ФУТБОЛЬНАЯ ЖИЗНЬ РЕГИОНОВ

Автономна Республіка Крим

Евро-2012
Реклама
Внешней рекламы и использования логотипа Евро-2012 не зафиксировано.
СМИ
«Украина готовится к проведению Евро-2012, проблем с подготовкой − вагон и маленькая тележка. Увы, добавилась и еще одна: проблема безопасности на наших стадионах. Если ее не решить сейчас, она разрастется, как раковая опухоль, и тогда уже без хирургического вмешательства не обойтись. Не исключено, что придется приглашать «хирургов» из УЕФА. А те, глядишь, констатируют: пациент скорее мертв, чем жив. И тогда Евро нам не видать, как обещанного Юлией Тимошенко снижения цен на основные продукты питания» («Крымское время»). «Крымское время» также затронуло тему моста через Керченский пролив. Во время последних парламентских выборов тогдашний премьер-министр Украины Виктор Янукович пообещал совместно с Россией к грядущему чемпионату соорудить мост через Керченский пролив. С тех пор, как власть в нашей стране сменилась, о строительстве транспортного перехода между Украиной и Россией практически позабыли. Вспомнили о нем только на недавнем заседании комитета по экономическому сотрудничеству украино-российской межгосударственной комиссии (состоялось в Киеве в конце апреля). На пресс-конференции по итогам работы комитета премьер российского правительства Виктор Зубков подчеркнул, что мост через Керченский пролив таки будет построен. В настоящее время министрам транспорта и связи обеих стран дано поручение подготовить свои предложения по строительству перехода. «К 2012 году, когда вопрос передвижения туристов из Россию в Украину станет особенно актуальным, мост через Керченский пролив будет построен», − заявил Зубков.
Местный футбол
СМИ
Футбольная тема в крымских СМИ была ограничена в основном отчетом о матче «Таврии» в Ахтырке. Суть публикаций − Кубок Интертото почти в кармане у команды Михаила Фоменко. Впрочем, как обычно, не обошлась без критики «Крымской правды» (Гарринальд Немировский). Досталось и наставнику «Нефтяника» (цитата) «нытику» Валерию Городову, традиционно обвинившему в поражении своей команды судейский корпус, и программе «Футбольный уик-энд» (ТРК «Украина»), взявшей на себя полномочия разбирать судейство всех спорных моментов чемпионата, если, конечно, они не касаются «грешков на футбольном поле и вне его двух донецких коллективов − «Шахтера» и «Металлурга». По плохого качества видео ведущий «Футбольного уик-энда» не только легко разобрался в трех спорных эпизодах, когда рефери Игорь Ищенко «принял ошибочные решения в пользу крымчан», но и похвалил его за правильно отменный гол Андриуса Йокшаса, забитый в ворота хозяев на 71-й минуте («Большой палец левой ноги Лаки Идахора находился в этот момент в офсайде» − комментарий Денисова). «Такими беспардонными заявления «главного судейского эксперта страны господина Денисова» «Футбольный уик-энд» ничего, кроме конфронтации, в отечественный футбол не вносит», − пишет «Крымская правда».
Турниры, кубки, матчи.
Крым жил Кубком Интертото. Обыграв в рамках 26-го тура чемпионата страны в родных стенах одесский «Черноморец» (своего главного конкурента в споре за путевку в этот турнир), подопечные Михаила Фоменко процентов на 70 «прорубили» себе «окно в Европу». А тут еще в Ньоне и жеребьевка интертотовских соревнований подоспела. Естественно, об этом сообщили чуть ли не все крымские СМИ − ТВ с радио, газеты, Интернет-издания. По сути, полуостров уже начинает готовиться к участию в еврокубках. Даже вопрос о строительстве новых туалетов на РС «Локомотив», который власти игнорировали на протяжении последних трех лет, похоже, может благополучно разрешиться: спикер парламента автономии Анатолий Гриценко заявил, что в случае выхода «Таврии» в Кубок Интертото, арена в кратчайшие сроки будет доведена до необходимых для приема соревнований такого уровня требований.
В самом клубе, естественно, тоже горят желанием участвовать в еврокубковом турнире, что стало бы хорошим подарком к 50-летию «Таврии», но вслух о почти завоеванной путевке пока не говорят − дабы не спугнуть удачу.
К слову, подготовка к празднованию юбилея (уже определена дата основных торжеств − 21 мая; организаторов даже не смутило, что в этот день пройдет финал Лиги чемпионов) в самом разгаре. Первоначально планировалось пригласить на праздничный концерт саму Аллу Пугачеву, но фактический владелец клуба Дмитрий Фирташ, сославшись на проблемы с бизнесом, возникшие после назначения Юлии Тимошенко премьер-министром Украины, посоветовал руководителям «Таврии» быть поскромнее: так что эстрадных звезд первой величины на празднике, судя по всему, не будет.
Много говорили в Крыму и о событиях в Ахтырке (все-таки произошли они аккурат накануне гостевого матча «Таврии» с «Нефтяником-Укрнефтью»). Болельщики симферопольского клуба, чтобы не нагнетать обстановку, даже отказались от выезда в этот город. Проблему недопущения насилия на стадионах, считают в «Таврии», нужно решать комплексно. И это, прежде всего, работа самих клубов с фан-движением (что, кстати, в Симферополе последние два года успешно делается − как результат: крымские болельщики не замечены в конфликтах с фанатами из других клубов и правоохранителями), работа правоохранителей не только во время матчей, но и задолго до них (выявление в фанатской среде неблагонадежных лиц, индивидуальная работа с ними, а если потребуется, то и изоляция на время поединков и т. д. и т. п.).
На матч «Таврия» − «Черноморец», кстати, одесские болельщики попали с 15-минутным опозданием. Правоохранители проводили тщательный досмотр (в предыдущие годы фан-сектор «Черноморца» неоднократно устраивал в Симферополе выбросы петард на поле). На сей раз петарды были отобраны (на что, естественно, ушло время) и матч прошел без каких бы то ни было эксцессов. Жаль только, что в самом одесском клубе к таким мерам безопасности в Симферополе отнеслись, мягко говоря, прохладно: пресс-атташе клуба Сергей Мартынов даже высказал в устной форме недовольство активностью милиции (действовавшей, кстати, предельно корректно). А, наверное, нужно было бы поблагодарить, ведь «Черноморец» в случае чего вполне могли ожидать и штрафные санкции.
День футбола
Празднование Дня футбола в Крыму прошло достаточно скромно.
В РФФК 29 апреля состоялась встреча ветеранов футбола автономии с руководством Федерации и футбольным активом. Ветеранам были вручены подарки и почетные грамоты.
30 апреля по инициативе РФФК и руководства Симферополя в столице автономии был проведен импровизированный субботник по наведению порядка на спортивных площадках города. И хоть на призыв откликнулись не все, на большинстве площадок (в основном − школьных) изменения на лицо.
В Симферополе на базе СШ № 30 в рамках празднования в течение двух дней (1 и 2 мая) проходил футбольный турнир среди мальчиков в трех возрастных группа (11-12, 13-14 и 15-16 лет). В нем приняли участие представители десяти школ города. Победителям вручили довольно скромные подарки.
Главным «блюдом» праздника в большинстве городов и районов полуострова был сам футбол.
В Белогорском районе ко Дню футбола приурочили открытие футбольного сезона − здесь стартовал чемпионат района.
О Дне футбола говорили и перед началом календарных матчей чемпионатов Крыма среди взрослых и юношей, первенства Крымского Республиканского ФСО «Колос», чемпионата Симферопольского района, первенства Украины среди ДЮФЛ, во время финала Кубка СООО «Крымтеплица» среди ребят 1994 года рождения.
Конечно же, руководители РФФК поздравили болельщиков и на главном крымском матче недели «Таврия» − «Днепр» (28-й тур чемпионата Украины, прошел в воскресенье, 4 марта). В отличие от прошлого года, когда ко Дню футбола в Симферополе был приурочен концерт, на сей раз празднование ограничилось лишь шоу парашютистов СК «Пара-Крым» (впрочем, парашютисты десантируются на РС «Локомотив» в последнее время практически на всех домашним матчах «Таврии» − если, конечно, позволяют погодные условия).

Вінниця

Євро-2012
Події
В тиждень суцільних вихідних інформація про підготовку до Євро-2012  практично відсутня. Лише один штрих. В облдержадміністрації  на початку тижня відбулася нарада, на якій розглядали проблеми земельних відносин і екологічної безпеки. На ній заступник голови облдержадміністрації Любов Спиридонова кількома словами обмовилась про Євро-2012.Ось її фраза: «…У зв’язку з останніми змінами в політичному житті України, підготовкою до вступу в СОТ та Євро-2012 нашій державі у максимально короткий термін необхідно побудувати соціально-орієнтовану економіку європейського типу, серед визначальних чинників якої повинні стати посилення суспільно привабливості реформ, забезпечення їм громадянської підтримки, утвердження сучасних європейських стандартів життя…»
Ці слова ні до  чого не зобов’язують, як і сама нарада. Говорили −балакали, сіли та й заплакали. Хоча, по великому рахунку вже є зловживання із землею під маркою Євро-2012. Щоправда вони поки що в малих масштабах, але ж ,очевидно, що з часом кількість гектарів буде зростати. Про це нині ніхто не говорить. Звучать милі, гарні звіти про те , що вінницька земля в «надійних руках».
Реклама
Зовнішня реклама Євро-2012 за звітний період відсутня.
ЗМІ
Як уже повідомлялось, в області під «маркою» Євро-2012 продають придорожні ділянки землі. Виявляється, що чемпіонатом Європи прикриваються й ті, хто «дерибанить» землю в селян. Популярна вінницька газета «33 канал» опублікувала листа мешканця приміського села Майдан Віктора Гачківського під заголовком  «ДЛЯ СВОГО «ЄВРО-12» ЩЕТИНІНУ СЛІД ПОШУКАТИ ІНШЕ СЕЛО. Мешканці Майдану не хочуть бачити фермером у своєму селі брата голови Вінницької РДА».Пропоную уривок з публікації :
«В одному з попередніх номерів «33-го каналу» прочитав статтю про те, як заступник губернатора Василь Черній мирив сільського голову села Майдан із підприємцем Сергієм Щетиніним. Дуже прикро, що на тій нараді (хоч ми і просилися) не було представників територіальної громади. Тож тепер доводиться звертатися до влади на сторінках газети.
Усі ті грандіозні плани підприємця створити у нашому селі рекреаційну зону із прицілом на «Євро-12», може, й непогані, але ці землі, які бажає забрати Щетинін, з давніх-давен належать громаді. З досвіду ми знаємо, що інвестори, намагаючись увійти в село, обіцяють багато. І випаси у вас будуть, і до ставка ходитимете, а потім поставлять високий паркан — і матимемо «Євро-12». Наразі ми поставлені перед фактом, що товариство «Райтехсільмаш», директором якого є син Сергія Щетиніна, з мовчазної згоди директора «Вінницяоблагроліс» пана Вдовцова вирубує наш ліс та, розкопуючи став, порушує меліоративний канал. А як же екологія? До речі, свого часу ці факти стали поштовхом до порушення обласною природоохоронною прокуратурою кримінальної справи щодо пана Щетиніна. У село приїздили слідчі, які відбирали пояснення у людей, але, схоже, ту справу успішно прикрили. Простого чоловіка за зрубане дерево штрафують, а пана Щетиніна — ні?..»
Товариський матч з поляками провели вінницькі чиновники. Це було ще на початку квітня, але розповіли про цей матч лише в кінці місяця. Газета «Місто» опублікувала коротку інформацію під заголовком «ВІННИЦЬКІ ЧИНОВНИКИ ВИГРАЛИ У ПОЛЬСЬКИХ»
«Під час квітневої (10-13 квітня) поїздки делегації Вінниччини до Кельце, крім офіційних зустрічей, відбувся і футбольний матч. Про нього розповів завзятий футболіст, перший заступник голови облдержадміністрації Валерій Коровій: — Це був товариський матч у рамках підготовки до “Євро-2012”. Наша команда — працівників облдержадміністрації — змагалась із командою Свєнтокшиського воєводства — грав навіть їхній маршалок Адам Ярубас. Приємно було вигравати, та і зал у них дуже гарний. Наші ворота захищав керівник “Поділляспирт” Василь Мамчур. У команді поляків усі були молоді, а ми їх “взули” з рахунком 5:3. Що ж, якби наші “взували” поляків ще й за рівнем життя — не чиновників, а простих людей, то й ціни не було б нашим бюрократам...
Місцевий футбол
Як стало відомо,  футбольна команда Вінницької школи №33 стала кращою командою Північного регіону України на призи одного з операторів мобільного зв’язку . У фіналі вінницькі школярі перемогли конотопських футболістів з рахунком 3:1. .До того ж дев’ятикласника цієї школи Владислава Дідика визнали ще й кращим бомбардиром. Вінничани перемогою відкрили собі дорогу до національного фіналу, який відбудеться 17 травня на майдані Незалежності у Києві. Головний приз — подорож до Італії. Цього ж дня визначиться найкраща команда чемпіонату груп підтримки. Дівчата отримають приз — майстер-клас з відомим українським танцюристом Владиславом Ямою.
Вінницька «Нива-Світанок» в ці вихідні дні «на дурняк» здобула 3 очки. Як пояснив директор вінницької команди Павло Касанов, знявся з змагань «Нафтолом» Бровари, через те «Нива» отримала технічну перевагу.
2 травня у Вінниці , Шаргороді і Тульчині відбулись зональні змагання по футболу серед дівчат на призи клубу «Шкіряний м’яч». У Вінниці на стадіоні колишнього радіолампового заводу зібралось понад тисячу болільників.
Є інформація, що в багатьох районах відбулися футбольні турніри в рамках святкування першотравневих свят. Зокрема грали різні команди в Оратові, Погребищах, Козятині, Могилів-Подільському, Тульчині, Немирові, Калинівці, Хмільнику, Чечельнику, Бару, Тростянці, Ямполі.

Волинь

Євро-2012
Реклама
Зовнішня реклама, пов’язана з Євро-2012, не помічена.
Розвиток транспортної інфраструктури
Майбутній луцький (перебудований з військового у цивільний)  аеропорт буде запасним для львівського на час чемпіонату Європи з футболу 2012 року, − заявив голова Волинської ОДА Микола Романюк з посиланням на Президента Ющенка. Пропускна здатність аеропорту передбачається 800 − 1200 тисяч пасажирів у рік. Дорога Устилуг − Луцьк − Рівне включена в перелік доріг Євро-2012. Також мають бути зроблені об’їзні дороги довкола міст Володимир-Волинський, Ковель, Луцьк, повідомив волинський губернатор.
Міський голова Луцька Богдан Шиба також висловився з приводу аеропорту. Він упевнений, що військовий аеродром у Луцьку буде перепрофільований для цивільного користування. Замовлено відповідну концепцію розвитку аеропорту. Разом з тим він вважає нереальним втілення „миттєвих ідей”. Наприклад, про те, що інвестори збудують аеропорт під проведення європейського чемпіонату з футболу. І взагалі, від вкладення бюджетних коштів у шість міст, на його думку, постраждає економічний розвиток країни. 
Депутати не взяли на себе відповідальність за Євро-2012
Питання про регіональну програму забезпечення громадського порядку під час проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи з футболу 2012 року розглядалося на профільній комісії обласної ради. Заступник голови обласної ради Бориса Загрева запропонував це питання взагалі не вносити в перелік сесійних, тому що ще не розроблена аналогічна державна програма. Однак на прохання голови облдержадміністрації Миколи Романюка проект рішення все ж вирішили залишити в порядку денному сесії. З умовою, що він буде доопрацьований. 
Місцевий футбол
Підготовка до 22-го фестивалю фізичної культури та спорту
Волинь готується до 22-го фестивалю фізичної культури та спорту. Він має проходити, зокрема, і на стадіоні райцентру Любешів. Ось що розповідає про підготовку голова Любешівської райради Сергій Панасюк: „Все почалося з ідеї зробити в нашому райцентрі футбольне поле. Провели громадські слухання − люди на них одностайно висловилися за те, щоб зробити стадіон. Коли почали будувати, ідея поступово ускладнювалася. Приїжджають поважні люди і кажуть: „Я даю гроші, але зробіть ще це ”. Федерація футболу України в особі Бориса Воскресенського, заступника Суркіса, цілком безкоштовно подарувала 1900 стільців. Голова обласної ради приїхав − дав 220 тисяч гривень. Народний депутат Мартинюк дав 300 тисяч. Навіть самі мешканці райцентру зібрали 30 тисяч гривень, за які ми купили озвучення на стадіон. Зробимо футбольне поле за всіма стандартами, навіть дах буде. Такого стадіону немає ніде в цілій області”.
Розпочалися ігри волинських аматорів
Стартував чемпіонат області серед аматорських команд. У п’яти перших поєдинках забито 32 голи. МФК „Ковель” в повному смислі слова розгромив ДЮФШ „Волинь” із Луцька: 12:1. Так само чемпіон минулорічного турніру „Вотранс-ЛСТМ” розправився з дебютантом нинішньої першості ФК „Цумань” − 9:0. Результати першого туру чемпіонату говорять про те, що в турнірі беруть участь команди дуже різного класу. Одні з них безнадійно аматорські, а інші грають майже на професійному рівні.
Стадіони Волині потребують ремонту
На Волині триває місячник спортивних майданчиків і місць масового відпочинку. Волинське телебачення зробило рейд по райцентрах області, в ході якого переконалося, що стадіони практично у всіх райцентрах потребують ремонту, а окремі і зовсім занедбані. Причому справа не у відсутності грошей, а в байдужості місцевих чиновників.
ФК „Волинь” продовжує не забивати
Волинські футболісти сповнені спортивної злості, однак результату це не дає. Ряд останніх матчів вони проводять при значній своїй перевазі, але не забивають. Рідкісний виняток становить лише майстер стандартів бразилець Жадер. Журналісти пригадують, як виплавляв подібні невдачі головний тренер „Волині” Віталій Кварцяний, коли команда грала у вищій лізі. Він примушував своїх підопічних їздити на рибну ловлю і ходити до церкви.
Футболісти „Волині” провели черговий матч із ПФК „Севастополь”, який закінчився нічиєю 1:1. І гравці, і глядачі-очевидці вважають, що поєдинок арбітр із Харкова Анатолій Абудула відсудив надзвичайно упереджено. Зокрема, призначив у ворота лучан вигаданий пенальті.

