Футбольная жизнь в зеркале СМИ

Интернет − нейтральные оценки

«Євро-2012» − один із головних викликів для України за всю її історію

Василь Зілгалов
Radiosvoboda.org
21.02.08

На хвилях Радіо Свобода нова програма − «Виклик», присвячена сучасним викликам для України і українців, що їх висувають перед державою та її громадянами час і миттєво мінливий світ.
Сьогодні йдеться про один із найбільших викликів для України − чи зможе вона зробити, здавалося б, раніше неможливе: прийняти разом із Польщею європейське свято футболу − Чемпіонат Європи 2012. Україна і футбол − ці поняття сьогодні не відривні одне від одного. Пам’ятаєте, як у квітні минулого року тріумфували в шотландському Кардіффі члени нашої делегації на чолі з Президентом Ющенком і потім вся Україна, коли у важкій боротьбі з такими футбольними грандами як Італія, Хорватія, Угорщина виграла разом з Польщею право від УЕФА проводити чемпіонат Європи з футболу у 2012 році.

Президент УЕФА Мішель Платіні оголосив 18 квітня 2007 року на засіданні у Кардіффі, що право на проведення Чемпіонату Європи з футболу у 2012 році вибороли Україна і Польща.

Відразу ж після рішення УЕФА член української делегації в Кардіффі, чемпіон світу з боксу і депутат Київради Віталій Кличко сказав Радіо Свобода:

«Знаєте, якби я виграв Даблъю Бі Сі пояс в Україні, це можна було б порівняти. Але я виграв тоді, на жаль, в Америці. Для України сьогодні це найважливіша спортивна подія за всю історію нашої країни. І, на мою думку, нічого такого ще не було в Україні, і це дуже велика відповідальність».

Нагадаємо, що Польща відкриває «Євро-2012» у Варшаві і проводить ігри ще у трьох містах − Гданьську, Познані та Вроцлаві. А Україна проводить фінальний матч «Євро-2012» у Києві та попередні ігри в трьох інших містах − Донецьку, Дніпропетровську та Львові. Запасні міста в Україні − Харків і Одеса. Чи вийде все з «Євро»2012» так, як заплановано? З цього приводу сьогодні вже з’явилися сумніви.

Вже через чотири місяці після Кардіффа в Україні забили тривогу

Через чотири місяці після Кардіффа Віталій Кличко одним із перших забив тривогу, що Україна нічого не робить для організації Євро-2012 і може зганьбити себе на весь світ. Потім пішли й інші серйозні і занепокоєні попередження з боку президента Федерації футболу Григорія Суркіса, тренера національної збірної з футболу Олега Блохіна. Зокрема Григорій Суркіс каже Радіо Свобода:

«Сьогодні ми не маємо централізованої програми залучення інвестицій, як з державного бюджету, так і від зовнішніх та внутрішніх інвесторів. Сьогодні ми не маємо навіть усвідомленої кількості робочих місць, які нам потрібно буде зробити, щоб цю програму виконати. І якщо ми цей виклик долі, імпульси, які нам надаються для проведення «Євро-2012», щоб покращити інфраструктуру і життя наших людей, не приймемо, то повірте мені, я буду ще більшим песимістом, ніж ті люди, які не вірили і називали утопічною цю ідею залучення нас до «Євро-2012».

Дійшло навіть до того, що кілька тижнів тому на виконкомі УЕФА у хорватському Загребі заговорили про можливу передачу «Євро-2012» іншому господареві. Але президент УЕФА Мішель Платіні запропонував дати Україні й Польщі ще 5-6 місяців для активізації всіх робіт з підготовки до чемпіонату «Євро-2012». У справу знову втрутився Президент України Віктор Ющенко і було створено ще одну структуру − «Національне агентство Євро-2012», яке очолив соратник президента Євген Червоненко, політик, бізнесмен і відомий український автогонщик:

«Та роль, яка відведена Агентству, і за вимогою УЕФА і за думкою Президента, − це саме той орган, який мусить зупинити цю колотнечу, більше умовну, навколо підготовки «Євро-2012».

Так що першу частину першого тайму у матчі Україна − УЕФА Київ уже програє насухо.

А колотнеча, про яку сказав Євген Черовоненко, дійсно триває ще й сьогодні . Ось що говорить про сьогоднішню підготовку до «Євро-2012» колишній зірковий футболіст київського «Динамо» Стефан Решко, який довгий час відповідав за порядок на українських стадіонах, а нині є професором Національного університету внутрішніх справ:

«Дуже критично якщо підійти, то практично нічого не робиться сьогодні, одні слова, одні якісь папери підписуються, а на практиці ще поки що нічого немає. Ну, окрім Донецька, там стадіон Ахметов будує, але це він і раніше будував. Так. І в Дніпропетровську будують стадіон. А я маю на увазі в Києві, в столиці, все-таки, тут нічого немає, нічого не робиться. Біля стадіону Олімпійського ця забудова так і стоїть, ніхто там нічого не розбирає. З дорогами також нічого, тут об’їзну дорогу повинні побудувати по плану. Нічого не робиться, навіть готелі в столиці. Поки що нуль, нуль і одні слова».

Нагадаємо, що перед Олімпійським стадіоном у Києві будують торговий центр і УЕФА категорично проти цього з міркувань безпеки для вболівальників футболу. Президент УЕФА Платіні так і сказав: або знесете цю споруду і проводите чемпіонат Європи-2012 та його фінал на цьому стадіоні , або ж забираємо у вас право на «Євро-2012». Історія з цим довгобудом ще не завершена. Ось що з цього приводу говорить міністр молоді і спорту Юрій Павленко:

«Згідно з меморандумом, до 20 березня 2008 року має бути визначений обсяг компенсацій і після того, як він буде визначений і погоджений, розпочнеться демонтаж торгового центру «Троїцький». Якщо я не помиляюсь, до липня меморандумом визначений термін, як такий, що має на увазі демонтаж будови до нульового рівня».

Тобто, якщо згадати останнє, навряд чи китайське, попередження УЕФА у Загребі наприкінці січня 2008 року, що організаторам «Євро-2012» дається ще п’ять− шість місяців для активізації робіт, то термін навіть з ліквідацією новобуду перед Олімпійським стадіоном критичний.

