Олександр Ситник: «Тренерський штаб отримав достатньо інформації за підсумками збору в Хорватії»

Новий головний тренер юнацької збірної України U-17 Олександр Ситник розповів про пройдешній збір і поділився планами на найближче майбутнє.

Юнацька збірна України U-17 (футболісти не старші 2008 року народження) завершила збір, який проходив у Хорватії. На ньому наша команда провела два спаринги, зігравши внічию з Туреччиною (1:1) та вигравши у Греції (4:2). Підбити підсумки цього етапу підготовки офіційний сайт УАФ попросив головного тренера синьо-жовтих Олександра Ситника.

Пане Олександре, насамперед хотів би запитати, як вам надійшла пропозиція очолити збірну України U-17, і як довго ви над цим міркували?

— Над такими запрошеннями довго не розмірковують (посміхається), оскільки для будь-якого наставника це престижна робота — тренувати збірну України, найкращих гравців, у моєму випадку — 2008 року народження. Мені ця пропозиція здалася дуже цікавою, і для моєї кар'єри, вважаю, це крок уперед.

— Ваша робота розпочалася, можна сказати, з місця в кар'єр. Знайомилися з командою вже під час збору?

— Оскільки юнацькі склади київського «Динамо» та донецького «Шахтаря» брали участь у єврокубкових матчах, то не всіх гравців цих команд відпустили. Тому терміново довелося шукати їм заміни. Когось раніше я знав більше, когось — менше, але вже безпосередньо по ходу самої роботи та спарингів ішло знайомство з усією командою.

— Склад, порівняно з кваліфікацією, пристойно змінився. Знову ж таки, це пов'язано лише з відсутністю динамівців та гірників?

— Так. Адже цей збір планувався заздалегідь, і тоді ще не були відомі дати матчів Юнацької ліги УЄФА за участю українських команд. Ми до останнього чекали відповіді від клубів щодо того, кого вони зможуть відпустити до збірної.

— Якого напрямку в роботі вимагає від тренерів юнацьких збірних Унаї Мельгоса?

— У нас має бути одна вертикаль для збірних. Він звертає увагу, який це все повинно мати вигляд, на яких моментах варто робити акцент при підготовці футболістів, щоб вони могли легко рухатися від одного віку до іншого, незалежно від того, хто є керманичем тієї чи іншої команди. 

Моя робота як тренера — допомагати гравцям розвиватися, щоб вони весь цей процес проходили безболісно і, звичайно, намагалися добиватися максимальних результатів у складі національних команд.

— Підсумуйте збір, протягом якого збірна України зіграла внічию з Туреччиною та виграла у Греції.

— Насамперед можу сказати, що збір вийшов плідним. Ми зіграли із суперниками, які також пробилися до елітного раунду. Тому було цікаво подивитися на себе на тлі міцних команд. А мені як тренеру треба було побачити сильні та слабкі сторони своїх підопічних у контексті березневих офіційних матчів. Ми дали шанс усім футболістам зіграти приблизно однакову кількість часу.

Що стосується безпосередньо спарингів, то з Туреччиною ми майже півтора тайму через вилучення грали в меншості. Проте збірна України мала гідний вигляд, турки практично нічого не створили біля наших воріт. Ми були активні без м'яча, усе одно намагалися нав'язувати свою гру, пресингували та могли забивати ще.

Поєдинок із Грецією теж спочатку складався для нас невдало. На 6-й хвилині ми пропустили безглуздий гол і, поки команда відходила від шоку, зі стандарту не дограли на підборі й отримали другий м'яч. Але дуже важливо, що хлопці не зупинилися, а продовжували діяти в тому ключі, про який ми домовлялися перед грою. Активність допомогла переломити хід зустрічі та піти на перерву за нічийного рахунку. На початку другого тайму удача посміхнулася вже нам, коли суперники відзначилися автоголом. Надалі гра була приблизно рівною, але нам під завісу матчу вдалося забити ще один м'яч.

Тренерський штаб отримав достатньо інформації. Ми побачили, над чим потрібно працювати як в індивідуальному плані, так і в командному. Зараз є час, щоб усе проаналізувати, подивитися, як кандидати до збірної виглядають у своїх клубах, та добре підготуватися до поєдинків відбору.

— Ви вже можете сказати, на скільки відсотків визначилися зі складом, який вирушить до Хорватії?

