«Інклюзивні футбольні секції» працюють на Волині

Черговий цикл занять соціального проєкту «Інклюзивні футбольні секції» Української асоціації футболу та Асоціації футболу Волині реалізовано в Луцьку на базі місцевого навчально-реабілітаційного центру.

Заняття для дітей організовують тренер Микола Єфімчук та координатор проєкту від АФВ Василь Кохановський.

Фото АФВ

«Діти з інвалідністю, на жаль, мають багато перешкод на шляху до реалізації необхідних життєвих потреб у фізичному розвитку, спілкуванні з однолітками, комунікації з оточуючими та руховій активності. Тому фізична культура та спорт — це ті інструменти, які сприяють зміцненню їхнього здоров'я, соціалізації, розвитку, покращенню психоемоційного стану. Щоб залучити одночасно більшість дітей до рухових активностей, найкраще підходять командні види спорту, зокрема — футбол, адже він — найпопулярніший.

На інклюзивних заняттях із футболу діти покращують свою фізичну форму під час пробіжки та розминки, беруть участь у цікавих футбольних естафетах, які розвивають координацію рухів, спритність, командний дух та витривалість. Діти з радістю та захопленням навчаються грі у футбол та з великим азартом змагаються між собою. Заняття футболом допомагають їм краще мислити, розвиватися, адаптуватися в соціумі», — зауважив Микола Єфімчук.

Фото АФВ

В інклюзивній футбольній секції під керівництвом Миколи Єфімчука займається 12-річний Олександр Ш. Хлопчик народився із синдромом Дауна, проте дитина є активною та спортивною, дуже любить футбол, а ще більше любить ним займатися.

Фото АФВ

Зі слів мами Наталії ми дізналися, що вона віддала сина у футбольну секцію через те, що він любить займатися руховими активностями, разом з однокласниками брати участь у різних змаганнях, а також грати у футбол. Він завжди чекає на тренування та намагається їх не пропускати. У Сашка з'явилися нові друзі та подруги, з якими він ділиться враженнями від занять. Удома він також емоційно розповідає про футбольні уроки.

Фото АФВ

«Наш тренер підбирає індивідуальний підхід до учасників та разом із ними відпрацьовує нові техніки. У цьому сезоні в нас з’явилося більше дітей, адже вони передають інформацію один одному й приходять на заняття, щоб навчатися та розвиватися. Ми ділимо дітей на дві групи (10+10) та міняємо їх кожного заняття. Через велике бажання дітей та батьків брати участь в інклюзивних заняттях із футболу ми цей проєкт ведемо постійно впродовж року, перерву робимо лише на канікули.

Участь у проєкті та заняття спортом можуть допомогти дітям з особливими освітніми потребами не тільки покращити своє здоров'я. Якщо ми говоримо про футбол як про колективний вид спорту, то, окрім фізичної активності, це й комунікація, і спілкування з однолітками, і психологічне розвантаження та змістовне дозвілля.

Дякуємо ініціаторам та організаторам цього соціального проєкту за можливість розвивати та навчати дітей Луцької міської громади», — розповів Василь Кохановський.

Фото АФВ

Основні цілі проєкту УАФ:

— поліпшити психоемоційний і фізичний стан дітей з інвалідністю та з особливими освітніми потребами через залучення їх до фізичних активностей проєкту та соціалізацію;

— змінити ставлення українського суспільства до людей з інвалідністю та дітей з особливими освітніми потребами;

— надати доступ до інклюзивних занять спортом;

— розкрити дитячий потенціал;

— об'єднати дітей і дорослих, незалежно від особливостей фізичного й психічного розвитку;

— надати мотивацію в масовому футболі для всіх дітей, незалежно від здібностей, статі, соціальних проблем;

— активізувати місцеві громади через міжсекторні мережі (учителі, тренери, психологи, батьки, молодіжні лідери, місцева влада, меценати тощо).

Завдяки УАФ секції забезпечені дитячою футбольною формою, м’ячами та необхідним спортивним інвентарем.

НОВИНИ ПО ТЕМІ
Підписатися на новини