ФУТБОЛЬНАЯ ЖИЗНЬ РЕГИОНОВ
1. АРК
Евро 2012
«Крымская правда» проехалась по телетрансляциям нашего чемпионата. На ее взгляд, они не выдерживают никакой критики. «Даже при Союзе были повторы, сейчас их отсутствие − чуть ли не норма. А ставшие нормой задержки трансляций вторых таймов? Это же надо так не любить наш футбол, чтобы так по-хамски себя с ним вести! А мы еще собираемся и Евро-2012 проводить. Если разрешат − уж точно удивим всю Европу, и не только».
Тема Евро-2012 всплыла в прессе и в связи с визитом в Крым главы Ассоциации украинских туроператоров Игоря Голубахи. «Я не понимаю, почему Крым остался в стороне от Евро-2012, − подчеркнул он. − Ведь это тот регион, которым гордится Украина, здесь шикарная климатическая зона, лучшая в Восточной Европе. Россияне под будущую Олимпиаду обустраивают Сочи, который Крыму по своей красоте и полезности, простите, и в подметки не годится. А мы о Крыме совсем забыли. Необходимо сделать ставку на крымские курорты во время грядущего чемпионата. Пока не поздно − развивать инфраструктуру, строить хорошего качества гостиницы». Глава ассоциации отметил, что подготовка к Евро-2012 покажет, сможет ли Украина дать свой ответ Сочи. «Мы стоим на пороге бурного старта развития туристической инфраструктуры и надеемся, что победа Украины в конкурсе на проведение Евро-2012, и та работа, которую проводит туристическая общественность, безусловно, пренесет свои плоды. Я думаю, что мы тоже начнем развивать, в том числе, и туристическую инфраструктуру Крыма», − сказал Голубаха. По его мнению, тот поток болельщиков, который Украина должна принять в 2012 году, заставит власти и частных инвесторов обратить внимание на туристическую инфраструктуру по всей Украине.
Футбол
Минувшая футбольная неделя прошла в Крыму относительно спокойно, без каких-либо конфронтаций. Больше говорили об инфляции и курсе доллара, чем об игре миллионов.
Крымская пресса похвалила руководство украинского футбола за то, что наконец-то ввиду отсутствия нормального газона закрыт стадион ОСК «Металлист» в Харькове. «Полуостров» при этом, правда, не мог не съязвить: мол, неужто для принятия вполне разумного решения необходимо было ждать календарного матча киевского «Динамо» в первой столице? (Дескать, и «Таврия», и «Арсенал» играли на болоте − и ничего!). «События» советуют не тянуть с принятием другого решения − где все-таки состоится финал Кубка Украины этого года. «Конечно, Стороженко будет настаивать, чтобы финал прошел, как и было запланировано, в Харькове. Наверное, и над газоном поколдуют − постелют новый, на худой конец вспомнят армейский опыт и покрасят «залысины» в зеленый цвет. Только совсем не хочется, чтобы «финал непременно в Харькове» превратился в дело принципа отдельных личностей. Нужно думать прежде всего об интересах болельщиков и здоровье футболистов». «Почему бы не провести финал в Симферополе? − предлагает издание. − Играть на «Локомотиве» по весне − удовольствие и для команд, и для болельщиков − ведь игра на хорошем газоне куда более зрелищная».
2. Вінниця
Євро 2012.
Аеропорт
У Вінниці в рамках підготовки до Євро-2012 розпочалися активні дії по ремонту і відновленню роботи місцевого аеропорту.
Варто сказати, що злітна смуга цього летовища будувалася за радянських часів, коли у Вінниці дислокувалися штаби ракетної та повітряної армій, тому вона досить надійна і розрахована приймати надважкі літаки. Її зараз частково використовує командування Військово-повітряних Сил, що знаходься у Вінниці.
Однак, в історії аеропорту є цікаві і на перший погляд дивні моменти. Ще буквально до позаминулого року він руйнувався і ніхто палець об палець не вдарив, щоб його рятувати. Трудовий колектив оббивав пороги різних чиновників, аби дали гроші хоча б на зарплату. І тут в один прекрасний день на сесію обласної ради виноситься питання про отримання згоди на приватизацію аеропорту і підготовки його до аукціону. Є інформація, що ініціатива належить губернатору Олександру Домбровському. Саме він , прийшовши на хвилі «помаранчевої революції» керувати областю, згодом створює команду по залученню інвестицій на чолі із своїм другом Валерієм Коровієм, якого зробить своїм першим заступником. І от ця команда почала займатися по суті продажем крупних об’єктів. Добробут Домбровського і Коровія, лише зважаючи на будівництва власних заміських будинків, почав зростати прямопропорційно до кількості проданих (проінвестованих) підприємств і земель.
І тут в поле зору попадає такий ласий шматок − аеропорт. Його починають готувати до приватизації. На протест військових, бо в них є там своя смуга, і багатьох депутатів включається потужне інформаційне забезпечення задуманого. Мовляв, пропадає аеропорт, а тут прийде інвестор, все зробить і ще й гроші в бюджет попадуть чималі.
Згодом все затихло. Кажуть, що його хтось надоумив, «що ж ти продаєш руїни. Відремонтуй і тоді продавай. Гроші будуть зовсім інші…». І тут з’являється нагода − « Євро-2012». Під цей шумок сесія обласної ради приймає рішення виділити близько 8 млн. гривень на ремонт аеропорту. Проте рішення про приватизацію ніхто не відміняв.
Минулого тижня відбулася досить розширена нарада з ремонту аеропорту, яку проводив заступник голови ОДА Василь Жердецький. Він сказав, що введення в дію аеропорту планується вже нинішнього літа і по суті підтвердив наміри «інвестиційної команди». Жердецький зазначив на нараді: «Ми активно провадимо політику щодо залучення інвестицій в аеропорт, на базі якого плануємо створити міжнародний логістичний центр. Сприяти цьому має обласна довгострокова програма розвитку авіаційних перевезень у Вінницькій області, яку затвердили депутати обласної ради. Канадські, російські, австрійські, китайські компанії сьогодні цікавляться нашим аеропортом…»
Автошляхи
Губернатор Вінниччини Олександр Домбровський з приводу проведення Євро-2012 при нагоді повторює: «Нам треба використати цю подію…». Це стосується будівництва доріг і інфраструктури. В спеціальній обласній програмі передбачаються досить мізерні кошти з обласного бюджету для таких потреб. Сподівання на державний бюджет і інвестиції.
Є інформація, що якраз проблема хто буде «головним» при розподілі державних грошей і прав інвестування стримує масштабні роботи по підготовці доріг і інфраструктури. Є інтереси владно-фінансового клану Домбровського − Заболотного (голови ОДА і облради) і є інтереси місцевого бізнесу (відомий підприємець Прудивус). Кажуть, що саме між ними зараз ведуться непрості переговори.
Реклама
Зовнішньої реклами Євро 2012 в обласному центрі немає, не зафіксовано і використання логотипу Євро 2012.
Місцевий футбол
«Нива − Світанок»
Початок весняного турніру для головного футбольного бренду Вінниччини « Ниви − Світанок» був невтішним. 3.04.08 команда програла «Карпатам − 2» 2:0. Болільники в розмовах на так званому «футбольному п’ятачку» і не сподіваються на краще. Кажуть, що й іншого немає чого чекати, адже «Нива» не придбала жодного нового досвідченого футболіста, а молодь ще не готова грати на такому рівні.
50-річчя професійного футболу у Вінниці
Як стало відомо, мер Вінниці Володимир Гройсман запропонував святкувати 50-річчя професійного вінницького футболу 18 травня. Таким чином він неодмінно заробить бали у вінницьких любителів футболу. Адже в цей день у Вінниці проводитимуться Дні Європи з театральними дійствами, виставами, гуляннями, парадами. А тут ще й футбольний ювілей. Як заявив Гройсман, в цей день відбудеться гра між ветеранами київського «Динамо» і вінницькими футбольними ветеранами.
3. Волинь
«Євро-2012»
Представники Волинської області на чолі з головою облдержадміністрації Миколою Романюком 4 квітня взяли участь у засіданні Комісії з питань прикордонного співробітництва українсько-польської Міжурядової Координаційної Ради з питань міжрегіонального співробітництва (місто Сенява, Підкарпатське воєводство, Республіка Польща). Представники України та Польщі обговорили питання підготовки та проведення фінальної частини чемпіонату Європи з футболу.
Микола Романюк охарактеризував стан та напрямки розвитку транспортної інфраструктури на прикордонних територіях з огляду на підготовку до Євро-2012. Він наголосив, що «спільна праця у підготовці та проведенні Євро-2012 стане наступним кроком у розвитку українського та польського співробітництва, яке стосуватиметься не лише бізнесу, гуманітарних відносин, а й також пожвавлення у налагодженні контактів між пересічними громадянами наших країн».
Він також звернув увагу на технічний стан пунктів пропуску: «Наявність впорядкованих під’їзних шляхів, достатньої кількості смуг руху, оснащеність служб митного і кордонного контролю сучасним обладнанням, створення належних культурно-побутових і санітарно-гігієнічних умов є тими обов’язковими факторами, які великою, якщо не вирішальною мірою, впливають не лише на розвиток економічного співробітництва, а також інтенсивність міждержавних контактів в інших сферах життєдіяльності».
Крім того, Микола Романюк розповів про роботу центральних й місцевих органів влади України щодо розбудови міжнародного автомобільного пункту пропуску «Ягодин». Зокрема, у 2006 році реконструйовано першу чергу, а саме «зону виїзду з України». До 2010 року планується здійснити модернізацію цього переходу в повному обсязі. Конкретні заходи вживаються й для облаштування міжнародного пункту пропуску «Устилуг»: ведеться будівництво об’їзної дороги поза центральною частиною міста Устилуга.
Волинська ОДА спільно з польськими партнерами виступила з ініціативою створення нового кордонного переходу «Адамчуки». За словами Миколи Романюка, це дозволить створити умови для цивілізованого перетину кордону та збільшити його пропускну здатність, що позитивно вплине на розвиток співробітництва на європейському, міждержавному та регіональному рівнях.
Окремо голова Волинської ОДА торкнувся питання реконструкції автошляхів. Разом з тим, «один із важливих напрямків розвитку сучасної транспортної інфраструктури у рамках підготовки України до Євро-2012 − відновленні роботи нашого аеропорту», − підкреслив Микола Романюк.
Луцький аеропорт може відродитися завдяки Євро-2012
У важливому для Волині документі зазначено: „Для реалізації Концепції транспортного обслуговування чемпіонату Європи з футболу 2012 року вивчити питання щодо створення в місті Луцьку на базі військового аеродрому міжнародного авіаційного вантажно-пасажирського комплексу”. Нині Луцьк включено в список резервних аеропортів, де міг би приземлитися літак з гостями у випадку несприятливої погоди або форс-мажорних обставин. Луцький аеропорт перспективний не тільки тому, що в нього є злітна смуга, якою може скористатися будь-який сучасний пасажирський літак, а й через близькість міста Ковеля, що має розгалужений у шести напрямках залізничний зв’язок. Хто вкладе гроші в Луцький аеропорт? Потенційним інвестором є австрійська інвестиційна компанія. До Луцька приїжджав її представник, оглянув військовий аеродром і залишився задоволений. Губернатор Волині Микола Романюк і голова облради Анатолій Грицюк звернулися з цього приводу до Президента. Ющенко дав письмове доручення Ю.Тимошенко вивчити питання облаштування аеропорту в Луцьку. І надати відповідну допомогу. За попередніми даними, потрібно 70-80 мільйонів євро.
Сьогодні ж ВАТ „Луцьке авіапідприємство” по вуха в боргах. За рішеннями судів виконавча служба заблокувала розрахунковий рахунок ВАТу. В штаті підприємства 11 працівників. Це мінімум, без якого не обійтися, оскільки старий аеропорт займає 101 га території, за якою потрібно доглядати. Ще там стоять 12 літаків АН-2 − старі апарати, але все-таки майно...
У понеділок, 7 квітня, на Луцькому військовому аеродромі перебуватиме делегація експертів УЄФА в кількості 8 осіб − із метою вивчення можливості його залучення до програми перевезення вболівальників у рамках проведення Чемпіонату Європи з футболу 2012 року. У рамках двогодинного візиту європейці зустрінуться з головою ОДА Миколою Романюком, чільником Волиньради Анатолієм Грицюком та міським головою Луцька Богданом Шибою.
Оглядини експертами УЄФА аеродрому в районі Вишкова заплановані з 12.30 у присутності журналістів. Інвестор однієї з країн Євросоюзу готовий побудувати власним коштом термінал Луцького аеропорту та всю необхідну інфраструктуру, але за умови включення аеропорту до державної програми Євро-2012 як запасного для Львова. Такий проект коштуватиме в межах 50-60 мільйонів євро.
Народний депутат від БЮТ ЄвгенКирильчук:
На підготовці до Євро-2012 дехто може вкрасти гроші
По Волині ми вже напрацьовуємо програму підготовки до Євро-2012. Ми проектуємо новий перехід у Шацькому районі. Вже розробляється проектна документація на дорогу до того переходу. Сьогодні залежить дуже багато від голови нашої обласної адміністрації, який має досягти домовленостей із польською стороною. Там повинен бути протокол узгоджень місця будівництва переходу, терміну його облаштування, системи фінансування, організації будівництва й таке інше.
Цими днями я був у першого віце-прем’єр-міністра Турчинова й обговорював питання будівництва нашого аеропорту. Для львівського летовища має бути ще резервне. Умова: відстань − не більш ніж 150 кілометрів. Ми потрапляємо. Ще претендує Рівне й Івано-Франківськ. Але якщо в Рівному аеропорт приймає «ЯКів», «кукурузників-АНів», то злітна смуга нашого аеродрому може приймати найважчі літаки. Єдине, що потрібно, − добудувати інфраструктуру. Я все це розтлумачив Турчинову.
Враховуючи перспективу проведення «Євро-2012», приїжджають уже інвестори для розбудови мережі супер − і гіпермаркетів будь-яких напрямків. Того, що в нас є, сьогодні замало. У Харкові, наприклад, є гіпермаркет, який розташований на 20-и гектарах. Там людина може купити все, що забажає. Ми маємо таку територію навколо Луцька, та й в обласному центрі ще можемо розмістити. Але тут потрібні узгоджені дії як обласної ради, так і обласної адміністрації. І не допустити до реалізації цього проекту всіх тих, хто на цьому, прямо скажемо, хоче вкрасти гроші.
Чи витягне чемпіонат наші дороги?
В'ячеслав СУХОВЕРШКО, член-кореспондент транспортної академії, заслужений будівельник України, депутат обласної ради від СПУ
Нашому земляку, голові державної служби автомобільних доріг України Петру Костянтиновичу Кравчуку, призначеному на цю посаду в січні цього року, доручена дуже відповідальна місія по підготовці до Євро-2012. До речі, за сімнадцять років незалежності в Україні з'явилися тільки три нові магістралі, наближені до європейських стандартів. Це — Київ-Бориспіль, Київ-Одеса та Київ-Чоп (у межах Закарпатської та Львівської областей). А за чотири роки до Євро-2012, за розрахунками, необхідно збудувати 510 кілометрів нових швидкісних доріг, реконструювати за параметрами першої категорії 670 кілометрів та капітально відремонтувати більше трьох тисяч кілометрів. Загальну вартість цих робіт в «Укравтодорі» оцінюють у 88 мільярдів гривень. Дорожники Волинської області вже розпочали модернізацію під'їзних автомобільних доріг, мостів і прикордонних переходів. Важливу роль для Волині відіграє її вигідне географічне розташування поблизу кордонів, а також той факт, що її територією проходять найкоротші транспортні шляхи, які ведуть до держав Східної та Західної Європи. На території області функціонують шість контрольно-пропускних пунктів через державний кордон: міжнародні — «Ягодин-Дорогуськ», «Устилуг-Зосин», «Доманово-Мокрани», «Дольськ-Мохро», «Пулемець» та міждержавний — «Піща». Нинішній стан автодорожніх підходів (а це 326 кілометрів) незадовільний. Особливу тривогу викликає стан доріг за маршрутами міжнародних транспортних коридорів. На діючих пунктах переходу в Ягодині та Устилузі виконано великі обсяги робіт (більш як на 50 мільйонів гривень), але пропускна спроможність обмежена і практично вичерпана. А оскільки тенденція до зростання обсягів міжнародних перевезень є реальною, то питання розбудови цих і побудови нових переходів на часі. Зокрема, доцільність будівництва нового переходу «Адамчуки-Збереже» зумовлена економічними та географічними факторами. Створення цього переходу передбачає будівництво мостового переходу через річку Західний Буг, будівництво та реконструкцію автомобільних доріг: Адамчуки-Залісся-Пульмо та Старовойтово-Забужжя-Адамчуки. За попередніми підрахунками, всього на розвиток та функціонування прикордонних переходів треба два мільярди 900 мільйонів гривень. Другий пріоритет держави — підготовка автомобільних шляхів до проведення фінальної частини чемпіонату Європи в Україні. Для Волині це залежить від того, який із двох варіантів візьме гору: створення запасного аеропорту в Луцьку для міста Львова чи без нього. При затвердженні Луцького військово-цивільного аеродрому в місті Луцьку в якості запасного для міста Львова з'явиться перспектива реконструкції автодороги Луцьк-Радехів-Львів та Доманово-Ковель-Чернівці на ділянці Луцьк-Дубно за регіональною програмою державного бюджету. Експерти вважають, що в області необхідно поновити авіаперевезення. За висновками спеціалістів, злітна смуга військового летовища в Луцьку — друга за параметрами після Борисполя. Але на сьогодні прикарпатське лобі успішніше просуває івано-франківське летовище в якості запасного аеропорту для Львова.
Реклама
Зовнішньої реклами, пов’язаної з Євро-2012, не виявлено.
Український футбол
Волинська преса про український футбол
ПФЛ відзвітувала про фінанси
Після запиту президента „Арсенала” Вадима Рабиновича Професійна футбольна ліга України опублікувала свій бюджет. У листі за підписом президента ПФЛ Равіля Сафіулліна йдеться: „Відповідаючи на ваш лист... повідомляємо, що сукупна сума надходжень у бюджет ПФЛ у сезоні 2007-2008 року становить...” − далі докладний виклад бюджетних статей.
За що Суркіс поцілував Кучму
Матч із Сербією довів, що в української команди є резерв. Чітко і надійно в центрі захисту відіграли Чигринський з Мандзюком. Не програвав своїх позицій і Допілка. Ще один дебютант збірної України − Денис Голайдо переконав у невипадковості свого перебування у головній команді країни. Саме він розпочав атаку, після якої Шевченко забив перший гол. Доволі швидко підопічні Михайличенка забили і другий. Після рикошету від Вороніна м’яч опинився в Назаренка, який ударом метрів із 19-ти пробиває у нижній кут воріт Стойковича − 2:0. Цей гол особливо сподобався президентові ФФУ Григорію Суркісу, який на радощах чмокнув у щоку екс-президента України Леоніда Кучму, що також уболівав за команду.
Професора „Динамо” Тіберіу Гіоане виплекав... Луческу
Газета „Сім’я і дім” розповідає про румунського півзахисника київського „Динамо” Тіберіу Гіоане: про зникнення батька, про виховання в „Рапіді”, який тренував Мірча Луческу, про мікроінсульт, після якого він все-таки відновився, зайняв своє місце в основному складі і претензій до нього ні тренери, ні Ігор Суркіс не висловлюють...
„Геть Блохіна!” − кричать в Росії”
Блохін провалив дебют чемпіонату Росії й побив горщики з російськими фанами та журналістами. Його називають хамом, обурюються, що він вживає нецензурні слова на тренуванні футболістів. „У сучасному футболі тренери повинні бути інтелігентними. Блохін таким не є”, − наводить газета „Волинь-нова” слова екс-гравця київського „Динамо” і збірної Росії Олега Саленка.
Чемпіонат України з футболу перестав бути видовищним
Черговий 23-й тур чемпіонату України з футболу не змінив розташування команд у турнірній таблиці і не потішив уболівальників несподіваними результатами. Рахунки всіх зустрічей доволі передбачувані...
Місцевий футбол
Луцька „Волинь” зуміла піднятися на третю позицію турнірної таблиці завдяки вдалому виїзному матчу в Миколаєві. Тепер від другої команди чемпіонату відділяє 4 очки, а від лідера − 5. четвірка лідерів пішла у відрив, але за „золото” борються лише три команди.
Луцькі журналісти привезли з Мінська „срібло”
У столиці Білорусі відбувся перший міжнародний турнір із міні-футболу між командами працівників ЗМІ. За призи видавництва „Гольфстрім” і журналу „АвтоБаза” змагалися три білоруські збірні (представляли видання „Пресбол”, „Гольфстрім” і Білоруську державну телерадіокомпанію) та одна українська (Спортивна асоціація працівників ЗМІ з Луцька.
Проведення цих міжнародних турнірів з міні-футболу між журналістами започатковане в Луцьку. За десять таких зустрічей на Волині побували команди з Польщі, Росії, Литви, Латвії, Білорусі. Поїздка волинських мас-медіа до Мінська стала можливою завдяки підтримці голів обласної ради А.Грицюка і Луцької міської ради Б.Шиби та депутата облради підприємця Віктора Шумського.
4. Дніпропетровськ
Евро-2012.
Реклама.