Дніпропетровськ

Евро-2012.
Реклама.
За отчетный период на предмет социальной и коммерческой рекламы, относящейся к Евро-2012, были осмотрены такие улицы: пр. Карла Маркса, пр. Гагарина, пр. Кирова, пр. Героев Сталинграда, Набережная Заводская, Набережная Ленина, Набережная Победы, пр. Свободы, ул. Братьев Трофимовых, пр. Петровского, ул. Благоева, ул. Пушкина, ул. Чернышевского, жилые массивы − Сокол, Тополь, Победа, Левобережный, Фрунзенский, Северный, Южный, Игрень, Шевченко, Парус, Красный Камень, Коммунар, Парус, Диевка. Ни наружной рекламы, ни продажи сувениров, относящихся к Евро-2012, не обнаружено.
Орельский национальный природный парк.
В области идет подготовка к созданию Орельского национального природного парка. Будущий природный парк в целом будет занимать площадь свыше 20 тыс. га и развернется на территории пяти районов, по которым протекает Орель.
Сначала к территории национального парка должны отойти земли двух районов — Царичанского и Петриковского, потом границы природоохранного объекта планируют расширить на Новомосковский, Магдалиновский и Юрьевский районы.
По словам специалистов Государственного управления охраны окружающей природной среды, научное обоснование относительно создания Орельского национального природного парка коллективом ведущих ученых и специалистов региона по инициативе Эколого-туристического объединения «Орлан» было разработано еще в 1999 году. С тех времен длится процедура согласования проекта с сельскими и районными советами: сельсоветы тормозят этот процесс, опасаясь, что создание природного парка наложит определенные ограничения на хозяйственное использование земель, часть из которых сейчас поделена на паи.
«Национальный парк будет включать в себя участки поймы и террасы речки Орель с сохраненными пойменными, уникальными для степи солончаковыми и луговыми экосистемами. В этих местах обитают более 3-х тысяч видов насекомых, распространены здесь также виды растений, занесенные в Красную книгу Украины и Книгу редчайших и исчезающих видов растений Днепропетровской области», — отмечают специалисты.
Новый природоохранный объект должен быть подчинен Министерству охраны окружающей среды Украины.
Орель — левый приток Днепра. Протекает в Харьковской и Днепропетровской областях и на границе Полтавской и Днепропетровской областей. Исток — в районе села Ефремовка Первомайского района Харьковской области, устье — в районе Днепропетровска. Длина — 346 км. Площадь бассейна — 9800 кв. км. Ширина долины от 2-3 км в верховье до 16 км (возле пгт. Перещепино) и 22 км (возле устья). Пойма кое-где заболочена, русло очень извилистое, шириной от 2-10 м до 40 м, на плесах — до 100 м. Глубина — до 6 м.
По показателям общей минерализованности — 700 мг/л — орельская вода лучше днепровской (1000-3000 мг/л) и отравленной шахтными сбросами Западного Донбасса самарской (6000-7000 мг/л).
Вопрос создания заповедных территорий на Приорелье учеными поднимается, начиная с 1930 года. В 2002 году областной совет утвердил перечень первоочередных мер по созданию заповедных территорий, в которые вошел и проект создания Орельского национального природного парка. Это решение было продублировано в 2006 году постановлением о региональной программе развития экосетей.
Стадион.
Мэр Днепропетровска Иван Куличенко опроверг заявление Андрея Павелко, которые сказал, что стадион откроется летом. Стадион «Днепр» откроется, по предварительным данным, не раньше сентября. Сейчас по главной днепропетровской спортивной арене к ЕВРО-2012 есть три проблемы, из-за которых запуск невозможен раньше, сообщил мэр Иван Куличенко.
«Во-первых, на стадионе пока что нет газона. Когда он появится, минимум три месяца необходимо подождать, пока газон приживется. Три месяца абсолютного покоя без тренировок, без игр − таковы технологические требования к зеленому футбольному покрытию, то есть можете посчитать сами, когда, как минимум, стадион откроется» − сказал днепропетровский городской голова.
«Во-вторых, не до конца решен вопрос по воинской части. Сейчас рассматриваются незаконные приватизационные действия 2006 года по некоторым объектам этой части. Для детального изучения и работы по этим вопросам нам необходимо еще недели две.
И третья проблема − это значительные разрушения дорожного покрытия вокруг стадиона, связанные с подведением коммуникационных сетей. Асфальт надо будет тщательно укладывать на всю ширину дороги. Решили так − два подъезда к стадиону сделает город, еще два − владелец стадиона, футбольный клуб «Днепр» − сказал И.Куличенко.
Учитывая все эти факторы, полноценно работать новострой в Днепропетровске сможет через три-четыре месяца. Однако на «Днепре» в эти дни отдыхать никто не собирается − ведется облагораживание территории вокруг чаши, скоро начнется укладка асфальта на VIP-парковке. Но только после завершения работ со всеми коммуникациями.
Близится к концу отделка помещений третьего и четвертого этажей в VIP-корпусе, на 90 процентов завершен монтаж ограждения арены. На стадионе появились первые атрибуты контрольно-пропускной системы болельщиков − кассы.
Подготовка волонтеров.
В рамках подготовки к «Евро-2012», руководство города совместно с организационными комитетами ВУЗов города планирует подготовить 2000 волонтеров и 800 стюардов из числа студентов Днепропетровска. Об этом стало известно в ходе встречи мэра Днепропетровска Ивана Куличенко со студентами Днепропетровского института инженеров транспорта.
«Для того, чтобы обеспечить нормальное пребывание иностранных гостей в городе − а мы рассчитываем принять по меньшей мере 50 тысяч болельщиков, − нам необходимы студенты со знанием иностранных языков для работы в сфере туризма, общепита и развлечений. Также мы планируем отправить волонтеров на стажировку в Австрию и Швейцарию во время проведения там чемпионата Евро-2008», − сказал Иван Куличенко.
Преподаватели разработают специальные обучающие курсы для волонтеров. Одним из возможных вариантов рассмотрят «Курсы гостеприимства», а уже 1 сентября будут сформированы группы из первых добровольцев.
Пока количество зарегистрировавшихся добровольцев чуть меньше 100 человек.
Фестиваль молодежных команд по оздоровительной аэробике
В Днепропетровске в рамках программы подготовки к Евро-2012 состоялся пятый юбилейный открытый фестиваль молодежных команд по оздоровительной аэробике, фитнесу и черлидингу «Весна. Красота. Грация». В этом году в нем приняло участие около пятидесяти команд не только из Днепропетровска и области, но и из других городов Украины. Гвоздем программы фестиваля стало выступление хозяев − группы поддержки ФК «Днепр» «Chicky Girls».
− Особенность сегодняшнего фестиваля в том, что он пятый, юбилейный, − отметила президент Днепропетровского регионального отделения Всеукраинской федерации черлидинга Ирина Зырянова. − Черлидинг является одним из важных компонентов в программе подготовки к Евро-2012 в Днепропетровской области. Мы видим, что на футбольных полях сражаются не только команды, но и фанаты, поэтому для того, чтобы перевести их энергию в позитивное русло, на любых соревнованиях должна присутствовать праздничная атмосфера и яркое шоу, которое обеспечивают группы поддержки. Я помню, как пять лет назад девчонки впервые вышли на поле стадиона в простых кофточках и юбочках и выглядели забавно. Сегодня же это настоящие профессионалы − черлидеры, которые хотят донести этот спорт до других людей.
СМИ
В прессе продолжается дискуссия относительно нового облика города и строительства всех заявленных ранее объектов. Много внимания этому уделяет городское издание о недвижимости и архитектуре «Недвижимость в движении»:
«Регенерация квартала со строительством небоскреба высотой в 240 метров
Особый интерес у членов Градсовета вызвал откорректированный эскизный проект многофункционального комплекса жилого и общественного назначения в районе улиц Херсонской − Щорса − Ушинского − проспект Пушкина, который представил архитектор Сергей Лаврентьев по заказу ООО «К энд Ф». Как сообщил Сергей Лаврентьев, работа над проектом реконструкции этого квартала ведется уже не первый год... Как отметили члены Градсовета, появление такого масштабного объекта изменит привычный ландшафт города. По мнению главного архитектора Днепропетровска Юлии Саенко, здание знаковое, интересное для города, и его силуэт не мешало бы использовать в эмблеме города к Евро-2012. Проект с незначительными замечаниями был одобрен единогласно. Единственное, что необходимо сделать заказчику, как настаивает Юлия Саенко, это решить проблемы с местными жителями, которые не приветствуют новое строительство.
Президент Украины назначил ежегодные государственные стипендии деятелям физической культуры и спорта Украины, среди которых 2 днепропетровца: Исак Майзлин и Сергей Авдиевский. Об этом сообщил заместитель начальника Управления по делам семьи, молодежи и спорта облгосадминистрации Николай Кужукин. Городское издание «Недвижимость в движении» прокомментировало это событие:
«…Относительно этих премий стоит сказать о внимании, не всегда со знаком «плюс», которое уделяется в Днепропетровске людям, которые представляют физкультуру и спорт.
В последнее время такое внимание уделяется городскому институту физкультуры и спорта. Вскоре после того, как стало известно, что в Украине будут проводить Евро-2012, там сразу же сменили ректора. И на место Игоря Савченко, который возглавлял институт много лет, назначил другого человека. И тут же всерьез взялись за реформирование учреждения. Институт заслужил славу одного из самых коррумпированных вузов. Высшее образование там получали в основном футболисты, боксеры, пловцы, не очень склонные к освоению наук, не располагающие на это временем, но зато имеющие деньги, потому с деньгами учится там не составляло особого труда. Но реформы пошли не в этом направлении. Сейчас многие кафедры в институте расформировали из-за того, что не выдерживалось требование о количестве кандидатов и докторов наук. На самом деле, до этого многие кандидаты и доктора поуходили в другие вузы, повыше уровнем аккредитации, из-за зарплаты, ведь в институте платят меньше, чем в университете…»
Местный футбол.
Основной футбольной темой за отчетный период был матч «Днепр» − «Черноморец», который состоялся 25 апреля на стадионе «Метеор» в Днепропетровске и закончился со счетом 1:0 в пользу «Днепра». Хотя даже на эту победу никто уже не надеялся.  Болельщики на этом матче отличились довольно низкой активностью. Официальный пресс-релиз «Днепра» сообщал: «Три подряд поражения «Днепра» вызвали резкую реакцию у привыкших осенью к победам болельщиков. И без того унылая атмосфера на практически пустых трибунах «Метеора» отягощалась еще и молчанием всегда активного фан-сектора. При этом наша команда очень активно вошла в игру, и уже на 3-й минуте могла открыть счет».
Накануне матча его называли принципиальным. Так о нем высказался менеджер ФК «Днепр» Юрий Макодзеба. «Матчи одесского «Черноморца» и «Днепра» носят принципиальный характер еще со времен союзного первенства. В «новейшей истории» с момента начала проведения чемпионатов независимой Украины и по сегодняшний день принципиальность противостояния только повысилась. Если взглянуть на статистику взаимоотношений «Днепра» и «Черноморца», то наша команда опережает одесситов лишь на одну победу», − сказал Юрий Макодзеба. Соперники достаточно комфортно чувствуют себя на чужом поле − «Днепр» побеждал в Одессе четырежды, а «Черноморец» три раза побеждал днепрян в Днепропетровске. Сегодня же на все это наслаивается и фактор необходимости брать очки обеим командам: и «Днепр», и «Черноморец» отстают от своих конкурентов «Металлиста» и «Таврии» на 4 очка.
Команде Олега Протасова нужна победа как никогда, заявил Маказдеба. Поражение от «Арсенала» стало для днепропетровцев третьим к ряду в текущем чемпионате. Подобной серии в истории «Днепра» не было с осени 2004 года, когда подопечные Евгения Кучеревского уступали с шестого по восьмой тур. Тогда же и был установлен клубный антирекорд −четыре поражения подряд. Если «Днепр» проиграет этот матч, он повторит это «достижение».

Донецьк

Евро 2012
Реклама
Внешней рекламы и использования логотипа Евро 2012 не зафиксировано.
СМИ
На состоявшейся 22.04 сессии Донецкого облсовета отмечалось, что Кабмин до сих пор не выделил деньги на строительство аэропорта. При том, что подрядчик на сегодняшний день освоил 70 миллионов гривен на строительство новой взлетно-посадочной полосы.
− Государство не собирается строить в Донецкой области современный аэровокзальный комплекс. Я завтра еду к премьеру и скажу ей, что раз не хотите нам деньги давать, забирайте, вкладывайте, стройте. Но чтобы к чемпионату 2009 года взлетно-посадочная полоса в Донецке была, − в сердцах махнул рукой председатель облсовета Анатолий Близнюк.
В этот же день на своей пресс-конференции городской голова Александр Лукьянченко заявил, что с 10 по 20 мая в Донецке состоится выездное заседание правительства и национального комитета по футболу.
В СМИ наибольший резонанс получили незапланированная встреча Р.Ахметова на строящемся стадионе с журналистами в ожидании приезда сюда В.Ющенко 17.04. Самый подробный отчет напечатала «Жизнь» (22.04), сопроводив публикацию на 3/4 полосы сразу 5 (!) фотоснимками Р.Ахметова и заголовком
«Как президент ждал президента». Ахметов, в частности, заявил: «Я убежден в том, что Евро-2012 состоится в Украине, и мы достойно проведем этот чемпионат».
Как известно, В.Ющенко пробыл на строительном объекте не более 15 минут и покинул его, сев за руль собственного автомобиля, в который в качестве пассажира на переднее сидение сел Р.Ахметов. Это позволило газете «Остров» (23.04) озаглавить статью об этом событии «Водитель для Ахм
етова».
А «Приазовский рабочий» (19.04) отчет о поездке В.Ющенко сопроводил его снимком с Р.Ахметовым на строительстве стадиона.
«Жизнь» (22.04) также кратко сообщила, что Е.Червоненко предложил УЕФА добавить к четырем основным принимающим городам Одессу и Харьков.
«Салон Дона и Баса» (25.04) напечатал информацию «Миллиарды на подземку»
, где утверждается со ссылкой на министра И.Винского, что к Евро-2012 Минтранс готов выложить на метро 13 млрд. грн. Но, как отмечает газета, «пока же Донецк не может получить даже 296 млн. грн., которые должны быть выделены на строительство метро из госбюджета 2008 г. в соответствии с государственной программой».
Тревогой проникнута и заметка в «Приазовском рабочем» (18.04) − «Подготовка к Евро-2012 в Донецке находится на критическом уровне, считает председатель облсовета». Речь идет о заявлении А.Близнюка на заседании областного оргкомитета, о чем уже оперативно сообщалось.
Массовый футбол в Мариуполе
Как сообщили нам в пресс-службе федерации футбола г. Мариуполя, команда «Титан» (ККЦ ММК им. Ильича) сыграла в зональном Всеукраинском турнире по футболу. В спорткомплексе ПГТУ встретились команды Кривого Рога, Донецка, Луганска, Запорожья (две) и Мариуполя. Первенствовали футболисты шахты им. Засядько (Донецк). «Титан» стал вторым. Обе команды завоевали путевку в финал
Прошли областные зональные соревнования в клубе «Кожаный мяч» (среди сборных школ). В возрастной группе 1996 года рождения честь города отстаивали футболисты ОШ № 65 (директор Б.Хомусяк). Выступая в пгт. Сташково, мариупольцы обыграли своих сверстников из г. Снежное (4:0), Тельманово (2:1), Шахтерска (3:1) и заняли первое место, завоевав путевку в областной финал.
Состоялся турнир по мини-футболу в зачет спартакиады профтехучилищ и лицеев. Участники турнира (8 команд) сыграли в группах, а затем в стыковых играх определили все места. Победитель − команда МВМПУ (директор О.Дегтяренко), на втором месте − машиностроительный лицей, на третьем − ПТУ № 64.
О событиях в Ахтырке 20.04
«Такой «футбол» нам не нужен»«Жизнь» (22.04);
«Ахтырское побоище»«Салон Дона и Баса» (22.04) сопровождает отчет 5 фотоснимками пострадавших и дерущихся фанов. Здесь также приводится мнение вице-президента ФФУ Бориса Воскресенского и есть ссылка на заявление «Динамо». По мнению же обозревателя самой газеты, «мы идем по итальянскому пути… Разница в том, что Апеннинах готовы к решительным действиям − наказывать зачинщиков, проводить матчи на пустых стадионах и даже приостанавливать чемпионат. У нас же продолжают «заигрывать», рассчитывая, что проблема решится сама собой»;
«Разгром на поле, погром на трибуне», «Кровавая бойня в райцентре», «Беспредел. Так продолжаться не должно!»«Спорт-арена» (22.04);
«Фаны или хулиганы?»«Донбасс» (22.04) с горькой иронией замечает: «Ныне Украина усиленно работает над своим имиджем как ведущей криминогенной державы…».
О «Шахтере»
«Хвост» успешно сдан. «Шахтер» − лидер»«Салон Дона и Баса» (25.04);
«Дубль − сто!»«Донбасс» (22.04) о победе над «Зарей»;
«Плата за гол − нокаут»«Донбасс» (22.04) о победе над Запорожьем;
«Шахтер» выбирает Mercedes-Bens Travego»«Салон Дона и Баса» (25.04) о покупке аз 500 тыс. у.е. нового автобуса для команды. «В нашей стране такого автобуса у других команд пока нет», − подчеркивает газета.
О Премьер-лиге
Сообщение о том, что президентом премьер-лиги может стать Нестор Шуфрич, которого поддерживает Вадим Рабинович и др., в донецких кулуарах вызвало недоумение. Так, один из спортивных функционеров Донецка, просивший не называть его, съязвил, что если уж предлагать Шуфрича, так только вместе с Веркой Сердючкой или с «Кроликами», чтобы был полный балаган.
«К этому вопросу нельзя относиться как к шоу. Здесь нужен человек посерьезнее Шуфрича», − заметил собеседник.
О Г.Суркисе
«Салон Дона и Баса»
(25.04) напечатал заметку
«Бонзы мирового футбола», в которой сообщается, что в 100 самых влиятельных фигур вошел и президент ФФУ (91-е место).

Запоріжжя

Євро-2012
Реклама
Зовнішня реклама Євро-2012 у Запоріжжі відсутня.
ЗМІ
Єдина тема Євро-2012 у місцевій пресі − інтерв’ю губернатора стосовно мостів через Дніпро.
У газеті «Іскра» від 24.04.08р, інтерв’ю із т.в.о. губернатора Валерієм Черкаскою. Тема для Запоріжжя традиційна: чи не залишиться місто без нових мостів через Дніпро, оскільки є «перекіс бюджетного фінансування» у бік Євро. Губернатор відповідає, що питання справді є, але робота ведеться. І він сподівається, що 250 мільйонів гривень на будівництво додадуть з Києва, як обіцяли. Губернатор сподівається на дванадцятьох нардепів від Запоріжжя, які пообіцяли не голосувати за поправки до бюджету, якщо там не буде збільшення фінансування будівництва мостів.
Тижневики «Запорозька Січ − Перекур» та «Индустриальное Запорожье − Панорама», контрольовані мерією та дружніми їй бізнес-групами, продовжили тему мостів надрукувавши 30.04.08 велике інтерв’ю з мером Запоріжжя Є.Карташовим, де той вкотре вдався до висловлювань щодо необхідності добудови мостів через Дніпро у Запоріжжі до початку Євро. «Говорю прямо: Евро-2012 не может состояться в Украине, если до 2010 года не будет завершена автотранспортная магистраль через Днепр в Запорожье». «Все кинулись за железобетонными балками и металлоконструкциями для строительства объектов под Евро-2012. А завод один − Днепропетровский завод металлоконструкций. В худшем случае, нам придется обращаться в  Россию или Германию». Це зміст
висловлювань мера. Він розшаркується перед урядом, який днями прислав 40 млн. грн. на будівництво. Є надія, що пришле й решту 250, які так потрібні будівельникам.

Місцевий футбол
Запорізький «Металург» продовжив програшну серію, поступившись у Донецьку «Шахтарю» 4:0. Звичайно, мало хто чекав перемоги у цій грі від запорізької команди. Але «Металург» показав себе з найгіршого боку. Гол престижу не забив, незважаючи на кілька стовідсоткових моментів і навіть пенальті, призначений до воріт донеччан. Діагноз у запоріжців стабільний: погана реалізація гольових моментів, а, значить, низька майстерність футболістів. Запорізькі ЗМІ стримано відкоментували крупну поразку «Металурга» від «Шахтаря»: по кістках земляків надто не топталися, наводили слова М.Луческу з прес-конференції, що запоріжці виявилися важким і добре організованим суперником, з яким було важко впоратися у першій половині гри.
Інших згадок про місцевий футбол не було. Хіба що про футбольно-рекламний турнір автофірми «Хюндай», що відбувся на центральній площі Запоріжжя.

Закарпаття

Євро-2012
Реклама
Ніякої інформації стосовно Євро 2012 немає − жодних біг-бордів, листівок тощо.
ЗМІ
Був один матеріал з даного питання у газеті «Ужгород» за 26.04.08 «УЄФА вказало Україні та Польщі на недоліки у всьому». У ньому йдеться про те, що Президент Федерації футболу України Григорій Суркіс на засіданні Координаційної ради з підготовки до Євро-2012 у Львові розповів про зауваження, зроблені Україні та Польщі стосовно підготовки до Єврофоруму членами Стратегічної наради УЄФА, що проходила в Ньоні 18 квітня.
Висновок УЄФА по ситуації в країнах-організаторах невтішний. У загальному стадіони не відповідають вимогам Євро-2012. Для більшості проектів стадіонів наступні 3 — 6 місяців є надзвичайно критичними. Тільки за умови забезпечення суворого дотримання хронометражу всіх наданих термінів виконання вони будуть вчасно реалізовані.
Щодо аеропортів, то аналіз УЄФА засвідчив, що значних змін у реалізації проектів розвитку аеропортів з моменту подання першого звіту з інфраструктури не спостерігається. Наразі жоден з аеропортів не володіє достатньою пропускною спроможністю, яка б відповідала вимогам УЄФА. Стосовно розміщення, то більшість міст не відповідає актуальним вимогам до потреб Євро-2012 щодо розміщення (за винятком Варшави і Кракова). П'ять міст (Гданськ, Київ, Дніпропетровськ, Донецьк і Харків) не відповідають навіть тим вимогам УЄФА, які висувалися під час заявочної кампанії.
Місцевий футбол.
ЗМІ
У газеті «Новини Закарпаття» за 26.04.08 у матеріалі «Чого нам чекати» йдеться про дві події, які сталися останнім часом: відставка в.о. головного тренера ФК «Закарпаття» В.Шарана і призначення головним тренером тернопільської «Ниви» В.Ряшка, котрий до цього очолював ФК «Мукачево».
Минулої неділі після чергового програшного матчу «Закарпаття» у відставку відправлений в.о. головного тренера ужгородців Володимир Шаран. Аж в такому далекому 11-му турі «Закарпаття» здобуло першу і єдину перемогу під керівництвом Володимира Богдановича — 29 вересня (!) 2007 року в Харкові постраждав місцевий ФК «Харків» — 0:2. Далі була домашня нічия з донецьким «Металургом», у підсумку — чотири очки за два матчі, які настільки вселили оптимізм у душі вболівальників. Проте, надалі наших ніби підмінили. Не допоміг і священик, якого клубні функціонери запросили окропити стадіон, ворота й роздягальні. Можливо й справді доля від закарпатців відвернулася? Судячи з постійних нарікань Володимира Богдановича на помилки арбітрів, невезіння, фінансову скруту, виходить що так. Та керівники клубу на це не зважали, тож останньою краплею їхнього терпіння стала розгромна поразка тижневої давнини на «Авангарді» від ФК «Харків» — 0:3.
На місце ж Володимира Шарана призначений його помічник Володимир Васютик, який, за повідомленням прес-служби ФК «Закарпаття», ймовірно і доведе команду до кінця сезону.
Автор задається питанням, невже тільки тренер причетний до такого стану речей?
У тому ж виданні в матеріалі «Футбольне вшанування Федора Каруца завершилося перемогою «Динамо» коротко описується щорічний турнір пам'яті відомого в минулому футболіста, який віддав 50 років розвитку гри мільйонів, Ф.Куруца.  Цього разу в фіналі зійшлися «Динамо УМВС» та банк «Факторіал». Перемогу здобули перші, обігравши опонентів з рахунком 2:0. Героєм матчу став Василь Терпак, котрий встановив фінальний рахунок, за що отримав звання кращого гравця матчу і торт у вигляді футбольного поля. Переможців та фіналістів нагороджували начальник управління культури, сім'ї молоді та спорту міськради Олег Муртазін та голова міської федерації футболу Василь Прокопець.
У газеті «Ріо» за 03.05.08 у матеріалі «Головний матч подано!» з посиланням на сайт ua-football.com проводиться аналіз суперництва «Динамо» і «Шахтаря» протягом багатьох років з огляду на те, що 07.05.08 має відбутися фінал. Розпочалося воно в 2002 році, і відтоді лише два фінали обійшлися без головного протистояння. Прем'єрний фінал за участі цих клубів виграли донеччани — 3:2 у додатковий час. Три інші двобої завершилися в основний час, а перемогу в них святкували кияни. Нинішній кубковий двобій «Шахтаря» і «Динамо» стане п'ятим.
У чемпіонаті, йдеться у матеріалі, де додаткові тайми не передбачені, підопічні Луческу не можуть впоратися зі своїм головним конкурентом на внутрішній арені вже три сезони поспіль. Остання перемога «Шахтаря» над «Динамо» датована 16 червням 2005 року — 3:2 (у Донецьку). У шести наступних матчах у «гірників» три нічиї й три поразки.
У цьому ж виданні у матеріалі «Арсенал», «Шахтар», «Металург» − 0:17  мова вже йде про місцевий футбол, тобто про гру обласної команди ФК «Закарпаття». Автор називає команду похованим аутсайдером вищої ліги. «Закарпаття» змагалося проти тотального невдахи трьох поспіль чемпіонатів — донецького «Металурга». Останні відвели душу, забивши п'ять сухих голів. А керівництво ще висловлювалося після домашнього сорому з «Харковом», що теоретичні шанси на 14-ту сходинку не втрачені! «І це на фоні відставки головного тренера, відсутності в таборі команди його заступника (Володимира Васютика)..! Добре хоч визнали, що гравці в моральній ямі й сподіватися на диво можуть лише затяті оптимісти», − йдеться далі.
На після матчевій прес-конференції в.о. головного тренера «Закарпаття» Володимир Васюти дещо затруднявся коментувати гру: «Чесно кажучи, мені складно коментувати матч — у нас через травми випали п'ять основних гравців. Крім того, психологічний фактор у колективі несприятливий. Єдине, що хотів би сказати, це те, що «Металург» сьогодні сильніший матеріально, за підбором футболістів і це було сьогодні очевидно».
Огляд матчів.
У суботу, 03.05.08, на місцевому стадіоні «Авангард» відбувся матч між ФК «Закарпаття» та «Динамо» (Київ), який мав рахунок 1:4.
Даний поєдинок звів одного з лідерів та аутсайдера чемпіонату. В ужгородського клубу залишилися хіба що теоретичні шанси залишитися у вищій лізі. Для них було головним не впасти зовсім в очах власних уболівальників і показати достойну гру іменитому супернику. Динамівцям, щоб зберегти інтригу у битві за чемпіонський титул потрібна була лише перемога.  Ужгороді зробили ставку на контратаки, адже грати у відкритий футбол з таким суперником було б для господарів нерозважливо.
У першому таймі гравці обох команд забили три голи. Спочатку на 15 хв з пенальті відзначився гравець „Закарпаття” Края, а потім у складі киян рахунок зрівняв Юссуф, та вивів уперед динамівців Бангура.
Слід відмітити, що після того як кияни забили другий м’яч уболівальники „Закарпаття” підняли плакат „Welkome tu перша ліга”. Правда, потім його в перерві зірвала менеджер клубу.
У другому таймі кияни ще двічі розписалися у воротах „Закарпаття” і знову це зробив Бангура, який кожен свій забитий гол святкував запальними танцями.
На післяматчевій прес-конференції Юрій Сьомін зазначив, що початок матчу був не на користь динамівців, але похвалив своїх підопічних у тому, що вони зуміли вирівняти ситуацію − забили в першому таймі два голи. Критично Сьомін оцінив стан поля. Він зазначив, що йому шкода гравців обох команд, бо на такому бетоні, за його словами, мабуть, вже не грають виробничі колективи.
Тренер „Закарпаття”, обов’язки якого тепер виконує Володимир Васюти зазначив, що гравці команди виявилися не готовими фізично протистояти «Динамо». Хоча висловив сумніви, що перший гол кияни забили з порушенням правил. Які чомусь не зафіксував арбітр.
Кулуарні розмови.
Від осіб, які наближені до керівництва клубу „Закарпаття”, стала відома інформація про те, що один із тренерів, який наразі працює у одній з донецьких команд, вийшов на зв’язок з гендиректором і запропонував свої послуги на тренерській ниві замість Шарана, який пішов у відставку. Він також обіцяв, що у 4 матчах, які залишилося зіграти, він здобуде дві нічиї та дві перемоги і збереже прописку у вищій лізі. Слід відмітити, що дві нічиї він збирається досягти з такими суперниками як донецький „Металург” та київське „Динамо”, а обіграти на виїзді − охтирський „Нафтовик” та вдома луганську „Зорю”. Але від його послуг перший віце-президент клубу відмовився, мотивуючи це тим, що цей тренер конфліктний.
Дублюючий склад ФК „Закарпаття” не захотів їхати на поєдинок 27 туру до Донецька на гру проти місцевого „Металурга”. Тільки шляхом вмовлянь і обіцянок тренера Михайла Іваниці та гендиректора Івана Шіца вдалося їх переконати поїхати автобусом на цей матч. Основна причина, через яку молоді гравці не схотіли їхати − це невиплата зарплатні.
Перед матчем Сьомін не схотів виводити команду на поле, оскільки зазначав, що дуже твердий газон і на такому газоні грати не можна. Він навіть звернувся до суддів і просив їх змусити господарів поля полити поле водою. Але ті сказали, що у них порвані шланги і немає чим поливати. На стадіоні є система автоматичного поливу поля, та цілий тиждень на стадіоні не було електропостачання через борги. Його відновили лише за день до гри, мабуть, і система через це не працює. Тим не менш, арбітр Орест Шмигельський дозволив командам вийти на поле і зіграти матч.
Наскільки відомо, власник „Закарпаття” Н.Шуфрич поки не збирається продавати команду. Наразі він дав вказівку готуватися до першої ліги, ходять чутки, що знову перед гравцями поставлять завдання пробитися до прем’єр-ліги.

