У Зборові відбувся фестиваль «Відкриті уроки футболу»

У Зборівській громаді, що на Тернопільщині, на міському стадіоні «Колос» та на базі місцевого молодіжного хабу Українська асоціація футболу спільно з Асоціацією футболу Тернопільщини провела заходи в межах проєкту «Відкриті уроки футболу».

Участь у заходах узяли 72 учні з Ярчівської гімназії, Оліївської школи І-ІІІ ступенів, Жабинської гімназії, Зарудянської гімназії, Млиновецької гімназії, а також діти з особливими освітніми потребами (23 учні) з Тернопільського реабілітаційного центру.

Фото АФТ

Головним диригентом спортивного дійства став голова Комітету дитячо-юнацького футболу АФТ Володимир Ясюченя, який координував захід. Змагалися команди в шести секторах: «Знайомство», «Футбол — техніка», «Футбольні ігри», «Ігри на розвиток загальних навичок», «Майданчик безпеки», «Майданчик психолога».

Фото АФТ

За допомогою м’ячів, обручів, конусів, палиць, скакалок і канату для юних спортсменів молодіжні лідери та вчителі фізкультури організували різноманітні веселі ігри й естафети, у ході яких дітвора мала змогу освоїти елементи техніки гри у футбол. Особливе зацікавлення в школярів викликав квадрат безпеки, в якому їх у цікавій, пізнавальній ігровій формі працівники Державної служби з надзвичайних ситуацій навчали правилам безпечної поведінки в умовах війни.

На завершення учасники отримали футболки з логотипом проєкту, дипломи та м’ячі.

Фото АФТ

Зауважимо, що в межах проєкту, що підтримується фондом «Нова демократія» (NDF) та Асоціацією крос-культурних проєктів (CCPA) із Данії, у 18 областях України були створені молодіжні хаби для психосоціальної підтримки дітей, постраждалих від війни, через заняття футболом. Мережа молодіжних лідерів, що пройшли спеціальне навчання УАФ, спрямовує зусилля на реалізацію власних волонтерських футбольних проєктів для малечі у своїх громадах, включно з компонентами психологічної підтримки та мінної безпеки.

Фото АФТ

Проєкт Української асоціації футболу та обласних асоціацій «Відкриті уроки футболу» за підтримки УЄФА — це:

  • психосоціальна підтримка дітей військових ЗСУ, дітей ВПО, дітей, постраждалих від війни;
  • об’єднання й дружба дітей ВПО з місцевими дітьми, соціальна інтеграція;
  • інклюзивне середовище, учасники незалежно від рівня здібностей, статі, а також участь дітей з особливими освітніми потребами;
  • знання з безпеки в умовах війни;
  • філософія масового футболу — радість від гри замість результату за всяку ціну;
  • виховання здорового способу життя;
  • розвиток волонтерства;
  • активізація місцевих громад через міжсекторні мережі (учителі, тренери, психологи, фахівці з безпеки, батьки, молодіжні лідери, місцева влада, меценати тощо).

Усі заходи проєкту проводяться в регіонах за погодженням з обласними військовими адміністраціями.

НОВИНИ ПО ТЕМІ
25.04.2025 13:25

Президент УАФ Андрій Шевченко запросив керівництво ФІФА та УЄФА відвідати Україну

Під час XXVII чергового Конгресу Української асоціації футболу (наживо...

09.04.2025 15:30

Ігоря Дедишина призначено технічним директором Української асоціації футболу

Відомого в Україні футбольного функціонера Ігоря Дедишина призначено т...

07.04.2025 15:00

У Житомирі відбулися курси підвищення кваліфікації вчителів фізичної культури

24—27 березня в Житомирі проходили курси підвищення кваліфікації...

Підписатися на новини