На предмет какой-либо рекламной либо социальной информации относительно Евро-2012 мной осмотрены такие улицы − пр. Карла Маркса, ул. Серова, Шевченко, Комсомольская, Дзержинского, Короленко, Ленина, Набережная заводская, Набережная Ленина, Набережная Победы, Павлова, Словацкого, Миронова, Московская. Такого рода информации не обнаружено. Более того, на минувшей неделе были окончательно сняты биг-борды, рекламирующие деятельность губернатора Виктора Бондаря. Две недели назад я писала о 54 биг-бордах, которые появились по всему Днепропетровску и информировали о деятельности губернатора и его инициативах за последний год. В частности, использовалась тема подготовки к Евро, но не прямо.
Но, сняв биг-борды с рекламой, губернатор не отказался от показательных выступлений по подготовке Евро. Так как последнее время подготовка к чемпионату ведется в основном коммерческими организациями, и отнюдь не областью, и это вызывает недовольство и критику, губернатор решил напомнить, что он все же что-то делает.
2 апреля он провел совещание «Градостроительные проекты в Днепропетровской области», которое было посвящено проблеме подготовки основных объектов к проведению в Днепропетровске Евро-2012. Это уже пятое совещание по вопросу подготовки области к «Евро-2012». Участие в совещании приняли заместители председателя и начальники управлений облгосадминистрации, городской голова Днепропетровска Иван Куличенко, его заместители и начальники профильных управлений, представители учреждений организаций, которые выдают разрешения и согласовывают проектную документацию на строительство, руководители строительных компаний, инвесторы и другие участники процесса. В начале совещания Виктор Бондарь попросил доложить ему, сколько объектов включено в «Список губернатора» (список ключевых объектов инфраструктуры к проведению в Днепропетровске «Евро-2012»), об их стоимости, предоставить проектную документацию, перечень организаций, которые выполняют согласование технической документации или контролируют ход работ, список ответственных за ходом выполнения работ сотрудников облгосадминистрации. Как объяснил Виктор Бондарь, это необходимо для того, чтобы присутствующие ознакомились с каждым объектом отдельно, и вместе определили, какие проблемы возникают в их реализации, и определили пути их решения. Начальник Главного управления строительства и архитектуры Днепропетровской облгосадминистрации Петр Декальчук доложил, что в «Список губернатора» включен 31 объект, более 50 объектов, претендуют войти в список, стоимость объектов, которые вошли в список, превышает 2,5 млрд. долл. США. Несмотря на просьбу Виктора Бондаря, Петр Декальчук не предоставил ни одного паспорта объекта, где должны содержаться сведения о назначении объекта, место его расположения, стоимость, компании-застройщика, наличие или степень готовности проектной документации, проблемы, связанные со строительством объекта, анализ их причин и пути преодоления. Причина неготовности таких паспортов названа не была, в связи с чем Виктор Бондарь объявил Петру Декальчуку выговор за ненадлежащую подготовку к совещанию и обязал подготовить паспорта до 7 апреля. Из-за отсутствия паспортов совещание было завершено, следующее совещание запланировано провести 10 апреля.
Дороги
Появилась новая информация относительно строительства съезда с Кайдацкого моста. Строительство Южного объезда Днепропетровска и Правобережного подъезда к Кайдакскому мосту, при условии своевременного утверждения документации и выделения финансов, может начаться в августе-сентябре текущего года. Об этом сообщил заместитель начальника Управления транспорта, связи и дорожного строительства облгосадминистрации Алексей Рудвольга. Облгосадминистрация определила перечень приоритетных направлений по подготовке дорог к проведению «Евро-2012». Совместно со Службой автомобильных дорог предлагается выполнить работы на автодороге Знаменка-Луганск-Изварино в объеме 335,9 км. Стоимость работ составляет 15 128 млн. грн. Сейчас постановлением Кабинета Министров планируется выполнять работы на четырех объектах: Подъезд к аэропорту г. Днепропетровска; Днепропетровск-Николаев (через Кривой Рог); Харьков-Красноград-Перещепино; Царичанка-Кобеляки-Решетиловка.
Проектная документация для строительства Правобережного подъезда к Кайдакскому мосту находится на экспертизе в Министерстве экологии. После прохождения экспертизы, будет разработан рабочий проект строительства и утверждено финансирование. Также можно ожидать выделения финансирования на разработку проектной документации и для строительства Южного объезда г. Днепропетровска.
Если не возникнет проблем с согласованием и разработкой документации и выделением финансирования, к строительству указанных объектов приступят в августе-сентябре текущего года, обещают в обладминистрации.
Под таким мягким речевым оборотом имеется ввиду колоссальное противостояние, которое оказывают строительству живущие на мете будущего съезда люди. Они не хотят того, чтобы их дома сносили. Не в последнюю очередь из-за того, что взамен им обещают не равноценную компенсацию, а небольшие однокомнатные квартирки в многоэтажках в спальном районе Красный Камень. Этот район славиться своей преступностью (известен тем, что именно оттуда были маньяки, которые летом лишили жизни 21 человека).
Эмблема Днепропетровска к «ЕВРО-2012»
1 апреля в Днепропетровском горисполкоме состоялось заседание конкурсной комиссии, во время которого было отобрано 12 проектов эмблем Днепропетровска к проведению финальной части Чемпионата Европы по футболу «Евро-2012». Всего на конкурс «Эмблема Днепропетровска к «ЕВРО-2012» было представлено 235 проектов. После обсуждения члены комиссии, в которую вошли представители городской власти, художники, дизайнеры, искусствоведы, представители Федерации футбола, путем голосования отобрали 12 работ, которые отвечают критериям эмблемы города.
8 апреля комиссия соберется еще раз и определит 10 работ, которые возьмут участие во втором этапе конкурса «Эмблема Днепропетровска к «ЕВРО-2012» − открытом голосовании. После представления общественности отобранных 10 проектов, каждый житель Днепропетровска сможет проголосовать за ту работу, которая ему понравится. Планируется, что голосование будет происходить в специальных палатках на улицах города, с помощью сети Интернет или SMS-Голосование. Прием проектов на конкурс «Эмблема Днепропетровска к «ЕВРО-2012» длился с 22 февраля по 31 марта. Победитель конкурса «Эмблема Днепропетровска к «ЕВРО-2012» получит премию в размере 10 000 грн., лауреаты же получат годовые абонементы на домашние матчи Чемпионата Украины по футболу при участии футбольного клуба «Днепр».
Транспорт
15 апреля транспортная компания «FTrans» откроет в Днепропетровске первую в Украине службу такси, расчет с которой можно будет произвести кредитной картой прямо в автомобиле. Об этом сообщила коммерческий директор транспортной компании «FTrans» Светлана Шибилист. Планируется, что это станет весомым вкладом в подготовку Евро-2012. «После ввода наших автомобилей в эксплуатацию, можно начинать говорить о европейском качестве перевозок. Все наши авто укомплектованы таксометром, а по завершению поездки клиенту будет предъявляться чек, в котором указывается километраж поездки и ее стоимость. Также такси снабжены банковскими терминалами, и клиенты смогут рассчитываться кредитными картами. А для постоянных клиентов нашей службы мы планируем ввести дисконтную накопительную систему скидок», − сказала Светлана Шибилист. Рассчитаны такие автомобили не на простых смертных и вовсе не на средний класс. Автопарк службы «FTaxi» будет укомплектован автомобилями «Mercedes B 180 CDI».
Зеленый туризм.
Межевскому району необходимо активизировать развитие «зеленого туризма» в контексте подготовки области к «Евро-2012».К такому выводу пришли участники семинара по организации зеленого туризма, который состоялся 1 апреля в Межевском районном центре занятости.
«Зеленый туризм в районе особо важен в контексте подготовки и проведения в Украине и Польше соревнований «Евро-2012» по футболу, поскольку район находится между городами Днепропетровск и Донецк, которые будут непосредственно задействованы в этом важном празднике европейского футбола», — указал директор Межевского районного центра занятости Анатолий Синица. По данным областного коммунального предприятия «Центр зеленого туризма и народных ремесел Днепропетровщины», все больше людей отдают предпочтение отдыху на селе, знакомству с народными традициями и живописной природой, поэтому развитие сельского зеленого туризма является путем и к продуктивной занятости сельского населения. В семинаре приняли участие 55 искателей работы из окружающих сел района. Межевской район расположен в юго-восточной части области. Граничит с Харьковской и Донецкой областями. Основными водными артериями района являются мелководные речки Волчья, Соленая и Бык. Территорию района с запада на восток пересекают железной дороги Чаплино-Ясиноватая и Павлоград-Красноармейск, автомобильная магистраль Киев-Днепропетровск-Донецк. Районный центр — пгт. Межевая — находится на расстоянии 168 км от областного центра. Площадь района — 125,1 тыс. га. Население — 29 тыс. человек.
Местный футбол.
«Днепр» − «Ворскла»
На протяжении всей недели в городе практически не обсуждали матч «Днепра» с «Ворсклой».
Единственное, в «Газете по-днепровски» появилась о нем статья, которая, несмотря на победу Днепра, ставила ее под сомнение и резко критиковала игру футболистов и судейство:
«Безударный» матч.
«Днепр» за всю игру нанес лишь один удар в створ ворот, что не помешало ему победить «Ворсклу» со счетом 1:0
В понедельник на стадионе «Метеор» был установлен своеобразный рекорд − за всю игру вратарь соперников «Днепра» Долганский не отбил ни одного удара! Дело здесь не в низкой квалификации голкипера. Просто мяч у днепрян упорно не шел в ворота. Если бы не единственное счастливое исключение, «безударный» матч можно было смело назвать бездарным.
В заявке «Днепра» не оказалось сразу двух игроков, которые не понаслышке знакомы с «Ворсклой». Представитель футбольной полтавской династии Ротаней Руслан, только восстанавливается после травмы, полученной в предыдущем домашней встрече с «Зарей», а белорусский форвард Сергей Корниленко, неизменно огорчавший «Ворсклу» в последних трех сезонах, накануне выступал за дублеров из-за травмы, полученной в зимнее межсезонье.
С первых минут хозяева захватили инициативу, однако кроме нескольких угловых никакой угрозы для ворот полтавчан не создали. Запомнился разве что удар Воробья на 6 минуте, после чего мяч просвистел рядом с девяткой.
Ближе к середине тайма гости освоились на поле и стали диктовать уже свои условия. А на 24 минуте полтавчане получили блестящий шанс, для того, чтобы открыть счет. Партнеры вывели на ударную позицию Кравченко, который бил в угол − от неприятностей днепрян спас Назаренко, блокировавший удар. Вскоре отметится голевым моментом экс-днепропетровец Главина. Хорват наносил удар в падении головой после навеса с правого фланга Даллку − блестяще сыграл Кернозенко.
Следует отметить, что до перерыва гости не раз использовали правую бровку для атак. Схема, по которой играл «Днепр», подразумевала смещение на левый фланг Назаренко, однако Сергей больше тяготел к игре в центре, поэтому на фланге постоянно возникали бреши, которые Денисов в одиночку ликвидировать был не в состоянии.
Впрочем, на перерыв хозяева могли уйти, и ведя в счете. Гусев разобрался на замахе с соперником и вышел на ударную позицию, с которой пробил «не своей» левой ногой − мяч по замысловатой траектории обогнул Долганского и поцеловал перекладину.
Второй тайм снова начался атаками «Днепра». Самый опасный момент в эти минуты закончился… желтой карточкой Мазилу. Румын вообразил себя Марадоной, рукой замыкая опасный навес Воробья.
Ключевой стала 60-я минута, когда Андриенко получил свою первую желтую карточку в матче, и пока полтавчанину оказывали помощь, Олег Протасов произвел сразу две замены, бросив в игру Самодина и Лепу. Сразу же сработала армейская связка Гусев − Самодин. Первый навесил, записав в свой актив очередной голевой пас, а второй замкнул передачу точным ударом головой.
Пропущенный мяч заставил гостей пойти в наступление, однако кроме нескольких стандартов у ворот «Днепра» практически ничего не было создано. После того как был удален Андриенко, хозяева постарались еще более надежно сыграть в обороне. Возможно, не всегда это происходило чисто с точки зрения правил, но все-таки показалось, что судья Ищенко с карточками перемудрил. Со стороны фолы не казались такими уж грубыми, а общее их количество с двух сторон было в целом равным. Возникает вопрос − почему за аналогичные нарушения не наказывались полтавчане? Таким образом, принципиальную игру в Харькове против «Металлиста» пропустит не только удаленный Андриенко, но и Лепа, получивший четвертый «горчичник» в чемпионате».
«Днепр» − «Металлист»
Основной темой для обсуждений на минувшей неделе был матч с «Металлистом». А именно, даже не матч, а то, где он будет проходить. Еще за неделю в клубе не знали, на каком поле будут играть. Все игроки, у которых журналисты брали интервью, говорили, что надеются на хорошее поле, что именно от этого будет зависеть результат.
После матча, который состоялся 6 апреля и закончился со счетом 0:1 в пользу Металлиста, именно проблему с футбольным полем во многом склонны были винить и болельщики, и представители клуба.
Но при этом сам тренер Олег Протасов виной всему назвал ошибку на поле одного из новичков Виталия Денисова.
«Наверное, справедливым был бы ничейный результат: какие-то моменты были у «Металлиста», и мы создали пару-тройку моментов, в которых можно было забивать. Это была игра достаточно равных соперников, и, конечно, принципиальная игра была турнирном и в историческом плане. Случилось несчастье. Молодой футболист совершил элементарную ошибку. К сожалению, ошибка одного футболиста может привести к подобному результату и подводит всю команду. Дай Бог, чтобы это было уроком для парня. Но дороговато нам выходит учиться на своих ошибках − лучше учиться на чужих». Относительно выражения Протасова «случилось несчастье» многие СМИ начали иронизировать, а информагентства так и называть свои сообщения − «Несчастье Днепра» «Случилось несчастье» и т.д.
5. Донецьк
Евро 2012
В минувший понедельник (31.03) председатель Донецкого облсовета Анатолий Близнюк сделал несколько заявлений для СМИ и ответил на их вопросы. Среди последних был и футбольный.
− В одном из интервью господин Червоненко заявлял, что Кабмин пока не выделил ни копейки на подготовку к Евро-2012. Как у нас в Донецкой области обстоят дела, нам что-то обещают или мы будем за свой счет проводить подготовку к этому мероприятию?
− Скорее всего, он такого не мог говорить. На сегодняшний день есть государственная программа, в ней предусмотрены средства, они расписаны, в том числе и для города Донецка. И они персонифицированы по городам, которые будут принимать Евро, и я хочу согласиться с вами и с Червоненко, что эти средства разделены непропорционально участию. Например, чтобы доехать до Донецка, надо построить дорогу от Львова до Донецка. А затрат на Донецкую область − это 10 %. Правильно это или неправильно, уже другой вопрос… Мы говорим о Евро-2009/2012 как о мегапроекте. Мы в прошлом году приняли решение строить взлетно-посадочную полосу под Евро-2009. И в следующем году, через 14 месяцев от сегодняшнего дня, мы будем принимать Евро-2009. В прошлом году мы приняли проектно-сметную документацию, вложили 140 млн. грн., сделали определенный задел. И сегодня в государственном бюджете выделены 730 млн. на завершение строительства. 1 января 2009 года мы готовы были бы ввести новую взлетно-посадочную полосу. Прошел квартал. Новое правительство даже титул в срок не подписало. Ни одной копейки нет. Вот вам совершенно конкретные действия… Я хочу акцентировать внимание вот на чем: турнир Банникова, который мы будем принимать через 2 месяца, и юношеский чемпионат Европы 2009 года станут лакмусовой бумажкой, которая поможет инспекторам УЕФА определить на примере Донбасса, городов Донецка и Мариуполя степень готовности. По тому, как мы проведем юношеский турнир, они будут оценивать, готовы ли мы к Евро-2012, Будут оценивать комплексно − и гостиницы, и туристические маршруты, и инфраструктуру всю, и где кормить, куда прилетят, куда поедут, по каким дорогам и так далее. Миллион вопросов. В том числе и наши способности разговаривать с ними на их «рідній мові». Это же тоже проблема. Если англичанин или француз приедет и начнет задавать вопросы, мы будем смотреть на них и не понимать, что они говорят, Поэтому подготовка волонтеров и людей, способных общаться, в том числе и милиции, должна иметь хотя бы элементарные стандарты. Миллион вопросов, которые нужно решать совместно. И я думаю, что, может быть, и не деньги в этом плане − главное.
Эта позиция г-на Близнюка нашла отражение в публикации газеты «Жизнь» (2.04) под заглавием «Вещи нужно называть своими именами».
В этом же номере вышла информация «Генпланы городов, принимающих Евро-2012, будут утверждены до июня» (со ссылкой на заявление министра В.Куйбиды).
Наиболее резонансная публикация появилась 4.04 в «Салоне Дона и Баса» на первой полосе под заглавием «Не до «Евро» − денег нету!», где подчеркивается: «Премьер-министр Юлия Тимошенко призналась, что у Украины нет денег на проведение Евро-2012. Это случилось на встрече с инвесторами и представителями строительных компаний». Рассказав о сути совещания, газета напоминает: «Как ранее заявлял губернатор Донецкой области Владимир Логвиненко, идеи привлечь инвесторов к строительству и реконструкции аэропортов и вокзалов он считает утопическими. «− Кто будет вкладывать деньги в собственность государства?» − удивлялся он».
Что интересно, в этом же номере, в разделе «Спорт», вышла статья «Платини у нас «Евро-2012 уже не отберет», где со ссылкой на «Белорусские новости» приводится заявление президента УЕФА, что, несмотря на некоторые сложности, финал Евро-2012 состоится в Польше и Украине.
«Жизнь» (1.04) сообщает, что находившийся в Донецке по случаю подготовки ко Дню Европы в Донецке (17.05) посол ЕС в Украине Иен Боуг, отвечая на вопрос «Жизни» касательно перспектив Евро-12, отметил, что «подобный чемпионат дает возможность Украине модернизировать свою инфраструктуру». В случае, отметил посол, если в Украине будут подготовлены и приняты соответствующие законопроекты, реализованы планы на должном уровне, то это даст возможность достойно провести чемпионат Европы.
«Донбасс» (3.04) печатает информацию «Равняйсь!» о заседании в Киеве координационного совета по оценке результатов подготовки к Евро-12, где отчитывались Донецк и Днепропетровск. Как пишет газета, «представители УЕФА остались довольны услышанным. Руководивший встречей Григорий Суркис выразил мнение совета, что при подготовке к Евро-12 всей Украине необходимо равняться на Донецк. Президент ФФУ также подчеркнул, что лично поспособствует тому, чтобы донецкая арена приняла финал Кубка УЕФА».
А «Приазовский рабочий» (29.03) печатает отчет о пресс-конференции Мариупольского городского головы Юрия Хотлубея, который, отвечая на вопрос о подготовке к Евро-09/12, в частности, сказал: «− Прежде футбольного чемпионата «Евро-2009» будет проходить Международный турнир памяти Виктора Банникова, первого председателя Федерации футбола Украины, знаменитого вратаря киевского «Динамо» и сборной СССР. Этот турнир состоится в июне 2008 года. Наша позиция: Мариуполь принимает, для нас − это престижное, имиджевое мероприятие, которое рекламирует положительно наш город. Мы будем принимать сборные команды Японии, Турции, Словакии и Польши. Наша задача: наряду с основным полем − «Ильичевец» − иметь резервное поле на стадионе «Западный». В связи с этим будет проведен комплекс работ по увеличению его до длины, предусмотренной стандартными требованиями УЕФА. Плюс к этому будут построены раздевалки. В результате поле стадиона «Западный» станет полностью соответствовать требованиям для подобных турниров. На это мы выделяем 650 тысяч гривен и хозяйственным способом, то есть, закрепив предприятия «Водоканал», «Теплосеть» и «Зеленстрой» за реконструкцией объекта, мы выполним все работы. Что касается других направлений − размещения болельщиков, например, то часть из них поселится в гостиницах, часть − в пансионатах, прилегающих к городу, в студенческих общежитиях».
О «Шахтере»
В газете «Жизнь» (1.04) на стр. 4 появилась статья «Спланированная акция против «Шахтера», содержание которой вызывает немало вопросов. Сперва возникло предположение, что это первоапрельский розыгрыш, раз напечатано 1 апреля. Оказалось, что в «Шахтере» не шутят. Приводим статью полностью:
«Спланированная акция против «Шахтера»
21 марта в Киеве в Доме футбола прошло заседание «Футбольного пресс-клуба». Киевские журналисты и футбольные функционеры во главе с президентом ФФУ Григорием Суркисом уделили внимание теме судейства, что, разумеется, можно было бы только приветствовать.
Проблемы арбитража давно стали хронической болезнью украинского футбола, на что представители ФК «Шахтер» указывали неоднократно и в самых разных формах. Подобная дискуссия более чем уместна, но на поверку оказалось, что задачи у собрания несколько иные.
Прежде всего, состав участников общения был чрезвычайно специфическим. Помимо штатных работников ФФУ прибыли исключительно киевские журналисты (представителей Донецка, Харькова, Днепропетровска, Запорожья и других футбольных центров страны решили не приглашать). Большинство представителей СМИ, принимавших участие в мероприятии, не скрывают своих симпатий к киевскому «Динамо», а некоторые из них просто работают в различных медиапроектах столичного клуба. Собственно, клубы Украины были представлены лишь «Динамо» в лице пресс-атташе Алексея Семененко.
