Футбольная жизнь в зеркале СМИ

Интернет − нейтральные оценки

Ющенко не дав Тимошенко заробити на землі

Pravda.com.ua

03.06.08

ФРАГМЕНТ МАТЕРИАЛА

Верховна Рада ухвалили в цілому закон 2481, який впливає на формування дохідної частини бюджету з пропозиціями президента.

Закон був проголосований 226 голосами.

Представляючи закон, заступник голови секретаріату президента Олександр Шлапак заявив, що президент «вимушено наклав вето» і його зауваження стосувалися продажу землі.(…)

(…) Також президент не погодився з пропозиціями уряду щодо надання земель під будівництво пов’язане з Євро-2012.

«Необхідність здійснення заходів для забезпечення належної підготовки та проведення фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу в Україні з урахуванням значення цієї події для економіки та міжнародного іміджу держави є беззаперечною», − зазначив президент.

«Однак погодитися з фактичним скасуванням мораторію на продаж державних та комунальних земельних ділянок сільськогосподарського призначення під гаслом підготовки України до проведення фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу за відсутності законів про державний земельний кадастр та ринок земель не можна», − наголосив Ющенко.

+++

Президент провів зустріч з питань підготовки Євро-2012

President.gov.ua

03.06.08

Президент України Віктор Ющенко провів зустріч з Міністром у справах сім'ї, молоді та спорту Юрієм Павленком та головою Національного агентства України з питань підготовки та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу Євгеном Червоненком.

Основна тема зустрічі − підготовка і проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи з футболу 2012 року.

Глава держави приділив особливу увагу ситуації, що склалася з підготовкою аеропортів до цієї події, та реконструкції Національного спортивного комплексу «Олімпійський» у Києві.

Під час зустрічі Міністр у справах сім'ї, молоді та спорту доповів Президентові про підготовку до реконструкції НСК «Олімпійський». Зокрема, йдеться про визначення Міністерством як замовником реконструкції компанії-переможця конкурсу на кращий архітектурний проект комплексу.

+++

Після Євро-2012 у рейтингу львівських мільйонерів відбудуться зміни, − Зеновій Сірик

Zaxid.net

03.06.08

«До позитивів діяльності міського голови Львова можна віднести вміння створити святкову атмосферу, особливо на площі Ринок, і гарно подати це львів’янам. Але хотілося б, щоб при цьому Андрій Садовий не забув відреставрувати східну частину площі», − наголосив сьогодні, 3 червня, під час прес-конференції «Звіт міського голови» депутат Львівської міської ради від Зеновій Сірик.

За його словами у своєму звіті за 2007 рік міський голова Львова повинен зупинися на таких питаннях − Євро-2012, транспорт, теплопостачання. «Проте Андрій Садовий не спішить звітувати. Він намагається подати у якості інвестора «Альпіну», яка є проектантом і невідомо, чи займатиметься будівництвом, не кажучи про інвестування. У нас були потужні інвестори, які хотіли збудувати стадіон і продати його через 10 років місту за 1 грн. А цих людей навіть не вислухали. Прогнозую, що в цій ситуації міська влада або візьме кредит в 1 млрд грн, до цього вже йде, під заставу комунального майна − і цей фінансовий тягар ляже на мешканців міста, або розраховуватиме на те, що це подія державного значення і Президент чи прем’єр, аби не підірвати престиж держави, збудують стадіон − і дехто зловить рибку в цій мутній воді. Я думаю, що після Євро-2012 у рейтингу місцевих мільйонерів відбудуться зміни», − наголосив З.Сірик.

Депутат зазначив, що Євро-2012 у Львові таки буде, але ця підготовка нагадуватиме наш традиційний «ямковий» ремонт, а не справжній прорив, коли ми мали шанс стати європейським містом із західними стандартами ведення бізнесу та управління містом. Щодо транспорту та теплопостачання, то З.Сірик зауважив, що ніхто не займається питанням розвантаження міста, будівництвом паркінгів, транспортних розв’язок, міст-сателітів. «Росія підніматиме ціну за газ у 5-10 разів, потім мешканцям доведеться платити за тепло 100-200 євро. Кабмін робитиме все, аби пом’якшити ситуацію, але 100% компенсувати не зможе Більшість котелень мають у нас коефіцієнт корисної дії 40%, люди, які платять за тепло, половину коштів витрачають на підігрів повітря. Необхідно проводити заміну теплових об’єктів», − наголосив він.

