Футбольная жизнь в зеркале СМИ

Интернет − нейтральные оценки

 

У лікарнях Львова до Євро-2012 розпочнуться масштабні зміни, − Володимир Зуб

Zaxid.net

11.06.08

У 8-й львівській міській клінічній лікарні та Львівській міській лікарні швидкої медичної допомоги розпочалася масштабна реорганізація та реструктуризація до Євро-2012. Про це сьогодні, 11 червня, у коментарі ZAXID.NET повідомив начальник управління охорони здоров’я Львівської міської ради Володимир Зуб

«У підготовці до Євро ми робимо акцент на реорганізації та реструктуризації наших медичних установ. Мова йде про ремонт приймального відділення Лікарні швидкої медичної допомоги. Плануємо повністю розвести потоки пацієнтів, відвідувачів. Те ж саме починається у 8-й лікарні. Ми закінчуємо реконструкцію корпусу. До кінця року у 8-й лікарні буде створене відділення нейрохірургії», − зазначив чиновник.

В.Зуб також поінформував: «Ми визначили, що 8 лікарня − заклад, що перший знаходиться на шляхах евакуації зі стадіону, який будується до Євро-2012. Потенційно найбільше постраждалих може бути на стадіоні, та й усі фанзони проектуються у тій частині міста. З іншого боку, нам потрібна лікарня, яка може забезпечувати обслуговування Південної частини міста на випадок невідкладних станів − ДТП, нейрохірургічних, скелетних травм, інсультів, інфарктів. Зараз же всіх, хто постраждав у ДТП на Сихові, везуть в Лікарню швидкої допомоги на вул. Пилипа Орлика, через страшні корки, через усе місто. Ми втрачаємо час».

Зміна ролей двох медичних установ спричинила кадрові зміни. Головного лікаря Львівської міської лікарні швидкої медичної допомоги переведено на посаду головного лікаря 8-ї лікарні. «Переді мною стало питання, хто має очолити заклад, який до цього таких функцій не забезпечував, але який повинен їх забезпечити. Це повинна бути людина з лікарні швидкої допомоги. Я проаналізував, що можу запросити на посаду головного лікаря 8-ї лікарні тільки Оберанця, − прокоментував В.Зуб. − Решта лікарів не підходили або по віку, або не мали достатнього адміністративного досвіду. Оберанець пройшов шлях від лікаря, завідувача відділення до головного лікаря. Знає цю структуру зсередини і може виконати це завдання, адже уже започаткував зміни у лікарні швидкої допомоги».

В.Зуб повідомив, що на посаду головного лікаря Львівської міської лікарні швидкої медичної допомоги було вирішено запросити «сильного керівника з великим адміністративним досвідом, який буде тримати дисципліну, слідкувати за раціональним використанням матеріальних і кадрових ресурсів». На цю посаду три тижні тому було призначено Віталія Андронатія, який до того працював у військовій медицині. Останні посади − начальник військово-медичного управління оперативного командування ЗахОК м. Львова та начальник Західного регіонального медичного управління ДОЗ МОУ у м. Києві.

Попередній головний лікар 8-ї лікарні Ростислав Томащук досягнув пенсійного віку, йому запропоновано посаду лікаря-практика у цій лікарні.

В.Зуб також поінформував ZAXID.NET, що, відповідно до регіональної та міської програм з підготовки до Євро-2012, обидві лікарні отримають найбільше інвестицій. За чотири роки лікарні поступово будуть капітально відремонтовані, отримають суттєве покращення матеріально-технічної бази.

+++

До «Євро-2012» у Львові збудували новий спортивний майданчик

Zik.com.ua

11.06.08

Сьогодні, 11 червня, у Львівському інституті Сухопутних військ Національного університету «Львівська Політехніка» відбулось урочисте відкриття сучасного майданчика для гри у міні-футбол. Про це повідомив прес-центр львівського інституту Сухопутних військ.