По ходу заседания неоднократно допускались резкие выпады в адрес ФК «Шахтер». Массовый характер такого рода выступлений и их форма говорят о том, что это спланированная акция, абсолютно не способствующая оздоровлению ситуации в украинском футболе. Прискорбно, что все это происходило в присутствии и с молчаливого согласия президента ФФУ Григория Суркиса.
Особенно отличился пресс-атташе «Динамо» (Киев) Алексей Семененко. Сначала он устроил обструкцию СМИ, которые, с его точки зрения, необъективно оценивают «Динамо». А затем, вопреки всем этическим нормам работы пресс-служб, взялся жестко критиковать игрока чужой команды. Характерная цитата из выступления Семененко: «В донецком «Шахтере» играет классный забивной нападающий Брандау. Так это натуральный футбольный бандит». Подобных оскорбительных выпадов в адрес футболиста, да еще от официального представителя одного из самых авторитетных клубов страны, в отечественном футболе пока еще не было.
Тон динамовского пресс-атташе подхватил зал. Тележурналист Семен Случевский (на «Пресс-клубе» представлял компанию «Гол», автор публицистических фильмов о «Динамо») тоже решил внести лепту в воспитание Брандау, сообщив, что в матче с «Бейтаром» на Кубке Первого канала бразилец «по-хамски отнесся к своему сопернику». Правда, господин Случевский решил соблюсти некий паритет, вспомнив действия киевского динамовца Несмачного в чемпионате страны: «В последних двух матчах на красную карточку явно тянул Несмачный. Однако Андрей сыграл так отнюдь не из-за хамства, а в результате технической ошибки». Тоже интересная позиция: беспросветный злонамеренный бандит из «Шахтера» и жертва технической ошибки из «Динамо».
«Еще раз подчеркиваем, говорится в заявлении ФК «Шахтер», что все это звучало в присутствии президента ФФУ Григория Суркиса».
Донецкий «Шахтер» решительно протестует по поводу подобного рода акций, направленных на дискредитацию нашего клуба и его игроков. Обозначенное заседание «Пресс-клуба» есть не что иное, как попытка увести футбольную общественность Украины в сторону от обсуждения реальных проблем и создать образ врага. Считаем недопустимыми такие подходы, тем более под эгидой Федерации футбола Украины. Это не красит нашу страну и бьет по ее авторитету в футбольном мире, особенно в период подготовки к проведению Евро-2012.
P.S. «Я шокирован тем, как повел себя представитель киевского «Динамо». Обозвать бандитом игрока команды противника − это неслыханно. Мне сложно даже представить себе, что подобное возможно в любой сколько-нибудь развитой в футбольном отношении стране. Заметьте, эти слова сказал не озлобленный фан, которого захлестнули эмоции, а официальное лицо серьезного клуба на публичном мероприятии. Этот человек осознанно шел на то, чтобы меня оскорбить. Считаю, что пресс-атташе киевского клуба должен так же публично принести свои извинения мне и нашему клубу. Или ответить перед судом», − заявил Брандау. Правда, Семененко потом в письме в адрес ФК «Шахтер» заметил: «Возможно, я несколько погорячился, употребив словосочетание «футбольный бандит». Вот за эти слова я и приношу извинения господину Брандау». Но разве этого достаточно?» (Автор статьи: Дмитрий ДОЙНИКОВ).
«Жизнь» (3.04) печатает интервью с полузащитником Игорем Дуляем, который категорично утверждает: «Мы будем чемпионами».
«Трудный путь к победе» (над «Арсеналом» − «Спорт-арена», 1.04).
В этом же номере «Спорт-арена» под рубрикой «актуально» размещает нашумевшие высказывания Мирчи Луческу, который убеждает «Нам мешают различными способами». Речь идет о «Футбольном пресс-клубе в Киеве», предвзятом к «Шахтеру» судействе, необъективной критике «горняков» в СМИ и т.д.
В следующем выпуске «Спорт-арена» (4.04) снова затрагивает тему обиженного судьями Луческу вкупе с «Шахтером» в заметке «Закон один для всех или только для избранных?». Из публикации следует, что «игроков его команды наказывают по полной программе, а на фолы главного конкурента закрывают глаза». «Динамовцы могут нарушать правила не только безнаказанно, но даже с пользой для себя!», − подчеркивает газета.
Любопытно, что по итогам тура, где «Шахтер» победил «Арсенал», тренером тура «Спорт-арена» назвала именно Луческу, а Гладкого − игроком тура.
О «Динамо»
Отчет о победе над ФК «Харьков» «Спорт-арена» (1.04) озаглавила «Аутсайдеру не хватило удачи», а в обзоре уже в следующем номере (4.04) эта газета отметила: «Игра, которую демонстрируют подопечные Ю.Семина, не намного лучше той, которую они показывали при его предшественниках. Тем не менее зачетные баллы в копилку «Динамо» поступают регулярно и в полном объеме. Отчасти это связано с судейской благосклонностью, отчасти − с неважной игрой их соперников…».
«Гиоане начал отрабатывать новый контракт с «Динамо» − «Салон Дона и Баса» (1.04) о победе на «Харьковом».
О скандале с фотожурналистом
«Донбасс» (4.04) продолжает отслеживать ситуацию с конфликтом 15.03 во время матча «Шахтер» − «Металлист», где пострадал журналист Игорь Ткаченко. Так, в статье «Карпачева вступилась за фотокора» подчеркивается: «Уполномоченная по правам человека направила Генеральному прокурору Украины представление о препятствовании профессиональной деятельности фотокорреспондента «Укринформа» Игоря Ткаченко, сообщили в пресс-службе Карпачевой».
Газета далее подробно рассказывает, что специалисты ее секретариата выяснили, что «Ткаченко вследствие нанесенных ему телесных повреждений находится на лечении в дневном стационаре Донецкой областной клиники с диагнозом «закрытая черепно-мозговая травма, сотрясение головного мозга и ушиб мягких тканей левосторонней скуловой части лица» (состояние потерпевшего усугубляется тем, что он является инвалидом II группы с детства). Однако Киевский райотдел Донецкого горуправления милиции, куда обратился Ткаченко в связи с избиением, отказал в возбуждении уголовного дела против Калищука «за отсутствием в его действиях состава преступления». Сам директор РСК так и не нашел возможности встретиться с представителями Карпачевой. По ее мнению, анализ сложившейся ситуации может свидетельствовать о признаках преступления, ответственность за которое предусмотрена статьей 171 Уголовного кодекса Украины: препятствование законной деятельности журналистов».
«Донбасс» здесь же размещает фото самого пострадавшего с подписью «Тот поход на стадион Ткаченко запомнит надолго».
6. Житомир
Євро 2012.
Заходи.
Заступник голови ОДА І. Орлов провів зустріч з представниками підприємницьких та громадських кіл Ізраїлю. Окрім загальних інвестиційних питань області на зустрічі дотично згадувалось ЄВРО-2012, як один з можливих напрямків для інвестування в економіку області.
Колегія Житомирської ОДА прийняла рішення щодо стимулювання будівельної галузі в області.
Реклама.
Зовнішня реклама ЄВРО-2012, будь-яке графічне зображення цієї події чи логотипу відсутнє.
ЗМІ.
У друкованих і електронних регіональних ЗМІ згадування про ЄВРО-2012 мізерне: газета «Житомирщина», стаття «Коли ж у нас дбатимуть про футбол?» Автор не запитував респондента про ЧЄ, але розповідаючи про футбольні негаразди в області, співрозмовник журналіста О.Чернявський говорить про відверте ігнорування місцевої влади проблем футболу і резюмує: «Не хочеться залишатися на узбіччі Євро − 2012, але з таким ставленням до футболу це може статись».
Інфраструктура
Зріє конфлікт навколо розпочатого будівництва готелю у центрі Житомира на вул. Новий бульвар. Огорожа будівельного майданчику впливає на роботу навколишніх установ і підприємств, зокрема обласної наукової бібліотеки, якій огорожа загороджує єдиний, в т.ч. і для пожежних машин, проїзд, кафе «Експрес», яке позбулося єдиного в’їзду до своєї парковки, та окремих підрозділів штабу місцевого корпусу, який розміщується в сусідній будівлі Будинку офіцерів.
Суспільна думка.
Сприйняття більшістю населення області проведення ЄВРО-2012 в Україні − позитивне. Сприйняття вболівальниками керівника Федерації футболу України Г. Суркіса − нейтральне.
Місцевий футбол.
Заходи.
Проходить реєстрація районних федерацій футболу. Всього зареєстровано 11 районних та міських федерацій.
Cітка змагань за Кубок Житомирської області вже затверджена. Змагання розпочнуть 16 команд. На наступному етапі до переможців пар приєднаються 8 вищолігових клубів, які поїдуть у гості до нижчих за рангом команд.
Було зірвано аукціон з продажу спорткомплексу «Прогрес» у Бердичеві. Спеціалісти пов’язують це з бажанням теперішніх власників затягти час в пошуку майбутніх покупців, які могли б створити конкуренцію міській владі, яка має намір придбати цей комплекс для потреб територіальної громади Бердичева.
ЗМІ.
Щодо футбольної теми і перспектив футболу на теренах області йшлося у офіційному виданні ОДА − газеті «Житомирщина», стаття «Коли ж у нас дбатимуть про футбол?». Журналіст В.Киричанський провів відверту розмову на цю тему з колишнім капітаном відомої житомирської футбольної команди «Полісся», очільником обласної федерації футболу Олександром Чернявським. Респондент відверто говорить про те, що в обласному футболі проблем «віз і маленький візочок»: відсутнє приміщення, меблі,оргтехніка, нормальний телефонний зв’язок, комп’ютер, Інтернет… Акцентує увагу на тому, що Житомир − єдиний обласний центр на Україні, який не має нормального стадіону, пристойних футбольних полів.
Пан Олександр висловив думку стосовно того, що недорого було б перепрофілювати під нормальний стадіон «чашу», яка є в колишнього ПТУ № 15: поставити пластикові сидіння, зробити роздягальні…
Щодо футбольних акцентів у плані розвитку цього виду спорту, Чернявський констатує, що керівництво ОФФ робить ставку на райони:
- Чотири міста активно розвивають міні − футбол: Житомир, Бердичів, Радомишль, Баранівка(команди цих міст беруть участь у першості України). Житомирський «Контингент» грає у вищій лізі, але це заслуга виключно Президента клубу. Я не можу зрозуміти, чому в Коростені 2 нормальних стадіони, є вони в Новограді − Волинському, Овручі, Ємільчиному, ще в деяких райцентрах, а в Житомирі − ні! Здається, міську владу футбол не хвилює?
А от якраз про те, що міську владу Житомира хвилює футбол як вид спорту говорила мер Віра Шелудченко. Інформацію про це розмістив офіційний сайт міськради. В житомирській загальноосвітній школі №5 міський голова відкрила відреставрований басейн. Міський голова також подарувала учням школи футбольну форму. При цьому зазначила, що є домовленості з професіоналами про поступове відновлення міського спортивного потенціалу. Найбільша проблема − спортивна база − повинен бути стадіон, спортмайданчики − поступово все це буде….
7. Запоріжжя
Євро-2012
Заходи.
Запоріжжі минулому тижні, що, стався потужний інформаційний сплеск, організований мерією, у якому протиставлялися одне одному Євро-2012 і будівництво запорізьких мостів через Дніпро.
Витоки сплеску такі. За кулуарною інформацією, запорізький мер Євген Карташов майже переконався в тому, що уряд Ю.Тимошенко, попри обіцянки, цього року не дасть додаткових коштів, аби прискорити будівництво мостів. І що взагалі найближчі роки буде дуже сутужно і з коштами, і з будівельними ресурсами, оскільки держава всі сили кидає на організацію Євро-2012.
Мер вмовив керівників більшості ЗМІ організувати сплановану акцію. Переважна більшість газет 03.04.08р. вийшли з темою мостів на першій полосі і статтями про те, що навіщо нам таке Євро, коли через нього зупиниться будівництво, і Запоріжжя спіткає транспортний параліч. Аналогічна тематика пройшла і у випусках новин ТБ і радіо.
Мер заявив, що всі ці газети відвезуть до уряду, парламенту та інших органів влади у Києві. Треба зазначити, що тема нових мостів для Запоріжжя справді є питанням життя. Пробки на київських мостах не йдуть ні в яке порівняння, бо у Києві мостів багато. А у Запоріжжі головний міст з лівого на спальний правий берег, де проживають 250 тисяч осіб, має по одній смузі руху в кожен бік. Варто комусь заглохнути, і рух не те, що сповільнюється − практично паралізується. Враховуючи зростання числа авто, місто зупиниться через кілька років, якщо нових мостів не буде.
ЗМІ.
Газети «МИГ», «Индустриальное Запорожье − Панорама», «Искра», «Наше время+», «Запорозька Січ − Перекур», та інші 03.04.08р. на заклик мерії опублікували великі статті про те, що Євро буде не Євро, якщо у Запоріжжі до нього не побудують мости. І що без мостів Євро нам не потрібне. Цитати: «Так может нам бойкотировать этот Евро-2012?», «Не станет ли Евро-2012 праздником для Украины и большой печалью для Запорожья?». На заклик мерії не відгукнулися і проігнорували тему мостів газети «Субота+» та «Остров Свободы». У новинах телекомпаній ТВ-5, «Алекс» і «Запоріжжя» тема «мости − Євро» цього дня також засвітилася, говорили про неї і у радіоновинах: «Ностальжи», «Великий Луг» та інші.
Газета «Искра» від 03.04.08р. дала маленьку інформацію «Курсом на Євро-2012». У ній говориться, що розпорядженням по облдержадміністрації в області створений «оргкомітет з підготовки заходів до змагань». Планується, що до нього увійдуть «представники самих різних організацій, що так чи інакше мають відношення до європейського футбольного форуму». Що це будуть за люди, який рівень і які функції будуть у оргкомітету − наразі не повідомляється. Відомо тільки, що голова обласної федерації футболу Олександр Сергач увійде до цього комітету.
Реклама.
Зовнішня реклама Євро-2012 у Запоріжжі не з’являлася.
Місцевий футбол.
ФК «Металург»
Запорізький «Металург» перервав переможну ходу: на власному стадіоні не зміг впоратися з аутсайдером, «Закарапаттям»: нічия 0:0. Наставник гостей В.Шаран на прес-конференції пожалівся, що його команді запоріжці не дали потренуватися на стадіоні перед грою. Нагадав, що подібна історія була у попередньому турі із «Нафтовиком». І сказав, що хотів би подивитися, чи відмовили б господарі у тренуванні на стадіоні «Шахтарю» або «Динамо».
У Запоріжжі завершився традиційний футбольний меморіал Олександра Поляка (колишній мер Запоріжжя, голова обласної футбольної федерації). У турнірі грали юнаки U-11 та U-17, загалом змагалися 16 команд. Серед 17-річних переміг одеський «Чорноморець», у молодших кращим був донецький «Шахтар». Запорізькі металургівці в обох вікових групах грали у фіналі, але посіли друге місце, що також вважають за успіх.
ЗМІ.
Газети та електронна преса на тижні коментували не дуже вдалу домашню гру «Металурга» із Закарпаттям. Газета «Искра» від 03.04.08р. вмістила колонку про засідання виконкому обласної федерації футболу із згадками про її голову Олександра Сергача та про ФФУ. У колонці мова йде про організацію змагань весняного кубку області та чемпіонату області, і про бажану перспективу − чемпіонат України серед любительських команд, проведення якого залежить від ФФУ. Мова йде також про організацію роботи арбітрів і заходи ФФУ з цього приводу, про першість України серед дитячо-юнацьких команд. Колонка підготовлена комітетом зі зв’яків зі ЗМІ обласної федерації футболу. Аналогічний матеріал у скороченому вигляді опублікували ще дві газети.
8. Закарпаття
Євро-2012.
ЗМІ.
Стосовно Закарпатської області не було жодної інформації по темі Євро 2012 − ні в пресі, ні в електронних ЗМІ, крім обласної радіостанції «Версія».
Так, зокрема, минулого тижня на цій радіостанції говорили про малий прикордонний рух між Україною та Польщею, угоду підписану 28 березня, яку наразі розглядає Єврокомісія. І якщо вона виявить у документі порушення приписів ЄС, Польща буде змушена його переглянути. Уже є кілька зауважень до польської сторони, зокрема щодо делімітації прикордонної зони та медичного страхування мешканців, які збираються перетинати українсько-польський кордон. Раніше Єврокомісія заявила, що, згідно із законодавством Євросоюзу, ширина зони повинна бути максимум 30 км. Тим часом у польсько-українській угоді її розмір − 50 км.
Крім того, подавалася інформація про те, що генеральні плани міст-учасників Євро-2012 будуть розроблені до червня цього року. На розробку генеральних планів міст передбачені кошти у розмірі 5 млн. 700 тис. грн. за програмою «Субвенції на соціально-економічний розвиток».
Зовнішня реклама.
Ніякої інформації стосовно Євро 2012 немає − жодних біг-бордів, листівок тощо.
Заходи.
На прес-конференції начальника управління культури Закарпатської ОДА Юрія Глеби із журналістами краю, було зазначено, що велика увага приділятиметься наведенню до належного виду видатних історичних пам’яток області, головними з яких є дерев’яні церкви. Тож до Євро-2012 область буде намагатися провести їх реконструкцію, а саме тих, які знаходяться при дорогах, які ведуть до місця проведення футбольних матчів.
Місцевий футбол.
ЗМІ.
У газеті «Ріо» за 05.04.08 у матеріалі «Ведмідь проти лева» загалом йдеться про матч у Запоріжжі між ФК «Закарпаття» і «Металургом». Хоча спочатку йде анонс гри в Ужгороді з львівськими «Карпатами». На поєдинок у Запоріжжі команди вийшли своїми оптимальними складами. Закарпатці, яким втрачати вже нічого, віддали перевагу активному футболу, побудувавши гру за класичною схемою 4-4-2. У підсумку через насиченість середини поля і постійну увагу до форвардів гострих атак чекати не доводилося.
Цікавими подіями ознаменувалися заключні півгодини, перша з яких — відключення основного освітлення на стадіоні. У результаті припинило працювати табло, без електрики залишилися і підтрибунні приміщення, тому післяматчеву прес-конференцію довелося проводити в сутінках. Крім того, під кінець зустрічі арбітр двічі не зарахував узяття воріт.
На післяматчевій прес-конференції в.о. головного тренера «Закарпаття» В.Шаран висловив свою думку щодо гри: Володимир «Важко грати без грошей. Є заборгованість по зарплаті, по преміальних. Погано, що не повезли з Запоріжжя три очки — гол ми забили чистий. Я щойно дивився відеозапис моменту, там не було офсайда. Окреме «спасибі» господарям, які не надали поле для тренування. Попередили нас за тиждень, мовляв, не зможемо дати поле, погода не дозволяє. Хотів би я подивитися на дії керівництва стадіону, якби приїхав «Шахтар» чи «Динамо»...
У газеті «Закарпатська правда» за 06.04.08 у матеріалі «Суддя зіграв за «Металург», чистий гол «Закарпаття» не зарахували» тема та ж − гра «Закарпаття» і «Металурга». Так, зокрема, автор пише, що ужгородці відмінно провели стартовий відрізок — вони більше контролювали м'яч, створювали більше потенційних погроз, у той час як «Металург» намагався використовувати свою головну зброю — стандарти. На 81-й хвилині відбулася найрезонансніша подія зустрічі — після передачі Микуляка Костянтин Бабич одним торканням обробив м'яч, а іншим вколотив його в сітку воріт. Радості ужгородців не було межі, але головний арбітр зустрічі Сергій Задиран узяття воріт скасував. Та навіть із трибуни не було підозр у чистоті гола Бабича.
У газеті «Ужгород» за 06.04.08 у матеріалі «Традиційний, Михалини» коротко описується турнір пам’яті імені відомого футболіста у минулому Михайла Михайлини, який відбувся днями у Закарпаття.
За нагороди-2008 боролися юні таланти двох вікових груп. Так, у Великій Доброні Ужгородського району за право називатися переможцями змагалися 8 команд 1993 р. н. Перше місце впевнено посіли вихованці СДЮШОР з Ужгорода (тренер Володимир Мухлинін). Вони випередили однолітків зі Львова й Житомира, які замкнули трійку призерів. Кращими в номінаціях названі Іван Шіман (воротар) та Золтан Сільваші (гравець) зі спеціалізованої дитячо-юнацької школи олімпійського резерву (Ужгород), а також нападник і півзахисник відповідно із Житомира й Дебрецена.
У Перечині баталії вели гравці 1995 р. н. Тут 12 колективів показували все, на що здатні. Найуспішніше турнірну дистанцію пройшов київський «Арсенал», показавши найкращий результат.
Слід додати, що змагання були організовані управлінням у справах молоді і спорту ОДА й Федерацією футболу Закарпаття.
Огляд матчів.
У суботу, 06.04.08, на ужгородському стадіоні «Авангард» відбувся матч між ФК «Закарпаття» і львівськими «Карпатами», який закінчився з рахунком 1:2.
Поєдинок в Ужгороді з львівськими „Карпатами” був досить відповідальним, адже „Закарпаттю” в домашньому поєдинку слід брати по-максиму. Та на жаль, ігровою перевагою в першій половині тайму господарі не скористалися.
У другій половині гри ужгородці пішли в атаку великими силами, але результат не змінився.
Слід відмітити поведінку вболівальників львівського клубу. Упродовж майже всієї гри вони палко підтримували свою команду, а вкінці другого тайму, вони почали кидати петарди у працівників міліції. Останнім довелося використати газові балончики, щоб утихомирити занадто емоційних фанатів „Карпат”, ті у відповідь почали кидати стільчиками та збивати кашкети з голів правоохоронців. На допомогу підійшли бійці „Беркуту” у шоломах. Їх поява дещо заспокоїла хлопців зі Львова.
