проведення Євро-2012. І мені приємно сказати, а тут присутня, до речі, команда, яка організовує цей процес проведення підготовки до Євро-2012, що прийняті всі програми. На мій погляд, немає протиріч і відкриті всі шляхи для того, щоб у нас були побудовані аеропорти. До речі, ми прийняли концепцію, яка дає можливість мати аеродром під державним контролем, а всі бізнес-об’єкти на базі аеропорту віддати на відкритих аукціонних прозорих основах бізнесу. Будь ласка, термінали, заправки, логістичні підприємства, все, що потрібно. І по «Борисполю» вже практично вся підготовка для проведення відкритих чесних аукціонних процедур щодо залучення інвесторів проведена.
Думаю, що співпраця сьогодні по підготовці до Євро-2012 як всі його вклади в Україну, так і співпраця з інвесторами буде зрозумілою, і дасть можливість вам вносити інвестиції.
Те ж стосується і автодорожнього господарства. Всі закони, про які я сказала, дадуть можливість залучати нам інвестиції.
Просто будьте готові до того, що уряд відкритий до співпраці і, найголовніше, закритий для хабарів. Я думаю, що ця гарна тенденція буде тільки посилюватися, тому що хотілося, щоб припинилася ця не дуже приємна традиція, коли для того, щоб робити потужний середній бізнес в Україні або маленький, потрібно просто зайти і домовитися або з високим чиновником, або з середнім, або з дрібним, в залежності від того, який бізнес ти відкриваєш. Я б хотіла, щоб в Україні ця погана практика завершилася.
Крім того, я думаю, що всі ви добре знаєте якість нашої системи правосуддя, я не хочу зараз розповідати деталі, але я вірю в те, що поки ми не перебудуємо цю систему, поки ми не зробимо суди такими, щоб можна було спокійно йти з інвестиціями в Україну і знати, що вони захищені, коли можна буде захищати всі буквально елементи володіння, розпорядження приватною власністю, поки ми такі суди не побудуємо, дуже важко буде працювати.
Саме тому наша команда підготувала сьогодні такі зміни до Конституції, які передбачають суттєву, глибинну, а не чисто камуфляжну, таку як завжди буває, реформу системи правосуддя. Ми знаємо, як увільнити суддів від адміністративного впливу, ми знаємо, як увільнити суддів від будь-якого комерційного впливу, знаємо, як поставити суддів у систему відповідальності за прийняття неправосудних рішень і зробити так, щоб суди все ж таки служили правосуддю. Ми сьогодні на шляху до цього. Ці зміни сьогодні узгоджуються з політичними командами Верховної Ради, узгоджуються з різними гілками влади в Україні, але без правосуддя дуже важко буде правильно розвивати інвестиційний клімат в Україні.
Я б хотіла просто, щоб Ви відчували, на якому етапі і в яких процесах реформ і перетворень ми знаходимося. Крім того, сьогодні у складі Ради інвесторів, про яку я вам сказала, створено декілька робочих груп. І одна із суттєвіших груп, яка сьогодні вже виходить на реальні підсумкові законодавчі документи, це створення фондового ринку в Україні. Я знаю, що якщо ми зможемо дати з вами справжні права міноритарним інвесторам, міноритарним власникам, якщо ми зможемо побудувати діючий фондовий ринок, для нас безумовно відкриються нові шляхи для інвестування. І ми займаємося сьогодні цим, і думаю, що найближчим часом всі необхідні зміни та закони будуть внесені і почнуть працювати над створенням вірно, правильно, ефективно функціонуючого фондового ринку в Україні і всієї системи інвестицій через фондові ринки.
Таких, можливо, заключних речей, які я хотіла б сказати, не перебільшуючи регламент, − ми рухаємося як країна далі до інтеграції у світовий ринковий простір. Після того, як Україна стала членом СОТ, ми почали вже переговорний процес щодо створення зони вільної торгівлі між Україною і Європейським Союзом. Переговори почалися, поставлено завдання створення зони вільної торгівлі по всіх 4-х напрямках − вільний рух капіталів, товарів, послуг, трудових ресурсів. Це значить, що ми цей процес проведемо ефективно і компактно, і Україна ще один крок зробить до повної інтеграції у світовий ринковий простір.
Головне на цьому шляху, щоб ви були з Україною, щоб ви розуміли Україну і щоб ви в час входження України у світові ринки робили Україну конкурентоспроможною у світі і ваш бізнес конкурентоспроможним разом порівняно з іншими підприємствами, які працюють у ваших галузях. Ми − ваші союзники у цьому, а я особисто є жорсткий прихильник прозорих процедур, які мусять працювати в бізнес-середовищі і влада мусить демонструвати всю прозорість на кожному шляху. Ви знаєте, що я, коли зайшла на цю посаду, оголосила 20 ініціатив прозорості, і кожен день роботи в уряді я присвячую тому, щоб ці ініціативи стали реальністю.