За програмою заходу відбулось символічне відкриття міні-футбольного поля − урочисте перерізання стрічки, а настоятель храму Святого Архистратига Михаїла отець Степан Сус освятив футбольний майданчик.

Під час урочистостей начальник інституту генерал-майор Павло Ткачук наголосив, що поле відповідає усім критеріям європейських футбольних стандартів і дозволить проводити на ньому змагання високого рівня, тренування збірних команд та навчально-тренувальні заняття.

Заступник голови Львівської обласної держадміністрації Олександр Ганущин запевнив, що після розмови із Головою федерації футболу Львівщини, членом виконкому федерації футболу України Ярославом Грисьом та начальником управління фізичної культури і спорту Львівської ОДА Юрієм Майбородою вони будуть рекомендувати, щоб під час чемпіонату Європи з футболу 2012 року, одна із збірних іноземних команд проводила тренування саме на спортивній базі Львівського інституту Сухопутних військ.

Також відбулась і перша товариська зустріч на новому майданчику: збірна офіцерів інституту проти курсантів-випускників спеціальності «ракетно-артилерійське озброєння». З рахунком 2:0 перемогла команда офіцерів.

+++

Тимошенко заявляє, що Янукович їй заважав готуватись до Євро-2012

Rpl.net.ua

11.06.08

      

Прем’єр-міністр Юлія Тимошенко оптимістично ставиться до можливості вчасного завершення підготовки України до Євро-2012.

Тимошенко поскаржилася, що її уряд отримав господарство підготовки до Євро-2012 від попереднього уряду «в такому стані, що навіть не були затверджені ні загальнонаціональні, ні регіональні плани з підготовки до Євро-2012». «Практично минулий рік повністю прогуляли в підготовці до Євро-2012», − наголосила вона.

Прем’єр розповіла, що її уряд зробив все необхідне, щоб Україна встигла підготуватися до цього чемпіонату. «Крім того, сьогодні на засіданні уряду ми також прийняли законопроект, який передаємо до парламенту, про посилення ролі, функцій, статусу Національної агенції з підготовки країни до Євро-2012», − додала вона.

+++

У Тимошенко з’явився оптимізм щодо Євро-2012

Zaxid.net

11.06.08

Уряд ухвалив законопроект “Про посилення ролі, функцій і статусу Національної агенції з підготовки України до Євро-2012” та передав його на розгляд Верховної Ради України. Про це повідомила прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко сьогодні, 11 червня, під час прес-конференції за підсумками засідання Уряду. Про це повідомляє Управління у зв'язках із ЗМІ Секретаріату Кабінету Міністрів України.

“Попередній Уряд практично прогуляв підготовку до Євро-2012”, − констатувала прем’єр-міністр України. Водночас, за її словами, діючий Уряд підготував усі необхідні заходи для підготовки до чемпіонату Європи з футболу.

Юлія Тимошенко повідомила, що найближчим часом відбудеться засідання організаційного Комітету з підготовки України до Євро-2012, під час якого планується провести перевірку виконання графіків робіт з підготовки до чемпіонату. “Я маю повний оптимізм щодо вчасного завершення підготовки до Євро-2012”, − заявила прем’єр-міністр.

+++

Л.Кожара: при такой организации Украина провалит Евро-2012

Алёна Былим

Intermedia.org.ua

11.06.08

Сегодня в Украине не существует государственного, центрального органа, который бы отвечал за проведение Чемпионата Европы

Об этом ИМК («ИнтерМедиа консалтинг») заявил народный депутат Украины от Партии регионов, зампредседателя Комитета ВР по иностранным делам Леонид Кожара, комментируя ситуацию с подготовкой Украины к проведению в 2012 году Евро-2012.

По его словам, такой подход к организации не соответствует практике других европейских стран.