Валерій Яремченко, головний тренер «Карпат», на післяматчевій прес-конференції подякував своїм хлопцям за гру: «Завдяки цій перемозі нам вдалося покинути небезпечну зону». Стосовно поведінки своїх фанів, то він не бачить у цьому нічого особливого: «І в Лондоні ламають стільці, і в Парижі».
Володимир Шаран, в.о. головного тренера «Закарпаття», у свою чергу проаналізував помилки своїх підопічних і висловив надіє на удачу в майбутньому.
Кулуарні розмови.
(конфіденційно)
Цілих два тижні було відсутнє електропостачання на стадіоні „Авангард”. Міськсвітло через заборгованість стадіону у кілька тисяч відключило спортивну споруду від електропостачання. Лише за два дні до матчу з львівськими „Карпатами”, після того, як президент клубу проплатив борг у розмірі 15 тисяч грн., на „Авангарді” відновили електропостачання. До цього часу гравці змушені були приймати душ за 6 км від стадіону, у с. Сторожниця.
Ужгородом поширилися чутки, що закарпатський футбольний клуб хоче купити російська компанія „Лукойл”. Як виявилося, чутки були небезпідставні. Але дійсно представники нафтової компанії мали приїхати до Ужгорода 28 березня для переговорів і ознайомлення з клубом, та з нез’ясованих обставин так і не приїхали. Тому достеменної інформації стосовно цього питання немає.
9. Івано-Франківськ
Євро 2012.
Підготовка міста Івано-Франківська до Євро 2012.
У середу, 2 квітня, в приміщенні Івано-Франківської облдержадміністрації відбулась прес-конференція голови ОДА Миколи Палійчука. Вона була присвячена зустрічі губернатора з Президентом Віктором Ющенком, що пройшла незадовго перед цим. Микола Палійчук повідомив, що одним з питань, які розглядались на зустрічі, було недостатнє фінансування доріг в області. Минулого року областю на ремонти доріг було освоєно 250 мільйонів грн., а на цей рік передбачено тільки 131 мільйон грн. У зв’язку з цим питанням Микола Палійчук згадав, що область буде залучена до проведення Євро-2012, тому дороги для Прикарпаття — особливо важливе питання. Це саме стосується і питання івано-франківського аеропорту. Тому Микола Палійчук дав пропозицію Президенту збільшити фінансування доріг та аеропорту і, за словами губернатора, Віктор Ющенко погодився з цим. У питанні аеропорту Микола Палійчук зазначив, що він проти його продажу цілого, а тільки за продаж частини цього об’єкту.
У кінці прес-конференції Миколі Палійчуку було задано питання, які проекти область збирається реалізовувати в контексті підготовки до Євро-2012 і що з цього реалізовується вже зараз. Микола Палійчук відповів, що це:
− дві автомагістралі Ужгород—Івано-Франківськ—Рогатин—Львів та Чернівці—Івано-Франківськ—Стрий;
− реконструкція івано-франківського аеропорту;
− прийом людей в Яремче, Івано-Франківську, Коломиї та Калуші;
− розробка екскурсійних маршрутів по області для туристів.
Водночас губернатор зазначив, що про виділення під ці проекти коштів з державного бюджету інформації ще немає.
У Прикарпатському юридичному інституті Львівського державного університету внутрішніх справ було проведено науково-практичний семінар «Бойові мистецтва в правоохоронній діяльності як запорука забезпечення громадського порядку під час проведення в Україні Євро-2012». Семінар проводили професор кафедри вогневої підготовки Академії управління МВС України, МСМК, віце-президент Українського Союзу Кікбоксінгу, полковник міліції Борис Шаповалов, інструктор з бойової підготовки військової частини 2260 Внутрішніх військ МВС України, автор Системи раціонального управління безпекою Олександр Четвериков, президент спортивного клубу «Тайфун» МС Анатолій Литаврин.
До участі в семінарі були запрошені заступники начальників міськрайвідділів внутрішніх справ Івано-Франківської області, інструктори зі службової підготовки, працівники спец підрозділів міліції «Беркут», Сокіл», «Титан», «Грифон», члени груп захоплення Державної служби охорони, військовослужбовці Внутрішніх військ, викладачі Прикарпатського юридичного інституту. Семінар був проведений на доволі високому рівні. У програмі були як практичні заняття з різних видів підготовки, так лекції з історії, сьогодення та перспектив застосування бойових мистецтв у правоохоронній діяльності.
ЗМІ.
У газеті «Репортер» під рубрикою «Євро-2012» опублікована замітка з назвою «ТРЦ «Троїцький» почали зносити». У матеріалі із посиланням на «Подробиці» повідомляється, що минулого тижня в Києві почались роботи по демонтажу ТРЦ «Троїцький». Демонтаж проводить компанія «Київметробуд». У кінці матеріалу зазначається, що УЄФА наполягає на неможливості проведення матчів Євро-2012 на НСК «Олімпійському», якщо не буде демонтований ТРЦ «Троїцький».
Реклама.
Зовнішня реклама Євро 2012 у місті відсутня.
Місцевий футбол.
ЗМІ.
За звітній період ЗМІ області широко висвітлили ігри місцевих команд у Першій футбольній лізі України, а також перемогу «Урагану» у виїзному матчі з «Марріоном» у Вищій футзальній лізі. Місцеве «Прикарпаття», не зважаючи на перше здобуте очко після зимової перерви (у нічиї з «Кримтеплицею» 2:2), опустилося на одне місце в Першій лізі і це стало причиною подальшої критики виступів цієї команди пресою.
Турніри.
Фінішував перший чемпіонат Івано-Франківщини з міні-футболу серед ветеранів (вік гравців понад 35 років). Його учасниками були шість команд. З метою популяризації гри поєдинки проводилися за туровою системою на майданчику кожного з суперників. У підсумку переможцем змагань стала команда «Ярковиця-Альба» з Івано-Франківська.
10. Кіровоград
ЄВРО-2012.
Заходи.
За звітний період місцева влада не проводила жодних офіційних заходів присвячених Євро-2012. Не обговорюється дана тема і в кулуарах.
ЗМІ.
ЗМІ повідомляли, що буквально напередодні «ювілейного» засідання Кабміну з нагоди «100 днів уряду Тимошенко» голова Національного агентства з питань підготовки і проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи з футболу в 2012 році Євгеній Червоненко розкритикував Кабінет Міністрів за те, що він практично досі не почав фінансувати проведення в Україні ЧЄ-2012, не дає державної гарантії Світовому банку для виділення кредиту під Євро-2012. «Але не дивлячись на це, − пише «21-й канал» (3.04.08), − Юлія Володимирівна мала необережність у своєму виступі на «ювілейному» засіданні уряду приписати собі й заслугу із підготовки до Євро-2012. Це все одно, що заявляти про свою видатну роль у катастрофі «Титаніка», оскільки псевдопідготовка до фінальної частини чемпіонату Європи йде на дно так само цілеспрямовано…»
Розповідаючи про цьогорічну одеську «Юморину», «Украина-Центр» (4.04.08), пише: «Прошло в ходе праздника и такое мероприятие, как «Одесса забивает первый гол в чемпионате Европы-2012». Мэр Эдуард Гурвиц у начала Потемкинской лестницы пнул мяч в сторону ворот, находящихся у подножия легендарных ступеней, а затем туда же полетело − ни много ни мало − 2012 мячей, что символично в преддверии чемпионата Европы по футболу-2012, который будет принимать и Одесса. А вот что осталось за кулисами, так это массовые протесты одесситов против строительства нового стадиона на Лузановке, в курортной зоне, к тому же предусматривающее снос частного сектора. «Что, мало других стадионов в городе? − говорят местные. − Реконструируйте уже существующие…»
Реклама.
Зовнішньої реклами та використання логотипу Євро-2012 на теренах області за звітний період не зафіксовано.
Місцевий футбол.
ПФК «Олександрія». ФК «Олімпік».
У черговому турі другого кола чемпіонату серед команд першої ліги олександрійці в гостях розійшлися миром з ФК Севастополь і знову опустилися на сьому сходинку в турнірній таблиці. Тепер ПФК «Олександрія» вийшов вперед у заочному змаганні з черкаським «Дніпром» за кількістю нічийних матчів − 11 (у «Дніпра» − 10).
Минулого четверга у Кіровограді стартувало друге коло 17-го чемпіонату України з футболу (сезону 2007-08 років) другої ліги групи «Б». Місцевий «Олімпік» приймав «Титан» з Армянська (Автономна Республіка Крим).
Не буде перебільшенням, якщо сказати, що саме на цей футбольний матч кіровоградські болільники покладали чималі надії. Ні, фанів цікавило не те, чи виграє «Олімпік» у «Титана», чи зазнає поразки, скільки майбутнє футболу в обласному центрі. Не буде також перебільшенням, що саме з поверненням у Кіровоград голови облдержадміністрації Василя Моцного у більшості любителів наймасовішого виду спорту з’явилися шанси ще довго насолоджуватися грою своїх земляків. А те, що кіровоградський футбол останнім часом був у глибокому занепаді, знають, напевне, навіть ті, хто не дуже переймався спортом узагалі.
«Олімпік» було створено у червні минулого року на базі дитячої юнацько-спортивної школи з однойменною назвою. Юні футболісти чудово зарекомендували себе на міжнародному представницькому турнірі «Оболонь-2002», посівши перше місце серед своїх 12-річних ровесників, через рік увійшли до першої п’ятірки у Всеукраїнському турнірі «Шкіряний м’яч», ще через рік вибороли друге місце у міжнародному турнірі на призи головнокомандувача ВМС України, здобули ще кілька престижних нагород. Коли ж кіровоградська «Зірка» зникла з футбольної арени, її місце зайняв «Олімпік». «Доросла» гра виявилась для нього нелегкою. Перше коло наші футболісти завершили, посівши друге місце з кінця турнірної таблиці, і вже дехто подейкував про нежиттєздатність цієї команди, а відтак про зникнення Кіровограда з футбольної мапи країни. Отже, всі болільники, а їх того дня було майже три тисячі, чекали, чи з’являться перед глядачами та футболістами перші особи області й міста і що вони пообіцяють.
Дійсно, перед початком футбольного матчу з короткими привітаннями з нагоди відкриття другого кола виступили голова облдержадміністрації Василь Моцний, кіровоградський міський голова Володимир Пузаков. Перші ж слова Василя Кузьмовича викликали шалені оплески.
− Я радий вітати вас з поверненням футболу на Кіровоградщину, − сказав голова облдержадміністрації. − Це не друге коло чемпіонату, це − відродження футбольних традицій області й команди «Зірка».
Василь Моцний згадав усіх футболістів − «зірчан», які приносили спортивну славу Україні і колишньому Радянському Союзу, і запевнив болільників, що майбутнє у кіровоградського футболу обнадійливе, а його слова про те, що футбольна команда «Зірка» гратиме у вищій лізі, були зустрінуті новим шквалом оплесків.
Володимир Пузаков у своєму виступі також підтвердив, що великому футболу в Кіровограді бути.
Сама ж гра особливого задоволення уболівальникам не принесла: далися взнаки і зимова «сплячка» футболістів, і стан поля − через кілька хвилин гри воно нагадувало ріллю. Результат багато хто вже передбачив: «наші програють» (нагадаємо, що «Титан» посідав у турнірній таблиці четверте місце). Так і сталося − «Олімпік» поступився з рахунком 1:2. Незважаючи на програш «наших», кіровоградські болільники залишали стадіон задоволеними: футбол і «Зірка» відродяться!
Турніри. Першості. Кубки.
Минулих вихідних визначилися півфіналісти відкритого розіграшу Кубка Кіровограда з футболу. Ними стали «Буревісник» і «Гідросила». Сьогодні вони зустрічаються між собою у фінальному поєдинку.
В Олександрії, Новоархангельську, Долинській, Ульяновці та Олександрівці розпочалися зональні обласні змагання Всеукраїнського турніру «Шкіряний м’яч». В них беруть участь 21 команда.
ЗМІ.
«Народне слово», «Вечірня газета», «Кіровоградська правда», інші обласні газети інформують про відкриття футбольного сезону в Кіровограді, про результати чергових турів у вищій та першій футбольних лігах. Так, «Спортревю» (4.04.08) пише: «Киевское «Динамо» с трудом зарабатывает три очка, «Шахтер», дважды уступая по ходу встречи с «Арсеналом», умудряется выиграть в Киеве. «Металлист» благодаря голу бразильца Коэльо огорчает в солнечной Одессе местный «Черноморец». Очередной тур чемпионата Украины наконец-то прошел без очевидных судейских промахов...»
11. Луганськ
Евро 2012
Ни внешней рекламы, ни материалов в СМИ, ни событий по данной теме за отчетный период небыло.
Местный футбол
Областная федерация футбола
В областной федерации провели три семинара: тренеров ДЮСШ (с участием специалистов ФФУ), председателей городских и районных федераций и арбитров, в котором приняло участие пятьдесят человек. Провели исполком, на котором утвердили бюджет федерации и регламент проведения чемпионата области и кубковых игр. В чемпионате области есть некоторые перестановки, связанные с исчезновением одних команд («Агата», команда Кировска и стахановский «Вагоностроитель») и появлением новых (команды Сватовского и Марковского районов, а также Луганского тепловозостроительного завода).
ФК «Заря»
Газеты «Ракурс», «Вечерний Луганск» и «Футбольное обозрение» заголовки к материалам о последней игре «Зари» во Львове начинают со слов «Первый блин…», намекая на разгромный проигрыш после смены тренера. Сразу пятеро новых футболистов не то что погоды не сделали, не сделали даже нормальную игру. Правда, определенным оправданием для тренера Анатолия Волобуева может служить то, что шесть игроков основного состава заболели, а двое пропустили игру из-за дисквалификации. Тем не менее, результат говорит о том, что скамейка запасных явно коротковата. Правда, главный тренер заявил, что этот проигрыш всего лишь случайность. Следующая игра «Зари», теперь уже дома, показала, что второй блин у нового тренера получился не лучше. Уже пятый подряд проигрыш, на этот раз «Кривбассу» 1:2, который из-за финансовых затруднений на вторую игру выезжает за свой счет. Возможно, игроки были уверены в том, что соперник не приедет и можно будет «на халяву» получить три очка.
Алчевская «Сталь»
Алчевская «Сталь», несмотря на проигрыш в двух последних турах «Фениксу» и «Оболони», держится на девятой строчке таблицы. К сожалению, это место не дает возможности бороться за выход в высшую лигу, зато практически страхует от вылета во вторую.
Вторая лига
Начинаются игры во второй лиге, где в восточной зоне Луганская область не только представлена двумя командами, но они обе являются фаворитами. «Шахтер» и «Коммунальник», занимающие третье и четвертое места соответственно. При этом отрыв от лидера составляет всего 2-3 очка. Команда неплохо провела сборы в Крыму и Турции (откуда недавно вернулась) где в восьми контрольных один проиграла, один закончился сухой ничьей, а шесть выиграла. По словам главного тренера Анатолия Куксова, на сборах работали плодотворно, в хороших условиях и при благоприятной погоде. Сейчас в команде двадцать шесть футболистов, во всех линиях идее большая конкуренция за место в основном составе, есть кому бороться за выход в первую лигу.
Фут-зал
«ЛТК» уже официально поплатилась за игру в полуфинале кубка Украины против «Енакиевца» дисквалифицированного Николая Тменова. Исполком Ассоциации мини-футбола выигрыш луганчан аннулировал, засчитав техническое поражение со счетом 0:3. Предпоследний матч первенства Украины «ЛТК» со счетом 5:6 проиграл «Марриону», а последний выиграл у «Универ-Автомар» 6:0. Благодаря этому результату команда перебралась на девятое место.
Областные чемпионаты
Продолжаются чемпионаты в Луганске, Красном Луче, Краснодоне и Станично-Луганском. А в Первомайске двухмесячный марафон закончился. Золотые медали первенства города получили футболисты команды «Золотое-Алмаз», на втором месте − «Локо», на третьем «Шахтер», проигрывавший в матче за бронзу со счетом 0:4, но сумевший переломить игру и закончить ее в свою пользу. Все футболисты-призеры кроме медалей получили от спонсора чемпионата ООО «Континент-Первомайск» скидку в «целых» 7% на установку металлопластиковых окон.
Мини-футболу
В прошлые выходные состоялись соревнования по мини-футболу в зачет VII спартакиады общества «Спартак». Первое место заняла команда Укртелекома, на втором − Укрпочта, на третьем обком профсоюза медиков.
12. Львів
Євро-2012
Преса
Протягом минулого тижня не відбулося ніяких подій щодо підготовки до Євро-2012 у Львові та Львівщині. Тому тенденція до того, що у місцевих львівських ЗМІ з’являється інформація здебільшого загальноукраїнського значення про підготовку до чемпіонату Європи зберігається і надалі. Якби не телепередача на «12 каналі» Львівського телебачення, то у пресі з місцевих новин практично нічого не було б.
Отож окрім програми (про неї нижче), у львівських ЗМІ вийшла інформація з посиланням на прес-службу Львівської міськради про те, що УЄФА знизила т. зв. «ризики» будівництва стадіону у Львові. Сталося це після того, як керівництво міста юридично закріпило угодою відносини з компанію «Alpine». А наступного ж дня та ж прес-служба Львівської міськради повідомила місцеві ЗМІ про те, що завершено перший етап проектування нового стадіону у Львові. Загальні роботи з проектування повинні завершитися не пізніше початку червня цього року.
Телепередача «Прямим текстом»
Участь у програмі взяли губернатор Львівщини Микола Кміть (прилетів одразу після засідання за участю прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко у Києві), заступник голови Львівської облради Лев Захарчишин, почесний президент ФК «Карпати» Петро Димінський, керівники фракцій Львівської міськради, інші особи. Перші півгодини програми на зв’язку у прямому ефірі перебував голова Нацагентства з питань підготовки до Євро-2012 в Україні Євген Червоненко. На передачі був відсутнім міський голова Львова Андрій Садовий, якого ведучий Остап Дроздов запрошував.
Євген Червоненко гостро розкритикував підготовку до Євро-2012 у Львові, зазначивши, що це місто серед усіх інших готове до форуму найгірше. Він пообіцяв, що за кілька тижнів приїде до Львова, і в закритому режимі буде гостро поставлено питання темпів та якості підготовки до Євро-2012. Він також заявив, що як колишній львів’янин, він зробить усе, аби у його рідному (так він назвав) місті відбулися матчі чемпіонату Європи.
Другим слово взяв Петро Димінський. Він також гостро розкритикував стан підготовки до Євро-2012 у Львові, але основною тезою його виступу було те, що до проектів чемпіонату Європи потрібно в першу чергу залучати місцевого інвестора, а не закордонного. «Це влада повинна стукати до мене, аби я прийшов і допоміг з інвестиціями до Євро-2012, а не навпаки. Натомість зараз ситуація протилежна», − заявив Петро Димінський. У кінці телепередачі Димінський заявив, що він дає місяць міській владі, аби та нарешті звернулася до нього з пропозиціями інвестиційних проектів. Якщо цього не станеться, то його у цій телестудії більше не буде.
Виступив зі словом і Микола Кміть. Його промова була найменш емоційною та найбільш адекватною. Він зазначив, що у Львові справи із підготовкою до Євро-2012 є значно кращими, ніж це малює Євген Червоненко. Наприклад, у Львові уже в розпалі проектні роботи по новому стадіону. В той час як в Харкові з цим біда, а в Одесі новим стадіоном і не пахне. У Львові справи з аеропортом чи не найкращі в Україні (у Харкові він закритий. У Дніпропетровську та Донецьку з тим дуже великі проблеми адже справи перебувають у суді). І всі слова про те, що Львів найгірше готовий до Євро-2012 − це неправда, і цим лише створюється нагнітання ситуації. Для підстраховки, якщо компанія «Alpine» все-таки не знайде інвестора, Львів під заставу землі під стадіон візьме кредит в 1 млрд. грн., і стадіон у будь-якому випадку буде збудований. Микола Кміть погодився, що у першу чергу потрібно давати змогу реалізовувати інвестиційні проекти місцевим бізнесменам, а потім давати можливість це зробити іноземцям.
З цієї програми усі без винятку електронні ЗМІ Львова зробили інформації (по кілька штук) та наступного дня надрукували на своїх сторінках.
Кулуари
Конфіденційно!!! (Не для сайту)
Як стало мені відомо, міський голова Львова Андрій Садовий свідомо не пішов на цю програму, оскільки в нього з’явилася інформація про те, що вона проплачена зі сторони Петра Димінського, і на цій програмі, що в результаті тривала близько 2-х годин будуть, вибачте за слово, його «мочити». Натомість представляти міську владу відправили першого заступника Садового (людина, що власне найбільш компетентна у цьому питанні) Олега Синютку. Проте ведучий Остап Дроздов, аргументуючи це тим, що надсилав адресне запрошення саме Садовому, просто не впустив Синютку у студію. Цей факт, що цікаво, наступного дня оприлюднила прес-служба Львівської міськради, а сайт ZAXID.NET навколо цього взяв кілька коментарів.
Окрім того, Микола Кміть, котрий цілу програму казав, що потрібно в першу чергу дати шанс місцевим інвесторам, після програми одному зі своїх підлеглих (не для інших вух) сказав, що він впевнений, що Димінський окрім гучних заяв нічого не зробить у плані інвестицій у Євро-2012.
