Футбольная жизнь в зеркале СМИ

Интернет − нейтральные оценки

 

До Євро-2012 готова лише Одеса

Олег Громов

Epravda.com.ua

13.06.08

Більшість міст України ще не готові прийняти футбольних уболівальників ЧЄ 2012 року в своїх готельних комплексах. Будівництво ведеться без ентузіазму − немає ані бажання, ані належної законодавчої бази.

Вболівальників − на вулицю!

Україна, фактично, не має куди прийняти півмільярдну армію вболівальників, які з'їдуться з усіх усюди на фінал Чемпіонату Європи з футболу 2012 року. Особливо не вистачає готельних комплексів − ані тих, які є, ані тих, що будуються.

Дивина, адже краще за всіх готелями забезпечена Одеса, яка разом із Харковом є для чемпіонату містом-резервістом. Натомість основні міста проведення матчів − Київ, Львів, Дніпропетровськ, Донецьк − мають ледве не нульову готовність.

За словами президента Асоціації малих готелів та апартаментів України Дмитра Заруби, непогану забезпеченість «перлини біля моря» визнали навіть в УЄФА, яка показала цьому місту єдину в Україні «зелену картку» готовності.

Одеса має чудовий п‘ятизірковий готель «Кемпінськи», готель на чотири зірки «Лондонський». Високими темпами у місті будуються численні приватні готелі, що мають зірковість від однієї до чотирьох.

«До того ж, в одеський порт може спокійнісінько зайти чотири чотиризіркових круїзних судна, місць для проживання в яких вистачить офіційним особам футбольної сієсти», − зазначає Заруба.

Вимоги УЄФА в основному стосуються лише багатозіркових готелів для прийому так званих офіційних осіб − суддів, тренерів, журналістів, різної обслуги тощо. У них не йдеться про масового вболівальника − це, як зазначають фахівці, вже справа держави та її престижу.

Тобто вітчизняні плани з будівництва готелів на 3-5 зірок, що спираються на вимоги УЄФА, є, м'яко кажучи, заниженими. Навіть якщо вони будуть побудовані, то не зможуть прийняти охочих пересічних туристів, бо місця в них будуть зайняті офіційними особами.

До речі в містах, які отримали від УЄФА «червоні» картки, Донецьку та Дніпропетровську, нині замислилися − а чи варто взагалі будувати тут чотирьох− та п'ятизіркові готелі? До сьогодні (за різними чутками) не вирішив цього питання голова Донецької обласної ради Анатолій Близнюк.

Ці два міста, м'яко кажучи, не дуже туристичні. Побудувавши велику кількість супердорогих готелів, де номер коштуватиме від 300 до 500 доларів на добу, «столиця» шахтарського краю та славетне місто на Дніпрі після футбольної сієсти просто не знатимуть, хто буде в них селитися.

Тим часом, Донецьк уже сьогодні на 100% не готовий зустріти гостей Молодіжного чемпіонату Європи-2009, який стане своєрідним екзаменом для міста перед Євро-2012.

Як зазначають фахівці, за рік до проведення подібного дійства в Інтернеті повинні з'являтися пропозиції щодо бронювання готелів. Цього «вугільна столиця» ще не зробила і, скоріше за все, не робитиме. Бо особливо і пропонувати немає чого. А, за даними Донецької ОДА, на «молодіжку» з'їдуться кілька десятків тисяч туристів.

Не вистачає дрібниць

Врятувати Донецьк та інші міста і 2009, і 2012 року мали б малі готелі та хостели. За даними експертів, більш як 70% вболівальників, які приїздять на такі спортивні шоу, є небагатими людьми і шукають саме недорогі готелі.

Жити ж у хостелах, місце в яких коштує не більше як 25-30 євро за добу, полюбляють студенти, молодь, які є найпалкішими прихильниками футбольного туризму. Тим більше, чимала їх частина приїде з Росії, Бєларусі та Молдови, а отже − не вирізнятиметься статками.

За даними Асоціації малих готелів та апартаментів, на сьогодні в Україні в різних містах діють лише 25 хостелів, із них тільки 5 − у Києві. Малі готелі будуються хаотично і під впливом великого ентузіазму.

Справа в тім, що в Україні так і не прийнято жодного документа щодо спрощення введення в експлуатацію готелів, як було зроблено, наприклад, у Росії 2006 року. Великі проблеми існують із землею − розмова про зниження відсоткової ставки з оренди залишалася тільки розмовою.

Відтак, бізнесмени не поспішають вкладати кошти в будівництво не те що малих, а й великих готельних комплексів. Навіть Київ має на сьогодні «жовту картку» УЄФА. На 1 тис. мешканців приходиться 2,5 номера в готелях столиці, хоча в Будапешті та Празі цей показник становить 10, у Мілані − 35.

Тому поки що лише великі світові готельні компанії висловлюють бажання будувати готелі до Євро-2012. Але й вони знаються на всіх підводних течіях ведення бізнесу в Україні.

Саме ці фірми (Sotitel, Rixos, Hilton, Rezidor Hotel Group) до 2012 року побудують у Києві, за даними начальника Головного управління комунального господарства Київської міської держадміністрації Юрія Галушка, 10 п'ятизіркових та 30-40 чотирьохзіркових готелів.

