УАФ провела інклюзивний фестиваль «Футбол для всіх»

3 травня на штучних полях київського НТК ім. Віктора Баннікова відбувся фестиваль інклюзивного футболу «Футбол для всіх» — ініціатива, що стала черговим кроком УАФ у розвитку інклюзивного спорту в Україні.
Захід було організовано Українською асоціацією футболу спільно з Українською асоціацією футболу людей з інвалідністю за підтримки провідних спортивних і громадських організацій, які працюють над залученням людей із різними нозологіями до футболу.
Фото: Дан Балашов
Фестиваль зібрав учасників із різними порушеннями здоров’я: з ампутаціями, порушенням слуху, опорно-рухового апарату, розумовими порушеннями та цукровим діабетом. Протягом дня на полях проходили тренування та товариські матчі, в яких узяли участь:
- Всеукраїнська громадська організація «Спортивна федерація глухих України»;
- Київський міський фізкультурно-спортивний клуб інвалідів «Прометей»;
- громадська організація «Спеціальна Олімпіада України»;
- Українська діабетична федерація;
- проєкт УАФ «Ліга дужих», який розвиває футбол серед людей з ампутаціями та порушеннями функцій кінцівок.
Фото: Дан Балашов
«Передаю щирі вітання від президента УАФ Андрія Шевченка. Хочу подякувати кожному, хто знайшов час і можливість узяти участь у фестивалі, а також висловити щиру подяку команді Української асоціації футболу за організацію такого масштабного заходу. Два місяці тому виникла ця ідея, і ми вже перейшли від планування до її безпосередньої реалізації. Сподіваюся, що кожен отримав задоволення від нашого спілкування в продуктивному форматі. Ми завжди відкриті до співпраці та реальних дій, а не лише обіцянок», — звернувся до учасників фестивалю генеральний секретар УАФ Ігор Грищенко.
Фото: Дан Балашов
«Є дуже велика різниця між здоровими спортсменами та спортсменами з порушенням слуху. Спортсмени з порушенням слуху... В їхньому випадку кожному потрібно дуже розвивати погляд, щоб у нього було відчуття своєї команди, щоб він розумів, щоб відчували його, тому що вони не чують, щоб у них завжди очі були на полі. Це дуже тяжко. Взагалі в них повинна бути дуже розвинута уважність, вони повинні бути уважними як у грі, так і в тренувальному процесі. Скажімо так: наші спортсмени з порушенням слуху не пасуть задніх і можуть грати зі здоровими спортсменами, так би мовити, не поступаються їм. У нас є збірна України, яка бере участь у чемпіонатах області серед здорових спортсменів і показує дуже гарні результати», — заявив голова Спортивної федерації глухих України Валерій Таймазов.
Фото: Дан Балашов
«У нас є гравці з різним рівнем підготовки — як початківці, так і ті, хто має досить високий професійний рівень. Й унікальність «Спеціальної Олімпіади» полягає саме в тому, що завдяки системі дивізіонів кожен може змагатися на рівних — відповідно до свого віку, статі та рівня майстерності. Це дає можливість не просто грати у футбол, а розвиватися як особистість. Бо для наших учасників футбол — це не лише гра, це найпопулярніший колективний вид спорту й водночас потужний соціальний інструмент. Він дозволяє людям з інтелектуальними порушеннями проявити себе, відчути підтримку і стати частиною спільноти», — зауважив виконавчий директор громадської організації «Спеціальна Олімпіада України» Андрій Підварко.
Фото: Дан Балашов
«На міжнародній арені ми бачимо зовсім інший підхід до інклюзивного футболу. Вони оновлюють свої збірні на 60–70% кожні два роки — не тому, що гравці слабкі чи недостатньо досвідчені, а тому що їхній пріоритет — соціалізація. Так через спорт людей з інвалідністю готують до життя, інтегрують у суспільство. У нас усе ще по-іншому: ми ставимо на перше місце спортивний результат, а вже потім — соціалізацію. І це ключова різниця», — зазначив викладач Київського регіонального центру «ІнваСпорт», старший тренер юнацько-молодіжної збірної України ОРА/ДЦП Дмитро Сабуров.
Захід підкреслив важливу роль фізичної активності в житті людей з інвалідністю, особливо в умовах війни, коли спорт стає не лише способом реабілітації, а й засобом підтримки та відновлення.
Інклюзивний футбол — це шлях до рівності, розвитку та повноцінного життя для кожного. УАФ продовжує активно працювати над створенням безбар’єрного футбольного простору в Україні.
Реабілітація через спорт: УАФ спільно із Superhumans організувала перший спортивний табір для ветеранів
Під час матчів Ліги націй завдяки небайдужості вболівальників націонал...
Вперше реалізовано навчальний курс підвищення кваліфікації в межах проєкту «Інклюзивні футбольні секції»
Наприкінці квітня Українська асоціація футболу провела перший навчальн...
Допоможіть зробити футбол ще кращим: візьміть участь в опитуванні УАФ!
Футбол — це більше, ніж гра. Це емоції, спільні перемоги та неза...
У Києві відбувся відкритий футбольний турнір «Дзвони Чорнобиля»
26 квітня за підтримки Української асоціації футболу відбувся відкрити...