Реклама
Жодних елементів зовнішньої реклами (роздача листівок, біг-борди тощо) щодо підготовки до Євро-2012 у Львові та області протягом минулого тижня помічено не було.
Місцевий футбол
Матчі
Цього тижня львівські «Карпати» на виїзді перемогли ужгородське «Закарпаття» з рахунком 2:1 (голи у львів’ян забивали Кірильчик та Худоб’як), а ФК «Львів» на власному полі переграв сімферопольський «ІгроСервіс» з рахунком 1:0 (гол забив Гальчук). Традиційно, цим поєдинкам місцеві ЗМІ присвятили велику увагу.
ЗМІ
У тижневику «Карпати» надруковано звіти поєдинків основних та дублюючих команд «Закарпаття» та «Карпати», а також вміщено ще кілька цікавих статей. Зокрема, вийшов матеріал під заголовком «Академія на мільйон доларів», у якій йдеться про те, що ФК «Карпати» та львівське училище фізичної культури спільними зусиллями збираються побудувати футбольну Академію. Також окрім після-матчевих бліц-інтерв’ю з гравцями «Карпат», тижневик традиційно надрукував інтерв’ю з головним тренером свого наступного суперника полтавської «Ворскли». Микола Павлов розповів кореспонденту, що після свого повернення до тренерства, він кинув, цитую, «курити, пити та лаятися на арбітрів». Микола Павлов зазначив, що у матчі з «Карпатами» на виїзді його команду влаштує і нічия.
Газета «Спортивка» надрукувала звіти з поєдинків «Карпат» та ФК «Львів», звіти з матчів міні-футбольних львівських команд у чемпіонаті України. Вийшло у друк інтерв’ю з власником та гравцем львівського міні-футбольного клубу «ТВД» Мироном Кіндієм, у якому він заявив, що пріоритетним завданням на сезон є вихід у фінал та перемога у Кубку України.
Інші футбольні новини
У газеті «Спортивка» надруковано досить цікаву замітку про те, як в Одесі відбувалася виставка, присвячена історії УПА (Української Повстанської Армії). Так, зокрема, цю виставку пікетували комуністи та представники Партії регіонів. Натомість дізнатися по історію УПА прийшло близько 50 одеських фанатів «Чорноморця».
13. Миколаїв
Євро 2012.
Заходи в організаціях та обласних державних органах.
На Миколаївщині заходів пов’язаних з підготовкою до ЄВРО-2012 не проводилося.
Зовнішня реклама.
Біг-бордів, листівок, плакатів, реклами тощо, які б розповідали про проведення Євро-2012 в Україні, на вулицях міст і сіл області − не виявлено. Не виявлено також використання знаку Евро-2012 на товарах широкого вжитку, одязі, продуктах харчування.
В ЗМІ області. Преса.
Відсутність у Миколаєві та області заходів, пов’язаних з підготовкою до чемпіонату Європи, компенсують місцеві ЗМІ, які не забувають писати про Євро − 2012.
Подається як інформація загальноукраїнського значення, взята із центральних видань, так і власні матеріали.
«Украина и Польша договорились о сотрудничестве в организации финального турнира чемпионата Европы по футболу в 2012 году. Соответствующее двустороннее межправительственное соглашение подписали в Киеве Премьер-министр Юлия Тимошенко и Премьер Польши Дональд Туск» («Южная правда», 01.04.08).
«В рамках подготовки к Евро-2012 в Украине необходимо реконструировать 13 аэропортов. Об этом премьер-министр Юлия Тимошенко заявила сегодня на встрече с инвесторами. Она уточнила, что стоимость работ при этом оценивается в 9,5 млрд грн и включает в себя строительство новых терминалов и прилегающей наземной инфраструктуры. Кроме того, по словам премьера, в рамках подготовки к Евро-2012 в Украине необходимо построить и реконструировать автодороги на общую сумму 37,5 млрд. грн» («Mukola. net», 03.04.08).
Чимало місцевих видань звернули увагу на повідомлення про те, що Кабмін відклав розгляд питання про будівництво моста через р. Південний Буг у Миколаєві. «Такое решение принято сегодня на заседании правительства, сообщил министр транспорта и связи Иосиф Винский. По его словам, указанное решение связано с отсутствием четких гарантий по инвестициям со стороны местных органов власти, а также распыление средств, которое бы произошло в этом случае» (миколаївська Інтернет − газета pravda.mk.ua, 02.04.08, Інтернет − видання «mk.mk.ua», 04.04.08).
Але втрачати надію на спорудження цього моста не можна, адже «в повестку дня заседания правительства был включен вопрос о подписании гарантийного письма к японскому Банку международного развития для предоставления кредита на строительство моста через р. Южный Буг в Николаеве. Стоимость указанного проекта составляет 1 млрд долл. (миколаївська Інтернет − газета «Mukola. net», 02.04.08).
«Ситуацію з об'їзним мостом довели до абсурду» − це думка народного депутата України, першого заступника парламентського комітету з питань податкової і митної політики Миколи Круглова. Інтерв'ю було записане за декілька днів до вищеназваного вирішення уряду. На запитання журналіста: « А подвести этот проект (прим. − міст через Південний Буг) под Евро-2012 тоже нельзя»? Депутат відповів: «К сожалению, нет. В перечне необходимых объектов (их около 30-ти), который утвержден рабочей группой по подготовке чемпионата, николаевского моста нет. …Да, государство сейчас пытается решать проблему дорог в рамках футбольного чемпионата 2012 года. А это значит, что планируется развивать те направления, где будут проходить матчи, − Киев, Днепропетровск, Донецк, Львов и Одесса как резервный город. А все остальное − остается, как говорят, на нуле...» (миколаївська обласна Інтернет − газета «Новости N», 04.04.08).
Про підготовки до футбольного чемпіонату Європи 2012 згадали і в повідомленні про відкриття нового футбольного сезону на Миколаївщині. «За подписью главы облгосадминистрации Алексея Гаркуши всем главам районных администраций были разосланы письма с предложением взять на контроль выступления команд своих районов. Также рекомендовано на всех стадионах вывесить лозунги «Слава 100-летию николаевского футбола», «Приветствуем Евро-2012 в Украине!», «Объединимся ради футбола!». Лозунги − дело, конечно, хорошее. Но насчет столетнего юбилея хочется вновь заметить: николаевскому футболу уже больше лет, играть в наших краях начали ранее, чем в 1908 году» («Николаевские новости», 01.04.08).
Місцеві ЗМІ повернулися до події, яка сталася наприкінці березня: на черговій сесії Снігурівської районної ради вшанували переможців футбольного сезону-2007. «С покорением значительных вершин хозяев поздравил и почетный гость − заместитель председателя областной федерации футбола Валерий Запорожец. Он выразил уверенность, что снигиревцы достойно проведут и год, когда отмечается столетие николаевского футбола и ведется подготовка к Евро-2012» («Южная правда», 01.04.08, «Николаевские бизнес», 02.04.08.).
Радіо. Телебачення.
Тема ЄВРО − 2012 в ефірі обласного радіо і телебачення не висвітлювалася.
Футбол.
ЗМІ про футбол.
Збірна України.
«Первый блин Алексея Михайличенко на посту главного тренера сборной Украины получился не комом. Игра его команды в товарищеском матче с сербами, еще одним неудачником отбора на Евро-2008, понравилась. Были и желание, и умение. Конечно, огрехов хватало, но времени на их устранение до начала отборочного цикла чемпионата мира хватает» («Николаевские новости», 01.04.08).
Чемпіонат України. Вища ліга.
Публікації були про 23-й тур. «Президент «Арсенала» Вадим Рабинович надеялся обыграть «Шахтер» и обещал «канонирам» повышенные премиальные. А фанатам, которые придут на стадион, большие и очень вкусные семечки. Но, как оказалось, всего этого для победы над командой Мирчи Луческу недостаточно. Порадовали своих болельщиков выездной ничьей и игроки «Закарпатья». Как отметил и.о. главного тренера Владимир Шаран, его подопечным не платят зарплату, не говоря уже о премиальных, тем не менее, они играют и играют на совесть («Николаевские новости», 01.04.08).
З посиланням на всеукраїнські Інтернет − видання газета «Вечерний Николаев» повідомила, що президент ФК «Шахтар» Рінат Ахметов обнародував свої доходи. «Общая сумма совокупного дохода народного депутата Украины Рината Ахметова в 2007 году составила 101 млн. 70,46 тыс. …Ахметов в минувшем году стал одним из немногочисленных известных украинцев, которые, по просьбе СМИ, обнародовали свою декларацию о доходах за 2006 год» («Вечерний Николаев»,05.04.08).
Чемпіонат України. Перша ліга.
Футболісти МФК «Миколаїв» зіграли у двох турах, обидві гри вдома.
«Первое поражение второго круга» («Николаевские бизнес», 02.04.08), «Бледная игра в день праздника» (прим. − 64 річниця звільнення Миколаєва від фашистських загарбників) («Флагман − Н», 02.04.08), «Тактику не выбирают, а навязывают» («Южная правда», 01.04.08.), «Преимущество в росте. Победа над николаевцам позволила лучанам приблизится к зоне «высшей лги»« («Николаевские новости», 01.04.08) − такими були коментарі про матч з луцькою «Волинню», який миколаївці програли 0:1.
Зовсім інший характер мали заголовки газет і коментарі місцевих журналістів після перемоги МФК «Миколаїв» з рахунком 2:1 над командою «Фенікс-Іллічівець» (Калініно). «Николаевцы одерживают волевую победу на «родном болоте» (прим. − це про футбольне поле Центрального міського стадіону) (веб − сайт газети «Николаевские новости», 03.04.08), «Под аккомпанемент дождя МФК «Николаев» одерживает вторую победу во втором круге» («Вечерний Николаев»,05.04.08), «Игра не хуже погоды» («Южная правда», 05.04.08).
Чемпіонат України. Друга ліга.
Як стало відомо з повідомлень місцевих ЗМІ, гравець команди «Воронівка» Єгор Процишин одягне футболку клубу другої ліги. Він працевлаштувався у команді «Нива − Світанок» (Вінниця). «Там же продолжает выступления николаевец Артем Жоров, а совсем недавно играл и Иван Шелест (перешедший в МФК «Николаев»). Еще один молодой талант − Алексей Моря стажируется в крымской команде под началом самого Анатолия Заяева. Есть известие и о судьбе Дениса Вакаря. Лучший снайпер последнего чемпионата Николаевской области подписал контракт с командой второй лиги ФК «Коростень» ( «Николаевские новости», 01.04.08).
Турніри.
Чемпіоном Миколаївської області з фут-залу стала команда «Воронівка».
Не обійшли увагою місцеві ЗМІ і традиційний Всеукраїнський юнацький турнір з футболу, присвячений звільненню м. Миколаєва від фашистських загарбників. «Вісім команд впродовж тижня демонстрували неабияку спортивну майстерність, віддаючи шану полеглим дідам та прадідам. Цього року склад учасників був як ніколи потужним, до Півдня України прибули навіть гості з Галичини − футболісти команди «Карпати» (Львів). …У поєдинках за вихід до фіналу футболісти СДЮШОР «Миколаїв» з рахунком 1:0 обіграли однолітків з команди «Чорноморець» (Одеса), а «Торпедо» (Миколаїв) досить сенсаційно завдали поразки з рахунком 2:1 головним фаворитам − львів’янам. Таким чином, фінал вийшов суто миколаївським. У фінальному поєдинку гравці СДЮШОР «Миколаїв», яких тренує Сергій Бурименко, не залишили жодного шансу землякам з «Торпедо», вигравши в них з рахунком 4:1» («Рідне Прибужжя», 01.04.08, «Южная правда», 05.04.08).
Підбито підсумки зимової першості Миколаївської області з футболу серед юнаків 1992-1993 років народження. Організаторами цих змагань стали обласна федерація футболу й дитячо-юнацька футбольна ліга. Команду-чемпіона − ДЮСШ села Степове готував тренер Руслан Саргсян (директор школи − заслужений працівник фізичної культури й спорту України Дмитро Штапенко), команди-призери − «Водопій» − Віталій Вакарчук і «Динамо» − Леонід Малий. Під час перерви футбольного матчу на Центральному міському стадіоні відбулося урочисте нагородження переможців. «Заместитель председателя комитета детско-юношеского футбола ФФНО Игорь Пономаренко отметил, что ненастная погода вносила свои коррективы, несколько туров были перенесены. К сожалению, на матчах юношей редко можно было увидеть наставников взрослых команд. А ведь эти ребята − ближайший резерв аматорского футбола» («Николаевские новости», 01.04.08).
Футбольний сезону стартував на Снігурівщині. Шістнадцять команд взяли участь у іграх на Кубок відкриття футбольного сезону. «Головна мета цього турніру − підготовка команд напередодні старту нового чемпіонату і пошук молодих здібних футболістів…Організатори змагань − відділ у справах молоді і спорту РДА та районна федерація футболу − запросили обслуговувати матчі турніру не тільки місцевих арбітрів, а й служителів футбольної Феміди з Миколаєва («Рідне Прибужжя», 03.04.08).
Це ж видання, з посиланням на Укрінформ, повідомило і про «рекорд любителя футболу», який «на диво професійним футболістам установив харків'янин Микола Куценко. Він пройшов марафонську дистанцію 42 км 195 м, набиваючи м'яч ногами і ні разу не опустивши шкіряну сферу на землю. Тим самим Куценко досяг нового рубежу в своєму хобі. На його рахунку вже три досягнення, занесені до Книги рекордів Гіннесса» («Рідне Прибужжя», 01.04.08).
14. Одеса
Евро 2012
Презентация проекта реконструкции одесского стадиона «Черноморец»
На пресс-конференции, посвященной презентации генерального плана реконструкции стадиона «Черноморец» (состоявшейся в Киеве 1 апреля) исполняющий обязанности президента клуба Олег Марус посредством СМИ утолил информационный голод всех любителей футбола, интересующихся и переживающих за главную арену Одессы.
Как сообщил Олег Марус, стадион будет полностью крытый, чисто футбольный, то есть без беговых дорожек. Перед входом на арену расположены два здания, в одном из них будет находиться гостиница, а второе будет использовано, как офисный центр. Следует отметить, что стадион, рассчитанный на 40 тысяч мест, а также гостиница вмещается в пятно застройки ныне существующего стадиона.
«Хочу проинформировать одесситов, что в ближайшее время мы начнем реконструкцию аллеи ведущей к главному входу на стадион. Она будет того же самого размера, но мы выложим ее тротуарной плиткой, поставим скамейки, сделаем освещение, с тем, чтобы одесситам уже сегодня было удобно отдыхать в парке имени Тараса Шевченко. Также мы восстановим фонтан и те лестницы, которые идут от нижних касс к нашему стадиону, кроме того, отремонтируем второе здание касс на улице Маразлиевской», отметил исполняющий обязанности президента клуба.
По его словам, на стадионе предусмотрена очень большая ложа для прессы, расположенная прямо в VIP-зоне, «так что поздравляю всех журналистов, скоро вы будете работать в отличных условиях». Возле каждой трибуны будут свои туалеты и свой выход, все это одобрила комиссия УЕФА. Всего на арене будет 244 туалета.
«Согласно нашему оптимистическому плану мы завершаем строительство летом 2010 года. Будем к этому стремиться и действительно планируем именно в этот период провести первую игру на новом стадионе. В ближайшее время нас ждут две важные даты. 17-18 апреля мы будем работать с нашими немецкими партнерами не только на заводе в Ильичевске, но и с представителями фирмы, проектирующей статику самого стадиона, предстоит еще ряд важных встреч. Рассчитываем, что к концу месяца, а именно такой срок нам дали инспекторы УЕФА, мы сможем доложить о вновь выполненных работах», подытожил Олег Марус.
Экспозиция одесской программы подготовки к ЕВРО-2012
Президент Украины Виктор Ющенко осмотрел экспозицию одесской программы подготовки к ЕВРО-2012 на XIV Международной выставке UІTT 2008 «Украина — Путешествия и Туризм». Выставка проходила в Международном выставочном центре (г. Киев).
Экспозиция департамента по подготовке и проведению в Одессе ЕВРО-2012 была размещена на стенде Одесской области, привлекая внимание живописной панорамой − видом на Одессу с высоты птичьего полета. Посетители выставки могли ознакомиться с презентацией городской программы подготовки к европейскому чемпионату и материалами, иллюстрирующими современный уровень и перспективы развития туристической инфраструктуры города и региона.
Во время посещения стенда Одесской области Президент Украины провел краткую беседу с заместителем председателя Одесской областной государственной администрации Андреем Ткачуком и заместителем директора департамента по подготовке и проведению в Одессе ЕВРО-2012 Вадимом Терещуком. Виктор Ющенко в целом положительно отозвался о программе и высказал ряд рекомендаций относительно ее реализации.
Одесский городской совет
Одесскому городскому совету предложено увеличить свою долю в ЗАО «Футбольный клуб «Черноморец». Об этом в своем выступлении заявил депутат Александр Кравец (Партия регионов). Он заявил, что город может передать в собственность клуба стадион «Черноморец», а также тренировочные базы на ул. Академика Вавилова (пос. Таирова) и ул. Вице-адмирала Азарова (Отрада). По словам А. Кравца это позволит городу более эффективно координировать подготовку к Евро-2012. В беседе с корреспондентом «Одесинформа» депутат не смог сказать, какова сейчас доля города в ЗАО. Он лишь отметил, что это − миноритарный пакет.
Вопрос будет рассматриваться на втором пленарном заседании сессии, которая состоится через 10 дней. До этого времени специальная комиссия определит стоимость названного имущества и размер будущей доли горсовета в уставном фонде ЗАО.
Земля под стадионом «Черноморец» в одесском парке им. Шевченко остается в городской собственности. Об этом заявил в беседе с журналистами городской голова Эдуард Гурвиц, передает корреспондент «Одесинформа». Мэр сообщил, что в инвестиционном договоре на реконструкцию спортивного сооружения предусматривалось, что город за 1 грн. передаст стадион инвестору и отведет 10 га земли под ареной ему в собственность. Это противоречит законодательству Украины, так как территории парков являются землями общего пользования. В результате длительного обсуждения представители инвестора и горсовета пришли к соглашению, что стадион будет внесен в уставный фонд ЗАО «Черноморец», а земля − отведена ему в пользование. На этом участке разрешена только реконструкция стадиона. Напомним, ЗАО «Футбольный клуб «Черноморец» входит в финансовую группу «Приморье», которую контролирует народный депутат от Партии регионов Леонид Климов.
Инвесторы
Делегация во главе с самой богатой израильтянкой − владелицей корпорации «Arison Business Group» Шери Арисон − выразила заинтересованность в ряде одесских проектов. На встрече с мэром Эдуардом Гурвицем речь шла о реконструкции аэропорта, строительстве стадиона и автодороги «Север − Юг», сообщило городское управление информации. Недавно Ш. Арисон встречалась также с Президентом Украины Виктором Ющенко. Он подчеркивал, что сотрудничество страны с корпорацией перспективно. В частности − в деле подготовки к проведению матчей европейского футбольного чемпионата 2012 г.
Гостиничное хозяйство
К европейскому футбольному чемпионату 2012 г. необходимо создать в Одессе дополнительно 2,5 тыс. гостиничных номеров. В частности, планируется реконструировать 5 отелей. Об этом сообщил на пресс-конференции заместитель начальника регионального управления культуры и туризма Дмитрий Заболотный, передает корреспондент «Одесинформа». Реконструкции подлежат (или уже обновляются) гостиницы «Большая Московская», «Спартак», «Красная», «Турист» и «Октябрьская». Все работы будут вестись за счет инвестиций, подчеркнул чиновник.
Аэропорт
Одесскому аэропорту требуется 362 млн. гривен на реконструкцию и строительство новой взлетно-посадочной полосы (ВПП). Также нужно 470 млн. грн. − на реконструкцию аэровокзала с увеличением пропускной способности до 1 тыс. пасс./час. Кроме того, проект развития предприятия предусматривает строительство отеля и прилегающего двухъярусного паркинга. Стоимость этих работ − 248 млн. грн. Об этом заявил заместитель министерства транспорта и связи Валерий Давыдов, выступая на совещании с инвесторами в Кабмине, передает РБК-Украина. Он оценил состояние всех украинских аэропортов как неудовлетворительное. В связи с этим министерство разработало проекты реконструкции семи аэропортов, которые будут задействованы в проведении Евро-2012.
Одесса примет два матча Евро-2012
Исполняющий обязанности президента одесского футбольного клуба «Черноморец» Олег Марус заявил, что Одесса в любом случае примет два матча Чемпионата Европы по футболу 2012 года. Такое заявление он сделал 4 апреля в ходе пресс-конференции. «Одесса примет как минимум два матча, и этот вопрос уже решен. Ведь по сути уже нет деления на основные и запасные города. Есть Украина и Польша, которые выиграли тендер. УЕФА отдала этим странам Чемпионат Европы, а национальные федерации сами выберут города, которые будут принимать матчи. До этого момента есть много времени. Почетный президент клуба «Черноморец» Леонид Климов встречался с руководителем ФФУ и с самыми высокими чинами УЕФА. Одесса обязательно примет матчи Евро, и в этом нет никаких сомнений», − отметил Олег Марус.
Он подчеркнул, что вопрос проведения матчей также во многом зависит от самого клуба и городских властей.