Я думаю, що ми спостерігаємо за всіма процесами, і ви знаєте, що це не дуже легко і безперешкодно відбувається, ви знаєте, скільки доводиться проходити перешкод, щоб дійсно отримати результат, і це є зайвим свідченням того, що не завжди слова про боротьбу з корупцією, про чесний інвестиційний клімат, про створення вільних умов для конкуренції бувають щирими і в політиків. І я хочу ще раз вас запевнити в тому, що від мене як від політика ці слова завжди лунали щиро і кожен мій крок є свідченням того, що я з цього шляху не зверну.
Я хочу побажати вам удачі в роботі в Україні і створення для України процвітаючої і сильної економіки. Успіхів вам.
+++
Ексклюзивне інтерв'ю Прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко телевізійному каналу «ICTV» 13 липня 2008 року
Kmu.gov.ua
13.07.08
ФРАГМЕНТ МАТЕРИАЛА
(…) Ведуча: Цієї п’ятниці уряд отримав підтримку парламенту, але парламент зірвав, фактично, Ваш бюджет − Ваші пропозиції до бюджету. Чому і, взагалі, як трапилося, що з’явився другий бюджет? Чому Ви для початку не врахували пропозиції Президента?
Прем‘єр-міністр України Юлія Тимошенко: Справа в тому, що, дійсно, уряд робить не дуже звичайні речі. Ми в середині року назбирали 32 мільярди гривень додаткових грошей. Інші уряди ніколи такого не робили, тому їм не потрібно було в середині року переглядати бюджет. Ми просто захотіли ці 32 мільярди, які ми взяли з зростання економіки, з програми «Контрабанда − Стоп!» і детінізації податків, просто віддати економіці країни, людям. Що це таке? Це − видатки розвитку на Євро-2012, на шахтарські проблеми, на суднобудівну галузь, авіабудівну галузь, на космічну галузь. Це гроші, які чекає вся країна, в тому числі і аграрії. Ми хотіли їх віддати. Але, з іншого боку, інші фракції дивилися на це, як на зростання довіри до свого політичного конкурента, і знехтували інтересами людей, практично, нормальним розвитком країни. Від того, щоб не народити новий авторитет в державі та уряду − просто зруйнували бюджетне голосування.
І тепер, з 1 липня, ми не можемо підвищити пенсії, але ми будемо намагатися зробити це навіть без погодження парламенту. Я зараз цим і займаюся. Після того, як парламент так себе не по-людські повів. Поїхали відпочивати депутати на канікули за безкоштовними путівками, на пільгових умовах, а людей кинули без збільшення заробітної плати і пенсій, аграріїв − без грошей і всі інші галузі − без підтримки.
Я думаю, що ми зараз знайдемо рішення, як, хоча б частину грошей, відати людям. (…)
(…) Ведуча: І насамкінець − що тепер робити далі і, зокрема, щодо фінансування програм підготовки до Євро? Ми знаємо, що Мішель Платіні дав Україні час до вересня. Законні механізми фінансування насьогодні обрізані. Що Ви будете робити?
Прем‘єр-міністр України Юлія Тимошенко: По-перше, ми звикли працювати в таку агресивному політичному середовищі. Чому? Тому, що наша команда завжди намагається глибинно розібратися в проблемах, навести порядок, прибрати корупцію − це нікому не подобається. Такі політики мало кому в нашій, так званій «політичній еліті» (в лапках), потрібні. Тому нам завжди так важко. Але в той же час, ми звикли долати ці проблеми і перешкоди.
І тому ми думаємо, що частину видатків … − ми знайдемо як це зробити на базі рішень уряду. А частину видатків, ми все ж таки дожмемо наших побратимів − Президента і його команду, щоб вони,− хоча б в вересні-місяці, коли відпочинуть, наберуться сил, трошки засмаляться під сонцем, приїдуть, − і все таки зроблять велике благо для країни і проголосують за бюджет. А уряд буде ці місяці працювати для того, можливо, щоб ще напрацювати трошечки додаткових грошей для країни і можливо в бюджеті буде вже більша доходна частина.
Ведуча: Дякую, Юліє Володимирівно!
Прем‘єр-міністр України Юлія Тимошенко: І я Вам дякую! На все добре!
+++
Платини предлагает ввести футбольные контракты только для взрослых
Unian.net
13.07.08
Президент Европейского союза футбольных ассоциаций (УЕФА) Мишель Платини направил властям Евросоюза конфиденциальный документ. В нем содержится просьба официально запретить трансферы игроков, не достигших возраста 18 лет, ввести ограничение на число иностранцев в составе команд, а также бороться с неумелым финансовым менеджментом в клубах. Об этом пишет английское издание Daily Telegraph.
В том случае, если все эти решения будут приняты, в европейском футболе произойдут серьезные изменения. Например, если бы новые правила были введены раньше, лондонский «Арсенал» не смог бы приобрести в 16-летнем возрасте таких игроков как Тео Уолкотт (футболист сборной Англии) и Сеск Фабрегас (чемпион Европы 2008 года в составе сборной Испании).
Суть предложений Платини состоит в том, чтобы молодые игроки подписывали первые профессиональные контракты с теми клубами, воспитанниками которых они являются. Инициативу президента УЕФА поддержал президент мюнхенской «Баварии» Карл-Хайнц Румменигге, который недавно возглавил Европейскую ассоциацию клубов.