Житомир

Євро 2012.
Заходи.
Упродовж минулого тижня місцева влада обійшла увагою тему Євро − 2012. Жодних офіційних заходів у рамках підготовки до ЧЄ не проводилось.
Підготовка транспортної інфраструктури
Керівник «Укравтодору» П. Кравчук підписав контракти на реконструкцію частини траси Київ − Чоп на відрізку Броди − Житомир. По території Житомирської області довжина реконструйованої дільниці сягне близько 105 км.
По території Житомирської області контракт поділено на 3 дільниці.
Перша − Корець − Новоград-Волинський. Роботи на цій дільниці буде проводити «Південзахідшляхбуд»; друга − Новоград-Волинський − 182 км − надано компанії «Граніт» (Македонія); остання ділянка 182 км − Житомир буде реконструювати фірма «Гюльсан» (Туреччина). Виконання робіт планується завершити за два з половиною роки.
Реклама.
Зовнішня реклама ЄВРО-2012, будь-яке графічне зображення цієї події чи логотипу відсутнє.
ЗМІ.
У друкованих регіональних ЗМІ згадування про ЄВРО-2012 відсутнє. На сайті «Журнал міста Житомира» передруковано критичну публікацію з «Ліги бізнес інформ» щодо чемпіонату. Вона має назву «Євро 2012 − рік обіцянок і надій». Критику спрямовано на адресу Глави держави та інших посадовців найвищих рангів. Автор публікації Юрій Онищенко аналізує минулий рік, упродовж якого українською владою, за його словами, нічого не зроблено для належної підготовки до чемпіонату. Однак свою аналітичну статтю він резюмує так:
− не стоит сомневаться в том, что Украина достойно проведет свою часть Eвро-2012. Будут готовы аэропорты, вокзалы и, конечно же, стадионы. Но все это будет сделано, как стало понятно, не благодаря, а вопреки существующим в Украине порядкам.
Під публікацією 14 коментарів читачів. З них всього 4 − нейтральних, всі інші сатиричного спрямування на зразок: «Зате як гарно співаємо», «И когда в Житомире будет команда? И где она будет играть?», «Любі друзі, все буде добре?»
Суспільна думка.
Сприйняття більшістю населення області проведення ЄВРО-2012 в Україні − позитивне, однак бездіяльність влади як місцевої, так і центральної щодо підготовки до ЧЄ переважаюча частина громадян сприймають негативно. Сприйняття вболівальниками керівника Федерації футболу України Г. Суркіса − нейтральне.
Місцевий футбол.
Заходи.

У розіграші Кубку області з футболу відбулися перші півфінальні матчі.
ЗМІ.
Щодо футбольної теми:
Про кубок області з футболу йшлося на обласному телебаченні в ново стійних сюжетах та в репортажах на РС «Житомирська хвиля». Матеріали були подані коротко, нейтрально, як буденні спортивні події. Репортажі останніх днів квітня розповідали про те, що «Арсенал» з Бердичівського району з мінімальною перевагою 1:0 здолав чемпіона області − житомирський «Легіон». Перше протистояння двох коростенських команд − діючого володаря Кубку − «Футбольного клубу Коростень» та «Хіммашу» − не виявило переможця − нічия 1:1.
Вирішальний матч розіграшу Кубку федерації футболу Житомирщини запланований на 11 травня.

Івано-Франківськ

Євро-2012
Підготовка міста Івано-Франківська до Євро 2012.
За звітній період великого резонансу набули події, що мають показовий характер по відношенню до підготовки до Євро-2012.
З 30 квітня по 2 травня у селі Космач проходив Другий міжнародний фестиваль «Великдень у Космачі». Фестиваль відвідав Президент України Віктор Ющенко, проте резонансом стали не відвідини Президента, а події, що відбувалися після них. Через жахливу організацію фестивалю та незадовільну співпрацю місцевої влади та правоохоронних органів не було забезпечено належного правопорядку. Сталася бійка між гостями фестивалю та місцевим населенням. Про це вже активно говорить місцева преса. Декілька людей після безпорядків з важкими травмами потрапили до лікарні. Крім того, незадовільно були організовані побутові умови для учасників та гостей фестивалю. Це і відсутність біотуалетів, і неналежна організація підготовки музичних колективів до виступу.
Фестиваль проходив під патронатом голови обласної державної адміністрації Миколи Палійчука і дуже негативно позначиться на його репутації як організатора. З цього прецеденту обласна влада повинна зробити максимально багато висновків, такі уроки дуже важливі у світлі підготовки до проведення фінальної частини чемпіонату Європи з футболу 2012 року в Україні.
Реклама
За звітній період не відбулося подій, що мають відношення до підготовки до Євро-2012.
ЗМІ
У газеті «Галичина» опублікована замітка під назвою «Догану міністрам за Євро-2012». У матеріалі йдеться про те, що Президент В. Ющенко після львівського засідання Координаційної ради з підготовки та проведення в Україні фінальної частини Євро-2012 проситиме прем’єр-міністра Ю. Тимошенко оголосити догану тим міністрам, які не забезпечили розробку галузевих програм підготовки до Чемпіонату Європи з футболу. Також, мабуть, перепаде й тим головам ОДА, які досі не забезпечили розробку регіональних програм підготовки до Євро-2012.
Місцевий футбол.
За звітній період обласна преса особливо широко висвітлила матч «Прикарпаття» — «Енергетик», що відбувся на стадіоні «Рух».
У газеті «Західний кур’єр» вийшов черговий випуск «Кур’єру футболу», додатку, що видається за підтримки обласної федерації футболу.
У матчі обласного чемпіонату між івано-франківським «Тепловиком» та командою «Пробій» з Городенки у складі господарів з’явився студент Івано-Франківського медичного університету нігерієць Чуку Стенлі. Це вже не перший випадок появи в складі команд чемпіонату області легіонерів.
Стартувало друге коло чемпіонату України з футболу серед студентських команд. Івано-Франківську область у ньому представляє «Факел-НТУНГ» (національний технічний університет нафти і газу). Ця команда є чинним чемпіоном України.
У Калуші пройшов футбольний товариський турнір «Кубок Карпат». Участь у змаганні взяли жіночі футбольні команди «Легенда» з Чернігова, «Іллічівка» з Маріуполя та господарі — калуський «Нафтохімік». Планувалось, що матчі у Калуші пройдуть на стадіоні «Хімік», проте через дощі поле було у жахливому стані і команди грали на тренувальній базі у селі Вістова. Перемогла чернігівська команда.

Кіровоград

Євро-2012
Заходи.
30 апреля в облгосадминистрации прошло совещание, посвященное разработке и реализации государственной программы, направленной на успешное проведение в Украине чемпионата Европы 2012 года. В зале собрались руководители управлений госадминистрации, областного МВД и МЧС.
К собравшимся обратился заместитель губернатора Виктор Серпокрылов. Он отметил, что на государственном уровне разработан целый комплекс мероприятий для того, чтобы наша страна не ударила в грязь лицом перед Европой. Правда, на недавнем заседании организационного комитета по проведению Евро-2012, который возглавляет Президент Украины Виктор Ющенко, шел достаточно жесткий и нелицеприятный разговор о том, что мы топчемся на месте и практически не продвигаемся вперед в решении важнейших вопросов. Если в ближайшее время дело не сдвинется с мертвой точки, то существует реальная угроза того, что терпение чиновников УЕФА может лопнуть и европейское первенство у нас просто отберут.
Для того, чтобы подобный конфуз не случился, необходимы реальные и решительные действия. Поэтому руководители государства потребовали в ближайшие сроки окончательно утвердить отраслевые и областные программы по подготовке к Евро-2012. В нашей области всем поставлена задача − определить свое место в этом процессе в соответствии с госпрограммой и подать свои предложения до 8 мая. Причем каждый сможет найти свою нишу − будь то реконструкция вокзалов, железных и атомобильных дорог, а также линий электропередач, предотвращения чрезвычайных ситуаций, защиты интеллектуальной собственности УЕФА, подготовки кадров (стюардов и волонтеров), предоставления медицинских и туристических услуг, изготовления сувенирной продукции с национальной символикой, установки телеэкранов на стадионах и в людных местах во время чемпионата… Если мы серьезно настроены сделать решительный прорыв в Европу, то обойти многочисленные проблемы не удастся, их нужно решать. Причем каждая область должна внести свой посильный вклад. На Кировоградщине общий контроль за всей работой будет осуществлять Виктор Серпокрылов (Прес-служба ОДА).
Реклама
Зовнішньої реклами та використання логотипу Євро-2012 на теренах області за звітний період не зафіксовано.
ЗМІ
TTV передала сюжет про підписання Україною і Польщею Декларації про створення Ради міст-учасників Євро-2012.
Про цю ж подію повідомило і «Народне слово»: «Церемонія підписання документа відбулася у Львові за участі президента України Віктора Ющенка та представників міст двох країн, у яких проходитиме Євро-2012 з футболу. Відповідно до Декларації, завданням Ради має стати координація дій українських та польських міст під час підготовки до чемпіонату, обмін досвідом, взаємна підтримка і спільне відстоювання інтересів міст у відносинах з центральною владою й УЄФА…
Перед підписанням Декларації глава держави Віктор Ющенко підкреслив, що йому приємно бачити, як мери всіх міст, які приймають Євро-2012, вже починають активно взаємодіяти у підготовці до чемпіонату. Адже, наголосив він, відповідальність за підготовку чемпіонату покладається у тому числі й на міських голів».
«Украина-Центр» надрукувала велике інтерв’ю з Леонідом  Кравчуком (1.05.08): «Роман первого президента Украины с футболом начался еще в советскую эпоху, когда Леонид Кравчук курировал в ЦК Компартии республики киевское «Динамо». Вышло так, что служебная необходимость переросла затем в привязанность и любовь. Годы спустя Кравчук возглавил наблюдательный совет «Динамо», в критический момент руководил комитетом по спасению самого известного украинского клуба, а в апреле 2007 года усилил собой состав национальной делегации в Кардиффе, где Украина и Польша получили право на проведение Еиго-2012…
 − Кого ни спросишь в Украине, все сходятся во мнении: ЧЕ-2012 будет проведен достойно. Но мало кто может объяснить, как это удастся сделать. Известен ли вам способ, как за пять лет коренным образом изменить страну?
− Я не уверен, что ее надо менять. Это нереально и неправильно. А вот ключевые моменты, от которых зависят наш имидж и престиж, подкорректировать следует. Взять хотя бы персонал, с которым  обязательно придется иметь дело всем. Обслуга должна быть вышколенной, но не заискивать перед иностранцами, вести себя ровно и достойно, а не так, как случается сейчас в наших гостиницах. Испанцы вот недавно предлагали: присылайте людей, официантов, волонтеров − обучим. Почему бы не послать?
Второе − стадионы. Днепропетровская арена скоро войдет в строй, а в Донецке, уверен, строится лучший стадион Европы, за что я благодарен Ринату Ахметову. Как, впрочем, и за базу клуба, и за то, что «Шахтер» при нем расцвел. Теперь хоть есть с кем соревноваться, а было бы одно «Динамо» в Украине, разве это футбол?
А вот дороги меня волнуют. Если строить трассу Краков − Донецк, то это больше тысячи километров, колоссальное вложение сил и денег. Успеем ли? К строительству гостиниц тоже надо немедленно приступать − у нас их крайне мало. Для этого следует дать зеленый свет инвесторам и строителям, позволить работать по понятным им правилам, а не по нашим запутанным…»
Місцевий футбол.
Матчі
Після двох поразок підряд від «Сталі» з Алчевська і київської «Оболоні» у чемпіонаті серед команд першої ліги ПФК «Олександрія» перемістився на восьму сходинку в турнірній таблиці і керівництво клубу прийняло рішення відправити у відставку головного тренера команди Віктора Богатиря. Разом з ним займані посади покинули тренер Віталій Кобзар, тренер з фізпідготовки Євгеній Стукалов. Виконуючим обов’язки головного тренера ПФК «Олександрія» призначено Юрія Букеля, який до цього працював помічником головного тренера.
Перемогу кіровоградського „Олімпіка» над краснопільським „Явором» (Сумська область) спортивні журналісти українських видань розцінили як сенсацію. Це був лише другий успіх наших земляків у 23 турах чемпіонату, причому знову здобутий на виїзді. На цей раз кіровоградці забили три голи, а пропустили лише один.
Відбулися перші матчі 1/4 Кубка області з футболу. Перемогу святкували «Ікар», ФК «Новоукраїнка» і «Аметист». Півфінали відбудуться 30 квітня і 3 травня.
ПФК «Олександрія». ФК «Олімпік».
Після двох поразок підряд у чемпіонаті серед команд першої ліги ПФК «Олександрія» перемістився на  восьму сходинку в турнірній таблиці і керівництво клубу прийняло рішення відправити у відставку головного тренера команди Віктора Богатиря. Виконуючим обов’язки головного тренера ПФК «Олександрія» призначено Юрія Букеля, який до цього працював помічником головного тренера. Але і при новому тренері, на жаль, олександрійці програли. Цього разу «Кримтеплиці» і опустилися на 9-е місце.
Кіровоградський „Олімпік» в останньому турі був вихідним, але записав до свого активу ще три очки, оскільки «Газовик-ХГВ» з Харкова знявся з другого кола чемпіонату і його суперникам тепер зараховують перемоги.
Турніри. Першості. Кубки.
30 квітня відбувся перший півфінал Кубка області з футболу. Зустрілися «Ікар» та ФК «Новоукраїнка».  З рахунком 2:1 переміг «Ікар».
3 травня стартувало перше коло чемпіонату області з футболу серед аматорських команд.
ЗМІ
Місцеві ЗМІ інформують про результати чергових турів у вищій та першій футбольних лігах, повідомляють про результати європейських чемпіонатів, продовжують полеміку з приводу рішення обласної ради про передачу в оренду майнового комплексу стадіону «Зірка». Зокрема, «Кіровоградська правда» (25.04.08) пише: «… І стадіон „Зірка» чомусь став кісткою в горлі для однопартійців Миколи Онула, які висловилися за неприпустимість такого ставлення до громади (На міській партконференції регіонали виключили Миколу Онула з партії). Запитання: Якого-такого ставлення? Не можна дозволити Онулу-бізнесмену інвестувати у спортивний комплекс 25 млн. гривень? Не потрібно відновлювати життєдіяльність стадіону і нарешті повернути традицію міжрегіональних і навіть загальнодержавних змагань? Ймовірно, ні, адже замість подяки − чергові звинувачення. Краще занедбаний, розвалений і не функціонуючий стадіон, звалений непосильним тягарем на обласний бюджет, що не здатен задовольнити і п'ятої частини фінансових потреб щодо його утримання То, може, й зовсім розвалити та зрівняти його з землею, аби лише не дати в руки інвестору, причому нашому, місцевому.
Незрозуміло, чи це буяння анекдотичної національної свідомості, яка нагадує „і сам не гам, і другому не дам», чи таке специфічне уявлення про те, чого хочуть мешканці міста, чиї інтереси, здавалося б, передусім повинні відстоювати депутати, незалежно від генеральної лінії партії.
А от саме дивне у цій історії залишається смачним десертом на останок. Те, що рівень політкоректності депутатів Миколи та Лариси Онулів є лише приводом, а не причиною „гонінь» з боку однопартійців − висновок, що не потребує особливих розумових зусиль. Зрозуміло, що факт такої боротьби з неугодними бізнесменами є ознакою політики по-кіровоградськи і не має ніякого відношення до депутатської діяльності вищезгаданих осіб. Адже Голова Політради Партії регіонів Микола Азаров висловив зовсім іншу точку зору, призупинивши дію рішення конференції міської організації Партії регіонів „Про виключення з членів Партії Миколи Леонідовича Онула». Тож, як не сумно констатувати, у стані кризи політжанру, виявляється, і за здоровим глуздом доводиться до Києва звертатися…»
«Вечірня газета» (1.05.08) пише: «…Давайте тоді взагалі нічого не робити. Нехай стадіон «Зірка» розвалюється, як він це робив останні кілька років. А зараз, коли його взяли в оренду, стадіон уже впорядковують, він почав функціонувати, і незабаром тут проводитимуть змагання не тільки обласного, але й загальнодержавного рівня. Планується вкласти у спортивний комплекс 25 мільйонів гривень. Хіба міській громаді це не вигідно? Хіба не потрібно відродити кіровоградську футбольну команду «Зірка», усім містом відзначити її столітній ювілей і спробувати разом з нею зайняти гідне цієї шанованої команди місце в турнірній таблиці чемпіонату України?
Що й казати, критикувати інших завжди легше й зручніше, ніж самому щось робити. А що вже «викривати» − то взагалі задоволення і підняття власного рейтингу. От тільки кого через багато років із вдячністю будуть згадувати кіровоградці? Того, хто відродив кіровоградський футбол і створив кращий парк розваг у центрі України, чи того, хто тільки багато обіцяв, але так нічого конкретного для людей і не зробив?..»