Чому на шляху до Євро-2012 змарновано цілий рік?

За рік у підготовці «Євро-2012» майже нічого не зроблено. У чому головна причина? Міністр молоді і спорту Юрій Павленко:

«Якщо говорити про старт, то це питання не до мене, а питання до того уряду, який у 2007 році керував країною. Чому вони не змогли у повній мірі виконати план дій, прийняти необхідні рішення. Власне, я думаю, що це призвело до виборів і їхні результати − це відповідь на бездіяльність попередньої влади у цьому плані також. Що стосується нової команди, яка прийшла за результатами дострокових парламентських виборів, то ми достатньо динамічно взялися за роботу. Практично кожного тижня ухвалюються рішення, відбуваються засідання чи координаційної ради під головуванням Президента Віктора Ющенка, чи оргкомітету під головуванням Прем’єр-міністра України».

Юрій Павленко також каже, що ще немає державної програми з «Євро-2012», вона буде, ймовірно, через місяць, не працює Верховна Рада, яка має затвердити чимало документів для проведення цього футбольного свята Європи. А час іде.

І це поки що слова і папери, як казав Стефан Решко. А відомий український спортивний коментатор Валентин Щербачов додає:

«І як у нас це часто буває, відповідальних немає ось у же одинадцятий місяць. Ми не знаємо, хто конкретно за що відповідає. Якщо у дитини чотири няньки, то хто відповідає? Оргкомітети, федерація футболу, дирекція чи агенція? Досі ще не ясно. І ще вчора і сьогодні оце зараз розробляються плани. Ще немає планів реконструкції, немає взагалі державної програми. То це вигідно тим чиновникам і тим бізнесменам, які планують − і я думаю, що такі плани є − планують десь сказати, от що ми пропонуємо найкраще. Дотягнуть до авральної точки і коли вже вибору у держави не буде, то дійсно, їхні плани й будуть здійснюватися. На жаль, отака обстановка».

Так, няньок багато і до речі не всі хочуть розповідати нам, що ж вони роблять для «Євро-2012». Так поки що відмовила Радіо Свобода у досить бюрократичній манері і заступник Секретаріату Президента України Оксана Слюсаренко, яка ніби-то є головним куратором «Євро-2012» від Віктора Ющенка. До певної міри побоювання Валентина Щербачова підтверджує і голова Національної агенції «Євро-2012» Євген Червоненко:

«Ми хочемо до тендерів, на жаль, сумнозвісних, пов’язаних з корупцією і навколо Тендерної палати, зробити так, щоб ці об’єкти, пов’язані з «Євро-2012», також брали в цьому участь. Агенція, ми цього домоглися, а нас будуть консультувати міжнародні юридичні компанії».

Що ж стосується державної програми, то керівник «Національної агенції з підготовки «Євро2012»« Євген Червоненко каже:

«Десь через місяць у нас уже буде готовий комплексний план, або карта, яку ми будемо пропонувати всім без винятку інвесторам, куди можна буде докласти силу».

Та не все в цілому так уже й погано у цій важкій підготовці до «Євро-2012». Ось скоро відкриють новий стадіон у Дніпропетровську, і Віктор Ющенко вже запросив президента УЕФА Мішеля Платіні на цю подію. Також оновили швидкісну дорогу з Дніпропетровська до Харкова, є австрійська компанія, яка готується будувати стадіон у Львові. Але головні новобудови «Євро-2012» ще попереду.

Чи осилить Україна те, що ще ніколи не осилювала?

Нагадаємо, що пан Червоненко підтвердив Радіо Свобода, що лише приватних інвестицій для успішного проведення «Євро-2012» потрібно понад 20 мільярдів доларів, ще 5 мільярдів додасть держава. Але на сьогодні ще майже нічого з таких масштабних коштів не освоєно. Тоді як упродовж останніх трьох років Україна отримувала в середньому по чотири мільярди доларів іноземних інвестицій на рік. Тут відчувається весь ступінь напруженості, що чекає Україну у підготовці до «Євро-2012».

Футбольні фахівці Європи радять Україні чітко визначитися у плані дій щодо підготовки до «Євро-2012». Так, Віллі Руттештайнер, представник федерацій футболу Австрії, яка нині проводить спільно зі Швейцарією «Євро-2008», каже, перебуваючи зараз у Києві, що Україна має позичити досвід у Відня, де три структури відповідають за організацію чемпіонату Європи і діють системно та скоординовано. А технічний директор головного стадіону Португалії Жітессе Арквіссанддаса занепокоєний станом готельного господарства України і рівнем сервісу для майбутніх сотень тисяч гостей «Євро-2012»:

«Є ще чотири роки для підготовки. Але якщо не будуть чітко розподілені повноваження, то буде складно подолати труднощі».

Так що Україна, все ще з великими сумнівами і коливаннями, стоїть перед викликом «Євро-2012». Чи зустріне вона його гідно і відкриє для себе широкий шлях до Європи, покаже вже наступне літо.

+++

Юлия Тимошенко: В Украине в ближайшее время нельзя будет уклониться от уплаты НДС
      
Tymoshenko.com.ua
22.02.08     

ФРАГМЕНТ МАТЕРИАЛА

Премьер-министр Юлия Тимошенко заверяет, что в Украине в ближайшее время нельзя будет уклониться от уплаты налога на добавленную стоимость.

Об этом она заявила на заседании Кабинета Министров в пятницу.

По словам премьера, правительство должно утвердить, а Верховная рада принять проект закона «о применении обычных цен при осуществлении налогового контроля».

«Это практически честное, в пределах закона налогообложения прибыли предприятий, которые прятали свою прибыль и не платили налог, игнорировали потребности государства. Если мы сегодня поддержим настоящий документ и парламент как можно быстрее его утвердит − считайте, что уклониться от уплаты НДС в стране будет практически не возможно», − сказала Тимошенко.

