Футбольная жизнь в зеркале СМИ

Интернет − нейтральные оценки

Євро-2012: нарада з питань інфраструктури

Kreschatic.kiev.ua
14.03.08

У п’ятницю, 14 березня, в київському Будинку футболу відбулася установча нарада (стадія ІІ) за участю представників УЄФА, президента ФФУ Григорія Суркіса та профільних експертів з питань підготовки України до проведення фінальної частини Євро-2012. Порядок денний зустрічі, передбаченої затвердженим УЄФА поетапним Планом дій, містив аналіз інфраструктури аеропортів, розміщення, медичного забезпечення і транспорту в Україні та планування процесу експертизи УЄФА.

Фахівці ФФУ, Виконавчої дирекції «Євро-2012», Національного агентства, національні експерти з аеропортів, стадіонів, розміщення і тренувальних центрів, наземного транспорту, технологій, питань безпеки та правопорядку, медичного забезпечення та інших галузей зустрілися з представниками УЄФА в рамках експертизи базової інфраструктури приймаючих міст України на відповідність вимогам Європейського футбольного союзу.

Установча нарада, яку для представників України провели керівник департаменту проведення заходів EURO 2008 SA Юрген Мюллер, координатор експертизи УЄФА Маттео Гамбуто й експерт УЄФА з розміщення та медичного забезпечення Петсі Третован, мала за мету:

− детальний аналіз поточної інформації та ситуації за участі національних експертів;

− опис ситуації та детальне її порівняння з реальними потребами Євро-2012;

− виявлення умов, необхідних для приведення поточного стану підготовки до потреб турніру;

− розробка умов для ухвалення рішення між УЄФА та приймаючою стороною щодо якісних характеристик Євро-2012 і змісту заходу;

− надання погоджених об’єктів інфраструктури та створення організаційної структури Євро-2012 під контролем УЄФА.

За підсумками експертизи щодо стану підготовки України до проведення Євро-2012 уповноважені особи представлять до УЄФА проміжний звіт з інфраструктури, який має бути наданий керівництву Європейського футбольного союзу до 3 квітня 2008 року.

+++

У рамках підготовки до Євро-2012 Укрзалізниця відновить безпересадковий рух поїзда Київ-Краків-Київ

Kreschatic.kiev.ua
14.03.08

Укрзалізниця та АО ПКП (Польська залізниця) продовжують роботу з підготовки інфраструктури залізниць до проведення ЄВРО-2012. Згідно з рішеннями, прийнятими під час спільної наради представників обох залізничних адміністрацій, що відбулася 4-5 березня 2008 року у Варшаві, сторони домовилися про відновлення експериментальної експлуатації вагонів із розсувними колісними парами SUW 2000, які пристосовані до руху по європейських коліях. Відповідне обладнання для 9 вагонів виготовлять на польських заводах у Познані та Бидгощі, ремонтні роботи проведуть українські працівники спільно з польськими фахівцями.

В рамках даного проекту передбачається поновлення руху безпересадкового пасажирського поїзда №35/36 Київ-Краків-Київ. Він не передбачатиме пересадку пасажирів у польському Пшемислі і подальший рух до Кракова у поїзді польського формування, як це відбувається нині. Наразі розробляється план-графік підготовки вагонів з розсувними колісними парами SUW 2000 до експлуатації на цьому маршруті.

З огляду на поновлення та подальший розвиток курсування поїздів з розсувними колісними парами SUW 2000, на наступній зустрічі із польськими колегами залізничники планують обговорити можливості руху пасажирських поїздів формування залізниць України по коліях інших країн.

ДОВІДКОВО:

Ширина колій на залізницях України, залізницях країн СНД та Балтії − 1520 мм.

Ширина колій на більшості залізниць країн західної та центральної Європи − 1435 мм.

+++

Червоненко шукатиме інвесторів для ЄВРО-2012 у Нью-Йорку

Kreschatic.kiev.ua
14.03.08

Голова Національного агентства з питань ЄВРО-2012 візьме участь в українському бізнес-форумі «ЄВРО-2012: Інфраструктурні потреби та інвестиційні можливості», який проходитиме 17-18 березня у Нью-Йорку.

