U-17: українці не зупинили бундесмашину

З поразки почала фінальний турнір чемпіонату Європи (U-17) юнацька збірна України. У бельгійському Ейпені підопічні Юрія Калитвинцева поступилися німецьким одноліткам − 0:2. Слід визнати, що суперники наших футболістів мали значну ігрову перевагу, яку закономірно втілили в голи на 25-й та 78-й хвилинах.

Саєс, Заммер й Гріманді
Спостерігати за перипетіями Євро-2007 до Бельгії приїхало чимало відомих у футбольному світі особистостей. Так, наприклад, окрім наставника української «молодіжки» Олексія Михайличенка, за лаштунками матчів першого туру можна було зустріти колишнього тренера збірної Іспанії Іньякі Саєса, володаря Золотого м’яча-1996 німця Матіаса Заммера, французького захисника Жіля Гріманді, який не один рік захищав кольори лондонського «Арсеналу»…

Вимушена перебудова
Калитвинцев обрав схему ведення гри з двома форвардами. За відсутності дискваліфікованого Дмитра Коркішка пару з Сергієм Шевчуком у нападі склав Ілля Михалев. З глибини поля їх підтримував квартет півзахисників − Дмитро Єременко, Віталій Віценець, Артур Карноза та Євген Шахов.

Перша небезпека
Після тривалої розвідки, під час якої м’яч здебільшого метушився у центральній зоні, був створений перший по-справжньому небезпечний момент. Дмитро Немчанінов не без труднощів перервав гострий простріл Денніса Довідата. Цей епізод немов би додав впевненості одній команді, та змусив занервувати іншу.

Помилки захисників
Протягом найближчих кількох хвилин у володіннях В’ячеслава Базилевича одна за одною спалахували пожежі. Позиційні помилки центральних захисників збірної України зайвий раз нагадали про відсутність її капітана Кирила Петрова, якого також було дискваліфіковано.

Вдача Бігалке
В кожній атаці німецької команди брали участь щонайменш п’ятеро виконавців. Найактивнішими серед них були форварди − кремезний Тоні Кроос, який, до речі, був одним з лідерів бундестіму на юнацькому Євро-2006, а також мініатюрний Саша Бігалке, якому й судилося відкрити рахунок матчу. Нападник «Герти» невимушено реалізував пенальті після того, як під час розіграшу кутового Олександр Стеценко притримав рукою Довідата.

Джокер Шоманна
До перерви підопічні Пауля Шоманна змарнували ще декілька добрих нагод для взяття воріт. Українці відповіли двома пострілами Шахова, яким, проте, бракувало влучності. Перші хвилини другого тайму пройшли за територіальною перевагою німців, котрі перебудували свій тактичний малюнок, задіявши свіжого Річарда Сукута-Пасу. Темношкірий футболіст встиг поставити перед своїми опонентами не одне складне завдання, перш ніж наші хлопці винайшли засоби протидії небезпечному правому вінгерові.

Заміна Карнози
Українська збірна здебільшого атакувала через центр, спираючись на диригентські здібності Карнози й Шахова. Проте обом півзахисникам не вистачало швидкості, а їхні передачі рідко несли необхідну гостроту. Після того ж як травмувався Карноза, чий удар з далекої відстані кількома хвилинами раніше змусив понервувати німецького голкіпера, завдання «жовто-синіх» тільки ускладнилося. Все-таки Максим Максименко, що вийшов на поле замість дніпропетровця, більш орієнтований на оборону.

Крапка від Крооса
Німці, які вміло затягували й «засушували» гру, зняли всі питання про переможця за три хвилини до фінального свистка. Кроос з лівого флангу увірвався у штрафний майданчик українців і гарматним пострілом у дальній кут вдруге засмутив Базилевича − 2:0. Після цієї перемоги бундестім очолив турнірну таблицю групи А разом з іспанцями, які з таким самим рахунком переграли французів. В іншому квартеті наразі в лідерах збірна Англії, котра перемогла Ісландію − 2:0. Команди Бельгії та Нідерландів завершили свій матч унічию − 2:2. Наступний тур відбудеться четвертого травня. Тоді ж українці поміряються силами з іспанцями.

Україна − Німеччина − 0:2

Голи: 0:1 Бігалке (25), 0:2 Кроос (78).

Україна: 23.Базилевич, 3.Стеценко, 13.Білий, 15.Нємчанінов, 2.Кушніров, 10.Карноза, 14.Шахов (18.Мудрак, 80+1), 17.Єременко, 6.Віценець, 9.Михалев, 11.Шевчук.

Німеччина: 1.Гіфер, 3.Тейксейра, 4.Пахан, 13.Еверс, 5.Рауш, 6.Фольце (.15.Янтшке, 80), 8.Функ, 9.Бігалке, 10.Кроос, 7.Сауерб'єр (17.Сукута-Пасу, 41), 16.Довідат (11.Кнолл, 61).

Попередження: Шахов, 36, Єременко, 56, Віценець, 66 − Фольце, 63.

Підписатися на новини