По мнению премьера, принятие данного закона позволит собрать средства на подготовку к Евро-2012, социальные программы и ключевые инвестиции. (…)

+++

В Донецке началась стройка века

Алла Коник
Kp.ua
22.02.08

«Евро-2012» подстегивает городские власти искать новых инвесторов.

До европейского чемпионата по футболу осталось 4 года, но подготовка охватила уже все города, которые будут принимать игроков. Речь идет о Днепропетровске, Львове, Донецке и Киеве. Сейчас наиболее активная подготовка к европейскому чемпионату охватила Донецк. Строительство дорог, гостиниц и уникального стадиона сейчас в полном разгаре.

Наибольшее количество изменений коснется строительства в Донецке. Дело в том, что больше всего претензий комиссии УЕФА в плане подготовки к чемпионату связано с проживанием участников, болельщиков и гостей города.

− Сейчас уже рассматривается несколько инвестиционных проектов по строительству гостиниц. Во-первых, гостиничный комплекс в 22 этажа на 320 мест должен появиться в Калининском районе на нынешней базе компании «Герц», − говорит Александр Лукьянченко, − на месте банно-прачечного комбината № 2 в начале бульвара Пушкина также должна появиться гостиница.

Кстати, преобразования коснутся и уже существующих отелей. Речь идет о расширении во всех направлениях, чтобы выйти именно на то количество мест, которое требует УЕФА. К примеру, на 3 этажа вырастет гостиница «Централь», 2 уровня добавятся в гостинице «Дружба», где также планируется полная модернизация номеров. Разрастется и гостиничный комплекс «Виктория» − специалисты уже работают над проектом. А рядом с «Донбасс Паласом» весной развернется стройка гостиничного комплекса «Пушкинский».

Таким образом, уже рассчитано, что гостей будут принимать 18 объектов. Правда, пока в них всего 1862 места. Выйти на требуемые УЕФА 4 000 мест планируется благодаря таким городам, как Мариуполь и Макеевка, а также с помощью общежитий, которые в нынешнем году должны начинать реконструировать. К слову, одно из главных условий европейцев в том, чтобы от порога гостиницы до стадиона должно быть езды не больше 2 часов.

В силу того что в Донецке уже развернулась стройка века, возникает нелегкий вопрос: что будет со всем этим после окончания чемпионата. По словам Донецкого городского головы, вопрос решается сдачей в аренду построенного под офисы. При этом такое решение поможет немного снизить цены на аренду площадей в центре города.

+++

На сьогоднішньому засіданні уряду будуть затверджені 5 першочергових пріоритетів діяльності кожного міністерства − Юлія Тимошенко

Ukrinform.ua
22.02.08

На сьогоднішньому засіданні Кабінету Міністрів України будуть затверджені 5 першочергових пріоритетів, якими керуватимуться всі міністерства у своїй діяльності. На цьому сьогодні, відкриваючи засідання уряду, наголосила Прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко. «Сьогодні будуть затверджені 5 головних цілей кожного міністерства, якими вони керуватимуться для виконання Програми діяльності уряду «Український прорив: для людей, а не політиків», − наголосила Юлія Тимошенко.

Юлія Тимошенко зазначила, що сьогодні уряд затвердить Державну цільову програму з підготовки до проведення Україною та Польщею чемпіонату Європи з футболу Євро-2012. «Це дасть можливість Україні якісно і в установлені терміни підготуватися до Євро-2012», − наголосила Прем'єр-міністр.

Планується, що сьогодні уряд прийме постанову по іпотечному кредитуванню, яка надаватиме можливість українським сім'ям отримувати кредити на 20-25 років за низькими ставками; також уряд прийме постанову, яка нормалізує процеси проведення аукціонів з продажу або здачі в оренду земель несільськогосподарського призначення. «Власне з корупцією в цій частині буде покінчено», − наголосила Юлія Тимошенко. Водночас планується, що уряд сьогодні відповідною постановою затвердить порядок, який унеможливлюватиме ухиляння від сплати податку на прибуток.

+++

Кабмин утвердил целевую программу подготовки к проведению ЧЕ-2012 по футболу

Ukranews.com
22.02.08

Кабинет Министров утвердил Государственную целевую программу подготовки к проведению в Украине финала чемпионата Европы по футболу в 2012 году.

Об этом журналистам сказал первый вице-премьер Александр Турчинов.

Он уточнил, что Кабмин в целом утвердил эту программу, но со временем она будет уточняться.

Вице-премьер также отметил, что теперь УЕФА увидит, что у Украины есть план подготовки к ЧЕ-2012.

Руководитель Национального агентства по подготовке к ЧЕ-2012 Евгений Червоненко сказал журналистам, что министр финансов Виктор Пинзеник оценил этот документ как реальный комплексный менеджерский проект, которого история Украины еще не знала.

По словам Червоненко, программа сводит в единый документ разработанные министерские и региональные программы.

Предусматривается, что 80% бюджета программы будет финансироваться за счет частных инвестиций.

Подготовка и проведение ЧЕ-2012 в Украине оценивается всего в 120-130 млрд. гривен.

Червоненко сообщил, что Кабмин в целом определил список объектов, которые должны быть подготовлены для проведения ЧЕ-2012, он включает строительство и реконструкцию дорог, аэропортов, гостиниц и другой инфраструктуры, а также вопросы безопасности.

Как сообщало агентство, в конце января УЕФА обратилась к Украине и Польше с просьбой активизировать подготовку к проведению ЧЕ-2012 по футболу.

+++

Юристи консорціуму «Ахоn−Іmplenia Global Solution LTD» ведуть розслідування конкурсу з будівництва стадіону до «Євро-2012» у Львові

Zik.com.ua
22.02.08

«Я не є юридичним експертом і не знаю, чи надходила скарга від консорціуму на результати конкурсу. Наша юридична компанія проводить аналіз конкурсу. Допоки працюватимуть юристи, я нічого не можу сказати», − сьогодні, 22 лютого, заявив у коментарі ЗІКу Ростислав Штинь, представник компанії «Implenia», яка програла австрійській фірмі «Альпіні» конкурс з будівництва стадіону до Євро-2012 у Львові.