Что касается квоты на иностранцев, то Международная федерация футбольных ассоциаций (ФИФА) на своем конгрессе 30 мая 208 года одобрила введение в футбольных клубах к 2012 году квоты в максимум пять иностранных футболистов на поле.
Ранее Еврокомиссия выразила протест против решения ФИФА, предупредив, что оно нарушает трудовое законодательство Евросоюза. В последнее время Платини проводит интенсивные консультации с властями ЕС для того, чтобы уладить вопрос о разрешении УЕФА иметь собственные правила перехода игроков, не зависящие от трудового законодательства Евросоюза.
+++
Тимошенко на футбольном поле
Валерий Мастеров
Vremya.ru
14.07.08
Поляки и украинцы пока не готовы к совместному проведению «Евро-2012».
Сегодня в Варшаву с рабочим визитом неожиданно прибывает премьер Украины Юлия Тимошенко. Главная тема ее переговоров с поляками: обрастающая скандалами совместная подготовка к чемпионату Европы по футболу в 2012 году. Премьер Тимошенко встретится с коллегой Дональдом Туском, будет принята президентом Лехом Качиньским, поучаствует в заседании межправительственного комитета по делам «Евро-2012».
Весной 2007 года УЕФА приняла решение (его без натяжек можно считать политическим), что хозяевами ближайшего футбольного первенства Старого Света будут Польша и Украина. Но эйфория Варшавы и Киева быстро сменилась неуверенностью организаторов, отчасти вызванной нестабильностью политической ситуации в этих странах.
В Польше, однако, подготовка к чемпионату сдвинулась с мертвой точки после прихода осенью 2007 года к власти правительства 51-летнего Дональда Туска, который сам безмерно любит футбол и до сих пор в него играет. Украина же хотя и была главным лоббистом при выборе хозяев «Евро-2012», но из-за своей нерасторопности и неразрешенных конфликтов вокруг строительства стадиона в столице, оказалась сейчас под огнем острой критики со стороны европейских футбольных начальников.
Пока об отстранении Киева речь не идет: в начале июля делегация УЕФА во главе с ее президентом Мишелем Платини посетила с контрольным визитом Украину, и тогда Юлия Тимошенко обещала «наверстать упущенное». Тем не менее идут упорные слухи, что УЕФА ждет от Польши «аварийного плана» на случай неготовности Украины. Поговаривают даже о проведении обоих полуфиналов и финала на стадионах Польши, тоже пока еще виртуальных. Это принесло новую головную боль польским организаторам, у которых и так хлопот полон рот из-за бедной инфраструктуры и отсутствия (кроме Познани) отвечающих европейским требованиям стадионов. Надо будет не только строить и модернизировать основные стадионы в Варшаве, Познани, Гданьске и Вроцлаве, готовить запасные в Хожуве и Кракове, но и позаботиться о дополнительных -− в Забже и еще одном в столице. Положение Варшавы и Киева, амбиции которых в Европе известны, оптимистическим отнюдь не назовешь.
Сегодняшний визит Тимошенко, связанный с проблемой футбольных полей, накладывается на весьма болезненное в истории польско-украинских отношений поле историческое. Сейчас в Польше отмечается 65-я годовщина так называемой «волынской резни». По польским оценкам, в результате этнической чистки от рук украинских националистов в 1943 году погибли около ста тысяч поляков. От действий отрядов самообороны и Армии крайовой на Волыни и в Восточной Галиции пострадали и украинцы -− количество жертв с украинской стороны насчитывается до 30 тыс. Этим трагическим событиям была посвящена прошедшая в Варшаве научная конференция «65 лет уничтожения польского населения на восточных окраинах, совершенного украинскими националистами» (см. «Время новостей» от 10 июля). Конференцию финансировала президентская администрация, но сам президент Лех Качиньский отказался от патроната. (Официальными организаторами выступили польский Институт национальной памяти и Всемирный союз солдат Армии крайовой.) Более того, глава государства не пожелал присутствовать на мероприятиях, посвященных событиям на Волыни, что вызвало недовольство участников конференции.
Участников еще одного мероприятия, посвященного той трагедии, возмутил примиренческий тон обращенного к ним письма президента Качиньского, из которого по причине политической корректности выпало даже сочетание «украинские националисты». В Польше заметили также, что посол Украины в Польше Александр Мотсык так и не возложил венок к подножию памятника солдатам Армии крайовой и жертв «волынской резни».
На самой Украине вообще избегали упоминаний о трагических событиях на Волыни и в Восточной Галиции. Лишь организации украинских националистов увидели в проводимых в Польше мероприятиях угрозу совместной польско-украинской подготовке к «Евро-2012».
В Польше сегодня не надеются на то, что прибывающая с визитом Юлия Тимошенко выступит с осуждением деятельности украинских националистов во время второй мировой войны. Как отмечают польские эксперты, «у «оранжевой принцессы» слишком сильна поддержка на Западной Украине, чтобы ее вдруг проигнорировать».
+++
Голландцы готовы строить и инвестировать в Евро-2012
Terrikon.dn.ua
13.07.08
На этой неделе в Киеве и Варшаве состоялись Международные экономические форумы с участием голландских компаний во главе с министром внешней торговли Нидерландов Франком Хеемскерком и генеральным секретарем Футбольной ассоциации, членом комитета национальных сборных УЕФА Гарри Бином.