Планується, що у бізнес-форумі, що проходитиме в Українському інституті Америки, візьмуть участь понад сто ключових, уповноважених на прийняття рішень, представників уряду США, приватного сектора та провідних інвестиційних компаній країни. Зокрема, свою участь підтвердили US Export Import Bank, JP Morgan, Marriot Corporation, Citigroup, Halliburton та інші провідні міжнародні компанії.

Форум відкриється виступом Голови Національного агентства Євгена Червоненка з ключовою промовою «ЄВРО-2012 як стратегія модернізації української інфраструктури».

Далі програма заходу передбачає пленарну сесію на тему «Потреби України у фінансуванні на урядовому та приватному рівнях» та тематичні дискусії з питань інвестиційних проектів України у сферах шляхобудівництва, аеропортів, залізничних сполучень та інших об’єктів інфраструктури у контексті ЄВРО-2012.

+++

За тиждень буде визначено перелік пунктів перетину західного кордону, які реконструюватимуть до Євро-2012

Zaxid.net
14.03.08

«Сьогодні були визначені певні пріоритети, як ми будемо вести двосторонню розбудову кордонів із нашими сусідами і партнерами − поляками, у ході підготовки до Євро-2012. Ми будемо концентрувати зусилля в тих місцях, де буде готова інфраструктура. Щоб не було таких ситуацій, що ми збудували пункти перетину кордону там, де не готові дороги», − заявив сьогодні, 14 березня, під час прес-конференції, за підсумками колегії Державної митної служби України щодо роботи митниць західного регіону, голова Держмитслужби України Валерій Хорошковський.

«Із в. о. голови Львівської ОДА ми опрацювали питання, які пункти пропуску потрібно відбудовувати у першу чергу». Він прокоментував ZAXID.NET, що цей перелік з’явиться за тиждень: «Тут потрібен тріумвірат: згода місцевої влади, Держмитслужби і міністерства транспорту. Це рішення має бути підготовлене дуже швидко. За тиждень ви дізнаєтеся, що це за пункти пропуску», − поінформував В.Хорошковський.

+++

Евро-2012: Будет ли финал в Киеве?

Игорь Марчак
Vecherniy.kharkov.ua
14.03.08

В Киеве еще не начали демонтаж торгового центра перед НСК «Олимпийский», чего требовали представители УЕФА для получения разрешения на проведение финальных матчей Евро-2012.

Эпопея с ТЦ «Троицкий» началась еще в 2004 году. Тогда власти Киева во главе с мэром Александром Омельченко выделили землю перед НСК «Олимпийский» для сооружения торгового центра. Позже, когда Украина и Польша завоевали право на проведение Евро-2012, застройка перед стадионом стала проблемой и для ПФЛ, и для Федерации футбола Украины, и для самих чиновников. Председатель УЕФА Мишель Платини заявил, что в условиях этого незавершенного строительства стадион не сможет принять матчи чемпионата Европы по футболу в 2012 году. Но даже вмешательство Президента Украины длительное время не влияло на ситуацию.

И вот, наконец, на днях Киевская горадминистрация поручила компании Киевметрострой начать демонтаж недостроенного здания «Троицкого». Но болельщикам радоваться рано: недостроенная бесформенная бетонная глыба в самом центре города стоит до сих пор.
Договор между Кабмином и ООО «Юджин», подписанный еще 7 февраля этого года, предполагал демонтаж недостроя до 1 июня. Первый замглавы Киевской горгосадминистрации Анатолий Голубченко сначала заявил, что работы по демонтажу начнутся с 1 марта. Затем была озвучена дата − 15 марта. Но оказалось, что это суббота, а в выходные начинать снос никто не будет. Понедельник − видимо, трудный день, поэтому городские чиновники приняли новое решение: начать с 18 марта. Но в свете новых проблем, связанных с возможными перевыборами мэра Киева, даже Анатолий Голубченко не исключает, что «непредвиденные обстоятельства могут помешать начать демонтаж именно 18-го».

Не все гладко и с самой реконструкцией НСК «Олимпийский». Для полноценного ремонта стадиона и близлежащей территории нужно около 1, 5 млрд. грн., а сам процесс реконструкции должен занять минимум два года. Учитывая, что уже к 2010 году все стадионы должны быть готовы, времени остается очень мало. Председатель Нацагентства по вопросам подготовки и проведения Евро-2012 Евгений Червоненко заявил, что можно будет перенести сроки окончания реконструкции с июня-июля 2010-го на 2011 год.