За словами Ростислава Штиня, наразі він нічого не може сказати стосовно можливого опротестування рішення конкурсної комісії. «Я не є юридичним експертом і не знаю, чи надходила скарга від консорціуму на результати конкурсу. Наша юридична компанія проводить аналіз конкурсу. Допоки працюватимуть юристи, я нічого не можу сказати», − висловився Штинь.

Водночас Ростислав Штинь наголосив, що консорціум не зацікавлений у війні з Львівською міською радою. «Насамперед ми хочемо, щоб у Львові збудували стадіон і місто таки прийняло «Євро-2012». Ми розуміємо вагу чемпіонату Європи для міста і не хочемо нашкодити. Відтак, розслідування, яке веде юридична компанія є своєрідною ревізією конкурсу, а не бажанням його зірвати», − пояснив позицію консорціуму Ростислав Штинь.

Також Ростислав Штинь сказав: «Я б не хотів, щоб про мене говорили, як про представника компанії «Implenia». Я представляю консорціум «Ахоn − Іmplenia Global Solution LTD», представником якого в Україні є «Данапро». Навіть під час конкурсу «Імпленія» розглядалася, як будівельна частина консорціуму, «Аксон» − інвестиційна, а «Данапро» − як проектна. Але я не говорив про те, що представляю інтереси однієї лише компанії «Implenia».

Нагадаємо, що за інформацією львівської газети «Ратуша», консорціум «Ахоn −Іmplenia Global Solution LTD» також подав скаргу до Прокуратури Львівської області на дії конкурсної комісії.

Довідка ЗІКу.

За інформацією департаменту «Євро-2012», компанія «Implenia» поважає рішення конкурсної комісії на користь австрійської компанії «Alpine» та не опротестовуватиме його. Про це йдеться в офіційному листі директора із виробничих питань «Implenia» Роланда Фіша, який надійшов на ім’я директора департаменту «Євро-2012» Львівської міської ради Олега Засадного.

«Ми отримали багато задоволення під час цього проекту і переконані, що ми мали добрий проект. Але «Implenia» поважає Ваше рішення на користь «Alpine», і ми не маємо наміру опротестовувати його. Часу для проектування та спорудження небагато, і ми не зацікавлені у затриманні процесу», − наголосив Роланд Фіш.

Також у листі один з керівників «Implenia» спростував інформацію про наявність представників компанії у Львові: «Ми знаємо пана Ростислава Штиня, але він не є працівником чи представником компанії «Implenia». Пан Штинь і ми працювали спільно на першому етапі львівського конкурсу і лише під час цього проекту. Він не може використовувати ім’я «Implenia» для власних інтересів та цілей». Роланд Фіш також побажав Львову грандіозного проведення матчів європейської першості 2012 року.

Як йдеться у повідомленні, раніше у ЗМІ з’явилась інформація про те, що львівський бізнесмен Ростислав Штинь, який представився уповноваженим представником компанії «Implenia» − одного з учасників конкурсу на будівництво стадіону у Львові, заявив про наміри «Implenia» опротестувати рішення конкурсної комісії на користь австрійської компанії «Alpine Bau GMBH».

+++

НСК «Олімпійський» поділили на двох?

Олег Савицький
Unian.net
22.02.08

Крім держпідприємства НСК «Олімпійський» стадіоном розпоряджатиметься держпідприємство «Дирекція з реконструкції НСК «Олімпійський»... Хто з них головніший? Хто справжній хазяїн головного стадіону країни?.. Інтерв`ю з директором НСК

Стадіон «Олімпійський» у Києві, де пройде фінальний матч чемпіонату Європи з футболу 2012 року, протягом своєї 70-літньої історії не раз міняв назву − був Червоним, Сталінським, ім. Хрущова, Центральним, Республіканським...

Схоже, смуга «кармічних перейменувань» не могла не призвести до нинішньої невизначеності в його долі.

Найближчими днями в Києві мають з’явитися 100 вакансій: за рішенням Наглядової ради НСК «Олімпійський» та Міністерства у справах сім’ї, молоді та спорту створюється державне підприємство «Дирекція з реконструкції НСК «Олімпійський» з такою штатною чисельністю.

До функцій підприємства віднесено забезпечення необхідних тендерних процедур, розроблення та укладання угоди з виконавцем робіт, отримання дозвільної документації, фінансування робіт, технічний нагляд тощо.

Відповідно в долі НСК «Олімпійський», намічається новий поворот. Зокрема, наглядова рада має намір провести міжнародний відкритий архітектурний конкурс з відбору найкращого проекту реконструкції НСК «Олімпійський».

Причому з огляду на стислість термінів, а також «враховуючи грандіозні обсяги робіт з реконструкції НСК», конкурс має бути проведений протягом місяця від дня його оголошення. Ще тиждень відведено на підписання угоди з виконавцем робіт.

У проектах рішень наглядової ради спочатку фігурували дати 21 лютого − 20 березня, питання щодо проведення конкурсу проектів реконструкції було визначене як першочергове для розгляду та виконання, але поки що відповідного розпорядження Кабінету міністрів немає.

Тож потенційні конкурсанти отримали час додатково попрацювати з пакетом пропозицій.

Утім, не треба бути фахівцем у будівельній галузі, щоб зрозуміти, що жодна авторитетна фірма за місяць просто не встигне підготувати з нуля проект, який мав би вагомі підстави претендувати на перемогу. Тож можна припустити, що організатори конкурсу вже мають якісь міркування з приводу того, хто гідний виконувати надважливе замовлення європейського масштабу вартістю − орієнтовно − 1,5 мільярда гривень.

Непокоїть одне − коли нарешті на стадіоні з’являться будівельники, адже термін проведення будівельно-монтажних та опоряджувальних робіт на такому об’єкті може сягнути від 2 до 3 років. А за такі терміни УЄФА нас по голівці не погладить.

Ще минулої осені було оголошено, що «Олімпійський» стає на реконструкцію, проте нині тут ведуться роботи лише на будівництві 12-поверхового адміністративного корпусу площею понад 10 тис. кв. м. У новобудові, яка відтворить історичну колонаду − архітектурний бренд стадіону, планують поселити всі адміністративні служби НСК, тут же розміщатимуться VIP-гості УЄФА на матчах Євро-2012. Будівля зводиться вже з 2003 року, і за словами генерального директора НСК Валерія Бугая, завершення її передбачається цього року (якщо не буде якихось перешкод, обережно додає він).

