Проєкт UEFA PLAYMAKERS працює в Чернівцях

Завершено цикл футбольних занять у межах проєкту UEFA PLAYMAKERS, який впроваджують Українська асоціація футболу та Асоціація футболу Чернівецької області, у Чернівцях. Це вже третій центр проєкту в області.

Протягом року в Чернівцях на базі ліцею № 9 тренерками Оксаною Плаховою та Марією Сас-Батрак було проведено 20 занять різного спрямування для розвитку навичок у футболі за сюжетами мультфільмів Діснея «Ваяна» та «Суперсімейка-2». Учасницями проєкту стали 30 дівчат вікової категорії сім—дев'ять років.

Фото АФЧО

Під час кожного заняття дівчата не лише навчалися новому у футболі й відпрацьовували свої навички та здібності, а й подорожували улюбленими мультфільмами. Це додавало цікавості, креативності та яскравості до спортивної складової. Тренерки використали інноваційний підхід сторітелінгу (розповіді історій) за участю улюблених героїв Діснея, що допомогло дівчаткам відчути задоволення від регулярних фізичних вправ та футболу зокрема. Новаторська футбольна програма сприяла усвідомленню, що це гра не лише для хлопців, і в ній кожна може себе проявити.

Фото АФЧО

Належний інвентар, який використовувався тренерками під час занять (манішки, конуси, м’ячі різного розміру, картки до кожного мультфільму тощо), допоміг дівчатам активно виконувати різні комплекси вправ, розвивати свої футбольні здібності та загалом весело проводити час. Кожне заняття було тематичним та присвяченим певному епізоду улюбленого мультфільму, учасниці з неймовірним бажанням копіювали популярних персонажів, відтворювали сцени мультфільмів через рух, командну роботу та свою уяву.

Фото АФЧО

Дівчата навчилися не лише спортивним умінням, а й логіці мислення, здатності співпрацювати та довіряти одна одній у команді, комунікувати, а також поважати суперників.

«Учасниці задоволені та готові й далі грати у футбол. Діти залюбки відвідували заняття. А ми висловлюємо подяку організаторам за новаторський підхід, розроблену програму та можливість попрацювати саме з дівчатками в цікавому форматі та з користю для всіх учасниць.

Фото АФЧО

Також ми щиро раді зауважити, що подяку почули не лише від учасниць, а й від батьків. Чудові емоції, фізичний розвиток та привернення уваги дівчат до спорту й футболу зокрема не залишили байдужим жодного з батьків. Ми вдячні УАФ та Асоціації футболу Чернівецької області за змогу реалізувати цей проєкт, а учасницям та їхнім батькам — за довіру, активну участь та систематичне відвідування тренувань», — зауважила Марія Сас-Батрак.

Фото АФЧО

«Як мама дівчинки я спочатку не була впевнена, що доньці сподобаються футбольні тренування. Але після першого заняття вона захоплено розповідала, що під час нього вони також згадували героїв улюбленого мультфільму «Ваяна» та у вправах використовували сюжет. 

Оскільки найголовніше для батьків — це радісні емоції дитини та бажання відвідувати ту чи іншу секцію, я дуже задоволена та щиро вдячна тренерам за впровадження такого проєкту саме для дівчаток! Окрім занять спортом, моя Софія залюбки вдома виконувала завдання, які давали тренери, та з нетерпінням чекала наступного тренування. У наш час дуже важливо, щоб діти розвивалися, раділи кожному дню та займалися спортом. Тому від занять лише найпозитивніші враження як у доньки, так і в мене», — заявила мама Софії, однієї з учасниць проєкту.

Фото АФЧО

«Напевно, те, що моя Марія щоразу бігла на тренування, і буде найкращим та найчеснішим відгуком. Дуже цікавий формат тренувань та професійний підхід тренерів, що дуже важливо, адже не всі дівчатка мають здібності до футболу. Нам сподобалися заняття такого роду, і ми залюбки відвідуватимемо їх іще. Мінус назву лише один, цитуючи доньку: «Треба, щоб тренування тривало довше!» Дякую тренерам за цікаві та корисні заняття», — сказала мама Марії, ще однієї учасниці проєкту.

Фото АФЧО

«На мою особисту думку, саме проєкт UEFA PLAYMAKERS — найкращий формат для популяризації футболу серед дівчат. Завдяки особливому підходу в методиці занять мені як тренерці легко та цікаво працювати з учасницями, є чіткий план кожного заняття, необхідний інвентар, картки героїв та, як сказали мої дівчата-учасниці, «наші улюблені кольорові мʼячі».

Проєкт зробив можливим створення унікального середовища, де футбол доступний для дівчат у цікавій ігровій формі. Окрім того, у часи війни дуже важливо давати дітям позитивні емоції, розвивати любов до спорту й робити їхні тренування цікавими та комфортними», — резюмувала Оксана Плахова.

Фото АФЧО

Цілі програми UEFA PLAYMAKERS, яка впроваджується Українською асоціацією футболу:

  • ознайомити дівчат із футболом, створивши для них середовище, у фокусі якого — розваги, друзі та футбол;
  • впровадити новий індивідуальний тренерський підхід, який використовує уяву (натхненну історіями та персонажами Діснея) як інструмент для тренування та набуття навичок гри у футбол;
  • вдосконалити життєві навички дівчат, основні навички руху та навчити основам футболу, щоб виховати прихильність до футболу на все життя.
НОВИНИ ПО ТЕМІ
28.01.2025 15:00

До Дня Соборності України УАФ провела у Вишгороді футзальний турнір «Кубок Незламних»

25—26 січня у Вишгороді в приміщенні спортивного комплексу НГУ в...

21.01.2025 21:13

Рішення Виконкому УАФ: місце проведення матчу Ліги націй Україна — Бельгія, зміна формату Vbet Кубку України

Сьогодні, 21 січня Виконавчий комітет УАФ ухвалив кілька важливих ріше...

09.01.2025 18:00

Підсумки засідання Комітету національних збірних: кадрові ротації, стратегічні плани та розвиток системи

9 січня 2025 року відбулося засідання Комітету національних збірних ко...

08.01.2025 18:00

УАФ уперше в історії проведе Зимовий кубок з ампфутболу

11—12 січня Українська асоціація футболу в межах соціального про...

Підписатися на новини