«Вопрос состоит в том, сможем ли мы справиться и построить стадион и аэропорт. Я думаю, что можем, а если сделаем лучше, чем кто-то из основных и резервных городов, то еще большее количество матчей состоится в Одессе. Тем более мы не должны забывать, что Евро пройдет за две недели, а все то, что мы сделаем, останется нам и нашим внукам. Отмечу, что стадион в парке Шевченко закончили строить в 1936 году, а новая арена, как и аэропорт и дороги, останется нашим потомкам. Поэтому Евро-2012 − это очень важно для нас и всего города», − сообщил исполняющий обязанности президента клуба.
Согласно новому плану реконструкции, возле стадиона «Черноморец» будут построены гостиница и офисный центр, сообщил и. о. президента ФК «Черноморец» Олег Марус. Как отметил О. Марус, высота зданий будет не более 16 этажей. При этом общая площадь строительства не превысит пятна застройки нынешнего стадиона, поэтому зеленая зона вокруг объектов будет сохранена. Ну конечно, никто не сомневался, что реконструкцией стадиона дело не кончится. Конечно, очень надо построить в ПАРКЕ жилой 16-ти этажный дом. А ничего, что это НЕЗАКОННО, как бы очень сильно не хотелось им подзаработать деньжат. Хотите реконструировать стадион на местах чумных захоронений − пожалуйста! Но строить жилой дом?! Почему я говорю жилой дом? Местные жители в кулуарах говорят, что очень большая возможность того, что после Евро-2012 гостиница будет переоборудована в жилой дом.
Мэр Одессы забил первый гол в ворота Евро-2012
01.04.08 на Приморском бульваре возле памятника Дюку мэр города Эдуард Гурвиц отправил в «символические» футбольные ворота первый условный мяч европейского футбольного первенства 2012 года. После этого молодежная сборная Украины по футболу отправила в ворота еще 11 мячей, а затем около 2 тысяч мячей также полетели в ворота противника. Лететь мячам в ворота помогали стоявшие по обе стороны Потемкинской лестницы молодые футболисты. Большинство мячей достались детям.
Футбольные события Одесского региона
Самой главной новостью для одесских футбольных фанатов стала победа нашей команды над донецким «Шахтером» 6 апреля. Матч закончился со счетом 0:1. Единственный гол в победном для «Черноморца» матче забил на 25-й минуте Владимир Корытько с пенальти. В матче в Донецке одесситы играли на контратаках, тогда как хозяева стремились атаковать, но блестяще проявили себя вратарь «Черноморца» Виталий Руденко и защитники «моряков».
Футбол иногда дарит непредсказуемые и кажущиеся нелогичными результаты, за каждым из которых на самом деле многое стоит − упорный труд, учтенные ошибки, правильный план на игру, целеустремленность и волевые качества. Нашей команде удалось проявить все это и одержать победу в гостях над донецким «Шахтером», то есть, сделать то, что до игры казалось невозможным. Казалось ошибочно, ибо в футболе ничего невозможного нет, и теперь одесские болельщики могут наслаждаться осознанием того факта, что именно «Черноморец» смог подтвердить этот старый тезис. Выездной победой над «Шахтером» «Черноморец» реабилитировался за два последних поражения и заслужил теплые слова от своих болельщиков. Ну а противостояние с «Шахтером» еще не окончено. 16 апреля команды сыграют в третий раз за месяц. Пока мы обменялись выездными победами (за кубковое поражение одесситы сумели отплатить тем же в чемпионате). Наверняка в ответной игре полуфинала Кубка нашей команде будет нелегко, но этой своей игрой она заслужила, чтобы болельщики в нее верили.
Главный тренер одесского футбольного клуба «Черноморец» Виталий Шевченко заявил, что перед командой стоит задача попасть в еврокубки, но «это не вопрос жизни и смерти». Такое заявление он сделал в ходе пресс-конференции после окончания победного для одесской команды матча в Донецке. «Хотим принять участие в Кубке Интертото. Главное − делать команду, поскольку с момента моего прихода в «Черноморец» в общей сложности поменялось 12 футболистов», − подчеркнул Виталий Шевченко.
Растет смена «Черноморцу»
На арене футбольной базы «Отрада» ДЮСШ «Черноморец» состоялся традиционный весенний турнир на Кубок Черного моря, посвященный памяти заслуженного тренера Украины А. Ф. Зубрицкого. В турнире принимали участие восемь команд, составленных из игроков 1992 года рождения: одесские «Черноморец-92» и ДЮСШ-9, «Металлист» (Харьков), МФК «Кремень» (Кременчуг), «Интер Линия» и «Днепр» из Днепропетровска, ФК «Севастополь», «BRW-Biк» (Новоград-Волынский). «Черноморец» в своей группе с одинаковым счетом 1:0 обыграл «Металлист» и «Интер Линию», но уступил «Кремню» — 1:3, что не помешало ему вместе со своим обидчиком выйти в полуфинал.
Награды лауреатам вручили главный тренер юношеской сборной Украины Александр Головко и вице-президент детско-юношеской футбольной лиги Олег Орехов. Лучшими игроками турнира признаны: вратарь — Артур Пинчук («Металлист»), защитник — Игорь Бандура («Днепр»), полузащитник — Рахат Эюбов («Черноморец»), бомбардир — Артем Козлов («Кремень»).
Следует отметить прекрасную организацию соревнований и четкую работу судейской коллегии во главе с Владимиром Земляным. Организаторы из ФК «Черноморец» не ограничились «обязательной» программой. Участники турнира побывали на экскурсии по городу с посещением историко-краеведческого музея, мальчишки получили много дополнительных призов и ценных подарков, о которых позаботились спонсоры — Ассоциация судовладельцев Черного и Азовского бассейнов, Федерация профсоюзов работников морского транспорта и плавсостава Украины, кафе «Пикник» (многокилограммовый торт пользовался одинаковым успехом как у победителей, так и у проигравших). Если юные «моряки» 1992 года рождения остановились в шаге от вершины, то ребята на год старше, возглавляемые тренерами Г. Бурсаковым и В. Ищаком, вернулись из Запорожья с победой. Там проходил международный турнир, посвященный памяти бывшего мэра города Александра Поляха. Одесситы последовательно обыграли «Десну» (Чернигов) — 4:1, «Металлург-2» (Запорожье) — 8:3, «Днепр» (Днепропетровск) — 3:1 и «Металлист» (Харьков) — 4:1. В последний день соревнований наши земляки миром разошлись в далеко не мирной встрече (3:3) с хозяевами турнира — основной командой «Металлурга». В итоге «Черноморец» финишировал первым, а Виталий Балашов с 12 забитыми мячами стал лучшим бомбардиром. А в это время команда 1996 года рождения под руководством В. Сахно на турнире в Умани в споре десяти коллективов заняла 2-е место. Неплохая, судя по всему, растет смена «Черноморцу»!
«DJUICE-ГОЛ-2008»
На прошлой неделе обозначились победители второго этапа Всеукраинского школьного чемпионата з футбола «DJUICE-ГОЛ-2008». Этот турнир приближается к финальной части. Позади остался городской этап соревнований. В Одесском турнире приняли участие команды 16 школ. Победитель определялся по олимпийской системе с играми 1/8, 1/4, полуфинала и финала. В результате боев выиграла команда со школы № 65, которую тренировала Ольга Веккер. Теперь одесские школьники будут презентовать наш город на региональных соревнованиях (третьем этапе) чемпионата, которое состоится 19 апреля.
Мини-футбол
Проведено заключительный тур чемпионата Одессы по мини-футболу среди команд ветеранов в возрасте более 37 лет. Звания чемпиона удостоена команда «Черное море» (тренер Роман Смирнов) − 64 очки, на втором месте «Ришелье» (Петр Чилиби) − 61 очко, на третьем − «Соцбанк» (Николай Жужурун) − 49 очек.
Другие футбольные новости
Распоряжением мэра Одессы Эдуарда Гурвица выделена одноразовая материальная помощь 18 ветеранам футбола. Каждый из них получит по 1 тыс. грн. Как сообщило сегодня муниципальное управление информации, речь идет о членах спортивного клуба «Ветеран». Он был создан 10 лет назад для всесторонней поддержки больных и нетрудоспособных ветеранов одесского футбола.
15. Полтава
Євро 2012.
Реклама.
Зовнішньої реклами та використання логотипу Євро 2012 за звітний період не зафіксовано.
Заходи.
За звітний період місцевою владою та громадськими організаціями не проводилось жодних заходів присвячених Євро 2012.
ЗМІ.
З усіх місцевих друкованих ЗМІ жодна газета не згадала про Євро 2012.
Місцевий футбол.
ФК «Ворскла».
«Дніпро» − «Ворскла» − 1:0
Статистика свідчить, що наставник полтавців Микола Павлов з якими б командами в якості головного тренера не приїздив у Дніпропетровськ, «Дніпру» програвав завжди. Виключення не сталося. На 25-й хвилині «Ворскла» не реалізувала стовідсотковий гольовий момент, Кравченко пробив з десяти метрів у захисника. Гол ми отримали в свої ворота на 62-й хвилині несподівано, виходячи з розвитку подій на полі. Вдало спрацювала «армійська зв’язка» Гусєв-Самодін. На післяматчевій прес-конференції Павлов відзначив успішну заміну у складі господарів, маючи на увазі вихід на поле Самодіна. Дніпропетровці багато фолили, і навіть за 15 хвилин до завершення гри червону картку отримав Андрієнко. Проте «біло-зелені» в більшості не змогли нічого суттєвого організувати біля воріт Кернозенка. Результат матчу несправедливим назвати не можна: «Дніпро» більше атакував, краще комбінував і менше помилявся.
ФК «Полтава».
ФК «Полтава» − «Шахтар» − 1:0.
3-го квітня, коли цілий день лив дощ, відновилися матчі першості України в другій лізі. Поле стадіону «Локомотив», де засіяли нову траву, ще не готове до проведення матчів. Тому перший в цьому році домашній поєдинок ФК «Полтава» провів на стадіоні «Лтава», що є тренувальною базою ФК «Ворскла». Не зважаючи на погоду і віддаленість від міста, на матчі були присутні близько 200 глядачів. У першому таймі більше володіли ініціативою гості, яких змушував це робити статус лідерів. Проте до перерви господарі відкрили рахунок, відзначився екс − «ворсклянин» Подробаха. В другому таймі на полі була рівна боротьба, але рахунок залишився незмінним.
«Кремінь» Кременчук
Проблема
У газеті «Полтавщина спорт» (№13.1-7.04.2008) вийшов матеріал Валерія Зубенка «Стадион «Политехник»: камень преткновения или точка соприкосновения?». Пристрасті навколо стадіону, де може проводити свої поєдинки кременчуцький «Кремінь» не вщухають. Питання могло б вирішитися 27-го березня на зустрічі зацікавлених осіб з уболівальниками, але на неї не прийшов ректор кременчуцького політехнічного університету, в чиєму підпорядкуванні знаходиться стадіон. Присутній на зустрічі народний депутат України, почесний президент МФК «Кремінь» Олег Бабаєв завірив, що у вузу ніхто стадіон забирати не збирається. Реконструкція «Політехніка» забере 2-2,5 млн. доларів. «Я не дам спокійно жити керівництву вузу, доки ми не сядемо за стіл переговорів» − емоційно резюмував Бабаєв.
Ще в незапам’ятні часи, коли «Кремінь» виступав у вищій лізі чемпіонату України, його долю вирішив стадіон. Тринадцять років тому, коли Григорій Суркіс побачив «Політехнік», сказав, що в таких умовах команда не може приймати ігри чемпіонату України.
Міні-футбол.
XVIII Першість міста на призи «Полтавського вісника»
Переможець і призери визначилися за тур до фінішу, а це призвело до того, що до поєдинків останнього туру команди поставилися не зовсім по спортивному. Було зафіксовано відразу три неявки, а на матчі були призначені арбітри, які втратили кілька дорогоцінних годин вихідного дня. Зовсім по-іншому по-чемпіонськи повела себе «Ювента». В останньому матчі першості керівництво клубу вирішило перевірити в дії юнацький склад команди. І дублери не підвели, зігравши у нічию. (газета «Полтавський вісник» №14 4 квітня 2008).
16. Рівне
Євро 2012
Коли довкола, мається на увазі не тільки міста, які прийматимуть Євро-2012, а й, наприклад, Луцьк, дедалі активніше обговорюється тема підготовки до чемпіонату Європи в Україні, у Рівному спостерігається „мертве царство”. Зрештою, видається, що футболом в області цікавляться тільки самі футболісти та невелика горстка палих його прихильників. Скажімо, якщо раніше окремі депутати облради і керівники області бодай прикривалися темою підготовки до Євро-2012, то нині його взагалі ніде не згадують. Їх нині менше цікавить питання, скажімо, капітальний ремонт автодоріг міжнародного та державного значення, аніж прокладання сільських доріг. На перший погляд, − на лице піклування народних обранців за мешканців області. Проте мимоволі благородні наміри, особливо представників БЮТ, викликають глибокі сумніви. Так, наприклад, нині заступник голови облради Валентин Крока, апелюючи численними зверненнями громадян, лобіює питання виділення коштів з державного бюджету на ремонт дороги до села Глинськ Здолбунівського району (неподалік обласного центру). Однак подейкують, що така турбота про селян зумовлена мало кому відомим фактом. Виявляється, Глинська сільська рада дала згоду на відведення земельної ділянки під садово-городній кооператив, 98 відсотків членів якого є мешканці Рівного, інших районів області, Києва, Сум, Закарпаття тощо. Зрештою, навіть не це стільки „зачіпає за живе”, як той факт, що на цій землі на ділянки претендують цілі родинні династії, серед яких Хомичі (підозрюють, що це родичі голови бюджетної комісії облради , „бютівця” Олега Хомича, котрий проявляє неабияку активність у земельних питаннях). Не виключено, що й решта членів кооперативу − якщо не прихильники БЮТу, то їх близькі.
Про інтереси міської влади щодо розвитку футболу, тим паче проведення Євро-2012, взагалі говорити не доводиться. Дана ситуація у стані нестабільності, напередодні виборів мера всі зосереджені на майбутній кампанії.
Реклами Євро-2012 в Рівному немає.
Місцевий футбол
Нині у владних колах не простежуються палких прихильників гри мільйонів, про це свідчить той факт, що президенту ФК „Верес”, якого досі підтримував покійний мер Віктор Чайка, довелося йти на злиття з ФК „Штурм”. Зауважу лише, що процес злиття матиме поетапний характер. До кінця чемпіонату кожен з клубів вирішуватиме свої турнірні питання. Щоправда, президент ФК „Штурм” Ігор Климишин представлений команді як віце-президент ФК „Верес”. Що зміниться? Зі слів Ігоря Климишина, він особисто підтримуватиме ФК „Верес” фінансово і матеріально, але здійснюватиме суворий контроль за використанням коштів, оскільки досі такого не було.
На грані маленького скандалу − тема капітального ремонту центрального міського стадіону „Авангард”. Під час проведеного виїзного засідання керівництва міської влади з будівельниками виявлено безліч дрібних і серйозних недоліків, що розцінили як „закопування в землю міських грошей” (вже виділено на реконструкцію стадіону № мільйони 300 тисяч гривень). Будівельникам визначено конкретний строк на ліквідацію недоробок.
Місцеві засоби масової інформації подали матеріали про готовність „Вереса” до весняного сезону. Щоправда, оцінка ситуації коливається від оптимістичної до саркастичною. На мою думу, ситуація краща, ніж змальовують її скептики.
РЕВАНШ НЕ ВІДБУВСЯ
Обіцянки тренерського штабу ФК „Верес” напередодні весняного сезону виявилися не порожніми словами. На стартовий поєдинок зі столичною „Оболонню-2” вийшла мобілізована команда, що продемонструвала неабияку самовіддачу. І хоча рівнянам не вдалося вибороти жадану перемогу, вони заслужили схвальні відгуки своїх уболівальників.
Перших десять хвилин суперники „прицінювалися” один до одного, отож у цілому боротьба точилася на середині поля. Але щойно рівняни додали у швидкості, як поблизу штрафного гостей виник небезпечний момент. Після того, як захист „Оболоні-2” у котре звалив на землю всюдисущого Володимира Никончука, арбітр на 10-й хвилині зустрічі призначив у ворота киян штрафний. Крученим ударом Андрій Федорчук майстерно „кладе” м’яч у лівий кут воріт (1:0). Далі територіальна перевага перейшла до „Оболоні-2”. Однак „вересівці”, які поступалися гостям у класі, проявили, проте, бійцівський характер, не дозволивши киянам створити бодай один небезпечний момент.
Друга половина зустрічі розпочалася з потужного наступального натиску „Вереса”. Однак Фортуна виявилася на боці столичної команди, що зрівняла рахунок завдяки безглуздій випадковості. Рикошет від ноги Анатолія Коломійця змінює напрямок польоту м’яча − і Василь Козіброда безсилий врятувати свої ворота. Пропущений гол (50 хв.) не засмутив рівнян, які продовжували настирливо атакувати суперника. Зусилля господарів на 55-ій хвилині увінчує Олександр Любар, який виводить „Верес” уперед (2:1).
Упродовж наступних півгодини на полі домінували кияни, які, скориставшись помилкою господарів, зрівнюють рахунок (2:2, 81 хв.). Кінцівка матчу, незважаючи на численну перевагу господарів ( на 72 хв. П. Зуєвича вилучено з поля за небезпечну гру), пройшла у взаємних атаках, що не принесли успіху жодній з команд.
Незважаючи на видовищний футбол і вперте протистояння (арбітр цілком заслужено показав 5 жовтих, 4 з них господарям, і одну червону картки), сама гра не принесла господарям очікуваної втіхи.
− Хоча самовіддача футболістів була хорошою, результат нас абсолютно не влаштовує, − сказав на післяматчевій прес-конференції граючий тренер „Вереса” Віталій Шевчук. − Адже сьогодні ми дуже хотіли перемогти, однак цього не сталося. Наша команда двічі вела в рахунку, проте, помилившись у захисті, пропустила два необов’язкові голи. Сподіваюся, ми зробимо правильні висновки, щоб надалі не випускати з рук заслужену перемогу.
Щоправда, виступ „Вереса” в поєдинку з „Оболонню-2” доволі критично оцінив в.о. міського голови Юрій Торгун, який, до речі, вперше відвідав матч рівненської команди. На його думку, „Вересу” більше до лиця колишня його назва „Колгоспник”. Проте, це, швидше упереджене ставлення керівника міста до футболу, аніж реальна оцінка функціонального потенціалу „Вереса”.
17. Суми
Євро-2012
Заходи
За звітний період в підготовці до Євро-2012 на Сумщині зрушень не зафіксовано, офіційних заходів по цій темі не проводилося
Реклама
Зовнішня реклама Євро-2012 у Сумах відсутня, використання логотипу чемпіонату не зафіксовано.
ЗМІ
Під рубрикою «Євро-2012» газета «В двух словах» за 2 квітня опублікувала матеріал «Ой, хлопці, дограєтесь ви!». У ньому йдеться про вкрай незадовільну підготовку України до європейської першості і можливу передачу права організувати чемпіонат Італії.
Саме ця країна, нагадує автор статті Михайло Осташевський, була основним претендентом на виграш у минулому році тендеру на проведення Євро-2012. Однак вибір УЕФА було зроблено на користь України та Польщі з метою активізації футбольного життя у країнах Східної Європи. Але, отримавши такий «козир», вони, говорить Михайло Осташевський, «в’язнуть» у внутрішніх інтригах, не зробивши, по суті, й кроку до втілення своєї мрії.
«Експерти УЕФА оцінюють ситуацію з підготовки до фінальної частини чемпіонату Європи як «катастрофічну». У січні президент УЕФА пригрозив Україні визначити нового господаря Євро-2012, поставивши ультиматум: «Якщо за півроку справа не зрушить з мертвої точки, − Євро-2012 перейде іншій країні», − пише видання.
Газета повідомляє, що керівник національного Агентства з питань підготовки і проведення Євро-2012 Євген Червоненко в інтерв’ю радіо «Свобода» піддав критиці Кабмін, який і досі не розпочав фінансування першочергових проектів. За його словами, Світовий банк готовий надати 1,5 млрд. грн. при умові одержання держгарантії, а її уряд Тимошенко давати не поспішає.
«Як відзначив Євген Альфредович, ряд бізнесменів, серед яких Ігор Коломойський, Олександр Ярославський, Леонід Климов, Петро Димінський, готові вкласти немалі кошти у програму Євро-2012. Готовий це зробити і сам Червоненко. Згідно із його заявою, він разом з президентом ФФУ Григорієм Суркісом по ситуації, що склалася, готує ґрунтовну доповідь Президенту України і Верховній раді. Ну, ну!», − зазначає «В двух словах».
Висновки автора щодо здатності України втримати у себе Євро-2012 не надто оптимістичні: «А Італія, тим часом, готова хоч зараз прийняти фінал чемпіонату Європи. Так, на Апенінах є проблеми із забезпеченням безпеки, але їх масштаб не йде ні в яке порівняння з «бардаком», який панує на берегах Дніпра».
Також «В двух словах» вмістила інформацію «Не за планом» про те, що Сумщина, яку було обрано однією з 3-х пілотних в Україні областей по запровадженню цифрового мовлення як обов’язкової умови проведення Євро-2012, відстає від графіку робіт. Інформація базується на повідомленні голови облдержадміністрації Павла Качура під час його прес-конференції 31 березня. Тоді губернатор зазначив, що обласна влада вже підготувала відповідну земельну ділянку в Роменському районі під один з ретрансляторів. Однак у зв’язку з кадровими ротаціями у Нацраді з питань телебачення і радіомовлення та Держтелерадіо, наразі немає ні людей, які б зайнялися цим питанням, ні відповідного фінансування.