Напомним, что, согласно совместной заявке, проведение матча открытия Евро-2012 запланировано в Варшаве, финала − в Киеве. Но как будет на самом деле − пока не берется предсказать никто.

+++
      
В Україні до проведення чемпіонату з футболу Євро-2012 запровадять телефон екстреної допомоги

Stilnoe.fm
14.03.08

В Україні до проведення чемпіонату з футболу Євро-2012 запровадять телефон екстреної допомоги в надзвичайних ситуаціях «112», повідомив міністр із питань надзвичайних ситуацій Володимир Шандра. Запровадження єдиного номера «112» передбачено програмою Кабінету міністрів. За словами В.Шандри, це буде не просто єдиний номер екстреної допомоги, а єдиний номер-координатор для реагування на надзвичайні ситуації. Міністр нагадав, що у Євросоюзі вже існує номер «112», передає «Інтерфакс-Україна» . Він також розповів, що 42% екстрених дзвінків в Україні надходить на лінію «03», 29% − на лінію «02», 17% − на лінію «04»і 13% − на лінію «01».

+++

Украина − Польша: визы долой!

Pressing.net.ua
14.03.08

Президент Украины Виктор Ющенко заявляет о необходимости проведения консультаций с ЕС относительно введения безвизового режима для украинцев к проведению чемпионата по футболу Евро-2012, сообщает Интерфакс-Украина.

«Мы говорили о введении безвизового режима к Евро-2012. Я информировал господина президента о постановке вопроса в рамках ЕС в наших взаимоотношениях достижения безвизового европейского режима в контексте Евро-2012. Это далекая перспектива», − сказал он журналистам в пятницу в Варшаве, подводя итоги украинско-польских переговоров.

В.Ющенко сообщил, что по данному вопросу будут проведены консультации о возможности постановки вопроса на уровне ЕС. «Главное, сегодня мы договорились о проведении режима взаимных консультаций с Еврокомиссией и, убежден, что каждый месяц они (консультации) будут приносить новые позитивные обстоятельства в этом вопросе», − отметил президент.

+++

Юрій Луценко та Вільям Тейлор підписали угоду про надання Україні 4,8 мільйона доларів США на вдосконалення правоохоронної діяльності

Mvs.gov.ua    
14.03.08

ФРАГМЕНТ МАТЕРИАЛА

Сьогодні в МВС України Міністр внутрішніх справ Юрій Луценко та Надзвичайний і Повноважний Посол Сполучених Штатів Америки в Україні Вільям Тейлор підписали протокол №5 до Меморандуму про взаєморозуміння між урядом України та урядом Сполучених Штатів Америки щодо допомоги з правоохоронних питань від 9 грудня 2002 року. Угода передбачає надання технічної допомоги урядом США у розмірі 4,8 мільйона доларів США, спрямованої на вдосконалення правоохоронної діяльності і зміцнення верховенства права в Україні.(…)

(…)У зв‘язку зі зростанням кількості злочинів проти іноземців, у ході зустрічі було обговорено й питання протидії расизму та ксенофобії в Україні. Юрій Луценко наголосив, що в МВС нещодавно створено спеціальний підрозділ у складі Департаменту карного розшуку, який займається питаннями протидії таким злочинам.

− Мушу визнати офіційно, що нині в Україні, особливо в Києві, є расовонетерпимі підліткові групи, − сказав Міністр. − На сьогодні в столиці в поле зору правоохоронців потрапило понад півтисячі членів так званого скіндхедського руху, які радикальним чином висловлюють свою нетерпимість до громадян інших держав.

І хоча переважна більшість грабежів, розбоїв, хуліганств носять побутовий характер (та й рівень розкриття злочинів проти іноземців значно вищий, ніж проти українських громадян), питання протидії злочинності на расовому ґрунті залишається гострим. Юрій Луценко повідомив, що найближчим часом на урядовому рівні буде обговорено програму створення спеціального доброзичливого клімату у ставленні до іноземців. Особливо актуальним вирішення цього питання є у контексті підготовки до Євро-2012, коли в Україну прибудуть подивитися футбольне видовище уболівальники з багатьох країн світу.

+++

Консультантом української прем’єр-ліги може стати Лучано Моджі

Gpu.ua
14.03.08

Вадим Рабінович вважає, що українському чемпіонату не потрібен ліміт на легіонерів.
        