Водночас З.Сірик розповів про свої успіхи у вирішенні питань з теплопостачанням, коли він був в.о. міського голови Львова. «Це котельні в Кривчицях, вул. Караджича, вул. Кримській, Рясному-2. У них ККП − 96%. У вересні-жовтні я запропоную стратегію вирішення проблеми з теплопостачанням», − зазначив він

+++

«У Варшаві, Гданську й Вроцлаві роботи тільки розпочинаються...»

Оксана Зьобро

Wz.lviv.ua

03.06.08

Євро-2012: як готуються колеги?

Унікальний шанс проводити на своїй території чемпіонат Європи з футболу 2012 року (Євро-2012) отримали Україна і Польща. Євро-2012 стане лише третім фіналом чемпіонату Європи, який проводиться на території відразу двох країн. У 2000 році господарями Євро були Бельгія та Нідерланди, а в 2008-му стали Австрія та Швейцарія. Як виглядає підготовка до Євро-2012 у Польщі, зокрема у Познані (одне з польських міст, де відбуватиметься чемпіонат), та що думають наші сусіди про ситуацію в Україні, кореспондент «ВЗ» дізнавалася у Збігнєва Талярчика − представника мерії Познані, що займається організацією і проведенням Євро-2012.

− На якому етапі зараз підготовка до Євро-2012 в Польщі, зокрема в Познані?

− Уже протягом трьох місяців існує організація «Євро-2012», яка займається підготовкою та координацією проведення цієї події в Польщі. Щомісяця відбуваються зустрічі в містах, де відбуватиметься Євро. 12 травня відбулася третя така зустріч − у Познані (перша була у Варшаві).

У Познані наразі модернізують стадіон, на якому вже відбуваються матчі. В інших містах − по-різному. У Кракові (резервне місто) стадіони потребують модернізації, а в деяких містах їх взагалі немає. У Варшаві, Ґданську і Вроцлаві, говорячи оптимістично, роботи тільки розпочинаються. Тож для цих міст стадіони − це проблема, а для Познані − ні.

Друге питання стосується доріг. І тут Познань вигідно вирізняється, бо розташована біля автостради, яку планують продовжити в бік Німеччини і в бік Варшави − та далі на схід. Існує проблема нестачі аеропортів. Наші летовища не зможуть прийняти стільки пасажирів, скільки б хотілося. Але Швейцарія та Австрія також не виконували всіх вимог УЄФА, але Євро все одно там проводили. Познань використовуватиме свої запасні аеропорти, зокрема військовий, і летовище у Берліні, від якого добиратися автострадою дві години.

− З якими основними труднощами ви стикаєтеся?

− Проблеми універсальні − час і гроші. Маємо також у Польщі (не знаю, яка ситуація в Україні) певні проблеми у правовій сфері. Кожна велика інвестиція повинна пройти багато процедур та інстанцій, а це ускладнює приватне партнерство в контексті Євро-2012.

− На вашу думку, Україна здатна підготуватися до проведення Євро-2012?

− Завжди треба переживати за друзів. Ми переживаємо за Україну, а вона за нас. Розуміємо, що велика заслуга в тому, що чемпіонат проводиться у нас, зокрема в Познані, належить Україні. У нас залишилося ще чотири роки. Цей час можна добре використати для підготовки. Ми просто зобов’язані це зробити. Не можна втратити цей шанс, бо наступний не відомо, коли випаде. Євро − третя за величиною подія у спорті, після Олімпіади і чемпіонату світу з футболу.

Польська й українська сторони постійно пишуть звіти УЄФА про те, як проводиться підготовка до Євро. Спеціалісти УЄФА переглядали стан доріг і в нас, і в Україні, і вирішили, що підготовка в Польщі відбувається достатньо добре, і вони не будуть її контролювати − натомість зосередяться на Україні.

Велика наша перешкода − те, що Україна не в Євросоюзі і не в Шенгенській зоні. Тобто зв’язок між країнами не налагоджений. І УЄФА має розв’язати цю проблему.

− Як плануєте вирішувати проблему фанатських бійок і конфліктів?

− У Познані немає бійок. «Лех», наша футбольна команда, має толерантний фан-клуб. Але загалом відомо, що, коли приїдуть іноземні збірні, то до бійок може дійти залежно від країн, які гратимуть. На матчі Англії з Німеччиною буде велика напруга − там агресивні вболівальники...

