ФУТБОЛЬНАЯ ЖИЗНЬ РЕГИОНОВ

На минувшей неделе крымская пресса практически обошла стороной тему подготовки Украины к Евро-2012. Пообщавшись с коллегами-журналистами из разных изданий, выяснил, что большинство из них уверены: читателям она попросту неинтересна. Во-первых, в Крыму матчи чемпионата Европы проходить не будут. Во-вторых, как выразился, один журналист, «в плане подготовки к чемпионату ничего ведь собственно не происходит, нет информационного повода». Куда интереснее писать (и читать) «сводки боевых действий в парламенте» (это как мыльный сериал) или (касаемо футбола) − новости о спаррингах любимой команды и игроках, которые приезжают на просмотр.
Нет в Крыму и официального органа, который бы отвечал за подготовку региона к Евро-2012. Министр спорта автономии Сергей Доценко считает, что он и не нужен. «Конечно, мы готовы к сотрудничеству, − признался он в частной беседе. − Мы даже свои предложения по этому поводу в вышестоящие инстанции направили. В частности, можем предоставить свои базы для оздоровления спортсменов или размещения участников и гостей чемпионата. Но пока никакой реакции из Киева не дождались. Больше проявлять инициативу, честно говоря, нет никакого желания. Хотя мы по-прежнему открыты для сотрудничества».
Флагман футбола полуострова − «Таврия» − сейчас проводит сбор в Турции. По нашей информации, наставник команды Михаил Фоменко просто «загонял» своих подопечных на тренировках. Нагрузки неимоверные. Отсюда и небывалое количество травмированных игроков (порядка десяти). А ведь травмы какие глупые получают! Капитан «Таврии» Владимир Гоменюк так перетренировался, что на автопилоте… ударился головой о штангу и изрядно рассек себе бровь. Контрактов с новичками, находящимися на просмотре, симферопольцы пока не подписывают. Вроде как подписано предварительное соглашение с польским защитником Павлом Хайдучеком из греческого «Олимпиакоса» (Волоу), но официально контракт не афишируется, поскольку у Хайдучека… действующее соглашение с греками до середины марта. Понятно, что игрока таврийцы собираются взять как свободного агента.
Почетный президент «Таврии» Сергей Куницын на минувшей неделе больше был занят своим Союзом воинов-интернационалистов (15 февраля − годовщина вывода советских войск из Афганистана), чем заботами клуба. Кстати, со здоровьем у Сергея Владимировича по-прежнему проблемы (последствия операции на позвоночнике, которая была ему сделана перед Новым годом, дают о себе знать). Всю неделю в больнице провел и 70-летний генеральный директор «Таврии» Николай Гостев − прихватило сердце (на следующей неделе он должен вернуться к работе).
Главная новость из стана крымских команд первой лиги − смена на тренерском мостике «Феникса-Ильичевца» (Калинино, Красногвардейский район). Алексей Антюхин со всем своим штабом оправлен в отставку (в кулуарах поговаривают − за пьянку в ходе сборов в Алуште). Коллектив принял Александр Гайдаш, еще недавно получивший отставку в «Крымтеплице».
В Алуште завершился традиционный зимний турнир «Крымский подснежник», в котором приняли участие коллективы второй и первой отечественных лиг, а также любители. Именно любительская команда − «Черноморнефтегаз» (обладатель Кубка Крыма прошлого года) − и стала его победителем. Кстати, в команде выступают достаточно интересные игроки, в большинстве своем − талантливая крымская молодежь. Курирует команду Анатолий Николаевич Заяев, правда, лишь курирует, а не тренирует (тренер − Александр Бойцан). Не исключено, что летом «Черноморнефтегаз» попытается получить профессиональный статус и заявится во вторую украинскую лигу. Кстати, сейчас в клубе серьезно думают об инфраструктуре − в Бахчисарае взят в аренду стадион «Дружба», на котором полным ходом идет реконструкция. Строится база. Под опеку взята местная ДЮСШ.
Касаемо Алушты. Уже на следующей неделе в этот городе стартует еще один футбольный турнир − Мемориал Виктора Юрковского (известного в недалеком прошлом вратаря «Таврии» и киевского «Динамо»).
Вінниця
Підготовка до Євро-2012 у Вінницькій області.
Згідно інформації заступника голови Вінницької облдержадміністрації Любові Спірідонової, яка курирує гуманітарні питання, офіційно не створено будь-який спеціальний орган, який координував би дії , пов’язані з підготовкою до Євро-2012. Це ж стосується і міста. Як такої напруги у Вінниці і не відмічається. В місті матчі Євро-2012 не проводять, а з втіленням проектів будівництва доріг та інфраструктури ніхто не поспішає. Всі чекають куди повіє вітер з Києва. Навіть заморожено грандіозний хмільницький проект.
Якоїсь спланованої прагматичної роботи чи то органів державної влади чи на рівні громадських організацій з приводу проведення Євро-2012 на Вінниччині не помітно. Епізодично згадується ця подія і не більше.
Заходи.
За звітний період якихось публічних футбольних заходів на Вінниччині не відбувалось. Хіба що добре анонсувався у ЗМІ турнір з фут-залу. Завтра, в спортивному залі СКА розпочнеться традиційний турнір з фут-залу серед військовослужбовців «Крила Рад». Як стало відомо, у триденних змаганнях, присвячених Дню захисника Вітчизни, візьмуть участь десять команд. Вперше змагання серед військовослужбовців були включені до календаря змагань обласної федерації футболу та пройдуть під її егідою.
Один цікавий штрих − в понеділок на прес-конференції начальник ДАІ Вінниччини Микола Сіманчук на запитання журналістів «Чи будуть спеціально готувати до проведення Євро-2012 співробітників ДАІ?» дуже оригінально відповів: « А нашо їх готувати, вони можуть жестами все показати…» ( тут без коментарів).
Волинь
Підготовка до Євро-2012 у Волинській області
Окрема структура, яка займалася б підготовкою до чемпіонату Європи з футболу 2012 року, в області наразі відсутня і якою вона буде − це навіть на рівні найвищого керівництва регіону бачиться поки що в дуже загальних обрисах. Орієнтовно це має бути оргкомітет, до якого увійдуть на рівні заступників представники різноманітних управлінь ОДА та керівників відповідних служб. Їхнє найближче завдання − виробити ділові пропозиції щодо підготовки до Євро-2012. Структурні підрозділи ОДА завдання підготувати такі пропозиції вже одержали. Нещодавно, 8 лютого, їх уже навіть заслухав голова Волинської ОДА Микола Романюк, однак на цій нараді поки що ділової розмови не вийшло і за її результатами жодного рішення прийнято не було. Пропозиції виявилися дуже сирі, дуже приблизні, неконкретні і не сконденсовані в якусь більш-менш цілісну програму, тому губернатор наказав роботу з підготовки пропозицій продовжити.
Проблема для чиновників насамперед у тому, що регіон досі не одержав чітких вказівок з Києва, а складати програму дій на власний розсуд − для провінційного чиновника смерті подібно. Тому наразі цим питанням впритул займається в області лише одна-єдина людина − заступник начальника управління у справах сім’ї, молоді та спорту Василь Шевчук.
Пропозиції, як можна зрозуміти з його слів, у межах Волинської області мають стосуватися переважно інфраструктури, дотичної до всеукраїнської спортивної події. Це насамперед дороги, готелі і кемпінги.
14 лютого голова Волинської облдержадміністрації Микола Романюк зустрівся з Президентом України. Віктор Ющенко доручив губернатору пришвидшити роботи зі створення на Волині Міжнародного авіаційного центру − з огляду на те, що область прилягає до Львівщини, де безпосередньо проходитимуть матчі чемпіонату Європи. Ющенко підкреслив, що Волинь є західними воротами держави, через які мільйони гостей Євро-2012 вперше познайомляться з Україною. В цьому контексті, зазначив він, перед керівництвом регіону стоять актуальні й амбіційні завдання. Серед них − забезпечення фінансування остаточної реконструкції та капітального ремонту автомобільної дороги Київ − Ковель − Ягодин, проведення відповідних робіт з метою створення у Луцьку на базі військового аеродрому міжнародного авіаційного вантажно-пасажирського комплексу.
«Враховуючи світові тенденції розвитку авіаційного транспорту, необхідно пришвидшити роботу зі створення на Волині Міжнародного авіаційного центру з інфраструктурою, яка буде відповідати європейському рівню сервісу, міжнародним стандартам авіаційної безпеки і безпеки польотів. Перші кроки у цьому аспекті − за місцевою владою»,− сказав глава держави.
Окремо на зустрічі розглянуто блок питань, що стосуються забезпечення належного функціонування пунктів пропуску через кордон і належного облаштування кордонів України. Зокрема, йдеться про створення необхідної кількості пунктів пропуску, міжнародних автопереходів через кордон із ЄС. Також піднімалося питання про фінансування видатків, пов’язаних з проведенням демаркації українсько-білоруського кордону.
На зустрічі, окрім цього, говорили про необхідність розробки і прийняття Закону України «Про особливий статус поліських територій України». «Його прийняття дасть можливість окреслити державні гарантії соціально-економічного розвитку поліських територій», − зазначив Віктор Ющенко.
Губернатор Волині розповів Президенту про соціально-економічний розвиток краю та здобутки основних галузей області за минулий рік, а також окреслив основні завдання, вирішення яких Микола Романюк особисто контролюватиме у 2008 році.
ФК «Волинь»
Нещодавно команда ФК «Волинь» в місті Брест взяла участь у міжнародному турнірі з футболу. Головному тренеру волинян В.Кварцяному дуже сподобалася державна політика білорусів у галузі спорту: «Білоруський футбол на доброму рівні, потужно розвивається, відчуваючи державну підтримку. Видно, наскільки скоригований державний бюджет щодо футбольної теми, а фізкультура і спорт взагалі стоять одними з головних пунктів при складанні бюджету».
Запитання: Але скоро в Україні відбуватиметься «Євро-2012» і, можливо, й у нас розпочнеться будівництво спортивних споруд...
В.Кварцяний: − Ми думаємо, що це для багатьох буде кроком вперед, а для периферійних, особливо західних областей, десять кроків назад, бо усвідомлюємо сьогодні, наскільки серйозно у розвитку пішли вперед Київ, Донецьк, Дніпропетровськ, Одеса, Харків і наскільки далі ще вони підуть. Тому що при плануванні державного бюджету під Євро-2012 на будівництво спортивних споруд, готелів, аеропортів їм буде виділено кошти, а після цього за спорт активно ніхто не візьметься. А такі міста, як Ужгород, Івано-Франківськ, Луцьк, Чернівці, Вінниця, Хмельницький, швидше за все не будуть враховані у бюджеті «Євро», і незабаром у чемпіонаті України будуть брати участь десять команд та грати по чотири кола. Той бюджет і вимоги, які закладають нині при формуванні Прем’єр-ліги, ці міста не потягнуть, тому що інфраструктура, яку побудують за державний рахунок і за рахунок інвесторів, у містах, де проводитиметься «Євро», залишиться на господарстві у клубів. Уся країна повинна бути розбудована спортивними спорудами, стадіонами, аеропортами. Наприклад, сьогодні вилетіти із Західної України до Харкова немає можливості, потрібно їхати до Борисполя. Якщо така ситуація не буде вирішена до початку «Євро-2012», то побудують по два стадіони у Києві і Донецьку, у Дніпропетровську, Харкові та Одесі, а решта міст відлетить на тридцять років назад...»
Футбольна тематика в місцевих ЗМІ
Президент федерації футболу Італії заявив, що його країна може провести «Євро-2012», якщо Україна і Польща втратять це право. Абете вважає, що рішення провести європейську першість у двох країнах Східної Європи було політичним. Тепер же Україна і Польща зіштовхнулися з проблемами на шляху організації континентального чемпіонату. Остаточні висновки будуть зроблені через півроку, які УЄФА дала співорганізаторам турніру на прискорення процесу підготовки.
Кабінет Міністрів і компанія «Юджин» домовилися про демонтаж торгівельно-розважального комплексу «Троїцький» біля НСК «Олімпійський» у Києві до 1 червня. Підписано відповідний меморандум про забезпечення демонтажу об’єкта, − розповідають волинські газети.
Дніпропетровськ
Подготовка к Евро-2012
На сегодняшний день Управление по вопросам подготовки Евро-2012 возглавил Евгений Заяц. Об этом управлении в последнее время много говорят и на всех мероприятиях к нему аппелируют. Но на деле оказалось, что пока как таковое управление даже не существует.
Назначенный руководителем Евгений Заяц − инженер-строитель и человек мэра Ивана Куличенко (тоже инженера − строителя). Его невзлюбил с давних пор влиятельный человек в Днепропетровской области Николай Швец, экс-губернатор области. Но Куличенко за своего друга стоит горой. Долгое время Заяц был начальником управления земельных отношений горисполкома − очень «хлебная» и не пыльная должность, − и зарабатывал тем, что «регулировал» земельные вопросы. Именно этого человека назначили на должность начальника управления по подготовки Евро 2012.
Однако пока у этого управления нет ни помещения, ни секретаря. Сам Заяц сидит в своем старом кабинете. На звонки отвечает секретарь − сотрудник управления земельных отношений, относительно Евро не знающая ничего. 14 февраля Заяц впервые появился публично в новом качестве − на круглом столе, посвященном подготовке Евро. Там присутствовал мэр и представители Федерации футбола. Речь шла прежде всего о волонтерах.