Представители 24 компаний разных сфер деятельности проявили интерес к сотрудничеству относительно строительства дорог, мостов, развития спортивной и транспортной инфраструктуры в Украине и объявили о готовности сделать инвестиции в Евро-2012. Свои инвестиционные проекты предоставили Киев, Днепропетровск, Донецк и Львов.
«Существует необходимость в строительстве и инвесторах в области спортивной инфраструктуры и жилых строений, где требуется гибкий подход, − рассказал Бас ван Врунхавен − участник форума, представитель компании FME, крупнейшей ассоциации в технологический секторе. − Тот факт, что на организаторов Евро-2012 давит недостаток времени является нашим преимуществом. Мы не являемся страной с самыми дешевыми предложениями, но у нас есть репутация, что мы строим с высоким качеством в короткие сроки. Например, немцы в таких случаях гораздо больше требуют времени».
Голландцы имеют огромный опыт, когда речь идет об организации крупных футбольных турниров, а также если вас интересует качественный газон, безопасность и строительство стадиона.
«Бизнес-сообщество может воспользоваться богатым опытом, накопленный нами в организации не только Евро-2000, но и Кубка мира и молодежного чемпионата Европы, − отметил госсекретарь Хеемскерк. − Такие знания высоко ценятся и, кроме того, у нас достаточно опыта крупных проектов в строительстве и развитии инфраструктуры».
Только в Польше необходимо построить более 1100 километров новых новых дорог и сотни километров железнодорожных путей. После этого, можно будет присоединить Варшаву к европейским столицам обычным шоссе. Но есть интерес и в других областях. Например, к голландскому опыту в переработке отходов всемирно известной компании по производству электроники «Филипс».
+++
Олексій Боровиков: «До Євро-2012 українська Прем’єр-ліга стане сильною, чистою і прибутковою для власників клубів»
Fckarpaty.lviv.ua
11.07.08
Інтерв’ю з кандидатом на посаду президента Прем’єр-ліги
− Висування на посаду президента Прем’єр-ліги ваша особиста ініціатива чи вам це запропонував ФК «Карпати»?
− Історія така. Мені зателефонував почесний президент львівського клубу Петро Димінський і запропонував розглянути пропозицію очолити новостворену Прем’єр-лігу. Через сімейні обставини (ми з дружиною чекали на народження доньки), я взяв паузу. За цей час все обміркував, зважив, перечитав масу літератури, консультувався з багатьма фахівцями і прийшов до висновку, що можу і повинен принести користь українському футболу в якості президента Прем’єр-ліги. Також потрібно розуміти, що мою кандидатуру рекомендує не лише ФК «Карпати». Петро Димінський заручився підтримкою ще кількох клубів Прем’єр-ліги, про що повідомив мені у бесіді. Мені ж залишається представити свою програму на зустрічі власників клубів, що відбудеться 15 липня у Полтаві.
− Чим вас особисто приваблює перспектива обійняти посаду президента Прем’єр-ліги?
− Надто вже великий досвід і багаж знань я накопичив за роки, проведені у футболі, щоб не використати його, як кажуть, у мирних цілях. Упевнений в тому, що прийшов час, коли 16 президентів клубів Прем’єр-ліги повинні вкладати немалі гроші у ретельно, з любов`ю зроблений бізнес-проект, а не продовжувати викидати кошти, зароблені на іншому бізнесі, на вітер, не отримуючи жодних дивідендів. Загалом, мене дивує, коли в Україні критикують президентів клубів. Їм пам’ятники при житті варто ставити за фактичну благодійність, що триває роками! У нас же усім, окрім президентів, плювати на підтримку і розвиток футболу в країні. Подивіться на ту ж Росію − там є чітке розуміння з боку влади щодо підтримки футболу. Зрештою, прийшов час і для вболівальників, вони заслужили на отримання справді якісного, видовищного, конкурентноспроможного на європейській арені українського футболу.
− Де ви набували футбольного управлінського досвіду і в якій іпостасі?
− Працював з клубами в Україні, Швейцарії, Чехії, Швейцарії, Іспанії, Англії, країнах Латинської Америки. Щодо посад, то найкраще, мабуть назвати мене менеджером в організаційно-правовій області. Я досконало знаю правові аспекти діяльності клубів, національних федерацій, регламенти чемпіонатів і безліч нюансів, з ними пов’язаних.
− Чи готова ваша програма, концепція діяльності Прем’єр-ліги?
− Готова не лише програма. Я вже маю домовленості щодо майбутньої співпраці з організаціями, окремим спеціалістами, які брали участь в організації ефективних систем управління європейськими клубними чемпіонатами, організації продажу прав на телетрансляції, залученні спонсорів і партнерів. Ці домовленості дозволять мені за умови обрання президентом Прем’єр-ліги стартувати з місця в кар`єр. Я відразу займусь реформуванням суддівського корпусу, залученням рекламних контрактів, втіленням передових програм розвитку дитячо-юнацького футболу. Вже за рік суддівський корпус буде не впізнати, а до Євро-2012 Прем’єр-ліга стане сильною, чистою, блискучою і прибутковою для власників клубів.