Маємо створити власну систему моніторингу, інформаційних центрів. Але за такої кількості фанів − як місцевих, так і приїжджих − може статися все що завгодно, і до цього потрібно бути готовим. Українська поліція також приїжджає до нас, буває на нарадах, на яких ми обговорюємо такі питання, демонструємо різноманітні піротехнічні засоби, щоб не бути заскоченими тими технічними можливостями, які існують. Необхідно гарантувати безпеку, щоб якась сотня людей не зіпсувала забаву тисячам.

− Що б ви могли порадити українській стороні?

− Ваші футбольні клуби набагато сильніші від польських. Україна має більше досвіду приймати закордонні команди і вболівальників, тож ми маємо у вас питати поради, а не лише ви у нас. Рада УЄФА постійно пише рапорти обом країнам, але я не можу розголошувати конкретно, про що в них йдеться. Вони висловлюють гостру критику обом країнам і не лише показують слабкі боки, а й методи їх вирішення. Це не показник їхнього упередження до нас, а лише свідчення того, що їх турбує, щоб чемпіонат відбувся на найвищому рівні, бо вони нас вибрали і тепер за нас відповідають. Україні потрібно прислухатися до цих порад і керуватися ними.

+++

Интернет − негативные оценки

 

Политическая прививка

Татьяна Ивженко

Ng.ru

03.06.08

Борьба за власть в Украине вылилась в международный фармацевтический скандал.

В Украине разгорается медицинский скандал, в результате которого страна может лишиться права проводить футбольный чемпионат «Евро-2012». Поводом послужила смерть подростка после прививки. Почти все политические силы использовали трагедию в своих целях, что породило бурю взаимных обвинений и шумную кампанию в СМИ. О масштабах скандала можно судить по тому, что на прошлой неделе в Украину для выяснения всех обстоятельств приехали руководители Всемирной организации здравоохранения (ВОЗ) и Детского фонда ООН (ЮНИСЕФ). Однако визит завершился тем, что на глазах руководства ВОЗ и ЮНИСЕФ был арестован бывший первый замминистра здравоохранения, главный санитарный врач Украины Николай Проданчук. О том, что на самом деле происходит, рассказал «НГ» руководитель украинского Минздрава Василий Князевич.

− Василий Михайлович, правда ли, что ВОЗ, одобрившая вакцину индийской компании Serum Institute и гарантирующая ее безопасность, и ЮНИСЕФ, закупивший эту вакцину для Украины, давили на украинский Минздрав с требованием начать массовую вакцинацию? Что это было − клинические испытания новой вакцины?

− Неправда. На самом деле вакцина прошла все, абсолютно все испытания. В мире к настоящему моменту использовано 350 миллионов доз этой вакцины, проведено 9 массовых кампаний иммунизации в разных странах, включая 34 миллиона детей в Восточной Европе и Центральной Азии.

− Но в Украине начало вакцинации ознаменовалось смертью подростка в Донецкой области...

− Смерть ребенка в Краматорске действительно совпала с началом вакцинации. И, поверьте, никто так не заинтересован в расследовании этой трагедии, как я. Работают несколько комиссий Минздрава. Уже установлено, что ни в ходе транспортировки, ни в соблюдении холодовой цепочки (то есть условий хранения), ни в технике введения вакцины нарушений не было. Из одной ампулы в одно и то же время вакцинировались одноклассники погибшего подростка. Если бы проблема была в вакцине, пострадали бы другие дети… На сегодня в Украине прививки от кори и краснухи получили более 113 тысяч молодых людей в возрасте от 16 до 29 лет. Слава богу, все нормально.

Как ни горько мне это признавать, но Антон умер из-за ненадлежащего оказания медицинской помощи: мальчика на «скорой помощи» доставили в больницу в 7 часов вечера, а реально заниматься им стали лишь около часа ночи, когда состояние его стало критическим. В три часа ночи он умер. Как только официально завершится расследование, мы обнародуем подробный диагноз.

− Почему тогда арестовали главного санитарного врача Украины?

− Николай Проданчук не арестован, а задержан. Насколько мне известно, Генпрокуратура возбудила против него уголовное дело по признакам превышения служебных полномочий при выдаче разрешения на ввоз в Украину комбинированной вакцины. Однако я вас прошу не торопиться с выводами: четыре государственные комиссии, расследующие это дело, еще не обнародовали свои результаты.

