ФУТБОЛЬНАЯ ЖИЗНЬ РЕГИОНОВ

Автономна Республіка Крим

На минувшей неделе в Крыму опять говорили о судейских ошибках, провале наших полпредов в Лиге чемпионов и расистском скандале, вызванном высказываниями в прессе вице-спикера парламента автономии Михаила Бахарева. Впрочем, обо всем по порядку.
«Реабилитацию» львовского рефери Ореста Шмигельского, напортачившего в матче «Таврии» с киевским «Динамо», в симферопольском клубе восприняли с соответствующей реакцией: другого, мол, и не ожидали. Дескать, футбольные чиновники выдержали время, пока сник общественный резонанс, и поступили так, как им выгодно − в угоду сильному клубу. Более того, в «Таврии» уверены, что за попытку поднять тему судейства симферопольской команде теперь мстят, назначая на матчи с ее участием арбитров, с которыми отношения у нее, мягко говоря, не складываются. Высосанный из пальца Виталием Годуляном пенальти в ворота «Таврии» в гостевом поединке с «Днепром» (13-й тур чемпионата) − тому свидетельство (11-метровый, откровенно говоря, и в самом деле выглядел «смешным» − даже для поклонников днепропетровской команды). Официальный протест руководители клуба подавать на сей раз не стали − посчитали, что все равно справедливости не добиться. А вот крымская пресса по судейству «проехалась» на повышенных скоростях. «Крымская правда» не сомневается, что при назначении пенальти Годулян воспользовался своим «супер» зрением. «Крымское время» назвала судейство непрофессиональным. «Крымские известия» − предвзятым. «Для чего было вводить должность судейского наблюдателя, если арбитры позволяют себе назначать такие пенальти, как в матче «Днепр» − «Таврия», и при этом получают высокие оценки?» − задается вопросом «Крымский обозреватель».
Последние поражения наших грандов в матчах Лиги чемпионов в свете судейской темы для еженедельника «Таврия-Спорт» откровением не стали. «Отечественные судьи по-прежнему ведутся на каждое падение Артема Милевского. Молодой футболист уже играть толком разучился, зато от матча к матчу шлифует свое «мастерство» симуляции − наши арбитры сами его к этому подталкивают. Но на международной арене вместо пенальти Артем зарабатывает желтые карточки и, кажется, всерьез уже не понимает, за что? В родном чемпионате «Динамо» и «Шахтер» привыкли играть в «тепличных» условиях с командами, которые им значительно уступают в классе, а когда выходят на поле против соперников из Европы − просто теряются без судейской «крыши».
Кулуары.
Настоящий скандал среди местной футбольной элиты вспыхнул в конце недели − после публикации в «Коммерсанте-Украина» мнения вице-спикера ВС Крыма Михаила Бахарева о проигрыше динамовцев Киева (к слову, бывшего редактора самой тиражной крымской газеты − «Крымской правды»; сейчас в газете редакторствует его сын Константин).
Позволю это «мнение» привести полностью, оно того заслуживает.
«Проигрывать можно бесконечно. Я перестал болеть за советский футбол при советской власти. В конце 80-х я увидел, как наша «Таврия» сыграла с командой из Кутаиси. Это была такая карикатура, что я дал себе слово, что никогда больше за этих, извините, пидарасов болеть не буду. Я болею только за красивые команды, такие как Real или Manchester United. Но не за сборную России, а тем более Украины. Чем больше киевское «Динамо» будет продувать, тем я буду больше радоваться. Как и донецкий «Шахтер», и симферопольская «Таврия», где уже давно играют одни черномазые и никого нет из наших».
Это, извините, не просто оскорбления, это откровенный расизм, прозвучавший из уст высокопоставленного человека и распространенный с помощью авторитетного издания. Все просто в шоке. Даже люди которые работают с Бахаревым не ожидали такого.


Волинь

Газети повідомляють, що Кабінет Міністрів виділив 3 мільярди гривень цільових коштів із державного бюджету 2008 року для чемпіонату Європи з футболу 2012 року. Крім того, планується ще спрямувати кошти на різні програми. Загальна сума передбачена на рівні 15.384 мільярда гривень, повідомив Прем’єр-міністр Янукович.
Волинська преса також пише про те, що Ігор Суркіс незадоволений самовіддачею футболістів київського «Динамо» в іграх Ліги чемпіонів, цитуючи його слова після поразки від «Манчестер Юнайтед»: «Ми не грали нарівні з «Ромою» і не змогли обіграти «Спортінг», а в цьому матчі потрапили під роздачу від «Манчестера»... В індивідуальному плані ми, звичайно, поступаємось цій команді. Компенсувати цей недолік треба було за рахунок бажання, самовіддачі й бійцівських якостей».
А Йожеф Сабо підтверджує наш висновок з попередніх звітів про відсутність мотивації у футболістів «Динамо»: «У нашій команді є молоді гравці. Але якщо вони раніше хотіли грати, то зараз у них це бажання зникло».
Провідна газета нашої області «Волинь-нова» переносить вогонь критики й на суто український чемпіонат: «Якби ще наші судді не тягнули «Динамо» за вуха, то при нинішній грі минулорічний чемпіон навряд чи зачепився б за медалі і в українському чемпіонаті. «Дніпро» і «Металіст», не кажучи вже про «Шахтар», демонструють нині набагато соліднішу і гру, і самовіддачу».
Мірча Луческу дуже невдоволений суддівством у чемпіонаті України: «Найцікавіше, що нас останнім часом судить один арбітр у виїзних матчах. Невже в Україні більше не залишилося суддів? Він судив нас і в Запоріжжі, і сьогодні (гра з «Кривбасом») знову... Не виключено, що буде обслуговувати і нашу зустріч з «Динамо» (Київ), з «Дніпром»... І в Кубку... Здається, ми ніколи не відв’яжемося від Шандора. Може, нам його всиновити?»
А тим часом після гри донецького «Шахтаря» з «Міланом» нападаючий донеччан Лукареллі звинуватив у програші саме Луческу: «Наша тактика на гру виглядала необдуманою. Було дивно, що «Мілан» практично весь матч грав на контратаках. А ми неслися в атаку і самі подарували супернику перемогу».
Десять років тому спортивна асоціація працівників засобів масової інформації Волині започаткувала традицію − турніри з міні-футболу. Вони згодом стали міжнародними. Минулої суботи-неділі відбувся черговий такий турнір. На змагання до Луцька прибули журналісти з Мінська, Вільнюса, Риги, Брянська. Україну представляли гравці київського телеканалу НВО «Поверхность-ТВ» і збірна засобів масової інформації Волині. Турнір пройшов за підтримки обласної ради, управління у справах молоді та спорту облдержадміністрації, луцького міського голови Богдана Шиби. Переможці отримали кубки, медалі, грамоти. Два кубки переможцям також вручив від себе колишній волинський губернатор, а нині посол України в Республіці Литва Борис Клімчук.
Футбольний клуб «Волинь» має кепські перспективи. Це засвідчив товариський матч «Волині» з харківським «Металістом». Домовилися провести зустріч так: перший тайм грають основні склади, другий − запасні. Перший тайм закінчився з рахунком 2:1 на користь волинян, в другому таймі − 7:0 на користь «Металіста» (остаточний рахунок 2:8). Ще гірше те, що має мало бойового духу і підростаюча футбольна молодь. Підтвердження цього − чемпіонат Дитячо-юнацької футбольної ліги. Юні волинські футболісти в ньому показали, що не вміють боротися за результат на чужих полях. Як наслідок, лише команда п’ятнадцятирічних (єдина з чотирьох команд) претендує на вихід до фіналу чемпіонату.
А тим часом основний склад «Волині» невдоволений тим, що «керівництво ФК «Динамо» (Київ) домоглося перенесення матчу між «Динамо-2» та «Волинню» з 21 жовтня на 15 листопада». Поганому танцюристові, − передає настрої футболістів преса, − завжди щось заважає. Але що заважає столичному грандові, який має у своєму розпорядженні мало не півсотні повноцінних виконавців, ретельно дотримуватися регламенту та вчасно проводити календарні матчі? Важко второпати, чи міг аргумент, що кількох юних динамівців викликали до складу молодіжної збірної України, стати причиною того, що кияни не спромоглися виставити 21 жовтня команду... («Волинська газета», 25.10.2007).
За тур до завершення чемпіонату області з футболу звання найсильнішого другий раз поспіль здобув колектив з Луцька − «Вотранс-ЛСТМ» (його власник − Віктор Чорнуха, директор будівельної фірми ВАТ «Луцьксантехмонтаж №536», депутат обласної ради від Блоку Юлії Тимошенко).
В Луцьку немає ані одного пристойного футбольного поля. Допрацювалися керівники спорту обласного центру. Останній матч міського чемпіонату був зіграний... ніхто не скаже скільки років тому. А ми говоримо про найпопулярніший вид спорту − футбол... − відверто критикує луцьких функціонерів Волинське державне телебачення. Власне, розмова в теленовинах ішла про обласний футбольний чемпіонат. Планувалося, що гра відбудеться на стадіоні «Підшипник», де зіграють команди Луцького автомобільного заводу та Волинського національного університету. Але виявилось, що поле для гри не годиться. Довелося зустріч проводити за десять кілометрів від Луцька у селі Дачному...
На цьому тижні логотип Євро-2012 у волинських ЗМІ не використовувався.
Зовнішньої реклами, пов’язаної з Євро-2012, не помічено.


Вінниця

Здається з плином осені, все міцніше в «сплячку» залягає футбольне життя на Вінниччині (хоча воно й активним ніколи не було). Минулий тиждень відзначився черговою поразкою футбольного символу області «Ниви-Світанок» в Тернополі. До поразок не звикати, але в цій ситуації дивує інше: команду лихоманить, а ніхто публічно не прокоментує ситуацію. Ні обласна федерація футболу, ні керівництво команди. Серед болільників суєта. Міський голова заявив, що він, виявляється, не президент клубу, на так званій «урядовій трибуні» народу порідшало і ніхто ні пари з вуст. Отож, не дивно, що кмітливі вболівальники заговорили: « Команду «похерили...». Сам був на «п’ятачку», де збираються фани. В них саме такі настрої.
Минулого тижня Вінницьке державне телебачення знову транслювало матч чемпіонату області з футболу «Горизонт» (Козятин) − «Люкс»(Могилів-Подільський). Це вже стає традицією. І добре, бо про чемпіонат області ЗМІ інформують дуже рідко.
На сайті 20 minut.ua скромно згадується федерація футболу з приводу завершення Всеукраїнських змагань «Шкіряний м'яч» серед дівчат «....Футбольна команда Тульчинської школи-інтернату посіла шосте місце у фінальному турнірі Всеукраїнських змагань «Шкіряний м'яч» серед дівчат 1993-1994 року народження, що відбулися у Кам'янці-Подільському (Хмельницька область). Загалом у турнірі взяли участь десять найкращих команд-фіналісток, відібраних за результатами відбірних змагань із усієї України
− Цього року всеукраїнські змагання серед дівчат у рамках престижного турніру «Шкіряний м'яч» проходили вперше, − відзначив заступник голови Вінницької обласної федерації футболу Ігор Павленко. − Дівчата з Тульчина представляли Вінниччину на цьому турнірі, адже вони є переможцями аналогічних обласних змагань.
Успіх Тульчинської школи-інтернату не є випадковим. Адже на базі цього навчального закладу функціонує ДЮСШ, яка і готує юних футболісток...».


Дніпропетровськ

Днепропетровск посетил глава украинской дирекции по вопросам организации и проведения Евро-2012 Иван Федоренко. Он встретился с представителями горисполкома и областной федерации футбола.
Андрей Павелко, глава Днепропетровской федерации футбола, сообщил, что в первых числах ноября в Днепропетровск должны прибыть инспекторы УЕФА. Главная цель визита − проверить, как город справился с замечаниями (а это проблема со стадионом, отсутствие организационных комитетов). Сам Павелко надеется, что все пройдет нормально.
Федоренко же на встрече с журналистами попросил не выдумывать вокруг Евро-2012 несуществующие скандалы. По его словам, никто ничего не скрывает, все объективно рассказывают, что плохо, а что хорошо. Ведь сами инспекторы ко всем проблемам относятся с пониманием. Так, по словам Федоренко, согласились инспекторы с перенесением открытия стадиона. А в этот раз их задачей будет еще и проверка состояний дорог, железнодорожного сообщения и медицинских учреждений. Хотя свои заявление Федоренко, а также Павелко, говорили уверенно, волнение было очень заметно. Павелко всю встречу просидел, сосредоточенно изучая бумаги и отчаянно качая головой.
В газете «15 минут», 23 октября 2007 года, была опубликована небольшая заметка под рубрикой «Глас народа» с названием «Какую пользу принесет Днепропетровску Евро-2012?». В заметке − мнение по названному вопросу трех человек, продавца, менеджера и мастера. Одно мнение позитивное, о пользе Евро-2012, о новых рабочих местах, о деньгах туристов, второе мнение нейтральное − что-то измениться, но неизвестно, в какую сторону. А третье мнение негативное − о том, что Евро принесет Днепропетровску только много мусора.
СМИ анализировали матч «Днепр» − «Таврия», который закончился со счетом 2:1 в пользу Днепра. Опубликовали комментарии тренеров:
− Виталий Шалычев (старший тренер «Таврии»): «Мне кажется, игра была более-менее равна, и результат, не сделай мы грубых ошибок в начале, мог бы быть другим. Результат, конечно, нас не удовлетворяет, а сыграть мы могли и лучше. Если бы не допустили индивидуальных грубых ошибок в обороне. Это касается и первого гола − так играть в обороне нельзя».
− Олег Протасов (главный тренер «Днепра»): «…ребята очень старались. Я не стесняюсь повторять, что мы играли после матчей сборных, потому что все, у кого уезжает много игроков, сталкиваются с этой проблемой. За время отсутствия сборников теряется слаженность, и на первое место выходят волевые качества. Перед матчем мы думали, кого ставить, и я не рискнул выпустить в основном составе сразу двоих игроков молодежной сборной − Лепу и Кравченко. Неизвестно, как они в этом возрасте выдержат и матчи сборной, и перелеты. Поэтому мы решили начать с Кравченко, а Лепу приберечь на второй тайм. И опасения подтвердились: Кравченко чуть ли не задыхался всю игру. Надо быть опытным футболистом, чтобы выдерживать и физически, и морально поездки в сборную, а после них на хорошем уровне играть в клубе. Это дело времени».
В одном из матчей 16 тура первенства Украины по футболу среди команд 1 лиги в Бурштыне сыграли местный «Энергетик» и днепродзержинская «Сталь» − 0:1. Эта команда подошла к игре, имея некоторые проблемы в составе. Так, остались в Днепродзержинске травмированные Артем Радионов, Роман Капанистый, Алексей Олейник, Михаил Васильев, а также дисквалифицированный Максим Пшелуцкий.
Инициативой больше владели футболисты «Стали». В последние минуты первой половины игры «сталеварам» удалось открыть счет в матче. Теперь в активе «Стали» 12 очков и хорошие перспективы для того, чтобы покинуть зону вылета и занять достойное место в турнирной таблице.