Ну запитання, а в чому полягають проблеми цього затяжного будівництва, генеральний директор, не вдаючись у зайві подробиці, каже і про геологічні особливості, і про позицію деяких впливових осіб, котрі начебто не бажають бачити новобудову й хочуть зупинити будівництво.

Значно конкретніше він висловлюється щодо намірів наглядової ради та Мінсім’їмолодьспорту провести новий конкурс проектів та створити ДП «Дирекція з реконструкції НСК «Олімпійський».

 − Нині балансоутримувачем комплексу споруд та обладнання НСК є діюче держпідприємство НСК «Олімпійський», генеральним директором якого я маю честь бути. Відповідно, ми відповідаємо за стан та експлуатацію всіх основних фондів НСК. Нам видано державний акт про землекористування, ми маємо повноцінний статус господарюючого суб’єкта. Тепер виходить, що ми передаватимемо частину функцій новому державному підприємству, а яким чином це поліпшить процес реконструкції НСК, мені невідомо. Як директор державного підприємства, я просто не можу дозволити комусь проводити на об’єкті якісь роботи. Крім того, планується скоротити штат нашого підприємства, оскільки, мовляв, ми не проводитимемо господарську діяльність на період реконструкції арени.

− У 1979 році, − каже Бугай, − коли в Києві здійснювалася реконструкція Республіканського стадіону до Олімпійських ігор-80, справді, було створене окреме підприємство. Але ж тоді дирекція стадіону не мала повної самостійності й підпорядковувалася Управлінню спортивних споруд Комітету з фізичної культури і спорту УРСР. А нині закладаються підвалини юридичної колізії, коли на одному об’єкті існуватимуть два рівноцінні юридичні суб’єкти.

− Звичайно, не все просто і в питання проведення конкурсу. Щоб укласти договір з новою організацією, потрібно щонайменше 6−7 місяців, і це за умови, що не буде судових позовів від фірми, яка вже отримала титул єдиного виконавця робіт, − каже пан Бугай.

Незрозуміло моєму співрозмовникові й те, що його, генерального директора діючого ДП НСК «Олімпійський» навіть не включили до складу наглядової ради. Можливо, у Мінсім’їмолодьспорту готують якісь кадрові рішення, проте йому про це невідомо.

Зате відомо інше − за останні роки територія НСК «Олімпійський» скоротилася з 36 гектарів до 12. На вивільнених площах розмістилися численні об’єкти − від нової споруди Федерації футболу України − до об’єктів Генеральної прокуратури, офісно-готельних житлових приміщень ряду ТОВ.

Між тим, НСК на час проведення Євро-2012 має забезпечити стоянку для 800 автомобілів преси та 400 − VIP-персон, плюс 30 фургонів супутникового телевізійного зв’язку. На це треба буде знайти окремі площі, і територією колишнього ТРЦ «Троїцький» тут не обійдешся. Якщо з компанією «Юджин» удалося дійти мирової угоди про знесення ТРЦ, то поза увагою поки що залишається сусідня з НСК середня школа, яка «в односторонньому порядку» відгородила парканом тротуар, призначений для виходу глядачів зі стадіону.

Як бачимо, НСК «Олімпійський» є предметом посиленої зацікавленості багатьох сторін і осіб. Сім няньок сперечаються за право розпоряджатися бюджетними коштами, державними програмами і долями трудових колективів.

Це, на жаль, звична справа для сучасної України. Незвично лише те, що все це відбувається в рамках такого великого міжнародного проекту, перед очима численних європейських інституцій, до яких українські очільники не втомлюються апелювати з претензіями про відданість європейським принципам і правилам.

+++

Великий єврокомбінатор
      
Микола Савельєв
Champion.com.ua
22.02.08

Консорціум «Імпленіа-Аксон» оскаржив результати конкурсу на побудову стадіону до «Євро − 2012» в прокуратуру.

Віднедавна показна радість львівської міської влади щодо нібито остаточного визначення переможця конкурсу на побудову ста­діону у Львові щораз більше нагадує фальшивий жіночий оргазм: вдавані крики захоплення і внутрішнє розуміння того, що ця фальш потрібна саме для нерозумного «піпла», який в іншому випадку може просто не зрозуміти, як йому зараз добре.

Запитаємо прямо: чи є нині у Львові інвестор, готовий профінансувати будівництво стадіону і навколостадіонної інфраструктури?

Відповімо чесно: інвестора сьогодні у Львові нема. Наступне запитання: чи є нині у Львові виконавець забудівельних робіт, який готовий за гроші інвестора (якого нема), збудувати у Львові стадіон й навколостадіонну інфраструктуру? В очі дивитися! То він є? «Аякже! − В один голос скажуть мер Садовий і керівник євро-департаменту з цікавим прізвищем Засадний. − Он вони в куточку стоять».

І справді, там ми зможемо побачити представників австрійської компанії «ALPINE BAU GMBH», яка нібито виборола право будівництва стадіону у Львові до «Євро-2012».

Головний менеджер компанії «ALPINE BAU GMBH» Роман Естербауер, повідомив, що невдовзі компанія «ALPINE BAU GMBH» відкриє навіть своє представництво у Львові, залучивши українських працівників.

«Ми й у майбутньому хотіли б працювати у цьому регіоні. Якщо пройтися частиною старого міста, то можна знайти багато подібних речей таких, як в Австрії», − ностальгійно наголосив головний менеджер компанії «ALPINE BAU GMBH».

А тепер пауза... Грає туш! Як поінформував «Ратушу» керівник ВАТ «Зеленбуд» Володимир Муштук, у вівторок, 12 лютого, юристи міської ради ТАК І НЕ ЗМОГЛИ надати Господарському суду документи, які б підтверджували, що ділянка, відведена під будівництво стадіону, належить міській раді, а не ВАТ «Зеленбуд». Суд перенесено на

28 лютого. А зараз австрійці вже, напевно, починають малювати проект прекрасного євростадіону до «Євро − 2012» на ділянці у 25 гектарів, яка міській владі наразі НЕ НАЛЕЖИТЬ. Це раз.