На мой вопрос лично Евгению Зайцу относительно членов управления по вопросам подготовки Евро-2012 он ответил, что пока проводиться конкурс, и утвержденных людей нет. От ответа о том, кто в этом конкурсе участвует, Евгений Александрович предпочел уклониться.
Пока же скандал с назначением самого Зайца немного затих. Ведь согласно закону, такие назначения тоже должны проходить в порядке конкурса, открыто, заранее и с публичными кандидатами. Однако назначение состоялось тихо и по одному лишь документу − распоряжению городского головы. Многие депутаты горсовета усматривают в этом нарушение, по которому впоследствии этого начальника можно так же запросто снять.
Донецьк
Презентация Программы по подготовке и проведению в Донецке финального турнира чемпионата Европы 2012 г. по футболу с акцентом на приоритетные направления для инвестиций состоялась вечером 12 февраля в конференц-зале гостиницы «Донбасс-Палас».
Инициаторами проведения встречи выступили Донецкий офис Европейской бизнес-ассоциации и отдел по вопросам обеспечения подготовки и проведения в Украине чемпионата Европы 2009/2012 Главного экономического управления городского совета. С докладом о ходе подготовки шахтерской столицы к Евро выступил Донецкий городской голова Александр Лукьянченко.
Мэр Донецка начал с приятного: у комиссии УЕФА нет серьезных замечаний по подготовке спортивных объектов Донецка к Евро-2009/2012. По его словам, на сегодня это самая непроблемная составляющая подготовки. Городской голова напомнил, что помимо действующих стадионов в текущем году завершится строительство мегастадиона на 50 тысяч мест в бывшем парке Ленинского комсомола. Евроэксперты признали соответствующими требованиям спортивные базы клубов «Шахтер-1», 2 и 3, а также ФК «Металлург». Как отметил Александр Лукьянченко, будут построены и другие спортивные объекты, а первым опытом проведения футбольных соревнований в Донецке станет международный футбольный турнир имени Банникова летом нынешнего года.
Одним из ключевых моментов подготовки к Евро является реконструкция транспортной инфраструктуры города, в том числе железнодорожных и авиационных «ворот» областного центра. Только для развития железнодорожной инфраструктуры Донецка к Евро одобрены три проекта, в том числе и строительство еще одного вокзала в Калининском районе, для чего потребуется 4,4 млрд. грн. В рамках модернизации воздушного сообщения с шахтерской столицей реализуется два крупных проекта: строительство новой взлетно-посадочной полосы длиной более 4 км, способной принимать лайнеры всех существующих типов (для этого необходимо 972 млн. грн.), и нового современного терминала для приема 1,5 тысячи пассажиров в час. Серьезная реконструкция затронет автомобильные магистрали и транспортные развязки Донецка. Это касается создания объездного кольца вокруг города, расширения и строительства новых дорог внутри областного центра, возведения эстакад и дорог вокруг нового строящегося стадиона. Мэр вновь напомнил о Донецком метрополитене. Правда, что касается объездной дороги, то тут есть одна проблема: для ее завершения необходимо «отрезать» часть территории Макеевки. «Такого нигде нет, чтобы объездная дорога вокруг одного города шла по территории другого», − отметил Александр Лукьянченко. Однако, как известно, горсовет Макеевки категорически против таких изменений своих границ.
Еще одной важной составляющей подготовки к футбольному чемпионату является размещение гостей. Мэр, сославшись на мнение европейских экспертов, сообщил, что Донецку необходимо до 4 тыс. мест в гостиницах класса 2-5 звезд. Для частичного решения данной проблемы запущены в реализацию инвестиционные проекты по достройке уже действующих гостиниц и строительству еще одной в центре города на месте банно-прачечного комбината. Также выделена земля для возведения гостиничного комплекса на деньги турецких инвесторов в Калининском районе города. Кроме того, в рамках подготовки определены 14 общежитий вузов города, в которых будет проведена реконструкция для расселения гостей. В Кировском районе к Евро-2012 по разработанному проекту будет возведен жилой массив.
Иностранцы поинтересовались у городского головы организацией досуга. Александр Лукьянченко признал, что это направление нуждается в серьезной работе, и напомнил о Святогорье, Азовском море, заповедниках на территории области.
Безусловно, реализация амбициозных планов невозможна без значительных финансовых вливаний. В 2008 г. на подготовку к Евро-2009/2012 в бюджете Донецка предусмотрены 194 млн. грн. Эти средства будут направлены в основном на развитие транспортной инфраструктуры и строительство. Городской голова, напомнив о самой высокой цифре изъятий из городского бюджета в размере свыше более 335 млн. грн., выразил надежду, что у госбюджета удастся «отвоевать» еще 80-100 млн. грн. Но общая сумма средств на 2008-2012 гг. превышает 20 млрд. грн. Как сказал мэр, о ходе подготовки к чемпионату по футболу он и его коллеги намерены 15 февраля доложить президенту, ведь в последнее время в связи с критикой УЕФА и явным желанием конкурентов перехватить у Украины право на проведение чемпионата, нельзя не отметить активизацию внимания к данной проблеме на государственном уровне.
А 14 февраля в Донецке состоялось расширенное заседание совета областной федерации футбола. Прозаседали два с половиной часа, причем без президента ФФДО Бориса Колесникова, зато с участием председателя облсовета Анатолия Близнюка и вице-президентов ФФУ Александра Бандурко и Владимира Лашкула.
Повестка дня открылась принятием новых коллективных членов, внесением изменений в устав и ротацией членов совета и исполкома. Затем Михаил Калинин подвел итоги работы ФФДО за минувший год, а также суммировал многочисленные достижения наших команд на областных и всеукраинских соревнованиях. В то же время вице-президент ФФДО посетовал на случаи невыездов некоторых команд на календарные матчи и слабую материальную базу на периферии. В докладе прозвучала озабоченность уровнем судейства и увеличением грубости на футбольных полях.
− Высшая лига чемпионата Украины может позавидовать чемпионату Донецкой области: участвует 12 команд, и половина из них борется за медали, − сказал в прениях главный тренер константиновского «Конти» Виктор Грачев. − Однако система клубного зачета, когда суммируются очки, набранные основным и юношеским составами команды, выглядит несовершенной. Ведь некоторым командам не хватает внимания на юношеский состав, и в итоге нарушен спортивный принцип.
Для сведения: в областном чемпионате взрослая команда «Конти» заняла первое место (юношеская − пятое), а основа «Славхлеба» финишировала второй (юноши − первыми), однако в итоге клубный триумф отпраздновали славянцы. Предложение Виктора Александровича вызвало оживление в переполненном конференц-зале, и вскоре директор училища олимпийского резерва Анатолий Кучеров выступил за сохранение клубного зачета и обвинил Константиновку в плохой работе с резервом. В зале зашушукались: мол, это ж надо − так распоясался, что уже и на Грача «наехал». Сам же Грачев, возмутившись необоснованной критикой, резко вспылил... Дискуссия будет продолжена на заседании исполкома ФФДО.
Совет утвердил план работы по проведению в Донецке и Мариуполе международного турнира памяти В.М. Банникова (с 5 по 11 июня) и финальной части Евро-2009. О ходе подготовки к этим турнирам доложили Николай Волков и Юрий Хотлубей.. Вице-президент ФФУ Александр Бандурко дал высокую оценку развитию футбола в донецком регионе и сообщил, что УЕФА включил Украину в семерку ведущих стран по уровню развития массового и детско-юношеского футбола, усилия которых оценены в пять звезд (для сравнения: Россия получила всего одну звезду).
Затем А.Бандурко подробно остановился на турнире памяти Банникова на Донетчине, который, по его мнению, надо хорошо прорекламировать, чтобы привлечь и болельщиков, и спонсоров.
Представленный еще и как директор Евро-2009, А.Бандурко говорил об этом и главном турнире в свете неготовности аэропортов («только Донецк строит новую полосу», − отметил он) проблем с запасными городами. Он отметил, что созданная Агенция (Е.Червоненко) «набирает обороты», высказал сожаление, что о проблемах со строящимся стадионом в Донецка не сказали ранее, т.е. до заседания Кабмина с Президентом.
Дело в том, что выступивший здесь директор строительства стадиона «Шахтер» В.Ковалевский пожаловался на проблемы с растаможиванием строительных материалов, которые начальник Гостаможни В.Хорошковский не решил, а отправил в Минфин. Несмотря на это, он надеется, что Кабмин пойдет навстречу.. Г-н Ковалевский отмел все домыслы по поводу качества новостройки: «Никаких трещин, оползней и т.д. На века будет стоять». Правда, он посетовал, что генеральный подрядчик − «ENKA» опаздывает и на днях будет утвержден новый график. На вопрос из президума, когда откроем, директор ответил, что в этом году точно будет.
Выступивший в заключение председатель облсовета А.Близнюк заявил, что ему (нам) все равно, кто распоряжается финансами, − Червоненко, который недоволен, что этим будет заниматься Васюнин (так назвал), или кто другой − лишь бы этот вопрос решался. Он также отметил, что у всех структур, занимающихся Евро, «разный проектный ритм», и потребовал его синхронизировать.
− Мы никому не дадим провалить этот проект в Донбассе, − заявил он и вторым сорвал аплодисменты.
А первым вначале оказался А.Бандурко, получивший цветы и подарок от А.Близнюка по поводу вчерашних именин.
А в субботу, 16.02, приехавший в Донецк на турнир «Звезды шеста» министр Ю.Павленко после встречи в 12.00 с председателем ОГА В.Логвиненко вышел к СМИ и заявил, что «мы не допустим, чтобы Евро-12 не состоялось в Украине». Он также подчеркнул, что Донецкая область − лидер подготовки к Евро.
СМИ о «Евро»
«Над Польшей и Украиной сгустились тучи» − «Жизнь» (14.02);
«Воздух Донецка профильтруют к Евро-2012» − «Салон Дона и Баса» (15.02);
«Евро-2012: как готовится Донецк» − «Жизнь» (15.02);
«Немцы срывают финал Евро» − «Салон Дона и Баса» (15.02) − о фирме Hochtief, которая предлагает нереальные сроки реконструкции в Киеве.
А вот «Донбасс» (14.02) откликнулся на актуальную тему не очень веселым юмором: «…в городе Н. оперативно отреагировали на критику относительно черепашьих темпов подготовки к проведению Евро-2012. Более того, функционеров УЕФА даже удалось убедить, что все-все объекты будут построены в срок. Для этого им между прочим показали видео и фото длиннющих очередей к Ощадбанку. И доверчивые проверяющие поверили, что все эти пенсионеры несут в кассы свои сбережения с единственной целью. А именно − чтобы на эти деньги были наконец построены новые дороги, гостиницы, вокзалы, стадионы и т.д.».
СМИ о «Шахтере»
«Донецкий легион подрался с «Легией» − «Донбасс» (13.02);
«М.Луческу: Я удивлен тем, как донецкая пресса восприняла игру с «Динамо» − «Жизнь» (12.02);
«Пенальти бьем лучше, и драться не разучились» − «Салон Дона и Баса» (12.02).
Запоріжжя
Підготовка до ЄВРО 2012.
Сьогодні у Запоріжжі жодна людина спеціально не займається питаннями Євро-2012. Тобто немає чиновників, до чиїх обов’язків це б входило, громадські організації та окремі особи також цим не займаються.
Якщо спробувати опосередковано визначити, хто ж займається Євро-2012, то найбільше ці питання сконцентровані навколо трьох управлінь облдержадміністрації: 1) головне управління економіки 2)управління з питань молоді та спорту 3)управління культури та туризму. В надрах цих установ та Запорізької обласної ради зараз визріває обласна програма з питань підготовки і проведення Євро-2012 в Запорізькій області. Програму мають прийняти на сесії обласної ради у лютому-березні (орієнтовно). Вона розрахована на 2,5 млрд. гривень: ця сума передбачає фінансування на добудову нових мостів через Дніпро, на дорожні роботи, на вокзали та туристичні об’єкти. Вірогідніше за все, у Запоріжжі не створюватимуть якогось спеціального органу під Євро-2012, як це зробили у містах, де проходитимуть матчі. І не скоро призначатимуть якихось уповноважених з цих питань. Принаймні, поки − вважають, що до Євро ще далеко.
У мерії Запоріжжя ще скромніші підходи до Євро. Планується витратити певні кошти на піар запорізьких туристичних об’єктів. Далі цієї ідеї колективний розум міської влади поки не пішов.
Події.
Минулого тижня футбольне Запоріжжя обговорювало як головну новину приліт ФК «Металург» з іспанського збору. Команда провела відкрите тренування перед журналістами, головний тренер А.Чанцев відповів на їхні запитання. На думку наставника, все йде добре, команда виконує поставлені завдання. Він не журиться, що до клубу не вливаються потужні нові сили. Журналістам пояснює, що поповнення у клубі, вірогідно, буде. В особі одного гравця − півзахисника ФК «Миколаїв» Романа Луценка, якого беруть з собою на останній збір.