Донецьк

Как уже сообщалось, в конце минувшей недели (25.10) представители Оргкомитета по обеспечению подготовки и проведения финальной части чемпионата «Евро-2009» приезжали в Донецк, чтобы выяснить на месте состояние дел.
Председатель Донецкого облсовета Анатолий Близнюк за 30 секунд решил многолетнюю тяжбу за дворец молодежи «Юность». Для этого ему пришлось вести диалог на повышенных тонах с зам. министра науки и образования Украины Борисом Жебровским.
«Гляньте на Дворец «Юность», на то убожество, которым вы управляете, − неожиданно и громогласно обрушился Близнюк на представителя Минобразования.
«Юность», находящаяся неподалеку от строящегося шикарного стадиона, имеет и впрямь неприглядный вид. Как будет смотреться «дворец», не ремонтировавшийся с 1970 года в сравнении с находящимся рядом новеньким суперсовременным стадионом, представить нетрудно. А все потому, что «Юность» находится на балансе минобразования, поэтому при всем желании из бюджета области на его ремонт нельзя потратить ни копейки − КРУ сурово накажет виновных в нецелевом расходовании средств.
«Мы говорим − отдайте, мы его приведем в божеский вид!», − не унимался распаленный Близнюк. Жебровский не выдержав такого давления со стороны председателя облсовета, ответил: «Возьмите, только не кричите! Хоть завтра передадим!».
«Так вы ж сидите на нем, как собака на сене», − парировал заметно успокоившийся Близнюк.
Вице-премьер-министр Украины Дмитрий Табачник поддержал Близнюка, и распорядился внести в проект решения вопрос о передачи ДМ «Юность» в коммунальную собственность. Правда, с условием сохранения профиля деятельности.
До проведения чемпионата осталось всего ничего − год и девять месяцев, а уже в следующем году нужно будет провести мини-турнир − таковы требования УЕФА.
Хотя область стараниями руководства области и принимающих городов − Донецка и Мариуполя (спасибо крупному бизнесу − стоило это немалых денег) на 70% уже подготовлена к проведению юношеского чемпионата. Перед регионом стоит двойная, очень непростая задача: едва проводив 5 тысяч молодых болельщиков чемпионата по футболу среди юношей до 19 лет, нужно будет засучивать рукава и готовиться принимать следующую партию «взрослых» гостей. Через три года, в 2012 году, прибудет в 10 раз больше − 50-60 тысяч. «Мы предлагаем рассматривать Евро-2009 и Евро-2012 как единый национальный мегапроект, и это − основа разработанной в области стратегии. Поэтому я бы не хотел, чтобы те, кто присутствует здесь из государственного комитета, потерли руки − да здесь красота, все благополучно. Ничего тут нет! Систему надо нам всем строить!», − заявил председатель облсовета.
Все доходы от чемпионатов (за продажу вещательных прав, билетов, футбольной атрибутики, а также деньги международных спонсоров и коммерческих партнеров) получит Федерация футбола и УЕФА.
Считая, что Евро-2009 может и должен быть успешным коммерческим проектом, Анатолий Близнюк предложил Федерации футбола Украины передать коммерческие права на проведение в Донецке и Мариуполе финальной части чемпионата Европы по футболу среди юношей до 19 лет Евро-2009, Федерации футбола Донецкой области (председатель — Борис Колесников). А на случай, если ведомство Суркиса такого желания не проявит, предоставил Федерации футбола Украины право выстраивать схему подготовки самостоятельно. «Нет вопросов: либо сами выстройте эту схему, и мы ее с января 2008 года должны раскручивать, либо передайте нам и мы возьмем на себя эту ответственность», − такова альтернатива Близнюка.
Для раздумий времени осталось немного: маркетинговую программу нужно запускать уже с начала 2008 года, а до этого момента нужно будет выполнить работы по ее планированию
Задача нашего региона − суметь под эгидой проведения турнира привлечь инвестиции, построить новые объекты и модернизировать инфраструктуру. Будут реконструированы и построены новые дороги, общежития, приобретен новый транспорт. Может быть, удастся даже построить метро. Будут созданы новые рабочие места, а в казну местных советов поступят большие налоги, можно даже не напоминать. Правда, есть и «опасный момент» − нужно следить, чтобы после окончания чемпионатов не столкнуться с проблемой специально построенных и потом пустующих футбольных объектов.
По мнению председателя облсовета, инвестиции − инвестициями, но без государственной поддержки достойно подготовиться будет непросто. Он указал, что местным бюджетам Донецка и Мариуполя, в которых пройдут игры Евро-2009, однозначно нужна государственная поддержка на 2008 год в виде целевых субвенций, а также целевые государственные программы по развитию метрополитенов, дорожному строительству, спортивных сооружений, студенческих общежитий.
« Проведение Евро-2009 — это скорее инвестиции в имидж, которые совершенно невозможно выразить в сухих цифрах в долларах или евро. Турнир может изменить образ региона и целой страны в глазах иностранцев, превратить города в современные мегаполисы и популярные туристические направления», — уверен Близнюк.
Однако в этом с ним не согласился вице-премьер-министр Украины, председатель оргкомитета Евро-2009 Дмитрий Табачник. Он считает, что «донецким» следовало бы умерить аппетиты в притязаниях на государственные средства, и рекомендовал отцам области и принимающих городов активизироваться в привлечении средств инвесторов. Мировая практики подготовки чемпионатов говорит о том, что государства-участники вкладывают лишь 10% необходимых средств, остальные 90 изыскиваются из других источников. Согласно Программе подготовки, разработанной в области, из общего бюджета финансирования в 32 млрд. грн., на долю государства приходится почти половина − 14 миллиардов. По мнению Табачника, следует подкорректировать программу с тем, чтобы уменьшить «государственную» часть хотя бы до 30-40%.
«На следующий год Кабинет Министров Виктора Януковича заложил на реализацию программ по подготовке к Евро более 3 млрд. евро. А если говорить вместе с сопутствующими государственными программами, дорожной, транспортной, реконструкцией железных дорог, то конечно бюджет предусматривает значительно большие усилия по развитию инфраструктуры и по Евро-2009 и Евро-2012, объем финансирования со стороны государства очень значительный», − считает Табачник. А поскольку Донецк, Киев и Одесса по инвестиционному климату более привлекательные регионы, у правительства нет особых переживаний, что инвестиционные гривны будут обеспечены. А вот в других регионах ситуация с поиском инвесторов гораздо сложнее.
Губернатор области Владимир Логвиненко в долгу не остался: в ответ на пожелания не слишком рассчитывать на государственный карман он также попросил уменьшить суммы изъятия из доходной части бюджетов городов Донецка и Мариуполя. Табачник этот вопрос пообещал «порешать».


Запоріжжя

Минулий футбольний тиждень на Запоріжжі позначений суцільними невдачами та поразками. Вони розпочалися з прикрого домашнього фіаско «Металурга», який, попри оптимістичні заяви, повністю провалив гру з «Чорноморцем» на своєму стадіоні «Славутич-Арена». Запоріжці показали феноменальну невправність у завершальній стадії атаки, розтринькавши всі ті нечисленні гольові моменти, які спромоглися створити. Натомість одесити під кінець гри організували дві стрімкі результативні атаки, і рахунок став 0:2 на їхню користь. Глядачі почали масово залишати стадіон, не чекаючи фінального свистка. На адресу команди з вуст вболівальників лунали образливі вигуки. Ще б пак − п’ята поспіль поразка, враховуючи невдачу у Кубку України. «Металург» впритул наблизився до звичної для себе зони вильоту, і немає жодних натяків на те, що його гра може поліпшитися.
Журналісти після гри з «Чорноморцем» довго чекали на появу тренера «Металурга» Юрія Вернидуба. Він серйозно спізнився і зайшов з тяжким обличчям: «отримував належне» у роздягальні від власників команди. На прес-конференції Вернидуб пожалкував стосовно поразки. А потім − ні сіло, ні впало − почав хвалити свою команду за те, що більшість гравців у ній − вихованці місцевого футболу. І за рівнем патріотизму вони кращі від будь-яких легіонерів. Після цього ще не доречніше, почав згадувати успіх пітерського «Зеніта», який на початку 80-х став чемпіоном СРСР, бо у ньому грали виключно місцеві вихованці. Здавалося, у Вернидуба дещо потьмарився розум.
Провальний почин «Металурга» за кілька днів «підтримав» у другій лізі «Металург-2». На запорізькому стадіоні «Титан» він зазнав нищівної поразки − 0:4 − від кременчуцького «Кременя». Нажаль, спіткнувся і друголіговий мелітопольський «Олком», який до того піднявся на третє місце і вже почав марити виходом до першої ліги. Але у черговому турі на своєму стадіоні «Олком» імені О.Олексенка команда несподівано програла донецькому «Олімпіку» − 2:3. Одним словом, запорізьким вболівальникам час оголошувати жалобу: справжній футбол у регіоні якщо не помер, то ледь жевріє.
За кулуарною інформацією, власники ФК «Металург» на чолі з І.Дворецьким після поразки від «Чорноморця» перебувають у досить напруженому стані, не дуже розуміючи, що їм робити далі. У клубу попереду принциповій матч із «Дніпром» у Дніпропетровську. У цьому «придніпровському дербі» ще з часів СРСР запоріжці мають набагато кращі показники, аніж титулований «Дніпро». Тепер же «Металург», у його нинішньому стані, може зазнати у Дніпропетровську настільки нищівної поразки, що це надовго заплямує імідж клубу. Власники дали тренерам і гравцям останній шанс реабілітуватися: поразки у Дніпропетровську не повинно бути. Якщо ж це станеться, обіцяні дуже серйозні оргвисновки. Щоправда, не дуже ясно, які саме. Але для тренерів Чанцева і Вернидуба ця поразка, вірогідно, буде останньою у «Металурзі». До речі, опальний головний тренер Чанцев на останній грі з «Чорноморцем» вже не просто сидів на тренерській лаві, як це було раніше. Він намагався давати поради своєму помічнику Вернидубу, який керував командою. Клоунада на тренерському містку «Металурга» триває.
Зовнішня реклама Євро-2012 у Запоріжжі відсутня.
У ЗМІ на тижні не було згадок про ФФУ, обласну федерацію та їхніх керівників. Євро-2012 згадувалося тільки у газеті «Іскра» від 25.10.07, причому одразу у трьох публікаціях. Але не завжди коректно. Вже не вперше футбольне Євро у Запоріжжі згадується у контексті жіночого гандбольного Євро-2012, за проведення якого місто бореться як гандбольна столиця України. Ось і цього разу «Іскра» вмістила інтерв’ю з президентом української федерації гандболу Є.Миленьким. Футбольне Євро-2012 у публікації загадується у позитивному плані, оскільки воно допоможе проведенню гандбольного Євро у листопаді-грудні 2012 року: «Проблемы с транспортом, гостинницами, визами отпадут сами собой».
Друга публікація «Іскри» − про бізнес відомих спортсменів. Згадують відомого баскетболіста Олександра Волкова, який заснував у Америці компанію з виробництва матрьошок. Говориться про те, що зараз компанія розробляє серію матрьошок для українського Євро-2012 і Олімпіади-2014 у Сочі.
А от третя стаття у «Іскрі» присвячена Дню автомобіліста і шляховика, це − інтерв’ю з начальником облавтошляху І.Колядою. Кореспондент С. Юринський питає його: «В 2012 году на Украине планируется проведение Чемпионата мира (!) по футболу. Будут ли выделены дополнительные средства на строительство дорог Европейского уровня?».
Співрозмовник відповідає:»По предварительным данным, в Чемпионате мира по футболу будут участвовать наши соседние области − Донецкая и Днепропетровская. Вот туда-то и будут направлены дополнительные средства. К сожалению, город Запорожье не входит в планы чемпионата. Я обеспокоен тем, чтобы не уменьшили финансирование наших дорог на ближайшие 5 лет.»