Луганськ

Евро 2012
В областную администрацию пришло «Положение об оргкомитете «Евро-2012», в котором указан его состав − министры и губернаторы областей, которые задействованы в этом  мероприятии. Областная программа по «Евро» пока еще только в мыслях чиновников − на бумаге ничего нет. На улицах и в СМИ никакого упоминания о «Евро-2012».
Местный футбол
СМИ
Городская телекомпания ИРТА посвятила один из сюжетов тяжелому положению ДЮШОР-1 (одной из лучших, где готовят футбольную смену),  в которое та попала благодаря местным властям. С 1973 года юные спортсмены располагаются в центре города, в здании бывшей общеобразовательной школы. Ребята занимались как в спортзале, так и на спортивной площадке на улице. Мало того, что в 2005 году школу потеснили и вместо двух этажей она теперь занимает один, сегодня ей и вовсе грозит выселение. Естественно, что удобное расположение детского государственного учреждения в центре города не дает покоя местным бизнесменам. На бывшей спортивной площадке строится супермаркет, причем площадь отвоевана не без помощи чиновников горисполкома. Но этого показалось мало, и в мэрию пришло письмо, подписанное «родителями», как выяснилось впоследствии, несуществующих учеников, в котором говорится о том, что дети тренируются в спортзале, по стенам которого расползаются трещины. Этого оказалось достаточно, чтобы кто-то их архитектурного начальства вынес решение о непригодности спортзала для занятий. И это невзирая на то, что совсем недавно зал был отремонтирован! Да и как мог чиновник от архитектуры, проверяющий состояние здания, обратить внимание на такую «мелочь», если он даже не вошел в зал, заявив, что ему достаточно наружного осмотра. Теперь помещение должны освободить, причем новое никто предоставлять и не думает. Правда, дело пока находится на рассмотрении в прокуратуре, куда обратилось руководство школы.
Областная федерация футбола
Исполком областной федерации, утвердивший регламент чемпионата области, в котором участвуют 18 команд. Федерация также готовится к проведению 10 мая дня футбола. В программу войдут несколько турниров, а также матчи детских и женских команд.
ФК «Заря»
В СМИ кроме «Ракурса» и «Вечернего Луганска», игре «Зари» с «Металлургом» несколько абзацев уделил и орган областного Совета «Наша газета». Счет 1:1 не устроил никого. Интересно, что первый голом «отметился» дебютант луганчан Скоба, причем в свои ворота. Вообще эта неделя была для команды слишком горячей. Состоялся прогнозируемый проигрыш «Зари» «Шахтеру» с разгромным счетом 1:4. Сомнительным утешением для болельщиков служит то обстоятельство, что забитый «Зарей» мяч был единственным голом в ворота горняков за последние два года. Затем последовал очередной разгром, но уже от киевского «Динамо» − 0:3. Не обошлось и здесь без «автогола», но на этот раз отличился сам вратарь.
«Заре» наконец-то повезло. После двух проигрышей удалось переиграть на своем поле такого же соперника-неудачника − «Нефтяника» из Ахтырки. Теперь команда находится вне опасной зоны и забронировала себе место в высшей лиге и на следующий сезон. Игра была достаточно грубой, особенно «отличались» гости, за что и поплатились заслуженным пенальти, который даже не пытались оспаривать. Цимакуридзе уверенно наказал нарушителей и счет 1:0 не изменился до финального свистка. Тем не менее, радость от решающей победы была смазана невыразительной игрой «Зари». Даже действия не очень сильного соперника смотрелись более «командными», хозяева же оставили впечатление  игроков, каждый из которых бегал сам по себе. 
Алчевская «Сталь»
Зато алчевская «Сталь» без особых усилий переиграла «Динамо-2» − 2:1. причем голы были забиты вратарю, выступающему иногда и за основной состав − Рыбке. Затем алчевцы проиграли «Гелиосу» 2:3, тем не менее, «Сталь» понемногу двигается вверх и занимает восьмую строчку.
Алчевская «Сталь» чуть сдала свои позиции, проиграв харьковскому «Гелиосу» 2:3 и «Энергетику» из Ивано-Франковской области 1: 2. В первом матче грубая игра (причем взаимная) привела к двум пенальти и в те, и в другие ворота, и к обоюдному удалению на 65-й минуте. Харьковчанин Горкун грубо атаковал, у «сталевара» Шелестинского не выдержали нервы, и он ответил взаимностью. За такое поведение дисциплинарная комиссия ПФЛ дисквалифицировали его на две игры. В результате команда очутилась на девятом месте и уже вряд ли сможет вмешаться в борьбу за выход в высшую лигу.
ФК «Коммунальник»
Во второй лиге в предпоследнем туре не повезло «Коммунальнику», проигравшему «Кремню» с минимальным счетом 0:1. Этот результат отодвинул команду с третьего места на пятое. Зато еще одна команда, выступающая от Луганской области − свердловский «Шахтер», обыграл 1:0 «Горняк-Спорт» и заняла второе место. Но не надолго. В следующем туре «Шахтер» проиграл землякам − «Коммунальнику» и откатился на третье место, а луганчане с пятого переместились на четвертое. Теперь интрига в борьбе за  выход в первую лигу становится напряженнее.
«Коммунальник» имеет более радужные перспективы. Переиграв 1:0 мелитопольский «Олком» команда перебралась на второе место, отставая от лидера − «Титана» из Армянска на два очка.
Детский футбол
Генеральный директор Луганского отделения «Укртелеком» изъявил желание открыть за счет предприятия при некоторых ДЮСШ отделения мини-футбола.
Руководители ДЮСШ жалуются на частые нарушения правил перехода их воспитанников в другие школы или команды. Не будем говорить уже о том, что тренеры-селекционеры из других городов переманивают ребят воздействуя на родителей, обещая им какие-то деньги. Даже регламент проведения чемпионата Украины, в котором четко прописана процедура компенсации всем тренерам, участвующим в подготовке футболиста, не выполняется. И это не только потому, что есть недобросовестные тренеры, желающие бесплатно получить почти готового перспективного футболиста, но и потому, что не прописан механизм реализации компенсации и ответственности за нарушение этого документа. Зачастую  просто никто не занимается отслеживанием всей цепочки тренеров, которые работали с данным футболистом.
Президент областной федерации Виктор Безрук предлагает усовершенствовать систему подготовки юных футболистов. Сегодня детские клубы разбросаны по разным ведомствам. Они принадлежат  Министерству образования, спортуправлениям, профсоюзам, отдельным клубам и, даже, частным лицам. Объединяет их только во время проведения соревнования (или организации семинаров для тренеров) областная федерация. При такой системе детские отделения при ДЮСШ или клубы оказываются в неравных финансовых и организационных условиях, да и не так просто выявить талантливую молодежь. Безрук предлагает собрать их всех под одной крышей, создав в области единый центр детского футбола, аналогичный центрам региональным. Безусловно появление региональных центров было огромным шагом вперед, но сегодня уже пора их функции децентрализовать, передав областным федерациям. Именно им удобнее более эффективно осуществлять руководство подготовкой юной смены, которая как раз поспеет к «Евро-2012». 
Фут-зал
В ответном матче полуфинала кубка Украины по фут-залу «ЛТК» принимал «Енакиевца», счет 2:2. В первом поединке на чужом поле луганчане обыграли соперника, но за подставку им было засчитано поражение. Обидная ничья выбила их из дальнейшей борьбы за приз. Зато в чемпионате, где очередной тур пришлось играть опять же с «Енакиевцем», луганчане взяли реванш − 3:2 и находятся на девятом месте.

Львів

Євро-2012
Реклама
Минулого тижня в межах відзначення Дня Львова на стіні навпроти головного входу до парку Хмельницького (вул. Вітовського) відбувся міжнародний фестиваль графіті на тему Євро-2012. Стіну розмалювали на футбольну тематику, і тепер вона там стоятиме у такому вигляді до Євро-2012.
Події
Найголовнішою подію не тільки звітного періоду, а й року у Львові у плані підготовки до Євро-2012 стало засідання Координаційної ради з підготовки до Євро-2012 під головуванням Президента України Віктора Ющенка, на яку було запрошено представників польських міст-учасників чемпіонату Європи. Це перше виїзне засідання такого масштабу. Наступне відбудеться у Польщі. Природно, що усі без винятку місцеві ЗМІ написали про цю нараду. Не вийшло жодного аналітичного матеріалу, усі статті були інформативними. Причому насичено інформативними, оскільки інформації було вдосталь. Не буду зупинятися на окремих інформаціях, напишу в загальному про засідання.
По-перше, на Координаційній нараді не було прем’єр-міністра Юлії Тимошенко, яка в принципі повинна була тут бути (була на столі навіть заготована табличка з її іменем). В кулуарах подейкують, що відсутність Тимошенко пов’язана з її теперішньою конфронтацією з президентом. Загалом же це засідання тут у Львові назвали піар-перемогою місцевої влади. Пов’язано це з кількома факторами. По-перше, з уст Ющенка так і не пролунала очікувана багатьма критика щодо готовності Львова. По-друге, міській владі в особі мера Андрія Садового вдалося відстояти два ключових моменти, з якими погодився Президент: це будівництво з Польщі до Львова євроколії (договір про яку підписали за день до Координаційної наради), а також те, що львівський аеропорт повинен належати громаді міста. По цим питанням Віктор Ющенко доручив міністру транспорту та зв’язку Йосипу Вінському, що також був присутнім на нараді, зробити напрацювання у короткий термін. До речі, Ющенко запевнив усіх присутніх, що у всіх містах-учасниках Євро-2012 на законодавчому рівні проблема з аеропортами буде вирішена до 5-го травня. Окрім того, Садовий зумів переконати Ющенка у тому, що Львову необхідні 200 млн. євро на нові трамваї.
У керівника Нацагентства з питань підготовки до Євро-2012 Євгена Червоненка так і не вийшло розкритикувати підготовку Львова до чемпіонату Європи − так, як він це грозився зробити у прямому ефірі на місцевому телебаченні кілька тижнів тому. Більше того, президент Федерації футболу України Григорій Суркіс в одному зі своїх коментарів заявив, що особисто викреслить Одесу зі списку претендентів на Євро-2012, якщо там найближчим часом не вирішиться ситуація з місцевим аеропортом. З погляду львів’янина можу сказати, що це тут сприйняли, як маленьку перемогу і камінь в город Червоненка, який тут асоціюється з відкритим лобістом Одеси, як міста-учасника замість Львова чемпіонату Європи.
Був присутнім на нараді і почесний президент львівських «Карпат» Петро Димінський, який хоча й не виступав зі словом, проте під час однієї з перерв на кілька хвилин відвів за руку Віктора Ющенка, і про щось із ним говорив. Про що − невідомо.
На прес-конференції після наради журналіст телеканалу УТ-1 задав Ющенку запитання на предмет того, чому з уст Григорія Суркіса про підготовку України до Євро-2012 пролунала критика, а з уст президента − ні. На це Ющенко відповів, що ніяких особливих проблем з підготовкою в Україні немає, і заявив, що журналісти у цьому питанні повинні вірити йому, а не Григорію Суркісу.
Окрім засідання Координаційної ради у Львові не було інших подій, присвячених підготовці до Євро-2012. Тому і якоїсь особливої інформації з цього приводу також не було. Однією з причин цього стала підготовка та святкування Великодніх свят.
Місцевий футбол
ФК «Львів»
ФК «Львів» здобув перемогу над ПФК «Севастополь» з рахунком 2:0 (голи забивали Федорчук та Ференчак (у власні ворота)), і цьому матчу ряд ЗМІ присвятив свої матеріали. Протягом минулого тижня ФК «Львів» провів два поєдинки у межах чемпіонату серед команд першої ліги, і в обох переміг на виїзді «Прикарпаття» 3:0 (голи забивали Чепурненко (двічі) та Григорій Баранець) та вдома лідера першості маріупольський «Іллічівець» 2:0 (відзначилися Худзік та Борис Баранець). Цим матчам відповідно присвячено досить уваги у місцевих ЗМІ. Найрезонанснішою стала не стільки перемога ФК «Львів» над «Іллічівцем», як заява президента клубу Юрія Кіндзерського, котрий заявив, що команда показує хороший футбол та результат, а львівській владі вона байдужа. Десь так воно і є. ФК «Львів», навіть якщо б і набрав достатньо очок, аби увійти у вищу лігу, все одно там би не грав, оскільки немає де. Нагадаємо, що зараз команда проводить свої домашні поєдинки у селі Добромиль Старосамбірського району майже за 100 км від Львова. Хоча при створенні команди обіцялися усілякі пільги при реконструкції однієї з арен Львова. Це, до речі, перша подібна публічна заява Кіндзерського. До цього міську владу критикував лише почесний президент «Карпат» Петро Димінський.
ФК»Карпати»
Львівські «Карпати» прогнозовано програли «Шахтарю» − 2:4. За львів’ян голи забили Фещук та Худоб’як. Варто зазначити, що на самому поєдинку було мало вболівальників (не більше 10 тисяч). Це пов’язано з тим, що у Великодню Суботу у Львові, який завжди був релігійним містом, люди святили паски. На післяматчевій прес-конференції Мірча Луческу заявив, що він незадоволений грою, але задоволений результатом. Натомість головний тренер ФК «Карпати» Валерій Яремченко зазначив, що рахунок міг бути і 3:3, а не 2:4, проте його команді трохи не пощастило. У цьому матчі через дискваліфікацію Сергія Лащенкова та неможливість грати проти своєї команди Ігоря Ощипка (саме в «Шахтаря» «Карпати» орендували цього гравця), у львів’ян були великі проблеми у центрі захисту, через що вони власне й пропустили усі чотири голи.
Команда у неділю, 4-го травня, зіграла у Києві проти «Арсенала» і програла 0:2. Це вже четверта поразка команди поспіль. На післяматчевій прес-конференції головний тренер «Карпат» Валерій Яремченко заявив, що його команді не вистачає стабільності. Це він, в принципі, заявляє уже давно.
Інші футбольні новини
Олег Лужний, який є родом зі Львова, зустрівся із батьками дітей, що навчаються у футбольній СДЮШОР №4, на базі якої він планує створити футбольну академію свого імені. На цій зустрічі Олег Лужний запевнив батьків, що їхні діти в академії навчатимуться безкоштовно. Батьки на зустріч прийшли з плакатами підтримки цього проекту і заявили, що при потребі вийдуть до Львівської міськради, якщо депутати не захочуть голосувати за цей проект. На сесію Львівської міськради проект створення Академії Лужного винесуть десь у середині травня − точної дати наразі немає.

Миколаїв

Євро 2012.
Заходи в організаціях та обласних державних органах.
Упродовж тижня, що оглядається, в організаціях та обласних державних органах Миколаївщини про чемпіонат Європи − 2012 не згадували, не проводилося також ніяких заходів.
Зовнішня реклама.

Біг-бордів, листівок, плакатів, реклами тощо, які б розповідали про проведення Євро-2012 в Україні, на вулицях міст і сіл області − не виявлено. Не виявлено також використання знаку Евро-2012 на товарах широкого вжитку, одязі, продуктах харчування.
В ЗМІ області. Преса.
Про Євро-2012 згадували лише на сторінках регіональних друкованих ЗМІ у зв’язку з початком чемпіонату області з футболу. «Цьогорічні змагання присвячено століттю миколаївського футболу та Євро-2012. Ще однією особливістю чемпіонату-2008 є те, що команди виходитимуть на зелені поля під звуки футбольних маршів, а над стадіонами під час матчів майорітимуть стяги Федерації футболу України» («Рідне Прибужжя», 22.04,08).
Радіо. Телебачення.
Тема ЄВРО − 2012 в ефірі обласного радіо і телебачення не висвітлювалася.
Футбол.
ЗМІ про футбол.
Збірна України.
«Воспитанник николаевского футбола Никита Рукавица на просмотре в «Ганновере»« − спортивний щотижневик «Николаевские новости» продовжує слідкувати за кар’єрою вихованця миколаївського футболу, який за п'ять років, проведених в Австралії, доріс до одного з лідерів австралійського клубного футболу й гравця олімпійської збірної країни Зеленого континенту. «А недавно Никита оказался в Германии. В одном из старейших клубов «Ганновере» он находится на просмотре. О появлении «николаевского австралийца» в Германии написала одна из самых популярных и тиражных газет «Бильд». Главный тренер «Ганновера» Дитер Хеккинг сказал про Рукавицу, что он «быстр и умен» и заметил, что в случае позитивного решения он заменит в составе клуба 32-летнего иранского форварда Вахида Хашемиана, участника чемпионата мира 2006 года, который завершает футбольную карьеру. …Попадет ли Никита в «Ганновер», может, и не главное, важно, что талантливый игрок оказался в поле зрения элитных клубов мирового футбола. Кстати, выступление Рукавицы в составе олимпийской сборной вовсе не ставит барьера перед возможным приглашением Никиты под знамена национальной сборной Украины. Однако, учитывая прохладную реакцию главного тренера Михайличенко на заявления сербов Девича и Любеновича о готовности принять украинское гражданство, вряд ли заинтересует его и воспитанник николаевского футбола» («Николаевские новости», 22.04.08).
Чемпіонат України. Вища ліга.
Деякі видання публікували результати матчів 26-й туру, які відбулися 18 − 20 квітня.
Під заголовком «Зачем же стулья ломать»? − про події під час матчу «Нафтовик» − «Динамо». «В Ахтырке «отличились» фаны «Динамо». В первом тайме из их расположения на поле полетел «файер». Игра была остановлена и возобновилась после пятиминутной паузы, во время которой динамовцы дружно подошли к сектору, где расположились их болельщики, и просили успокоиться. На последних минутах беспорядки на трибунах вспыхнули вновь. Заезжие хулиганы выламывали и бросали пластиковые сидения. Результат матча их, видимо, мало интересовал» («Николаевские новости», 22.04.08).
Повідомляючи про те, що у фіналі кубка України з футболу зіграють київське «Динамо» і «Шахтар», щотижневе спортивне видання Миколаївщини нагадує − цей матч входить до програми святкування 100-річчя харківського футболу. «Увы, николаевским торжествам по случаю более «старшей» даты подобные феерии не грозят: на недавнем бюро ПФЛ состояние николаевского стадиона (как и харьковского «Динамо») вновь получило неудовлетворительную оценку» («Николаевские новости», 22.04.08).
Чемпіонат України. Перша ліга.
Останні поразки і нічиї МФК «Миколаїв» прокоментували всі регіональні видання, назвавши їх закономірними («Флагман − Н», 23.04.08.) і драматичними («Николаевские бизнес», 24.04.08).
«Поражений у футболистов больше!» − констатувала газета «20 минут», зазначивши, що МФК «Миколаїв» у другому колі чемпіонату зіграв сім матчів: «В копилке три поражения, две победы и два ничейных результата» («20 минут», 24.04.08).
«Со второго круга соперники потеснили нашу команду на 10 место. Три команды расположились следом. Поэтому 24 апреля перед подопечными В. Мазарати в домашней игре с киевским ЦСКА задача стоит сложнее, чем представлялось» («Южная правда», 22.04.08).
Але наставник миколаївців напередодні матчу з київським ЦСКА заявив: «В первой лиге есть достойные соперники, особенно сильные для нас команды «Десна», «Львов», «Ильичевец». ЦСКА − не столь уж серьезный противник, − считает Вячеслав Мазарати» («20 минут», 24.04.08) .
Гра, яка проходила 24 квітня на Центральному міському стадіоні, підтвердила, що київський ЦСКА футболістам МФК «Миколаїв» і справді не серйозний суперник. Миколаївці виграли з рахунком 3:0.
Після гри президент клубу Сергій Дергунов сказав журналістам, що він задоволений грою Бойченка й Шелеста. Отже тренери не помилилися із запрошенням у колектив молодих гравців − вихованців миколаївського футболу. Радує й те, що команда змогла переломити серію невдалих матчів і піднесла вболівальникам подарунок до свят.
Миколаївські футболісти не розчарували вболівальників і в наступних іграх чемпіонату.
29 квітня МФК «Миколаїв» зіграв в Овідіополі в нічию 0:0 з місцевим «Дністром». Героєм матчу став воротар миколаївців Олександр Гайдаржи, який взяв пенальті та декілька разів рятував команду від вірного голу.
Після гри головний тренер МФК «Миколаїв» В’ячеслав Мазараті сказав: «Нас ніхто не зможе звинуватити, що ми грали від оборони. Мабуть, моментів ми створили більше, ніж суперник. Гра нам вдавалася, і є відтінок гіркоти, що ми не зуміли обіграти суперника».
А ось 4 травня  МФК «Миколаїв» обіграв на своєму полі з рахунком 2:0 ПФК «Севастополь». Таким чином, МФК «Миколаїв» не тільки здобув перемогу, але й четвертий матч підряд зберіг свої ворота «сухими».
Після 29-туру команда пропустила найменше м’ячів  у першій лізі і посідає 9 місце.
Чемпіонат області
«Ну ось, нарешті, дочекалися!» − так відгукнулися місцеві газети про старт чемпіонату області з футболу 2008 року серед команд першої групи. «Перший тур обійшовся без несподіванок. Мінімальні перемоги одержали вдома чемпіон області «Воронівка» та переможець зимової першості «Варварівка». Легко розібралися з опонентами й гравці «Торпедо», котрі незабаром візьмуть участь в аматорському чемпіонаті України. Привітаємо − також із вікторією новачків елітного дивізіону − футболістів «Новопетрівки» зі Снігурівщини. Новопетрівці здобули вольову перемогу…» («Рідне Прибужжя», 22.04.08).
Для любителів статистики газета «Николаевские новости» повідомила, що «первый гол чемпионата записал себе в актив самый опытный нападающий областного футбола Владимир Скрипка», а дубль зробив футболіст Сацюк з команди «Новопетрівка» − «особенно эффектен был первый мяч, забитый ударом в «девятку»«, «а в Баштанке активно проявили себя местные болельщики, мечтающие о возрождении сильной команды. Таким вот получился первый тур, прошедший без ничьих. Зато состоялись и первый дубль, и первые пенальти, и первые эмоции игроков, тренеров и болельщиков» («Николаевские новости», 22.04.08).
«Сенсація у Баштанці» − під таким заголовком прес-служба обласної федерації футболу розіслала повідомлення у місцеві ЗМІ про результати другого туру чемпіонату області. У матеріалі зазначається, що найгучніша сенсація туру відбулася у місті Баштанка, де місцева команда «Славія», складена з гравців рівня районної першості, обіграла одну з найсильніших аматорських команд України − «Торпедо» (Миколаїв) − 1:0. «Справедливости ради стоит отметить, что в составе вице-чемпионов не играло полдесятка ведущих игроков, ведь на кону − старт заводской команды в аматорском чемпионате Украине. Но этот факт нисколько не умаляет заслуг баштанской команды, которая наверняка преподнесет еще не один сюрприз» (миколаївська Інтернет − газета pravda.mk.ua, 29.04.08).
Турніри.
Миколаївські школярі − кращі футболісти Південного регіону. Це стало відомо після регіонального етапу змагань «DJUICE ГОЛ 2008» та «DJUICE ФАН 2008», який пройшов 19 квітня в Одесі. Етап подібних змагань відбувся також у центральних містах іще трьох географічних груп − Києві, Харкові та Львові. Змагання визначили вісім команд з обох чемпіонатів, котрі поїдуть до Києва на Національний фінал позмагатись за перемогу і звання всеукраїнського чемпіона.
«Переможцями Південного регіону, що відбувся в Одесі, серед футболістів стала команда з Миколаєва (ЗОШ №54). Найсильнішою групою підтримки цього регіону стала команда з Херсону (ЗОШ № 32), дівчата миколаївської школи № 40 посіли друге місце» (Інтернет − видання «mk.mk.ua», 23.04.08, «Флагман − Н». 23.04.08, «Южная правда», 24.04.08.).
Інші теми.
ЗМІ області повідомляли також про те, що триває загальнонаціональний телевізійний проект «Великі українці». В коментарях наголошується, «що ні великий українець, то спортсмен». «Круг претендентов на победу в конкурсе сузился до десяти. В их числе и легенда советского и украинского футбола Валерий Лобановский. …Кроме Лобановского в сотню «великих» вошла целая группа спортсменов. На 15-м месте братья-боксеры Виталий и Владимир Кличко, на 33-м − футболист Андрей Шевченко, на 35-м − шестовик Сергей Бубка, на 56-м − футболист Олег Блохин, на 57-м − гимнастка Лилия Подкопаева, на 68-м − стронгмэн Василий Вирастюк, на 77-м − пловчиха Яна Клочкова, на 91-м − борец Иван Поддубный. Всего же на звание «великого украинца» претендовали около 14 тысяч человек» («Николаевские новости», 22.04.08).
Конфлікт.
«Восемь снесенных деревьев мешали футболистам» − під таким заголовком з’явився матеріал на веб − сайті миколаївської обласної Інтернет − газети «Новости − N». Йдеться про конфлікт із вирубкою дерев по вулиці Галини Петрової, 1, що в обласному центрі. Тут понад 30-ти років перебуває тренувальне поле футбольної школи «Миколаїв». По периметру футбольного поля росли дерева різних порід, які 38 років тому висаджували жителі мікрорайону. 23 квітня «группа людей с самого утра спилила деревья с одной стороны поля. Точное число уничтоженных деревьев определить нельзя, так как на их месте сразу же высыпали щебенку, но жители района говорят, что здесь росло не менее восьми разносортных деревьев.
Инициатором вырубки оказался директор футбольной школы «Николаев» Руслан Забранский. Он нашел спонсора, готового вложить свои деньги в строительство современного футбольного поля, которое обойдется, по меньшей мере, в миллион долларов. По проекту (уже готовому), деревья росли на месте будущей трибуны, поэтому их пришлось убрать».
За словами пана Забранського ця земля належить Центральному міському стадіону й закріплена за міськвиконкомом, що здав її комусь в оренду на 15 років. «Если я сейчас буду добиваться разрешений, это минимум 3 года пройдет. И вообще, пока я это сделаю, на этом месте выстроят супермаркет или пару шестнадцатиэтажек.
В планах директора футбольного клуба «Николаев» − построить поле размером 100 х 70 метров с мягким, искусственным покрытьем и трибунами. А если удастся оформить все соответствующие документы, то и футбольный комплекс будет на «Лагерном поле», с душевыми кабинами, раздевалками, кабинетом директора и другими нужными помещениями, которые предусматривает проект» (миколаївська обласна Інтернет − газета «Новости − N», 23.04.08).
У кулуарах.
Щодо цього конфлікту люди розділилися на дві групи. Є ті, хто підтримує директора футбольної школи «Миколаїв», аргументуючи, що в школі навчається 300 дітей, яким і справді потрібне для тренувань нормальне футбольне поле.
Інші − не дуже вірять в міфічного спонсора, ім’я якого не називають, що він може викласти 1 мільйон доларів на спорудження стадіону для дітей. Адже у Миколаєві вже протягом багатьох років не можуть завершити реконструкцію Центрального міського стадіону, тому що коштує це дуже дорого. Спонсори, про що неодноразово писали регіональні ЗМІ, не поспішають надати допомогу у реконструкції, роботи здійснюється лише за рахунок міського бюджету.

