Проєкт «Інклюзивні футбольні секції» побував на Закарпатті

Діти з інвалідністю та ті, які потребують додаткової навчальної та соціальної підтримки, займаються в інклюзивній футбольній секції в Ужгороді.

Тут проєкт Української асоціації футболу реалізує Закарпатська асоціація футболу. Заняття під керівництвом тренера Валерія Шкури та координаторки від ЗАФ Анастасії Пензової проходять двічі на тиждень на базі Ужгородської спеціалізованої школи-інтернату.

Данило Т. — один із вихованців інклюзивної футбольної секції. Заняття хлопець відвідує разом із батьком Віталієм. Чоловік розповідає, що в Ужгород сім’я переїхала з Харкова. «Долучитися вирішили, тому що сину потрібні якісь заняття, щоб він мав змогу займатися спортом. Спорт дає таким діткам розуміння їхнього сенсу життя. Наша шкільна вчителька каже, що спорт розвиває цих дітей у кращому напрямку, і їм легше дається навчання», — зауважив Віталій Т.

Фото ЗАФ

Восьмирічний Артем П. у команді новачок. Він також переїхав сюди з Харкова. «У моєї дитини порушення аутичного спектру, вона не говорить, частково розуміє звернену мову, і їй дуже важливо перебувати в соціумі, щоб було краще розуміння дій, що потрібно робити. Я в захваті, що за період навчання моя дитина стала спокійнішою, краще розуміє мовлення інших, позбулася зайвої ваги. На занятті я не спостерігачка, а виступаю асистенткою власної дитини, що покращує роботу тренера. Син почав правильно повторювати вправи, орієнтуватися в просторі, розуміти, де праворуч і ліворуч. Тут дуже гарні спеціалісти, до кожної дитини свій особливий підхід. Діти перебувають у колі інших дітей, що також добре впливає на психоемоційний розвиток», — розповіла мама вихованця Катерина П.

«Ми дуже вдячні й задоволені роботою секції Валерія Шкури. Це суперцінно, коли є прийняття й розуміння таких складних обставин, як дитяча інвалідність, коли хтось вкладає душу, коли відчуваєш небайдужість. Ходимо й будемо продовжувати займатися. Професіоналізм у цьому напрямку — це поки що рідкість, тим більше тішить, коли все ж знаходиш щось дійсно потрібне, корисне й доступне завдяки роботі фахівців», — зазначила мама вихованця Кирила Марина Ф.

Фото ЗАФ

«Велика подяка організаторам цього проєкту для наших діток! Одному з моїх синів 10 років. Він із задоволенням відвідує заняття, також це велика мотивація йому для навчання. У ті дні, коли тренування, він із самого ранку говорить: «Футбол!» і організовано виконує всі завдання вдома — це для нього як нагорода. Він навчився грі з м’ячем, а також розуміє та виконує рекомендації тренера. Велика вам подяка і прохання й надалі підтримувати такі цінні для наших діток заняття», — зауважила мама вихованців Андрія та Владислава Вікторія Г.

«Хочеться подякувати організаторам і тренерам за створення інклюзивної футбольної команди. За те, що наші дітки мають можливість відчути себе щасливими, за величезний внесок у їхнє майбутнє. Це дуже нелегко — займатися з такими дітьми, але наші тренери настільки вкладаються в кожну дитину, знаходять підхід до кожної, що не завжди вдається й нам, батькам. Бачити, як радіє твоя дитина, коли їй вдається забити м’яч, віддати пас, — це не передати словами. Я щаслива, що ми в цій групі. Тут ми серед своїх», — говорить мама вихованців Максима та Анастасії Марина І.

Тренер Валерій Шкура розповів, що перед прийомом у команду всі діти пройшли медобстеження та мають довідку про стан здоров’я, що дозволяє грати у футбол: «Вони приходять на тренування, коли мають бажання. Наша мета — зробити таких дітей більш пристосованими до нашого світу. Їм це важко, але тут вони спілкуються, пробують робити щось елементарне у футболі. У нас немає мети виховати якогось мегафутболіста, але я хочу дати їм хоча б елементарні речі, розвиток, поставити на місце їхню координацію. Це вже дуже великий плюс».

Фото ЗАФ

Основні цілі проєкту УАФ:

— поліпшити психоемоційний і фізичний стан дітей з інвалідністю та з особливими освітніми потребами через залучення їх до фізичних активностей проєкту та соціалізацію;

— змінити ставлення українського суспільства до людей з інвалідністю та дітей з особливими освітніми потребами;

— надати доступ до інклюзивних занять спортом;

— розкрити дитячий потенціал;

— об'єднати дітей і дорослих, незалежно від особливостей фізичного й психічного розвитку;

— надати мотивацію в масовому футболі для всіх дітей, незалежно від здібностей, статі, соціальних проблем;

— активізувати місцеві громади через міжсекторні мережі (учителі, тренери, психологи, батьки, молодіжні лідери, місцева влада, меценати тощо).

Завдяки УАФ секції забезпечені дитячою футбольною формою, м’ячами та необхідним спортивним інвентарем.

НОВИНИ ПО ТЕМІ
07.12.2024 09:56

Офіційно. Відбулося засідання Виконкому УАФ

6 грудня в столичному Будинку футболу відбулося засідання Виконавчого...

07.12.2024 09:10

Асамблея регіонів УАФ провела своє чергове засідання в столичному Будинку футболу

6 грудня в Будинку футболу відбулося засідання Асамблеї регіонів УАФ....

05.12.2024 16:20

Контрольно-дисциплінарний комітет УАФ ухвалив низку рішень

Контрольно-дисциплінарний комітет УАФ ухвалив низку рішень, зокрема:...

02.12.2024 16:40

«Золотий м'яч ДЮФЛУ»-2023/2024: визначилися найкращий тренер і найкращі гравці в п'яти вікових категоріях

Сьогодні, 2 грудня в Києві в Будинку футболу відбувся урочистий захід,...

Підписатися на новини