Закарпаття

Огляд матчів.
Єдиною подією минулого тижня у футбольному житті став матч між «Закарпаттям» (Ужгород) і «Нафтовиком-Укрнафтою» (Охтирка) − 0:0 у рамках 14 туру вищої ліги 27 жовтня, у суботу.
Загалом склалося враження, що ужгородцям не потрібна ця перемога, а вони грають на нічию. За всю гру в обох команд було десь зо три моменти і на тому все.
Глядачі були неприємно здивовані таким розвитком подій, і коли ужгородська команда йшла після першої половини гри у роздягальню, викрикували: «Хлопці, зіграйте так, як ви вмієте!». Але малюнок матчу не змінився і в другій половині вболівальники взагалі засвистали гру «Закарпаття».
Наставник «Закарпаття» Шаран на післяматчевій прес-конференції просив уболівальників підтримувати команду у важкі моменти. А «Нафтовик» він оцінив як команду високого класу.
Зовнішня реклама.
Ніякої інформації немає − жодних біг-бордів, листівок тощо.
Інформація у ЗМІ.
У газеті «Ріо» за 27.10.07 у матеріалі «Натрапив «Шахтар» на камінь» робиться аналіз гри двох найсильніших команд України − донецького «Шахтаря» і київського «Динамо». Зазначається, що на гірників надія була великою, але «до монстрів калібру «Мілана» вони ще не доросли»…
Щодо київського «Динамо», то ситуація аналогічна: «київському клубу не по зубах рибка навіть меншого калібру. «Динамо» дуже рано почало боротьбу за Кубок УЄФА і допомогти йому в цьому, схоже, може лише диво…».
В іншому матеріалі цієї ж газети «Закарпаття» − не «Манчестер», та й не хлопчики для биття» описується матч, який передував грі «Динамо» з «Манчестером». Цитую: «Природно, що ужгородський клуб не взяв очок на виїзді з чемпіоном України київським «Динамо», однак потренував підопічних Й.Сабо добряче». Хоча Ужгороді програли 1:0, вони довели, що не дозволять гранду розслаблятися перед матчем з «Манчестером».
У газеті «Закарпатська правда» за 27.10.07 у матеріалі «Динамо» обіграло «Закарпаття» тема все та ж. Хоч динамівці і виграли матч, але рівень їх гри змушує засмучуватись уболівальників: «Закарпаття» − це не той суперник, що при усій повазі до цього клубу, за рівнем своїх гравців та й фінансових можливостей мав створити проблеми Києву, але майже зробив це».
У газеті «Ужгород» за 27.10.07 у матеріалі «Євро-2012: передчемпіонатні зведення» подаються короткі інформаційні повідомлення стосовно дій Кабінету Міністрі та доручень Президента у питанні підготовки до Євро-2012. Складається враження, що Україна не готується до чемпіонату Європи з футболу, а всі роботи проводитимуться в останній момент в авральному режимі. Так сказав цього тижня Президент на засіданні координаційного комітету з Євро-2012. Президент також нагадав, що через тиждень в Україну прибуває інспекція УЄФА. До того моменту, за його словами, не повинно залишитися невирішених організаційних питань.
Також повідомляється, що Кабінет Міністрів мас намір виділити 3 мільярди гривень цільових коштів з Державного бюджету-2008 на підготовку до проведення чемпіонату Європи. Крім того, планується спрямувати на різні програми, а також субсидії областям і містам. задіяним у підготовці дсгЄвро-2012, ще певні суми.
Кулуарні розмови.
Скоріше за все в кінці цього сезону Володимир Шаран, який тренує ФК «Закарпаття», покине розташування клубу. За його словами тут нема стабільності, це і є основною причиною того, що він змінить місце роботи.
Після гри «Закарпаття» із «Нафтовиком» один з старих уболівальників, попросив позичити одну гривню на маршрутне таксі, бо останні п’ять гривень віддав за квиток на матч (стільки коштує найдешевший квиток на трибуни за воротами) і дуже жалкує, що витратив ці гроші. За його словами − цей матч договірний, бо колись у минулому Володимир Шаран і Валерій Городов грали в одній команді − у дніпропетровському «Дніпрі». То вони просто по-товариському домовилися і відкатали «нічейку».
В футбольному середовищі області ширяться чутки, що арбітри, які обслуговують поєдинки на першість області з футболу, беруть хабарі за потрібні результати. При цьому називалися команди, що їх пропонують − це «Колос» (Вишково), «Говерла» (Ясіня). Приблизна сума хабарів коливається від 300 доларів до 500 євро за матч. Хоча цікаво, що ці команди аж ніяк не борються за призові місця і знаходяться в середині турнірної таблиці.
Ще на початку сезону Президенти клубів на засідання Ради президентів клубів − органу, який діє при Федерації футболу Закарпаття, дали обіцянки, що не будуть давати жодних хабарів арбітрам, а суддя, який буде пійманий на цьому − буде пожиттєво дискваліфікований.


Житомир

Зовнішня реклама Євро-2012, будь-яке графічне зображення цієї події чи логотипу відсутнє.
У Бердичеві, у місцевих ЗМІ, піднімається питання щодо проведення у місті турніру пам’яті А. Пузача − уродженця Бердичева. Також від громадськості міста надходять пропозиції щодо перейменування місцевого стадіону «Прогрес» у стадіон ім. А. Пузача. Теоретично це можливо, оскільки стадіон був переданий у власність територіальної громади.
СК «Легіон» став чемпіоном області з футболом. У футбольному середовищі існує думка, що обласна федерація футболу сприяла ФК «Бердичів» шляхом призначення лояльних суддів на матчі клубу, який призначав пенальті у ворота суперників у кожному матчі.
В очікуванні будівельного буму, в т.ч. і пов’язаного з проведення ЄВРО-2012, у Житомирі планується побудова великого заводу залізобетонних конструкцій у одній з промзон Житомира. Вже проходять вишукування та розробляється проект землевідводу.
Сприйняття переважною більшістю населення проведення ЄВРО-2012 в Україні − позитивне.
Сприйняття вболівальниками керівника Федерації футболу України Г. Суркіса − нейтральне, зниження рівня сприйняття пов’язують з невдачами київського «Динамо». Політично Г. Суркіса почали асоціювати не з «синіми» силами, а з командою Президента України.
Про Євро − 2012 минулого тижня з посиланням на прес − службу Президента України писало офіційне видання Житомирської ОДА та обласної ради − газета «Житомирщина» в колонці новин тижня. Також інформація про чемпіонат Європи звучала на регіональних FM − станціях «Житомирська хвиля», «Радіо − форум» та на дротовому обласному радіо. Зміст матеріалу був наступним :
− Президент Віктор Ющенко назвав «стратегічним викликом» для України облаштування в Києві сучасного футбольного стадіону з інфраструктурою, «гідною гостей і учасників ЄВРО-2012». Глава держави наголошує на необхідності вирішення питання реконструкції національного спорткомплексу «Олімпійський» та демонтажу об'єкта, що будувався на прилеглій до нього території. Про це він заявив на засіданні Координаційної ради з підготовки та проведення фіналу ЄВРО-2012.
Президент висловив переконання, що НСК «Олімпійський» як спортивний об’єкт загальнонаціональної ваги, що слугуватиме Україні багато років після ЄВРО-2012 потребує відповідного ставлення з боку держави.
Радіостанція «Радіо − клуб» зазначала, що, : «… на знесенні будівлі біля «Олімпійського» наполягає голова ФФУ Григорій Суркіс.»
Інформація щодо регіонального футболу містилась на Інтернет − сайті «Журнал міста Житомира». Те, що здійснила минулої суботи на Мальованському стадіоні в обласному центрі житомирська футбольна команда «Легіон» місцева преса називає подвигом. Адже вперше за 10 років житомирська команда стала чемпіоном області. В останньому матчі чемпіонату області «легіонери» обіграли малинський «Металург» з рахунком 1:0.
Клубу «Легіон», якому немає й чотирьох років, вдалось повернути титул кращої команди області в обласний центр.
Удача посміхнулась команді Владимира Микитка, як пише газета «20 Хвилин», «буквально з перших турів чемпіонату: доки футбольні гранди вирішували, хто з них самий-самий, «Легіон» спокійно набрав турнірні очки.»
 Вилетівши на ранній стадії з розіграшу кубка області, «Легіон» всі сили зосередив на інтригах чемпіонату. Десять матчів підряд команда з Мальованки не знала поразок в обласній першості і, як результат, на фініші сезону стала реальним претендентом в боротьбі за «золото».
Не дрімали і конкуренти, в першу чергу малинський «Металург» і коростенський «Хіммаш». Інтрига в чемпіонаті накалилась перед останнім поєдинком. Варто зазначити, що такої багато чисельної аудиторії вболівальників на мальованському стадіоні ще ніколи не доводилось бачити.


Івано-Франківськ

«Прикарпаття «-»Дністер»-1:2 та чергове розчарування Івано-франківських вболівальників.
Минулої неділі Івано-франкіське «Прикарпаття» приймало у себе в гостях овідіопільський «Дністер». Присутні на стадіоні «Рух» вболівальники були здивовані результатами. Роздати очки аутсайдерам-таке і справді передбачити було важко. Попередні результати «Дністра» були дещо оманливими. Останнім часом овідіопільська команда дещо підсилилась. Тепер у її складі грає два гравці одеського «Чорноморця»(Гілазєв та Мжаванадзе). Шо ж до недільного матчу з «Прикарпаттям», то в основі «Дністра» вийшло семеро нових футболістів. До зустрічі з «Прикарпаттям» дністряни не програвали у шести матчах поспіль. Зустріч на полі «Руху» лише продовжила цю сесію.
На початку гри господарі були гострішими і вже у першій половині гри змогли відкрити рахунок (Тофан). Перерва дозволила наставникам «Дністра» внести корективи у гру своєї команди. У гостей було проведено дві заміни в другому таймі. Після цього представники Одещини не тільки зрівняли рахунок, а й спромоглися в останні хвилини матчу вирватися вперед та здобути перемогу.
Після поразки від «Дністра» справи у «Прикарпаття» ще більше ускладнились, незважаючи на дві гри у запасі. Проте головний тренер «Прикарпаття « Сергій Пташник закликав журналістів не панікувати і запевнив, що план першого кола у 20 очок ще може бути виконаний і запевнив, що «команда в Івано-Франківську буде, з нами чи без нас».
Чемпіонат Івано-Франківщини.
У неділю відбувся один із найкоротших матчів сезону. Гра між яремчанськими «Карпатами» і ФК «Калуш» тривала усього десять хвилин. Гості пішли усталеною схемою − вийшли на матч у складі восьми футболістів, пропустили один м'яч, потім два гравці зазнали «ушкоджень» і гру припинили (проводити матч в шістьох футбольні правила не дозволяють). У підсумковий протокол зустрічі, зрозуміло, було внесено рахунок 1:0. Почесна поразка. Як не дивно, але за такі витівки, які останнім часом трапляються чи не в кожному турі, команди навіть не штрафують. Цього року, напевно, востаннє. Адже боротися зі злом якось треба.
Образливо за калушан. Місто, яке тривалий час було лідером аматорського футболу Івано-Франківщини, нині не може наскребти на матч повний склад. Апелювати до місцевих чиновників марно. Вони, схоже, звикли, що «грою мільйонів» у Калуші традиційно опікується «велика хімія». А вона сьогодні орієнтована на футбол у спідницях.
Бурштинський «Енергетик» у неділю в рамках чемпіонату України з футболу серед команд Першої ліги програв на виїзді ФК «Львову» 0:1. Цікавою деталлю матчу виявилося те, що тренер «Енергетика» Микола Пристай відмовився прийти на післяматчеву прес-конференцію.
Цей випадок по великій мірі є дуже характерним для прикарпатського футболу. Дуже часто головні тренери команд, що приїжджають до Івано-Франківська та Бурштина на виїзні матчі відмовляються відвідувати прес-конференції тренерів і у кращому випадку посилають замість себе перших тренерів, або ж на прес-конференції не приходить ніхто. Це негативно впливає на висвітлення футбольних подій засобами масової інформації.
23 жовтня у Івано-Фракнівській області змінився голова обласної державної адміністрації. Новим губернатором став Микола Палійчук, колишній міський голова Яремче (Івано-Франківська область).
Попередній губернатор, за інформацією преси, забрав з собою до Києва майже всю команду чиновників, з якою працював. Очікується, що новий губернатор проведе широкі кадрові зміни в області. Через це робота багатьох управлінь призупинилась, в тому числі і підготовка до ЄВРО 2012.
Ці кадрові зміни дуже впливають на стан івано-франківського футбольного клубу «Прикарпаття», адже обласна адміністрація є одним із його засновників. Щоправда серед журналістів є думка, що вплив цей буде позитивний.
Очікуються кадрові зміни у складі Івано-Франківського міськвиконкому. Це однозначно негативно вплине на розвиток футболу в місті та області. Мер Франківська є головою обласної федерації футболу і з такими проблемами, на думку журналістів, він не буде приділяти достатньо уваги своїм обов’язкам на цій посаді.


Кіровоград

За звітний період мною були обстежені вокзали, ринки, громадський транспорт, рекламні шити і біг-борди, магазини − використання логотипу ЄВРО 2012 не зафіксовано.
Місцевий футбол серед кіровоградців не користується популярністю, тому футбольна громадськість області цікавиться лише тими клубами які займають перші місця у чемпіонаті України, слідкують і за підготовкою інших міст до ЄВРО 2012.
У попередніх оглядах йшлося про те, що футбольні уболівальники Кіровограда схвалюють перші практичні кроки України у підготовці до прийняття Євро-2012. На жаль, цих кроків дуже мало і занадто вони ще дрібні. «Пройшло вже більш як півроку з моменту, коли Львів дізнався, що прийматиме матчі футбольного чемпіонату Європи-2012, − пише «21-й канал» (25.10.07). − Із цього самого моменту «Євро-2012» міська влада вимовляє як якесь магічне заклинання, сенс якого зводиться до того, що саме під час підготовки до континентальної першості будуть розв'язані найскладніші проблеми області та міста і Львівщина зробить ривок до Європи. Перспективи дійсно величезні. Але що вже зроблено? Поки що майже нічого. …»
Минулий тиждень не додав уболівальникам і спортивним журналістам оптимізму. «Сколько уже говорилось об осенних провалах украинского футбола! − пишет «Спортревю» (26.10.07). − Только донецкий «Шахтер» до минувшей среды на фоне абсолютного фиаско сборной и других клубов в Европе выделялся своей командной и классной игрой. Но «Милан» с безжалостностью футбольного монстра продемонстрировал, что причислять себя к европейским лидерам «горнякам» пока рановато…
А вот у киевского «Динамо» все по-прежнему безнадежно. Грозные манкунианцы так закружили головы чемпионам Украины, что они дей-ствительно не знали, куда бежать и кого держать…»
У розмовах уболівальників нерідко можна почути, що подібного варто було чекати. Схожа мізансцена з невеликими варіаціями повторюється вже багато років. Те, що ми не потрапили на Євро-2008 дає дуже широкий простір для невеселих думок про випадковість нашого тріумфу 2006-го. Нашій збірній, на жаль, не властиво спалахувати спортивним азартом, побачивши сильного супротивника. Вона б'є копитом лише, коли бачить відвертих слабаків, та із захватом топче їх впродовж усього матчу. Чомусь чемпіони світу та інші гідні суперники в нас такого азарту не викликають.