У середу відбулася третя зустріч власників футбольних клубів вищої ліги. Її підсумки коментує для «ГПУ» президент київського «Арсеналу» Вадим Рабінович, 54 роки.

− Нюанси технічного характеру на зустрічі, наприклад, кількість команд у вищому дивізіоні, термін та схема проведення чемпіонату, не обговорювалися, − каже Рабінович. − Головне − підняти рівень інтересу до футболу. Перший крок: затвердити преміальний фонд, внески до якого будуть серйозними сумами.

Прошу уточнити цифри.

− Що я вам можу, те й кажу, − відрубує співбесідник. − Загальна сума ділитиметься між усіма учасниками, окрім тих, хто вибув з вищої ліги. Причому більше коштів отримуватиме той клуб, який посів найнижче місце в таблиці, а найменше − чемпіон. Це положення діятиме деякий час, щоб стимулювати аутсайдерів. Навіть цю пропозицію Ахметов, чий «Шахтар» лідирує у чемпіонаті, молодець, підтримав.

Значну увагу приділили питанню суддівства.

− Хочемо бути впливовими в цьому. Якщо на зборах ми відхиляємо кандидатуру судді для обслуговування матчів, Національна федерація футболу має думку президентів щонайменше враховувати. (Нині арбітр вищої ліги офіційно отримує за матч $2 тис. За неофіційною інформацією, власники клубів, аби позбавитися упередженого суддівства, готові підвищити гонорар у п’ять разів. − «ГПУ»).

Запитую про доцільність ліміту на легіонерів.

− Мій «Арсенал» це питання мало обходить: у нас на матч виходять зазвичай три іноземці. Але я вважаю, що ліміт не потрібен узагалі. Не бачу залежності між його запровадженням та появою в Україні місцевих футбольних зірок.

Хто має керувати прем’єр-лігою?

− Тільки не президент якогось клубу. Об’єктивним він бути не може. Списку кандидатур зараз немає.

Подейкують, українську прем’єр-лігу може очолити іноземець. Колишній генеральний директор «Ювентуса» Лучано Моджі вільний від роботи.

− Консультантом у таких питаннях можуть бути серйозні футбольні люди чи якісь фінансові магнати, які не мають українського паспорта. Однак президентом української футбольної прем’єр-ліги має бути громадянин нашої держави. Так записано в статуті, який ми прийняли.

Найреальнішою кандидатурою на посаду президента прем’єр-ліги називають нинішнього чільника Професійної футбольної ліги Равіля Сафіулліна.

− Він − один із найсерйозніших фахівців у нашому футболі. З другого боку, я не бачу в Сафіулліна великого бажання очолити нову структуру, бо в нього вистачатиме й роботи у ПФЛ із першою та другою лігами. Сафіулліна пов’язують із «Шахтарем»? У нас завжди когось із кимось пов’язують. Я в Харкові народився, то мене що, до місцевого «Металіста» треба записувати?

+++

Интернет − негативные оценки

Ток-шоу Миколи Вересня
Гість програми − Євген Червоненко

Телеканал «СІТІ»
10.03.08 (22:00)

Ведучий:
У нас в гостях Євген Червоненко − голова агентства з підготовки до Євро-2012. Багато людей кажуть, що Євро-2012 не відбудеться в Україні. Ми вирішили запитати у пана Євгена, чи буде, чи не буде Євро-2012? Позавчора мені подзвонив стурбований журналіст і каже, що там катастрофа і все провалюється, і ми не встигнемо підготуватися, нічого не буде, стадіонів не буде, доріг, готелів …? Нібито ще є час? Як на Вашу думку?

 Є.Ч.: Дуже слушне запитання. Я не знаю, як вже станцювати, щоб закінчити цю маячну і галас. Світ прагматичний. Євро буде в Україні − я в цьому переконаний, але це залежить від того, чи перестанемо ми бути українцями у поганому сенсі цього поняття.
Нехай хтось скаже, що я не виконав ту ділянку роботи, яку мені доручили… Але якщо я комусь заважав, то це вже політичне питання, бо я відношусь до всього щиро.
Я можу сказати наступне: офіційно наш секундомір стартував 1 січня 2008 року.

Ведучий: Тобто два місяці.