«Это должен быть прежде всего орган исполнительной власти, который имел бы доступ к финансовым ресурсам, мог бы ими распоряжаться. Сейчас у нас, как в той поговорке, − у семи нянек дитя без глаза. То же самое у нас происходит с Чемпионатом Европы», − отметил политик.

Говоря о том, можно ли надеяться, что Украина не провалит Евро-2012 и проведет чемпионат достойно, Леонид Кожара отметил, что «при такой системе организации управления подготовкой к чемпионату у нас шансов нет».

«У нас может случиться вариант, похожий на то, как было во время проведения в Киеве конкурса «Евровидение-2005», когда туристы ночевали в палатках на Трухановом острове. Вот это максимум, чего мы можем достигнуть при такой организации. Отмечу, что при подготовке к чемпионату по линии государственной, по бюджетной, какие-то частные проекты реализовываются, но, к сожалению, на центральном уровне ничего не делается», − подытожил политик.

Напомним, сегодня Кабинет Министров отклонил предложение руководителя Национального агентства по подготовке и проведению финальной части Чемпионата Европы по футболу 2012 года Евгения Червоненко о придании этой структуре статуса специального органа.

Сам Червоненко сообщил, что намерен обратиться за поддержкой по этому вопросу к Президенту Украину Виктору Ющенко и к парламентариям.

Он также выразил недоумение по поводу того, что правительство проводило совещание по развитию аэропортов и реконструкции НСК «Олимпийский» без участия представителей Национального агентства.

 +++

С кем вел переговоры Рабинович?

Football.ua

11.06.08

В дополнении к уже упомянутой теме «Пинту-Жуниора в Арсенале» всплыла еще одна интересная информация.

Приводим цитату с официального сайта столичного Арсенала от 11 июня (то есть сегодня) 2008 года.

«После переговоров президента “канониров” Вадима Рабиновича с членом совета директоров “Крыльев” Германом Ткаченко в Россию вылетел вице-президент “Арсенала” Виктор Головко, где вел переговоры относительно покупки бразильца. Уже стали известны их результаты: “Арсенал” исполнил свою мечту трансферного сезона и вырвал бразильца у россиян».

Все вроде хорошо, но!

Теперь приводим цитату с официального сайта Крыльев Советов от 5 (пятого) мая сего года.

«Руководством футбольного клуба «Крылья Советов» принято решение о досрочном прекращении полномочий члена Совета директоров Германа Ткаченко в связи с невыполнением решений Совета директоров клуба».

Внимание, вопрос! С кем и о чем вел переговоры Вадим Рабинович?

+++

Владислав ВАЩУК: «Мне дали понять, чтобы я искал себе другую команду»−

Dynamomania.com

11.06.08

Похоже, одиозный ветеран «Динамо» все-таки покидает команду

− Мой контракт с «Динамо» заканчивается, вчера я разговоривал с главным тренером, и он дал мне понять, что в команде большая конкуренция, вернули много игроков, и я так понял, что мне нужно искать новую команду. Я и так полгода сидел. Семин сказал, что я могу остаться, но только на подхвате, а я так не хочу. Хочется играть.

И что дальше?

Тренируюсь, ищу команду. Этим занимаются мои агенты.

Какие есть варианты? Россия? Украина?

Варианты есть, но пока не буду о них говорить.

Но речь идет об амбициозных клубах?

Конечно, амбициозные. Не хочется просто выходить на поле, хочется решать какие-то задачи.

+++

О чем скажет Суркис год спустя…  

Pressing.net.ua

11.06.08

Ближайший выпуск программы «Свобода Савика Шустера» на канале «Интер» (13 июня) будет посвящен проблематике Евро-2012. В масштабной дискуссии примет участие и президент Федерации футбола Украины Григорий Суркис, который, несомненно, укажет на все болевые точки нашей подготовки к европейскому турниру.