Луганськ

Чемпионат области подходит к финишу и его интрига закручивается все сильнее. Северодонецкий «Химик» (успевший покрасоваться на первом месте) после нулевой ничьей с «Агатой» откатился на третье место в турнирной таблице. В этой игре, если бы кто-то выиграл, определился бы лидер с хорошим отрывом в несколько очков. А в данной ситуации «Агата» опять находится в зоне «неустойчивого равновесия», создав запас всего в одно очко. Но это еще хорошо, ведь до прошедшего тура у нее было вообще равное количество очков с «Металлургом» из Лутугино. Это он, еще в прошлом туре гарантированно забронировавший себе третье место, занял вторую строчку, обыграв ФК «Попасная» со счетом 2:0. Теперь у команды есть хороший стимул побороться если не за первое место, то закрепиться хотя бы на втором, поскольку с «Химиком» у них равное количество набранных очков. Кто из этой тройки станет победителем предугадать невозможно, поскольку теперь все зависит от того, не проиграет ли кто из лидеров в оставшихся турах. Предпочтительнее выглядят шансы «Химика», поскольку у него одна игра в запасе.
Такая же ситуация была и во второй лиге, до последнего тура невозможно было назвать победителя. Но здесь чемпионат уже закончился, на первое место вышел дебютант областных соревнований стахановский «Вагоностроитель», с трудом обыгравший «Горняка» из Брянки − 3:2. Занявшие второе и третье места «Олимп» из Старобельска и краснолучский «Шахтер» очередные игры проиграли, но запас очков позволил им остаться в призерах.
Заканчиваются чемпионаты городов и районов, некоторые команды уже обеспечили себе первое место, например, в Станично-Луганском районе «МТС» лидирует с отрывом в семь очков, в Брянке «Горняк» имеет запас четыре очка.
Заканчиваются чемпионаты среди ветеранов, сыграны полуфиналы, на этой неделе пройдут финалы. У юношей прошли зональные соревнования, в финал вышли семь команд, победитель будет определяться тоже в следующие выходные.
В высшей лиге «Заря» сделала сухую ничью с ахтырским «Нефтяником». Трудно ожидать большего от команды, которая за всю игру попадает в створ ворот 2-3 раза. Неудивительно, что тренер луганчан Александр Косевич остался доволен ничьей на выезде, а вот Валерий Городов, главный тренер «Нефтяника», результатом разочарован.
В первой лиге алчевская «Сталь» на прошлой неделе сыграла два матча: с «Днепром» свела вничью − 2:2, и выиграла 1:0 у «ЦСКА».
В чемпионате по минифутболу «ЛТК» прочно занимает последнюю строчку в турнирной таблице, набрав за восемь игр всего три очка. В последнем туре в матче с львовским «Таймом» луганчане даже первыми открыли счет, но потом пропустили шесть безответных мячей.


Львів

Жодних елементів зовнішньої реклами (роздача листівок, біг-борди) у Львові не спостерігалося.
Головною подією, що стосується підготовки до Євро-2012, було засідання Львівської міськради, на якому нарешті офіційно виділили земельну ділянку під будівництво стадіону. Причому ухвалили це рішення без будь-якого погодження з представниками фірми «Зеленбуд», які раніше заявляли про свої права на цю земельну ділянку. «76 депутатів Львівської міської ради проголосували сьогодні, 25 жовтня, на засіданні сесії ЛМР за виділення земельної ділянки площею 25 га на вул. Стрийській-Кільцевій у Львові для будівництва спортивного комплексу (стадіону і обслуговуючої інфраструктури) до Євро-2012. Відтак, управлінню капітального будівництва Департаменту житлового господарства та інфраструктури згадану земельну ділянку буде надано у постійне користування для майбутнього будівництва стадіону. Водночас голова правління ВАТ «Зеленбуд» (компанія заявляла про право власності на цю ділянку) Володимир Муштук заявив журналістам, що не знає, за що насправді проголосували депутати, оскільки у проголосованій ухвалі компанія «Зеленбуд» не згадана взагалі. Він повідомив, що після з’ясування усіх нюансів, ймовірно, звертатиметься до суду» − говориться в місцевому Інтернет виданні − zaxid.net. Зрозуміло, що судова тяганина навколо цієї ділянки буде продовжуватися ще роками, проте стадіон навесні наступного року, мабуть, таки будувати розпочнуть. Голова депутатської комісії із землекористування Львівської міської ради Тарас Криворучко у коментарі місцевому інформаційному агентству ЗІК зазначив, що в принципі депутати проголосували так і не розібравшись у тому, кому все-таки належить ця ділянка, і сталося це під тиском інспекторів УЄФА. «Інспектори УЄФА вже почали вимагати від нас конкретних дій. Оскільки депутати міськради відповідально ставляться до своїх обов’язків, ми підтримали ухвалу «Про затвердження управлінню капітального будівництва департаменту житлового господарства та інфраструктури проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та надання земельної ділянки на вул. Стрийській — вул. Кільцевій у м. Львові» площею 24,3 га для будівництва спортивного комплексу. Наступний крок − визначення інвестора. Комісія землекористування та містобудування висловлювала пропозицію щодо проведення міжнародного конкурсу. Оскільки терміни його проведення дуже короткі, конкурс не буде міжнародним» − повідомив Тарас Криворучко. У цій інформації детально описано те, які ж права має фірма «Зеленбуд» на цю ділянку. До речі, ця ділянка знаходиться біля самого іподрому, і раніше йшлося про те, що іподром доведеться знести, проте міський голова Львова Андрій Садовий запевнив, що Львівський іподром функціонуватиме й надалі, а спортивний комплекс до Євро-2012 побудують поряд. Прес-служба Львівської міськради розіслала офіційного листа, у якому йшлося про те, що на будівництво стадіону все-таки оголосять міжнародний конкурс. Нагадаємо, що проти цього виступав міський голова Львова Андрій Садовий, котрий відверто лобіював інтереси швейцарської фірми «Marazzi». Олег Лужний, що приїжджав двома тижнями раніше до Львова і провів тут прес-конференцію, лобіює інтереси швейцарсько-угорської компанії «Implenia», а міністр спорту України Віктор Корж − іспанської компанії «OHL». До речі, згідно з умов майбутнього конкурсу, сюди може долучитися будь-яка фірма. Проте, найімовірніше, переможе хтось з цих трьох іноземних підприємств. Умови конкурсу повинні оголосити вже цього тижня, а коли він відбудеться − наразі невідомо. «Думаю, за два тижні після збору заявок ми зможемо вже сказати остаточно, хто братиме участь у будівництві стадіону. У нас є три компанії, котрі були присутні на форумі, але якщо з’являться й інші пропозиції, ми будемо готові розглядати їх. Ніяких упереджень до жодної із компаній немає, лише щоб вони працювали якісно. Під час підписання договору із інвестором також важливим буде готовність компанії підписатися під так званими «штрафними санкціями», тобто відповідати за недотримання термінів будівництва стадіону, що виникли з їхньої вини», − повідомив Олег Засадний, директор департаменту Євро-2012». У кінці минулого тижня уже приїхали представники цих трьох фірм. До речі, Президент України Віктор Ющенко підписав указ, згідно якого нарешті після довгих «торгів» Львівський аеропорт перейшов з державної власності у комунальну власність Львова.
Керівництво Федерації футболу Львівщини цього тижня у ЗМІ не світилося.
Наприкінці цього тижня у місцевому футболі, схоже назріває новий скандал. Річ у тім, що ФК «Карпати» не погоджується з рішенням ПФЛ України, згідно якого календарний поєдинок 15-го туру чемпіонату України «Карпати» − «Дніпро» повинен розпочатися о 18.00. Керівництво ФК «Карпати» наполягає на початку матчу о 19.00, мотивуючи це тим, що на стадіон у робочий день о цій годині прийде значно більше глядачів. Як стало мені відомо, один із журналістів місцевого телеканалу зателефонував президенту ПФЛ України Равілю Сафіулліну, і той повідомив, що якщо футболісти «Карпат» не вийдуть на поле о 18.00, тоді арбітр матчу просвистить про початок матчу, футболісти «Дніпра» розведуть з центру поля, і львів’янам зарахують технічну поразку. Проте керівництво ФК «Карпати» принципово не хоче погоджуватися з терміном початку матчу, і вже по всьому місту розклеїли біг-борди, у яких вказано, що поєдинок розпочнеться саме о 19.00. До речі, цей конфлікт виглядає досить дивним, адже між керівництвом ФК «Карпати» та ПФЛ завжди були добрі стосунки, і Сафіуллін та Попов завжди допомагали «Карпатам» у різних скандальних ситуаціях. У тижневику «Карпати» було опубліковано звернення генерального директора клубу Олександра Єфремова до пана Сафіулліна, у якому було сказано, що матч таки розпочнеться о 19.00. Цей лист було продубльовано на офіційному сайті клубу.