Далі − два. Як поінформували джерела «Ратуші» у Львівській обласній прокуратурі, на ім'я обласного прокурора Олексія Баганця у цей вівторок надійшла скарга від швейцарсько-німецького консорціуму «ІмпленіаАксон», який програв конкурс австрійській «ALPINE BAU GMBH».

У ній підприємці оскаржують дії конкурсної комісії для визначення переможця конкурсу щодо відбору учасника інвестиційного договору на забудову території на вул. Стрийській − вул.Кільцевій у рамках підготовки Львова до проведення фінальної частини чемпіонату Європи з футболу у 2012 році. І, зокрема, зазначають:

«30 листопада 2007 року Рішенням Львівської міської ради №1080 було затверджено умови конкурсу щодо вибору учасника інвестиційного договору на забудову території на вул. Стрийській − вул.Кільцевій в рамках підготовки міста Львова до проведення фінальної частини чемпіонату Європи з футболу у 2012 році. 18 грудня 2007 року швейцарсько-німецька компанія АХОN/ Іmplenia Global Solution LTD, представником якої в Україні є «Данапро», подала всі документи, зазначені в п. 6 Рішення Львівської міської ради № 1080.

19 грудня 2007 року відбулося публічне розкриття конкурсних пропозицій. Під час розгляду пропозицій конкурсна комісія отримувала роз'яснення положень поданих документів.

Відповідно до п. 8.4. Рішення Львівської міської ради №1080, компанія Іmplenia Global Solution LTD була допущена до Конкурсу. І згідно з п. 9.4. Рішення Львівської міської ради №1080 комісія мала визначити найкращу пропозицію конкурсу шляхом прийняття «рішення відкритим голосуванням простою більшістю від загальної кількості членів комісії».

Але, всупереч даному Рішенню, конкурсна комісія вимагала від учасників нові пояснення, документи і додаткових дій. Компанія Іmplenia Global Solution LTD всі вимоги виконувала.

Але про причини цих вимог комісія не повідомляла, хоча в інтерв'ю засобам масової інформації надавали суперечливу і неоднозначну інформацію, яка не відповідає дійсності. 6 лютого 2008 року на офіційному Веб-порталі Львівської міської ради з'явилося повідомлення про те, що «Львів обрав компанію, яка будуватиме стадіон Євро-2012».

І лише 8 лютого 2008 року, Засадний − секретар комісії − повідомив про завершення конкурсу». Дурниця вийшла, чи не так, панове? Піарники поспішили і трохи підвели господаря. Але не переймаймось дрібницями, як казав самозванець-гросмейстер у Нью-Васюках: «А як по-вашому ходить кінь?» і «Контора пише»!

«Отже, − стверджують скаржники, − дії Конкурсної комісії для вибору учасника інвестиційного договору є незаконними і такими, що порушують права компанії Іmplenia Global LTD, адже конкурс проведено з порушенням норм чинного законодавства України, зокрема, положень Постанови Кабінету Міністрів України № 2137 від 25 листопада 1999 р. «Про затвердження Порядку проведення архітектурних та містобудівних конкурсів», та Рішення Львівської міської ради № 1080 від 30 листопада 2007 р».

Саме тому оскаржувачі просять прокуратуру: об'єктивно, всебічно і вчасно перевірити факти, що свідчать про порушення законодавства України і ... внести протест на рішення конкурсної комісії про визначення переможця конкурсу».

Яка хитра штука вийшла: на пошук визначення інвестора в Києві дали 7 днів, а його нема, реальної ділянки під забудову де-юре нема, а якщо прокурор опротестує рішення комісії (а підстави є), то й підрядника забудови не буде.

То з чим ми під барабанний бій підійшли до Євро − 2012? Навіщо було дурити пана Васюника, що все в ажурі?! І хай пробачать мені патріоти, та все ж, відкинувши всі розмови про хронічну безпорадність і невміння міського голови, більше схиляюсь до думки, ЩО ТАК І БУЛО ЗАДУМАНО.

Прокрутімо колесо львівської історії назад, згадаймо і проаналізуймо факти. Фотографії з Андрієм Садовим, який радісно підскакує, дізнавшись, що Євро − 2012 буде й у Львові, обійшли всі ЗМІ. Згодом пан Андрій постійно підтримував контакти саме з благословенною в переказах Австрією, одного разу поїхавши туди переймати євро-досвід саме в той момент, коли до Львова прибув на відзначення річниці операції «Вісла» сам Президент Віктор Ющенко.

На несміливі натяки, що пора б уже щось і робити, мер лише надував щічки і впевнено казав щось на кшталт: «Захід нам допоможе!» Депутатам здавалося, що десь вони вже чули цю фразу, але постать колишнього керманича такої поважної структури, як Інститут розвитку міста, викликала довіру.

Згодом депутати, трохи покомизившись для годиться, навіть дали згоду на створення «Департаменту по підготовці до Євро − 2012» і збільшення штату чиновників. Не пройшло і кілька місяців, як на світ божий сплили об'єкти, котрі міський голова пропонував вилучити і залучити до обслуговування євро-чемпіонату. Серед останніх не було хіба що собору Святого Юра...

Він не особливо переймався, що багато з них мають власників, інші − в судових спорах і, якщо почати на них якісь будови, то це призведе до судової тяганини і, як наслідок, − до зриву термінів підготовки до Євро.

Коли частина депутатів почали вимагати у мера негайно розпочати підготовку до Євро, оголосивши міжнародний конкурс, останній або відмовчувався, або документи виявлялися «неготовими до сесії через халатність чиновників». Тоді по Львову наклепники поширили чутку, що чемпіонат «здали» Харкову за 100 000 000 євро. Коли пліткарі називали цифру 50 мільйонів, то їх опоненти відповідали, що ця смішна сума «не може врятувати гіганта думки і батька львівської демократії». Великою несподіванкою стала для обранців новина, що Андрій Садовий прагне зробити підрядником будівельних робіт до Євро − 2012 Управління капітального будівництва Львівської міської ради (у повітрі залунали вирази «зрада» і «відкат»). Серед досягнень останнього вкарбувалася в історію хіба що втоплена в бетон бруківка на площі Ринок.