Є.Ч.: Дійсно була велика провалина. За ці місяці − фактично за півтора місяці (бо ми святкували) − було зроблено роботу, якою Україна буде пишатись. Є декілька критеріїв. Що є найбільшою загрозою для Євро-2012? Це амбіції українських політиків. Бо ніхто не хоче працювати. Багато хто з них не знає, що з ним буде завтра, на якому стільці сидітиме. А вішати ярлик «Я за Євро!» стало дуже популярним. Але всі забувають головне гасло: «Твої справи говорять так гучно, що я не чую, що ти говориш». За цей час створено перше в країні державно-приватне міністерство, тобто агенція досі не отримує з Кабінету міністрів жодної копійки ні на комп’ютери, ні на машини, ні на зарплатні… Добре, що ми вибили приміщення. Мінсім’ямолодьспорт допомогло, а Кабмін затвердив. Зараз є офіс. Але поки що фінансування жодного. Якщо я буду чекати тендера на комп’ютери, вони з’являться у мне в грудні. Просто не дають зарплатню, бо, може, я комусь заважаю. Я не боюся цього. Мені є чим пишатися. За цей час була підібрана унікальна команда: у нас планувалося на цей рік 90 людей, а зараз працює близько 50. Я довго думав, що робити в країні з таким бюрократичним апаратом. Коли до влади приходить інша команда, вона замінює всіх, навіть прибиральниць. Навіщо? Адже є багато аполітичних фахівців. Тому від чиновників щось вимагати дуже тяжко. Тому ми прийняли безпрецедентне рішення. Я не беру на роботу людей віком старших 35 років. У них немає цієї бацили чиновництва, а це − держслужба і радянська психологія.
Я нікому не суддя, але рік майже нічого не робилося. Виконувалися лише деякі частини роботи і робилося багато гасел. І підлаштовували, хто що «поімєєт» з цього Євро. І всі вони розуміють, що із 128 мільярдів програми на 5 років може, якщо умовно, міністр фінансів дасть 18 мільярдів, 4, теж умовно, − це місцевий бюджет. 103 мільярди − це іноземні інвестиції. І от всі так ставляться начебто це держбюджет і його треба подерибанити, а це…Україна мусить виступити в ролі нареченої, яка мусить сподобатись, щоб з нею йшли до загсу, тобто притягли реальний інвестиційний контракт. Так ось, там чиновники старої закалки не потрібні. Вони вміють гарно розподіляти і прикривати це папірцями, робити прозорі умови, які розуміють на Заході, які розуміють ті люди, які досягли грошей (про цих людей, я думаю, ми будемо сьогодні говорити) вони рушійна сила Євро, до речі.

Ведучий: Тобто іншими словами, найбагатші люди в країні це ваші, так би мовити спільники, однодумці?

Є.Ч.: Ми однією мовою розмовляємо. Закінчу з агентством: державна програма, яка 22 лютого була прийнята на Кабміні і Пинзеник назвав її документом, якого країна ще не мала по професіоналізму і всьому, була одностайно прийнята. А вчора Прем’єр-міністр, дякую Богові, підписала, так це вже план дій, який тут же дав інше відношення з боку УЕФА: Платіні сказав, що українська влада зрушилась з місця і працює. Ось все це, ваше питання до Євро. До речі цю програму без нічого 20 українських хлопців і дівчат міняючись 24 годи протягом 20 днів, я не перебільшую, було 3 зміни по 8 годин: одних ми відвозили, других привозили. Вони приймали всіх мерів, всіх їх заступників, всіх представників міністерств. В створенні програми брав участь зам міністра економіки пан Вітренко і дуже розумна дівчина з мінфіну Світлана, ось це все, що було від уряду. Інші − це молоді хлопці і дівчата агенції. Ми звели до єдиного галузеві програми, місцеві і державні гарантії і з’явився документ, який і є нашім путівником. Сьомого, тобто завтра, ми приступаємо до комплексного плану заходів. Для глядачів і слухачів це дуже просто: готель, який мусить бути побудованим до Євро має вже тайм план.

Ведучий: Так по кожному готелю?