Накануне этого события мы решили опубликовать выступление главы ФФУ годичной давности на совещании у премьер-министра (тогда еще Виктора Януковича), в котором Григорий Суркис четко обрисовал тогдашнюю ситуацию с подготовкой страны к сему историческому, спортивному, экономическому и социальному мероприятию. Предлагаем Вам, уважаемые читатели, ознакомиться с тезисами того спича и проанализировать, насколько изменилось положение вещей с тех пор…

Итак.

Тези виступу Г.Суркіса на нараді за участю Прем’єр-міністра В.Януковича від 15.06.07.

Шановний пане прем’єр-міністр, шановні учасники наради!

За кілька днів минає два місяці відтоді, як президент УЄФА Мішель Платіні оголосив про перемогу українсько-польської заявки у тендері за право приймати фінальну частину чемпіонату Європи з футболу у 2012 році.

Цього терміну достатньо, аби на зміну бурхливим емоціям та всенародної ейфорії від почуття гордості за нашу державу, перейти до холоднокровних прагматичних розрахунків і формування конкретних планів складної та відповідальної роботи.

Щоб оцінити масштаби завдань, які стоять перед Україною, варто лише погортати презентаційні матеріали, котрі лежать у ваших папках. Вони підібрані і зверстані таким чином, щоб кожна зацікавлена особа змогла скористатися ними максимально ефективно.

Адже зміст отриманих вами документів дає повну уяву про ті людські, фінансові, матеріально-технічні і технологічні ресурси, котрі мають бути задіяні для реалізації грандіозного проекту Євро-2012. Більш детальне пояснення з елементами візуального зображення ви отримаєте трохи згодом.

Кожен із суб’єктів цього процесу, тобто, кожен з вас, займає в розгалуженій системі координат Євро-2012 чітко визначене договірними зобов’язаннями місце і отримує відповідні повноваження.

Нагадаю, що протягом першого та другого етапів тендеру Федерація футболу України спільно з центральними та місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування підготували та подали до УЄФА 6 томів належно оформлених матеріалів.

Вони включають в себе 25 форм підписаних гарантій, які стосуються: політичної та урядової підтримки, безпеки, захисту інтелектуальних прав, розвитку інфраструктури, візових та митних питань.

Окрім цього, до переліку обов’язкових для розробки і впровадження документів, додаються декілька концепцій: мобільності, розміщення, безпеки, спортивної інфраструктури, туристично-розважальна, медична, по роботі волонтерів, а також відповідні угоди з приймаючими містами, стадіонами, аеропортами, готелями тощо.

За умов такої жорсткої регламентованості природно постає питання про компетентність та виконавську дисципліну. Я вважаю, що на державному рівні створено достатню нормативно-правову базу, аби звести до мінімуму ризики, пов’язані з суб’єктивними людськими факторами.

В Законі «Про організацію та проведення фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу в Україні», прийнятого парламентом і днями завізованого президентом України, ґрунтовно прописано комплексну систему основних заходів, спрямованих на створення необхідних умов для організації та проведення Євро-2012 з урахуванням значення цієї події для економіки та міжнародного іміджу держави.

Цей документ, а також спеціально розроблена Державна цільова програма, після її затвердження Кабінетом Міністрів, повинні стати головними вказівниками правильності руху на п’ятирічному відрізку шляху для всіх уповноважених осіб будь-якого рівня відповідальності.

Дисципліна, контроль, відповідальність, компетентність. Наше багатогалузеве господарство знову повинно звикати до роботи в таких жорстких рамках. Я більш, ніж упевнений, що колись набутий досвід піде не лише на користь країні в цілому, а й кожному регіону зокрема.

Адже інвестиції не бувають абстрактними, вони «приходять» в конкретні міста, на конкретні підприємства, на конкретні території, де живуть і працюють наші співгромадяни. Інвестиційний клімат формується в першу чергу на місцевому рівні. І його привабливість, чи навпаки − непривабливість, часто-густо залежать від професійного рівня, з дозволу сказати, доморощених синоптиків.