До речі, він пройде не у Туреччині, як планувалося раніше, а у Іспанії − там, де і попередній. Якихось логічних пояснень з цього приводу немає. Можливо, «Металург» хоче провести спаринги із певними командами саме в Іспанії. Вже відомо, з ким: у містечку Олива (Валенсія) клуб мешкатиме у готелі разом із ФК «Москва» Олега Блохіна, це і буде перший спаринг-партнер. Другим виступить іспанська команда − це буде «Альбасете» або «Алавес». Суперником у третій грі будуть знову росіяни − самарські «Крилья Совєтов».
Тренер заявив, що на останньому зборі «Металург» приділить головну увагу відпрацюванню тактичної взаємодії і награватиме основний склад. У четвер, 14 лютого, команда вилетіла до Іспанії. Полетіли з пригодами: з літаком були якісь негаразди, авіакомпанія замінила його на менший, куди не влізла вся команда. Решта людей змушена була добратися до Києва і вже звідти летіти до Іспанії. Додому «Металург» повернеться 29 лютого, а 2 березня має розпочати чемпіонат домашньою грою з донецьким «Металургом».
Кулуарна інформація на тижні стосується хіба що спонсорів ФК «Металург» − металургійного комбінату «Запоріжсталь» та «Індустріалбанка». Все вказує на те, що найближчим часом вони матимуть фінансові можливості гідно спонсорувати футбольну команду. Стало відомо, що «Індустріалбанк» минулого року у порівнянні з попереднім на 3% збільшив чистий прибуток (48,9 млн.грн.), на 35% − сукупні активи (3,6 млрд.грн.), вдвічі − статутний капітал (309,9 млн.грн.), посівши 28 місце серед 173 українських банків.
«Запоріжсталь» також вживає серйозних заходів для поліпшення технічного, а, відповідно, і фінансового стану. Комбінат запровадив на домнах вдування вугільного пилу замість дорогого російського газу, що дасть потужний грошовий і екологічний ефект. А також озвучив плани будівництва кисневого конвертору замість застарілих мартенівських печей (вартість − близько 9 мільярдів гривень). Комбінат потужно бореться із «донецькими» за право розробки залізорудного родовища у Запорізькій області. Це зробить підприємство незалежним від постачальників сировини: зараз з ними є проблеми. Одним словом, гроші на запорізьку команду у спонсорів знайдуться.
ЗМІ.
«Стадион во Львове тянет на 85 миллионов евро» − повідомляє газета «Улица Спортивная» від 12.02.08р. Далі розповідається про будівництво стадіону до Євро-2012, характеристики споруди і те, що її будуватиме відома австрійська фірма.
Газета «Остров Свободи» відреагувала на чергові висловлювання колишнього губернатора області, а нині − голову Нацагентства з Євро-2012 Євгена Червоненка, що з’явилися у Інтернеті. Газета цитує їх: про те, що Євро − це кращий менеджерський шанс Червоненка, що до нього добре ставляться Ахметов і Ярославський, і що він хоче, аби десь був провулок Червоненка.
На цій же сторінці газета повідомляє про те, що колишній начальник запорізької міліції, а нині − начальник департаменту громадської безпеки МВС Віктор Ольховський поїде до Німеччини − переймати досвід роботи колег для належної підготовки до Євро-2012.
Зовнішньої реклами Євро-2012 у Запоріжжі не видно.
Закарпаття
Регіональна програма підготовки до Євро-2012
Розпорядженням голови від 9 лютого було затверджено регіональну програму підготовки до Євро-2012. Розрахована вона на 4 роки (2008-2012). Основні напрямки роботи: розвиток матеріальної бази, рекламно-інформаційна діяльність, підготовка, перепідготовка і підвищення кваліфікації кадрів для всіх видів діяльності в туристичній індустрії. Очікують, що виконання програми забезпечить: створення сучасних об’єктів туристично-рекреаційної сфери, дорожнього сервісу та супутньої інфраструктури, створення умов для інтенсивного розвитку вітчизняного підприємництва в різних галузях економіки, залучення інвестицій, збільшення кількості робочих місць.
Основними джерелами фінансування повинні бути кошти з обласного та місцевих бюджетів, приватних інвесторів.
До прикладу, за 2008-2011 рр. на реконструкцію і ремонт стадіону «Авангард» прогнозують витрати більше 8 мільйонів гривень. Виконавцем робіт виступає управління капітального будівництва ОДА та Ужгородський міськвиконком. Уже в цьому році на стадіон виділяють 1.68 млн. грн.. Майже в кожному районі будуть робитися дороги та будуватися нові готелі і мотелі. А також модернізуватимуться колії залізничних шляхів та станції.
Будуть відкриватися та відбудовуватимуться пункти пропуску на кордонах з усіма сусідніми країнами. Зокрема, буде активно опрацьоване питання щодо відкриття міжнародного пішого переходу з Польщею «Лубня-Волосянка». Буде проведена реконструкція Ужгородського та Мукачівського військового аеропорту, упорядковані історико-культурні об’єкти та ін.
Щодо рекламно-інформаційної діяльності, то на автошляхах розмістять вказівними на українській і англійській мовах, будуть розроблені туристичні маршрути, путівники, організовано і проведено інвестиційний ярмарок, медіа-тури та буде проводитися монтаж сучасних великих телеекранів в обласному центрі, місцях масового відпочинку туристів.
Слідкувати за ходом виконання програми призначено заступника голови ОДА Гоблика В.В.
Зовнішня реклама.
Ніякої інформації немає − жодних біг-бордів, листівок тощо.
Інформація у ЗМІ.
Радіо «Версія». 13.02.08. 09.00
Грандіозний проект з будівництва доріг презентували на Дніпропетровщині. Вже за 2-3 роки там має з'явитися об’їзна дорога навколо міста, підземний тунель для авто та під’їзні шляхи до найстарішого мосту Дніпропетровська. Це розвантажить місто від заторів та дозволить гідно зустріти чемпіонат Європи з футболу 2012-го року − переконані чиновники. Щоправда, такі наполеонівські плани існують лише на папері. На будівництво необхідно понад 5 мільярдів гривень. Місцева влада сподівається на допомогу з державного бюджету. Попри цілковиту невизначеність із грошима, спорудження розпочнуть наступного місяця. Поки будуватимуть у кредит під державні гарантії. За словами голови Дніпропетровської облдержадміністрації Віктора Бондара, дешевше один раз залучити кредит на 10-15 років та за один рік закінчити будівництво. Адже навіть на такій простій економічній формулі вдасться зекономити 70-80 відсотків.
Радіо «Версія». 13.02.08. 14.00
Наша область теж готується до Євро-2012. Голова облдержадміністрації Олег Гаваші своїм розпорядженням затвердив регіональну Програму підготовки та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу. Вона розрахована на п’ять років, протягом яких мають бути створені умови для належної підготовки до прийому гостей чемпіонату. Зокрема, слід привести у відповідність пункти перетину державного кордону, об’єкти туристично-рекреаційної сфери, дорожнього сервісу та супутньої інфраструктури. Передбачається підготовка, перепідготовка і підвищення кваліфікації кадрів для всіх видів діяльності в туристичний індустрії, здійснення рекламно-інформаційної діяльності тощо.
Виконання Програми забезпечить створення сучасних об’єктів туристично-рекреаційної сфери, дорожнього сервісу та супутньої інфраструктури на рівні європейських стандартів, позитивно вплине на розвиток підприємництва в різних галузях економіки та сфері послуг, залучення інвестицій та збільшення кількості робочих місць.
Радіо «Версія». 14.02.08. 08.00
Голова Національного агентства з питань підготовки і проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012-го року з футболу Євген Червоненко обурений тим, що Кабінет міністрів учорашнім рішенням усунув агентство від розподілу коштів на підготовку і проведення чемпіонату і передав ці функції віце-прем`єр-міністру з питань гуманітарної політики Івану Васюнику. Пан Червоненко зазначив, що згідно з нормами УЄФА і здоровим глуздом управління при підготовці до чемпіонату вимагає єдиного замовника. Не подобається прізвище «Червоненко», хай буде інше, але не можна підміняти суть менеджменту і управління, − наголосив він, зазначивши, що в ухваленому урядом рішенні не враховані деякі побажання Президента України. Євген Червоненко повідомив, що свою думку про рішення уряду він має намір висловити Президенту і прем`єр-міністру, зазначивши, що питання підготовки до Євро-2012 має бути виведено з політичного процесу.
Радіо «Версія». 14.02.08. 13.00
Столичні архітектори розкритикували схему розміщення готелів до Євро-2012. Напередодні її представили на засіданні Містобудівної ради столиці. За схемою, у Києві до головного футбольного дійства планується звести 32 готелі. Половина з них буде тризірковими. Решту − для vip-персон збудують у передмісті. За словами керівника «Київ-держ-експертизи» Анатолія Кармінського, схема є неточною. Вона неузгоджена з Генеральним планом міста. Проект будівництва готелів до Євро розкритикували і депутати Київради від опозиції. За їхніми словами, значну частину готелів зведуть у спальних районах Києва. З киянами ж таку перспективу будівництва не узгоджували, − переконують вони. Після жвавого обговорення Містобудівна Рада схему відправила доопрацьовувати. Нагадаємо: за вимогами УЄФА Києву наразі бракує близько 180-ти тисяч готельних місць.
Радіо «Версія». 15.02.08. 07.00
Більш як півмільйона туристів очікують в Україні на Євро-2012. Однак сьогоднішні та майбутні готелі зможуть прийняти лише четверту частину вболівальників. Виручити зможуть хостели. Це готелі, які більше нагадують гуртожитки. Вдалу апробацію вони пройшли у Києві під час конкурсу «Євробачення». Двоповерхові ліжка, по 4-6 людей у кімнаті, мінімальний набір зручностей. В Україні поки що 19 хостелів, три з них державні. Футбольні вболівальники в Європі давно облюбували таке житло. В Україні ним задовольнятись доведеться і більш вибагливим фанам, адже якісні апартаменти будуть у дефіциті. Будувати хостели невигідно, краще переобладнувати студентські гуртожитки, кажуть керівники профільної асоціації. Переобладнання гуртожитку на 750 місць коштуватиме 12 мільйонів гривень. Найбільші вузи столиці уже подали заявки. Зиск обопільний: державі готелі під час чемпіонату, студентам − пристойне житло після футбольного свята.
У газеті «Ріо» за 16.02.08 у матеріалі «Для підготовки до нового сезону «Закарпаття» відбуло до Туреччини» подається інформація про виїзд нашої команди до Туреччини на останній збір. До складу делегації увійшов 21 футболіст.
Далі подається перелік футболістів.
У тому ж виданні у матеріалі «Лотерейний кубок Онуфера?» йдеться про щорічний футбольний кубок рефері ФІФА Валерія Онуфера, який відбувся в Ужгороді, в спорткомплексі «Юність».
Зазначається, що участь у ньому брали не тільки команди із Закарпаття, а й із Львівщини. Загалом, участь взяли 19 команд.
ФК «Закарпаття»
15 лютого ужгородський клуб ФК «Закарпаття» вилетів з Дніпропетровська до турецької Анталії. Там вони пробудуть до 28 лютого, а звідти відправляться прямо до Донецька на поєдинок 19-го туру проти місцевого «Шахтаря».
За попередньою інформацією окрім Руслана Яроша та Костянтина Бабича, контракти у ФК «Закарпаття» підписали нігерієць Чарлес Невуче, Андрій Пісний з «Нафтовика» та Іван Шуга.
Житомир
Житомирській обласній владі та депутатському корпусу зараз не до проблем спорту, а тим більше до Євро − 2012. Як вже констатувалась, ще 2 тижні тому планувалось засідання робочої групи, де мали розглядати питання про створення в області окремого підрозділу з підготовки до проведення фінальної частини чемпіонату з футболу 2012 року. Однак, досі засідання не відбулось з відомих причин − і адміністрація і рада переймаються питанням боротьби за крісло голови ради. Чи не щоденно відбуваються зустрічі з ЗМІ, наради, депутатські збори тощо, на яких мусується «найактуальніша для мешканців області проблема» − хто легітимніший голова Ірина Синявська чи нещодавно обраний новий голова − Віталій Француз. У кожного з них «свої» депутати ( у раді відбувся розкол), власні кабінети, і кожен скликає власну сесію. У ці ігрища втягнуті керівники управлінь ОДА і сам губернатор.
На FМ − станції «Крок − радіо» минулого тижня йшлося про розміщення вболівальників Євро − 2012, а саме про те, що Житомир у цьому плані може стати дублером Києва. Журналіст Ігор Іваницькій вів розмову про ініціативи місцевого краєзнавця Костриці та його колег стосовно будівництва містечка для туристів у напрямку Новогуйвинська. При цьому журналіст наводив приклад того, що у столиці «це питання зависло в повітрі». Він зазначав, що місцева влада столиці досі не в змозі вирішити питання не лише реконструкції спорткомплексу «Олімпійського», а й питання, де поселяться футбольні туристи. За словами журналіста, Київрада роздала вже понад 100 земельних ділянок інвесторам для будівництва готелів, але вже є факти, що останні змінюють цільове призначення цих ділянок, замість готелів будують бізнес − центри тощо. Також він висловлював припущення, що у зв’язку з незначною відстанню до Житомира, можливо, саме наше місто буде займатись питаннями розселення туристів.
Розмова відбувалась у прямому ефірі. Деякі з слухачів схвально висловлювались на адресу Ігоря Суркіса та Є. Червоненка, які «не можуть пробити стіну невігластва і байдужості української влади щодо підготовки до Євро…». Один чоловік зазначив, що якби не Олімпіада − 80, то в Житомирі досі були б ґрунтові дороги. Він сказав, що Євро − 2012 − це велика удача, в тому числі й для нашого міста. І гріх нею не скористатись.