Є.Ч.: Це не по кожному готелю, це й по кожній дорозі, по кожному аеропорту, по кожній лікарні, по кожному місцю стояння міліціонера, по кожній телекамері, яка буде слідкувати за можливими хуліганами. Це документ, який мусить зробити так, щоб на нас одружилося 20 мільярдів доларів. І завдання агенції, мабуть тому мене Президент і поставив, враховуючи мою історію хвороби. Ви розумієте скільки малих та великих інтересів треба приборкати, щоб це все стало реальністю, щоб одруження відбулося. Щоб країна мало Євро не тільки як свято футболу і нашої національної єдності, в цьому проекті футболу, ну буде гра, її організовує і продає квітки УЕФА з нашою Федерацією. А всі ці стадіони, аеропорти, логістика, готелі, безпека, страхування, медицина, міліціонери і спецслужби − все це координується агенцією. І щоб все це відбулось, я думаю, потрібна підтримка суспільства. Це мусить стати національною ідеєю, Миколо. І мабуть, після Євро, от мене питають, ця дискусія, будемо ми в Європі, чи не будемо. Моє враження, якщо ми проведемо Євро найкоротшим часом вступимо в Євросоюз. Чому? Вимоги УЄФА і всі ці гарантії які дав уряд і дала країна − це гарантії нашої гідності і те, що ми говоримо, декларуємо ми те і робимо. Ми всі роки Незалежності говорили одне, а не робили. В бізнесі з такими не розмовляють, в політиці мусять. Я переконаний, що ми здамо цей іспит. Є жорстка воля Віктора Андрійовича Ющенка, жорстка, він по суті давав гарантії.

Ведучий: Це його відповідальність?

Є.Ч.: Це його відповідальність. Я зроблю все, щоб це не дали заговорити, розтягти, бо наприклад навколо питання, щоб агенція контролювала розпис грошей і їх цільове, підкреслюю, використання на дорогу до Євро, а не до дачі. Чи приймала участь в тендерах, два тижні йшла шалена боротьба, але ми перемогли. Я роблю все і, до речі, це не, знаєте, не гасло чи бажання комусь подобатись. Агенція переможе якщо я готовий журналістам відкритий всі розбухи. Я завжди в бізнесі працював і в державі по теорії відкритої книги, тоді інвестори спокійні. Ось підпис мого бухгалтера, ось вашого дивіться все. Не гаслами політичними, а факторами і все на папері. Ось пункт ми зробили. До кінця березня Україна повністю, я вважаю, ввійде в нормальний ритм підготовки. Щось ми будемо спізнюватися, щось ми будемо випереджати, але загрози я поки не бачу, а якщо буде реальна загроза, а не політичні гасла − «може втратити», «не може втратити»…, я підніму галас по серйозному, як я вмію підняти галас ви знаєте.
Прощаються з радіо 106 FM.

Ведучий: Іншими словами, я як киянин, мені цікаво, як буде виглядати, я впізнаю київський «Олімпійський» стадіон через три роки?

Є.Ч.: Моя надія, що впізнаєш в гарному змісті цього слова. Навколо «Олімпійського» йде шалена боротьба. Я пояснюю чому, я вже більше ворогів собі по Олімпійському не наживу, ніж нажив. Єдиний об’єкт в країні із спортивних споруд, які фінансуються бюджетом, нажаль, це є київський олімпійський стадіон ..

Ведучий: це є велика головна проблема

Є.Ч.: Це 1,5 млрд грн або 300 млн дол.. щоб було краще киянам рахувати. І от навколо нього всі танці. То Федерація каже тільки «Хохтіф», який до-речі будував дніпропетровський, фантастичний стадіон в Дніпропетровську Коломойський збудував. Я називаю зразу чесно ім’я хто збудував, хто дав гроші.

Ведучий: Вже готовий там стадіон?

Є.Ч.: Майже готовий. Він в квітні чи в травні …

Ведучий: І буде вже по міжнародним стандартам все зроблено.