Кілька разів пан Садовий обіцяв от-от назвати ім'я таємничого інвестора, постійно переносячи терміни оголошення імені останнього. Завжди для цього знаходилися поважні причини: в грудні − наш новий рік, потім − європейський новий рік. За якийсь час меру почали радити, що треба було б вирішити спірне питання з ВАТ «Зеленбуд», у якого вилучають ділянку, але Садовий навіть не зустрівся з керівником цієї структури п. Муштуком, хоча, за словами останнього, знав про цю спірну ділянку ще з часів своєї діяльності у сумнозвісних «Галицьких інвестиціях».

Врешті, коли міського голову разом із п. Засадним викликали до Києва і натякнули, що в разі продовження прихованого саботування «їм дадуть парабелум» − забили радісні тамтами зрощених «Самопоміччю» піарників, і на світ з'явилось рішення про перемогу в конкурсі австрійців.

«Угоду на проектування стадіону й генеральну угоду на будівництво буде з ними підписано невдовзі, а інвестиційну − після завершення проектування стадіону», − запевнив ЗМІ заступник мера пан Олег Синютка, чим ще раз підтвердив, що жодних угод наразі нема. Водночас Олег Синютка відмовився говорити про те, чи буде міська влада Львова продавати право оренди на територію навколо стадіону і жодного разу не назвав австрійців «інвесторами». Почали ширитись чутки, що, в разі відсутності коштів, місто будуватиме стадіон за гроші, випрошені «з міліціонерів і студентів».

Цікаво, що учасників конкурсу було аж... два, тоді як на будівництво стадіону в Варшаві було подано більше 15 заявок. От в чому б орієнтуватися на Польщу, самопомічний Ви наш...Хоча не покидає відчуття, що й двох організаторів шоу було забагато. Пам'ятаєте, як казав в «Золотому теляті» великий комбінатор Остап Сулейман Бендер Марія Бей: «Боронь Боже ви пустите в наші «Рога і копита» ще хоч одного рогоносця»! Можливий, звичайно, варіант, коли на сесії 14 лютого пан Садовий витягне з кущів якогось нового інвестора (скажімо, з Донецька), але це вже буде надто відкрита гра на своєму полі, але за чужими правилами.

У коментарі ЗІКу уповноважений представник гіпотетично переможеного міською владою міжнародного консорціуму «Імпленіа» Ростислав Штинь привідкрив завісу цього конкурсу: «Досі жоден потенційний інвестор не має гарантій щодо будівництва стадіону у Львові. Судіть самі, на одному із завершальних етапів переговорів стало ясно, що міська влада хоче підписати з потенційним партнером не один, а три поетапні договори. Причому на першому етапі, ще до підписання інвестиційного договору, треба зробити проект, який коштує до 15 мільйонів євро. Звичайно, інвестору потрібні гарантії. Ми також врахували і те, що земля, яку виставили під цей проект, є спірною».

Він висловив здивування з того приводу, що міська влада не спромоглася продемонструвати громадськості проект «Імпленії»: «Важко зрозуміти стиль поведінки міської влади: на двох презентаціях Андрія Садового не було, а на третій він поводив себе досить незрозуміло».

Львів уже в цейтноті: проект має бути готовий до червня цього року, а за два роки мав би стояти стадіон. Поки що всім задоволений лише пан Засадний, який постійно торочить про інспекторів УЄФА, які теж «усім задоволені». Не хотілося б, його розчаровувати, але інспекторам УЄФА БАЙДУЖЕ, як у нас ідуть справи. І не виключено, що за півроку з їх уст злетить: «Нам дуже шкода, що так вийшло, але...» Наш краянин пан Шурма в ефірі висловив упевненість, що один із матчів проходитиме у них, у Харкові (тобто його заберуть зі Львова). То й не дивно, коли хтось зметикує: «А чи варто заради одного матчу так напружуватись, коли можна отримати все й відразу»?

Наразі в голові чомусь постійно лунає бендерівське: «Засідання триває, панове присяжні засідателі!» Цю фразу великий комбінатор завжди зрікав під час втілення якоїсь чергової великої афери...

+++

Для нас буде честю участь «Implenia» в нових проектах, − Олег Засадний

Zaxid.net
22.02.08

ФРАГМЕНТ МАТЕРИАЛА

«Я вкотре хочу подякувати компанії «Implenia» за участь в конкурсі та гідну реакцію на його результати. Це серйозна компанія зі світовим іменем і для нас буде честю участь «Implenia» в інших проектах у Львові», − зазначив директор департаменту «Євро 2012» Олег Засадний, коментуючи заяву компанії «Implenia» щодо рішення конкурсної комісії з будівництва стадіону у Львові. Про це ZAXID.NET повідомили в прес-службі Львівської міської ради.

«Попереду у нас реалізація нових важливих проектів − аеропорт, готелі, будівництво інших спортивних об’єктів і ми зацікавлені, аби ними займались відомі компанії. Мені особливо приємно, що архітектор Рольф Льойпі, який готував концепцію стадіону для «Implenia», уже задіяний в реалізації інших проектів у Львові», − резюмував О.Засадний.(…)

+++

63 мільйони гривень витратить місто на підготовку обслуговуючого персоналу до Євро− 2012

Radio.kiev.fm
22.02.08

За ці кошти готуватимуть перекладачів та стюартів. Також англійської навчатимуть лікарів та міліціонерів. Про це «Київ FM» повідомив перший заступник голови столичної адміністрації Анатолій Голубченко.

«И мы выделили, как город, 63 миллиона на подготовку в целом стюардов, переводчиков. Тоесть то, что касается решения вопроса обеспечения обслуживания специалистами, подготовленными для того, чтобы встречать людей на улице, показывать, как пройти к тому или иному объекту, помочь найти какой-то объект в городе Киеве. Тоесть то, что называется сферой таких услуг, как справка, как раньше это была горсправка. Но это будет большое количество людей стоять на станциях метро, на остановках»

+++

18 мільярдів гривень інвестицій очікує місто до Євро-2012

Radio.kiev.fm
22.02.08

Аналогічну суму виділить місто. За словами першого заступника голови столичної адміністрації Анатолія Голубченка, Україні ж підготовка до чемпіонату з футболу обійдеться в 73 мільярди гривень.