— Насамперед сподіватимемося, що всі будуть здорові. У нас є розширений список, куди входить близько 40 футболістів, і за всіма ми постараємося встежити. Тому на даний момент я поки що не можу сказати, що хтось уже забронював собі місце в делегації. Я футболістам сказав, що все залежить лише від них самих. Поїдуть найкращі на той момент виконавці.

— До старту відбору лишився місяць. Як багато інформації ви маєте щодо суперників?

— Інформації ніколи не буває багато. Хоча на даний момент її не вистачає з тієї простої причини, що наразі невідомо, в яких складах будуть представлені наші опоненти. Під час нашого збору були й хорвати, але знову ж таки, важко сказати, був це склад, наближений до основного чи до експериментального. Тому часу трохи є, вивчатимемо, аналізуватимемо. Думаю, наші аналітики знайдуть для нас максимум того, що потрібно для повноцінного вивчення супротивників. Вірю, що до березневих матчів ми підійдемо в повній бойовій готовності.

Юнацька збірна України в другому раунді відбору Євро-2025 (U-17) потрапила до групи А1 разом з Італією, Хорватією та Словаччиною. Визначено, що мінітурнір проходитиме з 19-го до 25 березня в Хорватії. До фінального турніру вийде лише переможець групи.

Євро-2025 (U-17). Другий раунд відбору. Група А1

19.03.2025

Україна — Хорватія (Карловаць, 13:00)

Італія — Словаччина (Сесвете, 16:30)

22.03.2025

Італія — Україна (Луцько, 13:00)

Хорватія — Словаччина (Карловаць, 16:30)

25.03.2025

Хорватія — Італія (Луцько, 16:30)

Словаччина — Україна (Сесвете, 16:30)

Час початку матчів — київський. 

Результати жеребкування другого раунду відбору Євро-2025 (U-17)

Ліга А

Група А1: Італія, Хорватія, Україна, Словаччина.

Група А2: Іспанія, Австрія, Німеччина, Норвегія.

Група А3: Франція, Греція, Данія, Фінляндія.

Група А4: Португалія, Сербія, Нідерланди, Угорщина.

Група А5: Чехія, Швейцарія, Туреччина, Швеція.

Група А6: Бельгія, Польща, Ісландія, Ірландія.

Група А7: Англія, Північна Ірландія, Словенія, Ізраїль.

28 команд було розбито на сім груп по чотири учасники. Сім переможців груп Ліги А отримають право приєднатися до господаря Євро-2025 (U-17), Албанії, у фінальному турнірі, який проходитиме з 19 травня до 1 червня. Сім команд, які посядуть четверті місця в групах Ліги A, опустяться до Ліги B в першому раунді відбору Євро-2027 (U-19).

Ліга В

Група В1: Румунія, Північна Македонія, Шотландія, Ліхтенштейн.

Група В2: Боснія і Герцеговина, білорусь, Вірменія, Сан-Марино.

Група В3: Чорногорія, Латвія, Естонія, Гібралтар.

Група В4: Косово, Кіпр, Молдова, Андорра.

Група В5: Люксембург, Болгарія, Мальта, Фарерські о-ви.

Група В6: Албанія, Уельс, Азербайджан.

Група В7: Литва, Грузія, Казахстан.

26 команд було розбито на п’ять груп по чотири учасники та дві групи по три учасники. Сім переможців груп Ліги B піднімуться до Ліги A в першому раунді кваліфікації Євро-2027 (U-19).

Додамо, що Євро-2025 (U-17) стане для представників УЄФА відбором до чемпіонату світу 2025 року в категорії U-17, який пройде за участі 48 збірних у Катарі.

U-17: як юнацькій збірній України потрапити на чемпіонат світу 2025 року

НОВИНИ ПО ТЕМІ
16.02.2025 18:00

U-17: юнацька збірна України в товариському матчі здобула вольову перемогу над Грецією

Юнацька збірна України U-17 (футболісти не старші 2008 року народження...

16.02.2025 13:00

U-17: товариський матч юнацької збірної України проти Греції — наживо із 16:00 на YouTube-каналі УАФ

Юнацька збірна України U-17 (футболісти не старші 2008 року народження...

13.02.2025 17:58

U-17: юнацька збірна України в товариському матчі зіграла внічию з Туреччиною

Юнацька збірна України U-17 (футболісти не старші 2008 року народження...

13.02.2025 13:00

U-17: контрольний матч юнацької збірної України проти Туреччини — наживо з 16:00 на YouTube-каналі УАФ

Юнацька збірна України U-17 (футболісти не старші 2008 року народження...

Підписатися на новини