Щодо місцевого футболу. Прес − служба Житомирської міської ради через місцеві ЗМІ повідомила про наступні події.
Що в Житомирі у спорткомплексі «Динамо» відбувся черговий тур Чемпіонату міста з фут-залу 2007− 2008 років серед аматорських команд. Лідирують у Чемпіонаті міста команди «Дорожник-1» , ДАУ. Крім цього, в Житомирі на стадіоні «Спартак» відбувся другий тур традиційного відкритого зимового турніру з футболу, який приніс такі результати: «Трансметал»(м.Новоград-Волинський)-СДЮШОР-90-1:1,»Легіон»(м.Житомир)-Локомотив»(м.Коростень)-1:0, «Дорожник»(м.Житомир)-»Хіммаш»(м.Коростень)-0:0, «Граніт»(м.Черняхів)-СДЮШОР-92−0:2. Лідирує в турнірі після двох турів команда міста Житомира «Легіон».
У спортивному комплексі «Динамо» відбулася зустріч 17 туру Чемпіонату України з фут-залу серед команд «Контингент» (м.Житомир) та «Ураган» (м.І-Франківськ).
Івано-Франківськ
Заходи.
Минулого тижня відбувся візит Генерального консула Польщі у Львові Веслава Осуховського до Івано-Франківська. Дипломат зустрівся з міським головою Івано-Франківська Віктором Анушкевичусом. Повідомляється, що Польща вивчає можливість відкриття свого консульства в Івано-Франківську. На думку Анушкевичуса, найприйнятнішим містом для роботи Генерального консульства Польщі може стати саме Івано-Франківськ. Серед переконливих аргументів мера − близькість міста до кордону, наявність зручного залізничного і автомобільного сполучення, функціонування міжнародного аеропорту, потужний людський ресурс і, що не менше важливо, лояльність влади до інвесторів і міжнародних проектів. Анушкевичус підкреслив, що більшість таких проектів знаходиться під його особистим контролем.
Місцева влада вже запропонувала варіанти приміщення, де може розміститися Генеральне консульство Польщі. У разі позитивного рішення польських дипломатів, організаційні і ремонтні роботи можуть початися вже через 3-4 тижні. Про Євро 2012 на зустрічі не говорили. Будемо надіятись, що в подальшому місцева влада використає цей факт для подальшого розвитку регіону і належної підготовки інфраструктури до ЄВРО 2012.
Інформація, висвітлена у ЗМІ.
Найбільшого резонансу у засобах масової інформації області набула поразка міні-футбольного клубу «Ураган» у матчі відповіді ¼ фіналу Кубка України від луганського «ЛТК» з рахунком 8:2. У публікація підкреслюється те, що івано-франківська команда провалила завдання керівництва пробитись у фінал розіграшу Кубка України.
Не залишилися непоміченими зміни у рейтингу футбольних збірних ФІФА, де Україна опустилася з 30-го на 32-ге місце.
ЗМІ області продовжують відслідковувати інформацію про підготовку футбольних команд області до відновлення ігор у чемпіонаті України. Івано-Франківське «Прикарпаття» завершило свої виступи у турнірі аматорських команд на Львівщині і в неділю приєдналося до Кубку Підгір’я. Бурштинський «Енергетик» все ще перебуває у Криму, де за минулий тиждень провів три спаринги: з хмельницьким «Поділлям», «дублем» запорізького «Металурга» та МФК «Миколаїв».
У суботньому номері газети «Галичина» вміщена замітка під назвою «Львів проситиме позику на євроколію». У публікації йдеться про те, що Львівська міська влада у рамках підготовки до «Євро-2012» проситиме гроші в ЄБРР на будівництво євроколії від Перемишля до Львова. Це мало би стати продовженням польського проекту швидкісних залізниць, що закінчуються в Перемишлі. На початок львів’яни проситимуть грант у 4 млн. євро.
Місцева інформаційна агенція «MALAKAVA» повідомила про те, що Україна планує прискорити процес приєднання до європейської програми «Відкрите небо». Hа початку грудня 2007 відбувся перший раунд переговорів про створення спільного авіаційного простору між Україною і Євросоюзом. Україна розраховує здійснювати процес поступово, впродовж трьох років, і підписати угоду з Європейським Союзом про Спільний авіаційний простір до 2011 року.
Кіровоград
Підготовка до ЄВРО 2012.
На жаль, до останнього часу в області ніхто не координував роботу з підготовки до прийому гостей Євро-2012. Власне, про цю подію місцева влада навіть і не згадувала. І це при тому, що через нашу область пролягають два шляхи загальноєвропейського значення і прямуючи до Дніпропетровська, Одеси чи Донецька багато гостей Євро-2012 аж ніяк не обминуть Кіровоградщину − степову перлину з її майже 30 тисячами гектарів природних територій та заказників, де є спектр для вибору, де є на що подивитись. Серед таких місць, насамперед, дендропарк у Кіровограді, який завдяки значним інвестиційним вкладенням подружжя Онулів стає візитною карткою міста та області й місцем улюбленого відпочинку жителів не тільки нашої, а й сусідніх областей. За результатами роботи у 2007 році кіровоградський парк зайняв перше місце в Україні. Тому тут нинішньої зими планується провести з’їзд представників асоціації парків України, де вивчатиметься досвід кіровоградців.
Помилуватися родзинками лісостепу з його первинною природою, цілинними топчаково-ковиловими степами, водоспадами, які можуть зрівнятися з подібними природними чудесами Карпат і Криму, побачити горностаїв, сон-траву європейці зможуть у дендропарку «Веселі Боковеньки» (Долинський район), ландшафтних заказниках загальнодержавного значення «Чорноліський» (Знам'янський район) та «Монастирище» (Устинівський район), «Козацький степ» (Петрівський район), геологічній пам'ятці природи місцевого значення «Каскади» (с. Злинка, Маловисківський район) та інших чудових куточках Кіровоградщини. Але, щоб вони могли гідно прийняти зарубіжних туристів, гостей Євро-2012 треба багато зробити для їх впорядкування, розвитку їхньої інфраструктури.
Після появи відомого розпорядження президента України Віктора Ющенка про необхідність активізації роботи з підготовки до Євро-2012, активного залучення до цієї справи всіх облдержадміністрацій губернатор Кіровоградщини Василь Моцний також видав розпорядження, яким обов’язки координатора роботи з підготовки області до прийому гостей Євро-2012 покладено на головне управління економіки облдержадміністрації (начальник Тетяна Головченко). Хто в управлінні безпосередньо займатиметься цією роботою і що конкретно планується зробити в цьому напрямку найближчим часом досі не визначено. Але нам стало відомо, що, можливо, першими кроками координатора буде розгляд інвестиційних проектів міст і районів, вирішення питань щодо створення ілюстративного путівника по Кіровоградщині, виготовлення і розміщення при в’їзді в область бігбордів з визначними природними місцями краю, розгляд інших пропозицій, приурочених Євро-2012.
Події.
З журналістами зустрівся начальник відділу фізкультури й спорту Кіровоградської міськради Олександр Куценко і розповів про плани відділу на поточний рік, в тому числі і щодо розвитку футболу в місті. Зокрема він сказав:
«…У місті зараз є професійна команда другої ліги «Олімпік», яку фінансує приватний інвестор. Торік міська влада намагалася відродити команду «Зірка», що взяла участь у змаганнях аматорських команд. Та утримувати команду лише з бюджету виявилося неможливим. Однак втрачати назву «Зірка», яка багато років асоціюється з Кіровоградом, усе ж не варто. Це вже зрозуміли й інвестори «Олімпіка», які розглядають можливість ввести наш давній бренд у назву футбольної професійної команди.
У Кіровограді плідно працює міська федерація футболу, яку очолює Віктор Безсмертний. Протягом минулого року було проведено багато змагань з футболу, міні-футболу. Наші спортсмени брали участь в усіх змаганнях, які відбувалися в Україні під егідою Федерації футболу України. Усі юнацькі футбольні команди грали і грають у першості України серед юнаків. Ми маємо добру футбольну школу в ДЮСШ № 2, але її кращі вихованці виїздять до інших міст, бо не мають можливості в Кіровограді продовжити свою футбольну кар'єру.
Щоб пов'язати юнацький футбол із дорослим, аби наші таланти не роз'їжджалися, необхідно створити для них відповідні умови. Досі ж ми витрачаємо кошти з міського бюджету на підготовку перспективних гравців для команд із інших міст Тому те, що обласна рада створює умови для появи інвестора, який орендуватиме стадіон «Зірка» й утримуватиме команду майстрів, − дуже добре.
Окрім усього іншого, це сприятиме й пов'язаності дитячого футболу із професійним. Сьогодні вже є попередня домовленість про те, що майбутній орендар стадіону й інвестор команди майстрів укладе контракт із ДЮСШ № 2 про відбір у склад команди найперспективніших вихованців − футболістів школи.
Зараз наш відділ, виходячи з фінансових можливостей, забезпечує юних футболістів інвентарем, оплачуємо проїзд на деякі змагання. Сприяння ж щодо цього від інвестора професійної команди дало б відчутний поштовх для подальшого розвитку в Кіровограді дитячого і юнацького футболу, який би постачав найкращих гравців нашій професійній міській команді…»
Першим видом обласної спартакіади серед збірних команд міст і районів області стали змагання з фут-залу. Міські команди зразу розігрували призові місця, а районним довелось пройти попередній відбір. Обидва фінальні турніри відбулись минулої неділі у спорткомплексі СДЮШОР-2 ім. В. Верхоланцева. Серед міських дружин першість здобули кіровоградці, представлені в основному колишніми гравцями «Зірки», а серед районних перемогу святкували футболісти Долинської.
Турніри.
У кіровоградському спорткомплексі «КІРУЕ-Водник» пройшли фінальні футбольні змагання в рамках обласної спартакіади «Хто ти, майбутній олімпієць?» серед вихованців районних ДЮСШ ФСТ «Колос» 1994-95 років народження. Перше місце і путівку на Всеукраїнський фінальний турнір завоювали підопічні Ігоря Кравченка з обласного центру.
Футбольний турнір «Граємо за Україну разом» серед юнаків 1994-95 років народження завершився у залі олександрійського КСК «Олімп». Сильнішими серед юних футболістів з Олександрії, Знам’янки та Кіровограда виявилися олександрійці.
ЗМІ.
Широко була представлена минулого тижня футбольна тематика і на сторінках обласних газет. Так, «Украина-Центр» (15.02.08) помістила велике інтерв’ю з головним тренером київського «Динамо» Юрієм Сьоміним. «Спортревю» (15.02.08) інформує читачів не тільки про місцеві футбольні події, а й розповіла про баталії за Кубок африканських націй, прокоментувала підсумки першого ігрового дня 1/16 фіналу Кубка УЄФА, надрукувала інтерв’ю з генеральним секретарем Федерації легкої атлетики України, нашим земляком Ігорем Гуцулом, який торкнувся і питання підготовки спортивних арен у світлі наступного футбольного Євро-2012:
«…Стараемся продуктивно сотрудничать и с Федерацией футбола Украины. Ведь при подготовке к Евро-2012 легкая атлетика также может получить определенную пользу. К примеру, при реконструкции Национального спорткомплекса «Олимпийский» интересы королевы спорта будут учтены. Это четкая позиция Министерства по делам семьи, молодежи и спорта и Национального олимпийского комитета Украины.
Хочу заметить, что кому-то очень хочется, чтобы у нас возникли серьезные противоречия с руководством национальной футбольной федерации. Вынужден их разочаровать, поскольку серьезных трений между нами нет и быть не должно. Мы делаем одно общее дело…»
Луганськ
Подготовка к Евро-2012.
На сегодняшний день никаких структур, занимающихся вопросом «Евро-2012» в области не создано. Но, несколько дней назад губернатор Александр Антипов в довольно резкой форме поинтересовался у начальника облспортуправления Андрея Касаткина, что делается в этом направлении. Тот резонно ответил, что во всем объеме подготовки к европейскому чемпионату только 20% вопросов занимает спорт (и то Луганск, в силу недостаточно развитой футбольной инфраструктуры, остался в стороне от этого первенства), остальное это организационные мероприятия, которые не относятся к его ведомству. После такого разговора было составлено письмо в Кабинет Министров, в котором предлагалось использовать луганский аэропорт для приема болельщиков с доставкой в Донецк. Предложено также выделить средства из бюджета «Евро-2012» на строительство гостиницы для прибывших на это мероприятия. Гостиница может быть расположена на территории луганской области, по дороге на Донецк.
Возможно, причиной такой активности губернатора послужило инициативное письмо, поступившее в обладминистрацию от районной администрации города Кременная, который расположен в местной курортной зоне. В нем предлагалось выделить средства на небольшой ремонт домов отдыха, в которых можно расселить болельщиков. Районные власти уверены, что поскольку от них до Донецка всего 160 километров, такое предложение не может не заинтересовать организаторов первенства. Особенно, если учесть, что на чемпионате в Германии некоторых приезжих любителей футбола возили за 600 километров.
Других предложений, как со стороны областной администрации, так и районных властей, не поступало.
Футбольные клубы.