Одеса

Евро 2012
События
Веслав Мазур, генеральный консул Польши в Одессе, дал эксклюзивное интервью «Деловой Одессе», в котором прокомментировал некоторые вопросы подготовки Украины к Евро 2012: «Подготовка к Евро − 2012 в Польше идет так же, как в Украине. …Отношения между Польшей и Украиной в настоящее время просто отличные. Настоящих проблем между нашими странами нет, что подтверждают встречи на высшем уровне. Были недоразумения с визами, а также сложность, связанная с пересечением границы людьми, живущими в приграничных районах. Но все вопросы методично и эффективно решаются. Очень важно, что есть диалог на высшем уровне.
…Я пока не вижу перспективы сотрудничества в сфере туризма. …К сожалению, нет никаких конкретных условий для того, чтобы туристы из Европы приезжали сюда. Возьмите характеристику Одессы в туристическом плане. Что город может предоставить людям? Кроме очень высоких цен за проживание в гостинице − ничего. Я регулярно бываю на берегу моря в Одессе: там не убрано, бегают бездомные собаки, песок грязный, неприятный запах от мусорных баков.
…В Польше уже начата работа. Однако я не могу много об этом говорить, потому что решение конкретных вопросов идет через Киев. Я знаю, что в мэрии Одессы есть человек, ответственный за подготовку к чемпионату, однако я пока не получал заданий, которые было бы необходимо решать в рамках подготовке к ЧЕ − 2012. Я уверен, что в этом году все пойдет быстрее. Конечно, и у нас есть беспокойство по поводу строительства спортивных объектов, но, по моему мнению, мы все успеем. …Уверен, что в будущем контакт наладится, ведь мы уже отлично сотрудничаем с представительством МИД Украины в Одессе, который возглавляет Константин Ржепишевский. Мы совместно решаем многие вопросы, делаем конкретную работу. Так же конструктивно мы работаем с губернатором Николаем Сердюком, а особенно хорошо складывается взаимопонимание с председателем областного совета Николаем Скориком» (газета «Деловая Одесса» №16/2008).
22.04.08 заместитель городского головы Одессы Михаил Кучук подписал от Одессы декларацию о создании Совета городов Евро-2012. Мэры украинских и польских городов, в которых будут проходить финальные матчи Чемпионата Европы по футболу 2012 года, образовали Совет городов Евро-2012. На церемонии присутствовал Президент Украины Виктор Ющенко. Совет будет действовать на постоянной основе и будет заседать не менее двух раз в год на протяжении 2008-2009 годов и не менее четырех раз в год на протяжении 2010-2012 годов.
Губернатор Одесской области Николай Сердюк попросил Президента Виктора Ющенко перенаправить средства, предусмотренные для реконструкции Одесского аэропорта, на строительство автодороги «Одесса − Рени». Об этом Николай Сердюк сообщил в ходе встречи с журналистами в облгосадминистрации. Губернатор отметил, что уже направил письмо Виктору Ющенко с просьбой перенаправить своим Указом имеющиеся 10 млрд. грн., предусмотренные на реконструкцию 6 аэропортов Украины до 2012 года, на строительство и реконструкцию дорог, в частности, на строительство автодороги «Одесса − Рени». Николай Сердюк подчеркнул, что с подобными просьбами к Президенту обратились еще 5 губернаторов Украины.
Аэропорт
24.04.08 состоялось очередное заседание рабочей группы по разработке предложений по дальнейшему развитию коммунального предприятия «Международный аэропорт «Одесса» (МАО).
Руководитель рабочей группы, член исполкома, профессор Н.Н. Андриенко сообщил, что руководство КП «МАО» проводило презентации проекта реконструкции аэропорта, приуроченные к проведению «Евро-2012» как в Киеве, так и Одессе. Последний проект — один из самых удачных и продуманных. Первый заместитель генерального директора аэропорта Виктор Антонович Коренюк рассказал об этих проектах, реализовывать которые приходится в достаточно сложных условиях.
В настоящее время премьер-министром Юлией Тимошенко утверждена новая концепция развития аэропортов Украины, в том числе передача стратегических аэропортов, включая Одессу, в государственную собственность. Городской голова, исполком и депутатский корпус города очень четко выразили политику города Одессы — собственника аэропорта по этому поводу и своим решением ориентировали КП «МАО» в направлении его развития как коммунальной собственности. И в отместку, как обычно, пошли проверки. В настоящее время в аэропорту параллельно работают три комиссии: по обеспечению безопасности полетов, по проверке охраны труда и проверке таможенных постов. И под таким шквалом всевозможных инспекций, вызванных отказом Одессы от передачи аэропорта в государственную собственность, приходится трудиться, думая, как за счет собственных средств провести работы по поддержанию сертификационных требований, дающих возможность предприятию при значительном росте пассажироперевозок обеспечивать безопасность полетов, авиационную безопасность и культуру обслуживания.
Все работы будут производиться за счет собственных средств КП «МАО», а также денег, выделенных сессией горсовета в части льгот по налогам на землю, прибыль, арендную плату. Все это — за счет жесточайшей экономии расходов самого предприятия.
Определен и объем работ по реконструкции КП «МАО» к 2012 году в плане подготовки к «Евро-2012». Техническое обоснование проекта скорректировано после того, как УЕФА предъявила к Одессе довольно жесткие условия: при вместимости одесского стадиона 50 тысяч болельщиков, аэропорт должен обслужить в сутки 30 тысяч пассажиров. Обновленные ТЭО с большим трудом утвердили в Минтрансе.
Реконструированный к 2012 г. аэропорт должен являться международным транзитным аэропортом 1 класса с аэровокзальным комплексом пропускной способностью 1000 пасс/час, площадью 34 тыс. кв.м. Места стоянок воздушных судов должны быть увеличены до восьмидесяти. Реконструкция аэродрома включает строительство новой искусственной взлетно-посадочной полосы длиной 3200 м, реконструкцию пассажирского перрона и мест стоянок воздушных судов, модернизацию светосигнального и метеооборудования, реконструкцию существующего цеха бортового питания на 500 порций в час, постройку нового отеля и паркинга, реконструкцию внутренних сетей и сооружений и т.д. При этом работы по реконструкции аэропорта будут проводиться без прекращения полетов воздушных судов. Планируемый объем инвестиций составляет свыше 250 млн. долларов США.
Представитель юридического управления Светлана Дымковская предоставила для обсуждения рабочей группе пакет инвестиционных предложений, состоящий из двух документов: «Положения об условиях и порядке проведения конкурса АО по выбору стратегических партнеров для реконструкции международного аэропорта «Одесса» и «Договора о совместной деятельности со стратегическим партнером». Она подчеркнула, что все инвесторы после объявления конкурса будут находиться в равных условиях. Сегодня у города нет обязательств ни перед одним из них. Также юридическим управлением были разработаны критерии оценки конкурсных предложений.
Работы по реконструкции аэропорта набирают темпы.
Местный футбол
Футбольные события региона меркнут из-за всенародных праздников, времени, когда “яйца с треском разбиваются, страна звонит во все колокола и пролетарии всех стран соединяются вокруг пасхального стола”.
ФК «Черноморец»
Основная тема −
«Черноморец» потерпел четвертое поражение подряд. 25 апреля на выезде он проиграл днепропетровскому «Днепру» со счетом 0:1 в рамках очередного тура чемпионата страны. Единственный гол в составе хозяев поля забил на 30-й минуте Богдан Шершун. Днепропетровцы начали игру в быстром темпе, и уже на 2-й минуте могли открыть счет, но после удара Назаренко мяч попал в перекладину. «Особых эмоций игра не принесла. Все, что я могу сказать по поводу матча − «Днепр» свой момент сумел реализовать, а мои подопечные − нет», − подчеркнул в ходе послематчевой пресс-конференции главный тренер «Черноморца» Виталий Шевченко.
Первая неделя мая для Одесского футбольного клуба «Черноморец» стала «прорывной» − «моряки» прервали серию из 6-ти поражений. 3 мая на стадионе «Черноморец» прошла домашняя игра ФК «Черноморец». Соперником на эту игру у одесситов был запорожский клуб «Металлург». На 2-ой минуте одесситы открыли счет, гол в ворота соперников забил Альваро Мельо. Хименес отправил мяч на чужую половину поля, запорожские футболисты ошиблись, применяя искусственный офсайд. После одесситы провели еще несколько быстрых контратак. Но Де Ла Аса и Васкес не смогли завершить опасные выпады. А Мельо уже на 12-й минуте мог сделать дубль, но его удар головой отразил вратарь «Металлурга». Сравнять счет мог запорожец Писоцкий, но не попал в ближний угол, подключившись к атаке по правому флангу. «Металлург» поддерживал остроту у ворот «Черноморца», но голевых моментов было мало. Игра закончилась со счетом 1:1.
Главный тренер одесского «Черноморца» Виталий Шевченко, заявил на послематчевой пресс-конференции: «Я считаю, что мы хорошо начали и должны были забивать второй гол. Но, так, как-то пропустили… Считаю, результат не по игре, у нас было много моментов. Что случилось, то случилось. Сами себе забиваем… Ну, хорошо, хоть научились сами себе забивать».
Шевченко также добавил: «Я считаю, мы в межсезонье провалили селекцию. Мы взяли трёх нападающих, мы видели наши проблемы, что у нас плохо с нападающими. Взяли троих форвардов, но пока никто из них не заиграл. Здесь мы ошиблись… Надо делать команду. У нас Венглинский по полгода болеет. У нас нет нападающих! Ну, Мельо… Он много пропускал, не играл, но пять мячей забил. Может, ему не хватает немножко скорости».
ФК «Днестр»
Овидиопольский футбольный клуб «Днестр» сыграл 24 апреля вничью 1:1 с луцкой «Волынью» в рамках 27-го тура первенства страны среди команд первой лиги. Хозяева встречи открыли счет на 12 минуте − Жадер точно пробил со штрафного. Овидиопольцы отыгрались на 35 минуте благодаря голу Штурко. А 29 апреля «Днестр» сыграл вничью 0:0 с МФК «Николаев» в домашнем матче очередного тура первенства страны среди команд первой лиги. Матч проходил в равной борьбе с минимальными шансами у обеих команд. Наиболее реальную возможность для победы «Днестр» упустил в начале второго тайма − Полтавец не сумел реализовать пенальти, назначенный за снос Александра Згуры.

Полтава

Євро-2012
Заходи.
За звітний період місцевою владою та громадськими організаціями не проводилось жодних заходів присвячених Євро 2012.
Реклама
Зовнішньої реклами та використання логотипу Євро 2012 за звітний період не зафіксовано.
ЗМІ
З усіх місцевих ЗМІ жодна газета не згадала про Євро 2012.
Місцевий футбол.
ФК «Ворскла».
ФК «Ворскла» − «Кривбас» Кривий Ріг − 2:1
Матч розпочався з хвилини мовчання пам’яті тренера Віктора Носова, який два роки поспіль очолював «Ворсклу». 16-го квітня на 68-му році ця людина, яка зробила багато для українського футболу, пішла з життя. Полтавці вже забули, коли їх команда вигравала три матчі поспіль, а було це вісім сезонів потому. Знову «Ворскла» в домашній грі вириває перемогу на останніх секундах матчу. Щоправда пенальті, призначений у ворота «Кривбасу», викликав масу невдоволень. На його призначенні наполягав більше асистент арбітра, який побачив порушення правил проти Янузі. «Ворскла» практично на сто відсотків вирішила завдання, щоб залишитися у вищій лізі. Зараз полтавська команда знаходиться на незвичному для себе спокійному десятому місці. Про цей матч написали усі центральні обласні видання.
Якось дивно вів себе на післяматчевій конференції головний тренер «Кривбасу» Олег Таран. Він, не зважаючи на поразку своєї команди, посміхався, жартував, розказував яка «Ворскла» чудова команда. Тренер гостей навіть говорив загадками, мовляв в українській прем’єр лізі буде не більше не менше, а 18 команд.
Цікава кулуарна інформація надійшла до мене від київських колег. Вони розповідають, якщо вже відомо, що «Закарпаття» залишає вищу лігу в цьому сезоні, то кандидат на другу путівку ще не вирішився. Між деякими командами, в тому числі «Ворсклою», існує домовленість, щоб такою стала луганська «Зоря». Полтавському клубу , який вже начебто вирішив свої проблеми, доведеться допомогти їх вирішити наприклад ФК «Харків», чи тому ж «Нафтовику». Мається на увазі поділитися заповітними очками, для збереження прописки.
ФК «Харків» − ФК «Ворскла» − 0:3
Напередодні свята Воскресіння Хрестового гравці полтавської команди зробили приємний подарунок собі і своїм уболівальникам. Мені сподобався влучний заголовок у газеті «Коло» (1-6 травня 2008) «Микола Павлов «воскресив» «Ворсклу». Дійсно його підопічні у виїзному матчі проти ФК «Харків» продемонстрували гідну гру. Натомість статисти жодного удару в площину полтавських воріт не нарахували. На цьому матчі був присутній головний тренер національної збірної України Олексій Михайличенко. Він уважно спостерігав за потенційними новачками головної команди Олексієм Чижовим та Сергієм Кравченком. Днями на адресу клубу від ФФУ надійшов лист, щоб хлопці оформляли візи для виїзних товариських матчів. Як відомо перший відбудеться в Голландії 24 травня, другий − у Швеції 1 червня.
Засновник газети «Полтавщина спорт» Станіслав Майзус рідко останнім часом пише критику, а в №17 (29.04-5.05 2008) видав похвалу в бік «Ворскли», зокрема її наставника Миколи Павлова. «А вже скільки перед матчем в Харкові було навколо футбольних чуток та пліток стосовно «дружби» двох клубів. Але головний тренер «ворсклян» знайшов правильне рішення задачі, мотивуючи своїх футболістів додатково: президент клубу погодився піти на те, щоб преміювати команду додатково, у випадку, якщо вона фінішує у першій десятці. «Ворскла» уникла кулуарних справ і залишала поле в Харкові з високо піднятою головою, а очі футболістів світилися від радості».
Трішки приємної статистики. «Ворскла» виграє четверту гру поспіль, подібне диво трапилося вперше за останні десять років. Таких серій в історії команди вже налічується три: 1997, 1998 та 2008 роки.
ФК «Полтава»
ФК «Полтава» − «Явір» Краснопілля − 3:2
Відбулися матчі 24-го туру першості України з футболу у другій лізі. ФК «Полтава» в домашньому поєдинку зустрічався з краснопільським «Явором». Наші футболісти другу гру поспіль догравали у меншості, але не поступилися. Глядачі, яких прийшло значно менше ніж на попередню домашню гру нашої команди, стали свідками перемоги і побачили п’ять голів.
Від самого початку зустрічі полтавці заволоділи ініціативою, але відкрити рахунок змогли тільки на 33-й хвилині. У ворота «Явора» був призначений пенальті, який чітко реалізував Анатолій Подробаха. Вже через п’ять хвилин наш футболіст вдруге розписався у воротах суперника. Не встиг розпочатися другий тайм, як гості відквитали один м’яч, відзначився Дмитро Молочай. Проте через чотири хвилини Сергій Гордун поновлює різницю в два м’ячі, красиво забивши головою. Знову, як і в попередній грі, був вилучений з поля гравець нашої команди. На 61-й хвилині червону картку за навмисний удар суперника по ногам після зупинки гри, отримав Володимир Мельниченко. Щоправда тренери ФК «Полтава» при відео перегляді цієї ситуації ніякого удару не помітили. Гравець суперника грубо порушив правила на Мельниченку, за що отримав жовту картку. Коли арбітр відвернувся Володимир хотів віддячити кривднику, замахнувся, але не чіпав його. Проте, той в стилі італійських футболістів-симулянтів упав на поле, як підкошений. Більше того, це бачив і боковий арбітр, але вирішив промовчати. Під завісу матчу футболісти з Краснопілля забили курйозний гол, далася взнаки дощова погода та мокрий газон. Після дальнього удару м’яч ковзнув по траві і воротар полтавців не зміг відреагувати.
Після цієї перемоги ФК «Полтава» продовжує своє сходження вгору.
ФК «Полтава» − «Олімпік» Кіровоград − 4:2
У полтавської муніципальної команди справи значно пішли на краще. Після низки перемог наш колектив поступово вибирається з підвалин турнірної таблиці. Ми вже впевнено осіли на 12-му місці. Хоча погода цього дня була далеко не футбольною, матч видався цікавим. Полтавці повинні були брати максимум очок у грі з аутсайдером, тому з перших хвилин пішли у масований наступ. Вже до перерви ФК «Полтава» забезпечив комфортну перевагу в два м`ячі. У другому таймі наші футболісти спромоглися забити ще два гола, на що гості відповіли теж двома влучними пострілами. Нагадаю, що президент ФК «Полтава» Леонід Соболєв перед тренерським штабом на початку весняної частини першості поставив завдання потрапити до кращої десятки. Поки-що все йде за планом.
ФК»Кремінь»
Кременчуцький «Кремінь» у надскладному домашньому матчі призупинив чемпіонську ходу «Титана» з Армянська. Рахунок поєдинку, в якому шальки терезів коливалися в різні боки − 2:2. Господарям пощастило відігратися на доданих хвилинах матчу. Так само на доданих хвилинах, але першого тайму, пропустив комсомольський «Гірник-Спорт» гол від «Олкома» і цього вистачило, щоб програти.
ФК «Пирятин»
Після трьох турів чемпіонату Полтавської області з футболу у першій лізі без втрачених очок йде лише ФК «Пирятин». У команді, яка минулого року посіла восьме місце, в новому сезоні створений боєздатний колектив. З трьох перемог, отриманих пирятинцями, дві на виїзді. В останньому матчі в Кременчуцькому районі ФК «Пирятин» переграв місцевий «Імпульс» − 2:1. Причому гості поступалися по ходу матчу. Щоправда варто зазначити, що ФК «Пирятин» свої поєдинки проводив із середнячками чемпіонату і ще два найближчих тури не має серйозних суперників.
ФК «Велика Багачка»
Минулорічний чемпіон ФК «Велика Багачка» вдома розгромив полтавський «Зеніт» − 5:0. Бронзовий призер ФК «Лубни» теж не мав проблем з «Молодь Педуніверситет» − 3:1. Кременчуцький «Гірник» з таким же рахунком поступився в гостях дебютанту «Зорі» з невеличкого села Гоголево, цю поразку журналісти називають сенсацією туру.
Міні-футбол
У Полтаві започаткований новий турнір з міні-футболу серед ветеранів. Перед початком змагань  організатори сподівалися , що участь у ньому візьмуть 8-10 команд. Для учасників були створені всі належні умови: майданчик зі штучним покриттям, роздягальні, душові. Та все ж бажаючих виявилося лише три команди. Перемогу в турнірі отримав колектив «Зоря-Ворскла».