 Миколаїв

Заходи в організаціях та обласних державних органах.
Заходів щодо ЄВРО-2012 в Миколаївській області не проводилося.
В кулуарах тема ЄВРО-2012 звучала у розмовах серед журналістів після того, як 22 жовтня 2007 року заступник голови облдержадміністрації Володимир Луста, а згодом і міський голова Володимир Чайка зустрілися з Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Корея в Україні паном Хо Сун Чьолом та консулом Республіки Корея в Україні паном Кім До Хьоном.
Журналісти пов’язують відвідування Миколаєва корейської делегацію з підготовкою до Євро 2012 року, визначенням найбільш пріоритетних сфер для двосторонньої співпраці. Адже, нещодавно міністр закордонних справ України Арсеній Яценюк зустрічався з міністром закордонних справ і торгівлі Кореї Сон Мін Тунгом, де й запросив корейських бізнесменів взяти участь в інвестиційних проектах в Україні, зокрема, в будівництві готелів і доріг в рамках підготовки до Євро-2012.
В ході зустрічей мер Миколаєва Володимир Чайка висловив зацікавленість притоку корейського капіталу в будівництво мосту через річку Південний Буг , а заступник голови облдержадміністрації Володимир Луста − для реконструкції миколаївського аеропорту.
Те, що міст дуже необхідний Миколаєву, говорять вже давно. Щодня через обласний центр проїжджають більше 30 тисяч транзитних автомобілів. Вони завдають величезну шкоду шляхам міста і забруднюють вихлопними газами навколишнє середовище. Новий об'єкт, мета якого − розвантаження нині діючого Варварівського мосту, зводитиметься з північного боку Миколаєва. Після його появи потрапити в північні райони Миколаєва і області буде дуже легко, а головне − відразу можна виїхати на трасу «Ростов-на-Дону − Одеса», без проїзду через центр Миколаєва. Тому спорудження такого об’єкта для Одеси, як міста, де можливо теж проходитимуть ігри Євро − 2012, вигідне.
Відзначимо також, що декілька років тому про будівництво мостового переходу через Південний Буг у Миколаєві говорили, як про стратегічний проект формування транзитного коридору Трієст − Стамбул − Миколаїв з сукупним вантажообігом близько 11 млн. т.
Але у журналістів виникло запитання з приводу того, що цей проект буде запропонований корейцям, адже до цього часу всі знали, що будівництвом мосту переймаються японці. Проект вже декілька років активно обговорюється урядами України і Японії.
Так, весною 2007 року у Миколаєві побувала делегація японського Банку міжнародної співпраці, яка обговорила з керівництвом області проект будівництва об'їзного моста через річку Південний Буг поблизу Миколаєва. Тоді й називалася ціна проекту − 400 млн. доларів США.
У серпні нинішнього року Миколаїв відвідав міністр транспорту і зв'язку України Микола Рудьковський, який заявив на прес-конференції , що міст через річку Південний Буг по об'їзній дорозі біля Миколаєва може бути побудований вже в 2011 році. Міністр Рудьковський тоді говорив, що Японський банк міжнародної співпраці готовий почати роботу за проектом фінансування будівництва моста відразу ж після початку фінансування терміналу в аеропорту «Бориспіль».
І ось тобі, міст будуть споруджувати корейці. Все можливо. Щодо конкретних розробок і проектів мова не йшла, але за словами мера Миколаєва Володимира Чайки: «Сегодня затягивается строительство объездного моста через Южный Буг и, вполне возможно, что деньги в этот проект вложит не Япония, а Республика Корея: Для нас главным является конечный результат, а не происхождение денег».
Зовнішня реклама.
Біг-бордів, листівок, плакатів, реклами, тощо, які б розповідали про проведення Євро-2012 в Україні, на вулицях міст і сіл області − не виявлено. Не виявлено також використання знаку Евро-2012 на товарах широкого вжитку, одязі, продуктах харчування.
В ЗМІ області. Преса.
В обласних друкованих ЗМІ тема ЄВРО-2012 не висвітлювалася.
Журналісти щотижневика «Николаевские новости» повідомили про те, що достроково визначилися шість учасників футбольного фіналу Євро-2008, назвавши матеріал «Праздник на чужой улице».
Була критика і на адресу ФФУ у матеріалі «Голы без зрителей, победа без эмоций». У звіті про матч Україна − Фарерські острови автор зазначає: «Кому, кроме как горстки болельщиков на трибунах НСК «Олимпийский» да функционеров ФФУ, потребовалось проводить этот матч в Киеве? Разве не лучшей пропагандой футбола было провести отборочный матч в Донецке, Одессе, Сумах, Львове, где ажиотажа было бы куда больше? …Тренировочный матч, что ни говори, провела наша сборная. Что хорошо − хоть немного улучшили разницу забитых и пропущенных мячей. И не более...» («Николаевские новости», 23.10.07).
Згадували про керівництво аматорського футболу України у матеріалі «Две николаевские команды стали призерами чемпионат Украины среди ветеранов (35 лет и старше)». Фінал було проведено в Івано-Франківську. Дві команди з Миколаєва − «Ніанат» і «Бастіон» подолали сито відбору і завоювали право боротися за нагороди чемпіонату. Але якщо «Ніанат» пробився у фінал з першого місця в групі, то «Бастіон» грав ще і стикові зустрічі. «Еще тогда система отбора вызывала недоумение. К слову, победитель группы − команда Одессы − на финал так и не отправилась.
В итоге, в Ивано-Франковске собрались из «иногородних» лишь николаевские коллективы. И причем, свели их в одну группу. Видимо, организаторы перестраховались, огородив себя от возможного «николаевского финала». Интересно, что думает по поводу такой жеребьевки президент Ассоциации ветеранского футбола Украины Владимир Мунтян»? («Николаевские новости», 23.10.07).
У матеріалі «Блохин уйдет, когда прикажут...» цитується інтерв’ю головного тренера збірної команди України напередодні матчу з Фарерами газеті «Спорт-Експрес»: «Я давно объявил: если задачу не выполним, на Евро-2008 не попадем − напишу прошение об отставке. Но сделаю это не раньше, чем закончится отборочный цикл. Видимо, меня не все правильно поняли, и стали напоминать об отставке сразу после поражения в Шотландии. Пусть никто не волнуется: как обещал − так и сделаю. Заявление напишу. Примут eго или нет − это другой вопрос».
Цього тижня читачі дізналися також про виграш криворізького «Кривбасу» у «Шахтаря» з рахунком 1:0. Ніяких коментарів не було. Газета «Николаевские новости» подала лише результати 13 туру, виділивши криворізький, і таблицю чемпіонату України серед команд Вищої ліги, з заголовком «Конфуз «Шахтера» («Николаевские новости», 23.10.07).
Обласні газети активно писали про поразку МФК «Миколаїв» команді ПФК «Олександрія» в 16 турі.
На думку журналістів газети «Николаевский бизнес» − «Результат закономерен» (24.10.07). Все по грі, глядачі побачили, що більшість часу у цьому матчі «обе команды играют «спустя рукава». Ничего заслуживающего внимания не происходит». Щодо рахунку, то він міг бути більшим, миколаївцям треба дякувати фортуні, яка цього разу була на їхній стороні.
Це підтверджує і головний тренер МФК «Миколаїв» В’ячеслав Мазараті, який в інтерв’ю журналістам щотижневика «Николаевские новости» сказав: «− При равной игре наши футболисты допустили слишком много ошибок в обороне, и в одном из эпизодов соперник нас не простил. Мы также не раз могли забить, хотя явных или стопроцентных голевых ситуаций у ворот ПФК «Александрия» не создали» («Николаевские новости», 23.10.07).
Автор газети «Флагман − Н» також не заперечує своїм заголовком, що «Успех сопутствовал хозяевам», зазначаючи, що «к очной встрече соперники подошли с одинаковой разницей забитых и пропущенных мячей, но МФК «Николаев» набрал на четыре очка больше и в турнирной таблице находился выше ПФК «Александрия» на два места. Поэтому заранее можно было предположить, что матч получится не слишком зрелищным, но упорным и с малым количеством голов. Так оно и вышло, и зрители, собравшиеся на трибунах КСК «Ника», стали свидетелями только одного забитого мяча. К сожалению, он побывал в воротах николаевской команды» («Флагман − Н», 24.10.07).
Декілька видань відгукнулися на перемогу команди «Колос» із села Степового, яка стала чемпіоном України серед сільських команд. Газета «Рідне Прибужжя» стверджує, що «за словами голови обласної Федерації футболу Миколи Єропунова, цей сезон став дуже успішним для наших аматорських колективів. «Колос» став чемпіоном України серед сільських команд, переможцем футбольного турніру в залік Всеукраїнських спортивних ігор, а миколаївське «Торпедо» пробилося до фіналу Кубка України серед аматорських команд. Так тримати і надалі»! («Рідне Прибужжя», 20.10.07.)
Згадані вище команди «Колос» і «Торпедо» грають у чемпіонаті області. На думку автора газети «Николаевские новости» на фініші турніру ситуація з призерами виявилася заплутаною, звідси і інтрига. «Чтобы побороться за медали областного чемпионата, «Колосу» нельзя терять очки. А то может выйти парадоксальная ситуация: обласканный титулами и наградами на всеукраинских соревнованиях, коллектив рискует остаться за чертой призеров в области («Николаевские новости», 23.10.07).
«Чемпион определился» − це матеріал про відкритий чемпіонат міста Миколаєва. У другій групі ««Нианат», обыграв «Интернат» со счетом 6:1, стал недосягаем для основного конкурента «Янтаря» и досрочно завоевал чемпионское звание» − повідомила газета «Флагман − Н», 24.10.07.
Серед матеріалів, які були надруковані цього тижня відзначимо матеріали газети «Рідне Прибужжя» про аматорський футбол Миколаївщини. Матеріали, у яких про любов до цієї гри, про тих, хто виховує майбутніх майстрів українського футболу.
«У добру путь, п’ятнадцятий»! − в області стартував 15-й розіграш футбольного Кубка області на призи газети «Рідне Прибужжя», присвячений пам'яті журналіста Миколи Баранова. У похід за омріяним трофеєм вирушають 16 сільських футбольних колективів − переможці Кубків своїх районів та степівський «Колос», який є чинним володарем Кубка «РП». «Але кубковий турнір − то не лише видовищні спортивні змагання з цікавим сюжетом, відчайдушними емоціями та хвацько закрученою інтригою. Виходячи на смарагдові поля області, футболісти вшановують і світлу пам'ять людини, репортера від Бога Миколи Баранова. Саме завдяки цьому щирому симпатику сільського спорту та за сприяння обласної ради ФСТ «Колос» у 1993-му виник новий кубковий турнір на призи тодішнього «Радянського Прибужжя». І ось півтора десятиліття редакція «РП» разом з нашими друзями з «Колоса» проводить ці вельми популярні на селі змагання» («Рідне Прибужжя», 25.10.07.)
«Кубок залишається в Радсаді» − наступний матеріал про те, що у селі Радсад відбулися сільські спортивні змагання з футболу серед вихованців ДЮСШ 1995-1996 років народження на кубок імені П.Н. Григоренка, колишнього керівника місцевого господарства. У турнірі взяли участь шість команд юних футболістів: з Радсада, Нечаяного, Ольшанського, Степового Миколаївського району, міст Миколаєва та Херсона, які прибули, щоб позмагатися за престижну нагороду. «Головний приз − кубок пам'яті − знову залишився у Радсаді. Команда з Херсона стала срібним призером змагань, а степівчани посіли третю сходинку п'єдесталу пошани» («Рідне Прибужжя», 20.10.07.)
Сім років тому у селі Маринівка Доманівського району було відкрито дитячо-юнацьку спортивну школу. У матеріалі «Маринівські чемпіони» йдеться про здобутки вихованців школи: «Лише минулого 2006 року юні футболісти ДЮСШ 1991-92 р.н. здобули перемогу у змаганнях Міністерства освіти і науки. Довели свою вищість маринівці й у першості області серед футболістів 1991-92 р. н., а їх молодші колеги посіли у цих змаганнях друге місце. Сільські футболісти також брали участь у міжнародному турнірі «Кубок Ретро» у м. Києві, де серед 45-ти команд наші хлопці вибороли почесне третє місце. …Гордістю ДЮСШ с. Маринівка є її випускники Іван Горошко, Олександр Чабанов, Іван Дергач, Євген Гаркавенко, які успішно виступають у ФК «Миколаїв-2» і вже стукають у двері головної футбольної команди Миколаївщини.
Виявляється, що і в сільській глибинці можна змістовно та повноцінне організувати фізичне та патріотичне гартування молодого покоління. Маринівський досвід − вагоме тому підтвердження» («Рідне Прибужжя», 25.10.07.)
Радіо. Телебачення.
В передачах телерадіоканалів Миколаївської області Євро-2012 не згадували.


Одеса


Футбольные события Одесского региона
Эта неделя была насыщена спортивными событиями. Матчи проходили в Одессе, одесские команды принимали участие в матчах, которые проходили в других городах.
20 октября в Запорожье на стадионе «Славутич-Арена» состоялась игра между футбольным клубом «Металлург» и одесским ФК «Черноморец» − результат игры 0:2. Одесский «Черноморец» сумел реабилитироваться за поражение в прошлом туре, обыграв на выезде запорожский «Металлург». Об этом сообщает официальный сайт ФК «Черноморец». У нас активны были Белецкий и Хименес на левом фланге, а запорожцы, в основном, атаковали усилиями Година, Аржанова, Силюка и Кабанова. За счет мобильной игры фланговых хавбеков Владимира Корытько и Максима Белецкого, при активной игре действовавшего по всему фронту атаки Сергея Шищенко и напористости Марко Йовановича и Себастьяна Васкеса гости держали в постоянном напряжении оборонительные порядки «Металлурга». К счастью для хозяев квартет защитников и, прежде всего, голкипер − Виталий Постранский, не дрогнули, играя собрано, уверенно и четко.
Хотелось бы отметить появление в основном составе «Черноморца» Олега Гуменюка. Воспитанник одесского футбола, преодолев стартовую нервозность, надежно действовал на правом фланге обороны, и успешно подключался к атакам.
Очередная выездная победа нашей команды позволила ей закрепиться на пятом месте в турнирной таблице.
Это событие на этой неделе «смаковали» одесские СМИ (статья «Черноморец»: В Запорожье − 2 гола, домой − 3 очка» в газете «Добрый вечер» от 14.10.07; статья «Черноморец» обыграл запорожский «Металлург» на сайте ИА «Репортер» от 22.10.07; статья «Два голи «Чорноморця» в газете «Одесские известия» от 23.10.07).
26.10.07 «Черноморец-2» и «Таврия-В-ЗРСС» завершили со счетом 1:1 матч первенства города. На 52-й минуте Якименко реализовал пенальти, соперники ответили на 63-й.
26.10.07 в Одессе на стадионе «Черноморец» прошел футбольный матч между львовским ФК «Карпаты» и одесским ФК «Черноморец». Об этом сообщает официальный сайт ФК «Черноморец». Одесская команда одержала убедительную победу над «Карпатами» − 4:0 − и сделала еще один шаг к лидирующей четверке. В матче отличились Белецкий голевой передачей, Себастьян Васкес, который хорошо пошел на прострел и четко пробил по воротам; Йованович, эффектно пробивший по воротам после быстрой комбинации при участии Васкеса и Корытько. Корытько уверенно реализовал 11-метровый, забив свой пятый гол в текущем чемпионате. Игорь Бугаев реализовал пенальти, который сам же и заработал, а Полтавец замкнул дальнюю штангу после отличного прохода Хименеса. Еще один пенальти (назначенный за фол против Васкеса) не реализовал Корытько, попав в перекладину. В целом же, «моряки» могли забить вдвое больше и львовяне должны быть благодарны одесситам, за то, что они подошли к ситуации без излишней кровожадности. Хотя и 4:0 − самая крупная победа «Черноморца» в чемпионате Украины с 2001-го года.
Этот матч освещали одесские СМИ: «Черноморец» разгромил львовские «Карпаты» (ИА «Репортер» от 27.10.07); «Черноморец» − «Карпаты» − 4:0» (официальный сайт ФК «Черноморец» от 26.10.07; «Черноморец» победил в феерическом матче» (Интернет сайт «Одесский футбол» от 26.10.07).
На послематчевой конференции Валерий ЯРЕМЧЕНКО (главный тренер «Карпат») заявил: «Я не буду комментировать ход игры, потому что это сложно сделать. У нашей команды есть много недостатков, над которыми мы будем работать. Но я хочу немного пофилософствовать перед журналистами этого футбольного города. Неспроста наши клубы так играют в еврокубках, неслучайно так выступает наша сборная, пока не будет честного соревновательного момента, не будет прогресса. Я говорю не об этой конкретной игре. Здесь присутствуют болельщики со стажем, которые видели много футбола, хорошего, плохого, они разбираются. Обидно, когда болельщики смотрят такую игру и приветствуют ее. Я высказал претензии своим футболистам, конечно же, нельзя бить игрока, который лежит. Но истоки в другом. Если говорить о содержании игры, то я ее сегодня не понял».
26.10.07 в рамках 17-го тура чемпионата первой лиги овидиопольский «Днестр» принимал на своем поле одного из фаворитов − мариупольский «Ильичевец». Выступавший в минувшем чемпионате во второй лиге, коллектив из Овидиополя ни в чем не уступал бывшему представителю элиты. Более того, во втором тайме был отрезок, когда днестровцы на некоторое время прижали команду Семена Альтмана к свои воротам. Дождливая погода наложила свой отпечаток на развитие событий на поле. На мокром поле команды не смогли продемонстрировать свой потенциал. Много борьбы происходило в центре поля, голевых моментов было очень мало. Девяносто минут игры завершились без голов − ничья 0:0.
Подготовка к приведению ЕВРО 2012
24 октября состоялась встреча губернатора Одесской области Ивана Плачкова с представителями Бюро делегата немецкой экономики в Украине. В ходе встречи делегат Карин Рау сообщил, что целью визита бизнесменов из Германии в Одессу является желание немецких фирм налаживать экономическое сотрудничество с украинскими компаниями. Кроме того, немцев интересует сотрудничество в транспортной отрасли и сфере связи. Вице-президент компании «Т-Системс Энтерпрайс Сервис», работающей в телекоммуникационной области, Фридгельм Тайс отметил, что наша фирма обеспечивала связь во время проведения Чемпионата мира по футболу в Германии в 2006 году и может помочь Одессе соответствующим оборудованием при подготовке города к «Евро-2012». Предложения гостей из Германии заинтересовали представителей руководства Одесского региона и они с радостью согласились на помощь немецких коллег.
Инвесторы США заинтересованы в строительстве гостиничных комплексов на территории Одесского региона. Об этом сообщил советник по вопросам торговли Посольства США Ричард Стеффенс в ходе встречи с исполняющим обязанности первого заместителя председателя Одесской ОГА Николаем Сердюком. Как сообщает пресс-служба Одесской областной государственной администрации, американцы также намерены участвовать в развитии транспортной инфраструктуры Одесской области. В частности, речь идет о строительстве дороги Одесса-Рени, портовой системе, а также о реконструкции аэропорта и строительстве стадиона. Во время встречи Стеффенс отметил, что инвесторы США имеют серьезные планы относительно Одесского региона. В особенности это касается развития курортного гостиничного хозяйства. Со своей стороны Н.Сердюк сообщил, что потенциальных мест для строительства гостиничных комплексов достаточно в прибрежной зоне. Американская сторона также выразила заинтересованность в подготовке к «Евро-2012».
Ряд других одесских СМИ сообщили об ожидаемой помощи при подготовке к ЕВРО 2012 от немцев (статья «Немцы готовы помочь одесситам приготовиться к EURO-2012» в газете «Деловая Одесса» от 26.10.07; статья «Німці зацікавилися автодорогою Одеса-Рені» в газете «Чорноморські новини» от 27.10.07; сообщение в программе «Новости» на ТРК «ГЛАС» 25.10.07: «Германия готова поделиться с Одессой опытом в проведении футбольных матчей для Евро-2012») и американцев (сообщение в программе «Новости» на ТРК «ГЛАС» 25.10.07: «Американские компании готовы помочь Одессе в подготовке к ЕВРО 2012»; статья «Американцы нам помогут» в газете «ЮГ» от 26.10.07; ИА «Kонтекст-Причерноморье»)
Наконец-то «лед тронулся». Президент Украины Виктор Ющенко поручил Кабинету Министров в течение месяца передать одесский стадион «СКА» из собственности Минобороны в коммунальную собственность Одессы. Об этом сказано в Указе Президента от 24 октября. Стадион «СКА» должен поступить в коммунальную собственность «с целью надлежащего обеспечения спортивными сооружениями и соответствующей инфраструктурой подготовки и проведения в Украине финальной части Чемпионата Европы 2012 года по футболу». Сложившаяся ситуация обсуждалась во многих СМИ: газета «ЮГ» от 26.10.07; газета «Сегодня» от 26.10.07; газета «15 минут» от 26.10.07; «ОдессИнформ» от 26.10.07; ИА «Репортер» от 25.10.07; газета «Деловая Одесса» от 26.10.07.
Решением городского совета создан департамент по подготовке и проведению в г. Одессе финального турнира чемпионата Европы 2012 года по футболу. Финансирование расходов Департамента осуществляется за счет средств бюджета города. Контроль за выполнением этого решения возложен на постоянную комиссию по делам молодежи и спорту Одесского городского совета.
Депутат Одесского горсовета, председатель постоянной комиссии по охране объектов культурного наследия Станислав Шнайдер заявил, что если местные власти немедленно не начнут действовать, то проведение матчей Евро-2012 в Одессе окажется под угрозой срыва. Такое заявление он сделал в ходе обсуждения проекта «Программы развития туризма в Одессе на 2008-2012 годы. Депутат отметил, что «сегодня не видны никакие подвижки в данном вопросе». «Если мы сейчас не «стартанем», Евро-2012 окажется под угрозой срыва», − подчеркнул он. В то же время руководитель департамента рекреационного комплекса и туризма Одесского горсовета Виктор Аксанюк сообщил, что месяц назад Львов организовывал Инвестиционный форум, посвященный Евро-2012, однако из 300 приглашенных приехали только 40 человек. «Мы думали, что после этого форума мы окажемся с новым современным стадионом. Но получилось так, как всегда. Просто собрались и просто поговорили», − подчеркнул Виктор Аксанюк.