«Заря» после выигрыша двух контрольных матчей в Турции выиграла и третий, причем у идущей на третьем месте в чемпионате Армении команды «Мика». Несмотря на то, что луганчане пропустили два мяча, они не растерялись и нашли силы ответить тремя. Такой боевой дух не может не радовать, тем более, что судьба второго матча была решена на последних двадцати минутах − тех минутах, когда «Заря» из-за нехватки сил обычно сдавала игру. Правда очередная игра с краснодарской «Кубвнью» закончилась безрезультатно − 0 : 0.
Из двух игроков «Зари», которым предоставили статус свободных агентов − Валентину Платонову и Эдуарду Цихмейструку, первый уже нашел свое место в полтавской «Ворскле». Взамен «Заря» взяла в аренду сразу несколько молодых игроков «Шахтера». Это Коротецкий, Голоперов, Шевчук и Бредун, а вот Бояринцев, Зелди и Лебединец в команду не вписались. Еще не принято окончательное решение в отношении Петровича и Жутаутаса, которые все еще продолжают доказывать свои способности.
Не совсем оптимистичное настроение у алчевской «Стали», сыгрвшей три матча − с румынской «Конкордией», узбекской командой «Машал», занявшей в прошлом сезоне третью строчку в турнирной таблице Узбекистана и молдавской «Дачией» ( второе место в чемпионате Молдавии). За молдаван, кстати, играет бывший футболист «Стали», которому не нашлось место в родной команде − Дмитрий Долгов. Румынам проиграли со счетом 0 : 1, узбекам 1 : 2.
В игре были опробованы два разных состава, в первую очередь это были игроки, проходившие отбор.
Пожалуй, начали сбываться прогнозы тренеров «ЛТК» − молодая команда начала выигрывать. Это победа позволила луганчанам сразу прыгнуть с предпоследнего, четырнадцатого места на двенадцатое. Выиграв со счетом 7:4 у днепропетровского «Будівела», футболисты впервые с апреля прошлого года набрали очки на выезде, причем тогда игра тоже была с этой командой, но закончилась вничью. Теперь остается удержаться вне зоны вылета, которую команда уже покинула, хотя малейший промах может все вернуть на свои места, поскольку разница в очках между аутсайдерами не столь уж и велика. Оптимизма добавляет результат очередного кубкового сражения, в котором «ЛТК» после проигрыша «Урагану» необходимо было доказать свое преимущество по сумме двух матчей. Луганчане, которым надо было отыграть два мяча, взяли «встречный план» и превысили необходимую цифру, разгромив соперника со счетом 8:2. теперь предстоят игры в полуфинале.
Турниры.
В зимнем первенстве области и в группе «А» и в группе «Б» лидируют по две команды, набравшие одинаковое количество очков. В группе «А» это «Металлург-НПВК» из Лутугино и луганская «Агата», в группе «Б» − северодонецкий «Химик» и «Олимп» из Старобельска. Правда «Агата» и «Химик» по количеству забитых мячей идут впереди. Причем следующий тур в группе «А» будет весьма интересным, поскольку лидеры будут встречаться между собой. Неудачники обеих групп, не набравшие ни одного очка, это СДЮШОР «Заря» и «Юность» (обе команды из Луганска), «Шахтер» из Красного Луча и алчевская «Сталь-3». В премьер-лиге хорошее настроение обеспечил своим болельщикам «ЛТК-2», идущий впереди с отрывом в три очка.
В спортивном зале шахты «Горская» прошел традиционный областной турнир по мини-футболу среди ветеранов-афганцев. Играли команды Первомайска, Красного Луча, Попасной, Счастья, Перевальска, Антрацита и Луганска. Выиграли ветераны из Красного Луча, на втором месте Перевальск, на третьем − Попасная.
Продолжается первенство в Луганске, Стаханове, Брянке, и Первомайске, а также в Станично-Луганском районе. В этом районном центре был зафиксирован местный рекорд − одна из команд («Факел») забила в игре 26 голов.
ФСО «Колос» продолжает проводить турниры среди детей, на этот раз соревновались юные футболисты 1994-1995 г.р., среди девяти команд сильнейшими оказались ребята из Новопскова.
Львів
Заходи.
Жодної спеціально організованої акції щодо підготовки до Євро-2012 у Львові та Львівщині протягом останнього тижня не відбулося. Лише на сесії Львівської міськради одним з питань порядку денного було прийняття Програми підготовки та проведення Євро-2012 у Львові. Кошторис прийнятої програми становить 9,6 млрд. грн. З цієї суми 1,33 млрд. грн. мають профінансувати з Державного бюджету України, 3,77 млрд. грн.. − з міського бюджету Львова, 4,56 млрд. грн. − з коштів інвесторів. За цю програму проголосували 76 з 90 депутатів міськради. Засідання сесії та розгляд цього питання висвітлили кілька газет та усі електронні львівські ЗМІ.
Під час засідання сесії міськради та розгляду Програми підготовки та проведення Євро-2012 у Львові з доповіддю виступив керівник департаменту «Євро-2012» Олег Засадний. У ній він озвучив певні суми коштів, які потрібні Львову для Євро-2012. Так, зокрема, на будівництво і реконструкцію доріг у Львові потрібно понад 1,6 млрд. грн., а на створення нових транспортних розв’язок необхідно близько 250 млн. грн. Олег Засадний вкотре озвучив давню мрію Львівської міськради (та й інших міськрад, чиї міста прийматимуть Євро-2012), аби 50% податку на прибуток залишалося на місці, а не спрямовувалося до держбюджету. Як зазначив Олег Засадний, він про це наголошував на нараді у віце-прем’єра Івана Васюника. Таке прагнення реалізувати цю ідею Засадний пояснив просто: Львів здає величезні кошти з податку на прибуток в Київ, а звідти на підготовку до Євро-2012 повертається обмаль. Наприклад, Програма передбачає 9,6 млрд. грн., з яких з держбюджету буде лише 1,33 млрд. Тобто. Втілення цієї ідеї дасть змогу не просити у держави кошти на підготовку до Євро-2012.
До речі, з’явилася інформація, що у Львові до Євро-2012 з’являться апарати з продажу презервативів. Про це на тій же сесії повідомив Володимир Зуб − начальник міського управління здоров’я. Чому встановлять лише до Євро-2012, а не раніше, як у всій Європі − Зуб не повідомив. Мабуть, в період, коли у країні існує демографічна криза, такі апарати є наразі недоречними.
Цього тижня до Львова приїжджали представники австрійської компанії ALPINE BAU GMBH, котра нещодавно виграла право будувати у Львові стадіон до Євро-2012. Жодної програми перебування у Львові журналісти так і не отримали, тому інформацію дізнавалися лише з офіційних прес-релізів Львівської міськради. Головний менеджер компанії «ALPINE BAU GMBH» Роман Естербауер повідомив, що невдовзі у Львові відкриється офіс компанії, і що австрійці планують працювати в Україні ще й над іншими проектами. На основі цієї інформації кілька місцевих газет написали невеликі матеріали.
Минулого тижня у «Львівській газеті» вийшло інтерв’ю з міністром сім’ї, молоді та спорту Юрієм Павленком. У ньому міністр заявив, що він тільки за те, аби матчі Євро-2012 проводилися у Львові, і навіть лобіює це питання на державному рівні. Проте недостатні терміни та якість підготовки можуть позбавити Львів матчів Євро-2012. На його думку, на даний момент Харків та Одеса готові краще, і на усіх рівнях лобіюють, аби матчі відбулися саме там. Остаточно, у яких містах відбудуться матчі чемпіонату Європи, за словами Павленка, стане відомо у липні 2010 року.
Цього тижня мер Львова Андрій Садовий їздив до Києва на нараду з Президентом України Віктором Ющенком. Про його візит у Львові дізнавалися виключно з прес-релізів Львівської міськради. Садовому Ющенко зазначив, що у Львові дві головні проблеми − це будівництво стадіону та реконструкція аеропорту.
ЗМІ.
Місцева преса протягом останнього тижня приділила мало уваги футболу та Євро-2012 зокрема. Серед футбольних тем у тижневику «Спортивка» виділимо статтю «Шантажист Єфремов та іншовимірний Садовий», у якій йдеться про конфлікт навколо стадіону «Україна» з прилеглими до нього землями. Кількома словами згадується про підготовку до сезону «Карпат» та ФК «Львів» та огляд туру у чемпіонаті з міні-футболу. У тижневику «Карпати» серед іншого надруковано коментар генерального директора клубу Олександра Єфремова, у якому він заявив, що у разі якщо землі разом зі стадіоном не віддадуть в оренду «Карпатам», то вони у подальшому переїдуть до іншого міста. Великого резонансу ця новина не набула, оскільки подібних заяв керівництво львівського клубу у попередні роки зробило уже чимало.
Підготовка команд до сезону.
ФК «Львів» цього тижня вилетів до Євпаторії, де проведе передостанній заключний збір. Останній буде в турецькій Анталії. Головний тренер ФК «Львів» Степан Юрчишин взяв із собою 25 футболістів. Це воротарі: Мар’ян Марущак, Андрій Радь, Андрій Бандрівський; захисники: Любомир Гальчук, Віталій Романюк, Ігор Ільків, Ростислав Горецький, Володимир Ференц; півзахисники: Борис Баранець, Григорій Баранець, Андрій Даньків, Валерій Федорчук, Андрій Ханас; нападники: Дмитро Козьбан, Євген Чепурненко, Олег Теплий, Вадим Панас. Спаринг-партнери львів’ян наразі невідомі.
Натомість «Карпати» перебувають на заключних тренувальних зборах в Іспанії. Новачків нових й досі немає. У неділю «Карпати» у товариському поєдинку програли московському ЦСКА 2:3. За львів’ян забивали Фещук та Худоб’як.
Миколаїв
Заходів щодо ЄВРО-2012 на Миколаївщині не проводилося.
Але це й не дивно. У краї за час, що минув після перемоги України − Польщі у тендері на проведення Євро-2012, не було створено структури в обласній державній адміністрації та в органах місцевого самоврядування, яка б розробляла та реалізовувала регіональні плани заходів щодо проведення фінальної частини Євро-2012.
Немає в області і громадської організації, яка опікувалася б підготовкою до фіналу чемпіонату Європи з футболу.
В Миколаївській ОДА і виконкомі Миколаївської міської ради це пояснюють тим, що місто корабелів не належить до міст, які безпосередньо залучатимуться до проведення Євро − 2012.
Але обласний центр Миколаїв є містом-сателітом, адже поруч Одеса, де готуються до можливого проведення матчів, і за попередніми підрахунками має приїхати чимало туристів. Для цього, як повідомили працівники Управління з питань фізичної культури і спорту Миколаївської ОДА, у 2007 році до Кабінету Міністрів України подавалися пропозиції, які на думку місцевої влади необхідно було б врахувати у програмі заходів з підготовки до ЄВРО − 2012. Але пропозиції Кабмін України відхилив.
Одна із цих пропозицій стосувалася будівництва сучасних автошляхів у регіоні.
Насамперед, на Миколаївщині зацікавлені в будівництві мосту через річку Південний Буг.
Новий об'єкт, який зводитиметься з північного боку Миколаєва, має за мету розвантажити нині діючий Варварівський міст. Після появи нового мосту потрапити в північні райони Миколаєва і області буде дуже легко, а головне − відразу можна виїхати на трасу «Ростов-на-Дону − Одеса», без проїзду через центр Миколаєва. Тому спорудження такого об’єкта для Одеси, як міста, де заплановано проведення ігор Євро − 2012, теж вигідне.
Будівництво мостового переходу через Південний Буг у Миколаєві вже декілька років активно обговорюється урядами України і Японії.
Так, весною 2007 року у Миколаєві побувала делегація японського Банку міжнародної співпраці, яка обговорила з керівництвом області проект будівництва об'їзного моста через річку Південний Буг поблизу Миколаєва. Тоді й називалася ціна проекту − 400 млн. доларів США. У серпні 2007 року представники Міністерства транспорту і зв'язку України заявляли, що міст через річку Південний Буг по об'їзній дорозі біля Миколаєва може бути побудований вже в 2011 році. Тоді ж наголошувалося, що японський банк міжнародної співпраці готовий почати роботу за проектом фінансування будівництва моста відразу ж після початку фінансування терміналу в аеропорту «Бориспіль».
Пропонували миколаївці Кабінету Міністрів України також і туристичні маршрути, які б зацікавили іноземних туристів під час проведення Євро 2012
Адже місця, які приваблюють туристів, на Миколаївщині є.
На межі з Одеською областю розташовано курортна зона відпочинку − Коблево. Тут багато садів і виноградних плантацій. З кожним роком в Україні та за її межами зростає популярність високоякісних вин місцевих виноробів. На території розташовано понад 80 баз відпочинку. Упритул до зони відпочинку прилягає Тилігульський лиман, багатий на рибу, відомий пташиним царством і цілющими грязями.
Поруч знаходиться Ольвія − визначна пам'ятка грецьких поселень на території Миколаївщини − залишки давньогрецького міста-держави, що проіснувало тисячу років.
Миколаївську область можна відвідувати не лише через її Чорноморське узбережжя.
Від Мигії до легендарного острова Березень у Чорному морі територією області пролягли туристичні маршрути, під час яких автобусні переїзди, пішохідні переходи поєднується із водним слаломом, кінними переходами, рафтингом, яхтингом.