− Мешкаючи в Барселоні, ви не відчуваєте браку інформації щодо подій в українському футболі? Маю на увазі його реальний стан.
− Білих плям в українському футболі для мене немає, запевняю у цьому. Буваю в Україні щонайменше раз на два тижні, дивлюсь масу матчів.
− Ви говорите так, наче на сто відсотків упевнені в тому, що власники клубів зупиняться на вашій кандидатурі…
− Якби не був у цьому впевнений, не погодився б брати участь у цьому проекті. Я прекрасно бачу, що відбувається в українському чемпіонаті, тож відповідаю за кожне своє слово, а їх на вітер кидати не звик. Але скажу одне: в кастінгу 15 липня я брати участь не хочу. Якщо це будуть маріонеткові вибори президента Прем’єр-ліги − це не до мене.
− Як ви оцінюєте своїх суперників?
− Власники клубів повинні чітко розуміти, що президентом Прем’єр-ліги має бути успішна людина, розвинена у всіх напрямках, з досвідом, набутим у всіх сферах футболу. Людина амбітна, але доступна. Думаю, я відповідаю таким якостям.
− Багатьох непокоїть той факт, що деяких кандидатів на посаду президента Прем’єр-ліги висували клуби. Мовляв, вони у подальшому лобіюватимуть інтереси цих клубів…
− Коли до мене звернулися з пропозицією взяти участь у конкурсі, я висловив чітку умову: якщо, будучи президентом Прем’єр-ліги, до мене звернеться власник будь-якого клубу і натякатиме на якісь преференції, про це відразу дізнається уся футбольна громадськість. Я буду рівновіддалений і водночас рівно наближений до кожного клубу, адже 16 працедавців у рівних пропорціях будуть оплачувати мій контракт.
− Хто, за умови обрання президентом Прем’єр-ліги, входитиме до вашої команди?
− Фахівців в Україні вистачає. Команду сформують, зокрема, і спеціалісти з ПФЛ, ФФУ, однак лише за однієї умови − вони повинні бути незаангажовані. Користуючись нагодою, попереджаю одразу − ми будемо порушувати трудове законодавство, працюючи аж ніяк не по 8 годин на добу. І ще: при прийнятті на роботу в Прем’єр-лігу кожен працівник буде присягати їй на вірність.
Розмовляв Данило Нікуленко, Інформаційний центр ФК «Карпати»
Довідка
Боровиков Олексій Костянтинович. Народився в Сімферополі. Кандидат в майстри спорту з шахів. В 1982 році закінчив вище військове авіаційне училище в Єйську (Краснодарський край). 10 років служив в армії − підполковник, льотчик-інженер. Працював в Ялтинській міській раді: депутат, голова комісії, заступник голови виконкому з питань економіки та фінансів. Закінчив Таврійський університет в Сімферополі, Академію державної служби при президентові України, Університет Північного Лондона (Англія). До 2003 р. − заступник голови ДСОІ м. Київ (обслуговування дипломатичного корпусу). Володіє українською, російською, англійською, французькою, іспанською мовами.
Брав активну участь у відродженні ФК «Арсенал» (Київ). Має досвід співпраці з національними федераціями футболу, організації роботи та управління клубами з Бразилії, Чехії, Словаччини, Швейцарії, зокрема «Тюном», «Опавою».
В останні роки з сім`єю мешкає в Іспанії. Дружина − призерка Олімпійських ігор в Атланті, чемпіонка світу з художньої гімнастики Олена Вітриченко. Батько чотирьох дітей.
+++
Мариуполь посетит комиссия по Евро-2012
0629.com.ua
13.07.08
Мариуполь посетит межведомственная рабочая группа по подготовке к Евро-2012. Маршрут рабочей группы начинается в Киеве, затем Полтава-Харьков-Донецк и завершиться в Мариуполе.
В нее вошли представители Государственной службы туризма и курортов, научно-исследовательского института памятников, департамента ГАИ МВД, отдела безопасности дорожного движения «Укравтодор», государственного предприятия «Государственная театрально − зрелищное агентство».
Выводы межведомственной рабочей группы будут учтены при подготовке инфраструктуры туристических маршрутов к юношескому чемпионату Европы по футболу 2009 года и Евро-2012.
+++
Днепропетровский «Парус» снова хотят продать
Komitet12.org.ua
14.07.08
В Днепропетровске в рамках подготовки к Евро-2012 никак не могут определиться с судьбой одного из легендарных объектов еще с советских времен − гостиницы «Парус» − сообщает корреспондент сайта Комитет ЧЕ-12.