Кулуари(не для сайту)
Під час проведення 3 квітня в Сумській ОДТРК прес-конференції з нагоди отримання нею ліцензії на право користування каналами FM-мовлення, генеральний директор компанії Лариса Якубенко в кулуарах розповіла, що існують дуже великі проблеми із запровадженням на Сумщині цифрового мовлення. За її словами, робота в цьому напрямку в регіоні фактично ще не починалася, і в цьому році перевести область на «цифру» навряд чи буде реальною справою.
Місцевий футбол
Чемпіонат України
3 квітня краснопільський «Явір» у матчі чемпіонату України серед команд другої ліги зустрівся з донецьким «Металургом-2». Гра проходила на стадіоні «Ювілейний» у Сумах. На ній, згідно з оголошенням диктора по стадіону, були присутніми близько 900 глядачів, що, з урахуванням платного проходу на трибуни, є досить непоганим показником відвідуваності поєдинку. Свій прихід на футбол місцеві вболівальники пояснювали тим, що вони скучили за грою такого рівня, а також бажанням подивитися у дії на оновлений склад «Явора».
«Явір» мав намір і свої наступні домашні поєдинки проводити у Сумах, але стало відомо, що, швидше всього, черговий такий матч 13 квітня відбудеться у Краснопіллі. Причина цього − у фінансах. За оренду стадіону «Явір» заплатив керівництву ВАТ «Спартак», якому належить арена, 7250 грн., але для повного покриття витрат на проведення матчу виручки від продажу квитків не вистачило. В зв’язку з цим керівництво стадіону запропонувало «Явору» платити за оренду стадіону більші гроші, що для команди з незначним бюджетом є не вирішуваним завданням. Втім, переговори щодо цього ще продовжуються.
Фут-зал
Цими вихідними в Сумах завершився відкритий чемпіонат міста з фут-залу серед команд 2-ї ліги. Переможцем першості став «Хлібозавод» з міста Ворожба Білопільського району. На другому місці − команда ветеранів «Пресинг», на третьому − «Машколедж».
ЗМІ
Місцеві ЗМІ (ОДТРК, ТРК «Відікон», телекомпанія «Академ-ТБ» − 31 березня, газети «В двух словах», «Данкор», «Панорама», «Сумщина» − у номерах за 2 квітня) дали звіти про матч чемпіонату України між командами «Кривбас» (Кривий Ріг) − «Нафтовик» (Охтирка). Крім цього «В двух словах» і «Данкор» розповіли про сенсаційну перемогу сумського «Універ-Автомару» над львівською «Енергією», який втретє в своїй історії здолав львів’ян.
Також «Данкор» у номері за 2 квітня вмістив матеріал «Явір» на старті», присвячений початку весняної частини чемпіонату колективів другої ліги. Відповідаючи на запитання автора статті Олександра Коменданта стосовно поставлених на сезон завдань, головний тренер «Явора» Володимир Богач повідомив наступне: «На даний момент ми єдина команда в Україні, яка грає місцевими футболістами. І хоча ми маємо краснопільску приписку, все ж ми більше сумська команда. Звичайно, у нас все тримається більше на ентузіазмі і бажанні футболістів грати. Звичайно ж, вони розуміють, що великих грошей тут не зароблять. Але це хороший стартовий майданчик (наприклад, як Бандура, можна відразу перейти до команди вищої ліги). Тому завдання зараз − зберегти команду, нікого знімати не будемо. Гра може скластися по-різному. А взагалі, завдання одне − виходити і грати тільки на перемогу. Адже глядача не обдуриш: якщо є бажання виграти, то буде і бажання дивитися».
Газета «Ваш шанс» (2 квітня) опублікувала інформацію про проведення у Сумах традиційного, 10-го за ліком, турніру з міні-футболу серед команд місцевих рад «Граймо за Україну разом!», який проходив під егідою Асоціації аматорського футболу України. Учасниками цих змагань стали 8 команд, які представляли місцеві ради з різних регіонів України. Переможцем турніру стала команда, складена із працівників Сумської міськради, які в фінальному матчі обіграли своїх колег із міста Южний. Мер Сум Геннадій Мінаєв, зазначає видання, залишився задоволений виступом представників органу місцевого самоуправління і пообіцяв заохотити переможців.
Також «Ваш шанс» (2 квітня) розповіла про проведення у Сумах міського етапу Всеукраїнського чемпіонату з футболу серед школярів «DJUICE ГОЛ». Його переможцем стала команда Сумської ЗОШ № 22, яка тепер поїде на регіональний турнір змагань до Харкова.
18. Тернопіль
Євро 2012.
Заходи
Міський голова Тернополя Роман Заставний та керівник делегації з міста Хожува (Польща) Павел Вудка провели робочу зустріч, під час якої обговорили спільні позиції щодо проведення молодіжного форуму у Тернополі на підтримку “Євро-2012”.
”Мені шкода, що ініціатива у проведенні цього футбольного свята належить не нам, але ми дійшли згоди з мером Тернополя, що хороша ідея повинна долати кордони, − сказав під час зустрічі Павел Вудка. − Тому ми зробимо все можливе щодо спільної реалізації цього задуму протягом 2008-2012 років”.
У Тернополі вже створено організаційний комітет з проведення європейської футбольної першості серед молоді. До нього увійшли посадовці міської ради, відомі у Тернополі спортсмени та меценати спорту
”Я особисто запропонував меру міста Хожува Мареку Копелю стати почесним членом нашого оргкомітету і він з радістю погодився не лише поділитися власним досвідом щодо збереження та розвитку футбольної інфраструктури, але й стати містом-партнером у реалізації цього задуму”, − повідомив Роман Заставний
Реклама.
У Тернополі та в регіоні зовнішньої реклами Євро-2012 не має. Прихованої реклами також немає. Використання логотипу Євро 2012 не зафіксовано.
ЗМІ.
“20 хвилин”: “Тимошенко і Туск знову обіцяють” − під час офіційної зустрічі прем’єр-міністри України і Польщі Юлія Тимошенко та Дональд Туск підписали ще одну угоду про співпрацю під час організації Євро-2012 і пообіцяли, що країни підготуються до євротурніру якнайкращим чином.
“Слово Платіні”: глава УЄФА Мішель Платіні, перебуваючи 1-2 квітня з візитом у Мінську, заявив, що не дивлячись на деякі складнощі, фінальна частина Євро-2012 відбудеться в Польщі й Україні.
“Львів може пролетіти повз Євро-2012 через темпи роботи” − Євген Червоненко, котрий відповідає за проведення Євро-2012, розкритикував Львів, як одне з найгірших міст в Україні щодо підготовки до євротурніру. Тепер зі Львовом конкурують два міста: Харків та Одеса. Критика Євгена Червоненка стосується у першу чергу міської влади Львова. Стаття критична.
“Стадіон − не головне”: тимчасово виконуючий обов’язки голови Львівської ОДА Микола Кміть заявив, що “будівництво у Львові стадіону до Євро-2012 не є головною проблемою міста у підготовці єврочемпіонату. Головна проблема Євро-2012 у Львові − це медицина та безпека людей”.
Місцеві аналітичні публікації, радіо і телепередачі на тему Євро-2012 відсутні.
Кулуарні новини (конфіденційно, не для сайту) .
У кулуарах ходять чутки, що Тернопільський аеропорт нормально не запрацює. Натомість влада області (не ставлячи до відома громадськість), готує новий проект на мільйони доларів під будівництво нового аеропорту. Представники місцевого бізнесу кажуть: якщо ця інформація виявиться правдивою, то у 2012 році жоден літак на тернопільській землі не приземлиться. Тому що, упевнені вони, нового аеропорту так і не збудують. А територію нинішнього аеропорту планують віддати (також це лише на рівні чуток) під забудову одному з тернопільських бізнесменів (йдеться про Зеновія Щепановського, власника тернопільської фірми “Будівельник”, котрий нещодавно став заступником Міністра регіонального розвитку та будівництва України).
Неофіційно ці чутки прокоментував начальник управління туризму ОДА Михайло Лисевич. Він сказав, що деякі представники місцевого бізнесу мають намір розвивати інфраструктуру у районі аеропорту, власне, до Євро-2012. Наразі там відсутні пристойні кафе, бари, немає готелів чи мотелів. Але ця інформація насторожила бізнесменів, сказав Михайло Лисевич.
Місцевий футбол.
Турніри.
У Тернополі відбувся сьомий турнір з фут-залу на Кубок “Радіо Тернопіль-2008” (місцева ФМ-станція). Цьогоріч участь у футбольних баталіях взяло 20 команд. У фіналі зійшлися команди “Креаторбуд” та “Зірка-1”. За сім хвилин після початку першого тайму останні просто-напросто зійшли з поля, пояснюючи такий крок невдоволенням суддівством матчу. Але як вони це зробили! Окремі гравці “Зірки-1” лайливими словами ображали арбітрів та ще й дозволяли собі бити їх м’ячем. За словами організаторів турніру, за 7 років існування змагань такий неприємний інцидент стався уперше. Колегіально було вирішено, що ця команда у майбутньому більше ніколи не братиме участь у турнірі, який проводить “Радіо Тернопіль”.
Отож, беззаперечним переможцем цьогорічних змагань стала команда “Креаторбуд”. Третє місце посіли футболісти команди “Спортовець”. Також до вісімки найкращих увійшли: “Кредитпромбанк”, “Зірка-2”, “Колос”, СК “Вікторія” та ФК “Березовиця”.
Найкращим гравцем турніру визнано Сергія Богородніченка (“Креаторбуд”), найкращим бомбардиром − Віталія Папіровського (“Зірка-1”), а найкращим воротарем став Лука Мдінарадзе (“Спортовець”).
Традиційно, уже 7 років поспіль, на турнірі свій особистий приз вручала і директор “Радіо Тернопіль” Оксана Яциковська. Цьогоріч за вміння поводити себе як на полі, так і за його межами, тобто за толерантність, коректність й вихованість, було відзначено гравця команди ФК “Березовиця” Арсена Котовича. У подарунок він отримав DVD-програвач.
Допомагали у проведенні турніру працівники швидкої допомоги м.Тернополя та дирекція Тернопільської ЗОШ №27.
З 1 до 30 квітня з метою активізації процесів будівництва, ремонту та облаштування простих спортивних споруд, майданчиків за місцем проживання Міністерство України у справах сім’ї, молоді та спорту і Всеукраїнський центр фізичного здоров’я населення “Спорт для всіх” проводять традиційний місячник “Спорт для всіх − спільна турбота”.
У результаті на Тернопільщині заплановано відремонтувати та облаштувати 117 спортивних майданчиків за місцем проживання (це стосується і футбольних полів).
ФК «Нива».
3 квітня ФК “Нива” після міжсезоння зіграла стартовий матч нового футбольного сезону серед команд другої ліги (група “А”). “Нива” приймала команду “Єдність” із села Плиски Чернігівської області і перемогла з рахунком 2:0. Матч відбувався на Центральному стадіоні Тернополя.
Після перемоги ФК “Нива” наблизилася до лідера турніру − команди “Княжа” з села Щасливого Київської області. “Княжа” випереджає “Ниву” лише на одне очко
Футбольна тематика місцевих друкованих ЗМІ.
ФК “Нива”
“Номер один”: “Нива розпочинає футбольний рік” − про першу гру “Ниви” в новому футбольному сезоні. Суперники тернополян − ФК “Єдність” (Плиски).
“Вільне життя”: “Попрацювали, зміцнили лави − до боротьби” − про підготовку “Ниви” до нового футбольного сезону.
“20 хвилин”: “Нива” повертається” − про підготовку команди до гри у новому сезоні та розповідь про суперника “Ниви” − ФК “Єдність”.
“Нова Тернопільська газета”: “Нива” розпочинає завтра” − подано орієнтовний склад команди на матчі нового сезону і прогноз щодо першої гри у новому сезоні. Прогноз позитивний, судячи з результатів контрольних матчів “Ниви”.
“Свобода”: “Нива” стартує завтра” − прогнози від спортивного оглядача “Свободи”: “Нива” має шанс на перемогу у поєдинку з “Єдністю”, оскільки команда добре себе зарекомендувала під час тренувальних зборів.
“Нива” почала з перемоги” − у стартовому матчі нового футбольного сезону серед команд другої ліги “Нива” здобула перемогу над командою “Єдність” (Плиски) з рахунком 2:0.
ФК “Динамо”:
“Нова ера”: “Динамо” і “Шахтар” перемогли на чемпіонаті України” − про підсумки 23 туру чемпіонату України з футболу. Позитивні відгуки про ФК “Динамо”.
Збірна України
“Місто”: “Друге дихання у другому таймі” − про перемогу збірної України над Збірною Сербії з рахунком 2:0.
“Нова Тернопільська газета”: “Україна-Сербія-2:0” − позитивні коментарі щодо гри збірної України.
“Свобода”: “ЧС-2010: Рідні стіни Михайличенкові допомагають” − збірна України перемогла сильну команду Сербії − схвальні коментарі на адресу Олексія Михайличенка.
Український футбол
“Нова ера”: “Кращі з кращих” − серед героїв спортивного року-2007 − президент ФФУ Григорій Суркіс.
“Нова Тернопільська газета”: “Ось так грали...” − результати матчів 23 туру. Результати подано без коментарів.
“20 хвилин”: “Назвали спортсменів року” − про Всеукраїнську урочисту церемонію “Герої спортивного року”. Президента ФФУ Григорія Суркіса визнали найкращим спортивним організатором 2007 року.
“Лідерський синхрон” − у матчах 23 туру чемпіонату України з футболу обійшлося без гучних сенсацій.
“Дніпро” підтримав лідерський синхрон” − у завершальному матчі 23 туру дніпропетровський “Дніпро” з мінімальним рахунком (1:0) удома переграв полтавську “Ворсклу”.
“Крок до Мундіалю” − збірна України з фут-залу перемогла у матчі плей-оф Угорщину з рахунком 3:1.
“Місто”: “Арсенал” вичерпав запал?” − про результати чемпіонату України у вищій лізі.
“Свобода”: “Карпати” “Зорю” “пригасили” − під час матчів 23 туру “Карпати” завдали нищівної поразки луганській “Зорі” − 3:0.
“Вільне життя”: “Вища ліга: Подвигу “Таврії” не повторили” − другий підряд виїзний поєдинок видався нелегким для одного з претендентів на чемпіонський титул − донецького “Шахтаря” − гірники під час матчу з київським “Арсеналом” змушені були відіграватися. Гра київського “Динамо” з муніципальним клубом “Харків” також не вразила: “динамівців” підвів брак майстерності і команда задовільнилася мінімальною перемогою 1:0.
Тернопільський футбол
“Місто”: “Арсен Котович − найкращий футболіст року” − про сьомий турнір на Кубок “Радіо Тернопіль-2008”.
Тернопільське державне телебачення, телеканал “TV-4”, “Smile TV”, ФМ-станції “Українська хвиля”, “Радіо Тернопіль”, “Радіо ТОН” та обласне державне радіо в інформаційних випусках та випусках спортивних новин інформували про поточні футбольні новини України та зарубіжжя.
Усі електронні ЗМІ коментували гру “Ниви” з “Єдністю”. Оскільки “Нива” виграла, то коментарі були позитивні, а подальші прогнози − обнадійливий. Телекомпанія ТV-4 подала короткий коментар наставника “Ниви” Юрія Коваля, котрий запевнив, що команда у хорошій формі і готова демонструвати й надалі професійну гру.
Усі ЗМІ коментували матчі та результати 23 туру чемпіонату України у вищій лізі. Особлива увага дісталася київському “Динамо” та донецькому “Шахтарю”. Симпатії оглядачів були на боці “динамівців”.
У випусках новин прозвучала інформація про зустріч міського голови Тернополя Романа Заставного та керівника делегації з міста Хожува (Польща) Павела Вудки, під час якої обговорювалися спільні позиції щодо проведення молодіжного форуму у Тернополі на підтримку “Євро-2012”. Зустріч дістала схвальні відгуки.
19. Харків
Евро 2012.
Аэропорт
Снова встал вопрос о собственности аэропорта − его ликвидацию как коммунального предприятия депутаты горсовета намерены принять на сессии 16 апреля. Поскольку город уже нашел аэропорту инвестора (01.04.08 городские власти заключили договор с фирмой-арендатором «Нью Системс АМ»), «целостным имущественным комплексом» аэропорта город распоряжаться не может. Арендатору придется платить налог на землю в полном размере, ликвидация необходима, чтобы переоформить документы на работников, т.к. изменится название предприятия (на стаж это не повлияет). В городе уверены, что намерение Минтранса вернуть в госсобственность 24 аэропорта так и не воплотят в жизнь, а если и воплотят, то будут оспаривать в суде.
Стадион
Что касается состояния газона на «Металлисте», то он зазеленел небольшими участками: вновь засеянная трава уже дала первые ростки ( уже на сантиметр), через две недели, говорят агрономы, трава здесь будет зеленой. Трава погибла из-за того, что засорилась дренажная система поля (еще осенью). Привести траву в порядок и достроить зрительский комплекс Восточной трибуны областные чиновники обещают к 7 мая. Сразу после финала Кубка поле «Металлиста» закроют на ремонт, причем не фрагментированный, а капитальный: новый слой земли, дренаж, подогрев и полив поля. По словам Сергея Стороженко, уже есть предварительные договоренности с компаниями, которые возьмутся готовить футбольное поле «Металлиста» к «Евро-2012». Стадиону новый газон обойдется в три миллиона грн.
Конфликты
Вся прошедшая неделя прошла в контексте нового скандала, разразившегося на почве политического противостояния после недавних событий по захвату мэрии структурами СБУ. На этот раз председатель облсовета Василий Салыгин (представляет сторону мэра, ПР) «наехал» на зам.губернатора Сергея Стороженко. Заказчиком «шабаша» в мэрии Салыгин называет Стороженко, отмечая, что он является также первым вице-президентом ФФУ. На это Стороженко возразил (и это неделю крутилось во всех местных СМИ): «Я хочу сказать этим господам, чтобы они понимали: если бы идеологом был я, они бы лежали мордой в асфальте, в наручниках за спиной, и ни один суд никогда бы не принял такого решения, которое принял в их пользу». В свою очередь Салыгин обвинил Стороженко в политических репрессиях, которые тот проводил и ранее и сообщил, что родственники политзаключенных, дела которых Стороженко вел в 80-х годах, намерены обратиться в УЕФА с просьбой рассмотреть «вопрос Стороженко»: «Вы знаете, как ценят в Европе права человека… я думаю, что руководство ФФУ должно снять Стороженко с должности вице-президента, чтобы не ставить под угрозу срыва проведение в Украине ЧЕ-2012». В ответ Стороженко посоветовал Салыгину взять в руки устав УЕФА, где видно, что УЕФА «не принимает каких бы то ни было политических обращений».
Мероприятия
04.04.08 в Харькове открылся научно-практический семинар «Гуманитарное развитие региона − аспекты европейской интеграции», в котором приняли участие зам.губернатора Ярослав Ющенко и нач. управления ОГА по внешнеэкономическим связям Виктор Коваленко. Тема Евро-2012 не обсуждалась.
Реклама.
Новой внешней рекламы по Евро-2012 в городе и области не появилось.
СМИ.
03.-04.04.08 «Харьковские известия» (7-й канал), «Новости-АТН» (7-й канал), «Объектив-новости» (ТРК «Симон»), «МедиаПорт-Новости»(S-Tet) «освещали» конфликт Салыгин-Стороженко;
Всю прошедшую неделю а также 07.04.08 «Харьковские известия» (7-й канал), «Новости-АТН» (7-й канал), «Объектив-новости» (ТРК «Симон»), «МедиаПорт-Новости»(S-Tet) освещали тему подготовки и проведения матча «Металлист» − «Днепр»;
04.04.08 «Объектив-новости» (ТРК «Симон») и 07.04.08 «МедиаПорт-Новости»(S-Tet) дали репортажи по позиции Минтранса в отношении аэропорта и позиции города − решение изменить форму собственности.
Местный футбол
События
Главным футбольным событием прошедшей недели стал матч «Металлист» − «Днепр», который не удалось провести в нормальной обстановке. Началось с переноса игры на стадион «Динамо», который не соответствовал требованиям проведения игры − матчи там не проводились с незапамятных времен. Массу неудовольствия и претензий по этому поводу высказывалось еще до матча со стороны «Днепра», и хотя власти и обещали сделать до выходных все возможное (починить скамейки, организовать буфеты и биотуалеты), убрать проблемы за короткий срок не получилось. Во время матча был полный аншлаг, и, хотя, порядок охраняли 1тыс.300 милиционеров, в т.ч. подразделение «Беркут» и отряд конной милиции, итог оказался по оценкам региональных СМИ «кровавым» − именно так анонсировались репортажи во всех СМИ: «Футбольный матч «Металлист» − «Днепр» закончился кровавой дракой». В данном случае пострадали болельщики «Днепра» (как отмечают любители футбола, это уже традиция), хотя, по их словам, зачинщиками стали харьковские фаны. После финального свистка обиженные болельщики «Днепра» начали кидать на харьковчан обломки лавок и камни, затем переключились на правоохранителей: деревянные брусья против резиновых дубинок. Объявления по стадиону: «Уважаемые гости из Днепропетровска − просьба соблюдать порядок на своем секторе». Миротворцем стал капитан «Днепра» Андрей Руссол, который бросился защищать своих болельщиков и лично освободил тех, на кого милиция уже надела наручники. Днепропетровские гости во всем обвинили хозяев и заявили: «Деревянные лавочки ломаются под ногами у людей, и вы видите, к чему это приводит». В местных СМИ была высказана уверенность, что Бюро ПФЛ выпишет солидный штраф днепропетровцам за поведение и поврежденный стадион».