Регіональний ландшафтний парк «Гранітно-степове Побужжя». Тут рівнинний і спокійний Південний Буг перетворюється на гірську річку. Від Мигії до Олександрівки майже 40 км. Південний Буг тече в крутих кам'янистих берегах, створюючи вузьку каньйоноподібну долину з величними гранітними скелями, порожистим руслом, вирами й островами. Бузькі пороги − справжня Мекка для туристів-водників. Тут знаходиться одна з кращих у Європі природних трас водного слалому. А стрімкі гранітні скелі каньйону − улюблене місце змагань спортсменів-скелелазів.
На території парку 98 археологічних пам’яток, понад 1000 видів рослин, 40 видів тварин, 195 видів птахів, 32 види риб. Понад 100 видів рослин і тварин занесено до Червоної книги України.
Зрозуміло, щоб розвивати туристичну інфраструктуру в області, необхідні кошти. Але Кабінет Міністрів України, як повідомили працівники Миколаївської ОДА, відхилив пропозиції щодо будівництва доріг так і розвитку туризму.
Не зрозумілим для багатьох миколаївців залишається і такий факт: наприкінці квітня 2007 року був створений Організаційний комітет з підготовки та проведення в Україні фінального турніру Чемпіонату Європи 2012 року з футболу. Тоді до складу комітету увійшли голова Миколаївської ОДА Олександр Садиков і голова Миколаївської міськради Володимир Чайка. Влітку Олександра Садикова на посаді голови Миколаївської ОДА замінив Олексій Гаркуша. Звичайно, на думку громадськості не прізвище впливає на те, хто має бути в оргкомітеті ЄВРО-2012, а посада. Але, як стало відомо на одній із прес-конференцій, пан Гаркуша не знав, що він в оргкомітеті, про це його ніхто не повідомив, ніхто його туди не переобирав. (ефір прес-конференції Миколаївської ОДТРК, 20.08.07).
В новому складі Організаційного комітету, затверджено постановою Уряду від 16 січня ц.р. № 18, керівників Миколаєва і області вже не має.
Зовнішня реклама.
Біг-бордів, листівок, плакатів, реклами тощо, які б розповідали про проведення Євро-2012 в Україні, на вулицях міст і сіл області − не виявлено. Не виявлено також використання знаку Евро-2012 на товарах широкого вжитку, одязі, продуктах харчування.
В ЗМІ області. Преса.
Щодо висвітлення теми ЄВРО-2012 в обласних ЗМІ, то спостерігається така тенденція − варто у Києві відбутися будь-яким подіям, пов’язаним з підготовкою до чемпіонату Європи з футболу, після цього чекай публікацій на цю тему у регіональних газетах.
Не винятком став минулий тиждень. Так, у столиці відбулося засідання координаційної ради з підготовки до фінальної частини Євро-2012, де виступив президент України Віктор Ющенко, в місцевих ЗМІ зарясніли заголовки: ««Президент Украины Виктор Ющенко недоволен ходом подготовки к проведению чемпионата Европы по футболу 2012 года» («Николаевские новости», 12.02.08), ««Справится ли Украина с Евро-2012»? («Южная правда», 14.02.08).
Газети наголошують на тому, що «глава государства обратил внимание на неудовлетворительное выполнение работы по завершению разработки и утверждения отраслевых региональных и городских программ по подготовке к Евро-2012.
Ющенко подчеркнул необходимость создания единой системы управления в контексте подготовки к чемпионату» («Николаевские новости», 12.02.08).
«Глава государства заявил, что допускает увольнение ответственных за подготовку к чемпионату Европы 2012 года должностных лиц из-за неисполнения поручений координационного совета.
В свою очередь, Премьер-министр Юлия Тимошенко заявила, что в следующую среду Кабинет Министров Украины планирует расширить перечень объектов и городов, которые будут задействованы в проведении Евро-2012 в соответствии с новыми требованиями UEFA» («Южная правда», 14.02.08).
Не без проблем з підготовкою до чемпіонату Європи 2012 і у поляків. «В Варшаве проблемы ЧЕ-2012 привели к стычкам полиции и лавочников» − повідомляє спортивний щотижневик «Николаевские новости». «В пикете участвовало около 200 человек. Они требовали от властей предоставить им участок земли для развертывания торговых павильонов взамен своей утерянной площадки на территории столичного «Стадиона Десятилетия», где вскоре начнется строительство национального стадиона для проведения футбольных игр ЧЕ-2012. Протестующие торговцы заблокировали подъезды министерства и ворота для выезда служебных автомобилей. Охрана министерства вызвала полицию. Во время попытки разблокировать ворота между стражами порядка и торговцами произошли незначительные столкновения. Как здесь сообщается, в их результате никто не пострадал» («Николаевские новости», 12.02.08).
В іншому матеріалі повідомляється про домовленість представників української держави і інвестора − демонтувати недобудовані об’єкти перед НСК «Олімпійський». «Согласно договоренности, до 1 июня 2008 года объект незавершенного строительства будет демонтирован. Со стороны власти меморандум подписал вице-премьер Иван Васюник, министр по делам семьи, молодежи и спорта Юрий Павленко, председатель Национального агентства по вопросам подготовки и проведения в Украине финальной части Евро-2012 Евгений Червоненко, первый заместитель председателя КГГА Анатолий Голубченко и президент ФФУ Григорий Суркис. Со стороны застройщика (ООО «Юджин») меморандум подписал Вадим Новинский. «Меморандум предусматривает демонтаж всего здания, включая его подземные части. Это будет сделано, чтобы лучше адаптировать местность, прилегающую к стадиону, для соревнований в 2012 году», − заявил Васюник. («Николаевские новости», 12.02.08).
Президента ФФУ Григорія Суркіса і прем’єр-міністра України Юлію Тимошенко згадала і миколаївська інтернет − газета «Mukola.net» у такому контексті. Один із авторів цього видання зазначає, що не розуміє, чому заяви і претензії Газпрому про крадіжку українською стороною російського газу відбуваються саме тоді, коли Кабмін очолює Юлія Тимошенко? «Вспоминается случай из выборов-2002. В одной студии для дебатов собрались Юлия Тимошенко и Григорий Суркис. «Вас задержали с тремя миллионами взятки в Запорожье, есть соответствующие документы, Вами подписанные протоколы», − Суркис. «Как всегда, мужчины хотят обидеть безвинную женщину»,− Тимошенко. И как всегда, она была убедительнее» (інтернет − газета «Mukola.net», 13.02.08).
Минулого тижня читачам області були надані результати опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології: «Чи справиться Україна з Євро-2012»? «29% украинцев абсолютно уверены, что Украина сможет на надлежащем уровне провести чемпионат Европы по футболу 2012 года. 34% респондентов согласились, что Украина, скорее, сможет провести Евро-2012. 9% думают, что, скорее, не сможет, еще 5% уверены, что Украина однозначно не сможет справиться с подготовкой к Евро-2012. 23% не смогли ответить на этот вопрос.
В то, что Украине удастся на надлежащем уровне провести чемпионат Европы по футболу, верят 70% жителей запада, 64% центра, 62% − юга, 54% − востока» («Южная правда», 14.02.08).
Радіо. Телебачення.
В передачах Миколаївського обласного радіо і телебачення про Євро-2012 не згадували.
Полтава
Футбольні клуби.
В суботу 9-го січня футболісти, тренери та обслуговуючий персонал «Ворскли» вилетіли на третій заключний учбово-тренувальний збір до Туреччини. Цього разу делегація полтавців, як ніколи багаточисельна, аж 62 чоловіки. За рішенням клубу фініш підготовки на турецькому березі «основа» та «дубль» ворсклян проведуть разом, тільки проживатимуть в різних готелях. Останній збір триватиме до 23-го лютого і заплановано провести шість спарингів.
За підсумками другого збору контракти з «Ворсклою» підписали три балканські легіонери. (Хоча Павлов казав, що надає перевагу вітчизняним гравцям. Певно хлопці того варті). Це захисник з Албанії Роберт Гришай (26 років), македонці − хавбек Філіп Деспотовські (25 років) та нападаючий Христіан Кіровські (23 роки).
Стартували полтавці з перемоги, в першому товариському матчі (11.02) переграли 2:1 польську «Ягеллонію»(Білосток), яка посідає 9-е місце. Наші футболісти багато атакували, мали повну перевагу і пропустили м’яч на контратаці. Така ж ситуація була і в матчі (14.02) з російським «Металург-Кузбассом» (Новокузнецьк), але в підсумку нульова нічия.
У дублерів «Ворскли», на відміну від основного складу, підбірка суперників була більш серйозна. Підопічні Сергія Дієва провели три товариських поєдинки достойно. 10 лютого нічия 2:2 із «Шахтарем» (Солигорськ), це триразовий володар бронзових медалей чемпіонату Білорусі. 12 лютого перемога 2:1 над діючим володарем кубка Грузії «Амері». 14 лютого розгром 4:0 дубля самарських «Крильев Совєтов».
Анонсований товариський матч між географічними сусідами й «старими» знайомими друголіговими кременчуцьким «Кременем» та комсомольським «Гірник-Спорт» таки відбувся. За відсутності пристойного поля «Кремінь» був змушений провести поєдинок на стадіончику ЗАО «Кременчукм`ясо». Розміри поля зі штучним покриттям (65 на 35 метрів) дозволяли задіяти в грі по сім польових гравців плюс воротар. Грали три тайми по 30 хвилин. В чемпіонаті комсомольчани переграли «Кремінь» вдома і в гостях, і тепер продовжили для себе традицію і в товариських іграх. Рахунок зустрічі 2:1 на користь гостей.
ФК «Полтава» посів друге місце на традиційному турнірі «Кримський пролісок», що відбувся в Алушті. Підопічні Олександра Омельчука провели п’ять поєдинків і поступилися лише переможцю цих змагань «Чорноморнафтогазу». В цьому напруженому матчі, в якому було показано шість жовтих карток, було зафіксовано рахунок 0:1. Цей результат можна вважати позитивним, адже за такого упередженого суддівства, можна було поступитися з більшим рахунком. Новостворену команду «Чорноморнафтогаз» очолює відомий тренер Анатолій Заяєв і цей колектив планує виступати в професійній лізі. В інших зустрічах наші земляки перемагали своїх суперників: дубль луганської «Зорі» − 4:0, «Фенікс-Іллічівець» з Маріуполя − 1:0, дубль сімферопольської «Таврії» − 2:1 і в останній день турніру познущалися над кіровоградським «Олімпіком» 6:0. Причому в другому таймі тренерський штаб перевірив молодих полтавських футболістів. Добре себе проявили вихованці полтавського футболу Бабенко, Касьян та Балагура. Кращим бомбардиром у складі ФК «Полтава» на цьому турнірі став Володимир Мельниченко. Гравці вже повернулися до Полтави де проведуть третій збір.
Турніри.
Тривають обласні змагання з футболу «Граймо за Україну разом». Завершилися зональні поєдинки серед юнаків і вже визначилися команди, які продовжать боротьбу у півфіналах. Вже цими вихідними 16-17-го лютого розпочнуться матчі серед держслужбовців. У цьогорічному турнірі беруть участь двадцять команд, які поділені на п’ять груп. Я спілкувався з начальником Великобагачанського районного відділу сім`ї молоді та спорту Віктором Недайкашем з приводу цих змагань. Він розповідав, що минулого року їх команда держслужбовців представляла Полтавську область на всеукраїнських змаганнях. То з шести команд їхньої групи вони і ще одна були дійсно держслужбовці, інші професійні футболісти. Цікаво, як буде в цьому році?
Відкрита першість ПЗМС з фут-залу виходить на фінішну пряму. Командам залишилося провести по 5-6 поєдинків першого етапу після чого 12 кращих поведуть боротьбу за призи. Продовжують чіплятися за кращу шістку «Стріт» та «Пластиком». «Пластиком» забив вже більше ста м’ячів у турнірі, ювілейний гол записав до активу граючий президент клубу Віктор Перцюх. Новий рекорд турніру встановив форвард «Зеніту-1» Геннадій Касьян, який забив в одному матчі 17 м’ячів.
Поновилися матчі першості Полтави з міні-футболу на призи «Полтавського вісника». Ветерани футболу «Зоря-Ворскла» крокують за чемпіонським графіком. Вони лідирують з 42 очками і першими забили 100 м’ячів. 2-е місце посідає ФК «Россошенці» − 36, 3-е місце ФК «Карлівка» 34 очки. Інформації про фут-зал та міні-футбол зібрані за матеріалами газет «Полтавщина спорт» (№6 12-18.02.2008) та «Полтавський вісник» (№7 15.02.2008).
Суми
Підготовка до ЄВРО 2012.
Функції координатора роботи з підготовки і проведення в Україні фінальної частини Євро-2012 в Сумській області покладено на заступника голови облдержадміністрації Зіновія Гузара.
До виконання передбачених урядовою постановою № 1295 від 31.10.07 заходів ним залучені управління у справах молоді та спорту та головне управління економіки облдержадміністрації, які є основними структурними підрозділами з верстки регіональної програми, а також управління культури, управління освіти та науки, управління охорони здоров’я, управління промисловості, транспорту та зв’язку, УМВС України в Сумській області, Управління у справах преси та інформації, управління внутрішньої політики, управління архітектури та містобудування, управління житлово-комунального господарства, управління капітального будівництва, Сумський прикордонний загін, Сумська митниця, Сумське об’єднання «Сумиліс», Сумське обласне комунальне лісогосподарське підприємство «Сумиагроліс», обласна санітарно-епідеміологічна станція.
