УАФ уперше в історії проведе Зимовий кубок з ампфутболу

11—12 січня Українська асоціація футболу в межах соціального проєкту «Ліга Дужих» проведе Зимовий кубок — перший в історії турнір з ампфутболу в Україні.

На полі зустрінуться п’ять ампфутбольних команд із Києва, Львова та Черкас: АМП ФК «Київ», МСК «Дніпро», ФК «Покрова АМП», ФК «Покрова-2» та «Шахтар Сталеві».

Кожен гравець — це приклад мужності, незламності та жаги до перемоги. І вже цими вихідними вони боротимуться за титул зимових чемпіонів.

Турнір пройде на базі ФК «Динамо» (Київ) у Кончі-Заспі. Вхід вільний!

Пряму трансляцію турніру можна буде переглянути на YouTube-каналі УАФ, а фінальний матч транслюватиме партнер Зимового кубку — УПЛ ТБ.

«Ампфутбол — це не зовсім нове явище для України. Перші такі команди були зібрані ще після війни в Афганістані. Але зараз цей вид футболу набирає обертів. І в нас є великий потенціал, аби розвинути його й привернути до нього увагу глядачів.

За правилами ФІФА в ампфутол грають без протезів, виключно на милицях. Це дозволяє вирівняти шанси всіх виконавців на полі, адже ампутації бувають різного ступеня. Матчі відбуваються на майже стандартному футбольному полі розміром 60х40 метрів. Єдине послаблення — один тайм має тривати не довше 25 хвилин. Але цього достатньо, адже вид спорту доволі непростий, виснажливий, такий, що вимагає певного часу для тренувань та підготовки, перш ніж долучатися безпосередньо до гри. Водночас він доступний для багатьох.

Цей вид спорту відкритий як для жінок, так і для чоловіків. Також до нього можуть залучатися діти. Цікаво, що в Україні є міксовані команди. Повірте, наприклад, жінки грають на рівні із чоловіками, ні в чому їм не поступаючись. Єдина умова для польових гравців — ампутація однієї нижньої кінцівки, а для воротарів — ампутація або вроджена вада верхньої кінцівки. Відповідно, голкіпер діє однією рукою, а польові гравці пересуваються на милицях.

Повірте, це цікавий та видовищний вид футболу. Гравці не мають права використовувати милиці для спрямування м’яча — виключно здорову ногу, а це технічно дуже складно.

Ампфутболом займаються не тільки ветерани та люди, що постраждали під час війни. Наприклад, у нашій жіночій збірній є гравчині із вродженими вадами… Із цього боку ніяких обмежень немає.

Українська асоціація футболу обрала розвиток ампфутболу як один із пріоритетних найближчими роками напрямів і запустила для цього соціальний проєкт «Ліга Дужих». Більш детально з ним можна ознайомитися на сайті ampfootball.uaf.ua, де ми збираємо інформацію по осередках, допомагаємо ініціативним групам створювати нові команди, які ми залучатимемо до участі в турнірах, знайомитися між собою, аби ця спільнота лише збільшувалася.

Отже, саме в межах «Ліги Дужих» УАФ уперше в історії проведе Зимовий кубок з ампфутболу, який відбудеться 11—12 січня в манежі на базі ФК «Динамо» (Київ) у Кончі-Заспі. Участь у ньому візьмуть п'ять команд.

У другий день змагання, 12 січня, відбудеться відкрите тренування для всіх бажаючих, яке планують відвідати гравці з Одеси, Луцька, Ірпеня, Києва, аби побачити себе в грі, відчути атмосферу.

Ми збираємося зробити Зимовий кубок щорічним і плануємо організувати повноцінний чемпіонат України з ампфутболу, бо до цього моменту активні гравці брали участь у чемпіонаті Польщі. Наразі наше першочергове завдання — допомогти командам розвиватися, сприяти у створенні осередків ампфутболу в різних містах України, аби зібрати необхідну кількість сильних команд для повноцінного чемпіонату нашої країни.

Обов’язково слід наголосити, що на сьогодні вже існують всесвітня та європейська асоціації ампфутболу, які проводять чемпіонати світу та Європи. У першості нашого континенту, що відбувалася під час проведення Євро-2024 у Франції, взяла участь і чоловіча збірна України, яка показала непоганий результат. А наприкінці минулого року в чемпіонаті світу взяла участь і жіноча збірна України.

Отже, як бачите, це доволі поширений вид спорту у світі. На сьогодні загальна кількість професіональних ампфутболістів складає трохи більше 1000 осіб. Це насправді небагато. Але, за деякими даними реабілітаційних центрів, станом на зараз в Україні є понад 100 тисяч осіб з ампутованими кінцівками. Ми віримо, що серед них багато тих, хто зацікавиться ампфутболом і доєднається до наших проєктів. Зокрема, дітей, яких ми також плануємо залучати до активних занять ампфутболом», — зауважила в ефірі «Єдиного телемарафону» радниця президента Української асоціації футболу з питань соціальних проєктів і комунікацій Олена Балбек.

НОВИНИ ПО ТЕМІ
27.12.2024 20:30

Контрольно-дисциплінарний комітет УАФ ухвалив низку рішень

Контрольно-дисциплінарний комітет УАФ ухвалив низку рішень, зокре...

27.12.2024 17:00

Тренери із числа ВПО отримали ліцензію С УЄФА

У вересні цього року УАФ запустила проєкт із навчання за програмою С-д...

10.12.2024 11:00

Зі Всесвітнім днем футболу!

Від усієї футбольної родини України вітаємо громадськість нашої держав...

Підписатися на новини