20. Херсон
Євро 2012
Заходи
За звітний період обласна влада не проводила публічних заходів, за участі журналістів, що стосувалися б теми Євро 2012.
Реклама
Оголошень, плакатів та інших носіїв рекламної інформації по темі Євро 2012 помічено не було.
ЗМІ
На обласному радіо «Таврія» звучала щотижнева аналітична програма «Єврофутбол». У радіопрограмі мала місце й інформація стосовно «Євро-2012» Зазначалося, що упродовж двох днів представники департаменту «Євро-2012» та Федерація футболу України у Львівській області перевіряли стан наявних стадіонів, тренувальних баз у Львові. «Відповідно до вимог УЄФА тренувальна база передбачає наявність готелю відповідного рівня, медичних пунктів, стоянок для автобусу національної збірної, представників ЗМІ, глядачів тощо. Цього наразі на стадіонах немає. Фактично, усі поля стадіонів потребують реконструкції, а подекуди і повної заміни трав'яного покриття поля. А стан роздягалень − це взагалі окреме питання», − зазначив заступник директора департаменту «Євро-2012» Олег Вілюра.
Місцевий футбол
Міні-футбол.
У Каховці в спорткомплексі місцевої ДЮСШ Херсонська обласна дитячо-юнацька футбольна ліга провела фінальні змагання першості області з фут-залу серед команд юнаків 1996-1997 років народження. У першому етапі цієї першості − відбірковий груповий турнір − взяла участь рекордна кількість команд − 43. До фінального туру потрапило 8 футзальних колективів, які й розіграли між собою звання чемпіона. Драматичним виявився матч за золоті нагороди. Збірна ДЮКФП №5 (Херсон) поступалася по ходу зустрічі новокаховчанам − 1:3, але проявила характер і змогла зрівняти рахунок. У лотереї післяматчевих пенальті фортуна посміхнулася саме футзалістам з обласного центру. Перемога херсонців стала свого роду сенсацією. Новокаховчан, які об’єктивно були найсильнішою командою турніру, мабуть, підвело те, що їх тренер Анатолій Бакулін відсторонений на рік від керування командами на змаганнях Ліги. Бюро ХОДЮФЛ визначило кращим гравцем турніру Віктора Коваленка з ДЮКФП №5 м. Херсона, а кращим бомбардиром із доробком у 8 голів став Шукри Азізов з команди Чаплинського району. З 19 квітня стартує першість області з футболу серед команд юнаків 1992-93 та 1994-95 рр. народження.
Турніри
В обласному центрі пройшов традиційний турнір з футболу до Дня визволення Херсона. У ньому брали участь 6 команд. «Кристал», укомплектований гравцями 1994 р.н., програв у напруженому матчі лише «Кристалу-94» з рахунком 6:7. До речі, останні відчули опір тільки в цій зустрічі. У рештах ігор футболісти цієї команди спокійно розбиралися зі своїми суперниками − двічі по 7:0 та двічі по 5:0. Але кристалівці цієї вікової групи виступали поза конкурсом, тому золоті нагороди отримали їх на рік молодші одноклубники. Бронза та срібло дісталися «Освіті-94» та «Освіті-95» відповідно.
Херсонське «Динамо» − переможець зимової першості області з футболу. У «золотому» матчі динамівці взяли гору над «Кристалом» − 1:0. Єдиний гол у цій зустрічі провів Олег Богомол, який наважився на удар з метрів тридцяти. Голкіпер не зумів виручити свою команду, а партнери по нападу не реалізували декілька нагод для того, щоб зрівняти рахунок. Отже, «Динамо», як і минулого сезону, стає найсильнішою командою зимової першості області. Володар бронзи − “Гілея-Інвест”. Поєдинок відбувся на стадіоні Нафтовик, за ним спостерігали близько сотні болільників. Реклами у ЗМІ не було.
ЗМІ
Херсонські ЗМІ поінформували населення про результати вище згаданих заходів. На обласному радіо «Таврія» звучала щотижнева аналітична програма «Єврофутбол». У ній в основному вся увага була приділена матчам єврокубків.
21. Хмельницький
Євро 2012.
Події.
Хмельниччина може розглядати Євро-2012 лише в контексті залучення туристів. Зокрема, під час відкриття туристичного сезону в Кам’янці-Подільському на Міжнародному семінарі „Від національного бренду країни до туристичного бренду громади» Ян Ярош − начальник відділу культури, промоції та туризму польського міста Перемишля анонсував на семінарі бренд „Фортеця-Перемишль”. Він (бренд) передбачає активне використання фортеці як приманки для туристів з великим дозвільним асортиментом. Паралельно розвиваються бренди, такі як: „Перемишль − місто дзвонів”, „Перемишль − місто люльки”, під які в свою чергу проводяться фестивалі та ярмарки. У цьому зв’язку найперспективнішим для міста є проведення Євро-2012, в контексті якого Перемишль опиниться в центрі туристичних потоків між Польщею та Україною. Фестивальна агенція Кам’янця «Ратуша», яку очолює заступник міського голови Олег Демчук, бере на озброєння не тільки ідею польських колег, а й збирається вивчити та застосувати цей досвід.
Реклама.
Зовнішньої реклами та використання логотипу «Євро-2012» на теренах області за звітний період не зафіксовано. Біля кас міського стадіону, в центрі міста, біля міського речового та продовольчого ринків, вокзалів та в інших місцях скупчення населення будь-яка зовнішня реклама Євро-2012 відсутня.
ЗМІ.
Матеріалів присвячених «Євро-2012» за звітний період не зафіксовано.
Місцевий футбол.
Основні футбольні теми в регіональних ЗМІ
27 березня відбувся товариський матч між ФК «Поділля» (Хмельницький) та ФК «Нива» (Тернопіль), який закінчився нічиєю 1:1. Для обох команд це був останній спаринг перед стартом сезону.
3 березня ФК «Поділля»(Хмельницький) виїзним матчем з ФК «Рось» (м.Бородянка Київська обл..) стартувало у чемпіонаті України з футболу другої ліги групи «А». ФК «Поділля» ледве не програло, вирвавши перемогу лише наприкінці другого тайму з хокейним рахунком 3:4.
22. Чернівці
Євро 2012.
Реклама.
Будь-яка інформація на зовнішніх рекламних носіях чи то використання логотипу по згаданій темі відсутня.
Події.
Проект реконструкції аеровокзалу Міжнародного аеропорту «Чернівці» презентували головний архітектор міста Сергій Гомонович та автор-архітектор Ярослав Бойко. На реалізацію проекту планують залучити понад 40 мільйонів гривень приватних інвестицій. Як повідомляє ЗІК, у ході добудови аеровокзалу Міжнародного аеропорту «Чернівці» буде здійснено реконструкцію міжнародного, внутрішнього та VIP-cекторів відповідно до нормативного рівня безпеки і сервісу обслуговування пасажирів за категорією «С».Вимоги до реконструкції чернівецького аеровокзалу розроблені спеціалізованим інститутом «Украеропроект» відповідно до рекомендацій Міжнародної асоціації повітряного транспорту. Після реконструкції міжнародний термінал аеропорту дозволить обслуговувати 200 пасажирів на годину, внутрішній термінал − 100 пасажирі на годину. Площа VIP-cектору становитиме 287 кв.м. Загальна площа будівлі аеровокзалу перевищить 9 тисяч кв. метрів, з яких маже 5,5 тисяч буде добудовано. У результаті реконструкції з'явиться два внутрішніх дворика, де із застосуванням малих архітектурних форм буде створена зона відпочинку пасажирів. Новий аеровокзал матиме сучасну інфраструктуру, пристосовану для пасажирів з обмеженою рухливістю. Тут працюватимуть сучасні системи реєстрації, паспортного, митного, санітарного, фіто-контролю та контролю на авіаційну безпеку. Порядок визначення інвестора на реконструкцію аеровокзалу визначатиме міська рада, у власності якої перебуває будівля. Найімовірніше, що для цього проводитимуть інвестиційний конкурс Завершити реконструкцію аеровокзалу у Чернівцях заплановано до 2012 року. На час її проведення летовище працюватиме у звичному режимі.
Місцевий футбол
В області успішно стартував футбольний сезон. Напередодні другого кола чемпіонату України у другій лізі групі «А» з футболістами, тренерами та керівництвом ФК «Буковина» 1 квітня, зустрівся Чернівецький міський голова Микола Федорук. Перед керівництвом клубу « Буковина» ставили завдання до 600-річчя Чернівців перейти у першу лігу. Мер Чернівців побажав футболістам більшої цілеспрямованості та зауважив, що за один рік досягти запланованого важко, адже команда фактично розпочала свій старт з нуля. Він відзначив, що командою «Буковина» тепер опікується не лише міська влада, чимало зусиль також докладає голова ОДА Володимир Куліш. Керівництво клубу вважає, що для досягнення високих результатів команді потрібно мати власний стадіон. Футболісти тренуються на непристосованих полях, що призводить до травмувань. Зокрема, під час тренування на цьому полі зламав ногу один з основних гравців. Футболісти також просять мерію допомогти із придбанням для клубу власного автобусу, домовитися про безкоштовне харчування гравців.
Місцева преса широко — як газетні видання, так і телерадіоканали висвітлювали початок футбольного сезону на Буковині.
Широкого розголосу на Буковині набув першоквітневий жарт, що його опублікувала найтиражніша газета в області «Молодий Буковинець». Видання повідомило, нібито один із найбагатших українців − співзасновник «РосУкрЕнерго» Дмитро Фірташ, який перші кроки в бізнесі робив колись у Чернівцях готовий взяти під свою опіку ФК «Буковина»…
У рамках реалізації проекту «Зігрій дитину любов’ю», який передбачає адресну допомогу багатодітним родинам, Фірташ офіційно задекларував намір зробити мільйонні внески на будівництво відповідного житла для багатодітних сімей Тернопільщини (де він народився) та Буковини. «Тепер, схоже, — повідомила газета,— на черзі спортивні інвестиції. Принаймні на це «натякають» деталі плану перебування Дмитра Фірташа 1 квітня на Буковині. Кажуть, на чернівецькому телеканалі він оголосить про приєднання до теперішніх спонсорів «Буковини», яким, по-перше, допоможе виконати взяті зобов’язання щодо виходу цього року до І ліги. А ще за декілька років буковинський футбол повинен бути представлений у вищій лізі і навіть у Кубку УЄФА»… Чимало футбольних вболівальників сприйняли квітневий жарт, як достовірну інформацію.
ТЕЛЕКАНАЛ ТРК «Чернівці» (03.04) напередодні відкриття чемпіонату організував прямий ефір з тренером ФК «Буковина» Віктором Млинцем та Президентом клубу Д.Федорюком. Учасники передачі відповіли на численні питання вболівальників та висловили обережний оптимізм в тому, що «Буковина» нинішнього року вийде в першу лігу за умов, зокрема, підтримки команди обласною та міською владою.
Телеканал «ТВА» підготував розширений репортаж (04.04) Сергія Батюка про початок футбольного чемпіонату на Буковині.
Йшлось про перемогу 3:0 «Буковини» над «Нафкомом « з Броварів. «Початку футбольного сезону 2008 року усі чекали з особливим інтересом,— зазначається в репортажі,— адже команда, плідно провівши підготовку і зміцнивши склад , як ніколи готова до чемпіонату. Тож буковинська уболівальницька торсида з оптимізмом чекає від своїх улюбленців яскравої гри в сезон 600-річчя Чернівців.»
Місцеві засоби масової інформації повідомляють про перебіг подій в міні-футбольному турнірі.
Чернівецький ФК «Меркурій», який бере участь у фінальній частині чемпіонату України з міні − футболу (перша ліга) зіграв удома 0:0 із клубом «Шахтар − 2 − ДЮСШ − 5 − Аркада» (Донецьк). Зазначається , що наприкінці матчу буковинці могли вирвати перемогу.
ТРК «Чернівці» у суботу, (05.04) на замовлення облспорткомітету підготувала повну трансляцію матчу з міні-футболу Чернівецького ФК «Меркурій» у третьому турі фінальної частини чемпіонату України (перша ліга) з ЗБК − 5 (Харків).
Цікава гра в спорткомплексі «Олімпійський» завершилась перемогою буковинців 3:2.
23. Черкаси
2007 р. Чемпіонат Черкаської області. 9 тур.
Євро 2012.
Черкащина не є потужною спортивною базою для проведення футбольних матчів, однак є регіоном, привабливим у туристичному сенсі. В області реалізується перша в Україні історико-культурна державна програма «Золота підкова Черкащини», спрямована на розвиток туристичної галузі, відновлення та реставрацію історичних пам’яток. Основними об’єктами програми є місця, пов’язані з іменами Богдана Хмельницького, Тараса Шевченка − історичних постатей за якими Україну знає весь світ.
До Євро 2012 планувалося завершити основні обсяги будівельно-реставраційних робіт, зокрема, будівництво резиденції Богдана Хмельницького у Чигирині, музею Т.Г.Шевченка в Каневі. Міський голова Черкас Сергій Одарич звернувся до уряду з пропозицією виділити кошти на відновлення роботи аеропорту та річкового порту. Тоді б область могла в повній мірі використати свою транспортну мережу під час проведення Євро 2012 і тим самим допомогти приймаючим містам.
На даний час роботи з будівництва та реконструкції об’єктів програми «Золота підкова Черкащини» фактично призупинено, оскільки урядом не прийнято рішення щодо фінансування.
Головна існуюча проблема, на наш погляд − інертність чиновників як на місцях, так і в Києві.
Реклама.
Зовнішня реклама «Євро-2012» − відсутня, не зафіксовано і використання логотипу Євро 2012 на товарах широкого вжитку.
Заходи.
За звітний період не було зафіксовано жодного заходу, присвяченого Євро 2012.
ЗМІ.
Матеріалів на тему Євро 2012 за звітний період не було зафіксовано.
Місцевий футбол.
3 квітня у 23-му турі першості України ФК «Дніпро» зіграв внічию з командою «Сталь» з Дніпродзержинська − 1:1.
Преса.
Газета „Спорт та здоров’я” опублікувала статтю «Черкаський «Дніпро» вперше переміг з великим рахунком». Йдеться про вдалу для черкаської команди гру з «Енергетиком» (Бурштин) − 3:0. Про це ж повідомляється у «Вечірніх Черкасах», «Прес-центрі».
„Спорт та здоров’я”. «Вечірні Черкаси» інформують, що у фіналі відкритого турніру пам’яті заслуженого тренера України М.Заворотного перемогу здобула російська команда «Хімік» з Воронежа.
Ця ж газета повідомляє про старт розіграшу Кубка Черкаської області.
Після перемоги в Чернігові 3:2 вихованці тренера В.Вернигори з жіночої команди «Богданівець» (ЧНУ) у повторному матчі ½ Кубка України (Суперліга) не залишили своїм опонентам шансів на реванш, обігравши їх з рахунком 8:3. про це пише „Спорт та здоров’я”.
„Спорт та здоров’я” також інформує про те, що ймовірність того, що в України відберуть право на проведення Євро-2012 практично не існує. Про це заявив глава Національного комітету з питань підготовки та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Євро-2012 Є.Червоненко. З його слів, щотижня в Україну приїздять 5-7 представників УЄФА і спільно з фахівцями Нацагенства і федерації футболу відпрацьовуються дії з підготовки до чемпіонату. На 18 квітня призначено візит Є.Червоненка та Г.Суркіса до президента УЄФА М.Платіні для представлення остаточного плану підготовки чемпіонату.
Про те, що 26 березня національна збірна України переграла в товариському матчі команду Сербії з рахунком 2:0, пише „Спорт та здоров’я”.
Ця ж газета повідомляє, що ХХІІІ тур чемпіонату України став успішним для лідерів. І «Динамо», і «Шахтар» здобули виїзні перемоги.
Ще один футбольний клуб, який цього року гратиме у чемпіонаті області серед команд першої ліги − «Шпола-ЛНЗ-Лебедин», заявив про те, що вестиме боротьбу за місце у трійці призерів. Про це повідомили «Вечірні Черкаси».
У цій же газеті опубліковано замітку про сенсаційний виграш черкаської команди «Дніпро-80-2» у футбольному турнірі пам'яті тренера Віктора Фесуна, що на весняних шкільних канікулах проходив у обласному центрі.
Футбольні клуби «Зоря» (Білозір'я) і «Зоря» (Руська Поляна) можуть бути недопущені до участі в чемпіонаті Черкащини 2008 року. Остаточне рішення про допуск до змагань команд із Черкаського району ухвалиться у середині квітня. Поки що клуби отримали попередження. Причиною скандалу стали футбольні арени, де обидві «Зорі» повинні грати, або, точніше, їх відсутність. Про це йдеться у газеті «Вечірні Черкаси».
24. Чернігів
Євро 2012
В плані підготовки області до Євро-2012 ще до цього часу не видано розпорядження голови ОДА до цієї спортивної події.
Реклама
В інформаційному просторі Чернігівщини, в містах і селах області зовнішня реклама щодо ЄВРО-2012 відсутня.
ЗМІ
Протягом тижня у ЗМІ Чернігівщини, друкованих виданнях та електронних питання Євро-2012 не висвітлювалися.
Місцевий футбол
Приємним сюрпризом для фанів «Десни» стала ініціатива керівництва ФК про масовий виїзд вболівальників деснянців 2 квітня до Луцька на поєдинок «Десни» з місцевою командою «Волинь».
До гри
Планувався виїзд 5-ти автобусів, але слабенька поінформованість вболівальників, пущена на самоплив поіменна кількість призвели до того, що до Луцька прибуло три автобуси фанатів загальною кількістю 115 чоловік. Хоча до цього наймасовішим виїздом вважався Славутич 1997 року, коли з Чернігова на матч «Нерафа» − «Десна» приїхало 50 фанів…
Ранковий Луцьк зустрів похмурою, але теплою погодою. Упродовж восьми годин чернігівський «десант» гуляв по місту. Відвідали замок Любарта, місцевий парк культури і відпочинку з зоопарком, прогулялись по бруківці вуличок старого Луцька. Що здивувало, − так це відсутність у центрі будь-яких афіш про черговий матч «Волині» з «Десною».
На матчі
Як і водиться господарям, волиняни з перших хвилин пішли в атаку, захисникам і голкіперу «Десни» нудьгувати не доводилось. Та кілька контрвипадів гостей показали, що вони приймають виклик лучан.
«Швидкого» м’яча не вийшло, гра проходила в основному на половині поля «Десни», але великої користі з цього господарі не мали. Більш того − на 20-й хвилині чернігівці провели вдалу контратаку і Віталій Рудой, опинившись перед воротами «Волині», не схибив. Господарі швидко оговтались, але психологічна перевага вже була на нашому боці.
Фанати обох команд палко підтримували своїх улюбленців, підганяючи їх уперед, до воріт суперника. Але перший тайм забитих м’ячів більше не приніс.
На початку другого тайму «Волинь» мала забивати, але «Десну» врятувала реакція Юрія Нікітенка, який «потягнув» м’яч після небезпечного удару Алоїзі. На деякий час луцькі футболісти заволоділи ініціативою, але «пробити» захист «Десни» не змогли.
На 73-й хвилині чудова нагода для збільшення рахунку була у Ігоря Швеця. Вийшовши віч-на-віч з голкіпером «Волині» Недільком, він не зміг його пробити. Однак через 8 хвилин гостьовий фан-сектор вибухнув стоголосим «Го-о-ол!»
Після удару з-за меж карного майданчика м’яч потрапив у поперечину, відскочив у поле і опинився на шляху набігаючого Сангаре Мамаді − його потужний удар сколихнув сітку на воротах господарів поля − 2:0!
Нестримна радість панувала серед фанатів «Десни». Незважаючи на дощ, перебуваючи у своєрідному футбольному екстазі, вони продемонстрували «британську тему», оголившись до поясу. Так і стояли під дощем з оголеним торсом і волали на весь стадіон за «Десну». В єдиному пориві до фанатів приєднався і я, оголившись до поясу...
За кілька хвилин пролунав фінальний свисток. «Десна» заслужено перемогла − 2:0. Фанати скандували «Молодці!», команда у повному складі підбігла до сектору і подякувала фанам за палку підтримку. Таке єднання команди і болільників не могло не зворушити.
Однак біля нас було стільки міліціянтів! Та й ще й з собаками. А трибуни відгороджені від поля металевим забором, тож враження таке, що перебуваєш десь у концтаборі.
А загалом, матч став боротьбою рівних суперників, у якому щастя посміхнулося „Десні”. Проте, відверто кажучи, обом командам ще надто рано претендувати на підвищення в класі, адже достатня кількість помилок практично в усіх ігрових ланках ще якось може бути компенсована у першій лізі, але є абсолютно неприйнятною у вищій.
Після зустрічі
В нагороду за підтримку улюбленої команди фанати «Десни» отримали від керівництва футбольного клубу кілька ящиків пива.
У супроводі машини ДАІ автобуси повезли переповнених позитивними емоціями фанів з Луцька додому, в Чернігів. Однак дві ночі провести в автобусі це навантаження досить значне.