«Из городского бюджета будет потрачено приблизительно 18 миллиардов гривен за 3,5 года. Программа наша комплексная. Она включает в себя все объекты, вне зависимости от того, делает это администрация или делает это министерство. Например, стадион «Олимпийский» принадлежит государственной собственности и его реконструировать будет министерство спорта, семьи и молодежи. Поэтому у нас общая программа составляет 73 миллиарда гривен, но чисто на бюджет, наш киевский − 18 и инвестиций тоже 18»

+++

Вільям Тейлор у Львові обговорив підготовку до «Євро-2012» із «Клубом Юніті»

Zik.com.ua
22.02.08

Учора, 21 лютого, об 10.00 у королівських палатах Львівського історичного музею, що у Львові на пл. Ринок, відбулась зустріч-нарада Надзвичайного та Повноважного Посла Сполучених Штатів Америки Вільяма Тейлора з представниками українського бізнесу − спілкою підприємців «Клуб Юніті». Зокрема, під час зустрічі учасники обговорили проблеми підготовки України до «Євро-2012». Про це сьогодні, 22 лютого, ЗІК повідомила прес-служба громадської організації «Клуб Юніті».

У нараді взяли участь представники бізнес структур корпорацій та груп, малий та середній бізнес Західного регіону України − члени «Клубу Юніті».

Під час зустрічі порушили низку важливих питань − підтримка малого і середнього бізнесу в Україні, зокрема, в західному регіоні; проблеми підготовки до «Євро-2012» та залучення членів клубу до виконання робіт; інвестиційна підтримка та залучення дешевих кредитних ресурсів банків та компаній США; захист інвестицій; представництво компаній, організацій та установ на території Західної України; підготовка та реалізація програми візитів, та створення мобільних груп підтримки інвестицій та бізнесу США в Україні; виконання культурологічних та мистецьких проектів, зокрема, проекту з питань індіаністики.

Організатором заходу стала громадська організація, спілка підприємців «Клуб Юніті» за сприяння Посольства США в Україні.

+++

Евро-2012 будет стоить Украине до 130 млрд.грн.

Liga.net
22.02.08

Подготовка к проведению финала Чемпионата Европы по футболу (Евро-2012) ориентировочно обойдется Украине в 120-130 млрд.грн. без учета инфляции. 20% этой суммы профинансирует государство и 80% − частный бизнес. Об этом заявил в интервью журналистам руководитель Национального агентства по подготовке к Евро-2012 Евгений Червоненко, комментируя утверждение Кабмином государственной целевой общенациональной программы по подготовке Украины к проведению Чемпионата.

Как передает корреспондент ЛІГАБізнесІнформ, Е.Червоненко отметил: «Программа реальная. Мы свели министерские, региональные и местные программы и сделали единую реальную программу. Есть корректировка финансирования, и в марте она еще продолжится, что касается государственной части − идет дискуссия вокруг аэропортов и дорог − главных требований UEFA».

Глава Нацагентства отметил, что программа получила высокую оценку правительства. Он сослался на мнение Министра финансов Виктора Пинзеника, который, по словам Е.Червоненко, заявил, что впервые в истории Украины подготовлен реальный, комплексный менеджерский проект.

Также Е.Червоненко сообщил, что на следующей неделе представители Национального агентства, Федерации футбола Украины и УЕФА проинспектируют объекты Евро-2012 в Одессе и Харькове. «К концу марта мы выйдем не на авральную, а на ежедневную работу», − подчеркнул он.

Напомним, за подготовку к Евро-2012 в нашей стране официально отвечают три структуры: Координационный комитет по подготовке и проведению в Украине финальной части Евро-2012 во главе с Президентом Виктором Ющенко, Национальное агентство по подготовке к Чемпионату Европы по футболу 2012 года во главе с Е.Червоненко и Организационный комитет по подготовке к Евро-2012, возглавляемый Премьер-министром Юлией Тимошенко.

Ранее Украина и Польша получили предупреждение от президента UEFA М.Платини с просьбой ускорить подготовку к проведению Чемпионата Европы по футболу, который две страны будут принимать в 2012 году.

+++

Корреспондент исследовал проблему ДЮСШ в Украине

Korrespondent.net
22.02.08

Даже лучшие выпускники спортивных школ украинских футбольных клубов-лидеров, как правило, ими не востребованы, пишет еженедельный журнал Корреспондент.

Несмотря на то, что при каждом украинском клубе высшей лиги украинского чемпионата сегодня функционирует собственная детско-юношеская спортивная школа (ДЮСШ), по настоящему классных игроков эти заведения выпускают единицы.

Издание отмечает, что сколько бы денег в футбольную смену ни вкладывалось, сегодня украинским юниорам трудно пробиться в основные составы своих команд.

Эксперты видят причины этого не только в отсталой системе подготовки, но и в нашествии легионеров с Запада, которых руководители клубов предпочитают отечественным юным дарованиям.

Президент Федерации футбола Украины Григорий Суркис не склонен обвинять во всем лишь клубных боссов, но он уверен, что сделать отечественные клубы конкурентоспособными на европейском уровне смогут только игроки, выращенные ими самими.

«Только собственные воспитанники могут по-настоящему переживать за клуб, − рассуждает он. − Молодым нужно доверять. Почему это так редко делают у нас − вопрос в случае с каждым клубом свой. Но это неверная позиция».

О том, почему украинские футбольные надежды остаются всего лишь подающими надежды, о том, что мешает раскрыться и заиграть на самом высоком уровне юным футболистам, а также о причинах низкого уровня труда детских футбольных тренеров, которые имеют решающее влияние на будущих звезд украинского футбола, читайте в новом номере еженедельного украинского журнала Корреспондент от 23 февраля 2008 года.

+++
Підписатися на новини