Протягом останнього місяця мені довелося провести кілька десятків ділових зустрічей із зацікавленими вітчизняними та зарубіжними компаніями, які виявили бажання інвестувати свої кошти в розбудову інфраструктури в рамках проекту Євро-2012.

Найбільш характерною проблемою, що стоїть на перешкоді реалізації їхніх ініціатив, бізнесмени вважають відсутність сучасного менеджменту, відповідної бази даних, зрозумілих та прозорих правил гри на українському ринку.

Я вважаю, що цілком доречно було б створити щось на зразок централізованого реєстру пропозицій та ініціатив. Користувачами і водночас вкладниками такого інформаційного банку могли б стати і ті, хто шукає інвесторів, і ті, хто думає, куди вкласти свої капітали.

Тоді будь-яка ініціатива, спрямована на покращення соціально-побутових умов місцевої громади, яка навіть не фігурує у списку приймаючих міст, все одно мала б шанси бути реалізованою. Для кожного пересічного українця словосполучення − Євро-2012 має бути пов’язане з філософією «п’ятирічки ренесансу». Це стимулює людей до творчого переосмислення свого буття.

Федерація футболу України, як приймаюча асоціація, в міру своїх можливостей і компетенції щоденно розв’язує безліч різнопланових завдань з підготовки до чемпіонату Європи.

Але, через незалежні від нас обставини, деякі стратегічні питання досі залишаються не вирішеними. Наприклад, доля багатостраждального НСК «Олімпійський», який має бути введений в експлуатацію згідно вимог УЄФА, до червня 2010 року.

Поставити крапку в цій майже детективній історії можна лише шляхом знесення незавершеної будівлі на прилеглій площі, залишивши підземний паркінг для подальшої експлуатації. Однак, для цього потрібно термінове рішення Уряду та Київської міської державної адміністрації. Користуючись нагодою, я звертаюсь особисто до Вас, шановний Вікторе Федоровичу, з проханням дати відповідні доручення.

Те ж саме стосується і взагалі курйозного факту. Не зважаючи на багаторазові звернення Федерації футболу України в усі компетентні інстанції, до цього часу залишається невирішеним питання нормального функціонування уже збудованих Навчально-тренувального комплексу імені Баннікова та Будинку футболу України. Мова йде про юридичне закріплення за ФФУ земельної ділянки за адресою: Лабораторний провулок, 7а, на якій знаходяться зазначені споруди.

Тут, між іншим, починала плідно працювати і продовжує свою роботу Дирекція з підготовки тендерної заявки, зараз вже самого Турніру. А також планується розташувати штаб Євро-2012.

Шановний пане, прем’єр-міністр, я знову змушений апелювати до Вашого авторитету, оскільки досі не знайшлася відповідальна особа, здатна розрубати цей «гордіїв вузол».

Ще один головний біль, який не вщухає у мене з 2004 року. За згодою Міністерства оборони України Федерація футболу до вирішення питань щодо укладення договору міни житла ФФУ на нерухоме майно Міноборони, провела на території військового містечка №1 в селі Гореничі Київської області підготовчі роботи для будівництва першої черги навчально-тренувального комплексу.

У цей проект вдалося залучити інвестиційні кошти УЄФА та ФІФА, про що президент Йозеф Блаттер повідомив Вас, шановний Вікторе Федоровичу, під час особистої зустрічі.

Перша його черга передбачала будівництво:

   критого манежу з футбольним полем;

   п’яти футбольних полів з трав’яним газоном;

  футбольного поля зі штучним покриттям;

   роздягалень для чотирьох футбольних команд з медико-реабілітаційним центром;

·  трансформаторної підстанції;

   котельні;

а також реконструкцію:

   військової казарми під готель на 60 місць;

  гуртожитку під готель на 60 місць;

   їдальні під ресторан на 200 місць;

  будівлі контрольно-пропускного пункту під адміністративний будинок;

   військових боксів під криті стоянки для автомобілів.