Полтава

Головною футбольною подією на Полтавщині була гра донецького «Металурга» з полтавською «Ворсклою». І цього разу команди знову не стали ламати добрих традицій, хоча й могли. Якби Бусаіді на 87-й хвилині забив 11-метровий у ворота наших земляків, то перемога у господарів була б у кишені. Дивна статистика: в цьому чемпіонаті в матчах за участю «Ворскли» чотири рази призначали пенальті і ніхто не зміг їх реалізувати. Двічі мазали полтавчани і скільки ж їх суперники. Прямо містика якась. Журналіст газети «Полтавщина спорт», у матеріалі «Ворскла» серед європейських лідерів… за кількістю нічиїх», не полінився проаналізувати турнірні таблиці вищих дивізіонів провідних країн Європи і порахувати коефіцієнт «нічийності» команд. Вичислюється він просто: кількість ігор поділити на кількість нічиїх. Так виявилося, що «Ворскла» за цим показником у першій десятці Європи. Автор вважає, якщо команда зіграла більше 50% матчів у нічию, то вона не ставить перед собою високих завдань.
Матч дублерів «Ворскли» став для них сотим, у 13-му турі чемпіонату України. Але підопічні Сергія Дієва та Юрія Рєзніка в ювілейному матчі зазнали найбільшої поразки за свою майже чотирьохрічну історію, поступившись 2:6.
Друга ліга група «Б»: «Розраховувати нам бодай на нічию не приходилося, − казав мені про матч з «Титаном» (Армянськ) тренер ФК «Полтава» Олександр Омельчук − цю команду зараз «ведуть» в першу лігу. Наставник полтавців розповів, що команда на виїзді грала добре і мала шанси забити гол. «Знову пропустили автогол у свої ворота, а окрім того призначили нам пенальті. Мало того, що нападник гостей отримав м`яч у положенні поза грою, ще й наш захисник Зарицький виконав чистий підкат. Арбітр за цей епізод призначив пенальті, який «Титан» не реалізував, і вилучив нашого гравця» − коментуючи гру розповів Олександр Омельчук .
У Кременчуці з`явилася нова прикмета, якщо машина «швидкої допомоги» до початку матчу за участю «Кременя» спізниться, то це на фарт. Так сталося й цього разу, але матч закінчився 0:0, щоправда господарі й не поступилися третій команді першості.
А «Гірник-Спорт» з Комсомольська хоча й привіз одне очко з Кіровограда − 2:2, але грою залишився незадоволений, скаржились на стан поля (поле, на якому грає місцевий «Олімпік», представляє собою закинутий пустир в межах міста, відсутність трави і багато пагорбів).
У чемпіонаті області в першій лізі відбулася зміна лідера, ним став ФК «Велика Багачка». Минулорічний чемпіон знову провів протягом тижня два матчі і обоє виграв 3:0 та 8:0. Попередній лідер − кременчуцька «Криничка» хоча й виграла в аутсайдерів ФК «Миргород» 3:0 і має однакову кількість очок, та все ж поступається за різницею забитих і пропущених м`ячів.
У минулому листі я повідомляв, що на матч з «Металургом» у Донецьк вперше возили групу організованих вболівальників «Ворскли». З цього приводу, кореспондент газети «Коло» у матеріалі «У «Ворскли» з`явився офіційний фан-клуб» розповів, що сталося це після 10 років виступу клубу у вищій лізі. 10 жовтня з фанатами зустрілися віце-президент клубу Дмитро Яворський, прес-аташе Артем Лобанов та три гравці «Ворскли» Долганський, Джурічич і Кравченко. Для фан-клубу відвели спеціальну кімнату, вручили посвідчення першим членам клубу. За свідченням Лобанова фанів уже близько ста осіб і ця цифра постійно збільшується. Щоб вступити до клубу треба зв`язатися з керівництвом, пройти співбесіду, заповнити анкету.
Зовнішньої реклами щодо Євро 2012 в місті не бачив.


Суми

З 23 по 25 жовтня в Конотопі пройшов ІІІ Міжнародний турнір з футболу серед юнаків 1993 р.н. пам’ті В. Волкогона − колишнього голови федерації футболу Конотопу, яка й виступила організатором цих змагань. Згідно з календарним планом заходів Федерації футболу Сумщини на 2007 рік, цей турнір мав відбутися у вересні, але через об’єктивні причини його проведення перенесли на кінець жовтня.
Учасниками зазначених змагань стали юнацькі команди «Динамо» (Київ), «Шахтар» (Донецьк), ЦСКА (Москва) та «Шахтар» (Конотоп). Переможцем турніру став донецький «Шахтар», який обіграв усіх своїх суперників. Друге місце посіло «Динамо», третє − ЦСКА. За перемогу в цих змаганнях донецька команда отримала грошовий приз у сумі 1 тисяча дол. США., киянам дістався чек на 700 дол. США, москвичі поділять між собою 500 дол. США. Крім того, різноманітні призи отримали й кращі гравці турніру, які визначалися в 9 номінаціях.
Фахівці та журналісти відзначають гарну організацію цих змагань федерацією футболу Конотопу, яку після смерті В. Волкогона вже тривалий час очолює Олександр Кирій. Зокрема, високу оцінку проведеної ним роботи дав голова ФФС Микола Желєзний, який був присутній на цьому турнірі.
Свій черговий поєдинок у першості України серед команд другої ліги провів краснопільський «Явір». Як і попередню домашню зустріч команда з донецьким «Шахтарем-3» зіграла у Сумах на полі стадіону «Ювілейний». Незважаючи на незначну кількість глядачів, присутніх на матчі, і відповідно, таку ж виручку від гри, керівництво ВАТ «Спартак», якому належить стадіон, в осінній частині нинішнього сезону й надалі має намір надавати «Явору» можливість грати на полі «Ювілейного». За відсутності серед команд майстрів сумського клубу ВАТ «Спартак» прагне зробити таким краснопільский «Явір», сподіваючись, що у нинішньому сезоні він побореться за високі місця, тим самим збільшивши число своїх прихильників, які ходитимуть на домашні матчі команди. Своє слово у цій ситуації сказала й Федерація футболу Сумщини, яка теж звернулася до ВАТ «Спартак» з проханням не відмовляти «Явору» в оренді стадіону.
А ось міська та обласна влада щодо підтримки місцевого футболу займають позицію невтручання. Жодних кроків, спрямованих на надання хоча б організаційної допомоги тутешнім командам з їхнього боку не робиться.
Не діє і створений при облдержадміністрації організаційний комітет з підготовки та проведенню в Україні Євро-2012. Жодного засідання, на якому розглядалися б заходи, які б сприяли організації цього турніру, з моменту створення зазначеного комітету так і не було проведено. В контексті Євро-2012 можна розглядати хіба що роботу по розвитку в регіоні сфери туризму, створенню на Сумщині туристичних маршрутів, однак в жодному виступі очільників області ця робота з проведенням в Україні Євро-2012 не пов’язується.
Зовнішня реклама Євро-2012 в Сумах відсутня.
Місцеві ЗМІ на минулому тижні висвітлювали виступи охтирського «Нафтовика-Укрнафти» та краснопільського «Явора» у чемпіонаті України з футболу, а також підбили підсумки проведеної у 2007 році першості області серед команд першої та другої груп. Крім того, газета «Сумщина» у номері за 27 жовтня помістила матеріал про проведення у Конотопі міжнародного юнацького турніру пам’яті В. Волкогона.


Рівне

Візуальної реклами в Рівному досі не спостерігається. Добре чи погано, проте немає й ажіотажу довкола Євро-2012. Як правило, доводиться самому провокувати співрозмовників на обмін думками щодо підготовки до проведення в Україні чемпіонату континенту. Втім не завжди вдається спровадити розмову в правильному руслу. Наприклад під час зустрічі з президентом ФК «Верес» Святославом Власюком бесіда від Євро-2012 перейшла до актуальних питань, на його думку, від вирішення яких залежить подальший розвиток вітчизняного футболу. Зокрема, Святослав Власюк, висловлює занепокоєння очікуваним збільшенням заявочних внесків для команд другої ліги. Це, як він твердить, зумовить зменшення кількості команд, котрі й без того ледь-ледь тримаються на плаву. На переконання президента ФК «Верес» абсолютно необґрунтованою є вартість ліцензування тренерів, котра нині становить 18,5 тисяч гривень. Адже, з його слів, в суму семінару, розрахованого на 4 дні, входить надто дороге проживання тренера і харчування. Можливо, за словами Святослава Власюка, для когось 18 тисяч і невеликі гроші, а для «Вереса», в якого існує двомісячна заборгованість перед гравцями, − це цілий капітал. Неабияке невдоволення президент ФК «Верес» висловлює необхідністю сплати клубом внесків до федерації. За його твердженням, він в кращому разі спілкується раз-два рази на рік з головою обласної федерації футболу, то який сенс у співпраці з федерацією. До слова, з розмови вочевидь напрошується висновок, що між керівництвом «Вереса» і обласною федерацією футболу існують неприязні стосунки. В усякому разі Святослав Власюк планує порушити всі наболілі проблеми на засіданні ради ПФЛ, яке відбудеться на почату листопада.
 Тему Євро-2012 вдалося зачепити в розмові з начальником управління капітального будівництва Рівненського міськвиконкому Сергієм Полоцьким, який проблеми з організацією до чемпіонату вбачає в політичному підґрунті. Зокрема, «палиці в колеса», на його думку, слід очікувати від БЮТу. Якщо ця політична сила не буде зацікавлена в проведенні Євро-2012, вони зробить все, щоб зірвати чемпіонат і таким чином скомпрометувати Партію регіонів і цілком ймовірно Віктора Ющенка, оскільки йдеться про майбутні президентські вибори. Як не прикро, але саме політичні розбори стають на перешкоді ефективної підготовки до чемпіонату континенту. Скажімо, начальник управління автомобільних доріг в Рівненській області Анатолій Юхименко (до речі, один з названих кандидатів на посаду голови облдержадміністрації, член Партії регіонів), вважає, що зволікання з підготовкою до Євро-2012 лежить на Вікторові Ющенкові. Так, на його переконання, привселюдно заявляючи про грандіозний шанс для України у вигляді проведення Євро-2012, Президент насправді гальмує вирішення радикальних змін у нормативних документах. Наприклад, як твердить Анатолій Юхименко, ще з квітня місяця в Секретаріаті Президента України лежать документи, а саме закон для виділення земель для будівництва стратегічних об’єктів, без якого, по суті, неможливо владнати питання розвитку мережі автодоріг, в тому числі в рамках підготовки до Євро-2012.
В місцевих засобах масової інформації тема футболу простежується через призму висвітлення виступів київського «Динамо» та донецького «Шахтаря» в єврокубках. Зокрема, результати матчів за участю українських клубів вмістили газети «Рівне вечірнє», «Спортивний ярмарок», «Вільне слово», «Рівненська газета» та «Волинь». Решта видань обмежилася інформаціями про перемогу «Вереса» в черговому турі чемпіонату України, здобутими «Штурмом-МЕГУ» трьома очками в студентській лізі та рахунками матчів першості області.