Несостоявшийся символ Днепропетровска, 28-этажный небоскреб «Парус» был продан с аукциона еще летом 2005-го года за 24 млн. гривен киевской фирме «Румбус-Приват». По условиям аукциона новый владелец должен был достроить и запустить гостиницу до 2010 года. Киевляне даже озвучили масштабный проект − «Парус» собирался стать 45-этажным бизнес-центром с тремя прилегающими к нему 18-этажными гостиничными корпусами на 1390 мест. По предварительным данным для этого надо было вложить в стройку $ 170 млн. Пока что это сделано не было и унылая стройка продолжает находиться в уже традиционном для себя состоянии ожидания. Это разумеется не устраивает в преддверии Евро-2012 городские власти. Они уже ищут юридические возможности вернуть 24 млн. грн. «Румбус-Привату», получить «Парус» обратно и провести новый аукцион. Объект очень знаковый для Днепропетровска, но особенную ценность представляет прилегающая к долгострою земля в центре города на берегу Днепра − 6,37 га, которая тоже требует развития.
+++
Куличенко: в сентябре определят основные четыре города ЧЕ-12
Komitet12.org.ua
14.07.08
Мер Днепропетровска Иван Куличенко считает, что от Мишеля Платини Украина услышала обнадеживающие слова − сообщает корреспондент сайта Комитет ЧЕ-12. Это руководитель одного из городов-хозяев будущего футбольного чемпионата Европы сообщил на своей пресс-конференции. «То, что Платини сказал на встрече у Президента Украины, я думаю, обрадовало всех. Мы услышали, что ажиотаж, который есть в Украине, создан искусственно и глобальных проблем руководство УЕФА пока не видит. Есть недоработки по реконструкции стадиона в Киеве и по аэропортам, они требуют небольших гарантий. Поэтому я считаю, что все вопросы связанные с организацией подготовки сняты», − подчеркнул днепропетровский мэр. Он также в ходе пресс-конференции несколько раз обратил внимание журналистов на то, что в сентябре должны окончательно определится основные города-хозяева Евро-2012 из шести . Потому, что пока мэры и основных четырех − Киева, Львова, Донецка, Днепропетровска, и двух резервных -Харькова и Одессы , не видят разницы в организации и проведении работы по подготовке к будущему футбольному турниру.
+++
Построим, хоть трава не расти! Рейд по несуществующим отелям к Евро-2012
Ирина Курашина
24.ua
11.07.08
По задумке КГГА, столица после «Евро-2012» станет едва ли не главной туристической Меккой Европы. Об этом говорят наполеоновские планы возведения новых отелей, в частности класса «три звезды», где сначала собираются селить болельщиков, а потом просто приезжих. Чтобы узнать, в каких условиях планируют размещать небогатых гостей столицы через 3,5 года, корреспондент 24.UA отправился по маршруту, который подсказала флеш-презентация, представленная на сайте Киевской городской государственной администрации.
Документ под названием «Каталог инвестиционных проектов сферы туризма, отельного и коммунального хозяйства г. Киева к финальной части чемпионата мира по футболу «Евро-2012» привлек наше внимание красотой и отчаянностью планов частных застройщиков.
В презентации заявлено, что в 2012 году в Киеве будет работать 31 отель «тройной звездности». Ныне существующие крупные отели жители столицы привыкли называть «совковыми» хотя бы потому, что построены они во времена СССР. В «Братиславе», «Экспрессе», «Дружбе», «Спорте» и еще десятке этого класса можно разместить три тысячи душ. Между тем, документ декларирует, что к 2011-му году в столице появится 13 новых современных отелей «три звезды», соответствующих требованиям УЕФА.
Чтобы узнать, в каких условиях придется жить туристам, портал 24UA выбрал 8 проектов. Проехав по маршруту «ул. Фурманова − Соломенская − пр-кт.Бажана − ул.Лютнева − пр-кт. Глушкова − 40-летия Октября − ул. Голосеевская − пер. Лаврский» мы выяснили, что созданные для отчета перед ревизорами из УЕФА «бумажные» отели, придется возводить стахановскими методами, а их наличие в официальных документах − не является гарантией открытия, поскольку законы рынка еще никто не отменял: кто будет жить в отелях, если туристы даже после «Евро-2012» не ринутся толпами в Киев?
Мы рассматривали проекты по следующим критериям: информация о заказчике, даты строительства и официального открытия (информация из флеш-презентации КГГА), степень готовности строения/характеристика участка, инфраструктура вокруг.
Отельно-офисный комплекс IBIS ***, улица Фурманова 1/7
ЗАО «Интертранс»
Строительство: 01/2009-12/2010
Открытие: 03/2011
К будущему IBISу мы добирались по улице Фурманова (физический адрес отеля). Парадный фасад здания из стекла и бетона будет выходить на площадь со стороны Южного вокзала, что бесспорно хорошо − если опоздал на поезд, можно, хотя бы, посмотреть как он и еще десятки поездов круглые сутки, убывают и прибывают на Центральный киевский вокзал без тебя. Пока что на месте комплекса бурьяны, окруженные зеленым забором − строительство планируют начать только в январе 2009 года.
Из других близлежащих достопримечательностей гостям города предложат посмотреть на офис ЗАО «Интертранс» − заказчика проекта (физ. адрес будущего отеля и заказчика совпадают), посетить развлекательный центр «Ультрамарин», универсам «Симпатик», осмотреть университетский ботанический сад, а также памятник архитектуры 1879 года «Химико-техническую лабораторию юго-западной железной дороги», возле которой есть тех же времен жилой домишко с тряпками, развешанными на подворье − ностальжи да и только!