Суми

Євро-2012
Заходи
За звітний період офіційних заходів по даній темі не проводилося.
Реклама
Зовнішня реклама Євро-2012 у Сумах відсутня, використання логотипу чемпіонату не зафіксовано.
ЗМІ
Газета «В двух словах» за 23 квітня під рубрикою «Євро-2012» вмістила матеріал «Перевагу віддали китайцям», у якому йдеться про підсумки проведення тендеру на реконструкцію НСК «Олімпійський». Видання повідомляє, що переможцем конкурсу на реконструкцію головної спортивної арени України, на якій відбудеться фінал Євро-2012, стала китайська компанія «Archasia Designe group limited”, яка обійшла 14 конкурентів, котрі запропонували експертній комісії свої варіанти реконструкції НСК «Олімпійський». Автор матеріалу Михайло Осташевський пише, що на реконструкцію стадіону із держбюджету буде виділено 1,5 млрд. грн., з яких 300 млн. − вже у поточному році. Він нагадує, що на початку лютого  у Києві був підписаний меморандум відносно проведення демонтажу об’єкту незавершенного будівництва біля НСК “Олімпійський». У відповідності до нього об’єкт має бути знесений до 1 червня 2008 року. Китайска компанія бере на себе зобов’язання закінчити весь комплекс будівельних робіт за 794 дні після старту, вклавшись у терміни, визначені УЕФА для української сторони.
Ця ж газета за 30 квітня під рубрикою «Новини» вмістила інформацію «Євро-2012» в Сумах. У ній вона наводить слова міського голови Сум Геннадія Мінаєва, який на прес-конференції 21 квітня заявив, що міськрада не виключає можливості участі обласного центру в Євро-2012 шляхом приймання в місті однієї з команд − учасниць майбутньої європейської першості. За словами мера, базуватиметься і тренуватиметься вона в Сумах на стадіоні «Ювілейний», а на ігри виїздитиме до Харкова.
Місцевий футбол.
ФФС
Керівництво сумського ВАТ «Спартак», якому належить стадіон «Ювілейний», звернулося до Федерації футболу Сумщини з пропозицією облаштувати на території стадіону алею, де були б встановлені пам’ятні знаки на честь місцевих футболістів, які своїми виступами зробили вагомий внесок у розвиток футболу. ФФС пообіцяло розглянути цю пропозицію на найближчому засіданні виконкому.
Фут-зал
У Сумах пройшли завершальні ігри на суперкубок міста з фут-залу, участь в яких брали 12 колективів. У фіналі почесний приз виборювали команда «Динамо» з обласного управління внутрішніх справ та друга  команда «Універ-Автомар», за яку грали 4 гравців з основного складу. З рахунком 4:2 перемогло «Динамо».
ЗМІ
Місцеві засоби масової інформації  приділили увагу висвітленню подій, які сталися під час матчу «Нафтовик»-»Динамо».
Зокрема, газета «Ваш шанс» за 23 квітня опублікувала статтю «Хто кого в Охтирці бив?», автор якої Руслана Рябініна пише, що незважаючи на велику кількість фотографій і відеозаписів поєдинку єдиної версії того, що трапилося того дня в Охтирці, не існує. Разом з тим вона наводить численні факти, які свідчать, що ініціатором неподобств того дня були саме фанати «Динамо».
Газета наводить слова віце-президента ФФУ Бориса Воскресенського, який заявив, що було б справедливим покарати «Динамо» за таку поведінку вболівальників на виїзді проведенням домашніх матчів при зачинених дверях. Нічого дивного, говориться в статті, у такій позиції немає − останнім часом масові бійки під час проведення матчів української першості набувають обов’язковий характер, через що Україна може втратити Євро-2012.
Газета «В двух словах» цю ж тему порушила у матеріалі «Вандализм столичних беспредельщиков». Ось як описує те, що трапилося в Охтирці, його автор Михайло Осташевський, який особисто був присутнім на цьому матчі: «Не сыграли команды и 20 минут, как на поле полетели первые файеры. Минут п’ять их усередно тушили пожарные, а милиция в это время утихомиревала подвыпивших и распоясавшихся.
Буквально за минуту до окончания основного времени матча бело-голубой «улей» снова ожил. Четыре сотни оголтелых гостей, поперли к выходу, круша все на своїм пути. На какое-то время им удалось потеснить растерявшихся стражей порядка, которые непозволительно долго проявляли лояльность по отношению к дикой толпе хулиганов. Эпицентр конфликта сместился к левому краю трибуны, но затем милиция вместе с бойцами спецподразделений нажали «на реверс» и вмиг «демократизаторами» обратили фан-толпу в бегство. Достигнув противоположного конца трибуны, смутьяны стали прыгать через ограждение, где их уже радушно поджидали местные колеги-болельщики. Прием, полагаю, был весьма «теплым».
Михайло Осташевський зазначив, що в наступному номері газети він зробить спробу розповісти читачам, «що ще цікавого і повчального трапилося того дня в Охтирці і який з цього вийшов резонанс у масштабах країни. Цю розповідь він пообіцяв супроводити ексклюзивними фото прямо з гущі подій.
Також про події 20 квітня в Охтирці розповіли газети «Панорама», «Данкор», «Сумщина», ОДТРК, ТРК «Відікон», телекомпанія «АкадемТБ».
Газета «Данкор» крім цього вмістила звіт про домашній матч в чемпіонаті України серед команд другої ліги краснопільського «Явора» проти кіровоградського «Олімпіка». Як зазначається в матеріалі, гра розчарувала не тільки великою кількістю боротьбі в центрі поля, а й тим, що «Явір» постав перед рідними трибунами як команда, не готова грати навіть з аутсайдерами.
Друга поспіль домашня поразка «Явора», а також його рівень гри дали підстави вболівальникам говорити про те, що краснопільці зараз просто «здають» свої матчі суперникам, натомість отримуючи від них кошти на своє утримання. Подібні припущення мають під собою місце, адже нинішній фінансовий стан клубу є катастрофічним, він не має грошей для виплати гравцям заробітної плати, і не виключено, що саме таким чином команда вирішила заробляти собі на поточні витрати, аби вже найближчим часом не зникнути з футбольної карти України.
Газета «В двух словах» у номері за 30 квітня помістила замітку «В місто, можливо, повернеться футбол». У ній повідомляється, що найближчим часом мер Сум Геннадій Мінаєв має намір разом з генеральним директором ВАТ «СМНВО ім. Фрунзе» Віктором Чобаном звернутися до відомого бізнесмена Костянтина Григоришина з пропозицією про створення на базі краснопільського  ФК «Явір» футбольної команди у місті Суми. За словами мера, які наводить видання, сьогодні витрати на утримання ФК не те, що вищої, а навіть першої ліги бюджету міста не по кишені. Таким чином, говориться у замітці, чи повернеться футбол у Суми, буде залежати від позиції російського олігарха.
Газета «Панорама» (30 квітня) у публікації «Ах, тырка сорвалась!» повернулася до подій, які трапилися в Охтирці 20 квітня під час проведення матчу «Нафтовик» − «Динамо». Видання пише, що в п’ятницю 25 квітня до Охтирки очікувався приїзд близько 2 тисяч фанатів київського «Динамо», які через Інтернет повідомили про своє бажання повторно зустрітися з місцевими вболівальниками.
До появи столичних фанатів, говорить автор статті, в Охтирці готувалися з усією серйозністю. Побоюючись можливих погромів, в місті заздалегідь відпустили з навчальних закладів школярів, закрили ринок, попросили жителів не виходити ввечері на вулиці районного центру.
Фанати ж «Нафтовика», навпаки, активізувалися і вже вдень, заряджені алкоголем, були готові до бою.
«Періодично в місті з’являлися чутки, що колона київських дебоширів вже близько. «Вони в Тростянці, їх звідти не випускають», − говорили одні. «Три вагони фанатів висадили в Конотопі», − розповідали інші. Особливо нетерплячі їздили в зазначені місця і перевіряли, але кияни так і не приїхали», − пише «Панорама». Видання цитує молодого фаната «Нафтовика» Максима, який в розмові з кореспондентом газети зазначив: «Ми готові були їм протистояти. Вони думали, що ми − бидло, але це не так. За те, що вони ображали наших матерів, забігали голі до церкви, ми їх вибачити не можемо».
Інший місцевий фанат, який назвався Сергієм, не сумнівається, що зустріч охтирчан зі своїми кривдниками все ж відбудеться: «Кажуть, фанати київського «Динамо приїдуть на розбірки, коли закінчиться чемпіонат. Ми готові їх зустріти».

Рівне

Євро-2012
Події
Впродовж минулого тижня жодних подій, пов’язаних з підготовкою до Євро-2012, у Рівному не помічено.
Реклама
Ні реклами, ні символіки Євро-2012 в Рівному не видно.
ЗМІ
За звітний період тема Євро-2012 не висвітлювалась.
Кулуари
До ймовірності проведення Євро-2012 в Україні місцеві журналісти ставляться скептично. Мовляв, через політичну нестабільність у державі складно розраховувати на приплив інвестицій. До того ж, з чиєїсь легкої руки почали поширюватися чутки. Перша, начебто в травні уряд Юлії Тимошенко відправлять у відставку. А друга − на осінь слід очікувати на чергові парламентські і, можливо, місцеві вибори. Якщо чутки виявляться правдою, то Україна повністю втратить довіру з боку світової громадськості як до країни, котра здатна подолати внутрішні негаразди.
Місцевий футбол.
Єдина відрадна деталь у мові про футбол − це те, що на фоні блідого виступу „Вереса” в області спостерігається спалах у розвиту аматорського футболу. Так, зі слів начальника відділу фізичної культури і спорту Рівненської райдержадміністрації, в районі нині нараховується 35 команд, які заявилися в першу і другу футбольні ліги. При цьому, кожен колектив має свого спонсора, котрий виділяє на команду в середньому по 5 тисяч гривень, а також забезпечує спортивним інвентарем, транспортом. З цього приводу президентові ФК „Верес” Святославу Власюку довелося тільки позаздрити аматорам і дорікнути нинішньому керівництву міста і області. На його думку, елементарно можна було б сповна забезпечити „Верес” фінансово і матеріально, коли б „попросити” бізнесменів взяти шефство над футболістами, як це було за життя покійного міського голови Рівного Віктора Чайки. Хоча, звісно, рівненські підприємці не проявляли особливої щедрості, проте окремі з них виділяли на команду щомісяця по 200-300 гривень. В дискусії розглядалися й інші приклади підтримки футболу. Наприклад, зі слів директора ФК „Верес” Сергія Сільвая, вінницька команда отримала солідну спонсорську допомогу від мережі супермаркетів „Кишеня”, якій виділили земельну ділянку під торгове приміщення. Втім,, практично, всі зійшлися на тому, що допоки в Рівному не відбудуться вибори мера, годі розраховувати на підтримку місцевої влади.
Кулуари
На зустрічі зі спортивними журналістами, котрі зібралися днями привітати свого колегу з телекомпанії „Рівне 1”. На глобальні теми розмова не клеїлася, зате жваво обговорювали ситуацію довкола єдиної професійної футбольної команди області − ФК „Верес”. На думу, окремих журналістів, настав час розганяти нинішній склад команди, залишивши з неї лише 3-4 футболістів. Мовляв, треба формувати луб з „нуля”. Проте така пропозиція видається вкрай помилковою (і це не тільки моє переконання і досвідчених фахівців), оскільки студентська і навіть друга професійна ліга − дві великі різниці. Красномовним свідченням цьому може служити виступ новобранця „Вереса” Віктора Онищука − кращого бомбардира минулорічного чемпіонату області серед колективів першої ліги. Відверто кажучи, складається враження, що він не уявляє, що йому робити на полі. Зрештою, він завжди виправдовується, мовляв, а в них не так грали. Можливо, з часом він знайде своє місце в колективі, однак, наразі з чотирьох дозаявлених на друге коло футболістів у малюнок гри команди вписався лише Андрій Жук, який раніше вже виступав за „Верес”.
В очікуванні реорганізації ФК „Верес” журналісти висловлюють всілякі версії з приводу невдалих виступів команди. Так, на переконання деяких колег, „Верес” просто здає свої виїзні матчі. Аргументують це тим, що багато футболістів (особливо старшого віку) вже дограють своє, то, начебто, вирішили таким чином підзаробити. Судячи з тверджень молодих гравців, котрі виступають за „Верес”, якщо раніше виникали підозри, що „діди” явно здають гру (молодь про це тільки здогадується), то зараз немає жодних підстав сумніватися в жодному з футболістів. Існують певні нарікання на, начебто, необ’єктивність суддів, які симпатизують зазвичай господарям поля. Хоча, зі слів президента ФК „Верес” Святослава Власюка, команді заважають не судді, а відсутність психологічних якостей, котрі б дозволили футболістам на одному подиху доводити матч до переможного кінця. Свідченням цьому втрачені перемоги в домашніх матчах і поразки через пропущені голи вже на додаткових хвилинах у виїзних поєдинках. Більше того, не заперечуючи можливість зацікавленості суддів в окремих матчах, Святослав Власюк з неабиякою цікавістю очікує наслідки підписання Меморандуму про чесну, в якому керівники всіх клубів відмовляться від підкупу арбітрів. Хоча у стовідсоткову чесність сподіватися марно.
ЗМІ
Місцеві засоби масової інформації на минулому тижні висвітлили виступи ФК „Верес” та результати матчів у першості області.

Тернопіль

Євро-2012
Реклама
У Тернополі та в регіоні зовнішньої реклами Євро-2012 немає. Прихованої реклами також немає. Використання логотипу Євро-2012 не зафіксовано.
ЗМІ
“Місто”:
“Больові точки” футбольної карти України” − про інциденти, які виникають на футбольних полях під час матчів. Йдеться, в основному, про прецедент після матчу “Карпати”-“Ворскла”, коли спроба правоохоронців заспокоїти розгніваних молодиків виявилася у масову бійку. Якщо ситуація з неадекватними футбольними вболівальниками не буде взята під контроль, це може поставити під загрозу проведення у Львові матчів Євро-2012. Стаття критична.
“Тернопіль вечірній”: “Президента до Львова привів футбол” − про робочу поїздку Віктора Ющенка до Львова, де під його головуванням відбулося засідання координаційної ради з підготовки та проведення Євро-2012.
“Нова ера”: “У Львові говорили про Євро-2012” − про зустріч Віктора Ющенка у Львові з керівництвом Польщі, під час якої відбулося засідання координаційної ради з підготовки та проведення Євро-2012.  
Основною темою, яку коментували усі, без винятку, електронні ЗМІ, був інцидент в Охтирці. Спортивні оглядачі критично відгукувалися про фанів команд “Динамо” та “Нафтовик-Укрнафта”. Проте найбільше критики звучало на адресу правоохоронців, котрі, замість того, щоб вгамувати пристрасті уболівальників, били беззахисних дівчат, людей літнього віку, які не причетні до заворушень. Журналісти наголошували: оскільки світ облетіли фотографії розправи “беркутівців” над невинними, беззахисними людьми, чимало любителів футболу можуть задуматися, чи варто їхати на Євро-2012 в Україну, де панує беззаконня? А футбольні керманичі задумаються: чи не перенести Євро-2012 зі Львова в Одесу, де інфраструктура ліпша і на трибунах спокійно.
Місцевий футбол.
Турніри
Згідно із річним календарним планом, розробленим і затвердженим Кременецькою райрадою ФСТ “Колос”, на Кременеччині відбувся весняний Кубок із футболу на призи “Золотого колоса”. Змагання проводили на футбольних полях лісоколеджу (Кременець) та села Великі Млинівці.
Помірятися силами виявили бажання вісім команд, а саме: Сапанівської, Горинської, Лідихівської, Великобережецької, Гаївської, Лосятинської й Великомлинівецької сільрад та Кременецького лісотехнічного коледжу.
У напруженій боротьбі до напівфіналів вийшли великомлинівецькі, лосятинські, кімнатецькі футболісти та команда лісоколеджу.
У фінальній грі на стадіоні лісоколеджу зустрілися команди “Лісотехнік» (лісоколедж) та “Кремінь» (с. Великі Млинівці). У результаті уперше в історії кременецького футболу Кубок району на призи “Золотого колоса” − у великомлинівецьких футболістів.
Обслуговували футбольні зустрічі арбітри: Коханець Василь, Антонюк Анатолій, Чумакевич Олександр на чолі із головою суддівської колегії райради ФСТ “Колос” Дмитром Гоцанюком.
Чемпіонат Тернопільської області
20 квітня стартував чемпіонат Тернопільської області з футболу 2008 року. У першій групі гратиме 11 команд: ФК “Тернопіль-Педуніверситет” (минулорічний чемпіон області), “Скляр” (м.Бережани), Галич (м.Збараж), “Бровар” (м.Теребовля), “Колос” (м.Бучач), “Товтри” (смт.Козлів), ФК “Біла”, ФК “Борщів”, “Сокіл” (м.Бережани), ФК “Ланівці”, “Нива” (с. Великі Гаї Тернопільського району). У другій групі на даний час з’явилося 8 колективів, але, ймовірно, їх кількість зросте: ФК “Зборів”, “Товтри-2” (смт. Козлів), ФК “Тернопіль-Педліцей”, ФК “Козова-Агро”, “Гірник-Скалатський замок” (м. Скалат Підволочиського району), “Марспирт” (с.Марилівка), ФК “Скала” (Скала-Подільська), “Опілля” (Коропець).
ФК «Нива»
Напередодні матчу “Нива”-“Рось” (Біла Церква) подав заяву на звільнення старший тренер “Ниви” Юрій Коваль. Такі несподівані відставки у нас традиційно мають два трафаретних мотивування: 1) за станом здоров’я; 2) за сімейними обставинами. На здоров’я Юрій Коваль ніби не скаржився, отож віддав перевагу другому формулюванню. “Сімейні обставини” дивовижним чином виникли одразу ж після поразки тернополян від “Княжої”, яка суттєво ускладнила надії “Ниви” на підвищення у класі.
Керував “Нивою” під час гри з “Россю” спортивний директор Ігор Біскуп. Уже перші хвилини засвідчили, що чекати легкого життя “Росі” не доведеться. А на 10-ій хвилині гравці “Росі” могли привезти гол самі собі. Один із них незграбно зіграв рукою у власному штрафному майданчику − пенальті. Виконувати його взявся Дурай і знову, як і у грі з “Єдністю”, пробив невдало, однак цього разу ще й не зміг добити м’яч, парируваний голкіпером. Ця невдача не надто засмутила тернополян, вони й далі продовжували насідати на ворота “Росі”, даючи зрозуміти, що забиті голи рано чи пізно будуть. Нарешті, на 22-й хвилині після навісної передачі й масової штурханини біля воріт гостей «Сокіл» таки знайшов шпаринку в частоколі ніг − 1:0. Забитий гол не змінив характеру гри. “Нива” продовжувала вести атакувальні дії, у яких, однак, не простежувалося особливої вигадки й несподіваних ходів, а білоцерківські футболісти, здавалося, всі сили зосередили на тому, щоб більше не пропустити. Їхні рідкі вилазки ніякої загрози не становили.
У другому таймі гра стала більш монотонною, і численні заміни мало пожвавили її. Гості, здавалося, були раді й мінімальній поразці, а діям господарів бракувало продуманості. Та все ж на 75-ій хвилині глядачі захоплено вітали маленький шедевр у виконанні Герасименка. Нападник “Ниви” у падінні головою завдав разючого удару − 2:0.
Відставання від лідера − “Княжої” − склав після матчу для “Ниви” чотири очка.
У тернопільської “Ниви” − новий головний тренер. Це − колишній “нивівець” Віктор Ряшко.
Фахівець останнім часом тренував клуб із чемпіонату Закарпатської області ФК “Мукачево”. Ця команда завдяки тренеру перетворилася за короткий період у міцний лідерський колектив і здобула перемогу в чемпіонаті Закарпатської області. До цього часу чемпіоном шість сезонів поспіль був свалявський “Авангард”, лише команда Ряшка зуміла зупинити гегемонію свалявців і стати чемпіоном. А сам наставник у підсумку став найкращим тренером 2007 року.
Щодо тренерської біографії, то найбільшими досягненнями Віктора Ряшка були тріумфи із “Закарпаттям”. Наставник вивів у 2001-2002 роках уперше в історії ужгородців до вищої ліги, але керівництво клубу не дозволило команді Ряшка адаптуватися у вищому за рангом дивізіоні. Керманичі запросили у команду на його посаду Юрія Калитвинцева, який не зліпив з існуючих на той час у “Закарпатті” футболістів конкурентоздатну команду. У підсумку ужгородці змушенні були повернутися назад у першу лігу.
Після вильоту у нижчий дивізіон команду вдруге очолив Віктор Ряшко. Через два роки він знову вивів “Закарпаття” у вищу лігу. Цього разу команді Ряшка вдалося більш впевнено провести 14-й чемпіонат і навіть закріпити за собою статус грози авторитетів.
У підсумку закарпатці не лише втрималися у чемпіонаті, а й посіли високе для них 12-те місце в турнірі.
Старт наступного, 15-го чемпіонату підопічні Віктора Ряшка відверто провалили. Команда, яка у міжсезонні втратила кількох ключових гравців, набрала всього лише три очки у десяти матчах і жодного в графі “виграші”. Після чергової поразки Віктор Ряшко команду залишив. Після цього жодному наставникові “Закарпаття” не вдавалося повторити його досягнення.
На виїзді відбувся матч “Нива”-Карпати-2” (Львів) − 5:0. Але настрій уболівальників тернопільської команди від цього рахунку не дуже поліпшився − “Нива” далі продовжує програвати “Княжі” за вихід у першу лігу.
Королівському клубові “Нива” − 10 років! У це важко повірити, але в історії футбольного клубу “Нива” була така сторінка. Перед домашнім поєдинком чемпіонату України серед команд вищої ліги проти київського “Динамо” регент королівства Україна-Русь, єпископ Карпатський Роман, граф Карелін Романишин Русин присвоїв королівський статус ФК “Нива” та подарував його тодішньому керівництву офіційний клубний прапор.
Із цих пір минуло 10 літ. Багатьом про такий епізод з історії клубу невідомо. Та й, чесно кажучи, королівств в Україні не було, тому це, швидше, був крок для піару тернопільського футболу. Але цікаво те, що з відтоді в українському футболі “королівських” клубів не побільшало.
Як розповів безпосередній свідок й учасник самої процедури присвоєння ФК “Нива” королівського статусу, відомий фотокореспондент, а нині власник багетної майстерні, тернополянин Василь Зарічний, сталося це випадково. Під час одного із заходів до Тернополя приїхав граф Карелін Романишин Русин. Невимушена розмова − і спонтанно виникла ідея створення клубного прапора “Ниви”. Розробку ескізу Василь Зарічний узяв на себе. Коли прапор був готовий (ручна робота), вирішили безкоштовно презентувати його у Тернополі перед найбільш відвідуваним уболівальниками матчем проти “Динамо” (Київ). У вступному слові граф Карелін зазначив, що “з цього моменту тернопільська “Нива” офіційно є королівським клубом, першим і єдиним в Україні, який удостоєний такого звання українським дворянським зібранням”.
Тоді королівський клуб “Нива” продемонстрував у грі з київським суперклубом “Динамо” справді королівський футбол. У підсумку тернополяни, програючи по ходу матчу (0:1), зуміли розписати з грандом почесну нічию -1:1 (гол у королівському матчі за “Ниву” забив вихованець тернопільського футболу Андрій Шпак). Що цікаво, у перерві той же Карелін, коли “Нива” програвала, в присутності багатьох відомих людей довірливо сказав: “З моїм прапором − не програють!” І він був правий.
Нині ж історію тернопільської “Ниви”, де були і гучні перемоги, і прикрі поразки, здобуття кубка України і кубка Центрально-Європейських країн, срібні і бронзові нагороди першостей СРСР, за яку виступало чимало зіркових футболістів, не бережуть і знають про неї одиниці. Прикро, що офіційний клубний прапор, про який згадувалося вище, зберігається нині в офісі одного з колишніх президентів ФК “Нива”. Хоча, чому прикро? Де його зберігати, коли клуб навіть не має свого музею. Перекидався би прапор з місця на місце, з кімнати в кімнату і з часом зовсім би зник. А між тим, у липні цього року виповнюється 30 років з часу заснування “Ниви”. Варто було б керівникам ФК зробити якісь кроки у збереженні історії команди.
29 квітня у рамках 22 туру (друга ліга) “Нива” на власному полі приймала “Енергію” з Южноукраїнська. Гра закінчилася нічиєю − 1:1.
Ймовірно, ця нічия відкинула “Ниву” від омріяної першої ліги остаточно. Тепер вся надія на Вадима Рабіновича і компанію, які у зв’язку зі створенням прем’єр-ліги будуть ініціювати зміни кількості клубів у всіх лігах. Це означатиме, що тернопільська “Нива” матиме непоганий шанс потрапити у число щасливчиків.
Варто відмітити, що футболісти “Ниви” під час матчу з “Енергією” продемонстрували надто в’ялу гру. 
ЗМІ
“Номер один”:
“Тернопільські школярі налаштовані виграти “DJUICE ГОЛ-2007” − 19 квітня у Львові у боротьбі з 16 командами Західної України учні тернопільської ЗОШ №27 стали кращими у Регіональному етапі шкільного Чемпіонату з футболу “DJUICE ГОЛ-2007”.
“Нова Тернопільська газета”: “Володимир Мариновський: “якщо ставлення влади до футболу не зміниться, то невдовзі ми забудемо про чемпіонат області. Це буде ганьба на всю Україну” − інтерв’ю голови Тернопільської обласної федерації футболу В.Мариновського. Він критично відгукується на адресу голови ОДА Юрія Чижмаря. Під час зустрічі з приводу розвитку футболу в області Юрій Чижмарь, за словами В.Мариновського, чітко відмежувався щодо підтримки “Ниви”, пояснивши, що утримувати професійну команду з обласного бюджету нема можливості. Проте голова ОДА пообіцяв приділяти особливу увагу підтримці аматорського футболу. Але далі розмов справа не пішла. Конкретної допомоги нема, у більшості районів стадіони перебувають у жахливому стані.   
Тернопільське державне телебачення, телеканал “TV-4”, “Smile TV”, ФМ-станції “Українська хвиля”, “Радіо Тернопіль”, “Радіо ТОН” та обласне державне радіо в інформаційних випусках та випусках спортивних новин інформували про поточні футбольні новини України та зарубіжжя.
Усі електронні ЗМІ коментували перебіг та результати матчу “Нива”-“Рось” та “Нива”-“Карпати-2”. Загалом гра тернопільських футболістів отримала позитивні коментарі та оцінки спортивних оглядачів.
Також було чимало інформаційних повідомлень та коментарів з приводу відставки тренера “Ниви” Юрія Коваля та призначення на його місце Віктора Ряшка. Спортивні оглядачі аналізуючи  діяльність і здобутки Віктора Ряшка, зробили висновок: “Нива” з новим тренером має, хоча й невеликий, але шанс потрапити до першої ліги. Коментарі з приводу заміни тренерів для радіо і телебачення давав віце-президент ФК “Нива” Олег Садовський.
Усі ЗМІ подали інформацію про початок і результати чемпіонату Тернопільщини з футболу-2008.