− Получается, кому-то выгодно связать смерть ребенка с вакцинацией, без доказательств обвинить вашего первого зама?

− К сожалению, должен констатировать, что ситуация, сложившаяся сегодня вокруг вакцинации, на 95% политическая. Придя на эту должность, я четко заявил, что для меня как министра здравоохранения не существует политических цветов. Я − вне политики, у меня другие задачи. Видите, что получилось: газеты пишут откровенное вранье о сотнях госпитализированных с осложнениями после прививок, в обществе − паника.

− Кстати, знаете ли вы о слухах, что за всем этим стоят некие заинтересованные российские производители?

− Мне говорили о том, что якобы некоторые российские фармацевтические компании заинтересованы в нынешнем скандале. Но как комментировать сплетни? В области здравоохранения у Украины с Россией, к счастью, не было никаких противоречий и недоразумений, нам удалось выстроить надежные партнерские отношения.

Боюсь, что этот слух тоже запускают в общество наши политики. Но как с этим бороться? Это так же глупо, как обвинять депутата Бахтееву от Партии регионов в лоббировании интересов российских производителей только на том основании, что она обвинила Минздрав в закупке датской вакцины вместо российской. Хотя со стороны это выглядит забавно: то критикуют, что мы используем «дешевую индийскую вакцину», а не дорогую европейскую; то обвиняют, что мы неэкономны, когда закупаем бельгийскую вакцину. Все это − политические игры.

− Сотрудники вашего министерства говорят, что о поставках индийской вакцины договорилось предыдущее правительство, это правда?

− Украина несколько лет вела переговоры с ВОЗ и ЮНИСЕФ, за это время сменились не одно правительство и не один министр здравоохранения. Да и нынешняя кампания должна была стартовать еще в ноябре 2007 года, но в связи с очередной сменой правительства иммунизацию перенесли. Конечно, если уж говорить об ответственности за организационные недостатки, то ее должны разделить все участники процесса.

− Это вы к тому, что Партия регионов, которую возглавляет Виктор Янукович, требует вашей отставки?

− Я за кресло не держусь. Но меня возмущает и ужасает тот факт, что политика стала доминировать даже в вопросах здравоохранения. Я не политик, я врач. И я буду отстаивать свою позицию до конца: нельзя в жертву чьей-то сиюминутной политической выгоде приносить вакцинацию. Ведь никто из политиков не возьмет на себя ответственность, если через несколько лет после нынешнего спада произойдет вспышка инфекционных заболеваний.

− А что по этому поводу говорит руководство ВОЗ?

− Видите ли, скандал, который вылился в кампанию против прививок, подогреваемую отдельными политическими силами, поставил Украину в достаточно сложное международное положение. Обвинив индийского производителя в плохом качестве вакцины и поставив под сомнение компетентность ВОЗ, проверявшей вакцину и выдававшей сертификат, Украина теперь должна аргументировать свои обвинения. Мне очень жаль, что горе-политики и горе-академики, раскручивающие этот скандал, не несут никакой ответственности за все происходящее.

Равно как не несут ответственности и за ту истерию в СМИ, которая дискредитировала вакцинацию как таковую. Демагогия стала признаком нашего времени… Не должны нейрохирурги или стоматологи комментировать вопросы, находящиеся в компетенции исключительно инфекционистов и эпидемиологов. Это очевидно и мне, и вам, и руководству ВОЗ…

Если правительство примет решение об отмене вакцинации, то Украина должна быть готова, во-первых, признать свою несостоятельность как международного партнера и заявить, что мы отказываемся от выполнения обязательств по ликвидации кори и краснухи; во-вторых, гарантировать своим гражданам, что финансово и организационно в ближайшее время обеспечит иммунизацию молодежи; в-третьих, быть готовой, что благотворительное финансирование других международных программ (например, в рамках борьбы со СПИДом, туберкулезом) будет поставлено под угрозу. И последнее: эпидемиологическое неблагополучие Украины может стать последней каплей, после которой Европа откажется от проведения чемпионата по футболу «Евро-2012». Но я искренне надеюсь, что до этого не дойдет, все вскоре выяснится. Думаю, Украина получила прививку от вмешательства политики в неполитические сферы.

+++

Підписатися на новини