На доручення Зіновія Гузара кожен із зазначених підрозділів на минулому тижні надав свої пропозиції, які могли б бути враховані при підготовці регіональної програми. Вони вмістилися у 22 пункти.
Під час наради, яка відбулася 6 лютого, управлінню у справах молоді та спорту дане доручення на підставі цих пропозицій розробити регіональну програму підготовки до Євро-2012. Щодо строків, то цей документ повинен бути зверстаний у місячний термін і наданий на чергову нараду при заступнику голови облдержадміністрації.
Крім цього, впродовж цього часу мають бути підготовлені й аналогічні міські та районні програми.
На сьогоднішній день місцева влада, і це було зазначено Зіновієм Гузаром, не вкладається у відведені Постановою Кабміну строки щодо розробки регіональної програми «Євро-2012». На це, зокрема, під час відвідин минулої суботи Сум звернув увагу і Міністр у справах молоді та спорту Юрій Павленко.
Турніри.
У Сумах пройшов традиційний чемпіонат міста з міні-футболу серед ветеранів. У змаганнях команд, складених із гравців віком 35 років і старше, перемогу святкував «Автолюкс», а першість колективів, в яких грали ветерани старше 45 років, виграла команда «Ніколь».
Також у Сумах на минулому тижні продовжували гратися матчі зимового чемпіонату області, який проходить під егідою ФФС.
В області триває робота з розробки регіональної програми підготовки і проведення в Україні фінальної частини Євро-2012. За інформацією заступника начальника обласного управління у справах молоді та спорту Олександра Салатенка, який виступає координатором цієї роботи, наразі триває узагальнення поданих залученими до розробки програми управлінь (їх список надавався) пропозицій, які мають бути узгоджені на черговій нараді при заступнику голови облдержадміністрації Зіновію Гузару 26 лютого.
Преса.
Місцеві ЗМІ повідомили про приїзд до Сум Міністра у справах молоді та спорту Юрія Павленка. Так, газета «В двух словах» за 13 лютого вмістила інформацію про те, що в обласному центрі урядовець оглянув стадіон «Ювілейний». «З приводу цього об’єкту міністр навряд чи міг сказати щось конкретно губернатору Сумщини Павлу Качуру та його заступнику Зіновію Гузару. Швидше, останні повинні самі визначитися з долею стадіону, який без господаря гниє все більше з кожним днем», − пише видання.
Як повідомлялося в попередньому звіті, під час проведення прес-конференції, Юрій Павленко сказав, що Суми мають шанс практично долучитися до участі у проведенні Євро-2012 з футболу. За пропозицією обласної влади, зазначив міністр, стадіон «Ювілейний» , в разі, якщо у Харкові пройде один з матчів Євро-2012, може стати місцем тренувань однієї з команд − учасниць чемпіонату. Про таку перспективу для міста, озвучуючи слова Юрія Павленка, у номері за 13 лютого повідомила газета «Ваш Шанс».
А ось що написала з приводу візиту до Сум міністра газета «Сумщина»: «Юрій Павленко виклав власне бачення перспектив України щодо участі в Євро-2012, а в цьому зв’язку − використання стадіону «Ювілейний». Ризик залишитися за бортом доволі реальний, − зазначив міністр. А що стосується «Ювілейного», то проблеми поки що залишаються. Виходить парадоксальна ситуація: погано, коли немає стадіону, а коли є, то теж погано. Однак напризволяще цю споруду ніхто не залишить»,
Також «Сумщина» повідомляє про хід підготовки до весняної частини чемпіонату України охтирського «Нафтовика-Укрнафти». Зокрема, видання опублікувало звіти про контрольні матчі охтирців з тбіліським «Динамо» (3:1) та одним з румунських клубів (5:0), зіграних під час проведення другого етапу навчально-тренувальних зборів у Туреччині. По його завершенні, пише видання, «Н-У» на кілька днів повернувся додому, після чого знову вирушить до Туреччини на завершальний етап підготовки, де й має визначитися склад команди на друге коло національного чемпіонату.
Зовнішня реклам Євро-2012 у Сумах відсутня.
Рівне
Питання підготовки до проведення Євро-2012 на Рівненщині лежить під товстим сукном.
На Рівненщині, як виявилося, питання підготовки до проведення Євро-2012 в Україні лежить під товстим сукном. Судіть самі. На запитання, що, власне, робиться в цьому плані, чи створено або планується створити бодай якийсь оргкомітет, від перепитаних чиновників отримав заперечну відповідь. Так, начальник управління у справах сім’ї, молоді та спорту Рівненського міськвиконкому Сергій Шевчук, повідомив, що жодної мови про утворення спеціального органу не йшлося. Підпорядковане йому управління обмежилося поданням у відділ з питань фізичної культури і спорту своїх пропозицій до обласної програми підготовки до Євро-2012. Зокрема, міська влада до 2012 року планує провести капітальний ремонт готелів «Мир» та «Україна» (до речі, ці готелі вже приватизовані і їх ремонт проводиться силами нових власників), а також відремонтувати міські дороги (в місті втілюється, започаткована ще 4 роки тому програма «Дороги»). Отож, за великим рахунком, міська рука «вмила руки» від підготовки до Євро-2012. Натомість голова міської федерації футболу Валерій Гладков виявився багатослівнішим. З його слів, наразі не передбачається створення жодних оргкомітетів. Зрештою, на його думу, в цьому немає ніякої потреби, оскільки Рівненщина, швидше за все, опиниться за межами Євро-2012. Зі слів Валерія Гладкова, міська федерація пропонувала в рамках підготовки до Євро-2012 запланувати капітальний ремонт стадіону «Авангард» (він і без цього реконструюється), оскільки Федерація футболу України рекомендувала привести всі прилеглі до автострад стадіони. Однак, подейкують, що головні маршрути пройдуть повз Рівне. Зокрема, як свідчить Валерій Гладков, планується потоки туристів спрямувати трасами Ковель − Київ і будувати нову Радивилів − Вінниця (обидві в обхід Рівного).
Абсолютно нічого не знає про будь-які наміри утворити комітет щодо підготовки до Євро-2012 і голова обласної федерації футболу Володимир Поліщук. Повідомив лише, що внесли свої пропозиції, зокрема, приведення в належний стан стадіонів області, у відділ з питань фізичної культури і спорту, який готує обласну програму. Це, зрештою, з його слів, і вся участь обласної федерації в підготовці до Євро-2012.
Начальник відділу з питань фізичної культури і спорту облдержадміністрації Микола Петренчук поінформував, що про утворення будь-якого органу з підготовки до Євро-2012 говорити передчасно, бо наразі триває підготовка обласної програми до Євро-2012. Зокрема, систематизуються пропозиції, надіслані з районів. Лише після завершення підготовки програми її винесуть на затвердження на сесію обласної ради. Коли саме, йому важко сказати.
Харків
На прошедшей неделе в Харькове получил продолжение конфликт между областными и городскими властями по вопросу строительства университетской клиники к Евро-2012. В комментарии зам.губернатора Игоря Терехова по поводу заявления горсовета о нецелесообразности строительства такой клиники отмечается, что такие заявления города «являются абсолютным популизмом». Ни одно из городских заведений, по мнению Терехова, не отвечает требованиям УЕФА, а попытки реконструировать любую из больниц приведет к значительному подорожанию проекта. Поэтому, в обязательства городской власти входит выделение участка под строительство новой клиники.
По мнению мэра Михаила Добкина, это станет очередным недостроем. Эту проблему мэр озвучил 15 февраля в Секретариате Президента на встрече с мэрами городов и предоставил Президенту отчет об улучшении МТБ городской больницы неотложной медпомощи им.Мещанинова. По словам зам.мэра Игоря Шурмы, во время его встречи 18 февраля с представителями Министерства охраны здоровья эти вопросы были рассмотрены. Окончательным выводом стал вывод о необходимости укрепления существующей МТБ городских клиник, а не строить новые. По информации Шурмы, среди них: больница скорой неотложной помощи им.Мещанинова, областная больница и 17-я больница.
Резко обострилось противостояние областных и городских властей и по другим вопросам, причем сегодня это противостояние приобрело публичный характер.
Губернатор Арсен Аваков заявляет, что Харьковщина продолжает находиться в числе лидеров по подготовке к ЧЕ: он был готов показать премьеру Тимошенко темпы строительства стадиона «Металлист» (темпы действительно, по зрительной оценке, быстрые). В то же время, областные власти констатируют системную ликвидацию других спортивных арен в городе. Сергей Стороженко: «Я категорически не согласен с решениями органов местного самоуправления Харькова о практическом уничтожении стадиона «Серп и молот». По его словам, четыре месяца назад вся земля, на которой расположен стадион, была отдана под застройку некой фирме. Спорткомплекс «Динамо» также практически исчез и «запланирован» некими коммерческими структурами под застройку (по слухам принадлежащими главе облсовета Василию Салыгину, политическому соратнику мэра). И вообще, основные проблемы Харькова по подготовке к ЧЕ, по мнению губернатора, заключаются в инфраструктуре.
В ответ на это мэр Добкин сделал ряд резких заявлений в адрес облгосадминистрации: он « согласен с позицией Президента, когда он высказал массу критики в адрес Авакова и Стороженко»; «мне бы очень хотелось посмотреть, что область параллельно с городом сделает за пределами Харькова для подготовки к Евро-2012− необходимо развивать туристические маршруты, строить современные спортивные сооружения, а также двух-трехзвездочные гостиницы в Мерефе, Чугуеве, других городах…»; «главная сложность в том, что в Харькове, к сожалению, отсутствует четкое взаимодействие городской и областной власти. Все построено на противостоянии. Как докладывать о какой-нибудь сделанной работе, область «бежит впереди паровоза» … как заходит разговор о том, чтобы решить конфликтную ситуацию… то вместо помощи слышим в свой адрес массу критических замечаний». Мэр заявил также, что ситуацию противостояния он намерен озвучить Президенту на встрече, и по итогам создается впечатление, что хотя бы частично он был услышан. От себя мэр сделал заявление: «Я, как городской голова, гарантирую всем харьковчанам, что Харьков будет готов на 100% к проведению матчей «Евро-2012», что все объекты будут сданы в четко установленные сроки, что все те гарантии, которые я лично, как городской голова, подписал для УЕФА… будут выполнены в полном объеме».
Начальник «Южной железной дороги» Виктор Остапчук озвучил намерения по подготовке к Евро-2012: планируется приобрести 100 пассажирских вагонов производства ОАО «Крюковский вагоностроительный завод (42 вагона планируется приобрести в 2008г.); двухэтажные электропоезда производства «Skoda»; реконструировать ряд остановочных пунктов и платформ; вернуться к вопросу о строительстве третьей очереди пассажирского терминала «Б» на станции «Харьков-пассажирский» (этот комплекс будет востребован во время ЧЕ, т.к. включает в себя гостиничный комплекс, подземный и наземный паркинги и торгово-развлекательный центр; в 2008 будет построен новый корпус детского оздоровительного центра ЮЖД − в нем и реконструированном мотеле есть возможность разместить около 300 приезжих). По словам В.Остапчука, ЮЖД в 2008 году на приобретение подвижного состава и модернизацию объектов планирует израсходовать 200 млн.грн.
Что касается других видов транспортной связи, то по концепции реконструкции аэропорта губернатор Аваков продолжает выступать за совмещение государственных и частных средств: аэропорт закрепят за государством, а все службы аэропорта, связанные с сервисом, отдадут частному инвестору (мэр, в свою очередь, выступает за полный отказ от государственных средств).
Новой внешней рекламы по Евро-2012 в городе не появилось.
12.02.08 газета «Главное» опубликовала обозрение: что получит Харьков от проведения Евро-2012 и что делается в этом направлении: рассматривались вопросы стадионов; планы ЮЖД; проблема гостиниц; подготовка электросетей, медицинских учреждений (все вопросы освещались с позиции губернатора, т.к. это его газета);
13.02.08 газета «Время» опубликовала материал «Энергетики готовятся к Евро-2012», в которой отмечается, что «Харьковоблэнерго» одно из самых успешных энергетических предприятий в стране, а в плане подготовки к ЧЕ энергетики разработали отдельную программу, которая является составляющей областной программы подготовки;
14.02.08 «Харьковкие известия» (7-й канал) в репортаже осветили позицию мэра по поводу противостояния городских и областных властей в контексте подготовки к Евро; критику деятельности областных властей и намерение мэра обсудить проблему с Президентом;
15.02.08 «МедиаПорт-Новости» (ТК «S-Tet») и одноименный сайт осветили конфликт между областью и городом по воду строительства университетской клиники.
Херсон
Тема Євро-2012 обговорювалася 14 лютого, під час засідання регіональної конкурсної комісії з питань організації та проведення Всеукраїнського конкурсу якості продукції (товарів, робіт і послуг) − «100 кращих товарів України» в Херсонській області у 2008 році. Організатор конкурсу − Держспоживстандарт − звернув увагу своїх регіональних структур на необхідність приділити питання підготовки до Євро-2012 особливу увагу − відзначала Олександра Ковальська − відповідальний секретар конкурсної комісії. Засідання пройшло за участі заступника голови облдержадміністрації Олександра Коняєва. Останній зацікавився питанням, що стосуються підготовки до Євро з огляду на необхідність участі суб’єктів підприємницької діяльності Херсонщини у підготовці до Євро.