Харків

Евро-2012
События
В рамках контроля за подготовкой к Евро-2012 аудиторы из УЕФА  22.04.08 осмотрели готовность запасного аэродрома Харькова − в Чугуеве. Выводы неизвестны.
Как заявил начальник управления обладминистрации по координации подготовки и проведению «Евро-2012» Алексей Токарь, ведутся работы по реконструкции учебно-тренировочной базы  ФК «Металлист» в пос. Высокий. В этом поселке также начато строительство четырехзвездочной гостиницы  с медкомплексом, блоком питания и бассейном. Продолжается реконструкция главного здания учебно-тренировочной базы ФК «Харьков» в пос. Высокий, которая выполнена уже более, чем наполовину.
Что касается скандала, поднятого областной властью на прошлой неделе по поводу перераспределения бюджетных средств, на этой неделе был сделан ряд официальных подтверждений со стороны городской власти того, что финансирование «Металлиста» сохранится в прежнем объеме, оно идет по плану и теми средствами, которые были предусмотрены ранее. В связи с этим председатель облсовета Василий Салыгин заявил, что первый вице-президент ФФУ плохо выполняет свои обязанности: «Сергею Стороженко за интригами и провокациями некогда работать. Я прочитал … высказывание этого человека, что УЕФА мониторит медиа-пространство Украины. Я думаю, что если бы УЕФА мониторило … должным образом, то у нас бы уже был другой в Украине первый вице-президент Федерации футбола», и УЕФА стоит об этом подумать. Вопрос перераспределения бюджета снова будет рассматриваться на сессии облсовета в мае.
Что сделано в рамках подготовки к ЧЕ, откомментировал директор Департамента по вопросам проведения Евро-2012 горсовета Виктор Христоев. Согласно подсчетам, Харькову понадобится около 7 млрд.грн на подготовку. Сегодня «зону риска» в подготовке Харькова, по его словам, составляют гостиницы. На днях была проведена встреча с представителями 10 действующих гостиниц, которые дали гарантии работать в этом направлении. На одном из ближайших земельных аукционов запланировано продать более 9 участков исключительно под строительство гостиниц. Некоторые моменты уже перешли в практическую плоскость − инспекторам УЕФА с прошлого посещения  уже есть что показать − кроме стадиона, это котлован гостиницы «Місто», который уже роют собственники. По мнению Христоева, Харьков − резервный город только формально, при этом он ссылается на предложение Григория Суркиса на стратегическом совещании добавить Украине и Польше по 2 города.
Городская целевая программа подготовки и проведения Евро-2012
Реализация городской целевой программы подготовки и проведения Евро-2012 по футболу в Харькове на сегодняшний момент продвинулась по определенным направлениям:
-депутаты поддержали предложение из числа существующих постоянных комиссий создать комиссию по вопросам международного сотрудничества, инвестиций и содействия организации и проведению в Харькове Евро-2012;
− создан Департамент по вопросам подготовки и проведения в Харькове  финального турнира Евро-2012 по футболу на базе горисполкома;
− утверждены городские эксперты по подготовке программы и концепций развития инфраструктуры: стадионов, общественного транспорта, отелей, здравоохранения и медицины, транспорта, развития, дорожного хозяйства, безопасности.
Разработаны инвестиционные проекты: «Металлист-сити», «Металлист-арена», «Международный аэропорт Харьков», «Сеть подземных парковок», «Изумрудная поляна».
Городские власти подчеркивают, что программа по Евро-2012 не может рассматриваться как самостоятельная спортивная составляющая. В контексте этого отмечается:
-выполнено: по программе общественного транспорта − в прошлом году город плучил 88 троллейбусов и 10 трамвайных вагонов (14,9 млн.грн);
− на долевое участие строительства метро направлено 68,7 млн.грн (в т.ч. из госбюджета 49,6 млн.);
− развивается и укрепляется материально-техническая база учреждений здравоохранения, приобретено 64 единицы санитарного транспорта; создана распоряжением мэра рабочая группа относительно разработки концепции подготовки к ЧЕ;
− утверждена программа развития МТБ учреждений культуры и концепция развития туризма;
− развивается материально-спортивная база − по стадиону «Металлист» определены дальнейшие этапы: реконструкция восточной трибуны; энергообеспечение; VIP корпус согласно требованиям УЕФА (5-поверхностная пристройка к западной трибуне); установка крыши; фасады северной и западной трибуны; футбольный газон; благоустройство; мероприятия безопасности; развитие учебно-тренировочных баз «Динамо», «ФК Харьков», ФК «Металлист».
Отдельно остро по реализации программы целевой подготовки к ЧЕ стоит вопрос гостиниц − на сегодня в городе нет ни одного пятизвездочного отеля. Первые шаги: начало строительства отеля «Місто», переоснащение отелей «Космополит», «Чичиков», «Аврора». В ближайшее время планируется проведение индивидуальных собеседований с каждым владельцем 17 лицензированных отелей на предмет их участия в программе.
По программе медучреждений начальник департамента здравоохранения горисполкома Игорь Шурма продолжает стоять на позиции распределения 74 млн. государственных денег между четырьмя клиниками области и города и подтверждает свою принципиальную позицию − качество предоставления медицинских услуг должно быть одинаково как для харьковчан, так и для иностранных гостей.
Стадион
На сегодняшний день «Металлист» практически готов к Кубку Украины. Восточная трибуна возведена. По состоянию на воскресенье (4 мая) укладываются последние булыжники в пешеходные дорожки, строительный мусор убран почти весь, зрительские комплексы перекрашены согласно проектной гамме (желто-сине-зеленая). Газон выглядит отлично (нет традиционных «залысин», трава крепкая, равномерная), под Южной трибуной появились долгожданные туалеты, старые деревья вырублены, снесены ветхие «времянки». Снаружи стадион выглядит недостроенным, незавершенны внутренности подтрибунных помещений.
Но, несмотря на это, на прошлой неделе появился и тревожный сигнал − была публично озвучена тревога строительных организаций, занимающихся строительством стадиона, относительно плохого финансирования работ. Видимо, вопрос настолько серьезен, что озвучен в открытом обращении строителей к областным и городским властям, опубликованном в СМИ.
СМИ
23.04.08 «Харьковские известия» (программа мэра) (7-й канал) очень подробно освещали стратегическое совещание УЕФА, в котором принимал участие и мэр Михаил Добкин. До харьковских зрителей очень подробно донесли все выводы этого совещания, перспективу участия в ЧЕ Украины и Харькова, в частности. Отдельно была вынесена тема аэропорта − позиция Президента и комментарий Добкина, что с министром И.Винским, во время личной беседы, были урегулированы все разногласия по аэропорту и достигнута необходимая городу договоренность.
23.04.08 «МедиаПорт-Новости»(S-Tet) также дали репортаж по этому совещанию УЕФА во Львове и привели всю критику относительно неготовности Украины и Польши к Евро-2012.
Директором созданного при горсовете Департамента по вопросам подготовки  и проведения финального турнира чемпионата Европы по футболу 2012 года и спорта назначен Виктор Христоев.
24.04.08 газета «Время» (прин. А.Фельдману, БЮТ, главный оппонент М.Добкина)
опубликовала статью «Жаркие дебаты в ожидании чемпионата», автор Наталия Шеховцова, в которой комментируются дебаты вокруг построения университетской клиники и критикуется позиция городской власти, в частности, начальника департамента здравоохранения И.Шурмы. В статье отмечается, что «идет война двух полярных сил − городских и областных властей», а когда на кону появилось 74  государственных млн., конфликт интересов обострился: «городская власть… желает играть в этом деле «первую скрипку», …поправить «свои дела» за счет неплановых инвестиций», … при этом им наплевать, что может пострадать имидж страны». Если строить клинику, считает автор, воровать будет труднее (?), ибо клиника или есть, или ее нет, это прорыв в будущее. А так гостям ЧЕ придется стоять за помощью в очередях в больницах, и здесь автора возмущает позиция Шурмы: «чем украинцы хуже немцев, поляков?».
25.04.08 «Объектив-новости» (ТРК «Симон») дали расширенный комментарий Виктора Христоева (директора Департамента подготовки к Евро-2012 горсовета) по поводу того, что сделано по реконструкции стадиона, гостиниц и перспектив Харькова принять Евро-2012.
30.04.08 газета «Время» опубликовала Обращение к руководителям области и города от имени строительных организаций, подписанное координатором работ по реконструкции стадиона «Металлист» С.С.Пилиграммом. В нем озвучено требование решить в мае этого года вопрос устойчивого финансирования работ по реконструкции стадиона. В 2008 году требуется освоить  100 млн.грн, ежемесячный темп работ 10-12 млн.грн,  на 01.04.08 выделено 30 млн.грн только из областного бюджета. Коллективы строительных организаций готовы к запланированным темпам, считают недопустимым ведение сложнейших работ по монтажу в авральном режиме : «мы знаем вашу (прим: властей)озабоченность проблемами финансирования, но время уходит, а ясности нет …после освоения в июне 2008  выделенных денег … работы по реконструкции стадиона могут быть приостановлены…».
01.05.08 (повтор 02.05.08) в программе «Пряма мова» (7-й канал)
вышел +эфир с участием главы областной организации ФФУ Владимиром Бабаевым. Это был спецвыпуск, посвященный 100-летию харьковского футбола.
04-05.05.08  «Объектив-новости» (ТРК «Симон») дали несколько репортажей по подготовке стадиона «Металлист» к проведению Кубка Украины.
Местный футбол
Стадион «Металлист» и его поле почти готовы к финалу Кубка Украины по футболу − все работы, в том числе и по прилегающей территории (и дороги), должны быть закончены до 5 мая. Самое «больное» для Харькова (это отмечается практически всеми) − обеспечение безопасности, так как ожидается 10 тыс. болельщиков из Киева и 12 тыс.-17 тыс. − из Донецка! К обеспечению безопасности привлекаются 300 волонтеров, которые будут сотрудничать с правоохранительными органами. Стороженко очень боится (никого на поле не пускает), что на поле подсыпят химикаты, после которых 10 лет ничего не будет расти (?), поэтому доступ на стадион ограничен и охраняется, а с 3 мая будет вообще закрыт.
Мэр Михаил Добкин поручил оборудовать на «Металлисте» спецтрибуны для людей с ограниченными возможностями, будут созданы списки таких болельщиков, организован транспорт для передвижений по городу. В дальнейшем, реконструкция будет учитывать лифты, трибуны, комнаты общего пользования для обеспечения безбарьерного движения людей с ограничениями.
На футбольном матче болельщики будут сидеть на всех четырех трибунах − уже закончен монтаж восточной трибуны, сейчас крепят сидения и ставят ограждение.
Харьковские болельщики очень возмущены ситуацией с продажей билетов на «Шахтер» − «Динамо» 7 мая. По их словам дешевые трибуны (южная и северная) отданы на распространение фан-клубам, которые на этом зарабатывают. Позволить себе купить билет за 150 грн. на западную трибуну может не каждый. Многие из принципа не хотят столько платить, когда на «Металист»-»Эвертон» ходили по 50 грн. Возле билетных касс нет вообще никого (а на матч с «Эвертоном» очереди занимались с 4-5 часов утра).
Харьков активно готовится к Кубку Украины и 100-летию харьковского футбола, которое будет отмечаться 7 мая. К юбилею выпущена книга  «100 лет харьковскому футболу», значки, марки и открытки. Сергей Стороженко сообщил, что на матч «Шахтер» − «Динамо» планируется приезд Президента, который выйдет на поле, чтобы вручить Кубок (похоже, что этот момент занимает Стороженко более всего, т.к. он об этом постоянно говорит, особенно в контексте распространяющихся слухов о возможном снятии Авакова с должности губернатора, что, якобы, будет решаться в этот приезд).
Сам Кубок 6 мая ждут в Харькове. Областные власти никак не могут определиться с местом его размещения − сначала его планировалось выставить на всеобщее обозрение в саду Шевченко возле памятника «Футбольному мячу». Но, в целях безопасности, все-таки решили определить метровый Кубок в витрине ювелирного магазина, который находится напротив «мяча»: там есть охрана и видеонаблюдение, витрина из бронированного стекла.

Херсон

Євро 2012
Заходи
23 квітня після закінчення сесії облради на брифінгу голова облради Володимир Демьохін розповів про те, що відбувається навколо Херсонського аеропорту. Строки, коли розпочне свою роботу Херсонський аеропорт, залежать тепер не від облради, а від концерну „Титан”, відзначив голова облради. „Я зустрічався з паном Льовіним. (Анатолій Льовін − почесний президент концерну «Титан», співзасновник ТОВ «Аеропорт «Херсон»). Ми домовились, що він виявить ініціативу в оцінюванні майна, отриманні експертного висновку, формуванні робочих органів (до речі, якщо там є доля територіальної громади, тоді в цих органах мають бути представники ради та адміністрації), проведе збори, на яких буде поповнено уставний фонд. За проведені роботи з оцінки майна повинна розрахуватись адміністрація, ці гроші в бюджет закладені. І коли на руках будуть відповідні акти, тоді можна буде приймати конкретне рішення”, − відзначив Володимир Демьохін. На думку голови облради,  головне, щоб аеропорт працював. „Поки що настрой такий, щоб Льовін закінчив усі процедури. Нехай працює, ми будемо допомагати”, − сказав голова облради.
Проте він не виключає можливості розірвання установчого договору − у разі, коли з боку „Титану” руху у вищезгаданих питаннях не буде. Тоді подальша доля аеропорту вирішуватиметься у сесійній залі. Як варіант: оголошення відритого аукціону або підтримка його за рахунок обласного бюджету. „Продати аеропорт можна лише без зміни профілю”, − підкреслив голова облради.
У будь-якому випадку, голова облради не вірить у те, що вже у цьому сезоні аеропорт запрацює. Під час брифінгу голова облради раптом  почав переконувати журналістів, що ніхто не розглядає майбутнє аеропорту інакше як за його функціональним призначенням. А от в кулуарах ходять чутки, що доля аеропорту як аеропорту, керівника облради цікавить мало, а більший інтерес викликає земля.
На початку квітня поточного року голова облдержадміністрації Борис Сіленков заявив, що керівники обласної ради та концерну «Титан» під час зустрічі у Києві досягли «певних домовленостей і прийняли позитивне рішення» щодо роботи херсонського аеропорту. Свого часу на базі обласного комунального підприємства «Аеропорт «Херсон» за участі концерну «Титан» та обласної ради було створено ТОВ «Аеропорт «Херсон». Однак згодом між сторонами виник майновий конфлікт, який фактично паралізував роботу ТОВ «Аеропорт «Херсон». Разом з тим, до сьогодні в херсонському аеропорту поряд із ТОВ «Аеропорт «Херсон» офіційно існує ще одне авіапідприємство − ОКП «Аеропорт «Херсон», яке не було ліквідоване після створення нового товариства.
Згідно підписаного розпорядження голови ОДА Бориса Сіленкова, облдержадміністрація схвалила розроблений проект обласної програми підготовки та проведення в Україні Євро-2012 і винесе його на розгляд обласної ради. Програма повинна бути затверджена до 15 травня. Проте, як відзначають експерти, управління облдержадміністрації − спорту та фінансів − ніяк не домовляться про відповідальність за її реалізацію і контроль за виконанням.
Реклама
У Херсоні зовнішньої реклами Євро-2012 немає. Прихованої реклами також немає. Використання логотипу Євро-2012 не зафіксовано.
Місцевий футбол
Міні-футбол
У фіналі розіграшу кубка «АТЦ Автопланета» з фут-залу зустрілися чемпіон сезону «Продексім» та срібний призер «Сигма». Тож, не дивно, що на вирішальному кубковому матчі між двома сильними командами у спорткомплексі вищого училища фізичної культури був уболівальницький аншлаг. Вже на 4 хвилині матчу рахунок було відкрито − Мартьянов підставив ногу після виконання партнером по команді штрафного. Згодом він подвоїв перевагу «Продексіму» і після того, як суперник відквитав один м’яч, Євген оформив хет-трик − 3:1. Проте «Сигма» не розгубилася, а навпаки, заграла жвавіше, і, провівши 4 результативні атаки вийшла уперед − 3:5 Але гойдалка на цьому не закінчилася − «Продексім» зрівнює рахунок і переводить гру в овертайм, а вже на першій хвилині додаткового часу виходить уперед 6:5. Та Роман Тормозов знову відновлює рівновагу, на цей раз ефектно виконавши штрафний удар. Він же вивів свою команду уперед − 6:7. Коли ж «Продексім» спробував врятувати гру, замінивши голкіпера на польового гравця, Гладкий провів м’яч у порожні ворота − 6:8. За хвилину до завершення матчу Мартьянов скоротив відставання до мінімуму, але «Сигма» більше не пропустила і завоювала кубок.
Поведінку команди, що програла, аж ніяк не можна було назвати достойною − «Продексім» не вийшов на церемонію нагородження і таким чином продемонстрував свою неповагу до суперника та глядачів.
Кубок області
Для Кубку області з футболу пам’яті Героя Радянського Союзу І.Кулика, що проводиться обласною федерацією футболу, характерні закулісна боротьба за футболістів, легіонерів.
На рекламних щитах у центрі міста (напроти ЦУМу, біля стадіону) були анонсований чвертьфінальний матч кубку між «Кристалом» та «Сигмою”.
Цікавим виявилося чвертьфінальне протистояння розіграшу кубка області з футболу пам’яті Героя Радянського Союзу І.Кулика між херсонськими «Кристалом» та «Сигмою». Рахунок в основний та додатковий час завершився у нічию 2:2. Удари з точки краще виконала «Сигма» − 4:2. . Глядачів прийшло до 500 чоловік.
У півфіналі на херсонців чекає переможець пари «Азовець» (Генічеськ) − «Мир» (Горностаївка, Новотроїцький район). Чемпіон області «Мир» програв 2:3, але по завершенню матчу подав протест, щодо перевищення ліміту легіонерів у команді суперника. Іншу півфінальну пару склали команди ФК «Каховка» та «Таврія» (Нововоронцовка). Там на стадіонах, за свідченням арбітрів, було по 200-300 чоловік.
Відбулися півфінальні матчі розіграшу кубка області з футболу. Як відомо, керівництво команди «Мир» (с. Горностаївка, Новотроїцького району) подало протест на результат матчу чвертьфінальної стадії турніру з «Азовцем» (2:3) через те, що генічеська команда перевищила відведений ліміт на легіонерів. Цей протест обласною федерацією футболу був прийнятий і розглянутий позитивно. На полі замість 5 регламентованих футболістів інших міст грали 10 легіонерів. Отже, результат зустрічі «Азовець» − «Мир» було анульовано, а господарям присуджена технічна поразка. Відтак, горностаївські футболісти в ½ фіналу приймали «Кристал». Нічого путнього у цій грі херсонцям зробити не вдалося і як наслідок поразка − 2:6. Для того, щоб пробитися до вирішального матчу за кубок, «Кристалу» на власному стадіоні необхідно перемагати чемпіона області «Мир» з різницею у 4 м’ячі, але це вже із розряду «фантастики». В іншому півфіналі СК «Каховка» на виїзді зіграла в результативну нічию 2:2 із нововоронцовською «Таврією», а в матчі-відповіді довела свою перевагу, обігравши «тавричан» − 6:0.
Поки каховчани здобували право участі у фіналі розіграшу кубка області, «Мир» у себе вдома приймав миколаївське «Торпедо» в рамках чемпіонату України серед аматорських команд. Дебютний матч у цьому турнірі для підопічних Олександра Сапельняка став нічийним − 1:1. Причому горностаївські футболісти «горіли» 0:1, пропустивши результативну контратаку гостей на 78 хвилині. Але під завісу зустрічі свою команду від поразки врятував Роман Тормозов. Він виконав влучний удар зі штрафного. 6 травня «Мир» зіграє матч другого туру аматорського чемпіонату України з футболу з командою «Чорномор-Нафтогаз» (Сімферополь).
Кубок Херсона. Визначилися фіналісти, які і будуть претендувати на грошові призи ТМ «Мірошник» , будуть нагороджені і кращий бомбардир, і кращий гравець турніру. Матчі, збирали до 50-60 глядачів. Інформації про час широко відома не була, сам факт матчу опублікований у трьох газетах, журналісти яких мають прямий вихід на міську федерацію і надзвонюють їй.
Турніри
В Одесі пройшов південний регіональний етап Всеукраїнського чемпіонату з футболу серед школярів « Djuice -гол 2008». Херсонщину тут представляли учні загальноосвітніх шкіл із Цюрупинська, Каховки, Н.Каховки та Херсона. Усі наші команди разом із Ялтою, Сімферополем, Керчем, Котовськом потрапили до однієї групи. Херсонська школа №32 зустрілася з командою Ялти на стадії 1/8 фіналу і перемогла − 7:1. Але не довгим був турнірний шлях херсонських школярів. Вийти з групи їм завадили каховчани, які здолали юних футболістів з обласного центру − 6:2 і зустрілися у фіналі з переможцем першої відбірної групи Миколаєвом. Наші сусіди без особливих проблем розібралися з каховськими школярами − 6:2 і, як переможці південного регіонального етапу, 17 травня 2008 року у Києві разом із трьома кращими командами інших регіональних груп поборються за головний приз турніру − поїздку до Італії.
ЗМІ
У програмі «Єврофутбол» на обласному радіо «Таврія» її гість спортивний директор ФК «Кристал» В’ячеслав Роль повідомив шокуючу для херсонських вболівальників новину. Клуб може і не взяти участь у чемпіонаті України з футболу серед команд 2 ліги, основна причина − тренеру «Кристалу» Максимову ніби-то запропонували роботу в одному з німецьких клубів. На даний момент Максимов перебуває у Німеччині, обговорюючи умови свого контракту. В’ячеслав Анатолійович у ході розмови з автором програми назвав футбол у Херсоні «болотом».
Також у гостях щотижневої програми «Єврофутбол», яка виходить на обласному радіо «Таврія», були заступник голови обласної федерації футболу Віктор Бербенцев та старший тренер ФК «Мир» (с.Горностаївка, Новотроїцького району) Олександр Сапельняк. Розмова була присвячена перспективі виступу команди в чемпіонаті України з футболу серед аматорів. Віктор Іванович Бербенцев розповів, що у селі Горностаївці стадіон знаходиться чи не в найкращому стані в області і не йде ні в яке порівняння із головною херсонською спортивною спорудою «Кристал». Євроремонти в роздягальнях, пластикові сидіння для вболівальників (хоч всього на 300 місць, але цього для невеличкого села цілком достатньо), газон у відмінному стані, тощо. «Це яскравий приклад того, як треба ставитися обласному центру до футболу»,− підсумував Бербенцев. У свою чергу старший наставник «Миру» Олександр Сапельняк нічийний старт в турнірі прокоментував так: «Миколаївське «Торпедо» мабуть більше заслуговувало на перемогу команда добре укомплектована і, на скільки я знаю, має можливість тренуватися щодня ще й двічі на день. Наша ж команда омолоджується: прийшли нові гравці з Миколаєва, Дніпропетровська, Кривого Рога. І ми не можемо ось так відразу дивувати всіх результативною грою». В групі разом із «Миром» та «Торпедо» грають ще 3 команди − «Ілліч» (с.Ілліч-Осипенко, Бердянський район, Запорізької обл.), «Чорномор-Нафтогаз» (Сімферополь) та «Бассіон» (Іллічівськ). До речі, остання команда − минулорічний чемпіон аматорського чемпіонату України.

