Конкурс на кращу новину. УАФ та КНУ імені Тараса Шевченка об’єдналися заради розвитку молодих журналістів

У межах підписання меморандуму про співпрацю між Українською асоціацією футболу та Київським національним університетом імені Тараса Шевченка було організовано унікальну можливість для студентів, які цікавляться стажуванням в асоціації. Студенти відвідали пресконференцію, де мали змогу ознайомитися з дільністю УАФ та роботою різних відділів.

За підсумками заходу відбувся конкурс на кращу новину серед студентів спеціальності «Журналістика». Публікуємо новину переможниці конкурсу — студентки 1-го курсу Інститут журналістики КНУ Ярослави Росінчук.

«Сьогодні о 12:00 відбулася пресконференція президента Української асоціації футболу Андрія Шевченка. У київському Будинку футболу зібрали представників медіа та футбольної спільноти, які прагнули дізнатися про досягнення та плани асоціації під новим керівництвом.

Фото: Дан Балашов

Зустріч розпочалася з офіційного привітання та подяки Силам оборони України.

— Добрий день, дуже дякую всім, що прийшли, бачу великий інтерес до сьогоднішньої події, — розпочав зустріч Андрій Шевченко. — Ми будемо говорити про рік мого президентства. Насамперед я хотів би подякувати СОУ, усім хлопцям і дівчатам, які захищають нашу країну, усім, хто залучений до того, щоб вона існувала, щоб існував наш футбол.

Під час зустрічі команда УАФ представила звіт на тему «9 кроків для розвитку українського футболу». Зокрема доповіла про кошторис, діджиталізацію, розвиток збірних, роботу над покращенням суддівства, маркетинг та інші реформи.

Також Андрій Шевченко наголосив на десятому пункті його програми.

— Сьогодні хотілося б додати до цієї програми 10-й пункт. Він стосується команди. Я з дитинства займаюся футболом і знаю, що таке команда. Я був капітаном національної збірної України, її тренером. Зараз я — функціонер, президент Української асоціації футболу. Я розумію, наскільки важлива команда. Хотів би ще подякувати всім уболівальникам, усім, хто залучений до екосистеми українського футболу, за минулий рік, за підтримку національної команди. Хотів би подякувати кожному працівнику УАФ. Ми й є ця єдина екосистема, яка працює сьогодні для українського футболу. Також хотів би подякувати клубам, які є його головним локомотивом.

Першим пунктом узяли до уваги прозорість. Розповіли про об’єднання в одну стратегію бюджету УАФ та УАФ — маркетинг. Для детальної презентації запросили Наталію Осколок — фінансову директорку УАФ. Пані Наталія розповіла про витрати, надходження та залишки на балансі бюджету УАФ. За даними асоціації, у 2024 році надходження склали 29,1 млн євро, а витрати — 21,8 млн євро, що дозволило завершити рік із залишком у 7,7 млн євро. Основним джерелом доходів були гранти від УЄФА, які становили понад 75% усіх надходжень. Серед витрат найбільшу частку займало фінансування національної збірної України — 31%. Також повідомили річний фінансовий кошторис на 2025 рік та ключові реформи фінансової сфери.

Фото: Дан Балашов

Другим пунктом є діджиталізація. В УАФ приділили значну увагу діджиталізації футболу. Андрій Шевченко наголосив, що Україна суттєво відстає від європейських лідерів у цьому напрямку, проте активно працює над цифровими змінами.

Асоціація вже впроваджує систему електронного документообігу та працює над створенням електронної платформи для управління змаганнями. Крім того, у планах — запуск мобільного додатка, який надаватиме фанатам та футбольним організаціям швидкий доступ до важливої інформації.

Третій пункт — підготовка фахівців.

— У цьому напрямку ми сфокусувалися на трьох важливих моментах. Перший із них — рішення про створення Центру розвитку УАФ. Це програма для дітей та залучення у футбол. Другий — зараз ми маємо закласти фундамент. Ми дали нашим тренерам можливість поїхати в академію «Манчестер Сіті», одну з найкращих у цьому напрямку, для обміну досвідом. Згідно з домовленістю, ми можемо користуватися їхньою методологією. Третій — ми плануємо реорганізувати Центр ліцензування УАФ.

Наступні два пункти, які були презентовані, це — розвиток збірних та співпраця з клубами.

— Ми всі розуміємо, що головне — це результати. Основна наша команда, молодіжки, які її підживлюють… У нас є зрозуміла вертикаль: Сергій Ребров — головний тренер національної збірної, Унаї Мельгоса відповідає за вертикаль молодіжних і юнацьких команд. Кілька днів тому відбувся семінар, де зібралися всі тренери, аналітики, скаути. Він був дуже продуктивним, ми маємо чітке розуміння того, куди рухаємося, вимоги щодо виклику футболістів, результатів. Ми вже оголосили про ті результати, на які ми чекаємо. Тому бажаємо всім тренерам наших збірних працювати на славу українського футболу, зробити так, щоб ми досягали результатів або ж утримували їх.