Тернопіль

У Тернополі та в регіоні зовнішньої реклами Євро-2012 не має. Прихованої реклами також немає.
Інформацію про Євро-2012 тернопільська преса і електронні ЗМІ подавали під час звітного періоду не дуже інтенсивно.
Місцеві аналітичні публікації, радіо і телепередачі на тему Євро-2012 відсутні.
Тернопільські ЗМІ регулярно висвітлюють всеукраїнські та регіональні спортивні новини на футбольну тематику.
Заходи.
Своєрідною нічиєю завершилася суперечка команд Тернопільської спеціалізованої дитячо-юнацької школи олімпійського резерву та Львівського училища фізичної культури в сьомому турі вищої ліги чемпіонату України з футболу серед юнаків. На стадіоні в гідропарку «Топільче» (м. Тернопіль) спершу зіграли наймолодші − 13-річні футболісти − підлеглі Валерія Татаринова і Михайла Чернятинського з рахунком 1:2. Зате команда U-16 під керівництвом Романа Курдупеля і Володимира Джуглея впевнено перемогла − 3:0.
Кулуарні новини.
Головною подією в області під час звітного періоду було призначення тимчасово виконуючого обов’язки голови Тернопільської ОДА Юрія Чижмаря. Представники тернопільської влади і бізнесу, за їхніми ж словами, наразі не знають, чого чекати від екс-»есдека», нині ставленика Віктора Балоги (екс-керівника служби глави Секретаріату Президента). Деякі бізнесмени кажуть, що, ймовірно, доведеться працювати «на Балогу», а не на розвиток області і підготовку до ЄВРО 2012.
Моніторинг тернопільських друкованих ЗМІ.

Щоденна газета «20 хвилин»:
«Усе це чутки» − форвард «Шахтаря» Крістіано Лукареллі наразі не збирається повертатися в Італію; «Луческу визнав провину» − «Шахтар» зазнав першої поразки у першості України з футболу від «Кривбасу» − 1:0. Натомість київське «Динамо» «вимучило» перемогу у грі з ужгородським «Закарпаттям». «Не «Динамо», а хлопчики для биття» − нуль очок у трьох матчах − такий доробок киян у лізі чемпіонів. Стаття критична. «Динамо»-»МЮ»: післяматчеві коментарі тренерів» (за інформацією Іетернет-видань) − подані коментарі Йожефа Сабо і Алекса Фергюсона. «Чотири кутових − чотири голи» − «Шахтар» у грі з «Міланом» продемонстрував красивий відкритий футбол, але не зумів зачепитися бодай за нічию.
«Свобода»:
«Василь Щиренко: На ринку світлотехніки − півстоліття» генеральний директор тернопільської світлотехнічної корпорації «Ватра» Василь Щиренко розповів про комплексну програму освітлення, яку буде пропонувати підприємство містам-господарям проведення Євро-2012. «Гроші на «копанку» − Кабмін має намір виділити 3 млрд. грн. цільових коштів з держбюджету у 2008 році для підготовки до проведення Євро-2012. Крім того, планується спрямувати ще кошти на різні програми та субсидії областям і містам, задіяним у підготовці Євро-2012. «Футбол: вища ліга. «Кривбас» зупиняє гірників» − про поразку «Шахтаря» у грі з «Кривбасом». «Футбол: ліга чемпіонів. Починаємо звикати до поразок» − про гру «Динамо» з «Манчестер Юнайтед».
«Тернопіль вечірній»:
«Перша поразка лідера» − тринадцятий тур чемпіонату України з футболу у вищій лізі виявився нещасливий для лідера − «Шахтар» поступився «Кривбасу».
«Вільне життя»:
«Вища ліга. Порядок б’є клас» − про поразку «Шахтаря» під час гри з «Кривбасом». «Ліга чемпіонів: 2:4, 1:4. Хто більше?» − на екваторі групового турніру Ліги чемпіонів представники українського футболу зробили все можливе, аби якнайбільше засмутити своїх уболівальників.
«Нова Тернопільська газета»:
«Шахтар» втратив цнотливість». «Сорок незрозумілих хвилин» − про гру збірних Україна-Фарери.
«Місто»:
«Дзаккероні відмовить Суркісу і очолить «Парму»? (за інформацією Інтернет-джерел).
Про чемпіонат Тернопільської області з футболу розповіли газети «Свобода», «Номер один», «Місто», «Тернопіль вечірній», «Нова Тернопільська газета», «Нова ера», «20 хвилин», «Вільне життя», «Четверта влада».
Про гру «Ниви» з ФК «Арсенал» інформували: «20 хвилин» («Нива» на виїзді розгромила «Арсенал»); «Свобода» («У погоні за лідером»), «Тернопіль вечірній» («Важлива перемога»), «Вільне життя» («На виїзді реабілітувалися»); «Нова Тернопільська газета» («Другий хет-трик Суспіцина»), «Номер один» («Ниву» змусили забивати голи»).
Тернопільське державне телебачення, телеканал «TV-4», «Smile TV», ФМ-станції «Українська хвиля», «Радіо Тернопіль», «Радіо ТОН» та обласне державне радіо в інформаційних випусках та випусках спортивних новин повідомляли про чемпіонат області з футболу, про гру ФК «Нива» з командою «Нива-Світанок».


Харків

На прошедшей неделе каких-либо значимых событий, связанных с подготовкой к Евро-2012 в Харькове не было.
29.10.07 прошла пресс-конференция первого зам. губернатора Владимира Бабаева, в ходе которой обсуждалась тема ЧЕ. В.Бабаев официально заявил, что к 2009 году «Металлист» будет полностью готов. В этом году на стадионе будет освоено 35 млн. грн., в следующем на «Металлист» планируется выделить 40-45 млн. грн. как из областного бюджета, так и субвенций из госбюджета (на окончание строительных работ и энергообеспечение арены). В следующем году начнутся работы по монтажу нового козырька в соответствие с требованиями УЕФА.
По «Металлист-сити» не утихают конфликтные ситуации − В.Бабаеву пришлось признать, что на имя губернатора А.Авакова поступило около 200 жалоб от владельцев гаражей в р-не стадиона, которые подлежат сносу. Вопреки всем предыдущим заявлениям зам. губернатора С. Стороженко о том, что все будет решаться компромиссным путем и владельцам были даны соответсвующие обещания, дело пока не продвинулось. В.Бабаев также утверждает, что компромиссное решение будет найдено, но по его личному убеждению, рядом с будущим «Металлист-сити» «такому бомжатнику» не место.
Продолжаются переговоры и по переносу завода им. Фрунзе, но о каком-либо конфликте в этом вопросе никакой информации не было. Судя по реакции директора завода А.Василенко, вопрос решается нормально.
Открытой остается тема с Харьковским аэропортом. Очень много информации о возобновлении проекта международного аэропорта между Харьковом и Белгородом прошло в течение последних двух недель в контексте встречи министров иностранных дел Украины и России. Однако, хотя и были названы конкретные суммы, которые Россия уже готова вкладывать в проект, в харьковских кулуарах в близкую перспективу его реализации не верят. По мнению харьковских журналистов, освещавших тему, для Харькова наиболее реальным выглядит проект реконструкции харьковского аэропорта, который нужен к проведению ЧЕ, а Ярославский реально готов к его реализации.
Футбольные болельщики обсуждают в позитивном свете перспективу замены Сабо на Блохина. Вызывает также одобрение идея назначения на главного тренера сборной Мирона Маркевича.
Внешней рекламы по Евро-2012 кроме той, что вывешена на стадионе «Металлист» не появилось.
Перед всеми матчами и в перерывах на экране стадиона «Металлист» продолжают крутить рекламный ролик (до 2-3-х минут), на котором демонстрируется проект «Металлист-сити» и реклама фирмы Ярославского «DCH».
В региональных Интернет-изданиях (почти всех) крутится баннер, связанный с вице-президентом ФФУ Сергеем Стороженко в контексте актуальной на прошлой неделе темы − визита в Харьков В.Ющенко и обсуждения проблемы Голодомора. Дана информация о том, что С.Стороженко − внук Брон Михаила Исааковича, прокурора области времен «чисток»: «Потомок этого палача — Сергей Стороженко в настоящее время, как мы уже отмечали, работает заместителем главы Харьковской областной администрации — координирует силовые структуры и мафию.
Таким образом, Сергей Стороженко в этой системе КОРНЯМИ и очень давно.
Согласно позиции Ющенко, Брон — палач украинского народа, однако президент ничего не сделал для того, чтобы потомственные каратели не были у власти, как это сделано во всех европейских постсоветских государствах, через институт люстрации.
«Я обязываю всех, кто представляет государственную власть, сформулировать свое поведение в ближайшие месяцы в контексте увековечения памяти погибших в 1932-1933 гг.», — заявил В. Ющенко.
Теперь похоже президент поручает расследовать и увековечивать память жертв голодомора самим потомкам палачей украинского народа».
Информации непосредственно по Евро-2012 в региональных СМИ практически не было.


Херсон

Биг-бордов и плакатов о Евро-2012 замечено не было.
Для того, чтобы определить, кто станет чемпионом Херсонщины по футболу, решением федерации футбола области будет проведен «золотой матч» между занимающим 1-ю строчку «Миром» (Горностаевка) и СК «Каховка».
Некоторое переформатирование команд, игравших в прошлом сезоне в 1-й лиге Открытого чемпионата области по минифутболу, вкупе с появлением новых претендентов на награды привело к появлению интриги уже в самом начале нынешнего сезона. Это (и призы для болельщиков от организаторов) увеличило и число зрителей. Встреча во 2-м туре «банкиров» закончилась самым крупным компромиссом − 8:8, и это притом, что «Надра Банк» выигрывал после 1-го тайма у «Укрпромбанка» 6:2. В двух матчах «дядьки» экзаменовали «пацанов». «Будпостачу» противостояли юные курсанты ХМУ РП. Несмотря на авторитеты, мальчишкам просто не хватило точности в завершении, и счет матча − 10:4 в пользу чемпиона − отражает только качество сыгранности старших. Еще один старожил − «Продэксим-2» − проверил на прочность парней СШ №39 (экс-»Текстильщик»). Здесь также шла равная физическая борьба, но вот в тактике выиграли «сине-красные» − 9:2. Неприятный сюрприз для «Казино» преподнес «Французский бульвар» − 4:3. El Reino «задавило массой» дебютировавший ФК Зеленовка 6:2 (3:1), а вот другой новичок «Колос» (Хлебодаровка) записал очередные 3 очка, спокойно и грамотно обыграв малым составом более молодую и полнокомплектную команду «Новые технологии» 4:1 (3:0).
В высшей лиге «Флеш» хоть и смог забить свои первые голы в этом сезоне (и не кому-то, а самому чемпиону «Продэксиму» − целых 5!), но и в свои пропустил − 12. В гонку бомбардиров активно включился Е.Сопьяниченко, записавший на свой счет 5 мячей. «Захидинкомбанк» одержал 2-ю победу, обыграв на этот раз «Барс-Кристалл» 8:4 (4:0). Здесь отличился «покером» В.Каминский. Матч-десерт «Альфа» − «Сигма» держал болельщиков в напряжении до последних секунд. Ничья после 1-го тайма 1:1, а во 2-м оборона «альфов» не удержала В.Фомина − 4:5. У «Сигмы» 100%-ный результат после 3-х туров.
Газета «Новий день» (Нет слабых команд») сообщает о том, что стартует розыгрыш кубка газеты по футболу, шестой по счету. Принять в нем участия изъявили желание 14 команд области из разных лиг. Газета публикует календарь игр.
Остальные газеты сообщают о ходе чемпионата области по футболу.
Определился исполнитель независимой оценки имущества целостного имущественного комплекса ОКП «Аэропорт Херсон» − вместо частного предприятия «Собри» им стал консультационно-правовой центр «Уникон».