Є.Ч.: Це елітний клас міжнародного стандарту. Повір мені Миколо і всі хто прийде на матчі «Дніпра» будуть вражені. Не менш елітний буде у Ріната Ахметова на 55 тис глядачів. Я Вірю О. Ярославському, який реконструює Металіст, я бачу, я тільки сьогодні прилетів гелікоптером з Одеси і вірю в оновлений «Шахтар», «Чорноморець» буде знесений и на цьому місті буде красень, це будуть не тільки знаєте футбольні стадіони, це буде така гордість країни, я вважаю. Що стосується Олімпійського, другий день кажуть так все зносимо, як і Троїцький, до-речі ми пропонували чому його руйнувати, давайте є архітектурне рішення, не будемо добудовувати цей Троїцький ну поки не чують . Давайте, я говорю в Федерацію, а ви розумієте, всі хто каже зносити? Куди ми вивеземо цей залізобетон, як почнемо його різати, підривати. Я не кажу про наші пробки на Червоноармійській, я розумію, я логістик за фахом, працювати треба вночі я знаю по пилюці плюс наша екологія, кияни просто проклянуть не тільки Євро, а і тих хто приймав це рішення. І це рік часу, треба зрозуміти, Тільки різати. А навіщо різати? Я прихильник зараз в боротьбі, шаленій боротьбі, бо там багато лобіюється споріднених людей з одних і тих же фінансових кіл… Я хочу щоб там було побільше іноземців. Бо інакше ми не залучимо 20 мільярдів… Так ось, журі закінчує формування, і місяць десь буде конкурс. Я роблю все, щоб до конкурсу, хоч за це відповідальний Мінмолодьспорт, але ми координуючий орган, і щоб там було побільше іноземців. Фахових.

Ведучий: Це треба просто накрити його, поміняти…?

Є.Ч.: Відповідь дуже проста. Я вважаю…я доповідав це і керівництву країни…що реально враховуючи, що у нас же корозія моралі… Всі рахують що у нас є земля навколо Олімпійського… А вона вже продана! Не коментую. Ви знаєте, Мюнхен пішов вже свого часу, Олімпійський стадіон вони реконструювали і зробили його мультипрограмним. А спеціальний футбольний стадіон під Євро, чи під майбутні футбольні матчі… Чому мало ходять у нас на футбол? День футболу на «Олімпійському» − як проїхати по місту? Так ось, на окружній дорозі … я не хочу конкретизувати, робити ажіотаж, ціни щоб зростали… треба будувати реальний сучасний суто футбольний стадіон. До речі, Олімпійський стадіон і Бубка категорично проти того щоб тут при реконструкції зробити суто футбольний стадіон. Третє, чому не реконструювати, не зробити Олімпійський стадіон зоною відпочинку? У нас що, так багато зелених зон? Чому там не проводити концерти Мадонни чи будь-які культові заходи? Тут можна проводити …

Ведучий: (перебиває) Тобто, ідея така, щоб тут зробити глибоку реконструкцію, а там побудувати просто новий нормальний європейський стадіон…

Є.Ч.: Абсолютно! До речі, я вважаю, що Олімпійський стадіон для нас з тобою, хто тут виросли, це є культова споруда, яка є… суперкубок, кубок кубків… У нас в 67-му… я пішов в перший клас, і вона росла разом зі мною. Хай буде, не треба ламати і видумувати український велосипед. Я буду наполягати на цій позиції, що вирішить журі, побачимо.

Ведучий: А журі можна буде вірити?

Є.Ч.: (Замислено) ЕЕЕЕЕ

Ведучий: Бо у нас дуже багато є комітетів, журі, і потім як …

Є.Ч.: Ну її очолює, прийняв таке рішення сам міністр молоді і спорту, я наполягав щоб її очолив, так як тут державні кошти, і віце-прем’єр гуманітарний очолює на сьогодні рішенням Уряду питання Євро, від Уряду, від Кабміну, ну, щоб він очолив, пан Васюник… Ну, він не хоче, і тому я так зрозумів, Юра Павленко буде керівником цього журі. Ми зробили все, щоб там було побільше фахівців, при чому різних, не з одних кланів. Як буде, життя покаже.

Ведучий: Дякую, наскільки я розумію, у нас вже кінець? Прощаємось! Так, досить так оптимістично ми прощаємося. Євген Червоненко, голова національного Агентства з питань підготовки до Євро 2012 у нас в гостях, і розповів нам про те, що турбуватися нема за що, все іде згідно з графіком, і є навіть шанси що кияни отримають два стадіони замість одного.

Є.Ч.: До речі, ми вже зараз даємо гарантії, отримуємо від міст, уже працюємо з УЄФА. Турбуватись треба про одне − коли у нас з’явиться своя гідність. Тобто, якщо чиновник не дає, я хочу щоб людей більше було в цій країні, які гідно можуть сказати «А почему собственно?», як кажуть, чи дати по писку, і все. Але морально, я маю на увазі.

Ведучий: На все добре! 106 фм СІТІ телебачення і УНІАН спромоглися до того щоб ми цю програму провели. Євген Червоненко був моїм гостем, мене називають все ще Микола Вересень. До побачення.

+++
Підписатися на новини