Андрій Шевченко: «Попереду ще багато праці, проте приємно, що теперішні наші здобутки вже стали рекордними»
Після феєричного 2019-го, коли національна збірна України вперше в історії не зазнала жодної поразки протягом календарного року й посіла перше місце у відбірній групі Євро, на команду чекає відповідальний 2020-й.
Своїми враженнями від виступу у кваліфікації чемпіонату Європи-2020 та думками про фінальний турнір в інтерв’ю офіційному сайту УАФ поділився головний тренер синьо-жовтих Андрій Шевченко.
— Пане Андрію, 2019 рік став одним із найуспішніших в історії збірної України. Для вас особисто його також можна додати до списку найяскравіших?
— Так, безумовно, це був особливий рік для мене. Я дуже задоволений тією роботою, яку ми провели, і не лише цього сезону. Нинішні результати — це плоди трирічної роботи нашого тренерського штабу. Попереду ще багато праці, проте приємно, що теперішні наші здобутки, перший виграш відбору до Євро та перший рік без поразок, уже стали рекордними.
— Старт у кваліфікації Євро-2020 проти чинних чемпіонів континенту на їхньому полі передбачав не тільки ефективну тактичну підготовку до матчу, але й умілу психологічну роботу. Судячи з результату, виконано її було на відмінно?
— Для нас відбір розпочинався складно. Ми отримали гостьову гру проти головного конкурента — Португалії, причому в гостях, на самому початку другої частини сезону, у березні, коли наші клуби лише відходили від тримісячної зимової перерви. Ми провели тактично грамотний поєдинок, проте я згоден, що багато що вирішив високий змагальний настрій футболістів. Нічия в Лісабоні стала для нас великим бонусом і надала впевненості для подальшої боротьби у групі.
Фото Павла Кубанова
— Чи можна, зважаючи на перебіг подій на полі, назвати перемогу в Люксембурзі стрижневою в плані подальшої боротьби у групі?
— Цей матч був лише другим у календарі нашого циклу, нам пощастило в кінці гри, однак навіть після цього попереду було ще шість поєдинків, і назвати переломною ту перемогу можна, лише якщо називати переломною кожну перемогу. Тоді, у березні, ми взяли чотири очки в перших двох матчах, і це нас цілком влаштувало.
— Якість дій ваших підопічних у Львові в поєдинку із Сербією вже є тим еталоном, до якого ви прагнете у своїй роботі?
— Ми провели дуже вдалий поєдинок, я читав, його тепер називають навіть найкращим за рівнем гри команди за всі часи. Ідеальні матчі завжди попереду, але цей — справді один із найкращих за той час, що я треную збірну. Перед матчем ми провели дуже правильну підготовку, це були двотижневі збори. Гра була важлива і з точки зору результату, і з точки зору якості футболу. У підсумку ми залишилися задоволені всім. Хочу також сказати про класну атмосферу на стадіоні, завдяки якій хлопці були заряджені на гарний результат.
— Спаринги з Нігерією та Естонією довели, що є ще над чим працювати в питаннях підготовки повноцінного резерву. Згодні?
— Ці поєдинки ми використали для того, аби дати змогу зіграти тим, хто не отримував достатньої ігрової практики в попередніх матчах. Важливо було, щоб резервісти відчули себе в нашій системі гри, зрозуміли взаємодію, свої позиції на полі.
— Перемога над Португалією стала кульмінацією відбору. Зараз, коли емоції вщухли, назвіть три головні складові того успіху.
— Перше — це те, що на момент гри в Києві у нас усі були в обоймі, усі здорові, і ми мали з кого обирати склад. Друге — це те, що футболісти підійшли до поєдинку в ідеальній формі, ніхто не розгубився після перемоги над Литвою, було одне прагнення — зіграти й перемогти. І третє — це емоційна складова, ми приймали португальців удома на найбільшому стадіоні країни, приймали їх як лідери, відчуваючи підтримку всіх уболівальників і загалом усієї України.
— Голи, забиті на останніх хвилинах у матчах із Люксембургом, Естонією, Сербією, свідчать про характер команди Шевченка. І це було помітно ще торік — у поєдинках Ліги націй із чехами та словаками...
— Голи на останніх хвилинах свідчать про те, що команда не змінює структури своєї гри, вона діє впродовж усього матчу згідно з планом. І коли є відчуття того, що все робиться правильно, тоді ніхто не втрачає холоднокровності, просто дограє все до кінця. Звідси й голи на останніх хвилинах чи секундах. Ми просто прагнемо перемогти.
— У березневих поєдинках із Францією та Польщею вже безпосередньо награватимете основу під Євро чи ще дозволите собі певні експерименти з перевіркою резерву?
— Ми дуже залежні від гравців, від їхньої форми, стану здоров’я. Треба дочекатися кінця березня, це складний для України час, подивитися, чи не буде травм, в якій формі будуть наші збірники, і тоді визначатися з тим, із кого ми обиратимемо склад.
— Чи планує ваш тренерський штаб переглядати наживо спаринги за участю майбутніх суперників по Євро — Нідерландів та Австрії, а також матчі плей-офф Ліги націй, де визначиться третій опонент збірної України?
— Ми маємо достатньо тренерів для того, аби розділитися й відвідати всі цікаві нам поєдинки, із цим проблем не буде.
Президент УАФ Андрій Шевченко вручив Володимиру Мунтяну відзнаку «Легенда футболу»
Сьогодні президент Української асоціації футболу Андрій Шевченко, як і...
Андрій Шевченко нагородив переможців Кубку Нацгвардії України
26 березня 2025 року в Києві на базі футбольного залу Rejo (ВДНГ) відб...
Андрій Шевченко зустрівся з президентом Турецької футбольної федерації
Президент Української асоціації футболу Андрій Шевченко відвідав Туреч...
Лютий. Хроніка подій: пресконференція президента УАФ, вдалий старт жіночої збірної України в Лізі націй, поновлення національного чемпіонату
У лютому стартувала друга частина чемпіонату України, президент УАФ Ан...