Отельный комплекс на 98 апартаментов No Name ***, улица Соломенская, 11
Строительство: ?
Открытие: ?
Отсутствие названия, а также данных про застройщиков и сроки сдачи этого отельного комплекса на сайте КГГА насторожили. Но мы все же решили посмотреть, где находится заявленный будущий отель. Строящееся здание оказалось продолжением сооружения по адресу ул. Соломенская, 11а, где расположена диагностическая лаборатория Eurolab.
Четыре этажа кирпично-бетонного сооружения, краны и копошащиеся вокруг строители свидетельствовали о бурной деятельности. На вопрос: «Что строим, ребята?» вразумительного ответа мы не получили. Если все же по этому адресу в будущем будет размещен именно отель, туристы получат полный комплекс туристических прелестей: шумная проезжая часть, близость крупной транспортной развязки (Соломенская площадь), недостроенное, но, по слухам, уже дающее крен из-за трещин, 28-этажное здание Апелляционного суда г. Киева и сквер рядом. Говорят, на месте этих двух этих объектов ранее располагалось кладбище.
Отельно-офисный комплекс «Вырлыця» ***, угол проспекта Бажана и улицы Ревуцкого
ООО «Мрия-Инвест»
Строительство: 10/2008-10/2011
Открытие:10/2011-12/2011
25 июня этого года жители микрорайона «Позняки» пикетировали Дарницкую райадминистрацию, протестуя против решения хозяйственного суда, по которому этот орган власти получил участки на углу Бажана и Ревуцкого, отобранные ранее постановлением о присвоении водоему «Лебединый» статуса озера. По словам протестующих, в актах записано, что озеро будут застраивать. Между тем, даже сейчас есть люди, которые ходят на маленький пляжик на его берегу.
Место построения комплекса «Вырлыця», судя по эскизам проекта, обозначено в аккурат на водной глади водоема. Также вблизи будущего отеля находится большое озеро Вырлыця с мусоросжигательным заводом на противоположном берегу (оба объекта хорошо видны на эскизе проекта). Жители Харьковского массива чувствуют, что мусор жгут, ежедневно выходя на улицу − смрад в этой части района стоит нечеловеческий. Кроме озера Вырлыця, которое местные используют разве что для мытья авто, и завода, рядом с будущим комплексом расположена линия высоковольтных проводов, стратегический ресторан общепита MсDonalds на станции метро «Харьковская», а также хозяйственный рынок, ТЦ «Пирамида», «Аладдин» и крохотная деревянная церквушка, которая в случае застройки озера Лебединое, скорее всего, пойдет под топор.
Отель «Кафе-Мотель»***, угол Столичного шоссе и улицы Лютневой
ООО «Сервисно-пропускной пункт»
Строительство: 10/2009-11/2010
Открытие: 12/2010
Чтобы добраться в это место, мы ехали от станции метро «Выдубичи» на раздолбанной маршрутке вдоль автоколонн грузовиков, ждущих 20.00 чтобы попасть в Киев, в сторону авторынка. Затем перешли через трассу на КП при выезде на Конча-Заспу. Мы и так знали, что «Кафе-Мотель» собираются построить в районе въезда на Жуков остров. Оказалось, что кроме него там находятся заправка, транспортная развязка, небольшая свалка, окруженная забором и «Автоцентр на Столичном». Адрес «ул. Лютневая, 9», обозначенный в презентации КГГА, мы так и не нашли − въезда с трассы нет. Зато узнали, что попасть на машине на пляж Жукова острова можно за 5 гривен.
Уровень комфорта будущих постояльцев оценивать оказалось бесполезно, так как физическое расположение будущего отеля обнаружить не удалось. Неподалеку угла Лютневой и Столичного, как сказано в презентации, находится тренировочная база ФК «Динамо», Авторынок и МРЕВ7. В нескольких километрах от Лютневой есть ТЦ Магеллан (Одесская площадь), и упомянутая станция метро «Выдубичи» (20 минут езды на общественном транспорте). В общем, если финалисты будут играть из рук вон плохо, можно будет променять стадион на пляж.
Жилищно-отельный комплекс «Серебряные ключи»***, улица Глушкова 92б
ООО «Укр Торг»
Строительство: 01/2010− 10/2011
Открытие: 12/2011
Этот отельный комплекс − первое строение, в котором хоть сегодня можно купить какой-никакой квадратный метр, например, квартиру (информация о жилье по этому адресу есть на сайте комплекса) не смотря на то, что стройка не началась. Подъехать к месту будущего отеля нам не удалось − дороги нет (место со всех сторон окружено строениями или парком: НВЦ, Киевская метеорологическая станция, Ледовый стадион, долгострой возле него, забор НВЦ и автостанция «Южная»).
По плану будущий отель действительно расположен чуть не в парке. Рядом мы нашли ТЦ «Магеллан», конно-спортивную базу «Динамо», НВЦ и несколько университетских корпусов со студенческим городком в придачу − фанам футбола будет где познакомиться не только с красивыми, но и с умными украинками. Разговоры разговорами, но пока что отель «Серебряные ключи» − воздух. Или бумага, если быть точнее.