Фото: Дан Балашов

Щодо співпраці з клубами Андрій Шевченко висловився так:

— Я вже подякував їм за те, що вони постійно рухають наш футбол уперед. Я розумію, що зараз війна, і всім непросто. Ми постійно перебуваємо в контакті з клубами. Наша головна мета полягає в тому, щоб ми однаково ставилися до всіх клубів, бо це — єдина екосистема футболу України.

Шостим пунктом була реформа арбітражу.

— У нас є арбітри, якими ми можемо пишатися, зокрема вони обслуговують матчі Ліги чемпіонів. Я вірю в наших українських арбітрів. У наших силах перезапустити систему й відновити школу молодого арбітра. Також ми можемо залучати міжнародних консультантів, які допоможуть підвищити якість нашого суддівства.

Зокрема, Катерина Монзуль у своєму відеозвернені розповіла про академію молодого арбітра: як відбувається навчання, скільки часу потрібно, специфіка, особливості професії та інші можливості.

— Проблема з арбітрами існує не тільки в УАФ, але й на території України. Також це й міжнародна проблема — не тільки в Європі, а й в усьому світі. Наприклад, зараз УЄФА створює багато програм підтримки, одна з яких «Be a referee», яка направлена на розвиток арбітражу, зацікавлення більшої кількості молодих людей, щоб вони прийшли й були арбітрами, — зауважила Монзуль.

Сьомий пункт — посттравматичне відновлення.

— Посттравматичне відновлення — пріоритетний напрямок роботи УАФ. У футболу є великий потенціал та можливості допомагати суспільству. Ми зробили фундацію УАФ, ми розуміємо, яка відповідальність є в нас і ми хочемо розвивати цей напрямок.

Також ми зробили «Лігу дужих» — проєкт з ампфутболу. Перше змагання вже відбулося місяць тому. Віримо в цей проєкт, який може принести дуже велику користь. На своїх міжнародних зустрічах я дуже багато розповідаю якраз про цей проєкт. Я розумію, яка кількість сьогодні ампфутболістів, які потреби в розвитку цього напрямку.

Фото: Дан Балашов

Ми будемо залучати, говорити з УЄФА та ФІФА для того, щоб вони надавали гранти. Футбол має дуже велику силу, він може змінити в цьому напрямку й додати набагато більше позитивного в життя нашим захисникам та захисницям.

Ефективний маркетинг — восьмий пункт. Андрій Шевченко розповів про реалізацію нового бачення маркетингу, нового технічного спонсора — аdidas, та логістичного партнера «АВТ Баварія». Ця компанія на базі контракту з УАФ забезпечила збірну новим автобусом.

Пункт дев’ятий — міжнародна співпраця.

— Це той пункт, яким найбільше займаюся я. Головним у ньому є зміцнення й покращення стосунків із ФІФА та УЄФА. Також ми підписали меморандуми про співпрацю з асоціаціями таких країн, як Латвія, Німеччина, Італія, Норвегія, Румунія, Хорватія, Франція, Саудівська Аравія, Сан-Марино. Ми постійно на зв’язку з різними асоціаціями, бо це важливо — підтримувати стосунки, доводити до них нашу позицію, наші наративи.

— Цей рік був дуже важким для всіх, у тому числі й для нашого футболу. Головне, що ми працюємо як єдина команда задля розвитку й підтримки українського футболу. У нас є стратегія, є бачення. Зараз триває війна, і ми маємо одну стратегію. Якщо будуть зміни, і ми всі віримо в це, то ми готові змінити й нашу стратегію — вона дуже серйозно зміниться. Готовий працювати для українського футболу. Слава Україні!

Пресконференція завершилася сесією запитань та відповідей, під час якої Андрій Шевченко відповів на актуальні запитання журналістів та окреслив перспективи розвитку українського футболу в найближчому майбутньому.

Авторка: Ярослава Росінчук».

НОВИНИ ПО ТЕМІ
12.02.2025 17:15

Андрій Шевченко: «Працюємо як єдина команда задля розвитку й підтримки українського футболу»

11 лютого президент Української асоціації футболу Андрій Шевченко взяв...

10.02.2025 12:30

До уваги представників ЗМІ! 11 лютого відбудеться пресконференція президента УАФ Андрія Шевченка

11 лютого в Будинку футболу відбудеться пресконференція, присвячена пе...

31.01.2025 16:21

Виконком УАФ висунув Андрія Шевченка кандидатом у члени Виконавчого комітету УЄФА

Це рішення було прийнято сьогодні на засіданні Виконавчого комітету УА...

Підписатися на новини