У перспективі Мінсім’ямолодьспорт, НОК України та Федерація футболу планували утворити юридичну особу «Національний центр олімпійської підготовки з ігрових видів спорту» з визначенням участі сторін у фінансуванні та експлуатації цього комплексу.

Однак, ми не можемо реалізувати цей соціальний проект, бо уже протягом трьох років залишається невирішеним питання про укладення договору міни з Міністерством оборони України. На даний час у Мінфіні, Мінекономіки і Фонді держмайна узгоджується проект розпорядження Кабміну, яке б дозволило Федерації футболу придбати нерухоме майно військового містечка №1 в селі Гореничі по його залишковій балансовій вартості.

Я хотів би вірити, що після сьогоднішньої наради ніхто з посадовців не ризикне більше гальмувати наші спільні ініціативи, спрямовані на розбудову національної інфраструктури ігрових видів спорту. А мені не доведеться «позичати в сірка очей», обговорюючи в європейських футбольних організаціях долю і перспективи їхніх кредитів.

Між іншим, 18 червня цього року ФФУ, як приймаюча асоціація, вже зобов’язана подати УЄФА перші моніторингові звіти. Серед іншого, ми повинні доповісти про те, як українська сторона планує, наприклад, вирішувати питання з будівництвом футбольних арен і тренувальних баз.

Наскільки мені відомо, нарешті, за цю проблему предметно взялася столична влада, яка має відповідну угоду з УЄФА. Депутати міськради остаточно визначилася з відведенням конкретної земельної ділянки під будівництво нового стадіону. Буквально сьогодні-завтра я побуваю за вказаною адресою, щоб сформувати уявлення про це місце і для себе особисто, і для доповіді УЄФА.

До речі, сьогодні в Україні створено декілька найкращих в Європі тренувальних центрів. Це тренувальні бази ФК «Динамо»(Київ), ФК «Шахтар» (Донецьк), ФК «Металург» (Донецьк), ФК»Дніпро» (Дніпропетровськ), ФК «Чорноморець» (Одеса). Але цих потужностей для забезпечення потреб Євро-2012 недостатньо.

Кожне приймаюче місто повинно запропонувати декілька (мінімум чотири) тренувальні бази, які мусять відповідати всім вимогам УЄФА та створити необхідні умови для учбово-тренувального процесу команд-учасниць фінального Турніру.

На даний час, це питання залишається особливо актуальним для Львова, Дніпропетровська та Харкова.

Хочу коротко зупинитися ще на одному стратегічному аспекті підготовки до Євро-2012. Це − інформаційне супроводження проекту. Йдеться про створення системи інформування населення через ЗМІ, а також про запровадження сучасних інформаційних технологій для забезпечення потреб самого Турніру.

Якщо перша складова вже предметно опрацьовується відповідними підрозділами ФФУ, і ми маємо позитивні результати, то друга, на жаль, поки що кульгає на обидві ноги. Візьміть, наприклад, якість телетрансляцій футбольних матчів. Жодний вітчизняний телеканал поки що не в змозі забезпечити всі необхідні параметри формування картинки і розповсюдження сигналу за європейськими стандартами показу.

Аналогічні вузькі місця існують і в інших галузях застосування телекомунікаційних технологій, які широко використовуються за кордоном, але майже недоступні для наших громадян.

Я міг би довго і предметно аналізувати проблемні зони на шляху до реалізації проекту Євро-2012. На жаль, запитань поки що буде набагато більше, ніж відповідей. Тому я покладаю великі надії на скоріший початок злагодженої та скоординованої роботи оргкомітету, всіх новоутворених та залучених державних структур, котрі здатні системно підійти до планування нашої роботи.

Щодо деяких порушених в моїй доповіді питань, до проекту доручення Прем’єр-міністра подано конкретні пропозиції.

P.S. Интересно, что же скажет Григорий Суркис в пятницу, год спустя…

+++

Підписатися на новини