Отельно-офисный комплекс NoName ***, проспект 40-летия Октября, 93
ОАО «Гостиница «Голосеевская»
Строительство: 06/2009-10/2011
Открытие: 12/2011
Вскрытие показало, что безымянный комплекс − ничто иное, как построенный давным-давно отель «Голосеевский»**. Эскиз проекта, который собирается воплощать в жизнь за собственные и кредиторские деньги ОАО «Гостиница «Голосеевская», свидетельствует о том, что к правому крылу старого здания архитекторы намерены пристроить или надстроить многоэтажку из стекла и бетона. И все бы хорошо, но тротуарно-дорожные реалии местности таковы, что возводить «свечку» придется на проезжей части, спилив перед этим каштаны и уничтожив газон.
На въезде во двор «Голосеевского», во всех окнах которого, к слову, белеют новизной стеклопакеты, вырыта полутораметровая канава. Может это подготовка к строительству, начало которого запланировано на июнь 2009 года? Инфраструктура вокруг отеля: кинотеатр «Загреб», автосалон Renault и Голосеевский парк.
Отельно-Офисный комплекс «Театральный»***, улица Голосеевская, 7
ОАО «Гостиница «Театральная»
Строительство: 07/2009-10/2011
Открытие: 10/2011-12/2011
Уже сегодня «Театральный» полностью переоборудован под офисы − между двумя его корпусами возведено «бизнес-приложение», а в номерах самого отеля расположены малометражные бизнес-площади. Судя по проекту, в левом крыле бывшего отеля в июле 2009 года должен начать расти еще один корпус. Пока же для его строительства нет ни малейших предпосылок. Инфраструктура вокруг будущего отеля: Больница №10 и районный травмопункт, Киевский ювелирный завод, а также крупнейшая и вечно забитая машинами транспортная развязка на пл. Московская, автовокзал, промзона в треугольнике Совские пруды − завод «Рошен» − ул. Гринченко − к экологии даже через 4 года у туристов найдутся претензии.
Отельный комплекс No Name ****, переулок Лаврский, 9
ООО «Элит-Сервис»
Строительство: 05/2009 − 11/2011
Открытие: 12/2011-01/2012
В список трехзвездочных отелей, охваченный, увы, не полностью, затесался «четырехзвездочный» в тихом и уютном Лаврском переулке, где расположена галерея, примыкающая к стенам Киево-Печерской лавры. Киевляне знают, что из него можно попасть на живописную смотровую площадку, где столичные романтики любят встречать рассветы. Не долго думая, мы отправились туда, но места для строительства обозначенного выше сооружения на 350 (!!!) номеров не нашли.
Лаврский переулок представляет собой узкий проход между стенами лавры с одноименной галереей и зеленым холмом, за которым начинается Парк Славы. Примерно 100 метров асфальтовой дороги выводят на крошечный пятачок, где по адресу переулок Лаврский, 15 находится корпус Училища культуры и искусств, церковь и еще два сооружения. Одно − действующее, второе − зарешеченное и поросшее бурьяном изнутри. Ниже только склон парка, в глубине − стены Киево-Печерской Лавры.
В ООО «Элит-Сервис», который удалось найти в справочниках, нам рассказали, что журналисты неоднократно задавали им именно этот вопрос, но отношения к планирующемуся отелю в Лаврском переулке они не имеют.
− Ты туриста видишь?
− Нет
− И я не вижу, а он есть!
По расчетам киевских властей через 3,5 года Киев ожидает стабильный, как инфляция, туристический бум. Было бы кого селить не только во время «Евро-2012», но и позже, когда шумные фаны уедут восвояси, а столица останется переваривать сотни ненужных метров дорогостоящей недвижимости, поскольку единого плана создания туристической инфраструктуры и привлечения гостей в столицу пока, увы, не существует. Не на отели же наши трехзвездочные за шальные деньги иностранцы приедут глазеть! Шаги, которые предпринимаются на сегодняшний день в сфере развития туризма, в частности такие программы как распиаренная «Золотая подкова Черкасчины» или «Семь чудес Украины» Николая Томенко, информационные стенды, которые обещает киевская власть даже при перфектом исполнении − только первый шаг по привлечению не только иностранных, но и отечественных туристов в столицу. Интересно, на что надеются инвесторы, собираясь вкладывать деньги в сотни метров жилья напрокат?
С другой стороны, проекты КГГА «под «Евро-2012» сами по себе не являются гарантией появления трехзвездочных отелей европейского уровня в Киеве − тенденция объединения под одной крышей гостиниц и офисных зданий еще не говорит о том, что заказчики будут ждать, пока приедут туристы и не сдадут отельные комнаты фирмам.
Кроме того, многие проекты находятся в стадии разработки документации (строительство могут не разрешить, строение перепрофилировать).
И напоследок, если верить информации о будущем расположении гостиниц (а верить приходится), новостройки попросту угрожают историческим памятникам Киева, как в Лаврском переулке − колокольня Киево-Печерской лавры находится приблизительно в ста метрах от запланированного в документах КГГА отеля. А план постройки отеля у станции метро «Харьковская» и вовсе может уничтожить зеленый массив, благодаря которому еще дышит многотысячный сплошь заасфальтированный Харьковский массив.
+++