Хмельницький

Євро-2012
Події
За звітний період не проводилось офіційних заходів по підготовці області до Євро 2012
Реклама
Зовнішня реклама Євро-2012 за звітний період відсутня.
ЗМІ
Минулого тижня тема Євро-2012 не торкнулася футбольного середовища Хмельницького і не була висвітлена у місцевих ЗМІ.
Місцевий футбол
Матчі
29 квітня «Поділля»(Хмельницький) вдома приймало ФК «Верес»(Рівне). Підтримати рідну команду прийшло понад 5 тисяч вболівальників. У рідних стінах «Поділля» створило безліч гольових моментів, не реалізувало навіть пенальті. Щодо ФК «Верес», то нехай вибачать вболівальники з Рівного, команда ніяка. Її найкращим гравцем є воротар Козіброда, який і врятував команду від нищівної поразки. Але його зусиль виявилось замало. На 92 хвилині матчу гравець «Поділля» Гуткіневич забив гол. «Поділля» перемогло з рахунком 1:0 і повернуло собі 3 місце у турнірній таблиці.
Турніри
Весною виповнилося б 66 років з дня народження відомого на Поділлі футболіста хмельницького «Динамо», успішного арбітра, дитячого і дорослого футбольного тренера головної подільської команди Валерія Лужанікова. На цій неділі його численні учні та друзі проводять ветеранський футбольний турнір його пам’яті.
На регіональному етапі Всеукраїнського шкільного Чемпіонату з футболу «Djuice Гол 2008», що відбувся у Львові(західна група), лаври першості дісталися команді з Тернополя. Хмельницькі школярі-футболісти поступилися в першій ж грі команді зі Сторожинців.

Чернівці

Євро 2012.
Реклама.
Будь-яка інформація на зовнішніх рекламних носіях чи то використання логотипу по згаданій темі відсутня.
Події.
Проект реконструкції аеровокзалу Міжнародного аеропорту «Чернівці» презентували головний архітектор міста Сергій Гомонович та автор-архітектор Ярослав Бойко. На реалізацію проекту планують залучити понад 40 мільйонів гривень приватних інвестицій.
Після реконструкції міжнародний термінал аеропорту дозволить обслуговувати 200 пасажирів на годину, внутрішній термінал − 100 пасажирі на годину. Площа VIP-cектору становитиме 287 кв.м. Загальна площа будівлі аеровокзалу перевищить 9 тисяч кв. метрів, з яких маже 5,5 тисяч буде добудовано. У результаті реконструкції з'явиться два внутрішніх дворика, де із застосуванням малих архітектурних форм буде створена зона відпочинку пасажирів. Новий аеровокзал матиме сучасну інфраструктуру, пристосовану для пасажирів з обмеженою рухливістю. Тут працюватимуть сучасні системи реєстрації, паспортного, митного, санітарного, фіто-контролю та контролю на авіаційну безпеку.
Завершити реконструкцію аеровокзалу у Чернівцях заплановано до 2012 року. На час її проведення летовище працюватиме у звичному режимі.
Місцевий футбол
В області успішно стартував футбольний сезон.
Напередодні другого кола чемпіонату України  у другій лізі групі «А» з футболістами, тренерами та керівництвом ФК «Буковина» зустрівся Чернівецький міський голова Микола Федорук. Перед керівництвом  клубу « Буковина» ставили завдання до 600-річчя Чернівців перейти у першу лігу. Мер Чернівців побажав футболістам більшої цілеспрямованості та зауважив, що за один рік досягти запланованого важко, адже команда фактично розпочала свій старт з нуля. Він відзначив, що командою «Буковина» тепер опікується не лише міська влада, чимало зусиль також докладає голова ОДА Володимир Куліш. Керівництво клубу вважає, що для досягнення високих результатів команді потрібно мати власний стадіон. Футболісти тренуються на непристосованих полях, що призводить до травмувань. Зокрема, під час тренування на цьому полі зламав ногу один з основних гравців. Футболісти також просять мерію допомогти із придбанням для клубу власного автобусу, домовитися про безкоштовне харчування гравців.
ТЕЛЕКАНАЛ ТРК «Чернівці» (03.04)
напередодні відкриття чемпіонату організував прямий ефір з тренером ФК «Буковина» Віктором Млинцем та Президентом клубу Д.Федорюком. Учасники передачі відповіли на численні питання вболівальників та висловили обережний оптимізм в тому, що «Буковина» нинішнього року вийде в першу лігу за умов, зокрема, підтримки команди обласною та міською владою.
Телеканал «ТВА» підготував розширений репортаж (04.04) про початок футбольного чемпіонату на Буковині.
Йшлось про перемогу 3:0 «Буковини» над  «Нафкомом « з Броварів. «Початку футбольного сезону 2008 року усі чекали з особливим інтересом,— зазначається в репортажі,— адже команда, плідно провівши підготовку і зміцнивши склад , як ніколи готова до чемпіонату. Тож буковинська уболівальницька торсида з оптимізмом чекає від своїх улюбленців яскравої гри в сезон 600-річчя Чернівців.»
Місцеві засоби масової інформації повідомляють про перебіг подій в міні-футбольному турнірі.
Чернівецький ФК «Меркурій», який бере участь у фінальній частині чемпіонату України з міні − футболу (перша ліга) зіграв удома 0:0 із клубом «Шахтар − 2 − ДЮСШ − 5 − Аркада» (Донецьк). Зазначається , що наприкінці матчу буковинці могли вирвати перемогу.
ТРК «Чернівці» у суботу, (05.04) на замовлення облспорткомітету підготувала повну трансляцію матчу з міні-футболу Чернівецького ФК «Меркурій» у третьому турі фінальної частини чемпіонату України (перша ліга) з ЗБК − 5 (Харків).
Цікава гра в спорткомплексі «Олімпійський» завершилась перемогою буковинців 3:2.

Черкаси

Євро 2012.
Реклама.
Зовнішня реклама «Євро-2012» − відсутня, не зафіксовано і використання логотипу Євро 2012 на товарах широкого вжитку.
Заходи.
За звітний період не було зафіксовано жодного офіційного заходу, присвяченого Євро 2012.
ЗМІ.
Тимчасово виконуючого обов'язки заступника голови Черкаської ОДА Анатолія Чабана призначено відповідальною особою від обласної державної адміністрації за підготовку та проведення Євро-2012. Допомагати йому буде начальник обласного управління у справах сім`ї, молоді та спорту Віталій Коваль, − повідомляє газета «Вечірні Черкаси».
Газета «Прес-центр» інформує про те, що керівник області Олександр Черевко звернувся до уряду з пропозицією включити до Державної програми з проведення Євро-2012 ряд обласних об`єктів. Зокрема, провести реконструкцію мосту через Дніпро поблизу Черкас (67 млн. грн.) та Центрального стадіону (ще 7 млн. грн.), ще 38 млн. грн. просять на капітальний ремонт автодороги «Київ − Одеса».
У газеті «Антенна» в матеріалі, присвяченому цій темі, зазначається, що в обласному бюджеті передбачені витрати на проведення усіх обласних змагань з футболу серед різних вікових груп дитячо-юнацьких спортивних шкіл, які відбуватимуться під егідою проведення в Україні фіналу чемпіонату Європи. Підготовлений проект програми та план заходів буде подано до обласної ради для розгляду на найближчій сесії.
У Ватутіному про свято дитячого футболу залишились лише спогади, − пишуть «Вечірні Черкаси». У газеті зазначається, що «Кубок ФК «Ретро» було засновано саме в цьому місті, однак торік міська влада Ватутіного захотіла провести свій незалежний міжнародний турнір. Ретрівцям із їх турніром місця у рідному місті не знайшлося, і вони подалися в пошуках футбольних полів на Київщину. До речі, під патронатом ватутінської влади у 2007 році турнір так і не був проведений… Щоправда, місцеві можновладці на досягнутому не зупинились і продовжують «пудрити» всім мізки зі своїм турніром і надалі. Зокрема, міськвиконком проявив ініціативу щодо проведення у них міжнародного дитячого турніру в рамках агітаційно-пропагандистських заходів, спрямованих на інформування населення про підготовку та безпосереднє проведення ЄВРО-2012.
Кулуари.
Громадськість обговорює результат розгляду на черговому засіданні Виконкому ФФУ 23 квітня питання про висновки Комісії ФФУ з етики та чесної гри щодо заяви в ЗМІ генерального менеджера ФК «Дніпро» (Черкаси) Вячеслава Заховайла стосовно пропозиції спортивного директора ФК «Сталь» (Дніпродзержинськ) Віктора Маслова зіграти договірний матч першості України. Фанати «Дніпра» обурені тим, що адміністрація ПФЛ не відреагувала на цю тривожну заяву представників «Дніпра», хоча вона до них надійшла за 4 дні до гри. Також шанувальники футболу висловлюють побажання на адресу ФФУ щодо здійснення контролю за такими інцидентами.
Місцевий футбол.
29 квітня у 28-му турі ФК «Дніпро» (Черкаси) зіграв внічию 0:0 з «Ігросервісом» (Сімферопіль). 29-1 тур виявився для черкаської команди ще менш вдалим. У матчі з «Фенікс-Іллічівець» черкащани програли з рахунком 0:1.
Преса.
Газета „Спорт та здоров’я” подає інформацію про гру черкаського „Дніпра” з чернігівською „Десною” − 1:2. Повідомляється, що за підсумками зіграних матчів ФК „Дніпро” посідає 15-ту сходинку турнірної таблиці.
У цьому ж виданні розміщено матеріал про матч зонального етапу першості МВС України й Центрального спортклубу міліції з футболу. Команда Черкаського обласного УМВС виборола право грати у фіналі змагань, обігравши полтавчан.
„Спорт та здоров’я” також розповідають читачам про проведення в Черкасах турніру пам’яті Ф.Атбашяна.
У цьому ж виданні міститься інформація про проведення в Черкасах зональних змагань першості України з футболу серед спортсменів-інвалідів з вадами слуху, повідомляється, що команда МНС України з міні-футболу, більшість якої становили гравці СК „Рятівник” Академії пожежної безпеки, виграла чемпіонат України серед правоохоронних органів „Динаміада-2008”.
Газета продовжує публікацію статей з історії розвитку футболу на Черкащині. В останньому номері розміщено матеріали до 100-річя футболу на Смілянщині та про заслуженого тренера Миколу Заворотного.
Досить неочікувано спортсменки ЧНУ стали лише четвертими у І спартакіаді ВНЗ України з фут-залу, − інформує «Прес-центр». Впевнено вигравши у попередній зоні у донеччанок (10:1) та сумчанок (9:1), вони у півфіналі раптом поступилися посередній команді з Тернополя − 2:4.
Комісія Федерації футболу України з етики та чесної гри нарешті зробила висновки з гучної заяви генерального менеджера ФК «Дніпро» В’ячеслава Заховайла, якому нібито спортивний директор дніпродзержинської «Сталі» Віктор Маслов пропонував зіграти договірний матч. Про це повідомляє газета «Прес-центр». ФФУ звинуватила виконавчого директора Професійної футбольної ліги Анатолія Попова та куратора І ліги Валерія Баглая у бездіяльності − обох чиновників В’ячеслав Заховайло повідомив про факт розмови з Віктором Масловим, однак його заяви залишилися без розгляду. Подальше розслідування скандалу проводитиме Комісія чесної гри ФФУ.

Чернігів

Євро 2012
Реклама
В інформаційному просторі Чернігівщини, в містах і селах області зовнішня реклама щодо ЄВРО-2012 відсутня. 
Події
Відбулася прес-конференція з мером Славутича Володимиром Удовиченком та головою Чернігівської обласної ради Наталією Романовою, які повернулася з Франції, де у Страсбурзі в складі делегації України взяли участь у засіданні Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи, членами якої вони є.  На запитання щодо ставлення до України, як господарки Євро-2012, Наталія Романова зазначила, що офіційно у порядку денному футбол не розглядався, але в кулуарах члени Конгресу зазначали, що проведення чемпіонату Європи для України це висока честь, адже ця держава є дуже корумпованою.
Преса
У газеті «Деснянська правда» надруковано звіт про брифінг «ЄВРО-2012 і Чернігівщина», який відбувся в ОДА між чернігівськими журналістами і заступником голови обласної держадміністрації Володимиром Приходьком.
«Євро-2012»: не тільки престижно, насамперед − відповідально
Зважаючи на географічні та інші особливості, Чернігівщина має як найактивніше долучитися до підготовки та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу. Якщо якісь об’єкти в області і не стануть тренувальною базою учасників фіналу, то найважливіші під’їзні шляхи для гостей із країн Балтії, Білорусі та Росії проходять саме через територію Чернігівщини.
Край наш, крім того, багатий непересічними історико-культурними пам’ятками, багато з яких − ще домонгольського періоду. Природно, в обслуговуючому комплексі «Євро-2012» туристична складова буде присутня обов’язково. Цим і повинні ми скористатися повною мірою. Нам справді є що показати гостям. Але до ладу зготоване пращурами треба ще й зуміти подати сучасникам.
Події, що має відбутися в Україні у 2012 році, завданням,  котрі належить вирішити чернігівчанам з цього приводу, минулої середи було присвячено брифінг заступника голови, керівника апарату облдержадміністрації Володимира Приходька.
Як відомо, розпорядженням голови облдержадміністрації на початку березня ц.р. створено організаційний комітет по підготовці та проведенню в Україні фінальної частини чемпіонату Європи з футболу, який очолив голова облдержадміністрації, розроблено план першочергових заходів, котрі належить вирішити в нинішньому році і на період до чемпіонату.
Визначено й опрацьовано з галузевими міністерствами перелік основних об’єктів, які підлягають будівництву, реконструкції, відновленню та порядок виконання заходів щодо будівельних та ремонтних робіт, у тому числі виготовлення передпроектних пропозицій і проведення пошукових робіт, оформлення проектів відведення земельних ділянок і підготовка тендерної документації, розробка привабливих пропозицій для інвесторів, виготовлення обласної карти основних об’єктів, які підлягають будівництву та реконструкції.
Планом передбачено, зокрема, реконструкцію центрального стадіону імені Ю.О.Гагаріна та модернізацію футбольної інфраструктури в Чернігові. Крім того, передбачається реконструкція стадіонів у Бобровиці, Козельці та Острі, ремонт готелю бази олімпійської підготовки СДЮШОЗ із лижного спорту в обласному центрі, ремонт, будівництво та реконструкція за європейськими стандартами автомобільних доріг загального користування, діючих готелів в області, проведення реставраційних та ремонтних робіт споруд театрів, музеїв, національних заповідних парків культури та відпочинку, зокрема, Національного історико-культурного заповідника «Качанівка» та Державного історико-культурного заповідника «Гетьманська столиця».
Щоб забезпечити належний рівень організації та координації у вирішенні серйозних питань підготовки до «Євро-2012», буде збільшено штатну чисельність деяких структурних підрозділів, котрі безпосередньо цим займатимуться, зокрема, обласного центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх».
Кошти для впорядкування доріг Київ − Чернігів − Нові Яриловичі, Сосниця − Грем’яч, Городня − Сеньківка мають бути виділені з державного бюджету. Але основне фінансове навантаження ляже на кошти спонсорів і місцеві бюджети. В загальному обсязі, за словами Володимира Приходька, вони займатимуть понад дві третини.
Володимир Валентинович відповів на запитання журналістів, зокрема, щодо реконструкції стадіону імені Ю.О.Гагаріна в обласному центрі та інші. Пропозиція щодо стадіону − 50 відсотків витрат бере на себе держава, 50 − з місцевих ресурсів.
Обсяг робіт передбачається солідний. Відповідальність − висока. І часу, зважаючи на масштаб, не так уже й багато. «Євро-2012» − не тільки престиж, не лише наш імідж, а й здатність спільно вирішувати серйозні завдання навіть за умов перманентних політичних чвар.
Місцевий футбол
Події
Головною подією для вболівальників став матч «Десни» з черкаським «Дніпром».
Чернігівці вийшли на гру без п’ятьох травмованих футболістів, четверо з яких є гравцями основи − Постолатьєв, Сангаре, Рустамов і Бабор. Плюс Євстафієв, який основним поки що не став саме через травми. Швець, який залишився на лаві запасних через ушкодження, врешті решт з’явився на полі, але змушений був достроково залишити його. Більше половини основного складу. Можливо через такі кадрові проблеми «Десни» на початку гри яскравіше діяли гості. Принаймні перші дві нагоди відкрити рахунок створили саме вони.
Гол виник під завісу тайму. Наш капітан в падінні зумів дотягтися до м’яча і забив гол.
По перерві гра не змінилася − команди не вмикали високі швидкості, але при цьому в центрі поля не затримувалися. Більша частина гри проходила в атаках команд (звісно, що частіше це робили чернігівці), але насправді гострих моментів не виникало. Хіба що знову відзначився Кондратюк, якого при подачі кутового просто забули захисники і він без перешкод головою бив метрів з 10. Вище. І Щедраков міг оформити дубль, але, опинившись на ударній позиції отримав по ногах. Свисток чомусь промовчав. А між тим все це відбувалось в карному майданчику гостей. Вдруге «Десна» забила знову після подачі з кутової позначки. М'яч заметушився у штрафному «Дніпра», відскочив від Тарасенка і Старенький розстрілював ворота з 6 метрів. Потім відбулися сумні події − супротивник забив нам гол, і останні 15 хвилин «дніпряни» змусили хвилюватися за результат. Після цієї перемоги знову «Десна» наблизилась на відстань двох очок до «Оболоні.
Цю гру із черкаським «Дніпром» можна назвати історичною тому, що футбольний клуб вирішив відстоювати принцип здорового спорту. Перед початком матчу всіх торгуючих хмільним напоєм попросили сховати подалі свої бідони й не спокушати тверезих уболівальників.
Міліція з честю виконала свій обов’язок, не пропустила на поле жодного «зарядженого» спиртним фаната. Воно і їм спокійніше − у тверезого вболівальника на розумі тільки футбол, а не як комусь випадково поцілити порожньою пляшкою з радості чи розпачу.
Тому  перед входом на стадіон імені Юрія Гагаріна можна було зібрати другий міський бюджет. Там болільники залишили стільки пляшок, що такого Чернігів не бачив ніколи − море!!! Правда, дехто з чернігівців, щоб добро не пропало, влив у себе по 2-3 пляшки, як кажуть з льоту. 
Але щирим уболівальникам, які люблять команду рідного міста, а не себе у футболі, це не перешкодило одержати задоволення від гри. Цікаво й те, що Президент футбольного клубу Олексій Савченко оголосив про конкурс прогнозів на три наступні матчі «Десни». Він пообіцяв вагомий приз найточнішому знавцеві команди.
Перша п'ятірка тих, хто не промахнувся, роблячи прогноз на матч, уже одержали ексклюзивні вимпели. Поки що найперші, які для них виготовила «Десна». А переможця-прогнозиста чекає новий скутер.

Підписатися на новини