Розроблено обласні заходи щодо підготовки та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи-2012. Серед них − завершення реконструкції стадіону «Кристал» в Херсоні, відкриття нових відділень з футболу в дитячо-юнацьких спортивних школах, утворення спортивних клубів, аматорських команд у навчальних закладах, будівництво та реконструкція автомобільних доріг області у відповідності з міжнародними стандартами, забезпечення комплексної реконструкції херсонської частини залізничного напрямку Харків-Полтава-Бурти-Користівка-Долинська-Миколаїв-Херсон-Джанкой, реконструкція та ремонт аеропорту, ремонт та реконструкція готелів області, створення банку даних об’єктів культурної спадщини, музеїв, заповідників, розповсюдження туристичної інформації на залізничних станціях, автовокзалах, аеропортах, відділеннях зв’язку, встановлення рекламних щитів, дорожніх знаків з інформацією про розташування об’єктів туристичної, курортної, спортивної, розважальної інфраструктури, забезпечення оперативного висвітлення у ЗМІ подій, пов’язаних з проведенням Євро.
ФК «Кристал» продовжує підготовку до нового сезону. Новина тижня − переговори обласної федерації, мера обласного центру й екс-тренера київського ЦСКА Юрія Максимова. Принципова згода отримана, тепер з'ясовується кого Максимов привезе з Києва для відновлення складу.
Турніри.
У зимовому чемпіонаті Херсона з футболу пройшов черговий тур. Глядачів було небагато: у середньому до 15-20 чоловік на гру. Ні оголошень, ні анонсів не було. Інформація про матчі нерегулярно розміщається в пресі.
У Херсонському вищому училищі фізичної культури пройшли матчі 16-го туру відкритого чемпіонату міста з фут-залу. Найбільшого ажіотажу викликала зустріч двох команд вищої ліги «Флеш» − «Сигма». Останні за підтримки своїх уболівальників змогли повести у рахунку і надалі тільки збільшувати свою перевагу. Суперники «Сигми» на шість пропущених м’ячів відповіли лише двома. В підсумку поразка «Флешу» з рахунком 2:6. Примітно, що кращий бомбардир чемпіонату Роман Тормозов після цього матчу довів лік своїм голам до 50. В середньому Роман відзначається три рази за матч! Серед решти матчів туру серед команд вищої ліги варто згадати перемогу «Продексіму « в непростому поєдинку проти «Західінкомбанку» − 4:2. До речі, спорткомплекс, де проходила ця зустріч, буквально ряснів символікою та рекламними плакатами «Західінкомбанку». «Альфа» у непростому поєдинку взяла гору над Барс-Кристалом − 5:4.
Нарешті після вирішення фінансових проблем поновилися змагання з фут-залу серед команд установ, підприємств та організацій Херсона. В приміщенні дитячо-юнацького клубу фізичної підготовки №5 були зіграні 2 матчі. Так, команда «Херсонського міськвиконкому» поступилася «Облавтодору» − 1:3, а збірна Херсонської державної телерадіокомпанії «Скіфія» розтрощила «Херсонське фінуправління» − 13:3. За винятком тренерів команд, запасних футболістів та суддів на матчах присутніх не було. Головна ж мета цього турніру − залучення працівників різних організацій до футболу.
У вищій лізі відкритого чемпіонату області з міні-футболу − без змін до гіршого, відзначають експерти. Випущені програмки до матчів, призи кращим гравцям матчу, розиграш призів для глядачів. Відвідуваність у ті дні, коли матчі і вищої, і 1-й ліги проходять в одному залі, до 70 чоловік у середньому на 1 матчі (глядачі міняються). Результати 2-го кола привносять інтригу − а це залучає інтерес.
ЗМІ.
Серед загальфутбольних тем, що викликали певний відгук:
Україна і Росія домовилися про співробітництво в підготовці до проведення фіналу Євро-2012 і зимової Олімпіади-2014 у Сочі (реакція: ми то чим допоможемо?)
Візит Г.Суркіса в Польщу (старається людина, налагоджує контакти).
Стежили за спарингами «Динамо і Шахтаря» в Європі.
Херсонські ЗМІ поінформували населення із результатами 16-го туру відкритого чемпіонату міста з фут-залу. Традиційно в ефірі обласного радіо «Таврія» звучала футбольна аналітична програма «Єврофутбол». Головною темою випуску в чергове була ситуація навколо херсонського професіонального футболу, яку прокоментував гість передачі начальник Херсонського обласного управління з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти та науки України Юрій Борисович Кан. За його словами міська рада ухвалила рішення виділити 110 тисяч гривень жіночій команді «Южанка-Майстер-С», котра виступає у вищій лізі. Цих коштів замало − вони розраховані тільки на виїзди на змагання. Юрій Борисович висловив надію, що депутати переглянуть своє рішення і виділять додаткові кошти для того, щоб наші талановиті та перспективні дівчата все ж таки не покинули клуб. Але є деякі позитивні моменти − виділені незначні знову ж таки, але достатні кошти для того, щоб чоловіча футбольна команда Херсона заявилася до другої ліги України. Повернення команди до професіоналів заплановано вже на наступний сезон. Але з огляду на постійні обіцянки-цяцянки навіть і зараз мало хто в це вірить.
Чернівці
Підготовка до ЄВРО 2012.
Чернівецька область не входить в число тих, де мають проходити матчі чемпіонату. Однак, керівництво області розраховує на певні економічні дивіденди від проведення чемпіонату, пов’язані з активізацією туристичної сфери, збільшенням транзитних потоків, можливістю реалізувати особливості геополітичного розташування Буковини, яку часто називають «Воротами на Балкани».
Для довідки. З початку 90-тих років минулого століття, після розвалу СРСР та підприємств ВПК, які були промисловою основою в області, правлячі команди перманентно намагаються реалізувати ідею розвитку області як території найбільшого сприяння в зовнішньоекономічній діяльності. Минулого року голова обласної державної адміністрації Володимир Куліш здійснив чергову спробу отримати в Києва згоду на створення на Буковині, фактично, вільної економічної зони з відповідними преференціями для депресивних територій та податкових пільг для інвестицій. Питання розглядалось на рівні комітету з питань євроінтеграції Верховної ради України, міжвідомчої комісії Кабінету міністрів. Однак, пропозиції керівництва краю, як і п’ятнадцять років тому, коли областю керував Іван Гнатишин (він першим ініціював подібну ідею), не здійснились. Центр не дав згоду на преференції для регіону.
Таким чином, сьогодні в керівництва області козирною картою в діалозі регіон-центр залишились лише ті аргументи, які стосуються розвитку україно-румунського кордону, що, власне, є кордоном з Євросоюзом ( це понад 200 кілометрів, 8 пунктів піших та автомобільних переходів).
Іншим об’єктом, дотичним до теми «Євро», є завершення спорудження чернівецької об’їзної дороги, яка виходить до КПП «Порубне».
Спеціальної управлінської чи організаційної структури, яка б займалась питаннями «Євро», в області не створено. Хоча тема чемпіонату перманентно експлуатується в публічних виступах тих чи інших посадовців, коли мова йде про перспективи регіону. Наразі, власне кажучи, головною особою, яка координує це питання, є голова облдержадміністрації Володимир Куліш, що підтвердив у розмові зі мною заступник голови облдержадміністрації Борис Баглей.
Привертає увагу те, що наприкінці минулого року на позачерговій сесії обласної ради була прийнята комплексна програма розбудови місцевих пунктів пропуску на україно-румунському кордоні на період до 2015 року. Окрема теза у ній − створення належної інфраструктури прикордонної зони у зв’язку з проведенням в Україні «Євро-2012». Таким чином, можна вважати, що організація цієї роботи є, власне кажучи, організацією заходів, пов’язаних з проведенням чемпіонату. Координує цю роботу безпосередньо, контактуючи з румунською стороною, владними органами Сучавського повіту начальник відділу взаємодії з правоохоронними органами, оборонної роботи апарату облдержадміністрації Дмитро Олексюк. На потреби облаштування прикордонних переходів з обласного бюджету виділено 2 мільйони 300 тисяч гривень. Влада сподівається також і на державне фінансування після уточнення держбюджету в березні.
Минулого року було розпочато реконструкцію дороги «Чернівці-Порубне», на що з державного бюджету, як обіцялось урядом Януковича, було виділено 30 мільйонів гривень. Влада сподівається на продовження цих робіт у нинішньому році, а також на виділення чергового траншу коштів на завершення спорудження другої черги об’їзної дороги. В цьому контексті координатором робіт є служба автомобільних доріг у Чернівецькій області, очолювана Романом Майором.
Влада сподівається також залучити кошти Євросоюзу на облаштування прикордонної зони. Підставою цьому є виділення власних коштів, які мають становити 10% від обсягу робіт, що як відомо, є головною вимогою освоєння європейських грандів.
Керівництво області розраховує на те, що у зв’язку з чемпіонатом, через область суттєво зросте потік туристів з Турції, Італії, Румунії, інших країн балканського розташування, для яких шлях до Львова чи Києва на футбольну матчі є найкоротшим. У зв’язку з цим передбачається будівництво паркингів, готелей, інших об’єктів вздовж об’їзної. Окремі об’єкти з розрахунку на перспективу вже сьогодні зводяться комерційними структурами.
Окрім цього, Чернівцях здійснюється підготовка до 600-ліття міста. Чернівецький міський голова Микола Федорук вважає, що масштабні роботи по впорядкуванню історичного центру буковинської столиці, створення нової інфраструктури включно з готелями також разраховане на прийом гостей «Євро-2012». В цьому сенсі координатором робіт по підготовці чемпіонату є Чернівецький міський голова.
Іншим проектом, дотичним до підготовки до «Євро», є реалізація обласної програми дорожнього будівництва. Нинішній рік губернатором В.Кулішем оголошено на Буковині «роком доріг». Передбачається втричі збільшити фінансування дорожнього будівництва − до 300 мільйонів гривень. Йдеться про залучення не лише централізованих коштів, але й коштів обласного, районних бюджетів, територіальних громад на місцях, спонсорських коштів. Владою розроблено схему, згідно з якою, якщо громада на дорожнє будівництво виділяє відповідну суму, то таку ж суму виділяє і область. І голова обласної ради Іван Шилепницький, і голова облдержадміністрації Володимир Куліш неодноразово публічно заявляли про те, що «рік доріг» в області є внеском територіальної громади області у підготовку до «Євро-2012».
Впродовж тижня ніякі заходи в контексті «Євро-2012» в області не проводились.
Будь-яка інформація на зовнішніх рекламних носіях по згаданій темі відсутня.
ЗМІ.
Місцеві газети та електронні ЗМІ, подаючи інформацію про прес-конференцію (14.02) начальника ВДАІ УМВС України в Чернівецькій області В.Доголіча за підсумками проведення загальнодержавної операції щодо виявлення грубих порушень правил дорожнього руху, цитують, зокрема, сподівання, висловлене керівником Буковинської автоінспекції, що «Чернівецька область потрапить під реконструкцію, пов’язану з підготовкою до «Євро − 2012». Для цього працівники дорожнього руху вже готують свої пропозиції.».
Газета «Свобода слова» (14.02) вмістила ексклюзивне інтерв’ю з Андрієм Бібою «У команді Маслова грали справжні зірки».
Зокрема, звертається увага на 1966 рік, коли київське «Динамо» вперше в одному сезоні виграло чемпіонат і кубок, а також на те, що перемог було досягнуто без участі головних футболістів, які не з меншим успіхом виступали в той час на чемпіонаті світу в Англії, де здобули 4 місце.
До збірної зірок київського «Динамо» за останні 50 років Андрій Біба включив Макарові, Голубєва, Островського, Трошкіна, Вовнова, Саьо, Мунтяна, Буряка, Блохіна, Каневського і Шевченка.
вня3.06.2007 р. Чемпіонат Черкаської області. 9 тур.
Чернігів
В Чернігівській області до цього часу ще не визначилися із заходами з підготовки та проведення фінальної частини Євро-2012. Обласним управлінням у справах молоді та спорту підготовлено лише проект розпорядження голови ОДА «Про першочергові заходи з підготовки та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 з футболу», підготовлено проект складу організаційного комітету, який має очолити голова ОДА Володимир Хоменко.
Сьогодні, 13.02, в ОДА повідомили, що проект знаходиться на погодженні у начальників обласних управлінь, які з тих чи інших питань відповідатимуть за окремі напрями підготовки до європейської першості.
В республіканській пресі, а саме в «Українському футболі» 15.11.2007 року, Чернігівська область вже критикувалася за мляві дії у підготовці до Євро-2012. В ОДА це пояснювали тим, що йшла зміна керівництва облдержадміністрації. Дійсно, практично наприкінці минулого року відбулася зміна заступників та голови ОДА.
Тиждень тому на прес-конференції голова ОДА В.Хоменко повідомив, що Чернігівська область не потрапила у перелік тих регіонів, яким на Євро-2012 виділяються державні кошти, а тому зазначив губернатор, будемо шукати їх на регіональному рівні. Кошти будуть направлятися для створення культурно-туристичної програми для людей, які прибудуть на Євро-2012. За короткий період потрібно навести лад на шляхах області, а також зробити ремонт у готелях.