Хмельницький

Минулий тиждень був бідний на футбольні події. Футбольні журналісти обговорювали 13 тур чемпіонату України з футболу серед команд другої ліги, матч ФК «Поділля» з командою «Коростень». Домашня перемога над ФК «Коростень», з однойменного міста Житомирської області, з рахунком 2:0 перервала двоматчеву нічийну серію хмельницького «Поділля». Забивши у кожному таймі по голу, підопічні Богдана Блавацького не дали супернику найменшого шансу зачепитися бодай за нічию. Здобувши три очки хмельничани повернулися на третю сходинку у турнірній таблиці. Про глядацький ажіотаж годі й говорити. На момент початку гри ледь налічувалося 200 вболівальників. Ближче до закінчення першої половини шанувальники футболу почали сходитися. У підсумковому протоколі записали 2500 чоловік. Чи справді їх було стільки − це компетенція арбітрів та делегата. Як це не банально стверджувати, але глядач знову залишився у програшному становищі. Ранній початок матчу − 15.30 завадив любителям футболу прийти вчасно на стадіон.
Місцева преса також писала й про інші матчі, про тринадцятий тур першості України у вищій лізі, який був на диво мало результативним.
В місцевій газеті «Спортивний лідер+» була опублікована репліка віце-президента ФФУ Володимира Лашкула про ціни на квитки на домашні ігри збірної України з футболу: «Збірна України − це бренд, торгова марка. Робити найдешевші квитки по 20 гривень(саме така мінімальна вартість квитка на поєдинок «Динамо»-»Манчестер») − себе не поважати. 5 доларів за квиток − таких цін у Європі немає. 21 листопада збірна України в Києві гратиме проти Франції заключний матч відбору. Квитки на поєдинок коштуватимуть 100, 300, 400 і 500 гривень. Будуть і по 30, і по 50, але вони розповсюджуватимуться лише у школах. 3000 квитків уже замовила французька сторона.»
Біля кас хмельницького стадіону, на біг-бордах, на громадському транспорті та товарах широкого вжитку, у місцевій пресі та на телебаченні реклама Євро-2012 відсутня.
В черговому турі другої ліги хмельницька команда «Поділля» здобула перемогу над «Єдністю» в Плисках і зміцнила своє становище у турнірній таблиці. Але швидше зміцнив свої позиції головний тренер команди Богдан Блавацький, котрий ще із зими чекав, поки його покличуть очолювати команду. Але, як кажуть у закулісні хмельницького футболу, люди наближені до міського голови і котрим Блавацький неугодний, бо заважає зайвий гріш у кишеню покласти, затягували і складали казочки, що Блавацький виставляє високі запроси в десятки тисяч доларів і нову квартиру.
Міський голова довіряв, довіряв, а потім зустрівся і все вирішилось. Вони домовилися, що команда повинна завершити перше коло не нижче третього місця. Сергій Мельник так і каже: «У нас в першому колі завдання посісти місце, не нижче третього. Але я ніколи не думав про українські реалії футболу. Я не хочу привселюдно про це заявляти, але є таке, що хтось проплачує гроші супернику «Поділля», щоб та команда будь-якою ціною відібрала в нас очки. Я все розумію, є питання суддівства, інші якісь методи, але ось такі... Але мені сказали, що сьогодні у нас такі українські реалії.»
Ставка на місцевих гравців у команді майстрів дає свої плоди. Олександр Грищук, що став автором єдиного і переможного голу в ворота «Єдності» у Плисках, таким чином відсвяткував своє повернення до Хмельницького. Адже він грав за «Поділля» в першій лізі, але практики майже не мав. А тому подався шукати футбольну долю в інших містах і опинився в Фінляндії, звідки і повернувся до Хмельницького. Його повернення відбулося в матчі проти «Коростеня», де він провів на полі 14 хвилин.
Хоча робота багатьох тренерів оцінюється як селекція для клубів в інших областях: «В Хмельницком тренируют детей, чтобы потом продать их в Днепр!» Такі футбольні знавці вважають доцільним, щоб спочатку приїжджі за Хмельницький грали, а місцеві підтягувалися. На їх думку, про місцевих слід було думати раніше − час упущено.
Зрештою, болільникам потрібен футбол і результат без особливого заглиблення у поділ футболістів на місцевих і закуплених. «Скажите, вы не радовались седьмому месту «Подолія» в первой лиге, невзирая, что там было много одесситов? Я радовался! И мне все равно что там были одесситы, к тому же такие, которые действительно бились за честь клуба (ну и за премиалки естественно), в отличии от некоторых наших, которым было все равно,» − кажуть чиновники у приймальній обласної федерації футболу.
− Можна ж підтягнути тих, хто грав в вищій лізі, − каже міський голова. − Але це ж гроші, і чи цього ми хочемо? Якщо ми навіть вийдемо в першу лігу, все рівно постає питання − нам потрібен серйозний спонсор. Щоб хоча б 30-40 % грошей давав. Бо знову, вийшовши в першу лігу, посадити команду на міський бюджет, давши п’ять мільйонів... Мене ще ніхто не переконав, що це буде добре для міста. А сьогодні, яка б не була у нас команда, яку багато хто критикує, вона наша! І приїжджають до нас з інших міст, придивляються до гравців і в цьому те ж є якийсь плюс. Друге... Ми повернули глядачів на стадіон! Частина вболівальників каже: «Добавляйте гроші, нехай виходить команда в першу лігу». Коли в місті є стільки проблем, то, як на мене, віддати п’ять мільйонів гривень на команду, щоб будь-якою ціною втриматися в першій лізі, це, мабуть, не ціль. Хоча, звісно, в нашому обласному центрі це потрібно.
Тим часом у команди немає свого автобуса, газети... Так сталося, що проблеми «Поділля» вирішуються взимку. Цієї зими вирішуватимуть подальшу долю команди. Швидше всього, знову йтиметься про створення відкритого акціонерного товариства, де були б залучені кошти міста, області та спонсорів. На думку керівництва міста, іншого шляху немає. Якщо вийти в першу лігу і ставити питання бути на 3 − 4 місці, то місто з областю не потягнуть такий тягар.



Чернівці

Впродовж тижня ніякі заходи в контексті «Євро-2012» в області не проводились.
Будь-яка інформація на зовнішніх рекламних носіях по згаданій темі відсутня.
Огляд ЗМІ.
Обласна преса інформує про результати двох матчів, які провів ФК «Буковина» в рамках першості України в другій лізі.
Зокрема, йдеться про першу поразку команди в рідних стінах від «Оболоні-2». Практично, всі обласні видання звертають увагу на те, що в команді-переможниців грали два вихованці буковинського футболу Андрій Будний та Роман Степанков. Ще одна перемога чернівецьких футболістів
Інше інформаційне повідомлення стосується виграшу 1:0 «Буковини» у «Карпат-2» зі Львова в черговому матчі першості України з футболу серед команд другої ліги. Гол у ворота суперників забив Максим Ілюк.
Газета «Вечірні Чернівці» (25.10) подала матеріал «Мірча Луческу: «Поєдинок із Кривбасом програв я».
Йдеться про програш «Шахтаря» «Кривбасу». Газета наводить слова тренера гірників, у яких він високо оцінює гру суперника в останні 25 хвилин, однак, зазначаючи при цьому, що «суперник і мені повинен подякувати за перемогу, тому що коли я ввів у гру Кастільо, цей футболіст став діяти так, що наш суперник отримав повну перевагу в середині поля».
Коментуючи виграш київського «Динамо» в «Закарпаття» 1:0, газета зазначає, що рівень гри, який продовжує показувати команда Сабо, дуже пригнічує».
25.10, о 18.20 відбувся прямий ефір на обласному державному телебаченні з участю начальника служби автомобільних доріг у Чернівецькій області Романа Майора.
В числі питань дорожнього будівництва в області йшлося також про підготовку дорожньої інфраструктури краю до «Євро 2012»
Ведучий передачі Мирослав Шевчук повідомив, зокрема, про хід будівництва 5 кілометрів дороги до митного посту «Порубне».
Зазначалось, що дорога будувалась ще наприкінці 80-тих років спеціально до відкриття «Олімпіади-80» у Москві. Тоді цією трасою несли олімпійський вогонь. Сьогодні ж траса набирає європейського вигляду і стає «Буковинськими воротами в Європу».
В сюжеті з місця будови заступник начальника служби автомобільних доріг у Чернівецькій області Валентин Гаврилов сказав: «Ця ділянка у нас одна із перших з числа тих, будівництво яких буде продовжуватись, адже ви знаєте, що Чернівці і область розглядається як резервні до чемпіонату Європи 2012 року. Тобто, ми почали в цьому аспекті першу таку роботу від кордону. Далі вона буде наближатись до нашого обласного центру і об’єднається з обласною дорогою.»
За словами учасників передачі, 30 тисяч тонн асфальту вже цієї осені повинна укласти тут генпідрядна організація ВАТ ШБУ-60. Загальна вартість об’єкту 22 мільйони гривень. Нинішнього року підрядник, втративши час через затяжні тендерні процедури, планує освоїти 16 мільйонів державного фінансування.
Роман Майор зазначив також, що роботи ведуться на трасі Хельсінкі — Александрополіс (М85). Введення об’єкта в експлуатацію планується в наступному році. Тут буде європейська ділянка дороги, 4 смуги руху, освітлення, зупинки, туалети, 4 мости, дорожні знаки, з’їзд до вантажних воріт КПП «Порубне».
За словами Р.Майора, до Євро 2012 ця дорога буде відремонтована.» Головний дорожник краю також повідомив, що наступного року Чернівецька область повинна отримати кошти від «Світового банку» на ліквідацію аварійно-небезпечних ділянок. «Їх у нас багато в області,— підкреслив Р.Майор,— з поганою видимістю і небезпечними радіусами поворотів. Всі ці ділянки доріг мають приводитись до євро стандартів.»


Черкаси

Події.
26 жовтня на Центральному стадіоні м. Черкаси відбувся матч між командами ФК «Дніпро» (Черкаси) та ФК «Оболонь» (Київ). Проблеми господарів, у зв'язку з дискваліфікацією Євгена Тарасенка та Юрія Данченка, боляче вдарили по кінцевому результату гри: 3:4.
Зовнішня реклама «Євро-2012» в місті відсутня.
Кулуари.
Черкаські вболівальники стурбовані грою ФК «Дніпро», зокрема, серією нічийних ігор і поразкою в грі з київською «Оболонню». Генеральний менеджер клуба В’ячеслав Заховайло вважає, що в першому колі важко було розраховувати на результативну гру в зв’язку з тим, що клуб переживав часи фінансової нестабільності. У клуба відсутня власна тренувальна база і нестабільне фінансування. Щодо посилення складу гравців, то взимку клуб поповнять п’ятеро спортсменів (можливо і легіонери), з якими вже протягом двох місяців проводяться переговори. На сьогодні клуб проводить перемови і з трьома потужними інвесторами, яким запропоновано 80% акцій клубу. Головна вимога до інвесторів − збільшення бюджету вдвічі − тобто 2,5 млн. доларів на рік. Остаточне рішення планується прийняти по завершенню першого кола.
Інша тема в розмовах вболівальників − вартість квитків на футбол. Довелося почути думки, що якби квиток коштував 5 гривень, то на стадіоні збиралося б 1200 глядачів, а при вартості 7 грн. − їх приходить до півтисячі.
Преса.
У газеті «Прес-центр» за 24.10.07 розміщено статтю «Шевченка і Роналдіньо в Мілані не буде». Йдеться про те, що власник «Мілана» Сілвіо Берлусконі остаточно розпрощався з мрією про придбання бразильця Роналдіньо і спростував чутки про повернення Андрія Шевченка.
У «Прес-центрі», «Акценті», газеті «Спорт та здоров'я» − матеріали про нічию в грі між ФК «Дніпро» (Черкаси) та «Сталь» (Алчевськ).
У газеті «Спорт та здоров'я» міститься інформація про завершення обласного футбольного дитячого турніру на призи «Шкіряного м’яча». У статті зазначено, що, незважаючи на щорічну організацію таких змагань, проблемним залишається оснащення місць проведення та орендна плата, яка цього року неймовірно зросла.
3.06.2007 р. Чемпіонат Черкаської області. 9 тур.

Чернігів

Протягом тижня за сприяння редакції «Голосу України» та обласної федерації футболу, було проведено турнір з міні-футболу серед журналістів Києва і Чернігова, команди Чернігівської ОДА та ветеранів чернігівської «Десни». Достатньо добра організація дозволила зробити видовищним цей турнір, в якому перемогла команда журналістів видання ВР України − «Голосу України».
У кулуарах з тривогою коментуються підсумки позачергових виборів до ВР, які невідомо як позначаться на ситуації з підготовкою до Євро-2012. Критикують позицію Президента України, який висловив певні побоювання зі станом підготовки до чемпіонату.
В інформаційному просторі Чернігівщини зовнішня реклама щодо ЄВРО-2012 поки що відсутня.
Протягом тижня ЗМІ Чернігівщини висвітлювали такі футбольні теми:
Городская газета «В каждый Дом» :
Володимир Бессонов: «У бою температуру не міряють» -
Інтерв»ю з шестикратним чемпіоном чемпіоном СРСР, володарем Кубка кубків-86 і віце-чемпіоном Європи-88 Володимиром Бессоновим, в якому він розповідає про своє футбольне життя.
Газета «ГОЛ»:
Олег ЛУЖНИЙ: «Кваліфікація гравців, як на мене, є першою проблемою «Динамо» -
Колишній гравець збірної України, а тепер тренер «Динамо» Олег Лужний, поділився міркуваннями стосовно Євро-2012 та теперішньої кризи київського «Динамо». Він, зокрема, зазначає, що політична ситуація в Україні, повторні вибори до Верховної Ради не дозволяють вести повноцінну підготовку до чемпіонату. Через політиків, підкреслив Олег Лужний, ми готуємось до Євро на 50 відсотків.
Інші газети подавали добірку футбольних інформацій про розіграш кубка області серед ветеранів, турнір «Шкіряний м’яч» серед дівчат, чемпіонат Чернігівщини серед команд першої ліги, підсумки чемпіонату України серед жіночих команд вищої ліги та про перемогу чернігівської «Десни» в Криму.
На обласному радіо та телебаченні «Сівер-центр» звучали інформації про хід боротьби у чемпіонаті України серед команд І ліги.

Підписатися на новини