Серйозна інвестиційна програма є у Харкова (місту не вистачає 14 тис. готельних номерів). Відоме бажання володаря футбольного клубу «Металіст» Олександра Ярославського інвестувати досить велику суму, 340-410 млн. дол., у будівництво спорткомплексу та готелю на 5 зірок.

Міський голова Харкова Михайло Добкін начебто вирішує питання будівництва іншого п'ятизіркового готелю на місці Палацу дитячо-юнацької творчості.

Та й Донецьк, як би там не було, планує будівництво. Новий великий корпус збирається відбувати «Донбас-палас», ще один готель на 4 зірки з'явиться в Калінінському районі. За даними із джерел Донецької ОДА, приватні інвестори планують побудувати 10-15 двох− та трьохзіркових готелів.

Для втілення цих планів і звільнення від тяжких роздумів місцевої влади, уряд з парламентом мають негайно забезпечити прийняття необхідних нормативно-правових актів у сфері готельного господарства і будівництва.

Тільки вони дозволять прискорити будівництво готелів до Євро-2012. Інакше вже вкотре Україна може впасти обличчям у багнюку.

+++

 К Евро-2012 «Юджин» построит новый стадион

Kreschatic.kiev.ua

13.06.08

 К Евро-2012 в столице построят новый стадион. Спортивная арена появится вблизи Экспоцентра. По крайней мере вероятность ее появления именно на этом месте первый заместитель головы КГГА Анатолий Голубченко оценил на 90%, информирует ТРК «Київ».

 На круглом столе в газете «Хрещатик» он сообщил, что Госуправление делами дало согласие на передачу соответствующего участка для сводки стадиона. Будет сооружать его скорее всего компания «Юджин» − которая возводила торговый комплекс «Троицкий» около НСК «Олимпийский» в обмен на снесение там этой недостройки.

+++

«Євро-2012» не спортивний, а внутрішньополітичний захід, − Яценюк

Zik.com.ua

12.06.08

ФРАГМЕНТ МАТЕРИАЛА

Антикризовик і дететиквіст Арсеній Яценюк збирається із сім’єю відвідати концерт Пола Маккартні та запропонувати Тимошенко присвятити день роботи проблемам чемпіонату «Євро-212», стан готовності України до якого вельми турбують голову Верховної Ради − про це Арсеній Яценюк зізнався на сьогоднішній прес-конференції у Львові.

«Минулого тижня я звернувся з проханням до прем’єр-міністра, щоб Юлія Володимирівна внесла на розгляд певний пакет законопроектів: що треба розглянути по «Євро-2012». Треба приділити один пленарний день суто цим законопроектам, щоб зняти всі застереження на законодавчому полі. Я дивився  минулий висновок, який давала УЄФА і знаю попередні оцінки. Зараз  все залежить від того, який буде політичний авторитет України. Це не спортивний  захід, а  внутрішньополітичний. Ті попередні оцінки, які я маю, абсолютно мене не тішать. Треба  терміново братися за завершення цього питання, тому що можемо мати неприглядний вигляд», − вважає Арсеній Яценюк.

(…)

+++

Томенко предлагает ввести мораторий на пиар через Евро-2012

Liga.net

12.06.08

Народный депутат от БЮТ Николай Томенко предлагает ввести «мораторий на любовь к Евро-2012». Об этом он заявил в эфире «5 канала».

По его словам, некоторые лица и компании, в частности, телеканалы, хотят пропиариться на Евро-2012. По его словам, вследствие этого рейтинг канала может подняться, а рейтинг Украины упадет в 10 раз.

«Это шоу из наших проблем уже достало», − подчеркнул Н.Томенко. Он обратился с просьбой ко всем публичным людям не унижать Украину в вопросе Евро-2012. И тогда, по мнению политика, «желание рейтинг свой поднять на Евро отойдет на фоне желания всех украинцев поднять рейтинг Украины».

Напомним, ранее британское агентство «Reuters» распространило информацию о том, что Украина может потерять право на проведение финальной части Чемпионата Европы по футболу 2012 года. В частности, это может произойти из-за не начавшейся до сих пор реконструкции главного стадиона страны − НСК «Олимпийский».

+++

В Краснограде утвердили районную программу подготовки к ЕВРО-2012

Glavnoe.kharkov.ua

13.06.08

Вчера состоялась сессия Красноградского районного совета (Харьковская обл.)

Депутаты внесли изменения в районный бюджет на 2008 год, распределив свободные остатки бюджетных средств на общую сумму 420,5 тыс. гривен. Эти средства будут направлены на финансирование Центра социально-психологической реабилитации детей, оплату энергоносителей в системе образования и др.

Сессия также утвердила районную Целевую программу подготовки к проведению финальной части Чемпионата Европы по футболу на 2008-2012 годы. В рамках программы планируется отремонтировать дороги, привести в порядок объекты спортивного профиля. Депутаты отметили важность принятия такой программы в связи с тем, что через Красноград проходит международная трасса Москва−Симферополь.

В ходе пленарного заседании были рассмотрены вопросы, связанные с управлением имуществом, находящимся в совместной собственности территориальных громад района. В частности, в коммунальную собственность района были приняты два детских садика в с.Кобзивка и Ленинское. Депутаты предусмотрели для этих дошкольных учреждений частичное финансирование.

+++

Підписатися на новини